Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) dugesz77 válasza Tomika75 (#33950) üzenetére


dugesz77
őstag

Dehogy melegíti. Egy egyszerű hepa filter amin egy pár wattos ventilátor átszívja a levegőt. Így érthetőbb

(#33952) Tomika75 válasza dugesz77 (#33951) üzenetére


Tomika75
tag

Viszont a kérdés mennyire szűri ki a kártékony gőzöket-gázokat és a szagokat?

[ Szerkesztve ]

(#33953) kzkz válasza Tomika75 (#33950) üzenetére


kzkz
őstag

Nagyrészt már megválaszolták,és a videóban látszik sok minden. Nálam Hepa és szénszuro is van benne.

Nem meleg levegőt fúj ki, inkább a nyomtatóm melegíti fel a szűrőt. 43 fokig megy fel a felső részén, alul gondolom kicsit kevesebb.

Kettes fokozaton már igen komoly légaramlas van a nyomtatóterben. Az egyes nagyon gyatra, a hármas túl hangos ha szabadon áll, szerencsére a zárt doboz úgy leveszi a hangot, hogy alig hallani kettesen.

Eredetileg felülre akartam tenni, de nem hagytam a tervek során elég helyet neki, mert a filament útját akadályozta volna. Kb. 10cmrel kellett volna magasabb dobozt terveznem. Ezért lett az a piramis alakú filament bevezető, ott adtam meg a plusz 10cmt a filamentnek, így nem törik meg túlságosan.

A szagokat elég jól szűri, én petg-t nyomtatok, a feleségem is mondta, hogy most nem érzi. Persze régebben dobozolva se volt a nyomtató, most meg dobozban van, és benne ez a szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#33954) Tomika75 válasza kzkz (#33953) üzenetére


Tomika75
tag

Hát a PETG annyira nem mérvadó legalábbis amiket én használok azoknak szinte semmi szaga nincsen. A PLA szagosabb.
Én arra gondoltam,hogy a nyomtatótérből szívná ki, nem pedig belül tisztítaná.

(#33955) Demo07


Demo07
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen fajta hibát mi okozhat?
Nem először fordul elő nyomtatás alatt, pedig semmi más nincsen azon a konnektoron csak a nyomi meg a Pi... egy zavarvédett elosztón :U (A pi a gyári tápegységéről megy.)

A nyomtatás egyébként nem áll meg így sem, de akkor is zavar.

Hol kéne keresni a hiba forrását?

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#33956) kzkz válasza Tomika75 (#33954) üzenetére


kzkz
őstag

Én zárt rendszert akartam. Ha ki akarnám szívni, akkor valahol be is kellene jutni a levegőnek. Így pedig lehulne a nyomtatótér a friss levegőtől.

(#33957) Tomika75 válasza kzkz (#33956) üzenetére


Tomika75
tag

Az is igaz ami ugye fontos lenne Abs nyomtatásnál.Akkor még rágódnom kell egy kicsit hogyan férne el a nyomtatótérben mivel a szekrényt Minihez gyártottam és ha minden jól megy lecserélem Mk3s-re ami még nagyobb. Mindjárt utánanézek a további lehetőségeknek amikről itt a fórumon írtak.

(#33958) AiRLAC válasza Tarkarongy (#33921) üzenetére


AiRLAC
addikt


Tüzérségi alaplappal csak jó lehet :D

Viccet félretéve a Hornet-nél úgy tűnik az Artillery már megtanult egysmást és próbált megbízható, egyszerű szerkezetet készíteni, ami már gyári kiépítésben is jól működik.

Nekem sima Genius van, a következő modokkal:
Alu heatbed, mágnese flex PEI (princore) (a gyári üveglap enyhén hullámos volt nálam)
újfajta Titan heatsink V2 (v4-es X1-en is ez van már, nem menetes hanem sima a heatbreak hüvely)
új POM kerék a Titanba (normális minőségben megmunkált filament fogaskerékkel)
új ALU kar a Titanba (gyári műanyag itt is törik)
titánium heatbreak (ez kurvára megérte)
CNC megmunkált heatblock+új szilikon zokni (csak a nozzle látszik ki)
Mellow NF-V6 Volcano nozzle (a gyári katasztrófa, ez jó minőség és olcsó)
dual petsfang szerű tárgyhűtés 5015 ventivel (ez ABS-ből nyomtatott, vettem készen)

Maga a cucc extrém csendes, teszteltem előtte Ender5-öt meg Eryone nyomtatókat is.
Egy Platsa szekrényben lakik és csukott ajtóval nem hallani ha dolgozik.

Volt ezen kívül még a saját hibámból pár döglött dolog: termisztor, egy MKS alaplapon megöltem a termisztor részt, de itt tudtam komplett lapot+kijelzőt venni használtan 25€ért, mert sokan cserélik 32bitesre meg nagyobb kijelzőre. Ezt mondjuk nem értem, a gyári cucc is tök jól működik Marlin 2.0.9-el megy egy BTT-ről portol TFT firmware-rel (most már, az első évben nem volt még normális firmware egyikre se).

Nem számoltam össze a modok árait, maga a nyomtató ~220€ volt 2020 októberében, a modok legalább még ennyi.

Mai fejemmel egy Prusa MK3S-t vennék vagy ha olcsón kellene egy Mini-t, de akkor nem tanultam volna ennyit a 3D nyomtatásról, slicer beállításokról, firmware flashelésről, elektronikáról :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#33959) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Találkozot már valaki az alábbi problémával?
Már háromszor esett meg velem. Elindítom a nyomtatást és teszi a dolgát rendesen. Több órai munka után az adott pillanatnyi helyzetben leáll. Minden egyéb működik rajta, ventilátorok forognak, led világít de a kijelzőn a "Thermal Runway sistem stopped Heater-ID:0" felirat látható. Ha megpróbálom folytatni, akkor látszólag a beállított hőmérsékletek változatlanok azonban a fej és az asztal hideg és nem indul. Ha lekapcsolom a hálózatról imitálva az áramszünetet, bekapcsolás után ott folytatja ahol leállt, a fejet felfűti, de az asztalt nem. Ezért előbb-utóbb a nyomtatás elmozdul. Ha egy új nyomtatás kezdek, akkor jól indul, de már nem merem mert csak anyag pocsékolás. Remélem érthetően írtam le.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#33960) AiRLAC válasza Janos46 (#33959) üzenetére


AiRLAC
addikt

Termisztor kábel kontakhibás a fejnél vagy a hotbednél, pl. az csinálhat ilyent.
Mindegyik jól mutatja a hőmérsékletet bekapcsoláskor, nem látsz -15 fok kijelzést?
X1-ed van ha jól emlékszem? Van nyomtatott rögzítés a hotbed csatlakozónál?
Hotbed kábel borítása még a régi? (Ragadós fekete műanyag-szövet cső?)
Ja igen, és a flat kábelek is csinálhatnak ilyent, érdemes megnézni nincs-e valamelyik pin megégve a kábelen és/vagy a foglalatokban.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#33961) Tomika75


Tomika75
tag

Valaki meg tudja nekem mondani miért kell 27%-os áfát fizetnem amikor a Csehektől rendelek filamentet? Rendeltem a PM-től mintákat és egészen addig 21%-al számolt amíg be nem állítottam Magyarországot. Na onnan 27%-ra ugrott minden.

(#33962) kzkz válasza Tomika75 (#33961) üzenetére


kzkz
őstag

A célország áfája számít.

(#33963) Tikakukac válasza Tomika75 (#33961) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez eddig is így ment.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33964) Tomika75 válasza kzkz (#33962) üzenetére


Tomika75
tag

Hát nem tudom,de amikor a Mini-t vettem ugye azt is csehektől ott a számlán 21% áfa van és nem 27%.

(#33965) dugesz77 válasza Tomika75 (#33964) üzenetére


dugesz77
őstag

Akkor jössz 6% áfával még az állambácsinak :D Várd a nagy fekete Pobjeda-t

[ Szerkesztve ]

(#33966) Tikakukac válasza Tomika75 (#33964) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, nos, ezekről a dolgokról pedig ex főnökömet kell megkérdezni, hogy hogyan is lehetséges. Őt maszkos bácsik vitték el és hát nem legénybúcsúra. :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33967) fabula


fabula
őstag

Csak egy kis "apró hiba" a Cura 4.13-ban, a hitetlenek kedvéért :DD .
A támasztékok átmennek a falakon, csekélység.
Lehet, hogy egy kép erről: térkép
Már jelentették a Cura githubon hivatalos bug-ként.
[link]

Vannak még más bugok is, sorban megy vissza meindenki a 4.12.1-re, ami nem produkálja ezt. A 4.13-ban egyébként sincs semmi fontos újdonság a nem Ultimaker nyomtatókat használóknak.

(#33968) Tarkarongy válasza AiRLAC (#33958) üzenetére


Tarkarongy
csendes tag

Huh köszönöm a kimerítő választ :D
Ha jól látom azért mókolni kell vele , illetve ezzel is meg az Ender 3 -al is végülis , ez egy ilyen szakma ahogy látom :D
Ami nekem nem feltétlen baj sőt , szeretek mókolni :)
Még nem döntöttem egyébként hogy melyik legyen a Hornet vagy az Ender3 de , ahogy videókban néztem meg te is említetted azért a Hornet lényegesen halkabb outofbox mint az Ender3 és nálam szerintem ez fog inkább dönteni :)

Köszönöm még egyszer :D

(#33969) azbest válasza Tomika75 (#33964) üzenetére


azbest
félisten

Valami olyasmi a szabály, hogy talán 10e euro eus külföldi forgalomig a bolt saját országa szerint kezelheti az áfát, de felette már a cél eu ország áfájával kell számolnia. Amelyik cég nem sokat árul külföldre, az lehet még belefér a keretbe. Amelyiknek meg nagyobb a forgalma, az kénytelen külön kezelni az áfákat.

(#33970) Tomika75 válasza Tikakukac (#33966) üzenetére


Tomika75
tag

Mondjuk ezt nem nagyon értem amúgy. Ezek alapján ha kint vagy külföldön és veszel valamit, akkor itthon be kellene fizetned az áfakülönbözetet a kinti és az itthoni áfa között? Ha igen akkor kinek és miért is? Tudtommal az unióban bárhol vásárolsz nem kell vámot sem fizetni.

(#33971) Tomika75 válasza azbest (#33969) üzenetére


Tomika75
tag

Erről nem tudtam,de kíváncsiságból beállítottam a PM-es accountomat másik országra és visszament 21%-ra. Kipróbáltam több országot is,Ciprus-ra 19%-ot írt de amikor végigmentem a rendelésen 21% lett a végére. Ausztriában 20% lenne az áfa,de ugyan így felmegy 21%-ra amikor a megrendeléshez lépek. A vicces, hogy csak a számlázási címet állítottam át a szállításit nem.Na most akkor hogyan is van ez? Most akkor a vevő ország áfája csak akkor számít ha több mint a cseh?
Lehet ki kellene próbálnom a szlovák ismerősömhöz rendelni a cuccot, mert oda még a szállítás is ingyenes és 21% az áfa?

(#33972) AiRLAC válasza Tarkarongy (#33968) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hornet teszt (a srác eléggé ért az Artilleryhez, szóval ha ő azt mondja hogy fasza 200$ alatt akkor nem lesz gond)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#33973) axlfsi válasza Tomika75 (#33970) üzenetére


axlfsi
veterán

Vámot nem, de áfakülönbséget igen. Többek között ezért sem véletlen, hogy kb. minden drágább nálunk, mint bárhol másutt az EU-ban.

#33971Tomika75 ez jó kérdés, de ha majd veszem a pruszámat, tuti hasonlóképpen fogom (egyébként nyilván a vásárló számlázási címe a mérvadó és nem a szállítási, ... más kérdés, hogy ezt miért nem vizsgálják és / vagy hagyják, hogy országbéli különbségek lehessenek egy-egy rendelésen belül a két címnél).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33974) laskr99 válasza axlfsi (#33973) üzenetére


laskr99
addikt

Prusa ezt okosba megoldja, az új oldalon hozzánk rendelve a nettó ára a nyomtatónak annyival kevesebb,hogy bruttóra annyira jöjjön ki, mint a többi országnál :)) Szóval mindenhol fix ugyan annyi.

(#33975) Tikakukac válasza Tomika75 (#33970) üzenetére


Tikakukac
titán

Vám nincs, ÁFA diffi van. Rendelj valamit Amazonról, a másodpercen állítja át az ÁFA kulcsot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33976) axlfsi válasza laskr99 (#33974) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, az jó, ezt nem tudtam :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33977) laskr99 válasza axlfsi (#33976) üzenetére


laskr99
addikt

Mikor néztem az MK3-at én is ezen gondolkoztam a régi oldalon. Majd lett az új, azt hittem hiba, majd láttam,hogy a netto változik, kedvesek :))

(#33978) Tomika75 válasza laskr99 (#33977) üzenetére


Tomika75
tag

Igen ez nekem is feltűnt, hogy a bruttó maradt a régi,de a nettónál 27% jön ki.
Más: Azon gondolkodtam ha megveszem az MK3S3-t akkor eladom a Mini+-t csak még nem tudom hogyan árazzam be mivel én nem a kit-et hanem az összeszereltet vettem és pluszban vettem még hozzá filament szenzort és texturált lapot is. Bár a lányom közölte, ha nekem lesz másik akkor ő stipi-stopizza a Mini-t,de ha normális árat kapok érte akkor inkább eladom.

(#33979) Tomika75 válasza laskr99 (#33977) üzenetére


Tomika75
tag

Amikor vettem a Mini-t én a dollár-euro különbséget is néztem és akkor a béka segge alatt volt a dollár, akkor megérte volna abban venni. Kb. 6ezret spóroltam volna,de csak utalni lehetett és bekevert a bank valami 5-7 nap átfutási időt mondtak én pedig inkább hagytam a fenébe, már nem volt idegrendszerem többet várni.

(#33980) laskr99 válasza Tomika75 (#33979) üzenetére


laskr99
addikt

Dollárban nagyon nem éri meg az új rendszer szerint, csak euroban amikor néztem :(

(#33981) axlfsi válasza laskr99 (#33977) üzenetére


axlfsi
veterán

Melyik a régi és új oldal? ... én csak erről tudok.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33982) laskr99 válasza axlfsi (#33981) üzenetére


laskr99
addikt

Igen, de a webshop volt régi verzió, kb black friday előtt lett éles az új, volt is cikkük róla.

(#33983) kzkz válasza Tomika75 (#33978) üzenetére


kzkz
őstag

Ha már van 3D nyomtatód, akkor az nem járható út, hogy kinyomtatod az MK3S nyomtatható részeit, a többit meg beszerzed más forrásból? Gyanítom így a felébe, harmadába kerülne, csak "kicsit" több meló van vele az összeszerelés miatt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33984) Tomika75 válasza kzkz (#33983) üzenetére


Tomika75
tag

Ha ugyan olyan minőségű alkatrészekből akarom akkor drágábbra jön ki.Még az MMU2S-t sem éri meg darabonként összeszedni. Kulu-val beszélgettünk ő még apránként rakta össza az MMU-t,de most annyira felmentek az árak már nem éri meg.

(#33985) mlaci01


mlaci01
tag

Sziasztok,
Vennék egy SKR 1.4 turbó alaplapot, de azt írják, hogy max 144W-os (>1ohm) hot bedet lehet rákötni, mondjuk azt nem írják hogy 12V vagy 24V
Az Ender ha jól tudom 250W körüli 24V-on.
Van valakinek tapasztalata, rá lehet ezt így kötni, vagy kell külső MOSFET ?
A BIQ-nál most az SKR 1.4 turbo+TFT35 V3+wifi+4 db TMC2209 uart modul szállítással 80$.
Vagy van valamilyen jobb ötlete valakinek alaplap+tmc2209 (sensorless homing) esetle + TFT-re ?
Köszi.
L,

(#33986) Wasquez válasza mlaci01 (#33985) üzenetére


Wasquez
senior tag

Az alaplap hány V-os?

PC

(#33987) Wasquez


Wasquez
senior tag

Prusa sliccerben nem teljesen értem a support létrehozásának a lehetőségeit.
A verzióban a kék helyre csinál majd alátámasztást?
B verziónál minek rakja oda az állványzatot kivülről és belülről is, miért nem csak az ablakba tölti fel az alátámasztással?

PC

(#33988) AiRLAC válasza Wasquez (#33987) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mert akkor nehéz eltávolítani a supportot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#33989) mlaci01 válasza Wasquez (#33986) üzenetére


mlaci01
tag

12/24

(#33990) laskr99 válasza mlaci01 (#33989) üzenetére


laskr99
addikt

Bocsi, de ha ennyire nem értesz hozzá inkább ne piszkáld, valaki olyan nyúljon hozzá aki ért is hozzá :U

240W az komplett, mindenestől van, nem a heatbed csak maga.
12 vagy 24 volt, kettő egyszerre nem lehet. Vagy 12V vagy 24V. De ezt szerintem a ventilátorból ki lehet deríteni, mert azok is vagy 12 vagy 24 voltosak.

(#33991) azbest válasza laskr99 (#33990) üzenetére


azbest
félisten

Nem mondott hülyeséget, az alaplap működik mindkét feszültségen (arra válaszolt).
Az enderek 24 voltos rendszerűek egyébként.
A 24v-os creality asztal alján p=220W szöveg szerepel netes képeken. Ezen most én is meglepődtem.
#33992laskr99
cr10ből biztosan volt 12v változat is. Enderből nem tudom, nem láttam még. De anno ugyanazt a boardot használták.

[ Szerkesztve ]

(#33992) laskr99 válasza azbest (#33991) üzenetére


laskr99
addikt

Tudtommal volt 12V ender egy időben, de az se most volt :DDD Annyira nem néztem meg az enyém asztalát, úgy megszabadultam tőle mint a sicc fél év után :U sorra minden baja volt ami létezik....

(#33993) Wasquez válasza azbest (#33991) üzenetére


Wasquez
senior tag

Pont ezt néztem én is, lehet, hogy maga a vezérlés része megcsinálja magának a tápfeszültséget a 12V vagy 24V-ból és a kimenetekre meg egyszerűen azt a tápfeszültséget kapcsolja, amit a bemenetre kap.
Ezért ha 12V-os rendszerbe rakod, akkor 12V megy a ventilátorokra, meg a fűtésekre, ha meg 24V-os rendszerbe rakod, akkor 24V megy rájuk.

PC

(#33994) mlaci01 válasza laskr99 (#33990) üzenetére


mlaci01
tag

Ez fájt :).
Az alaplap állítható hogy 12 vagy 24.
Az ender meg 24V.
Leírásban nincs, hogy ez a 144W 12 vagy 24V-on értendő.
A Creality bed 24V-on 220W.
Ha a minimális 1ohm ellenállást nézzük akkor 24V-on akár 575W is lehetNE.
12V-on ugye 1ohm ellenállást feltételezve valóban 144W a max.
Ezek azért alap dolgok, csak érdeklődtem, hogy tapasztalata van-e valakinek,
tekintve hogy a kici kínai ki tudja hogyan és mit ért ezalatt.

(#33995) laskr99 válasza mlaci01 (#33994) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor miért nem egy SKR mini e3 V2/V3? Azzal fix hogy sose semmi bajod nem lesz :))

(#33996) azbest válasza mlaci01 (#33994) üzenetére


azbest
félisten

ha jól látom netes képen, akkor ilyen mosfet van az skr 1.4-en [link] segít? :D
Az skr mini e3 v2 is olyat használ tán. Szal, ha azt kifejezetten enderekhez gyártották, akkor elvileg jó kellene legyen a másik is.

#33997mlaci01
uart kapcsán arra figyelj, hogy ne keverd más gyártó driverével, mert más lehet a lábkisztás. Az skr 1.x és e3 változatokon is van jumperelhető uart mód. Szal nem kell kábelezni. Ja az e3-ból van ahol eleve integrált uartos.

[ Szerkesztve ]

(#33997) mlaci01 válasza laskr99 (#33995) üzenetére


mlaci01
tag

Mert ebbe 5 db drivert bele lehet tenni+van dedikált uart (wifi)+ebben az összegben benne van még egy TFT is. Az hogy nem kell széthekkelni az alaplapot, hogy egy uart-ot ki tudjak vezetni az alap.Elég volt egyszer a creality v1.1.5-nél. A szemem kifolyt ameddig a nyákról lekapartam a védőlakkot, és hozzáforrasztottam a vezetékeket, úgy ne csináljak zátlatot.A TFT csak hab a tortán.

(#33998) Wasquez válasza mlaci01 (#33994) üzenetére


Wasquez
senior tag

Hát akkor meg ha 12V akkor 1 ohm, ha meg 24V akkor 4ohm.
Ugyanaz a bed nem lesz jó mindkét esetre!
A minimális 1 ohm gondolom azért van megadva, hogy ennél jobban ne terheld be az alaplapot, nagyobbat rakhatsz rá!
Gondolom, mindkét feltételnek teljesülnie kell.

PC

(#33999) Janos46 válasza AiRLAC (#33960) üzenetére


Janos46
tag

Köszi a választ. Termisztorok a bekapcsolás előtt a szoba-hőmérsékletet mutatják minden esetben. Van nyomtatott rögzítés a hotbed csatlakozónál és a kábel borítása még a régi. A többi csatlakozót átnéztem és némi kontaktspayt használtam. Ismét elindítottam a nyomtatást, de most hajlakkot is használok, hátha megint cserbe hagy, és akkor ha lehűl a bad a lakk még tartani fog (remélem).

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#34000) mlaci01 válasza azbest (#33996) üzenetére


mlaci01
tag

Köszi.
Ugye ez ugyanaz mint az 1.4 csak 20 MHZ-el nagyobb az órajele (100/120).
Ahogyan néztem a datasheet-et nem a kapcsolható áramerősséggel lehet baj (az még 100C mellett is 109A), hanem a disszipációval.
Ezért kérdeztem, hogy valakinek van-e tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.