Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Panelban falba dugva az antennát (elméletileg tetőantennához megy) nem talál semmi adást. Beltéri HAMA UHF antennával megtalálja az adásokat, de csak zöld kockásodás jön, és gyenge jelet ír.
Mit lehet ilyenkor csinálni? :D

Switch Tax

(#6952) azbest válasza spiritex (#6945) üzenetére


azbest
félisten

De, biztosan le van írva ez is az áfsz-ben.

Ahogy írtad azok az árak az első havi díj és az aktiválás díja. Ha jelzed nekik, hogy lemondod egy meghatározott naptól, akkor megszűnik az előfizetés. Legalább 8 nappal előtte kell jelezni.

9.1.3.2 Határozatlan időre létrejött szerződés megszűnése (ászf)

Felmondás esetén a felmondási idő lejártát követő első munkanapon Előfizető köteles a
„MinDig TV Extra” kártyát Szolgáltató részére rendeltetésszerű használatra alkalmas
állapotban az ügyfélszolgálati irodában leadni, valamint az esetleges díjtartozását
kiegyenlíteni. Késedelem esetén Előfizetőt a Díjszabásban meghatározott kötbérfizetési
kötelezettség terheli.

A 2.1.3.1 részen úgy írják, hogy

Amennyiben az előfizetői szerződés bármely okból megszűnik, Előfizető köteles a „MinDig TV Extra”
kártyát haladéktalanul visszajuttatni a Szolgáltatónak, ellenkező esetben a Díjszabásban meghatározott
kötbér megfizetésére köteles.

A hározott idejű szerződésnél egy évig lehet tartogatni a kártyát, azután kiszámlázzák érte a kötbért (ez is benne van az ászfben).

Tehát a tanulság: ha egy hónap után felmondod a határozatlan előfizetést, akkor rögtön vissza kell adnod a kártyát. Ha később újra előfizetést szeretnél, akkor másik kártyával újra ki kell fizetned a kártya aktiválását. Másrészt tessék elolvasni az ászf-et másnéven a szerződést azelőtt, hogy megkötnéd :P

(#6946) frovery: a hátározatlan nem tud lejárni, mert nincs meghatározva a vége :) Az előre fizetősre és a határozottra igaz, hogy 1 év van a visszajuttatásra. Ha az egy éven belül akarja valaki újra használni, akkor lehet hogy újra kell aktiváltatni, amiért felszámolhatják a díjat. Persze ez máshogy is lehet, nem kerestem ki az ászfből.

[ Szerkesztve ]

(#6953) spiritex válasza azbest (#6952) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm szépen!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6954) Watt25 válasza MasterMark (#6951) üzenetére


Watt25
veterán

Panelban falba dugva az antennát (elméletileg tetőantennához megy)
Ez szerintem nem evidencia. Ellenőrizni kellene.
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Valószínűleg az első pont a lényeg, vagyis mégsem megy a falban lévő kábel antennára. Vagy ha igen, akkor olyan antennákra, amik fix frekikre van méretezve, amelyek nem jók a MindigTV-hez.
A szobaantennával a vétel esetleges. Vagy jó, vagy nem. Nálad a nem jött be...
Lehetőségek: Még próbálkozni a szobaantennával, hátha találsz a lakásban egy olyan 2cm-es területet, ahol valamiért stabilan bejönnek a MUX-ok.
Vagy valahogy a tetőantennát kell beüzemelni. (Ha valóban a falban lévő kábel felmegy a tetőre, akkor esetleg oda újra felszerel(tet)ni antennát, vagy saját magad felkábelezed. (Én ez utóbbit csináltam.))

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6955) Watt25


Watt25
veterán

Hehe... A mai napon a blogom legolvasottabb bejegyzése ez:
Miért nem jön be az RTL Klub, TV2? :) Vajon miért? :C :DD :DDD :D

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6956) donjohnson válasza Watt25 (#6955) üzenetére


donjohnson
addikt

nem meglepő, mert az emberek zöme utolsó pillanatra hagyta a dolgot.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6957) MasterMark válasza Watt25 (#6954) üzenetére


MasterMark
titán

Saját magam egy 11 emeletes panelban valószínűleg nem tudom bekábelezni, és a tetőre sem rakhatok ki saját antennát valószínűleg. :)

Köszi azért.

Igazából nem olyan fontos, csak gondoltam kipróbálom, hogy mégis milyen minőségben jön ez.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6958) spiritex válasza Watt25 (#6955) üzenetére


spiritex
veterán

De lehetnek ilyen emberek, hogy a hónapok óta, unásig ismételt digitális átállás reklámokból nem fogtak fel semmit az égvilágon? Hogy lepődhet meg valaki és hogy teheti fel a szóban forgó kérdést, hogy "Miért nem jön be az RTL Klub, TV2?"? Nem megy a fejembe.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6959) djculture válasza spiritex (#6958) üzenetére


djculture
félisten

Egy 70-80 éves embernek magyarázd meg hogy 1986. óta így nézi a magyar televízió adását a jácint tv-n (akkor vette a junoszt helyett)és most hirtelen nem lát csak valami hülye kiírást.. Nem vicc nekem ma így a környékről 20 ilyen korú ember szólt hogy tönkrement a tévéje mert csak felirat van meg hang.
Legvicesebb hogy egy csomó rászoruló embernek ilyen sokéves tv-hez rf kimenet nélküli boxokat vittek,

[ Szerkesztve ]

(#6960) frovery válasza darvinya (#6947) üzenetére


frovery
senior tag

Nem szeretnék ezen vitázni.
Mérd le a koax külső köpenyének a hőfokát és rakd ki ide. ;)

(#6961) Kernel válasza djculture (#6959) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az sem ritka, amikor tényleg lehal a TV, tehát áramot sem kap, de először is a UPC vagy Diginél reklamálnak. Akik több esetben ki is mennek és felvilágosítják, hogy inkább TV-szerelőt kellett volna hívni.

Vagy amikor az LCD háttérvilágítása múlik ki (esetleg a képcső fűtése áll le) tehát hang van, de azért szintén a szolgáltatót zargatják. Persze, ez már túl bonyolult.

Amikor meg a sokak által ismert hangyás jelenség (sőt kiírja, hogy Nincs jel), egyesek olyankor először TV-szerelőt hívnak, holott nyilván előbb az antennát kellene tisztázni. Ennyire nincsenek képben. (Nem mintha nem lehetne TV-hiba is, csak az a ritkább eset.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6962) djculture válasza Kernel (#6961) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem normál embernek aki egy sima tv néző nem is feladata az hogy meghatározza hogy mi miatt nincs adás a tv-n. Arra megvannak a megfelelő szakik.
Egy laikus embertől max az várható el hogy tisztába legyen hogy melyik szolgáltatón keresztül nézi a tv adásokat és azt hívja. Régen nem is volt ebből baj kihivta a szolgáltató emberét az meg akkor is tanácsot adott hogy mi romlott el ha nem az ő berendezésük miatt van a hiba. Érdekes ezzel az eljárással éveklig nem volt semmi gond elvégre a szolgáltató érdeke is hogy ha az ő berendezése miatt ha az ügyfél berendezése miatt de a szolgáltatást rendesen megelégedéssel tudja használni az ügyfél. Csak ma már minden néven pénzt kell szedni és eleve fenyegetik az ügyfele: "Hogy ha ki kell jönni és nem a mi hálózatunk eszközünk a hibás akkor büntetést kell fizetni!"

[ Szerkesztve ]

(#6963) spiritex válasza djculture (#6962) üzenetére


spiritex
veterán

Úgy sem, hogy a Rózsa Gyuri milliószor figyelmeztette havazó képernyőt törölgetve, hogy nem fogja tudni nézni az adást, ha nem áll át, a Gundi meg számtalanszor elmondta mit kell tennie?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6964) djculture válasza spiritex (#6963) üzenetére


djculture
félisten

Nem mindenki tud a mai technikai világba beleszokni, faterom villanyszerelő pc-hez is felhasználói szinten ért de a digitális adást alig tudtam vele megértetni. Több mint 1,5 éve megvettem a boxot de egy évembe került mire megértettem vele hogy a régi kettes antenna ami 23 éve lett felszerelve ehhez már nem jó. Rózsa Gyuri bácsiék mondtak annyi hülyeséget ebben az átállás showban hogy a régi antenna is jó lesz és egyebek hogy csak bezavarodtak az öregebb emberek...Legtöbb ilyen öregnél megmaradtak a régi antennák ma is beszéltem nem egyel: "de hát fiam azt mondták a tv-be jó a régi lepke antenna is"
Én már ezt feladtam majd mikor kiírja egy nagyobb viharban hogy nincs jel vagy már egyik másik muxon lévő adás kockázik akkor majd szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#6965) schumi


schumi
aktív tag

Az alábbi kettő antenna közül melyik ajánlottabb inkább véleményetek szerint ?

[link]

[link2]
Orion DVBT-R800 as boxal ezek működnek ugye ?

köszi előre is

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#6966) #81556480 válasza djculture (#6964) üzenetére


#81556480
törölt tag

volt ahol 99%os jelszintet mértem A és C muxon a régi lepke antennával.

Az hogy hol jó a régi antenna az inkább helyfüggő!!!

(#6967) djculture válasza schumi (#6965) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem ahol ezekkel normális a vétel oda elég egy erősítő nélküli szoba antenna is,ahova viszont tető antenna kell oda ezek teljesen felesleges hulladékok.

(#6968) schumi válasza djculture (#6967) üzenetére


schumi
aktív tag

Ertem, es esteleg tudnal ajanlani valamit ?
Esetleg ezek ? :
[link]
[link]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#6969) #81556480 válasza schumi (#6968) üzenetére


#81556480
törölt tag

ha erősítős kell az iskra 2845 az nagyon jó
ha nem és közel vagy akkor elég a p20

Hol vagy helyileg? rálátsz az adóra ?

(#6970) ro_bert17 válasza djculture (#6932) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hol lehet erről olvasni? Csak mert mindkét határ közvetlen közelében sokat mobilnetezek, és kíváncsi vagyok mire számíthatok majd.

(#6971) frovery válasza schumi (#6965) üzenetére


frovery
senior tag

Ne vegyél ilyen csodának kikiálltott micsodákat. Ha teheted vegyél egy kültéri antennát. Ha gyenge vele a jel, tehát jön csak vételhatáron akadozva jönne, csak akkor vegyél erősítőt hozzá, addig ne.
Ez a legkisebb, ebből 3 méretű van: Antenna
Ha kell: Erősítő

(#6972) schumi válasza #81556480 (#6969) üzenetére


schumi
aktív tag

köszi a választ

Sülysápra lenne, nem látok rá az adóra, megnézem köszi !

# frovery
köszi

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#6973) djculture válasza schumi (#6972) üzenetére


djculture
félisten

Neked akkor kékes felé kell fordítanod az antennát (Hatvan irányában) és ezt ajánlom: Opticum AX 1000 IC DVB-T triplex antenna 14dB... 6ezer pénz Ez méretileg se olyan nagy de ugyanakkor adótorony lefedettségi határáig bárhol használható. Egyik ismerős Mendén is ezt használja 90% jelminőség meg jelerősséggel az tőletek egy köpésre van.

[ Szerkesztve ]

(#6974) schumi válasza djculture (#6973) üzenetére


schumi
aktív tag

Na ez szuper, akkor vadászok is egy ilyet. köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#6975) frovery válasza djculture (#6973) üzenetére


frovery
senior tag

Forgathatja Pest felé is: Térkép
Itt ha 9m-re rakja az útszintjétől az antennát, akkor böven jó lehet. Közelebb is van. Viszont bárhova is forgatja, ekkora távra már kellhet az erősítő is.
Opticum Triplex Antenna
Erősítő panel, kellhet hozzá

(#6976) BTO


BTO
őstag

több tv vételhez itt is vannak okosságok
http://www.antennak.hu/konyvtar2.php?konyvtar=ant_shm1.html

semmi sem tökéletes

(#6977) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
mivel nincs topicja ezért itt is felteszem a kérdést
Adott egy kártya ugye a set top box-ban és azt PCIMCI dokkolóba szeretném belerakni lényeg hogy ki akarom hagyni a set top bxot és csak a tv-be akarom beledugni a kártyát
Kérdés hogy milyen dokkolot kellene vennem? Mert vannak ezek az univerzálisak de nem tudm hogy támogatják e
A kártya kódolása ez a cryptoworks vagy mi

Xbox One: bandymnc

(#6978) Kernel válasza bandi0000 (#6977) üzenetére


Kernel
nagyúr

MinDigTV esetén:

http://www.mindigtvextra.hu/ca_modul

A kódolt adások vételére kizárólag a Conax CAS7-es kártya leolvasóval ellátott készülékek alkalmasak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6979) bandi0000 válasza Kernel (#6978) üzenetére


bandi0000
nagyúr

tudom csak nem mindig tv-m van azért írtam oda h milyen kódolást használ, másik fórumból küldtek ide

Xbox One: bandymnc

(#6980) darvinya válasza bandi0000 (#6979) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit érthetetlen amit akarsz.

Előző hsz-ben írták milyen modullal működik a MindigTv Extra kártya.

Akkor most mi a kérdés?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6981) bandi0000 válasza darvinya (#6980) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az hogy nekem nem mindig TV-m van...

Másik szolgáltató, másik kártya, de a kérdésemmel ide küldtek hogy itt kérdezzem meg

Xbox One: bandymnc

(#6982) darvinya válasza bandi0000 (#6981) üzenetére


darvinya
titán

A mostani modulod tudja ezt a szabványt Conax CAS7 ?
Ha igen akkor kezeli a MindigTv Extra kártyát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6983) bandi0000 válasza darvinya (#6982) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem nem mert az van ráírva hogy CryptoWorks

Xbox One: bandymnc

(#6984) cigam válasza bandi0000 (#6981) üzenetére


cigam
félisten

Aki ide irányított az butaságot írt, mert ez specifikusan a mindigtv-vel foglalkozó topic. Ebben a topikban lenne helyén a kérdésed.

De nem árultad el melyik szolgáltató melyik kártyája, Így nehéz okosta mondani, mert pl. szolgáltató függő a válasz, és lehet még a TV-d typusa sem mind1.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6985) #40731136


#40731136
törölt tag

Üdv!

Korábban volt kérdésem, hogy egy nagyon régi antennával sikerülhet-e összehoznom a tv-t. Nos, sikerült, úgy tűnik.
Szeretném nézni a 7 ingyenes csatornát, ugyanakkor jól jönne a UPC analóg kábelen jövő adása is, mert azon 23 csatorna jön. Értelemszerűen a Mindig TV által kínált 7 csatornát az antennától jövő kábelen nézném, a többi csatornát pedig a UPC analóg kábelén, ahogy eddig is. Kinéztem egy ilyen eszközt, a leírása alapján megfelelne az igényeimnek.
Most a kérdésem a következő lenne:
El tudnám menteni a tv-n az összes csatornát, tehát ha a kapcsolót megnyomva átváltanék egyik forrásról a másikra, akkor nem kellene minden egyes alkalommal újrahangolni a tv-t ugye? pl. szeretném nézni a Mindig TV-n az M1-et, akkor átnyomom a kapcsolót, majd ha szeretnék nézni valami mást az analóg kábelen, akkor ismét átnyomom a kapcsolót és kiválasztom a megfelelő analóg csatornát. A tv típusa egyébként LG 32LH3000.

Előre is köszönöm a választ. :R

(#6986) róland válasza #40731136 (#6985) üzenetére


róland
veterán

Valószínű, hogy igen. LG-t még nem próbáltam, de Sony-n és Samsungon lehetséges. Így feltételezem LG-n is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6987) Watt25 válasza #40731136 (#6985) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt azért fusd át.
A Könczöl félével szerintem már vigyázni kell, mert a DVB-T csatornák az 59-es csatornák alá fognak kerülni, tehát nem igazán lesz használható pár hónap múlva.
A tévével nem lenne gond, mert a DVB-T mellé be lehet fogni az analóg adókat is, folytonos áthangolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6988) #40731136 válasza Watt25 (#6987) üzenetére


#40731136
törölt tag

és róland:

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem jó lesz nekem a legolcsóbb 1000 Ft-os Signal kapcsoló is, sűrűn nem kapcsolgatnám át a forrást, csak ha mégis, akkor minden flottul menjen, szóval nincs szükségem a távirányítósra.

(#6989) spiritex válasza #40731136 (#6988) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a tv-ben 2 tuner van, akkor egyértelműen menni fog, csak az antenna jel átkapcsolása után nyilván a tuner-t is át kell váltani. Nálunk már 2-3 éve így megy a MinDig TV és a T analóg adása, hogy egy sima mechanikus jelválasztó kapcsolóját ide vagy oda húzzuk, majd tuner-t váltunk.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6990) Kernel válasza #40731136 (#6985) üzenetére


Kernel
nagyúr

LG-nél általában a távszabályzó TV/Radio gombjával tudsz analóg vagy digitális módba váltani (ATV-DTV kijelzés), ezek teljesen elkülönülnek. Vagy régebbi típusoknál az AV Input menüben szerepelnek.

Ennek megfelelően a csatornakeresést is külön-külön kell majd elvégezni először az egyik, majd a másik üzemmódba lépve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6992) spiritex válasza Kernel (#6990) üzenetére


spiritex
veterán

Tudnál abban segíteni, hogy egy botantennát hogyan kell elhelyezni az adóhoz képest? Azt már tudom, hogy vízszintes polarizációnál a legjobb ha fektetve van vagy 45 fokos szögben, de merrefelé kell fordítani a legjobb vétel érdekében? Szembe a toronnyal, tehát, hogy a bot rá nézzen az adóra vagy derékszögben (tehát vízszintesen párhuzamosan elfektetve) a toronnyal?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6993) Watt25 válasza spiritex (#6992) üzenetére


Watt25
veterán

Ne mutasson a bot a toronyra, hanem a legnagyobb felülete mutasson felé. Elvileg... De nem szabad botantennától csodát várni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6994) spiritex válasza Watt25 (#6993) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! Nálam elég a bot, mert jó helyen lakom, meg a pana plazma tunerje is nagyon jó és érzékeny, csak azért kérdeztem, mert ha rosszul áll az antenna (mert eldől vagy otthon valaki takarít) akkor le tud menni 50-70%-ra is a jelminőség a általános 80-100%-ról. Tehát csak érdekelt mi a legjobb állása elméletben.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6995) Kernel válasza spiritex (#6992) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az adó irányához képest merőlegesen, mert az adótól kiinduló rádióhullámok (vagy szakszerűbben: az elektromágneses térerőváltozások), így metszik a botantennát, abban áramot indukálva.

Szemből nézve csak egy pont, nem metszik az "erővonalak". (Azért az idézőjel, mert ez csak egy virtuális fogalom, ezzel szokás szemléltetni.)

Nekem például, bár van külső antennám is, de a mágneses botantenna is egész egész jó stabilan veszi a helyi adót, mégpedig a gázkonvektor függőleges csövének oldalára tapasztva, épp a padló és a plafon távolságát megfelezve állt be, a programmal mért maximum. Mivel a gázcsövet takarja a sötétítő függöny, nem is látszik.

Iránya pedig merőlegesen, a fentiek szerint. De mindezt természetesen befolyásolhatják a reflexiók is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6996) spiritex válasza Kernel (#6995) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm Neked is a részletes magyarázatot! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6997) frovery válasza Kernel (#6995) üzenetére


frovery
senior tag

Szia!
Én is keresek ilyen programot, amivel a helyszínen laptoppal, usb-s vevővel tudnám mérni a jelszinteket. Ez a Prog Finder jó a DVB-T-re is, Nem csak műholdas?

(#6998) Watt25 válasza frovery (#6997) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, a leírásban is benne van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6999) spiritex válasza frovery (#6997) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, a Terrestrial szó, hibásan Terrisateral-nak írva utal rá.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7000) Watt25 válasza spiritex (#6999) üzenetére


Watt25
veterán

Hehe, ez nekem fel sem tűnt. Egyébként is olyan hülye szó. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.