Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) frovery válasza desigo (#6700) üzenetére


frovery
senior tag

Szia!
Nem javaslom azt az antennát. Szereltem belőle 2 db-ot, iszonyatosan gyenge konstrukció. Nagyon gyenge vékony anyagból van gyártva. 1-2 év vagy egy nagyobb vihar szétkapja szerintem.
Inkább ezt javaslom: http://www.betacom.hu/antenna/iskra-dtx-48-f-uhf-szelessavu-yagi-antenna.html
Erősítő szerintem ekkora távra kellhet bele: http://muholdastv.hu/spd/unas_279103/ISKRA_erosito_panel
Ha a tv-ben nem lenne táp feladására lehetőség, akkor kell egy ilyen is, ami meghajtja az erősítőt: http://www.betacom.hu/csatlakozo-adapter-aljzat/adapteres-tapfelado-aktiv-antennahoz-5v.html
Sajnos nagyon kevés tv-ben van beépítve a tápfeladás lehetősége.
A tv-t nem ismerem, de általánosságban jók az LG-k.
Két féle megoldásod is lehet az antenna beállítására. Kékes mellett Budapest is szóba jöhet ha nem lenne rálátásod valamelyik adóra. Itt egy kis irányzék hozzá: http://www.dvbtmap.eu/mappdfexport.html?maptype=mapterrainv3
Nem tudtam a pontos utcádat, így kb:Zsámbok közepéra állítottam az irányzékot. :D

[ Szerkesztve ]

(#6702) frovery válasza frovery (#6701) üzenetére


frovery
senior tag

Így talán jobban látszik mindkét irány is:

[ Szerkesztve ]

(#6703) djculture válasza desigo (#6700) üzenetére


djculture
félisten

Én ezt[link] raktam fel magamnak is meg 8 ismerősnél is, erősitő nélkül kékestől vagy 70km-re tökéletes a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#6704) bali77 válasza Watt25 (#6670) üzenetére


bali77
csendes tag

Nézegettem az EPG-t is, de nekem nem mondanak sokat azok a címek...sokkal hatásosabb körbekapcsolgatni néhány sec alatt, már ha lehetne :)

(#6705) frovery válasza djculture (#6703) üzenetére


frovery
senior tag

Ezt tanusíthatom. :R Egyet volt szerencsém ebből is felrakni, iszonyatosan jó gödörbe, rálátás nélküli helyekre. Máshova talán luxus ilyet felrakni. Csalódni nem fog senki benne, az erősítője is nagyon jó a saját tápfeladójával.

(#6706) Watt25 válasza bali77 (#6704) üzenetére


Watt25
veterán

Lehet, hogy eszköz függő a dolog, de nekem a tévém a műsor tartalmát is kiírja.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6707) djculture válasza frovery (#6705) üzenetére


djculture
félisten

Nekem muszáj volt ilyet felraknom itthon mert messze az adó plusz rengeteg fa van az útban, de pöpecül is működik. Azóta máshol is felszereltem már 7db-ot, mindenhol 90% felett van a jelminőség és a jelerősség is viharos időben . Itthon nekem ezt váltotta mert bármit csináltam ezzel addig volt jel amíg jó volt az idő: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6708) desigo


desigo
senior tag

Köszönöm szépen a hasznos infókat !

(#6709) #40731136


#40731136
törölt tag

Sziasztok!
Abszolút kezdő vagyok a témában. Ugye azzal reklámozták/reklámozzák a Mindig TV-t, hogy akár a régi antennával is vehető a digitális adás. Namármost van nekem egy nagyon régi antennám (ez alapján úgy néz ki, mint a Yagi antenna), de mivel régi, így az még nem koax kábellel csatlakozik, hanem szalagkábelllel (?), ami így néz ki.
A kérdésem az lenne, hogy ez az antenna is alkalmas-e az ingyenes csatornák vételére, és ha igen, akkor milyen átalakítóra van szükségem, hogy nézhessem a digitális adást. STB nem kellene, a TV-ben van DVB-T tuner.
Ha valami hülyeséget írtam, akkor bocsi, de mint mondtam, nem vagyok jártas a dologban.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#6710) wmati válasza #40731136 (#6709) üzenetére


wmati
addikt

Koax kábelre minden képen érdemes lenne beruháznod :K

(#6711) #40731136 válasza wmati (#6710) üzenetére


#40731136
törölt tag

És a koax kábelt hogyan kötöm rá erre az antennára? Nincs szükség valamiféle átalakítóra?

(#6713) Kernel válasza #40731136 (#6711) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fent az antennánál be kell építeni egy szimmetrizálót: [link] UHF-sávra valót kell nézni (IV-V sáv).

Mindamellett, ha jó a vétel, működhet a szalagkábeles rendszer is, csak akkor lent kell szakszerűen lezárni egy balunnal. Egy nyugdíjas néninél üzemeltem be vevőt, én is azt hittem, hogy kábelt kell majd cserélni, de nem kellett, tökéletesen ment a szalagkábelről.

Ennek persze az a titka, hogy ott volt bőven térerő.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6714) #40731136 válasza Kernel (#6713) üzenetére


#40731136
törölt tag

és krealon: Köszönöm a válaszokat! :R

(#6715) frovery válasza #40731136 (#6714) üzenetére


frovery
senior tag

Azt azért nem ártana esetleg egy fényképpel is megnézni, hogy milyen is az az antenna. A régmúltban a 24-es Budapest 2-esre volt méretezve két méretben is antenna, ami hasonlít arra, amit ma yaginak hívunk. Ha az, akkor az max a 29-es csatornáig használható, az felett már nem lesz jeled, mivel a 24-esre lett méretezve.
A balun trafónál, (szimetrizáló) figyelni kell, hogy az UHF sávra legyen készítve.

(#6716) gali77 válasza matyi19 (#6698) üzenetére


gali77
csendes tag

Hát van egy kis dombocska a jel útjában. Minél magasabbra az antennát!

(#6717) Zolom89


Zolom89
senior tag

Egy kis segítség kellene. Antennának használhatom a jelenlegi palabola anternát úgy mint jelfogó? Tv-ben benne van a kártya meg ugye a koax kábel. Vagy ez nagyon beteg elmélet és nem lesz így adás?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6718) Watt25 válasza Zolom89 (#6717) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, elég beteg. (De ha megnyugtat, nem te voltál az első, aki erre gondolt. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6719) Kernel válasza Zolom89 (#6717) üzenetére


Kernel
nagyúr

Másik fórumon volt olyan, aki állította, hogy ő rádugta a tányért és van jele, de ennyi erővel bármilyen fémdarabot vagy kábeldarabot használhatunk antennának. Ahol jó a térerő, még foghat is valamit, ez önmagában nem különös, ámbár amúgy szakmailag teljesen agyament.

Ott kezdődik, hogy egy antenna normális esetben elektromosan rezonál a rádióhullámokkal, ahol a fizikai méreteknek fontos jelentősége van, mert attól függ, hogy milyen hullámhosszra fog rezonálni, vagyis maximális jelet leadni. A műholdvétel például milliméteres hullámokon történik, míg 800 Mhz-en a hullámhossz már 38 cm. 500 MHz-en 60 cm, tehát ezek jelentős nagyságrendi eltérések, a műholdvételhez képest.

Arról nem beszélve, hogy az LNB-fej csatlakozója a benne lévő elektronika kimenete, ami tápfesz nélkül amúgy is halott. Legfeljebb kapacitív úton átszivárog rajta ez-az.

Így működik az LNB

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6720) Zolom89


Zolom89
senior tag

Köszi a választ. Akkor egy szobai antennára is benevezek. Ha jól láttam 5k-ért már nem a legolcsobbat kapni

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6721) Watt25 válasza Zolom89 (#6720) üzenetére


Watt25
veterán

A szobaantennák működése, használhatósága teljesen esetleges. 5eFt-ot csak abban az esetben érdemes kiadni rá, ha az eladó vállalja, hogy visszaveszi, amennyiben nem működik elég jól. 5eFt-ért már lehet rendes tetőantennát venni. (Persze azzal több a macera.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6722) Zolom89 válasza Watt25 (#6721) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ez zsír új bolti. Társasházban lakom, igaz van erkély de az macerás lenne, meg ugye azt 18fokos szögben tudnám mozgatni.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6723) danee91 válasza Zolom89 (#6722) üzenetére


danee91
senior tag

Hát én speciel nem nagyon hiszek azokban a klasszikus szobaantennákban, de nem is biztos hogy mindegyik elemét ki kell teljesen húzni(talán van olyan eleme ami a VHF vételre van?). Ha már 5000-et kiadsz érte, sztem jobban jársz ha normális antennát veszel.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6724) Zolom89 válasza danee91 (#6723) üzenetére


Zolom89
senior tag

?? Ez digitális beltéri antenna, nem az a régi fajta

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6725) darvinya válasza Zolom89 (#6724) üzenetére


darvinya
titán

Dehogy nem.

Nincs olyan, hogy „digitális".
Az csak maszlag, pont olyan mint az akció felirat(feléírok egy drágább árat áthúzom az eredeti áron adom el)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6726) Zolom89 válasza darvinya (#6725) üzenetére


Zolom89
senior tag

Akkor az a kis doboz alakú antenna kevesebbet ér mint a két pálcás régi szobaantenna?:O Igazából ritkán nézek tv adásokat. HD forma1 az egyik amiért át állok erre. A másik ha véletlen van olyan film az egyik adáson ami érdekel és itthon vagyok akkor azt megnézzem, semmi több.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6727) darvinya válasza Zolom89 (#6726) üzenetére


darvinya
titán

Ha láttad a hivatalos felhívást, abban is úgy van:
„kültéri antenna és azokon a helyeken alkalmas szoba antenna" -kb. így szól

Én is beltérben használok lepkét, igaz elfér és nem zavaró.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6728) Watt25 válasza Zolom89 (#6726) üzenetére


Watt25
veterán

A kis doboz alakú nagy valószínűséggel kevesebbet ér (feltéve, hogy egyre gondolunk), mint bármelyik régebbi UHF szobaantenna... Vagy legalább is semmivel sem többet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6729) Zolom89 válasza Watt25 (#6728) üzenetére


Zolom89
senior tag

Igen, hasonlóra gondoltam én is. Olyan 3től lehet kapni ha jól emlékszem, egyik akciós újságban láttam meg véletlen.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6730) danee91 válasza Zolom89 (#6729) üzenetére


danee91
senior tag

Hát sztem ezek csak akkor jók, ha nagyon erős a kisugárzott teljesítmény(ERP), vagy közel laksz az adóhoz. Még 1 lepkeantennát is előbb vennék, mint ilyen kis szobait:D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6731) frovery válasza danee91 (#6730) üzenetére


frovery
senior tag

:C :R

(#6732) Zolom89 válasza danee91 (#6730) üzenetére


Zolom89
senior tag

Viszont kibaszott diszájnos söralátét :D
Köszi a segítséget srácok. Holnap szétnézek egy boltban hogy miujság evvel kapcsoaltban aztán holnap majd írok hogy szar a vétel, segítsetek :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6733) danee91 válasza Zolom89 (#6732) üzenetére


danee91
senior tag

Nem biztos hogy feltétlen szar lesz(ez a kis szobaantenna), de abban biztos vagyok, hogy akárnmilyen más antennával jobb/stabilabb vételt fogsz elérni(már ha lehet javulni).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6734) frovery válasza Zolom89 (#6732) üzenetére


frovery
senior tag

Még ezek is többet érnek, egy "olyan" szobaantennától:
[link]
[link]
Ezeket az adó közelében, a hagyományos tv tetejére rakva, szinte nem is látni, így nem zavaró. Persze ablak mellé, vagy erkélyre rakva, jobb lesz a vétel. :K

(#6735) spiritex válasza frovery (#6734) üzenetére


spiritex
veterán

Én egy ilyet vettem és nagyon bevált:
[link]
Van neki erősítő nélküli változata is 1700-ért.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6736) lacy027


lacy027
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kecskemét melett lakom (25 km-re, Kecskeméti adó már kiesik.) Körbeforgatva az antennát a Széchenyi hegyi adó tűnik a legjobban vehetőnek. Az antenna Synaps AHD 343. Ezt nagy távolságokra ajánlják úgy tudom, ezért mertem megvenni. Légvonaban a pontos távolság 71 km. Alapból erősítő nélküli antenna, viszont 30% jelszint, és 100% minőséget érek el vele max. Erősítővel is csak 50% az előbbi, hiába rakom ki a tetőre. Így még nem jó, mert kockásodik. Ötletek? Tegyem még magasabbra? Már nem tudom, az a baj. Egy USB-s, állítólag jó érzékenységő DVB-T tuner a vevő.

(#6737) danee91 válasza lacy027 (#6736) üzenetére


danee91
senior tag

Hát nem feltétlen a legjobb USB-s tunerrel próbálgatni, a laptopod/géped CPU/GPU-ja egyáltalán megfelelően erős a HD lejátszására?(M1 M2 stb). Mert ha nem, akkor hiába a jó jelszint, még akkor is kockásodni fog(persze léteznek olyan USB-s tunerek is, melyek maguk végzik a dekódolást, nem pedig a gépre bízzák, de azok bőven 10.000 Ft felett vannak, én talán 1-2 típusról tudok. Kiskőrös nincs elérhető közelségben? Én Soltról azt fogom egy sima tetőtéri lepkével. Az antennád jó, csak sztem elég irányérzékeny, úgyhogy folyamatosan figyelni kéne, amikor beállítod, és ha lehet akkor első körben ne egy USB-s tunerrel próbáld beállítgatni.

bb.bocs
Sztem DVBViewer

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6738) bb.bocs válasza Kernel (#6667) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez milyen program?

(#6739) Kernel válasza bb.bocs (#6738) üzenetére


Kernel
nagyúr

DVBViewer, az előtte lévő hozzászóláshoz kapcsolódik, nem ingyenes egyébként.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6740) bb.bocs válasza Kernel (#6739) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha köszi. nekem az túl bonyolult program.

(#6741) gali77 válasza lacy027 (#6736) üzenetére


gali77
csendes tag

Kiskőrös, Úzd, Szentes, Szolnok? Merre vagy 25km-re Kecskeméttől? Lehet, hogy vmelyik közelebb volna mint Bp.

(#6742) lacy027 válasza danee91 (#6737) üzenetére


lacy027
tag

Tudom, hogy nem a legjobb, de csak ez van mert csak a gépen szeretném nézni. Egy i3-as laptop váltható videókártyával, az erősebb AMD megy mindig, nem az Intel. HD videó lejátszásával soha nem volt gond, DXVA is megy. Az M1 HD nézése közben 10% alatti a processzorhasználat. DVB Viewert használok. Telefonról távvezérelve figyelem a jelszinteket, 54%-nál a tetőn kívül nem volt jobb. Kiskőrös gyengén ad, az A mux nézhető, a C semennyire.

(#6743) danee91 válasza lacy027 (#6742) üzenetére


danee91
senior tag

Kábelezés? Az is sokat ronthat, ha nem jól csinálod, és ha nagyon régiek/hosszúak a kábelek. Vagy ez lehet a baj, vagy az antennabeállítás.

így van az antennád ugye?

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6744) lacy027 válasza danee91 (#6743) üzenetére


lacy027
tag

Teljesen új kábelezéssel is alig volt több a jelszint 50%-nál, most csak azért van beletoldva, hogy az antennához kiérjen a tetőre. Úgy áll az antenna ahogy a képen. Amin csodálkozok, passzívan használva, egy darab 16 méteres kábellel csak 30% a jelszint, a minőség minden esetben 100%.

(#6745) danee91 válasza lacy027 (#6744) üzenetére


danee91
senior tag

Nem tudsz vkitől kölcsönkérni egy set top boxot? Esetleg egy DVB-T tuneres tévével/monitorral kipróbálni?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6746) lacy027 válasza danee91 (#6745) üzenetére


lacy027
tag

Nem sajnos. Szerelőért kiáltottam, holnap visszahívnak és mondanak valamit, mikor érnek rá és mennyiért. Majd jelentkezem az eredménnyel, remélem már 70-80% körüli jelszinttel, talán erősítő nélkül. Én erre számítottam ettől az antennától ezen a vételi helyen.

(#6747) darvinya válasza lacy027 (#6746) üzenetére


darvinya
titán

Pedig le is írtad mi a hiba a rendszerben.
most csak azért van beletoldva, hogy az antennához kiérjen a tetőre -ez egy óriási hiba forrás ahol elveszik a jel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6748) danee91 válasza darvinya (#6747) üzenetére


danee91
senior tag

Hát nálam is van egy toldás, méghozzá iyen

[link]

Nálam szinte alig okoz jelveszteséget, egy 13 méteres kábel és egy maradék 2 méteres kábel közé van beleiktatva, viszont mind2 kábel minőségi, nem pedig egyik új, másik régi kombó.

Őgyhogy én nem feltétlen mondanám hibaforrásnak, persze lehet.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6749) korcsi válasza darvinya (#6747) üzenetére


korcsi
veterán

Hiba vagy hibaforrás, másképpen potenciális hibalehetőség?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6750) darvinya válasza korcsi (#6749) üzenetére


darvinya
titán

hiba -mert nála nem jó a vétel
hibaforrás -mert legtöbb esetben itt keletkezik a hiba

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.