Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) cigam válasza darvinya (#7100) üzenetére


cigam
félisten

és mi hajtja meg a másik 2 tv-t?
Ostelsat-nál 28k, de van ahol több mint 30.
Ugyanakkor a netboard-on azt írják, hogy "A Clone+ többnyire már jól működik. A 3.2-es szoftverével előfordult kifagyás 2-3 hetente egyszer.
Ami biztosan nem megy:
Alcor 1800 és klónjai. (Wayteq HD90CX, Columbia 2500) Sajnos erre még nincs megoldás, annyira eltérő a Conax kezelésük.
"

Biztosan megéri?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7102) darvinya válasza cigam (#7101) üzenetére


darvinya
titán

WiFi kártya. :U
Ugye 4 Tv/dekóder-hez 2 előfizú kell, ami alappal 36eFt/év.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7103) Kezdő vagyok válasza cigam (#7089) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tévedtem,a te általad mutatott képnek felel meg inkább a két szobába szétosztó csatlakozó.
Még lenne kérdésem:
miért fontos magánál a splitternél szétbontani a csatlakozást?
Miért nem elég magából a boxból kihúzni a vezetéket,lenn a szobában,és térerőt nézni a másik szobában,ahol a másik set top box van?

Ezzel az antennával jobban jártam volna:[link],mint ezzel:[link]?

[ Szerkesztve ]

(#7104) cigam válasza Kezdő vagyok (#7103) üzenetére


cigam
félisten

Mert a splitterben, az osztás miatt esik a jel, és nem attól, hogy a másik végén a box-ba be van-e dugva a csatlakozó.

Szerintem mind2 jó antenna, egyisk sem egyértelműen jobb a másiknál.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7105) Kezdő vagyok válasza cigam (#7104) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

Úgy érzem,hogy a vitaindító kérdésemet nem tettem fel pontosan.
Mint régebben említettem,egy HDD/DVD rekorderre és pendrive-kra szoktam felvenni.
És többször előfordult már,kb.3-4 alkalommal,hogy egy hosszabb filmet úgy sikerült felvennem HDD/DVD felvevővel vagy pendrive-val,hogy vagy kikockásodott a kép egy kis időre,a hang viszont gond nélkül ment tovább(egy filmen belül kétszer),vagy egy filmen belül kb.3-szor szemvillanásnyi időre megállt a kép,de a hang ment tovább.
Olyan is volt,hogy csak egyszer állt meg a kép egy filmen belül.

Tehát erős túlzás volt állítanom,hogy"két óránként egyszer megáll a kép,de a hang megy tovább"

Lényeg,hogy a tesztet most nem végzem el,mert rejtélyes módon,mióta ezt a kérdést itt taglaljuk a fórumon,nem jelentkezett a hiba.

(#7106) Kezdő vagyok válasza cigam (#7104) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak az jutott még eszembe,hogy a set top boxokban alkalmazott térerőmérő mennyire lehet pontos:
Golden Media HD 9080-val mért értékek:

CH 60: 67% jelszint,90% jelminőség
CH 65: 67% jelszint,90% jelminőség
CH 22: 72 %jelszint,90% jelminőség

Mivel a Strong SRT 8903 fel van fűzve RF-en keresztül,így ugyanabban a szobában megmértem ezzel s boxxal is az értékeket:
TV2:73% jelszint,84% jelminőség
M1:73% jelszint,84% jelminőség
Prizma TV:65% jelszint,71%jelminőség

A mért értékek egymás után készültek,azonnal.

Melyiknek lehet hinni?
Érdemes-e egyáltalán így tesztelni,vagy inkább valami korrektebb műszer kellene?

Lehet-e a térerőmérőjükkel antennát beállítani?
Lehet-e így annak hinni,hogy nagyobb vagy kisebb jel jön az antennától?

[ Szerkesztve ]

(#7107) cigam válasza Kezdő vagyok (#7106) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell neki pontos eredményeket kreálni, otthoni felhasználásra elég a "jelzés értékű" pontosság.
- nincs jel 30% alatt
- van jel, de kevés 60% alatt
- van jel és már jól feldolgozható 90%-ig
- jó jel, még tartalék is van benne (90% felett)

Ezek hasra ütött értékek, de jó közelítéssel modellezik a valóságot.Ezért is adják meg %-ban hisz nincs mihez hasonlítani.
Másik történet a jelminőség. A jelfeldolgozáskor igénybevett (hibajavító)algoritmusok alapján számolt érték, ami a MUX minőségét jellemzi.
Ahogy az RF jel nagysága is, ezis hasraütés szerüen skálázódik gyártója válogatja melyik mekkora értéket jelez. Ahogy látom pár % csak az eltérés. Ez 1részt a felfüzés miatt (kábelezés és szerelvények vesztesége), másrészt a tunerek érzékenysége, feldolgozó algoritmusa és annak szigorúsága miatt is eltérő lehet.

Lehet antenna irányt állítani, de csak lassan, megfontoltan. Néha 20-30mp is kell mire a hatás végigfut a vevőn és módosítja a jelminőség /jelerősség értékeket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7108) Armagedown


Armagedown
őstag

Az ilyen antenna alkalmas-e a Mindig Tv vételére, még nem volt lehetőségem kipróbálni, erősitőt tudok rákötni ha szükséges :


Ez is yagi antennának számít ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7109) Kezdő vagyok válasza cigam (#7107) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az viszont akkor is érdekes,hogy a CH 22,melyben a Prizma TV van,micsoda eltéréseket produkál a két boxnál.
(Azért vettem ezt példának,mert egy ismerősöm szerint ennek az adónak a vételével van a legtöbb gond itt helyben.)

(#7110) Kernel válasza Armagedown (#7108) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egy UHF antenna, így alkalmas.

Ez is yagi antennának számít ?

Yagi és Uda nevű japán mérnökök tevékenysége abban nyilvánult meg, hogy az egyszerű dipólust (ami lehet egyenes vagy hurok) reflektorral és direktorokkal egészítették ki. Röviden Yagi-antennának nevezik.

A dipól mögött van a reflektor, ami többféle formájú lehet. Akár egy rúd is, ami a dipólnál hosszabb.

A direktorok viszont rövidebbek, és a dipól előtt helyezkednek el. (Dipól vagy dipol, mindkét írásmód használatos a magyar szakmai nyelvben is.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7111) frovery válasza Armagedown (#7108) üzenetére


frovery
senior tag

Nekem ez inkább wifi antennának tűnik, ami 2,4 vagy 5 GHz-en működik. Azaz, nem alkalmas a Mindigtv vételére, mert más a méretezése. Viszont ezt csak így rálátásra írtam.

(#7112) Kernel válasza Kernel (#7110) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elképzelhető, hogy a méret megtévesztő, a képen nincs mihez viszonyítani.

A hurokdipól szélessége számít (a hullámhossz felére kell méretezni, illetve van egy minimális rövidülési tényező is), valamint a dipólházban található balun minősége, fajtája. Azon múlik, hogy milyen frekvenciára alkalmas.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7113) frovery válasza Kernel (#7112) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, sajnos így nem lehet megmondani, hogy mire is van méretezve. A reflektor nekem inkább egy wifisre hajaz. No meg a doboz is fura, egy sima ballun trafó dobozához mérten. Nagyobb felbontású képpel, talán jobban látható lenne. :)

(#7114) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Az unokabátyám eddig az analóg adásokat nézte. Most vett egy set top boxot, sőt egy dvb-t-s tv-t is, de egyiken sem jön sem az RTL KLUB, sem a TV2! a többi csatorna hibátlan.
Nincs valami ötletetek, mi lehet a probléma?

Köszönöm szépen

(#7115) donjohnson válasza Zsocy155 (#7114) üzenetére


donjohnson
addikt

Miért nem jön be az RTL Klub, TV2?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#7116) korcsi válasza Zsocy155 (#7114) üzenetére


korcsi
veterán

Miért nem jön be az RTL Klub, TV2? Lekéstem :(

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7117) Kernel válasza Zsocy155 (#7114) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak a szokásos, vagyis kevés a C-multiplex térereje, jobb antenna kell, máshová kell stb.

De lesz még egy átállás, amikor ennek frekvenciáját lejjebb költöztetik, az év vége felé, akkor javulhat a vétel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7118) danee91 válasza Zsocy155 (#7114) üzenetére


danee91
senior tag

[link]

UPDATE: Én is lekéstem :D

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#7119) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Hihetetlen gyorsak vagytok! :C
Köszönöm mindegyikőtöknek!

(#7120) Watt25


Watt25
veterán

Nem baj én örülök, hogy hárman is linkeltétek a blogomat, amíg nekem más dolgom volt. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7121) mp54


mp54
senior tag

Már kértem és kaptam tanácsot , de még nem elég:
Egy TESCO-s, 7 eFt-os STB csak a MUXB 13 db fizetős csatornáját találta meg, nem néztem milyen jelerősséggel..., (Kiskunfélegyházán, Szentes felé néz a padláson az antenna; szoba antenna családi ház földszintjén nem talált semmit...). Ebből milyen következtetést lehet levonni?Az antenna lengyel gyártmány, "nagy lepke" kinézetű, van rajta egy fekete műanyag doboz, benne egy nyomtatott áramkör, oda van bekötve jelenleg a szalagkábel, balun lent nincs! Rám vár a feladat, hogy rendbe tegyem az antennát.
Kicserélem a lapos kábelt koaxra. Hogyan kössem be a nyomtatott áramkörre? Két csavaros csatlakozó van rajta pár centi távolságban.
A STB tud kiadni +5V antenna erősítő tápot. A nyomtatott áramkör egy erősítő lehet? A dobozára 96! dB (is ) van ráírva...
Elég jó az az antenna oda?
Fel kellene készülnöm minden lehetőségre, mert csak kéthetente járok arra...

[ Szerkesztve ]

(#7122) cigam válasza mp54 (#7121) üzenetére


cigam
félisten

Egy fotó nagyot dobott volna a leíráson. Így látatlanban akármi is lehet a dobozban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7123) frovery válasza mp54 (#7121) üzenetére


frovery
senior tag

Húha!
Ha ÍGY NÉZ KI A PANEL, akkor ez erősítős lepke. A 96dB is erre utal.
Bekötése pedig egyszerű. Blankold meg ÍGY a koaxot, csak az utolső fázisnál nem kell az F csatlakozó! Bekötésnél pedig értelem szerűen a belső eret befogatod a középső kis csavarral. A kis íves lemezkével pedig a külső harisnyát fogasd oda. Arra nagyon figyelj, hogy a külső harisnyából nehogy odaérjen egy kis szál a középső érhez a befogatáskor. Zárlatot okozhat az erősítőben.
Ezután csavarozd vissza a deklit és mehetsz az stb-hez. Ott be kell kapcsolni az 5V tápot az erősítőnek. Ha nem kapcsolod be, akkor csak csillapítani fog és lehet ezért nincsen jeled.

Összefoglalva: Ha tényleg így néz ki az a panel a lepkében és nem egy sima ballun, csak egy kis tekrcs szokott rajta lenni, akkor így járj el, ahogy leírtam. A régi szalagkábelt pedig felejtsd el, vagy ragd el emlékbe, ilyet már nemigen lehet kapni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7124) mp54 válasza frovery (#7123) üzenetére


mp54
senior tag

Emlékeim szerint van ilyen "bonyolult" a panel, tehát valszeg erősítő.
a belső eret befogatod a középső kis csavarral. A kis íves lemezkével pedig a külső harisnyát fogasd oda.
Az általad mellékelt képen látom a javasolt bekötési helyet , de nem emlékszem az enyémen van-e ilyen...Mi van, ha nincs? A mellékelt kép jobb oldalán van két világos négyzet, mintha nálam oda lenne most bekötve...( a szalagkábel)
Kösz!

cigam:sajnos nem fotóztam le, amikor ott voltam...én Pesten, az antenna pedig Félegyházán...Mi lehet még az erősítőn vagy a balun-on kívül???

[ Szerkesztve ]

(#7125) frovery válasza mp54 (#7124) üzenetére


frovery
senior tag

Az a két négyzet az antenna dipolhoz van kötve. Ha a te szalagkábeled ahhoz van kötve, akkor a régi rendszer szerint jó, mert az antennák 300ohm-on vannak szimmetrizálva. Azaz a szalagkábeles bekötéssel, nincsen bekötve jelenleg az erősítő. Azt kösd ki onnan és a koaxot pedig be kell kötni, ahogyan írtam. Jó lesz az szerintem, így távlatból. :K

(#7126) Kernel válasza mp54 (#7124) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nincs fémbilincs, valahogy pótolni kell, barkácsmegoldással, esetleg egy villásdugó szétszerelésével például.

De én előbb megpróbálnám a legegyszerűbbet. Panelt kivenni teljesen, szalagkábelt rákötni az antenna két csavarjára. Ez így szakszerű, mivel az antenna önmagában pont illeszkedik a szalagkábelhez (szimmetrikus, 240-300 Ω impedancia).

Viszont akkor lent a szobában be kell iktatni egy balun egységet, ami a szimmetrikus szalagkábelt az aszimmetrikus koaxiális bemenethez illeszti. [link] [link]

Erősítés így nyilván nem lesz, viszont vannak helyek, ahol így is tökéletes a vétel. Nem tudom most hirtelen, hogy Kiskunfélegyházán mit vesznek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7127) mp54 válasza Kernel (#7126) üzenetére


mp54
senior tag

Hoppá!
A szobában a szalag végén van egy olyan kis derékszögű csatlakozó, mint amit mellékeltél! Lehet, hogy az egy balun? (Mivel emlékeim szerint a képen lévőnél keskenyebb, alig szélesebb a tv-be menő d"dugónál, inkább nem...) Ha igen, akkor viszont valszeg műszakilag korrekt a rendszer, hiszen fent ugyan nincs a panel eltávolítva, de frovery szerint a jelen bekötés szerint mint ha ott se lenne! Ha ez mind igaz, akkor mi a megoldás: rossz felé néz az antenna? Kevés a nyeresége? A nyereségen az erősítő nem segít (ezt olvastam), tehát nagyobb nyereségű antenna vásárlása?

[ Szerkesztve ]

(#7128) frovery válasza mp54 (#7127) üzenetére


frovery
senior tag

Mondjuk tetőn belül van az antenna, ez sem túl jó, egy gyengébb vételű adó körzetében. Ezt csakis próbálgatással lehet eldönteni. Így távolból csak tippeket tudunk adni. Én mindenképpen koaxra cserélném a jelenlegi szalagkábelt. Okozhat ez is gyenge jelet, nincs semmi árnyékolása. Ha jelenleg nem jó a vételed ezzel a kábelezéssel, akkor az a kb:100Ft/m nem lehet akkora kiadás, én megpróbálnám a cserét. Aztán bekötni az erősítő panelba, 5V-ot ráadni a beltérivel és egy teljes keresés. Azután lehet eldönteni, hogy antenna csere vagy más megoldás, esetleg tetőre kihelyezni egy árbócra. Addig én nem várnék csodát, ettől a szalagkábeltől.

(#7129) Kernel válasza mp54 (#7127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az úgy nem korrekt, ha párhuzamosan kapcsolódik, a panelt teljesen ki kell venni. Lent pedig egy szabályos balun szükséges.

De nyilvánvaló, hogy távolsági utazás esetén jobb vinni a koaxot is, hogy ne járjon többször az ember, vagy ott helyben vásárolod, ezt már nem tudom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7130) darvinya válasza Kernel (#7129) üzenetére


darvinya
titán

Nem lehet, hogy a antennánál egy szimmetrizáló van?(mint nálam is ez van)
Mert akkor arra nem kellene kötni szalagkábeles antennát és erre még egy balunt.
Teljesen bekorlátozza a vételi sávot.
Főleg, hogy ilyen lepke szimetrizáló urán csak coax köthető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7131) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy idős ismerősnek kellene antennát rendelnem, de nagyon nem vagyok képben én sem....
Ahogy nézem Karancson van torony legközelebb kb. 40km-re. Rálátás nem tudom milyen... (nem helyben vagyok).
Milyen antennát lenne érdemes venni? :F
Biztos volt már ezer ilyen kérdés, de nem túrtam végig az egész topikot.

[ Szerkesztve ]

(#7132) darvinya válasza Tamoo (#7131) üzenetére


darvinya
titán

Én ezt javaslom:[ RAGLJA DVB-T antenna UHF 21-69 ELTI 14,5dB. ]
Leírás röviden
…Passzív antennaként az adóállomástól 50-80km távolságban használható, természetesen ez az adott helyszíntől és adóállomás teljesítményétől is függően. A szélsőséges környezeti hatásoknak is ellenáll. Alumíniumból készült, az acél részek galvanizáltak, a dipólházában illesztő található, amely F aljzattal van ellátva, így 75 ohmos koaxiális kábellel a jel levezethető.
Az antenna "tudását" tovább fokozhatjuk és a teljesítmény növelése érdekében az antenna-szimmetrizáló helyére, ahol szükség mutatkozik rá, a hozzá kifejlesztett nagyon jó minőségű és kis zajú erősítő építhető be Q8512, amely 5V-12V-os feszültséggel működtethető (12V-os megtáplálás esetén tápfeladó adapter is szükséges D0010).…

Dekóder pedig, ha kell akkor a kellene tudni milyen a Tv.

Van itt a főoldalon egy ajánlat is ami nem rossz.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7133) Tamoo válasza darvinya (#7132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Egy Sencor tv-je van, ebben van DVB tuner.
Az antennához még szükség lehet bármi másra? Koax kábelen kívül?

(#7134) darvinya válasza Tamoo (#7133) üzenetére


darvinya
titán

Ha kell erősítő, akkor az.
Ezt a rövid leírásban utalás van rá.
Nekem van elfekvőben Iskra erősítő és zavarszűrő. [link]

Extra szolgáltatáshoz pedig modul és kártya.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7135) Kernel válasza darvinya (#7130) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem így működik, elvileg teljesen mindegy, hová teszel egy balunt, 1 db-ra mindenképp szükség van:

Antenna (240 Ω) --> szalagkábel (240 Ω) --> balun --> TV (75 Ω)
Antenna (240 Ω) --> balun --> koaxiális kábel (75 Ω) --> TV (75 Ω)

Mint látható, egy balun mindig szerepel a láncban, mivel az alakítja át a szimmetrikus (földfüggetlen) 240 Ω impedanciát a 75 Ω aszimmetrikus (földelt viszonyítási pontú) jelátvitelhez. Balanced / Unbalanced.

Amikor erősítőpanelről beszélünk, azon pedig rajta van a baluntrafó is, az erősítő bemeneténél. Nyíllal jelöltem a képen.

Csak azért nem lehet mondani, hogy gyakorlatilag is mindegy lenne, mert egyik esetben szalagkábel továbbítja a jelet, másik esetben koax., ami nem ugyanaz a kategória.

Nem mintha a szalagkábel nem lenne jól kitalálva, a szimmetrikus jelátvitel biztosít egyfajta zavarérzéketlenséget, hiszen ezen alapul a csavart érpáras technika is. Csak ott még meg is csavarják, amire az alacsonyabb frekvencia ad lehetőséget.

Viszont szalagkábelt például szakszerűen csak úgy lehetne szerelni, hogy mindentől legalább 10-20 cm távolságban haladjon, amihez elvileg műanyag távtartókat is kellene alkalmazni. Mondani sem kell, mit mutat a gyakorlat, nincs ilyen. Továbbá a szalagkábel anyaga jobban öregszik az évek során (UV-behatás stb.), elvileg néha még cserélgetni is kellene, az sem szokás. Nyilván komolyabb, megbízhatóbb a koax. technika.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7136) spiritex


spiritex
veterán

Szeged Alsóvárosra milyet antennát javasolnátok a szobaantenna helyett? A torony nem tudom hány km-re lehet, de olyan max. 10-re. Mert kezd idegesíteni, hogy kb. félóránként megakad az adás 3-4 másodpercre kiírva hogy Nincs jel. Arra gondoltam, hogy feltennék egy megfelelő antennát egy seprűnyélre a padlásra, hátha segítene.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7137) darvinya válasza Kernel (#7135) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Antenna-szimetrizáló/asszimmetrizáló(75Ω)-szalagkábel!-balun!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7138) Kernel válasza darvinya (#7137) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, miről beszélsz, a lepkeantenna önmagában (a két nagy csavarnál) szimmetrikus talppontú, 300 Ω körül, de a 240 Ω-os balun használatos hozzá.

Előzőleg volt róla szó, hogy szalagkábel csatlakoztatásához a panelt ki kell venni, legyen az akár erősítős, akár passzív balun.

Simán a lepkeantenna két csavarjához kell csatlakoztatni a szalagkábelt, ha valaki azzal akarja lehozni a jelet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7139) darvinya válasza Kernel (#7138) üzenetére


darvinya
titán

Nekem is lepke antenna és van benne szimetrizáló/asszimmetrizáló.

Simán a lepkeantenna két csavarjához kell csatlakoztatni a szalagkábelt, ha valaki azzal akarja lehozni a jelet.

Így kellene, de szerintem szimetrizáló/asszimmetrizáló-ra van kötve a szalagkábel és erre a balun.
A végeredménye, hogy behatárolt sáv.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7140) Kernel válasza darvinya (#7139) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sávot határolni sávszűrővel lehet, itt nem egészen erről van szó. Jelveszteség lehetséges, valamint az illesztetlenség miatt reflexiók a tápvonalon.

Másik dolog: szimmetrizáló <--> aszimmetrizáló = balun.

Ez egy oda-vissza működő alkatrész, azonos fogalmakat jelöltél:

szerintem szimetrizáló/asszimmetrizáló-ra van kötve a szalagkábel és erre a balun.

A balanced/unbalanced szavak rövidítéséből keletkezett, mint már utaltam erre is. Balun lehet többféle, ferritmagos, nyomtatott (UHF és felette), koax. hurok is például.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7141) darvinya válasza Kernel (#7140) üzenetére


darvinya
titán

Igaz. :R

Kicsit gyorsan akartam írni.
A lényeg, hogy a szalagkábel nem köthető a két balun közé, mert igen is sávhatár jön létre.
Meg amúgy is értelmetlen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7142) Kernel válasza darvinya (#7141) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szeretnélek elkeseríteni, de az egy működő megoldás. Sávot nem korlátoz:

Koax -- balun -- szalag -- balun -- koax.

Arra az esetre, ha valakinek ilyen perverziója támadna. De ha nem is menő ez ma már, AV-balunt viszont használnak, például biztonsági kamerarendszerekben is.

Hangot vagy kompozit videojelet lehet továbbítani vele, csavart érpáras hálózati kábelen, nagyobb távolságra.

Az alkalmazáshoz 2 db balun szükséges (oda <--> vissza):

http://www.svideo.com/videobalun1.html

http://www.connectorco.com/catalogue/baluns-av.htm

http://www.ramelectronics.net/av-baluns.aspx

http://www.argep.hu/trend/VIDE/Video-Balun.html

Amire a jelveszteséget írtam, az arra az esetre vonatkozik, amikor szakszerűtlenül úgy drótozzák össze, hogy az antenna koax. kimenetére (a balun másik oldalára) kötik a szalagkábelt, láttam már ilyet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7143) Laca0 válasza darvinya (#7100) üzenetére


Laca0
addikt

1. évben megossza a kütyüvel alapcsomagot 4 Tv-n.
2. évben megossza a kütyüvel 4 Tv-n, de már családi csomagot, mert nem kell +1 előfizezést és ezekhez +1-1 társkártyát fizetni.

Ez hogy van? Miért nem lehet első évben is családi csomag 1 kártyával?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#7144) róland válasza Laca0 (#7143) üzenetére


róland
veterán

Ha jól tudom, valami költségszámítás volt mögötte, hogy így térül meg leggyorsabban a befektetés. (Egy apró probléma, hogy a Clone+ alapcsomagban csak 2 db klónkártya van. Több megosztáshoz kettes csomagokban kell további kártyákat venni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7145) Laca0 válasza róland (#7144) üzenetére


Laca0
addikt

Azon gondolkodtam, hogy jó lehet-e ez a kütyü UPS Direct kártya megosztásához...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#7146) róland válasza Laca0 (#7145) üzenetére


róland
veterán

Leírásában ott van, hogy milyen kódolásokat képes klónozni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7147) darvinya válasza róland (#7144) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Bele volt számolva a +2.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7148) Laca0 válasza róland (#7146) üzenetére


Laca0
addikt

A leírás alapján szerintem a kódolással nem lenne baj, csak az a gond, hogy a kártya bejelentkezik a központban, hogy itt vagyok. Küldi valószínűleg az eszköz adatát is, mivel a párosítás másképpen nem tudna működni.
Namármost ez az eszköz a klónozza a kártyákat, ami azt fogja eredményezni, hogy mindegyik a saját eszközének az azonosítóit fogja küldeni. Szerintem ki fogják szúrni, hogy ez a kártya egyszerre pl. 4 eszközben van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#7149) cigam válasza Laca0 (#7148) üzenetére


cigam
félisten

Műholdas vételről volt szó, ott nincs se társítás, se visszabeszélés a központba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7150) Laca0 válasza cigam (#7149) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor hogyan párosítják össze a kártyát az eszközzel? Miért nem lehet a kártyát áttenni másik eszközbe?
Vagy csak a kártya jegyzi meg az első behelyezéskor, hogy melyikbe lett téve?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.