Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) mukibuci válasza bostone (#7950) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

váltsd át utólag fizetősre, akkor beszámolják, ami már ki van fizetve és potom pénzért lehet hozzá társkártyát kérni

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7952) lacy027 válasza akom (#7941) üzenetére


lacy027
tag

Jelenleg nálam mindhárom kecskeméti mux működik. Amikor gond van az adással, kapcsolj át a helyi tv-re, az független a MinDig TV-től, kicsit arrébbról is sugározzák. Ha az sincs, akkor nálad lesz a hiba. Az áthangolás november 19-én lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7953) marion1


marion1
tag

Okos telefonokra antenna tájoló [link] ,és MINDIG TV applikáció[link].

[ Szerkesztve ]

(#7954) jeti50 válasza Kernel (#7948) üzenetére


jeti50
újonc

Na megoldódott a probléma bekerestem a jelet a 28 ason, aztán indítottam egy keresést és bejött minden csatorna.

(#7955) marion1


marion1
tag

Antenna tájoló [link] Valamiért az előző linket nem jól jelenítette meg.

[ Szerkesztve ]

(#7956) Watt25 válasza bostone (#7950) üzenetére


Watt25
veterán

Társkártyát lehet kérni, ha előfizetéses leszel, de elvileg azt csak háztartáson belül használhatod. Ha átviszed másik házba, azzal szerződést szegsz. (Technikailag viszont nem tudják ellenőrizni.)
Ezt is olvasd el.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7957) waldi75


waldi75
újonc

Na megint meghalt a Kab-hegy.Ennyit a digitális átállásról.Ezek után egy kis eső azt rögtön nincs tv.Ez egy vicc.

(#7958) waldi75


waldi75
újonc

A 22 ch nincs jel. Az 57ch akadozik pedig minden 91% van. :((((((

(#7959) danee91


danee91
senior tag

Az átállás+frekvenciaáthangolás miatt lehetnek ilyenek, amint végeznek mindennel, ugyanolyan hibátlan lesz, mint előtte.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7960) waldi75 válasza danee91 (#7959) üzenetére


waldi75
újonc

Így legyen.

(#7961) BlacKSouL válasza danee91 (#7959) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Még bőven nem volt ez a hercehurca, és ráadásul nálunk kábel van(Digi), mikor egy közepesebb zápor idején rendszeresen eltűnt 8-10 csatorna adása, és mikor elállt, ismét bejött. Már tudtam mindig, ha eső jön, akkor lőttek a tévének.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7962) akom válasza lacy027 (#7952) üzenetére


akom
senior tag

Köszi!
Ez a KTV jó ötlet volt. (Sajnos azt sem fogtam.)
Most megint visszajöttek a csatornák.
Gondolom az időjárás miatt volt probléma.

Amúgy ilyen jelem van most jelenleg egy padláson lévő antennával a toronytól 5km-re.

Lehet ki kellene raknom az antennát.

[ Szerkesztve ]

(#7963) lacy027 válasza akom (#7962) üzenetére


lacy027
tag

Húha, ott valami nagyon nem tűnik jónak, határon van a vétel. Nézd át a kábelezést, csatlakozókat. Rokonoméktól Kecskemét mellől, kb. 7km-re a toronytól egy régi lepkével erősítő nélkül 70% feletti volt a jelszint. Nálam szintén lepkével 17km-re a toronytól 47%, de csak erősítővel. Ugyanilyen antennám van mint amit linkeltél, de az nekem Pest felé van állítva. Az én antánnáim tetőn belül vannak és jó a vétel. A linkelt antennának 5 km-ről, tetőn belül is legalább 80%-os jelszintet tudnia kellene. Sőt, szerintem a tunerhez adott kis antenna is tudna 40% körül. A programban a Region-nál a Hungary, alul a multiplexnél pedig 754.000 - 8 Mhz legyen kiválasztva.
(Ha gondolod, felajánlom ingyenes segítségem a helyszínen, rengeteg a szabadidőm. Szintén USB tuner a vevő.)

[ Szerkesztve ]

(#7964) frovery válasza lacy027 (#7963) üzenetére


frovery
senior tag

És neked is ezzel a ProgFinderrel volt annyi a jelszinted?
Csak azért, mert pc-n az usb stickel nekem 55% volt, linuxos vevőbe dugva a sticket, 90% lett a jel. Pedig ugyanaz minden. Az antenna nekem is ugyanaz, 70M kábellel, erősítő nélkül, 15Km-re teljes rálátással az adóra.
A jelszintek minden készüléken más és mást mutatnak ugyanazzal az antennával és kábelezéssel. Minden készüléknek más a kalibrációja.
Az a lényeg, hogy minden időjárási körülmények között stabil legyen a vételed. :R

[ Szerkesztve ]

(#7965) lacy027 válasza frovery (#7964) üzenetére


lacy027
tag

Igen. Ahány tuner és rendszer, annyi féle jelszint. Van egy másik USB tunerem az teljes bizonyosságal rosszul mér, illesztőprogramtól és a pillanatnyi kedvétől függ mit ír ki. A progFinder és DVBViewer értékek is eltérnek. A legelső tunerem jól mér, mindkét programmal ugyanannyi. Az egyik tuner a Pest felé néző antennán napközben 68%-ot (éjszaka van, hogy 100%-ot) ír ki és kockásodásmentes az adás, a másik tunerem (a rosszabbik) ugyanezen antánnán 90%-ot mégis folyamatosan hibázik.
Minap szakadt az eső, azthittem elmegy az adásom helyette a szüleim műholdas adása adta fel, közben nálam meg hibamentes volt a MinDig TV. Azért még kíváncsi leszek a téli hóesésre, ott mit fog produkálni.

(#7966) bostone válasza Watt25 (#7956) üzenetére


bostone
addikt

Köszönöm a választ és a mellékletet is.

(#7967) Nordik


Nordik
őstag

Nagyszulok szeretnenek a kertben TV-ni ami eddig mukodott is, nehany adot tudtak fogni, viszont amiota bejott a digitalis atallas mar semelyik ado nem elerheto. Mi lenne a legegyszerubb es legolcsobb megoldas? Be kell szerezni egy ilyen barmelyik uzletben kaphato DVB-T szoba antennat es maris foghatok a szabadon elerheto adasok? Semmilyen kartyara, boxra nincs szukseg csakis egyedul az antennara?

(#7968) danee91 válasza Nordik (#7967) üzenetére


danee91
senior tag

[link]

Olyan meg nincs, hogy "DVB-T" antenna. Pl egy sima 30 éves lepkeantenna is alkalmas a digitális adások vételére. A lényeg, hogy az adott frekvenciát tudja megfelelő nyereség mellett az adott antenna.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7969) darvinya válasza Nordik (#7967) üzenetére


darvinya
titán

Ha kertben jó volt a vétel, akkor bármilyen kis bot/szóba antenna is jó.
De kell olyan készülék ami a Mpeg4-es digitális kódolás tudja, mert a régi Tv-(amiben nincs mpeg4) az nem fog semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7970) marion1 válasza Nordik (#7967) üzenetére


marion1
tag

Valószínű hogy egy egyszeri beruházásra lesz szükséged, de nem antennára hanem egy DVB-T boxra.
nagyszüleid akkor nyugodtan tévézhetnek tovább.[link] Az ár kb.6000ft-tól felfelé. Ezek a csatornák jönnek ingyenesen.[link] minden előfizetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7971) Nordik


Nordik
őstag

Az ilyen és ehhez hasonló DVB-T szobaantennák nem elég? Ezekhez még kell egy külön box is? Minden nagyobb áruházba ilyeneket látok. Ezek önmagába nem elég az ingyenes adásokhoz? :U

(#7972) danee91 válasza Nordik (#7971) üzenetére


danee91
senior tag

Szobaantennát csakis az adóhoz nagyon közel, amúgy meg ezek minden zavart összeszednek...Önmagában az antenna nem elég, kell egy box is(kivéve plazma és LCD tévék, amik nagyon nagy részében már van egy MPEG4-es dekóder a DVB-T adásokhoz).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7973) Nordik válasza danee91 (#7972) üzenetére


Nordik
őstag

Értem, szóval csak úgy foghatók ezek a csatornák ha van egy box is az antennához.

Ez így már nem olyan olcsó. :U Esetleg olyan box létezik ami beépítve tartalmaz valamilyen antennát? Mintha a Wayteq-nek lenne ilyen megoldása, de lehet tévedek.

(#7974) Watt25 válasza Nordik (#7973) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, ilyen nincs, ez nem mobiltelefon. Használhatatlan lenne.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7975) BlacKSouL válasza Nordik (#7973) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az nem hangzott még el, hogy milyen tévéről is van szó? Valami típust tudsz mondani? Esetleg hogy egyáltalán 'lapostévé' vagy hagyományos?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7976) Nordik válasza BlacKSouL (#7975) üzenetére


Nordik
őstag

Sima hagyományos TV. Scart és analóg bemenettel.

(#7977) danee91 válasza Nordik (#7976) üzenetére


danee91
senior tag

Akkor kell nektek egy sima DVB-T box, és ha nincs antennátok, akkor az is kell külön, és emellé még jó kábel szükséges.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7978) Nordik válasza danee91 (#7977) üzenetére


Nordik
őstag

Ha eddig is bejött néhány csatárona az átállás előtt, sima szobaantennával akkor elég lehet az továbbra is vagy érdemes venni ilyen DVB-T-s antennát?

(#7979) mukibuci válasza Nordik (#7978) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha már meg van a szobaantenna, akkor semmibe nem kerül kipróbálni - ha nem megy, akkor venni kell tetőantennát

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7980) danee91 válasza Nordik (#7978) üzenetére


danee91
senior tag

Analóg adásnál sose volt megakadás, csak szemcsés lett a kép, vagy szellemképes stb. Digitális vételnél ha nem elég az antenna, akkor megáll az adás, nincs hang, szétesik a kép, ergo sokkal bosszantóbb, mint az analóg vételnél...NA ezért nem mind1.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7981) Nordik


Nordik
őstag

Köszi nektek!

Veszünk akkor egy box-ot és meglátjuk mit mutat a jelenlegi antennával.

Esetleg tudtok ajánlani nekem egy box-ot is?

(#7982) Armagedown


Armagedown
őstag

Nekünk ez bevált : Alcor HD-2650
Scart kábel is jár hozzá

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7983) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha lejár az 1 év Mindig TV extra előfizetésem,és újat szeretnék kötni,az új előfizetés minden cégnél egy áron van,vagy itt is vannak különbségek?
Bocsi,ha hülye a kérdésem.

(#7984) darvinya válasza Kezdő vagyok (#7983) üzenetére


darvinya
titán

Előfizetés csak AH-nál van.
Viszont a pre paid kártyát bárhol vehetsz.

Én évenként új 12 hónapost veszek, mert olcsóbb mint hosszabbítani.
pl: nemrég vettem 11200Ft-ért 12 havi extrát, AH pedig 16000Ft-ért hosszabbítja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7985) spiritex válasza darvinya (#7984) üzenetére


spiritex
veterán

A régiket meg mindig visszaküldöd az AH-nak postán?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7986) darvinya válasza spiritex (#7985) üzenetére


darvinya
titán

3 utcányira van a Petzváli központjuk így beviszem, de még postával is olcsóbb lenne, mint hosszabítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7987) marion1 válasza spiritex (#7985) üzenetére


marion1
tag

A feltöltős kártya úgy működik mint a feltöltős telefon felhívod az ügyfélszolgálatot 1211 a kártyán van egy kód lekaparod és bediktálod az úrnak vagy hölgynek és továbbra is élő marad a szolgáltatás. A kártya ugyanaz marad.Van féléves vagy egyéves kártya. Elektromos áruházakban lehet általában kapni.Én is most fogom ugyan így maghasszabitani a MINDIG TV előfizetésemet.

(#7988) spiritex válasza marion1 (#7987) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi mindkettőtöknek!
A postát csak azért kérdeztem, mert ha úgy tényleg ennyivel olcsóbb, akkor én is úgy fogom csinálni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7989) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Érdeklödésképpen kérdezném hogy adott egy samsung le40c530 tv.Van benne kártyabemenet de kell bele egy modul.Hol tudnék olyat a legolcsóbban beszerezni?Szerzödés nélkül hol tudok kártyát venni hogy több csatornát fogjak kódolatlanul?

(#7990) Watt25 válasza korcsillio (#7989) üzenetére


Watt25
veterán

Én úgy tapasztaltam, hogy úgy a legolcsóbb a modul beszerzése, ha kérsz a MindigTV-től az előfizetésed mellé. Így 6900-ért kapsz modult. Szerintem érdemes a MindigTV Extra webshop-jában venni, úgy is kihozza a postás, nem kell érte sehová sem menni.
Viszont az utolsó mondatod értelmetlen. Nem lesz kódolatlan azért, mert kártyát veszel, de mivel lesz kártyád, ezért ki tudja kódolni a tévéd. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7991) marion1 válasza korcsillio (#7989) üzenetére


marion1
tag

Mivel rendelkezik nagy felbontású digitális DVB-T földfelszíni TV-Turnerrel gyárilag ingyenesen ezek a csatornák foghatók vele[link] Igy a CA modul sem kell hozzá. De ha előakarsz fizetni valamelyik fizetős csatornára akkor már kell hozzá CA modul MINDIG TV-nél most akcióban lehet vásárolni[link]kártyával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#7992) korcsillio


korcsillio
őstag

Nem jól fogalmaztam.A szabadon foghatôak most is jönnek de szeretnék több csatornát de boxot nem akarok fölöslegesen.
De így is tudtátok mit akarok.Köszönöm a válaszokat :)

(#7993) Kezdő vagyok válasza darvinya (#7984) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a segítséget!

Van egy sztorim,az"ÁTOK"lehetne a címe.

Van egy Strong SRT 8903 set top boxom,mint már írtam régebben.
Egy ismerősöm pár hete mondta nekem,hogy ismer valakit,akinek ugyanilyen a box-xa,és olyat csinál,hogy kiírja,hogy"szolgáltatások frissítése",és eltünteti a TV2-t és RTL Klub-ot.
Nem lesz benne a csatorna listában.

Én ma voltam egy ismerősömnél,úgyszintén Strong SRT 8903 doboza van,padlásra van feltéve az antenna,a jel két részre van szétosztva erősítő nélkül,és egy Synaps 16 dB nyereségű antennával veszi a jeleket,és elmondása szerint tökéletes a vétel.
A jelerősség gyengébb pár százalékkal,mint nálam,a jelminőség a TV2 muxon megegyezik az enyémmel,az M1 muxxon nálam pár százalékkal jobb a jelminőség,a jelerősség nála kisebb,mint nálam.
Érdekesség,hogy nálam az M1 mux a legerősebb,nála meg a TV2 mux.
(Kb.2 kilométerre lakunk egymástól,ugyanazon adót fogjuk.)

Hazajöttem,gondoltam magamban összehasonlításképpen bekapcsolom a Strongomat,nézek vele jelminőség és jelerősség adatokat,nálam milyen.
TV2,RTL Klub----ugyanaz,mint szokott lenni.

Átkapcsolok az M1-re:nincs jel.
Hm.

Ki-be kapcsolom a dobozt----"szolgáltatások frissítése" jelenik meg:eltűnt a listából az M1.

Gyorsan megnézem a Sony tévénken:gond nélkül jön az M1.

Másik szobában a Golden Media-n gond nélkül jön az M1.

A Strongon újrakerestettem a csatornalistát---a listában nincs az M1.

Tehát fogott az átok,csak nálam az M1 tűnt el...
Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#7994) darvinya válasza Kezdő vagyok (#7993) üzenetére


darvinya
titán

Újrakeresés az egészet, de előtte gyári visszaállítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7995) Kezdő vagyok válasza darvinya (#7994) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak kérdezem:miért kell előtte gyári visszaállítás?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7996) danee91 válasza Kezdő vagyok (#7995) üzenetére


danee91
senior tag

Hát sztem is gyári visszaállítás, mert ugye amikor adóáthangolások vannak, néhány készülék meghülyül...Ha vége a frekvenciaáthelyezésnek, jobb törölni a teljes adólistát, és egy teljes automatikus keresést újra lefuttatni(némely készülék viszont jól kezeli, és nem kell vacakolni). Én amúgy gyári visszaállítást szoktam nyomni, amikor is teljesne elölről állítok be mindent.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7997) Kezdő vagyok válasza danee91 (#7996) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha törlöm a csatornalistát,és lefuttatok egy új keresést,az nem jó?

Megjegyzem:a szegedi adót vesszük,ott pedig az átállás már július 31.-én megtörtént.

Hoppá:ismerősöm most jelzett vissza,azt írta,hogy fél nyolctól negyed kilencig az m1,m2 ,Duna és a Duna World nézhetetlen volt,akkor kapcsoltam be a boxot otthon.

Szerintem digitális átállás helyett digitális hátrálásnak kellett volna hívni ezt az átállást...

[ Szerkesztve ]

(#7998) danee91 válasza Kezdő vagyok (#7997) üzenetére


danee91
senior tag

Nincs ezzel gond, a szakemberek küzdenek, ha mindennel végeznek, ugyanolyan lesz, mint előtte.

Ezek biztos komplex rendszerek, nem csak annyi, hogy lekapcsolják, aztán kész vége...Ezt elő kellett készíteni, és nem 1 perc alatt megy végbe.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7999) Kezdő vagyok válasza danee91 (#7998) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem én,hogy sok a munkájuk,de hány éve is indult már el a Mindig TV szolgáltatás?
3 éve talán?
Mikorra várható,hogy minden oké lesz?

[ Szerkesztve ]

(#8000) danee91 válasza Kezdő vagyok (#7999) üzenetére


danee91
senior tag

November hónapban lemegy mindenhol a frekvencia áthangolás, meg láthattuk, ahol nincs karbantartás kiírva, ott is vannak adóhibák néha...Ez bennevan :D aztán majd jövő év legelején talán indul egy új MUX, ahova új adók érkezhetnek, mert a mostani muxok telítve vannak.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.