Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Saccco válasza kavalkád (#32597) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sima pinion-t lehet plugin-nel Fusion-ben is csinálni.
Esetleg itt van egy fogaskerék-generáló weboldal is, le is lehet tölteni.

Höhö, úgy néz ki van bevel gear plugin is. YT

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32602) kavalkád válasza Saccco (#32601) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi ránézek erre a Fusion-re.

(#32603) Reggie0 válasza kavalkád (#32597) üzenetére


Reggie0
félisten

OpenSCAD-hez vannak ilyen library-k. Peldaul: [link]

(#32604) kavalkád válasza Reggie0 (#32603) üzenetére


kavalkád
aktív tag

hehe, ezt találtam meg én is elsőre, gondoltam hurrá, letöltöttem, feltetten az OpenSCAD-ot is és sajnos nem nyitja meg. feltöltött ugyanez a szerző STL-ben is fogaskerekeket, amit már tudnék szerkeszteni, de azt max átméretezni tudom, az áttétek viszont nem optimálisak nekem. mindenestre köszönöm!

(lehet írok neki hátha szerkeszt pénzért egyedi méretűeket)

[ Szerkesztve ]

(#32605) imibogyo válasza kavalkád (#32604) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem simán megnyitja...

(#32606) kavalkád válasza imibogyo (#32605) üzenetére


kavalkád
aktív tag

igazad van, összekevertem másik Thingiverse feltöltővel, hasonló volt a feltöltött termék képe.
ezt próbáltam: Getriebe.scad.
ha lesz rá időd, energiád majd nézz rá kérlek, hogy nálad működik-e.
OpenSCAD version 2021.01-el próbáltam.

update: nem kell, ez működik és dettó ugyanazok vannak benne, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32607) Reggie0 válasza kavalkád (#32604) üzenetére


Reggie0
félisten

A thingiversen van jobb felul egy gomb, hogy "open in customizer". Esetleg azt probald ki, azzal online tudod modositani es ugy letolteni thingiverse-rol. Csak be kell lepni hozza.

(#32608) imibogyo válasza kavalkád (#32606) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem működik. Nincs megjeleníthető legfelső réteg... Viszont a német tudásom közelít a nullához, szóval nem állok neki a hibát megkeresni. Amit Reggie0 linkelt az ugyanabból (a nem működő) csomagból építkezik, csak egyrészt angol fordítással, átláthatóbban és sokkal jobban paraméterezhetően. :K

(#32609) kavalkád válasza Reggie0 (#32607) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi a tippet!

imibogyo: hagyd, ugyanaz mind a kettő, csak amit Reggie0 belinkelt az újabb. azért kevertem a másikkal mert ugyanazok az elemek vannak benne, szerintem azt javította ki/vette át.

ez az OpenSCAD-os jól működő verzió nekem tökéletes, van benne lehetőség hogy bármelyik fogaskereket módosítsam, fogakat számát, méretet, szinte bármit, jobb oldalt egy paraméterező ablakban csak meg kell adni mit szeretnék és már rendereli is a módosított objektumot.

nagyon köszönöm a segítségeteket, meg persze a többieknek is aki foglalkozott a problémámmal, ezzel már sínen vagyok!

:R :R :R

(#32610) szabieable


szabieable
aktív tag

Arra van valami beállítás Curaban, hogy a supportos részeknél ne legyen ennyire fűrészfogas a végeredmény? Tudom, minimális ív is van benne és az amúgyis kihívás
Ironing javíthat rajta esetleg? A top surface ilyenkor a model legmagasabb pontjára vonatkozik vagy a hosszú kar esetében is top surfacenek számít slicer szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#32611) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Általános célra vennék nyomtatót, 300x300-as tárgyasztallal. 3 tippet kaptam: Artillery Sidewinder X2, Creality CR-10 V3, Creality CR-​10S Pro V2. Nem tudom, hogy ezek tudnak-e ABS-t, ha igen, az esetleg előny lehet.
Melyiket szeressem? Köszi!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#32612) urban racer válasza urban racer (#32611) üzenetére


urban racer
senior tag

kicsúsztam az időből... Esetleg Creality Ender 5 Plus?-habár bowden extruderes...

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#32613) dugesz77 válasza urban racer (#32611) üzenetére


dugesz77
őstag

ABS nyomtatásához (főleg ha nagyobb darabokról van szó) akkor a leglényegesebb, hogy burkolni lehessen a nyomtatót. Ha nem állandó a hőmérséklet akkor felválik leginkább sarkoknál az anyag a hűlés következtében anyag zsugorodástól. Ender 5 talán a legszerencsésebb ebből a szempontból , mert a váz adott de mindegyiknél megoldható. Viszont a nyomtatás közben létrejövő gázokat szűrni/elvezetni fontos. Miért éppen az ABS kell? Van pár féle anyag amivel kiváltható egy-egy tulajdonsága.

(#32614) urban racer válasza dugesz77 (#32613) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, hallottam a petg-ről. Ha esetleg szép felületet szeretnék, úgy tudom acetonnal a nyomtatási egyenlőtlenségeket lehet javítani abs esetén. Pusztán emiatt érdekes. Ha eltekintünk az abs-től, melyiket javasolnád?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#32615) Reggie0 válasza urban racer (#32611) üzenetére


Reggie0
félisten

Ender 3 Max.

(#32616) Reggie0 válasza urban racer (#32614) üzenetére


Reggie0
félisten

PETG-re nincs olyan oldoszer, amit szivesen tartanal otthon. De meg en se.

[ Szerkesztve ]

(#32617) MASSlag válasza zsintai1987 (#32048) üzenetére


MASSlag
tag

[tötölve]

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#32618) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Vettem PLA-t.
Az extruder fej 237 fokon megy, az ágyazatot 100 fokra állítottam, mert a gyári 80 fokon ledobta a műanyagot. A szobában 25 fok van. S amint elkezdem a modell nyomtatását, az egész mozog, kb 2 ponton tapadt le. Esetleg valakinek ötlet? Ez így baromi hamar el tudja venni az ember kedvét.
Esetleg a modellel van baj? ( https://cults3d.com/en/3d-model/gadget/fallout-4-x01-power-armor )

(#32619) azbest válasza HUN_Sector (#32618) üzenetére


azbest
félisten

Miért 237? nem elég 200? Az asztalnak meg 70.

Nem látszik a képen, hogy túl magasan van-e a nozzle. Volt-e rendes szintezés. Nem túl gyorsra van-e állítva az első réteg. A default profillal kb 50es alaptempó mellett talán 25ös az első réteg.

Esetleg szennyezett is lehet a felület. Alkoholos vagy enyhén mosogatószeres nedves szivaccsal lehet át kell törölni nyomtatás előtt az asztalt. Persze nem azzal, amivel mosogatsz, hanem tiszta szivaccsal :D

A jobb tapadáshoz lehet kell brim-et kapcsolni, ha csak kis felületen érintkezik a tárgy az asztallal. De legalább skirt kell, hogy beálljon a nyomás a fejben.

[ Szerkesztve ]

(#32620) Bedczooo válasza HUN_Sector (#32618) üzenetére


Bedczooo
tag

Én is ezzel küzdöttem. Rá kellett jönnöm hogy, le kell cserélnem a gyári mágneses lapot üveg lapra. Vagy ha nem akarsz vagdosni, keresgélni, akkor a gyári üveglapot. Az üveglap, vagy tükör is megteszi 3-4mm vastag, letisztítod (szappanos vízzel zsírtalanítom) és akkora a tapadás hogy, csak ha ki hűlt az ágy akkor tudod leszedni.

(#32621) Tikakukac válasza HUN_Sector (#32618) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így baromi hamar el tudja venni az ember kedvét.

A 3D printelés az ilyen, ha belegondolsz mennyi változód van egy egyenletben amit nagyon finoman kell a végén kiköpni :B

A 237 fok szerintem sok, bár Enderen nekem is volt olyan PLA amit 235 fok körül indítottam meg. Fura volt, na. De 220 körül lett a vége, azóta ott jó is.
Öreg hiba a túlfűtés is a bedre. 100 fok az rengeteg. A 80 is. PLA-ra kétlem az lenne a gyári, 50 talán Curaban is, slic3r is 55-re szeletel azt hiszem.

Itt szintezési hiba lesz szerintem. Esetleg 1 kis Clin és asztaltörlés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32622) dugesz77 válasza HUN_Sector (#32618) üzenetére


dugesz77
őstag

PLA 200/60 alapértéken indul ez legyen az alap. Ha nem tökéletes 5-10 fokot lehet még adni a fejnek (például PLA+ vagy a silk anyagok) de ez nagyon sok. Főleg az asztal hőmérséklete. Ezen visszaolvad az PLA .

(#32623) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Letöröltem a felületet, de érdemes megemlíteni, hogy tesztjellegel nyomtattam egy apró modellt, az úgy megragadt, mint az anyjakínja. Amint ezeket a nagyobbakat próbálom nyomtatni, mindegyiknél húz egy csíkot a lap szélén (jól ragad, majd lefektetésnél már nincs tapadás. Az extruder fej beállítása a leírásoknak megfelelő, egy papírlap még alá fér, de nincs hézag.
Egy üveggolyóval vízszinteztem ki, így jónak kell lennie. Ha valami, a munkalap minden irányba vízszintes :)
A hőmérsékletet a gyári beállítások hozzák magukkal. Minden 0-ról indul és az összes modellnél 237C/80C az alapérték, amelyet kizárólag a nyomtatás indítását követően tudok lejjebb venni. Vagy esetleg még Creality slicerben, ott egyelőre nem próbáltam.

Még áttörölgetem egyszer azért.

[ Szerkesztve ]

(#32624) Tikakukac válasza HUN_Sector (#32623) üzenetére


Tikakukac
titán

A szeletelőben Ender3 profil alapból 80 fokot rak PLA-ra? Elég hihetetlenül hangzik. Az tutira hülyeség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32625) HUN_Sector válasza Tikakukac (#32624) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

márpedig nem vagyok - még - azon a szinten hogy állítgassam, csak a slicer gombra kattintok és lementem a kártyára

(#32626) azbest válasza HUN_Sector (#32623) üzenetére


azbest
félisten

milyen alapértékekről beszélsz? Milyen programban?

Cura alap pla profil endereket válaszva 200/60.

[ Szerkesztve ]

(#32627) kovacszk válasza HUN_Sector (#32623) üzenetére


kovacszk
senior tag

A szintezés nem vízszintezést jelent. A nozzle-nak a tálca minden pontján egyenlő távolságra kell lennie, ha az x tengely ferde picit máris eltérés van a két oldal között, tized mm-ről beszélünk.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#32628) Tikakukac válasza HUN_Sector (#32625) üzenetére


Tikakukac
titán

Hu, szerintem te nagyon gyorsan beleugrottál ebbe a témába ;]

Mindenki izgatott, én is azt voltam anno, de azért olvass előtte kicsit, hogy mi is itt az ügymenet, mert ez így nem túl jó :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32629) HUN_Sector válasza Tikakukac (#32628) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Remélem sehol nem fogalmaztam akaratom ellenére bántón - véletlenül sem állt szándékomban, én mindenkinek hálás vagyok a segítségért, próbálom tanulni a dolgokat.
De lásd, még a használt programba is belezavarodtam.
A gépen van Ultimaker Cura és Creality Slicer.

Az én hibámból nem a megszokott Slicerben nyitottam meg és mentettem le a modellt, hanem a cura-ban. Ott meg ABS szál van még a múltkori próbálkozás óta beállítva. A Creality slicer ellenben 201/40-en dolgozik és az tökéletesen letapad.

Én néztem be, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#32630) Tikakukac válasza HUN_Sector (#32629) üzenetére


Tikakukac
titán

Na így máris jobb:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32631) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Erről a Prusa nyomtatóhoz való lappal van valakinek tapasztalata?
Érdemes megvenni?
Elvileg jó a PLA és a PETG hez is. [link]

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32632) Saccco válasza HUN_Sector (#32629) üzenetére


Saccco
nagyúr

Velem is elő szokott fordulni, hogy nem a kívánt anyagra szeletelem a tárgyat... :DDD
Indítás után, meg nézek, hogy hova akarja melegíteni a fejet... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32633) Reggie0 válasza HUN_Sector (#32623) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ezt papirlapozast el kell felejteni, en kb. 2x hasznaltam amikor kezdo voltam, de ugy hulyeseg, ahogy van. Feher hatter kell a nyomtato moge, vagy erosen megvilagitani a hatteret es addig allitani az adott csavart, amig a nozzlet pont el nem eri a talca es a ketto kozott nem megy at feny. Ezt mind a 4 sarkara es kesz. Ha a papirlap odafer, az mar tul sok.

[ Szerkesztve ]

(#32634) laskr99 válasza excalibur36 (#32631) üzenetére


laskr99
addikt

Van nekem az MK3-hoz, eddig PLA-t nyomtattam vele, szépen feltapadt. PETG még nem volt próbálva, de az mindenre is tapad. Prusanak lehet hinni.

(#32635) Tikakukac válasza excalibur36 (#32631) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem retek drága ennyiért, de a simára és az ilyenre is tökéletes mind a kettő. Nyilván másképp nem árulnák.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32636) qqzs válasza HUN_Sector (#32629) üzenetére


qqzs
őstag

Ha uj a nyomtato szintezd be rendesen ugy hogy megnezel harom youtube videot a témában errol. Az egyik fontos dolog hogy mikor egyik sarok mar jo akkor a többi sarok állításával elallitodik mivel négy ponton van támasztva es billeg.
Ha mar regi a lap kenjel ra nebulo papir ragaszto sticket. Jo ronda lesz de tokeletesen tapad, amiota hasznalom nem kellett szintezni.

Eladó: GTS450

(#32637) Tomika75 válasza excalibur36 (#32631) üzenetére


Tomika75
tag

Na végre megint lehet kapni! Kell egyet rendelnem valamikor. Elméletileg simább a felülete mint a sima porszórt PEI-nek. Ez ugye akkor számít, ha a nyomat aljára is fontos, hogy simább legyen.

Más: van valakinek tapasztalata a SUNLU TPU-val? Keménység alapján úgy néztem 95A keménységű és ha minden igaz a Minivel is nyomtatható.

(#32638) Reggie0 válasza qqzs (#32636) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem is a sarkokat kell allitani, hanem a talcabol kiallo menetesszar folotti pontot.

(#32639) shaman101


shaman101
csendes tag

Sziasztok! Teljesen uj vagyok a 3d nyomtatasban, es lett egy gepem.Kevvox SP6200.

Az lenne a kerdesem hogy milyen gyantaval mukodik es lehet-e kapni ilyet ?

A masik hogy nemtudom mennyit er.

Elsosorban figurakat nyomtatnek vele, es elvileg nagyon kicsi a nyomtatasi meret.

https://www.aniwaa.com/product/3d-printers/kevvox-sp6200/?fbclid=IwAR0ZC8vyIdmvpKlQlb1hE9UKzj-bH1twwivhaVO63yQkH0d3hHjgANTb-UY

errol lenne szo.

[ Szerkesztve ]

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#32640) azbest válasza shaman101 (#32639) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg ugyanolyan uv-re szilárduló resinnel megy, mint a mai nyomtatók. Viszont lehetnek vele problémák. Úgy látom ez 8 éves készülék lehet. Spéci szoftver kellhet hozzá (k-studio), ami ha hiányzik nem biztos, hogy tudod üzemeltetni. Plusz úgy tűnik lassú és zajos működés közben [link]

[ Szerkesztve ]

(#32641) shaman101 válasza azbest (#32640) üzenetére


shaman101
csendes tag

A k-studio megvan szerencsere (es egy usb-s kulcs is, ami elvileg azonosit valamit... (?)). De lehet hogy kompatibilis mas szoftverekkel is, nem ?
Ez egy kezdo gep lenne,most kezdek a 3d-vel foglalkozni.
Az erteket nemtudod esetleg ?

koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#32642) Imy válasza excalibur36 (#32631) üzenetére


Imy
veterán

Nekem éppen ma jött meg ez az Engetic lap: [link]
Ezt dicsérik remélem nálam is jó lesz.

(#32643) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki?

Szeretnék Prusáéktól rendelni egy pár dolgot, de most nem lehet Paypal fizetni csak banki átutalással IBAN. számlaszámra meg ilyenek... A gond az, hogy ilyet még nem csináltam és nem tudom, hogy mit hova kell írni az utaláshoz.
Számla:

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32644) laskr99 válasza excalibur36 (#32643) üzenetére


laskr99
addikt

Miért nem online fizetéssel csinálod? Van az is, nekem is azzal volt :))

(#32645) excalibur36 válasza laskr99 (#32644) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nekem nem dobott fel más lehetőséget.
Miután kiválasztottam a szállítási módott a fizetési módnál nincs választási lehetőség csak az utalásos.
Vagy én csináltam valamit rosszul?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32646) laskr99 válasza excalibur36 (#32645) üzenetére


laskr99
addikt

Valahol lehet állítani, én is tudtam nyomtató rendeléskor választani.

(#32647) excalibur36 válasza laskr99 (#32646) üzenetére


excalibur36
senior tag

Igen, amikor a nyomtatót vettem úgy fizettem, de most nem tudok...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32648) Reggie0 válasza excalibur36 (#32643) üzenetére


Reggie0
félisten

Az iban utani betu-szamot beirod az szam mezobe, a BIC-kodhoz beirod a BIC utani kodot, az osszeghez meg beirod az osszeget.

(#32649) excalibur36 válasza excalibur36 (#32647) üzenetére


excalibur36
senior tag

Sikerült!

Nem figyeltem és Euro helyett USD-re volt állítva a pénz nem és úgy csak banki utalással engedte. Amint átállítottam Eurora már tudtam kártyával fizetni.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#32650) LógaGéza válasza Imy (#32642) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez a PEI-vel borított boroszilikát üveg mennyire lehet jó opció a sima PEI lap ellenében?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.