Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Knobber válasza Nakivagyok (#7747) üzenetére


Knobber
aktív tag

Én egy ilyet használok:
[link]

Száva utca 10km tőlem kocsival, légvonalban nem mértem le.

Jó jelet kapok úgy is, ha be sem dugom az antennát, de némely csatornánál elkér egy alap erősítést. Néha feltekertem max-ra de feleslegesen hiszen már kb negyed/félig feltekerve is olyan 90% körüli jel és minőség szintet kapok.

Nem volt lehetőségem kültéri antennára szerelni (nincs erkélyem sem), mert akkor engedély kéne a főbérlőtől meg mondolom a házmester vagy kitől :D És bent meg a szekrény tetejére sem kívántam tenni, mert az meg a szoba másik felében van, tehát akkor hosszabb kábelezés is szükséges. Ezt meg csak bedugom, és megy kategória.

Youtube: Knobber

(#7752) frovery válasza Knobber (#7751) üzenetére


frovery
senior tag

Akkor szerencséd van. Én soha semmilyen körélmenyek között nem ajánlom ezen kütyük megvételét. Kizárólag, ha van az ismeretségi körben egy ilyen, és ki lehet próbálni a megvásárlás előtt. Ha szerencséje van, akkor elég, ha nem akkor lehet venni antennát, mert ezek nem azok. Sok helyen biztosan jók de a megvétele után, ami nem is olyan kis pénz, mégsem lenne jó, akkor mit csinál vele?
Nyereségük semmi ezeknek, csak a nagy zajú erősítő próbál kompenzálni. Én javaslatom szerint azok az antennák és ha mégis kevés a jel, még lehet venni 1-2ezer ft-ért egy kis gyertya erősítőt. :)

(#7753) Nakivagyok válasza frovery (#7750) üzenetére


Nakivagyok
tag

Van ezeknek valami talpuk is amin megállnak, vagy ahogy esik úgy puffan kategória? :)

(#7754) frovery válasza Nakivagyok (#7753) üzenetére


frovery
senior tag

Ezek nem szobaantennák, így nincsen talpuk. Ezeket árbócra, tartóra szokták szerelni, így bilincs van rajtuk. Kicsit nagyobb helyet is foglalnak, viszont cserébe nagyobb a nyereségük is.
Sajnos dönteni kell a jó nyereségű vétel és az esztétikum között. :(((

(#7755) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Lenne egy problémám amit nem értek.Van ugye az m1,m2,duna stb. 52jelerőséggel tökéletesen jön;rtl klub,tv2 54jelerősség 180-190bithiba és nem jön csak néha bevillan...Mi lehet a gond ha ekkora jelnél nem jön az adás?

(#7756) Watt25 válasza korcsillio (#7755) üzenetére


Watt25
veterán

Talán az lehet, hogy a jelerősség mérő sem pontos, illetve a példa is mutatja, hogy nem a jelerősség a lényeg, hanem a jelminőség. (Bithiba arány.)
Fusd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7757) #93794560


#93794560
törölt tag

A beltéri egységek érzékenysége is eltérő. Nálam ugyanarról az antennáról, ugyanabban a helyiségben egy Synaps THD 2880 CX 95%-os jelminőségnél is akadt, míg egy szimpla kis mezei Strong SRT 8102+ simán megy.
Sőt! Van egy helyi tv adó, aminek a jelerőssége, jelminősége 65-70% között van. A Synaps alig ad értelmes képet, míg a Strong vígan vigyorog, és minden akadás nélkül viszi.

(#7758) korcsillio


korcsillio
őstag

Akkor a bithibaaránnyal van a gond.Nincs beltéri,samsung le40 530c tv-t használok.

(#7759) darvinya válasza korcsillio (#7758) üzenetére


darvinya
titán

Magyarul rossz a vételed.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7760) korcsillio válasza darvinya (#7759) üzenetére


korcsillio
őstag

Kellene egy másik antenna(ha lenne rá pénzem...)!

(#7761) darvinya válasza korcsillio (#7760) üzenetére


darvinya
titán

Az nem biztos, csak át kellene forgatni/helyezni vagy ellenőrizni a csatlakozást/coax kábelt.

Van támogatás átálláshoz.

Nemrég linkeltem egy webshop -ot ahol ingyen kiszállítját az antennát, ami elég jó.(kb. 5000Ft)
De rossz kábellel az sem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7762) korcsillio válasza darvinya (#7761) üzenetére


korcsillio
őstag

Kábel,dugó szinte új,az antenna nagyon régi lepke.Lehet hogy megpróbálom átrakni máshova csak a főbérlővel kell előbb lezsíroznom...

(#7763) danee91


danee91
senior tag

frekvenciacserék (ha még nem volt)

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7764) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Mi most a bestbuy DVB-T vevő egység? Nyaralóban lenne használva évi pár alkalommal, így elég egy olcsóbb darab is. Az se baj ha usbről tud filmeket lejátszani.

(#7765) Kernel válasza nelsonmanian (#7764) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kártyafogadó nélkül szerintem Triax TR43, MMarkt akció 5999.-

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7766) robi-k


robi-k
őstag

Sziasztok,

tanácsot kérek: milyen DVB-T antennát ajánlanátok kifejezetten rossz, az adódótól több mint 100km távolságból történő MindigTV vételre? Az ár másodlagos szempont, jó legyen és nagyon erős vételt biztosítson.

(#7767) ludla válasza robi-k (#7766) üzenetére


ludla
őstag

Ezekről nagyon jó véleménnyel vannak TELEVES DAT HD ERŐSÍTŐS ANTENNA
Televes DAT 75 19dB-es
Televes Dat Hd

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#7768) robi-k válasza ludla (#7767) üzenetére


robi-k
őstag

Köszönöm :R
Közben erőteljesen böngészem a netet, és találtam egy ilyen - papíron 40 db erősítéssel rendelkező antennát: OMENEX DVB-T antenna UHF 22 elemes 40dB, erősítős 5V

Ez vajon tényleg tudja 40 db-t? Mi a véleményed vele kapcsolatosan?

(#7769) ludla válasza robi-k (#7768) üzenetére


ludla
őstag

Nem lehet rossz valószínű hogy meg közelítheti de csak erősítéssel ami ront is egy kicsit a minőségen,
itt egy link a leírásról és itt van olcsóbban link
Valaki szaki biztos tud majd konkrétat írni hogy hol szeretnéd venni és honnan a jelet.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#7770) robi-k


robi-k
őstag

Mindjobban tetszik a Televes DAT 75 antenna, amit olvasok róla, igen meggyőző :K

(#7771) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

MindigTV Extra Családi programcsomagot nézek. A tv-n a jelerősség 92%, a jelminőség 68%. Ha lesz egy Hirschmann szne 151 erősítőm, ez csak a jelerősséget erősíti és a jelminőséget nem javítja? Remélem érthető mit akarok kérdezni

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7772) róland válasza Ted_Beneky (#7771) üzenetére


róland
veterán

Érthető. NEM javítja, hisz a nevében is ott van: ERŐSÍTŐ.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7773) lacy027 válasza danee91 (#7763) üzenetére


lacy027
tag

Van valakinek tippje mi fog történni a frekvenciaváltozás után a vételemmel? Két antenna van közösítve Budapest és Kecskemét felé, mindkettőn 770Mhz-en lesz a C mux. Budapest sokkal erősebb, de nem tudom mi marad belőle az áthelyezés után.
A quad-shield kábel miben más mint a tri-shield? Jobb, rosszabb? Ilyet küldtek, pedig tri-shield kábelt rendeltem, de nem volt kedvem szórakozni a cserével.

Ha valaki emlékszik még a szenvedésemre, a Terra erősítő kishíján csodát tett. Majdnem teljesen megszűntek a hibák az adásból, de valamennyi villanyoltás és a mobiltelefon még mindig zavarja a vételt. Napok óta nem akar egy nagy eső lenni, (vagy nem vagyok itthon mikor esik), így nem tudom nagy esőben mit produkál. Kis esőben tökéltes.

(#7774) darvinya válasza lacy027 (#7773) üzenetére


darvinya
titán

quad-shield = 4x-es szigetelésű
tri-shield = 3x-os szigetelésű

Tehát jobb.

Ugyanazon a csatornán lenne?
Mert a határnál kioltanák egymást és keletkezne egy lyuk a vételben.

Erről hol van hivatalos tájékoztató?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7775) lacy027 válasza darvinya (#7774) üzenetére


lacy027
tag

Köszönöm!
Az üzenet amire előzőleg válaszoltam tartalmaz egy linket, meg itt is van egy.

[ Szerkesztve ]

(#7776) Ted_Beneky válasza róland (#7772) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi, erre tippeltem én is

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7777) darvinya válasza lacy027 (#7775) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem ezt nem gondolták komolyan, mert így keletkezhet kb. 7km-es vastag sáv két torony között, ahol semmilyen vétel nem lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7778) Kernel válasza darvinya (#7777) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem értem, honnan jött ez a 7 km, meg a kioltás, mintha nem olvasnád a topikot.

Viszonylag ismert a témával foglalkozók körében, hogy a DVB-T tornyokat SFN-be is lehet kötni (Single Frequency Network). Ha nem is korlátlanul, vagyis az egész országot nehéz lenne összehangolni, de 2-3 szomszédos adót még szinkronba lehet állítani.

Csak ezt az üzembe helyezés után kell elvégezni, a terepviszonyok függvényében és a mérőkocsit is bevonva, így az első napokban előfordulhatnak problémák, egymás kioltása, erősítése, fading (hullámzó szint). Előzetes számítógépes modellezést is végeznek bizonyára, van erre tervezőprogram.

A szinkronizáció úgy történik, hogy az alapsávi multiplex jelhez külön erre a célra szolgáló szinkronjelet is adnak, amit az egyes tornyoknál fázisban finomhangolnak (időbeni eltolás), mindehhez a közös időalapot GPS-óra biztosítja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7779) Watt25 válasza Kernel (#7778) üzenetére


Watt25
veterán

Én ebben csak azt nem értem, hogy mivel a rádióhullám "csak" fénysebességgel halad, nem végtelen sebességgel, ezért a két adótorony között csak egyetlen olyan pont lehet, ahol a két torony által sugárzott jel pontosan megegyezik. Márpedig szerintem a több száz MHz-es frekvencia miatt a 10-20km-nyi távolságból eredő elcsúszás már számíthatna, nem?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7780) Kernel válasza Ted_Beneky (#7771) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha egy erősítő nem tudná javítani a jelminőséget is, akkor miért léteznek antennaerősítők?

A probléma inkább, hogy a 92 % így önmagában nem sokat mond, mert a készülékek néha érdekesen értelmezik a jelszint fogalmát, ennek oka a spórolás, processzorral kalkulálnak valamit, ami nem valódi jelszintmérés. (Nevezik "jelerősségnek" is, csak én nem kedvelem ezt a szót, hazai szaknyelvben jelszintnek volt szokás mondani, mindig is. Noha vitatható, mert fizikailag nyilván még antennajelnek is van energiája, ha jelentéktelen is.)

USB-tunernél ez már odáig fokozódhat, hogy adók között, üres frekvenciára hangolva bedobja a 100 %-ot, a semmire. Zajt mér ilyenkor, vagy nem tudni, mi a gondja.

A kérdésedre sem lehet egyértelmű választ adni, ezt mindig az adott körülmények befolyásolják, túl sok változós egyenlet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7781) Kernel válasza Watt25 (#7779) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erre én is gondoltam már, de bizonyára ezért kell utólag finomítgatni, míg valahogy kihoznak egy kompromisszumot, ahol a problémás helyek mondjuk lakatlan területre esnek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7783) darvinya válasza Kernel (#7778) üzenetére


darvinya
titán

Ha már terep viszony, akkor érdemes figyelembe venni.
Hogy mind Széchényi hegyről, Száva utcáról jön jel Kecskemét felé.
Ennyi pont elég a finom hangolás lehetlen.
Akármilyen szimulációt végeznek, járják mérőkocsival.
Itt az időjárás nagyon befolyásolja a vételt, erősítésről és fading -ról még beszélni is felesleges.

Szerintem elírás van a táblázatban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7784) Ted_Beneky válasza Kernel (#7780) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Akkor a puding próbája az evés! Köszi!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#7785) cigam válasza unravel (#7782) üzenetére


cigam
félisten

Jó,jó, de mi az a 70?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7786) Tamás88 válasza darvinya (#7783) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Száva utcából nagyon nehezen fog jönni, mivel nagyon gyengén sugároz. Inkább a Széchenyi hegyről tud majd oda sugározni.

(#7787) juhasz22 válasza Tamás88 (#7786) üzenetére


juhasz22
aktív tag

Sziasztok

A tegnap vásároltam a tetyóban mindigtv extra 6 havi előre fizetett kártyát és ügyfélkapun egyből aktiváltam. Kaptam két pdft ami elvileg a szerződés és a melléklet, viszont a kártya a tv szerint még nem aktiválodott. Még az összes csatorna működik.Mikor aktiválódhat? vagy már telfonáljak is nekik.

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#7788) Tamás88 válasza juhasz22 (#7787) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Lehet, hogy csak hétköznap fogják igazán aktiválni, addig 7 napig ingyen nézheted az összes csatornát.

Apropó! nem kell semmit sem aláírnod? Mert lehet, hogy vissza kell küldened az egyik pdf-t aláírva (mint ahogy biztosítás kötéseknél működik).

(#7789) juhasz22 válasza Tamás88 (#7788) üzenetére


juhasz22
aktív tag

fosincs hogy vissza kell e küldeni szerintem nem.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#7790) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Biztos ami biztos felhivtam a MindigTV Extra ügyfeleseit és azt mondták aktiválva vagyok csak 10 napig még működik az egész csatorna kínálat Home Box Office -al együtt :) De hogy milyen nehéz dolog hogy bekapcsoljanak vártam vagy 10 percet

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#7791) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Szerintetek Hajdúdorog külterületén menne a vétel evvel az antennával kültéren: [Strong SRT ANT45]?

Irányított antennát nem akarok, mert így is nehéz neki helyet csinálni.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv. Yush

[ Szerkesztve ]

(#7792) hcs57 válasza Yushchenko (#7791) üzenetére


hcs57
őstag

Van rá esély, ha az adó nincs takarásban..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7793) Yushchenko válasza hcs57 (#7792) üzenetére


Yushchenko
őstag

Abból indulok ki, hogy régi antenna, ami a padláson van (de házon belül), fogja a közszolgálati adókat. Persze nem stabil a vétel, de talán egy ilyen kompakt szerkezettel működni fog jól kültéren (otthon csepelen ez az első emeletről jól fog mindent pedig minden oldalról körbevesznek házak). Amúgy tanyavilág az egész, nincs se ház, se fa takarásban.

[ Szerkesztve ]

(#7794) Watt25 válasza Yushchenko (#7793) üzenetére


Watt25
veterán

Amúgy tanyavilág az egész, nincs se ház, se fa takarásban.
Akkor nagy valószínűséggel a vétellel valóban nem lesz gond, inkább csak megzavarhatja egy-egy elhaladó autó, vagy csörgő mobiltelefon. De ez sem biztos.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7795) Yushchenko válasza Watt25 (#7794) üzenetére


Yushchenko
őstag

Olyan földút van, hogy csak lovaskocsi tud rajta átmenni :DDD

(#7796) #93794560 válasza Yushchenko (#7795) üzenetére


#93794560
törölt tag

Akkor ha a ló elf*ngja magát, elmegy az áram. :D

[ Szerkesztve ]

(#7797) Yushchenko válasza #93794560 (#7796) üzenetére


Yushchenko
őstag

lol.
Amúgy előtte lenne kb 10-15M koax kábel. Az még nem olyan hosszúság, hogy kellene vele érdemben foglalkoznom ugye?

(#7798) hcs57 válasza Yushchenko (#7797) üzenetére


hcs57
őstag

Mivel a vétel a frekvenciasáv felső részén van, ezért a jó minőségű kábel ajánlott.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7799) Yushchenko válasza hcs57 (#7798) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm. Tehát 10-20m kábel az igazából nem probléma még? Aranyozott végűeket vettem, hamát.

(#7800) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy mi kellhet nálunk mindig TV-s ingyens 7 digitális csatorna fogásához!
Nem értek hozzá, utolsó 200 hsz-t megnéztem, sokkal nem lettem okosabb, így kérdezek inkább:

- T-home-os beltéri egységgel (intek márkájú) TV-zünk most, kültéri parabola antennával fogja a jelet.
Antennától koax kábel a beltéribe, ebből HDMI-vel megy tovább a jel a TV-re.
A TV egy Samsung plazma (PS42A410C1XXC), aminek a felhasználói kézikönyvében a specificationnél ennyit találtam: "This device is a Class B digital apparatus." Ebből én nem tudom megállapítani, hogy most a TV önmagában alkalmas a digitális műsor fogadására, vagy sem. Szerintetek alkalmas?

- Ha igen, akkor úgy működne a vétel, hogy egy régebbi, most használaton kívüli, szintén parabola antennát összekötöm a TV-vel koax kábellel (T-home-ot meg akarjuk szüntetni hűségidő után, ingyenesen fogható mindig TV lenne helyette)?

- Ha nem, akkor milyen digitális vevőegységet/DVB-T MPEG 4 tuneres eszközt vegyek? Antennából a meglévőek közül menne valamelyikkel, vagy antenna is új kell? Hajdúnánáson lakunk, ha minden igaz a tokaji adótól kapjuk az adást.

- Jól értelmezem, hogy a digitális adás az analóg adás helyébe lép, vagyis ugyanazokkal a tv tornyokkal szórják mint eddig?

- Valamit még nem értek: a TV a beltérivel a HDMI-n kívül scart-al is össze van kötve (valamint a TV-be be van dugva még a sima antenna kábel is a padláson lévő "sima" antennához), és az oké, hogy forrásválasztásnál (source gomb) TV távirányítón külső 1 a padlás antenna jele ronda szemcsés, HDMI2-t választva meg a t-home-os szép kép van, de hogy külső 2-n is van kép ami minőségben pont a kettő között van, az hogy lehet? Most a jel ami a koaxon bemegy a beltéribe akkor simán áthalad csak rajta, scarton meg be a TV-be? :F Ezt most milyen adás akkor? T-home felől fogom az analóg TV-adást, ugyanazt mint padlás antennával csak jobb a képe? A T-home-os pedig digitális (a HDMI-n), azért annak a legszebb a képe?:F

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.