Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) #32577792 válasza spiritex (#6248) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez oké, abban az esetben, ha valaki így akar tőle szabadulni, de akad olyan is, aki üzletszerűnek látszó módon, akár többet is árul. Ilyen esetben nem valószínű a "téves" vásárlás.

(#6252) darvinya válasza DarkByte (#6250) üzenetére


darvinya
titán

Inkább WayteQ.

Itt vannak fórumai mindkettőnek. www.digiportal.hu

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6253) djculture válasza ZeroCaptan (#6226) üzenetére


djculture
félisten

Rossz az antenna én is így voltam, tegnap meguntam bementem szolnokra és elhoztam egy ilyet:
[link] Leszedtem a régi yagit ezt felraktam. Azóta semmi gond fixen 85% a jelminőség, előtte ingadozott mint a franc ha fújt a szél vagy eső vihar volt és szétesett a kép majd kiírta hogy nincs jel. Egyébként axn-t néztem látom kódolás mentes hétvége van.

[ Szerkesztve ]

(#6254) danee91 válasza djculture (#6253) üzenetére


danee91
senior tag

Ha a júl1-től júl15-ig neked hétvégének számít :U :DD

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6255) djculture válasza danee91 (#6254) üzenetére


djculture
félisten

Nem olvastam utána csak láttam hogy nem kódolt és máskor csak hétvégén volt ilyen axn-nél meg az hbo-nál is. Egyébként meg annak örülök hogy végre van normális antenna, nincs ez a jön a vihar vagy szél és nincs jel-et dob baromkodás.

[ Szerkesztve ]

(#6256) danee91


danee91
senior tag

MindigTV antennabeállító alkalmazás

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6257) Kezdő vagyok válasza cigam (#6245) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kernel: Köszi!
Ha abból indulok ki,hogy pl.adott egy videó,aminek az RF modulátora állítható.
És RF-n szeretném nézni a videó képét.
Keresek egy csatornát,ami teljesen üres,nincs rajta semmiféle távoli,gyengén vehető állomás,csak"szemcse" van.
De közvetlen mellette(alatta és felette)van valami gyengén működő adó(természetesen analóg adó),hiába hangolom oda a videót,arra a frekire,hogy ott"adjon"a TV-nek jelet,az valami okból kifolyólag nem lesz teljesen zavarmentes.
De ha olyan helyre hangolom,ahol közel és távol semmi adó sincs,jó lesz az RF modulátor jele.
De mondom,ne legyen igazam,én is azt kívánom.

Az is igaz,hogy ez már digitális technika,elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#6258) Dave79


Dave79
tag

Tud valaki valamit hogy mi lesz az analóg lekapcsolás után a digitális csatornákkal? Milyen irányú bővítés lesz?

(#6259) Kernel válasza Kezdő vagyok (#6257) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez a probléma úgy szokott jelentkezni, hogy van egy VHS-magnó, ahol a modulátort mondjuk Ch. 32-40 között tudom állítani, és például Digikábelen pont mindegyik csatorna foglalt. Ebben az esetben képtelenség beállítani, épp a múlt héten is erre kért volna egy ügyfél, akinek a TV-jét javítottam. Javítás 10 perc, utána hosszas csesztetés, de sehol nem találtam egy üres csatornát.

Ellenpélda régebben a UPC, amikor szándékosan üresen hagytak egy vagy két csatornát, a házi videó részére, 33-34 környékén. Illetve nem figyeltem, jelenleg van-e ilyen üres csatorna a UPC-kábelen.

Ami a lényeg, pontosan elég 1 db üres csatorna, normális esetben (túlvezérlés nélkül) nem jelent gondot, ha rögtön mellette van egy másik. Az analóg és digitális adásnál ugyanazt a csatornakiosztást (8 MHz-es távolságot) használják, csak míg analógban egy csatornán egy műsor mehet, digitális modulációval egy egész multiplex csomag átvihető.

DVB-C rendszerben szintén ez van, egy multiplex csatornába átlag 4-6 műsort tömörítenek be, plusz a kábelen ott vannak még az analóg csatornák is, ezek mind ott sorakoznak egymás mellett. Így nem véletlen, ha már nem marad egy üres hézag a VHS részére, amit egyébként is AV-n célszerű megoldani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6260) cigam válasza danee91 (#6256) üzenetére


cigam
félisten

Dícséretes, de csak androidra? :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6261) danee91 válasza cigam (#6260) üzenetére


danee91
senior tag

Nemsokára windows phone-ra és iOS-re is.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6262) cigam válasza danee91 (#6261) üzenetére


cigam
félisten

És valóban :R Már kint is van az ios, és WP verzió is

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6263) BTO válasza Kernel (#6259) üzenetére


BTO
őstag

ha jol emlékszem a video rf modulátora az sajna nem 1oldalsávos ,tükrözve lefele is kiadja a hangvivőt.

semmi sem tökéletes

(#6264) korcsi válasza Kernel (#6249) üzenetére


korcsi
veterán

"Eleve 8 MHz sávszélesség ki van hagyva a csatornák között,"
Abban a 8MHz-ben van benne a maga multiplex, nem?
Általad linkelt táblázatból például: az 54-es csatorna 738 az 55-ös 746MHz-en van.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6265) cigam válasza korcsi (#6264) üzenetére


cigam
félisten

Akkor sincs átfedés, + hol találsz olyan adót, ami egymás melletti frekiken sugároz? ;]
Pl. Veszprémben 64,29,61 (Kabhegy 64,-,61)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6266) korcsi válasza cigam (#6265) üzenetére


korcsi
veterán

Átfedésről nem beszéltem.
Kábelen.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6267) darvinya válasza korcsi (#6264) üzenetére


darvinya
titán

"Eleve 8 MHz sávszélesség ki van hagyva a csatornák között,"
Abban a 8MHz-ben van benne a maga multiplex, nem?
Általad linkelt táblázatból például: az 54-es csatorna 738 az 55-ös 746MHz-en van.

Akárhogy számolok, de 746MHz-ből 738MHz az = 8MHz-el.
Akkor mi a baj most az 54-es és 55-ös csatornával?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6268) Kezdő vagyok válasza Kernel (#6259) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Így van!
Lenne egy kérdésem:
Adott a Golden Media HD,van 2 Scart aljzata,egy a videónak,egy a TV-nek.
A VCR Scart aljzatába egy merevlemezes DVD író van kötve,hogy a DVD lemezeimet le tudjam játszani+a Golden Mediáról fel tudjak venni.
A TV Scartba egy képcsöves TV Scart kábelét csatlakoztattam.
Ha veszek fel a merevlemezessel a Golden Mediáról(AV1-en keresztül),a képben úszik valami más,alig láthatóan,de úszik.
Néha pár pillanatra az egész kép kékes árnyalatú lesz,ritkán,de előfordul.
Ez csak a felvételen látszik.
A GM(Golden Media) képe kifogástalan a TV-n keresztül.
Ha a GM bekapcsolt állapotban van,és a merevlemezes felvevővel játszok le valamit,ami a HDD-n van,megint valami úszó képet látok,néha piros árnyalattal.
Ha a GM ki van kapcsolva,a merevlemezesnek tökéletes a képe.
Ez mitől lehet?

Ezt a hibát úgy küszöböltem ki,hogy a GM RCA kimenetét rácsatlakoztattam a merevlemezes RCA bemenetére,ekkor minden tökéletes.
Így veszek fel a GM-ről.

[ Szerkesztve ]

(#6269) korcsi válasza darvinya (#6267) üzenetére


korcsi
veterán

A csatorna az nem egy fix frekvenciát foglal, hanem egy sávot, ami jelen esetben 8MHz. Nem pedig egy konkrét frekvencia pontot, mert annak az információ áteresztő képessége nulla lenne, lásd: 1.12. Csatornakapacítás

Mégegyszer: "Eleve 8 MHz sávszélesség ki van hagyva a csatornák között"

Semmi baj nincs a csatornákkal, csak a félreértések elkerülése végett ahogy Kernel fogalmazott abból az jön le, 16MHz-ként "kezdődnek" a csatornák, így adódna 8MHz-es szünet köztük.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6270) unravel válasza cigam (#6260) üzenetére


unravel
őstag

Szerintem aki nem tud megforgatni egy antennát, annak egy androidos alkalmazás telepítése és futtatása nagyobb falat :D

¯\_(ツ)_/¯

(#6271) korcsi válasza unravel (#6270) üzenetére


korcsi
veterán

Ugyan, ez beállítottság kérdése :D

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6272) Kernel válasza korcsi (#6264) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az alapsávi multiplex által modulált vivőfrekvenciák vannak benne, COFDM modulációval, például a 738 +/- 4 MHz-es tartományban. Vagy 746 +/- 4 MHz stb, mint ahogy előzőleg is már említettem.

Pontosabban ez a biztonsági tartalék, egyébként a MinDigTV-nél 8k módban 6817 különböző frekvencia, 1 kHz távolságokkal, vagyis elvileg a névleges frekvencia +/- 3408 kHz.

Mindenesetre analóg adásnál, ahol a csatornán belül a videojel AM, a hang FM módon, két különböző vivőfrekvencián közlekedik, egy csatornát nem lehet ilyen jól kihasználni, mert az elfoglalt hely szélessége változó, a pillanatnyi kivezérlés (kép és hangtartalom) függvényében.

Mint amikor egy úton csak erősen változó a forgalom, míg a digitális adásnál állandó "csúcsforgalom" van. Ráadásul ezen belül a "rakomány" (kép, hang, adat) még tömöríthető is, ellentétben az analóg jelekkel.

(#6263) BTO

A modulátorokban alkalmazott egyszerű IC-k nem vetekednek az adóállomások profi modulátoraival, de ilyen értelmetlen produkciót nem hinném, hogy csinálnának. Vagy csak a képvivő természetes oldalsávjáról van szó, ami szabványos adásnál részlegesen elnyomott, míg az egyszerű modulátornál ez esetleg csorbát szenvedhet, ha nem teljesen korrekt az áramkör.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6273) cigam válasza korcsi (#6266) üzenetére


cigam
félisten

dvb-t-ről volt szó eredetileg. Ugyanakkor kábelen sem okoz ez problémát
DVB-C frekik
DigiTV: 121.5, 128.5,...
UPC 120, 128,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6274) Bozek


Bozek
nagyúr

Láttátok már a MindigTV Windows 8-as alkalmazását? Abban is lehet nézni online az ingyenes adókat (a TV2 és az RTL Klub kivételével). :)

(#6275) Kernel válasza Kezdő vagyok (#6268) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az úszó jelenséget egy másik videojel átszivárgása okozza, ami nyilván más időbeni szinkronban fut, mint az éppen nézett adás. A TV értelemszerűen egyszerre csak egy videojelre tud rászinkronizálni, így természetes, hogy a másik úszni fog. A gyengébb jel egy-egy pillanatra megzavarhatja a TV PAL-színdekóderének működését is, ami színes villódzással reagálhat, ez is természetes, ismerős jelenség egyébként.

Például a box és a recorder közötti SCART-kábelen is közlekedhet videojel két irányban egyszerre (visszafelé a recorder belső tunerjének jele például).

Lejátszás közben pedig ellentétes irányban a box kimenőjele halad. A kettő kapacitív úton keveredhet, ha nem elég jó minőségű a kábel ereinek egymástól való árnyékolása.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6276) Kezdő vagyok válasza Kernel (#6275) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem,tehát kábelezési gond van.
Milyen kábelt vegyek?
Milyen márka legyen?
Mit ajánlasz?

(#6277) Kernel válasza Kezdő vagyok (#6276) üzenetére


Kernel
nagyúr

Remélhetőleg nem a box áramköreiben keveredik a jel, ha feltételezzük, hogy jól tervezték, illetve tesztelték ilyen szempontból is. Mert akkor hiába vennél jobb kábelt, tehát ez is benne van.

Márkára nem ismerek ilyet, otthon nem volt vele gondom, vagy régebben magamnak is összeraktam egy-egy kábelt. Árulkodó lehet a kábel vastagsága is, a vastagabb komolyabb árnyékolásokat tartalmazhat (amellett léteznek RGB-vezeték nélküli kábelek is, ami szintén vékonyabb). A tok szétszedése után lehet látni általában, hogy az erenkénti árnyékolások hogyan néznek ki, van-e egyáltalán.

Néhány hónapja a SPAR-ban kiraktak akcióba 500 Ft-ért igen komoly kinézetű, fémtokos SCART-ot, átlátszó szigetelés, vastag, árnyékolt erek, csak most már nem volt rá szükségem, a HDMI-rendszer miatt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6278) darvinya válasza Kezdő vagyok (#6268) üzenetére


darvinya
titán

Egy kicsit kusza amit írtál, de próbálom értelmezni.

Tehát van GM-ed amin van 2 SCART kimenet.
Egy VCR és Tv, a kettő között annyi a különbség, hogy Tv kimeneten van kapcsoló jel.

Ezekre kimenetekre kötötted DVD felv.(VCR) és Tv-t(Tv).

Kérdés, hogy a DVD felvevő képe a Tv-re közvetlenül megy, vagy mint átjátszónak akarod használni a GM-et?
Mert az utóbbira nem jó a GM.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6279) korcsi válasza cigam (#6273) üzenetére


korcsi
veterán

???

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6280) Kernel válasza BTO (#6263) üzenetére


Kernel
nagyúr

Később kapcsoltam, hogy ezeknél az egyszerű modulátoroknál csak egy oszcillátor van, hiszen amikor a VHS hátulján tekergetjük a trimmerkondenzátort, azzal értelemszerűen csak 1 db UHF oszcillátort szabályzunk. Míg az analóg adóknál adóknál a kép- és hangvivőt teljesen külön állítják elő 5,5 vagy 6,5 MHz távolsággal, a B/G vagy D/K szabványnak megfelelően.

Ezek a modulátorok viszont, ami sok esetben az LA7054 IC-re épült, egyszerűbben oldják meg a feladatot. A hangjellel (ami itt mindig csak mono, gazdaságossági okból még a komolyabb, 6 fejes videók sem modulálnak sztereóban) 5,5 vagy 6,5 Mhz-et modulál FM-ben, amit lényegében csak hozzákever az előkészített kompozit videojelhez, plusz még bekeverik az UHF-oszcillátor jelét is. Ez jól látszik egy másik modulátor IC adatlapján is, ami már RF-oszcillátort is integrálva tartalmaz.

Így már érthető, hogy a dolog fizikája miatt a keverés során a két frekvencia összege és különbsége is keletkezik, vagyis az RF-vivőhöz képest +5,5 és - 5,5 MHz például.

Neten talált kép, ilyet bontottam én is, amikor modulátort barkácsoltam egy DVB-T boxhoz:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6281) DarkByte válasza darvinya (#6252) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi. WayteQ lett, eddig minden jónak tűnik.

(#6282) darvinya válasza DarkByte (#6281) üzenetére


darvinya
titán

Információ menüpontban milyen fw verziót ír nálad?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6283) Melorin válasza darvinya (#6244) üzenetére


Melorin
addikt

"Menü-Öndiagnisztoka-Jelinformáció alatt nincs?"

Tényleg, köszi, ott van.
Így most már más a kép.
A jelerősség 74% és a Bithibaarány néha felugrott 10-30-ra. Így már megtudtam nézni, hogy hol lehet a hiba.
Volt egy toldás a kábelen. Azt kicserélve normálisra a jelerősség 84 lett és a hibaarány meg sem moccan 0-ról.
:R

(#6284) cigam válasza Kernel (#6277) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól értettem a kábelezést, akkor nem a kábel minősége a gond.
A DVD a box-ra van kötve, és a box-ról kapja a jelet a TV. Ezért a DVD, és box jelének keverékét kapja meg a TV, ezért úszik egy másik műsor is a képen.

DVD -» GMbox -» TV

Amikor a DVD-t áramtalanítod/kihúzod a box-ból, a jelenség megszűnik?
Kábelezd át.

GMbox -» DVD -» TV

Így amikor DVD-t nézel, csak a DVD jelét kapja a TV. Amikor "üresjáratban" megy DVD, az AV-n keresztül átszalad rajta a box műsora.

Ha a TV-nek van még 1 videóbemenete, akkor külön-külön dugd rá az eszközöket, és a box VCR kimenete mehet a DVD-be. Ilyenkorkapcsolgatni kel a TV-t, de különválik a 2 jel, és a DVD-nek sem kell feleslegesen bekapcsolva lenni. Persze lehet, hogy standby-ban is átszalad rajta a jel, ki kell tapasztalni.

korcsi

Az egéssz onnan indult, hogy a digitális átállás után mennyire fogja zavarni a boxokat a vételben az, hogy a szomszédos csatornán is lesz egy (digitális) adó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6285) darvinya válasza cigam (#6284) üzenetére


darvinya
titán

De akkor a DVD-n kell lennie egy bemeneti SCART-nak mint a VCR-en van(kék színű csatlakozó).
Gondolom ez nincs a DVD-n.
Ilyesfajta DVD felvevő videó kombonál láttam csak.

Ha van más kimenet DVD-n, pl: RCA/Kompozít.
Akkor talán úgy mehetne a Tv-be.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6286) cigam válasza darvinya (#6285) üzenetére


cigam
félisten

Kezdő vagyok írta:
A VCR Scart aljzatába egy merevlemezes DVD író van kötve,hogy a DVD lemezeimet le tudjam játszani+a Golden Mediáról fel tudjak venni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6287) darvinya válasza cigam (#6286) üzenetére


darvinya
titán

Ezt hsz-em olvastad? (#6278) darvinya

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6288) cigam válasza darvinya (#6287) üzenetére


cigam
félisten

Mikor a váaszt írtam még nem, mert a tegnapi éjjeli szundiból ébredt a gép, és akkor jutott eszembe ez a kábelezés dolog.

(Ettől függetlenül nem értem ezt a feltételes módot a dvdfelvevővel kapcsolatban. Pl az én dvdfelvevőmön is 2 scart van in és out. De nem a csatlakozó típusa az érdekes, hanem hogyan vannak összekötve a gépek)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6289) darvinya válasza cigam (#6288) üzenetére


darvinya
titán

Mert

GMbox -» DVD -» TV

Így amikor DVD-t nézel, csak a DVD jelét kapja a TV. Amikor "üresjáratban" megy DVD, az AV-n keresztül átszalad rajta a box műsora.

Mert a legtöbb DVD felvevőnek szintúgy nincs külön ki/bemeneti ágú SCART-ja, csak be/kimeneti.

Emiatt a felfűzés nem megy.

Bár nem volt tiszta, hogy RCA miként van rákötve és mire.
Ezt nem tudtam megfejteni.

Lehet az ővé ilyen csatlakozóval rendelkezik:
1 SCART, 1 RCA/Composit, 1 HDMI

De nem a csatlakozó típusa az érdekes, hanem hogyan vannak összekötve a gépek

Én is ezt mondtam.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6290) cigam válasza darvinya (#6289) üzenetére


cigam
félisten

Mert a legtöbb DVD felvevőnek szintúgy nincs külön ki/bemeneti ágú SCART-ja, csak be/kimeneti.
Emiatt a felfűzés nem megy.

Felejtsük el a scart-ot, ne ragaszkodjunk hozzá, és menni fog ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6291) cigam válasza #32577792 (#6251) üzenetére


cigam
félisten

Hol vannak ily 50%-os hírdetések?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6292) Kernel válasza darvinya (#6278) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tehát van GM-ed amin van 2 SCART kimenet.
Egy VCR és Tv, a kettő között annyi a különbség, hogy Tv kimeneten van kapcsoló jel.

Ennél azért több a különbség. Dupla SCART-os box korrekt működése általánosságban:

TV-csatlakozó

- Egy DC-kapcsolójel a 8-as lábon, ami Play-módot imitálva a TV-t képes átbillenteni AV-állásba, továbbá információt hordoz a 16:9 átkapcsoláshoz is, ami a TV-képeltérítésének csökkentésével összébb húzza a képet, ha a TV erre alkalmas. Ezáltal elkerülhető a minőségcsökkentő (sorpazarló) video-letterbox alkalmazása.

- Másik DC-kapcsolójel a 16-os lábon, ami RGB-módba állítja a TV-t, ha az arra alkalmas.

VCR-csatlakozó:

- RGB-jeleket nem közvetít, csak kompozit videót (a magnó nem monitor, semmit nem tud kezdeni vele), de kompozitjelet és hangot oda-vissza. (Egyébként a TV-SCART-on is jön visszafelé a TV-tuner jele, csak annak nem nagyon van szerepe, ugyanakkor áthallást az is okozhat.)

- Képes fogadni a VCR Play kapcsolójelet, ennek hatására a box automatikusan átengedi a képet és hangot a VCR-ről a TV-re. Vagy a box távszabályzóján illik egy AV-gombot elhelyezni, amivel manuálisan külső forrásra válthatok. Már csak azért is, hogy VCR STOP állapotban a VCR-tuner jelét is láthassam, ha akarom.

- Másik lehetőség, hogy kikapcsolom a boxot, de készenlétben áram alatt hagyva, a félvezetős kapcsolók átirányítják a VCR-SCART jelét a TV felé. Bekapcsolt állapotban a box jele értelemszerűen kimegy felvétel céljára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6293) Kernel válasza cigam (#6284) üzenetére


Kernel
nagyúr

A DVD a box-ra van kötve, és a box-ról kapja a jelet a TV. Ezért a DVD, és box jelének keverékét kapja meg a TV, ezért úszik egy másik műsor is a képen.

Nem direkt keveredésről (kvázi zárlatról) van szó, csak átszűrődésről. Ha összekötök két videojelet, az sokkal durvább, olyankor a kettő azonos szinten van jelen, a kép szinte kivehetetlen zavar. A TV hol erre, hol arra szinkronizálhat, de jellemzően az első jelre, vagy a kicsit "erősebbre". Ha ilyenkor lekapcsolom az első jelet, átszinkronizál a másikra, utána az elsőt már hiába dugom vissza, az csak zavarni fog.

Tehát itt ilyenről nem volt szó, csak enyhe kapacitív áthallásról.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6294) feriapu


feriapu
csendes tag

Sziasztok!Szeretnék mindigtv alapcsomagot vásárolni conax modullal.Esetleg tudja-e valaki,hogy a mindigtv extra által forgalmazott csomagban árult conax modul milyen típusú?
Sajnos ez a képekről számomra nem derül ki.Illetve tanácsot szertnék kérni,hogy Technisat,vagy Wajteq
conax modult vásároljak.

(#6295) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni, hogy melyik dvb-t tunereknek van ilyen vagy nagyon hasonló menüje? Mert nekem ez tetszik és ilyet szeretnék. Én ezt szeretem, amikor az EPG csatornánként mutatja a műsorokat, nem pedig egymás alá beömlesztve a csatornák éppen aktuális műsorait.





Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6296) darvinya válasza spiritex (#6295) üzenetére


darvinya
titán

Strong vagy Amiko.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6297) spiritex válasza darvinya (#6296) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6298) ruzsass válasza spiritex (#6295) üzenetére


ruzsass
tag

Ez tipikus Alcor kinézet nekem az Alcor HD2400-nak pont ilyen a menüje ,de még a régi HD1500-é is nagyon hasonló. Nekem van Amiko is van, de az egyáltalán nem így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#6299) Kernel válasza spiritex (#6295) üzenetére


Kernel
nagyúr

Attól függ, miben vagy érdekelt (kártyás vevő vagy anélkül), mert ez a MediaStar MSD7818 processzorra épülő kártya nélküli boxok jellemző menüje.

Nem csak kék, hanem szürke változatban is láttam már ilyet. A színt és a menü különböző egyéb módosításait a firmware-ben állítják be, gyártótól függően, míg a Linux alapú rendszert elvileg a processzor gyártója biztosítja, ezért egyformák lényegében az ablakok.

Képek forrása:

http://www.digiportal.hu/page.php?89
http://www.digiportal.hu/page.php?93
http://www.digiportal.hu/page.php?99
http://www.digiportal.hu/page.php?100

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6300) spiritex válasza Kernel (#6299) üzenetére


spiritex
veterán

Kártya nélküliben gondolkodom, mert van T családi csomagom, az ingyenes MinDig TV csatornákat a jobb kép- és (talán) jobb hangminőség miatt szeretném nézni.
Köszönöm szépen a választ! Akkor már tudom mit kell keresnem. :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.