Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) matyi19 válasza frovery (#6801) üzenetére


matyi19
őstag

Értem, esetleg egy típust....
Amogy láttam, nagy részük RG és egy szám :U

(#6852) darvinya válasza DarkByte (#6848) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Így már értem.

(#6846) Armagedown

WayteQ HD95CX By Native Tv (-ra állítva, de nem rákötve a Tv-re elindítani) és ekkor kezeli a felbontást és a képarányt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6853) frovery válasza matyi19 (#6851) üzenetére


frovery
senior tag

Ezeket bátran ajánlom:
[link]
[link]

Lényeg a 3×-os árnyékolás és a réz belső ér.

[ Szerkesztve ]

(#6854) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A meleg idő (kánikula)befolyásolhatja-e a terjedést?
Több helyen panaszkodnak a környékemen,hogy napközben nézhetetlen a Mindig TV műsora.

(#6855) andatti válasza danee91 (#6850) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a választ és tényleg 100 kW... De látom fejlesztettek, mert a szentesi is adja már a családi csomagot is... bár hangolásnál nem látszik nekem csak az A meg a C...

(#6856) cigam válasza Kezdő vagyok (#6854) üzenetére


cigam
félisten

Nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6857) azbest válasza Kezdő vagyok (#6854) üzenetére


azbest
félisten

Az előző nagy hőségkor néhány adótorony túlmelegedett és ingadozó volt a sugárzás/vétel. Ha a mostani 40 fokok előtt teljesen stabil volt a vétel, akkor érdemes jelezni a problémát az ügyfélszolgálatnak, esetleg itt.

(#6855) andatti

partwish írta a másik fórumon: [link]

2013.07.31 12.30: első körös lekapcsolás (5 gerincadó: Széchenyi-hegy, Győr, Kab-hegy, Szeged, Szentes + 33 átjátszó)

2013.07.31 délután: 6 átjátszó elindul digitálisan (Bakonyszentkirály, Bakonyszentlászló, Perőcsény, Csobánka, Pásztó, Szentgotthárd)

2013.07.31 12.30: a fenti 5 gerincadó és a többi 27 átjátszó állóképet sugároz 08.05-ig ("ez az adásmód megszűnt)

2013.08.05: A B Multiplex elindítása (Extra Családi csomag) Szentes és Battonya telephelyekről

2013.09.03-09.24: Első körös frekvenciacserék 19 telephelyen, 8-10 órás leállások lesznek az áthangolások miatt

[ Szerkesztve ]

(#6858) Mici80 válasza azbest (#6857) üzenetére


Mici80
tag

Tényleg közel van már a "lekapcsolás". :) Kérdés mennyire megy majd aznap zökkenőmentesen az átállás.

"2013.08.05: A B Multiplex elindítása (Extra Családi csomag) Szentes és Battonya telephelyekről"

Ez egyébként pontosan mit takar?

Köszi!

üdv.Mici

---

(#6859) Bozek válasza Mici80 (#6858) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy ha Extra Családi előfizetésed van, akkor már Szentesről és Battonyáról is foghatod majd a B mux-ot. Eddig gondolom csak A és C mux volt.

[ Szerkesztve ]

(#6860) Mici80 válasza Bozek (#6859) üzenetére


Mici80
tag

Ok! Értem!
Köszi szépen!

üdv.Mici! :)

---

(#6861) krealon válasza Kezdő vagyok (#6854) üzenetére


krealon
veterán

"A meleg idő (kánikula)befolyásolhatja-e a terjedést?"

Nem.

"Több helyen panaszkodnak a környékemen,hogy napközben nézhetetlen a Mindig TV műsora."

A digitalis adasban tulajdonkeppen szamitogepek vannak az ado es a vevo oldalon is, amiknek problemat jelenthet a magas homerseklet. Ado oldalon a szolgaltato nyilvan megoldja a megfelelo hutest, viszont a vevok (Set-Top Box, STB) megfelelelo uzemi kornyezeterol a felhasznaloknak kell gondoskodni (jol szellozo, huvos hely).

(#6862) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Hétvégén nyaralónkban szerettem volna beállítani a mindigtv-t.
Honlapon megnéztem pontosan merre forgassam, de csak a MUX B jött be.
A honlap szerint mindháromnak be kellett volna.
Balatonfüred (Arácsi rész) Siófok felé forgatva.

Nem kellett volna legalább a MUX A-nak is bejönnie?
A MUX B jelerősség 85%, jelminőség 80%os volt.
Tudom hogy tetőantennás vételt ír, de Budapestre is mindig azt írja de itt sem kell bejön mindhárom MUX.

PSN: sirarcheer

(#6863) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Lenne egy kérésem, hogy aki holnap itthon tud maradni, az vegye már fel, hogy hogyan kapcsolták le az analóg adót, és ezt feltölteni youtube-ra?

(#6864) Watt25 válasza sirarcheer (#6862) üzenetére


Watt25
veterán

Siófokon a B mux van a legalacsonyabb, az A MUX a legmagasabb frekvencián és ráadásul alacsonyabb teljesítménnyel sugározzák. Valószínűleg az antennád azt a magas frekit nem tudja befogni. Ennyi infó alapján én antennacserét javasolnék. (Rendes tetőtéri UHF antennára.)
Esetleg megvárod, amíg a lekapcsolás után alacsonyabb frekikre teszik a MUX-okat. (De ez nem holnap lesz!)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6865) darvinya válasza Tamás88 (#6863) üzenetére


darvinya
titán

Reggel nincs adás, délután nincs adás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6866) spiritex válasza Tamás88 (#6863) üzenetére


spiritex
veterán

Nem biztos, hogy lesz visszaszámlálás, vagy értesítés, hogy na most akkor kikapcsoljuk. Szerintem annyi lesz, hogy megy az adás, majd 12.30-kor az analóg jel megszűnik és egyszerűen átmegy havazásba.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6867) azbest válasza spiritex (#6866) üzenetére


azbest
félisten

"2013.07.31 12.30: a fenti 5 gerincadó és a többi 27 átjátszó állóképet sugároz 08.05-ig ("ez az adásmód megszűnt)"

(#6868) Armagedown válasza spiritex (#6866) üzenetére


Armagedown
őstag

Valaki felvehetné az analóg korszak utolsó 30 percét ! :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6869) Bozek válasza Armagedown (#6868) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az majd a második kör végén lesz, nem most. :D

(#6870) cigam válasza Bozek (#6869) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ, hol laksz ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6871) Bozek válasza cigam (#6870) üzenetére


Bozek
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy hol lakok, az analóg korszak végét az jelenti, amikor az utolsó lekapcsolja a villanyt. :)

(#6872) matyi19 válasza frovery (#6853) üzenetére


matyi19
őstag

Estleg valami mas, ezeket nem talaltam meg nalunk (Romania).

(#6873) part_wish válasza Watt25 (#6864) üzenetére


part_wish
csendes tag

Siófokon szeptember 5-re tervezzük a frekvenciacserét, tehát olyan sok idő már nincs hátra. Mux A 64-ről leköltözik az 57-re, a Mux C pedig a 61-ről a 22-re, ezeken jelenleg a kab-hegyi analóg TV2 és RTL Klub megy.

(#6874) frovery válasza matyi19 (#6872) üzenetére


frovery
senior tag

A lényeget leírtam a multkor is. RG6-os legyen, 3×-os árnyékolású és persze réz belső érrel, ne rezezett acéllal.

(#6875) ruzsass válasza part_wish (#6873) üzenetére


ruzsass
tag

Szia, a budapesti frekvenciacserékről véletlenül nem tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#6876) róland válasza part_wish (#6873) üzenetére


róland
veterán

Keszthely?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6877) part_wish válasza ruzsass (#6875) üzenetére


part_wish
csendes tag

lesz egyébként az összesről hivatalos tájékoztatás.
Budapest: szept 12; csak a Mux C érintett, 62 -> 58
Keszthely már tavaly túlesett a cserén, itt nincs 794 MHz feletti frekvencia.

(#6878) Bozek


Bozek
nagyúr

Ezt egyszerűbb belinkelni, aztán mindenki keresse meg a sajátját: [link]

Időpontok nincsenek, de azt majd úgyis észreveszitek. :)

[ Szerkesztve ]

(#6879) part_wish válasza Bozek (#6878) üzenetére


part_wish
csendes tag

vannak benne pontatlanságok (pl. Mór más frekiken lesz), de kb. két hét múlva részletes tájékoztatás lesz az időzítésről.

(#6880) Mici80 válasza spiritex (#6866) üzenetére


Mici80
tag

Mondjuk arra én is kíváncsi leszek, hogy lesz-e visszaszámlálás. Elvégre egy mérföldkőhöz érkeztünk. A színes műsorszórás óta egészen máig ez az adásmód volt amit emberek sokasága vételezett az otthonában... :)

---

(#6881) schumi


schumi
aktív tag

hali

valaki tudna segíteni a következőben ? :
Vettem egy orion dvbt-r800 dekódert, hozzá a régi belső szoba antennát kötöttem, viszont azzal nem találtam meg a 7 csatornát, így valószinű külső kéne...

kérdésem az lenne, hogy vajon az említett kütyű tudja ezt a +5voltos áramellátást az antennakábel felé, amit sok antennán feltüntetnek hogy kell neki (leírásban, neten nem találtam róla infot) ? vagy ha mondjuk nem is tudja a jelerősítést, akkor alapból is jónak kéne lennie a vételnek ?

Vagy esetleg ha tudtok ajánlani egy külső antennát, aminek nem kell ez a +5v, azt is szivesen fogadom

előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#6882) frovery válasza schumi (#6881) üzenetére


frovery
senior tag

Tegyük tisztába a dolgokat.
Az 5V akkor kell neked, ha erősítőt is használsz. Sima antennához nem kell. Minden stb-ben van ilyen funkció.
Na most, tudni kellene helyileg hol laksz, hova szeretnéd forgatni az antennádat? (Melyik adóra).
Van rálátásod az adóra vagy takarásban vagy? Pl: lakótelep, fa, hegy!

Ezek után lehet javasolni antennát, esetlegesen erősítőt.

(#6883) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Van egy kártyafogadós beltérim. Lehet olyat csinálni, hogy veszek egy kártyát, aktiváltatom, megveszek egy hónapnyi használatot. Mivel utána valószínűleg nem lesz rá szükségem egy darabig, félre teszem, majd ha újra szükséges mondjuk pár hónap múlva újra feltöltöm?
Mennyi idő mire üzemkész állapotba kerülhet a kártya vásárlást követően?

(#6884) Watt25 válasza ro_bert17 (#6883) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem nem lehet egy hónapnyit venni csak 6 vagy 12 hónapnyit.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6885) ro_bert17 válasza Watt25 (#6884) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én is tartok ettől. Szóval sejtésetek szerint ezt nem lehet olyan konstrukcióban használni, mint egy feltöltős mobiltelefon előfizetést?

(#6886) Watt25 válasza ro_bert17 (#6885) üzenetére


Watt25
veterán

Nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6887) spiritex válasza Watt25 (#6886) üzenetére


spiritex
veterán

Kár. Mert én is csak ki szeretném próbálni minél kisebb kiadással? Ennek meg tudjátok mondani mi a módja? Mi a legolcsóbb, legegyszerűbb, legrövidebb konstrukció? Nincs olyan variáció az Extra adások kipróbálására, amikor nem kell visszapostázni a kártyát?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6888) Watt25 válasza spiritex (#6887) üzenetére


Watt25
veterán

Az előre fizetett kártyákat, amíg nem aktiválod, addig (illetve max egy hétig) az összes csatornát nyitja és elvileg az aktiválással kezded meg a pénzfizetést. Talán nyomós indokkal (mégsem jönnek be megbízhatóan nálad a MUX-ok) vissza lehet küldeni aktiválás előtt.
Illetve lehetőség van hűségnyilatkozat nélkül is előfizetni, végül is ez lehet a járható út.
De ez mind szépen le van írva, meglepő módon a MindigTV Extra honlapján. (Ki gondolta volna, igaz? :) )

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6889) azbest válasza spiritex (#6887) üzenetére


azbest
félisten

Régebben volt olyan is, amikor a box mellé adtak 1 havi kártyát. Mostanában nem jellemző. A kártya mindig az antenna hungária tulajdona marad és ha nem használod, akkor vissza kell juttatni. De olvasd el az ászf-et, abban ezek is benne vannak.

(#6890) darvinya válasza schumi (#6881) üzenetére


darvinya
titán

Inkább szabadulj meg ettől a dekódertől, mert többet lesz szervizbe, mint használatba.

Nagyon rossz, nincs támogatás, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6891) djculture válasza darvinya (#6890) üzenetére


djculture
félisten

Pont tegnap beszélgettük hogy a tescoba mindenki hozta visszafele az ügyfélpulthoz az orion boxokat. Ennyire fsok ezek? dvd lejátszó vonalon még egész olcsó és korrekt termékeket hoztak ki ezen márka alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6892) darvinya válasza djculture (#6891) üzenetére


darvinya
titán

:K

Ez még első szériás nagyon gagyi, nem is tudom micsoda, de ezért kár kiadni pénzt is.

Keres rá a termékre Google-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6893) ro_bert17 válasza Watt25 (#6886) üzenetére


ro_bert17
őstag

Közben áttanulmányoztam a gyik-et.
"Szolgáltatásunk feltételei alapvetően megegyeznek a magyarországi mobiltelefon, internet, vagy más előfizetéses televízió szolgáltatások feltételeivel."
De, minimum előfizetendő időtartam 6 hónap. Szüneteltetés min. 1 hónap, max. 6 hónap. A szüneteltetés havi díja br. 350Ft.

(#6894) djculture válasza darvinya (#6892) üzenetére


djculture
félisten

6990ft-ért árulja a MM és a tesco is ezt a nyavaját

(#6895) spiritex válasza Watt25 (#6888) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos nem működnek a legördülő menük proxy-n keresztül, de köszi, otthon majd megnézem az árakat hogy jövök ki legolcsóbban, ha nem küldöm vissza az első héten.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6896) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Adott egy rv.Samsung LE40C530.Eddig is a digitális adást néztem de ha többet szeretnék veszek egy kártyát,beledugom és kész?cammon intergace az kártyanyílás vagy még kell hozzá valami?(bocs a tudatlanságomért).

(#6897) darvinya válasza djculture (#6894) üzenetére


darvinya
titán

Igen nagy árverés az biztos.

(#6896) korcsillio

Kell a conax kártya modul és az kell berakni Connoninterfacebe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6898) róland válasza part_wish (#6877) üzenetére


róland
veterán

Adóteljesítményeket emelik? (Keszthelyen ma van a hivatalos átállás.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6899) matyi19 válasza frovery (#6874) üzenetére


matyi19
őstag

Akkor ez jó...?

(#6900) forrest85 válasza matyi19 (#6899) üzenetére


forrest85
senior tag

:K

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.