Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) peugeotmate válasza Demo07 (#32062) üzenetére


peugeotmate
őstag

Laikus vagyok aktuális nyomtató témában:
Ez bestbuynak számít? Nyamvadt black friday miatt ennyi, vagy máskor is szokták akciózni?

meg

(#32102) Tikakukac válasza laskr99 (#32100) üzenetére


Tikakukac
titán

Érdemes megnézni pár 3D printes csatornát, elég komoly flottája van egyeseknek és külön emlékszem, hogy több helyen is az jött le, hogy hát az az MK3 megy a legtöbbet, mert ráküldöd és kész és jó. Ez tényleg just works.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32103) laskr99 válasza Tikakukac (#32102) üzenetére


laskr99
addikt

Pont ez lenne a lényeg. E3-on nekem fele-fele volt a nyomtatás és a valami miatt már megint nem megy, pedig az előbb még ment dolog. Meg hát haltak le a ventik fél év után :U

(#32104) Tikakukac válasza laskr99 (#32103) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez se mindenható, de azért megadom neki, hogy amíg nem baszcsisztam el a szállítással a fejet és lazult ki a nózi, az előtt és azóta is kussban kinyomtat mindent mindenből.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32105) Demo07 válasza peugeotmate (#32101) üzenetére


Demo07
aktív tag

Ilyen áron szerintem igen!
De a tapasztaltabb kollégák majd kijavítani, útba igazítanak, ha tévedek!

"Sima" Ender 3 és 3PRO-hoz képest ezen már gyárilag jó pár alkatrészt fejlesztettek!
Az Ender3 V2-ben már silent alaplap, üveglap a tárgyasztalon, gyárilag erősebb váz, tengelyek szíjaihoz van gyári állítható szorító!
Kiegészítésnek én a tárgyasztal tartó rugóit kicserélném szilikon tartókra mert stabilabb!
Ez kb 1-2 ezer forintos tétel, és kb 5p szerelés, de véleményem szerint megéri!


Kezdő nyomtatónak ideális, méretéből adódóan könnyű is be burkolni ha olyan anyaggal akar nyomtatni az ember. Illetve rengetegen használják, így hamar lehet választ kapni ha gond adódna, és jól fogalmazod meg a kérdést!
Kb minden beállítása le van írva rengeteg helyen, úgyhogy könnyű is találni hozzá jól és szépen nyomtató beállított profilt, ha nem akarsz kísérletezni!

Tartalék nyomtatónak simán vennék én is!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#32106) P071 válasza Reggie0 (#32085) üzenetére


P071
csendes tag

Köszönöm a tippet. Akadni nem akadt, viszont észrevettem, hogy ha megpróbálom 200 mm-re felemelni a gépet a Z tengelyen akkor megakad egy bizonyos magasságban és bár mozog a motor de nem emelkedik a gép. Éleslátással rájöttem, hogy nem volt rendesen meghúzva az a 2 csavaros henger amibe a ferde menetes szárat kell beledugni és nem forgatta meg egy idő után. Remélem most jó lesz, ha utána jártam és kitaláltam melyik filament-et érdemes és honnan rendelni kezdőként ami ár\érték arányban kedvező, akkor jön a következő teszt :)

Poti

(#32107) Mr.Csizmás válasza laskr99 (#32098) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mármint tervezett upgrade?

:P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32108) peugeotmate válasza Demo07 (#32105) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi az infókat! :R Agyalok nagyon, mert már többször gondoltam rá hogy kéne egy saját nyomtatóra beruházni. Igazából munkához prototípus készítésre is sokszor jól jönne. Meg érdekel is a dolog (formatervező van a diplomámra írva :D ).
SLA, SLS nyomtató az amúgyis kb értelmetlen háztartás szinten, ez a része maradna bérgyártásban. De egy FDM szálas nyomtató jó lenne itthon és ez nem tűnik nagy beruházásnak első pillantásra.

meg

(#32109) Reggie0 válasza snowman (#32086) üzenetére


Reggie0
félisten

Nahat, ez pont olyan lett, mint kb. amire at akarom alakitani az enyem :) Marmint a corexy fejmozgatasra gondolok.

De azert elegge proto ami a kepen van. Peldaul itt: [link] Ha az also sor felirat alatt nezed a CONNECTOR es a BREAK szavak kozott, konkretan az R es B betu kozott es picit alatt a panelon teli van az SO-8-as IC atkotesekkel.

[ Szerkesztve ]

(#32110) Tomika75 válasza Reggie0 (#32109) üzenetére


Tomika75
tag

Valamit virítani akartak, hogy elvonják a Black Friday hiányát. Így legalább nem azzal foglalkoznak az emberek, hogy ők miért nem akcióznak. Ahogy nézem a Filanora sem vesz részt benne. Akkor veszek máshonnan filamentet.

[ Szerkesztve ]

(#32111) ecaddsell válasza snowman (#32086) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ha valami miatt egyszer veszek ilyen Prusa XL-t az a multi-color/soluble support. Nekik elhiszem, hogy ezt is meg tudják jól csinálni, sajnos ugyanez nem mondható el a keletről jött verziókról...
Remélem lesz még tűrhetőbb ára is.

Reggie0
Igen, azért az nem szép, hogy a proto panellel csinálták a videót. Ezért sem kell rohanni, lehet várni míg kiforr egy kicsit és a kezdeti hibákat javítják.

[ Szerkesztve ]

(#32112) Tikakukac válasza ecaddsell (#32111) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt most teszem fel a teljes éves fizumat tétnek: ennek tűrhetőbb ára nem lesz, de drágább az tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32113) ecaddsell válasza Tikakukac (#32112) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért én reménykedek benne, hogy lesz még jobb áron is a dollár mint 320Ft ill. a chip hiány sem tart örökké (bár itt egyszerű chipek vannak, de sok).
Addig meg remélhetőleg a hibákat kijavítják, mert amit ennyire proto állapotban mutogatnak nehezen képzelem el, hogy az első verzión nem kell javítani majd (gondolom még karácsony előtt be akarták mutatni, nehogy másra költsék el az emberek a pénzt).

Egyébként meg az sem olcsó, hogy megveszünk valami olcsót aztán jönnek a kis modok.

[ Szerkesztve ]

(#32114) Tikakukac válasza ecaddsell (#32113) üzenetére


Tikakukac
titán

Utópisztikus gondolataid vannak :B

Én most tartok ott, hogy a 2 év múlva lévő építkezős és felújítós dolgokat is sorban depózom le otthon. Mert még csak a felszínt kaparjuk, a cunami még jövőre kezd besöpörni igazán. Ott már nem a chiphiány lesz a gond :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32115) azbest


azbest
félisten

majd elkezdik másolni a kínaiak és adják 400ért :D

bigtreetech meg csinál valami rpi mikrokontrolleres klipperes boardot

(#32116) Rulez81


Rulez81
tag

Sziasztok,
Ender3 V2 4.2.2-re tett fel valaki runout sensornak sima mikrokapcsolót? E szerint: "99 CENT Ender 3 v2 Filament Sensor".
De nem frankó, ha kifogy a fila, jelzi és megáll, de csere után nem folytatja a nyomtatást és a kijelzőn a "Filament Change Please wait for prompt" felirat marad míg ki nem kapcsolom.
Valkinek van ötelte?
Köszi!

(#32117) fboldog válasza azbest (#32115) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez valószínüleg a chip hiány miatt van.
Jelenleg kb. az egyik leginkább elérhető microcontroller az RP2040, míg az eddig sokat használt NXP LPC chipekből hiány van.
Alapvetően 3D printer boardra roszabb konstrució az M0+ emlékeim szerint, mint egy M3.
Viszont a raspberry fajta microcontroller picit speci kivitel. (pl. nagy sebesség és ram)

Amit amúgy furcsállok, hogy ESP32-vel nem igazán próbalkoznak a gyártók.
Pedig nem rossz hw, sőt.

üdv.: Boldog Ferenc

(#32118) azbest válasza fboldog (#32117) üzenetére


azbest
félisten

Meglehet. Nameg, ha ez klipperes, akkor kell mellé valami külső, combosabb eszköz is. Sima 8 bitesekkel is tolták ezt tehermentesítésként anno, ahhoz képest elég bika a raspi kontroller és van pár spéci képessége is - ami nem tudom számít e itt.

Amúgy biq-ék nxp mellett stm32 -ket is szeretik használni. Bár lehet a drágábbakon inkább nxp van, mert arra reprap is felmegy.

(#32119) Reggie0 válasza fboldog (#32117) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nincs ertleme wifis/bluetoothos procit rarakni ugy, hogy nem hasznaljak a wifit/bluetooth-ot.

(#32120) fboldog válasza Reggie0 (#32119) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha nem klipper fut rajta, akkor simán van értelme a wifi, bt résznek.

Ha meg klipper, akkor ne a wifi & bt részt nézd, hanem az egyéb teljesítményt. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#32121) Reggie0 válasza fboldog (#32120) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy a wifi/bt nem egy stabil dolog, igy felejto es onnantol meg felesleges.
Akkor mar inkabb STM32MP157C es akkor kapsz a mikrovezerlo melle 2db Cortex A7-es magot is(800MHz), illetve egy 533MHz-es GPU-t, mindezt kb. annyiert, mint az ESP-t.

[ Szerkesztve ]

(#32122) fboldog válasza azbest (#32118) üzenetére


fboldog
senior tag

Klipper jelenleg pythonban van írva és csak a fogadó oldal készült C-ben.
Az rp2040 kontroller képes micropythont futtatni, viszont az egy jó kérdés, hogy a klippernek elég lenne-e. Illetve azért massziv cpu/ram igénye volt eddig.

üdv.: Boldog Ferenc

(#32123) fboldog válasza Reggie0 (#32121) üzenetére


fboldog
senior tag

én úgy használnám a wifi bt kapcsolatot, hogy csak addig van rá szükség amig a file feltöltődik (spi-n siman lehet sd kártyát kezelni)
kb. úgy mint octoprint, mainsail, stb... esetben.

De az igaz, hogy vannak sokkal erősebb procik, kérdés a bekerülési ár és az elérhetőség.
:R

üdv.: Boldog Ferenc

(#32124) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Közületek aki otthon nyomtat, azok mind bedobozoltátok a nyomtatótokat és elvezetitek a gőzöket hogy ne legyenek károsak a felszabaduló gázok vagy huzatban nyomtattok csak? :D
Viszonylag kis lakásban lakom, külön szobát nem tudok a nyomtatónak szánni sajnos. De kellene egy nyomtató!

meg

(#32125) Joshi válasza peugeotmate (#32124) üzenetére


Joshi
titán

PLA anyagnál nincsenek káros gőzök (ki tudja?), viszont ABS-nél és a többi rákkeltő cuccnál már más a helyzet. ;] Huzat egyik anyagnál se ajánlott, de a rákkeltőknél meg kimondottan burkolt nyomtató az ajánlott. Összefoglalva el kell szívni a gőzöket, vagy olyan helyiségben kell nyomtatni ahol alapvetően nem tartózkodsz.

Ha sok órás nyomtatásom van, akkor én mindig a konyhába viszem a nyomtatót. Nyáron PLA-nál bukóra nyitom az ablakot, de nincs huzat mert a konyhaajtó csukva van. ABS, ASA PETG stb-nél ugyan ez csak a konyhaablak is csukva van. Elvileg van állandó elszívó a konyhában, szerintem az éppen elég ahhoz, hogy ne menjen ki a károsanyag a konyhából. Nekem sincs hely, mert panelban lakom.

[ Szerkesztve ]

(#32126) Reggie0 válasza peugeotmate (#32124) üzenetére


Reggie0
félisten

PLA es PETG biztonsagos, nem kell huzat, se dobozolas.

(#32127) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Anycubic I3 Mega S nyomtatóval rendelkezem és érdeklődni szeretnék, hogy milyen BL Touch szenzort vegyek rá? Aliexpressről ezt a Trianglelab-os verziót néztem, erről mi a véleményetek?

(#32128) kagzer


kagzer
aktív tag

Ender 3 Pro nyomtatóval küzdök mostanában egy olyan jelenséggel, hogy a solid rétegeknél túlextrudál.
Annyi anyagot tol, hogy a fej szánt nyomtatás közben.
Kalibrálva minden be van, szintezés is rendben.
[kép] [kép] [kép]

(#32129) kzkz válasza Reggie0 (#32126) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt azok a PLA és PETG részecskék is tudják, amik a tüdődben végzik, ahelyett, hogy a hűtőbordára rakódnának le? [link]

(#32130) Saccco válasza kzkz (#32129) üzenetére


Saccco
nagyúr

Többek között ezért van dupla dobozban a gépem egy hepa és két szénszűrő mellett. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32131) laskr99 válasza kzkz (#32129) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem fél év folytonos nyomtatás után se nézett így ki a nyomtató. PETG 70% PLA 30% volt a gépben. A bordán összesen nagyon enyhe por volt de ennyi, az a gép többi részén is jelen volt, sőt mellette is mindenhol.

(#32132) kzkz válasza laskr99 (#32131) üzenetére


kzkz
őstag

Ehhez nem kellett egy tekercs Azure PETG, hogy így nézzen ki.

(#32133) laskr99 válasza kzkz (#32132) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor ott lehet valami nem kóser. Nekem kb mivel egyenletesen fogyott 1-2 tekercs közt van elnyomtatva változatos színben(fekete, szürke, narancs) PLA meg olyan fél tekercs lehet(zöld, fehér, lila). De főleg a fekete petg van elfogyasztva. Azt a fajta szálas dolgot a PLA nedvesen okozta, mint ilyen puha háló lenne, de azt szárított állapotban sose.

[ Szerkesztve ]

(#32134) Tikakukac válasza laskr99 (#32131) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálad ez mind a levegőben végezte :K

Nem véletlen lett az, hogy nappali és alvós helység 1 lett költözés után és lett külön dolgozó. A reszelések, a por és a nyomtató ne legyen ott ahol én, doboz ide-oda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32135) Reggie0 válasza kzkz (#32129) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, mivel nem nagyon vannak.

(#32136) Scallion


Scallion
senior tag

Egy autó kipufogójából több károsanyag jön ki fél perc alatt mint a nyomtatóbol 1év alatt. Aki nem hiszi beszéljen egy pulmonologusal.

[ Szerkesztve ]

(#32137) Tikakukac válasza Scallion (#32136) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen károsanyag, milyen autóból és hol, valamint milyen nyomtatóból, mennyit nyomtatva 1 év alatt és hol.

Én mindent elhiszek, de ez így elég masszív hülyeség :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32138) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
a kérdésem azokhoz szól, akik már nyomtattak PET vízespalackból bármit. Mennyire lett rigeg, törékeny? Az átlátszó víztiszta palackalapanyagból ugyanilyen átlátszó lesz a termék is?
Köszi.

(#32139) Scallion válasza Tikakukac (#32137) üzenetére


Scallion
senior tag

Aha. akkor lélegezz a kipufogóbol én meg a nyomtató gőzét szivom. Nem vagy te ilyen naív :D. Akkor gondold ,hogy hülyeség.

(#32140) kzkz válasza Reggie0 (#32135) üzenetére


kzkz
őstag

(#32141) Tikakukac válasza Scallion (#32139) üzenetére


Tikakukac
titán

Autójavítós családban felnőtt férfiembernek azt mondani, hogy szívja a kipuff gázokat elég öngól:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32142) Pew


Pew
tag

Sziasztok! Melyik a most kapható ajánlott kezdő/hálás, de nem a legalja abs? Kellene egy projekthez a közeljövőben, merre kezdjek nézelődni?

(#32143) zodo válasza Demo07 (#32062) üzenetére


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Késő délután olvastam bele a topikba csak kíváncsiságból.
Laikus vagyok a témában aztán megnéztem egy bemutató videót az Ender 3-ról később a V2 utódjáról na meg pár 3-as típushoz hasznos, nyomtatható javítás videót.

Kutya sétáltatás alatt végig azon agyaltam hogy kellene egy nyomtató és melyiket lenne érdemes választani na meg hogy miket is tudnék itthon nyomtatni.

Ender v2 hangja miatt tetszene.
Ha minden igaz az üveglap alapfelszereltség.
Silent alaplap az már plusz költség lenne, nem része a gyári nyomtatónak és mit is tud pontosan?

Ender 3 alzás 50k-s árát is láttam a hozzászólások közt.
Cseh-ből a v2 jobban megérné, vám + áfa erre már nem jön rá?

Ha laikusként ilyen nyomtatót vásárolnék, mekkora szívás ha valami nem klappol a nyomtatás során vagy minőségével?

[ Szerkesztve ]

(#32144) Tikakukac válasza zodo (#32143) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet vele szívni, lásd fentebb, néha ilyen is van. De amúgy ha para is van, akkor lehozod simán.

Csak V2-t vegyél, az úgy kb. készen is van. Gyári ventiket lehet cserélném még, de az opció.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32145) Rulez81 válasza zodo (#32143) üzenetére


Rulez81
tag

Hi,
Nekem ez van: "Ender 3 v2 V4.2.2 TMC2209". Ami a léptetőket illeti, csendes, a Ventik hangosak. Arra vettem, hogy kipróbáljam a 3D nyomtatást, nem bántam meg. Tök jó kis nyomtató. Alapból is jól nyomtatott, de egy BMG klón extrudert tettem rá. Nemrég meg kapott egy Orbitert és egy NF-crazy hotendet. Eddig is jól nyomtatott, de ezzel meg tényleg nem tudok belekötni, abba amit eddig nyomtattam. :)

(#32146) zodo válasza Tikakukac (#32144) üzenetére


zodo
nagyúr

''De amúgy ha para is van, akkor lehozod simán.''

Hogy értsem?

v2 lesz ha lesz.
Cseh raktáras linken lévő, további költségektől mentes?

Mit érdemes elsőkörben megrendelni ami hasznos és később ajánlott lenne?
1kg 1.75mm PLA Filament -en felül.

Rulez81

Köszi a véleményt.
Nagyon nem szeretnék belefolyni a nagyüzemi nyomtatásba, inkább csak hobby színtű ''kell egy ilyen meg egy olyan'' elkészítésére tervezek.

[ Szerkesztve ]

(#32147) Tikakukac válasza zodo (#32146) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy lesz hozzá leírás ha elakadsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32148) Reggie0 válasza kzkz (#32140) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, olvastam ezeket. De erdemes azokat a kutatasokat neznik, amelyeknel szobaban mertek az UFP-t es nem dobozban. PLA-nal 6...7 ezer szemcse/cm3 a jellemzo, PETG-nel meg 10ezer szemcse/cm3, ha szobaban merik (UFP). Atlagos varosi levegoben pedig 16...22ezer /cm3 az UFP, szoval egy szelloztetessel rosszabbul jarsz. A para az ABS-sel van ami 10-15-szor ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#32149) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#32148) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

next lvl question, ha van egy légtisztítónk a nyomival egy légtérben, mennyit segít? :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32150) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#32149) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha HEPA szuro van benne, akkor biztosan segit, mert az szuri ezeket a 20-60nm-es UFP-ket is.
En itthon hasznalok egy ikeas levegominoseg merot a nyomtato mellett(pla/petgt visz), igaz az csak pm2.5-ot mer, de legalabb mer valamit. Nyomtatasra meg sosem moccant meg, de amikor hajlakkal fujom le az asztalt, akkor baromi sok ideig bepirosodik(meg nem raktam ra a wemos-t, hogy szamokat kapjak). Eppen most negyed oraja fujtam le, de meg mindig nem allt helyre a levego.

Speciel en egy IKEA-s levegoszurot hasznalok, annak (H)EPA13-as szurobetetje van, illetve lehet venni bele szenszurot is. Az EPA filter kemeny 2ezer forint es elvileg eleg 4havonta cserelni. A szenszuros betet meg valami 3.5ezer. Regebben autos pollenszuroket hasznaltam, de ez sokkal jobb minosegu es meg olcsobb is.
De amiert foleg beraktam a levegotisztitot, hogy ne porosodjon a nyomtato annyira, mert macera takaritani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.