Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) tothferenc válasza Wasquez (#33541) üzenetére


tothferenc
senior tag

En is csak ajanlom, sokkal gyorsabban fut, es jobb a hoelosztas is.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#33552) Wasquez válasza axlfsi (#33547) üzenetére


Wasquez
senior tag

Veszel minden extrúderből egyet? Rád tört a shoppingolhatnék?
Sherp mini?
BIQU H2 Extruder, én ilyet is vennék, meg egy ilyet E3D Hemera Dual-Drive Extruder :DD

PC

(#33553) axlfsi válasza LógaGéza (#33549) üzenetére


axlfsi
veterán

Oh, szuper, köszi az infót! (majd a FB csoportra rá is keresek...):R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33554) axlfsi válasza Wasquez (#33552) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, van egy ilyen fétisem :B és amilyen lassan érkeznek meg a berendelt termékek, ki tudja mire nem lesz az jó, mire megjön. Addig eltörik egy alkatrész vagy olyan irányba fejlesztenék, amit ma még nem tudok.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33555) Wasquez válasza axlfsi (#33554) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez dugesz77 ajánlása: Orbiter, omgextrd ha a súly számít.

Van valami terv egyébként, hogy hová szeretnél eljutni, vagy csak a legozás a lényeg?

Gyors nyomtatót akarsz, vagy szépen nyomtatót, esetleg akarsz tpu-val is nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

PC

(#33556) Wasquez


Wasquez
senior tag

Miért van szükség ezekre az agyon cicomázott hűtőbordákra?
Van valami miatt nagyobb igény a hűtés fokozhatóságára, alapanyag, vagy technológia miatt?
Gyorsabb nyomtatáshoz esetleg magasabb fűtési hőmérséklet miatt?
Vagy csak igény generálás!?

[ Szerkesztve ]

PC

(#33557) Reggie0 válasza Wasquez (#33556) üzenetére


Reggie0
félisten

Amiert az RGB LED-es alaplapokra.

(#33558) axlfsi válasza Wasquez (#33555) üzenetére


axlfsi
veterán

A kérdés nagyon jó! Szerintem az a legjobb válasz, hogy idővel szeretném kihozni belőle a maximumot; - legyen halk (ehhez ventiket cserélek majd és a hotend, tárgyhűtő is kap új ventiket, konstrukciót (még keresem, hogy melyik legyen, habár úgy rémlik van egy kifejezetten ajánlott, amihez olyan 2€ környékén van STL terv),
- legyen pontos, avagy ki szeretném küszöbölni valamennyi lehetséges negatív tényezőt. Pl. a targyasztal szigetelése ugyebár nem csak energiát fig megtakarítani, hanem a hőingadozás is sokkal kevésbé lesz jelen. Egy DualDrive és DualGear szintén a nyomtatott tárgy minőségére lehet pozitív hatással.
- gyors is lehetne, elbírnám, habár erre még igazából nem álltam rá, nincsenek információim, ezen milyen módosítás segíthetne a legjobban.

(Talán nem lenne még hülyeség dupla Z tengely, és a kocsikat is átépíteni arra a másik változatra, amikor nem csapágyas kerekeken gördül, de ezt egyelőre későbbre tenném).

TPU nincs tervben, de persze sosem tudni... Ha megmarad úgymond ez a hobby akkor biztosan ki szeretném majd azt is próbálni idővel. Nekem ez nem termel pénzt, csak viszi, azt nem árt tudni, szóval, nem gyártok semmit eladásra - nyilván, hiszenln akkor talán eleve egy drágább és ezáltal jobb minőségű nyomtatóban gondolkodnék.
Csak hobby.

...tanulom a nyomtatót, és ezekkel a modokkal, szinten mind, mind egyre több tapasztalatot szerzek és ismerem ki, mi, miért, hogyan. Nálam egyelőre csak ennyi az egész és szívesen veszek minden tanácsot, segítséget (mindamellett, hogy ezerrel olvasok vissza és használom a keresőt is).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33559) Wasquez válasza axlfsi (#33558) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért kérdezem, mert gondolom, te is olvastál már róla, hogy jó minőséget inkább dd-vel tudsz majd csinálni, meg rugalmas anyagokat nyomtatni.
Gyors nyomtatót meg bovdenesből lehet csinálni.
Nem mindegy, hogy mit akarsz majd tuningolni?
Nálam egyenlőre bovdenes van, és látom azt, hogy hiába a jobb minőségű push-in csatlakozók, ugrabugrál a cső előre hátra, millimétereket, én ezt fogom megoldani, egyenlőre. A dd-hez alaplap van már, de még érlelem a megoldást.
Neked ha nem marad a bovden, akkor ezzel nem kell foglalkoznod, a dd-nél majd az összeépíthetőség lesz a kérdés, meg a súly csökkentés lehetősége.

PC

(#33560) Scallion válasza axlfsi (#33558) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát szép felületet nekem még csak bowdenessel sikerült csinálnom. Viszont a tpu-hoz mindenképp kell a dd. Próbáld ki mindkettőt és majd meglátod. A tanulás mindig pénzbe kerül , de sok hasznát lehet venni egy 3d nyomtatónak a háztartásban. Törött apróságok..stb.
Pl.

(#33561) Wasquez válasza Scallion (#33560) üzenetére


Wasquez
senior tag

A szálhúzásra gondoltam igazából.
Neked mi a felületi problémád, a ring effekt?

PC

(#33562) Scallion válasza Wasquez (#33561) üzenetére


Scallion
senior tag

Homogénebb a felületem. DD-vel nem olyan szép.Szálhúzással sosem volt gondom.Ez bowdenes abs.

[ Szerkesztve ]

(#33563) Reggie0 válasza Scallion (#33562) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez azert van, mert a bowden bevisz egy kis rugalmassagot a rendszerbe, igy a nyomas sem tud annyira luktetni az extruderben.

(#33564) Scallion válasza Reggie0 (#33563) üzenetére


Scallion
senior tag

Én is ilyesmire tippeltem.

(#33565) Wasquez válasza Scallion (#33562) üzenetére


Wasquez
senior tag

Lehet, akkor berakom az új csövet, normális rögzítéssel, és megnézem, hogy úgy mit csinál.
Nem is nagyon érdemes akkor a dd-re való átállás!?
Én nyomtattam tpu-t vele, nem volt probléma, a fej részéről, inkább az alkatrész formája nem lett az igazi. Valamiért csavarodott, sokszögesedett. Kell majd még kísérletezni vele.

PC

(#33566) Scallion válasza Wasquez (#33565) üzenetére


Scallion
senior tag

nekem is 3ból egyszer rontotta el a tpu-t ,de idegesítő egy idő múlva a lágyabbakat meg tényleg nem tudja.De próbáld ki melyik szebb .Lehet neked a dd válik be.

(#33567) bbmt


bbmt
senior tag

Biztosan van itt olyan akinek van FDM és resin nyomtatója is.
Az újabb pl Mars 2 Pro nyomtatók tényleg annyira gyorsak mint ahogy most kíváncsiságból megnéztem?
Adott egy tárgy amire a Cura másfél órát mond, a Lychee slicer meg kb 30 percet. A Cura 80mm/s a Lychee 2s expo 60mm lift és 30 retract.
Mindkettőnél 0.28 mm a minőség.
Létezhet?

A kanál a gyengék villája

(#33568) Scallion válasza bbmt (#33567) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát ujabbnak nem mondanám a mars 2 prot ,de nekem van több mint 10. A sebességbe beletartozik az alapréteg lerakása 5 réteg mondjuk 25s aztán kb 3mm magasságig emel a support onnan kezded nyomtatni a tárgyat a többi számod nagyjábol helyes , van amelyik gyantának elég 1.8s van amelyiknek 2.8s. és a leválasztási idő is kb 1s. Úgyhogy előfordulhat, hogy sokkal hamarabb kész van. Ez sokkal bonyolultabb téma egyébként.

(#33569) bbmt válasza Scallion (#33568) üzenetére


bbmt
senior tag

Ige, csak nem akartam ennyire részletezni, alapnál 35s-re raktam,meg a többit is beállítottam, szóval akkor lehetséges.
Az újak alatt ezeket az 1-2 s expo-s gépeket értettem, a régiek 6-7s-el mentek ha jól tudom.

A kanál a gyengék villája

(#33570) Scallion válasza bbmt (#33569) üzenetére


Scallion
senior tag

Igen lehetséges. Ráadásul csak a magasság számit tehát több azonos magasságú tárgyat ugyanannyi idő alatt készít el mint 1-et. Ja igen a régi lcd-sek lassabbak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#33571) Imy


Imy
veterán

Vasútmodelleket szokott valaki nyomtatni? Hol elérhetőek működő, és jól nyomtatható modellek?

(#33572) Mr.Csizmás válasza Imy (#33571) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van openrailway szabvány, de az kb. kertivasút, rc modell és akkus alapon. sla-ból többen dolgoznak modellezős fb csoportokban, illetve egy úr van aki hertz filából csinál frankó kertivasúti magyar járműveket. (3d, vagy vasútmodelles fb csoportokban bentvan szintén)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33573) szabieable válasza axlfsi (#33558) üzenetére


szabieable
aktív tag

Talán 1 hónappal előtted ugrottam bele én is a témába, totál nulláról egy banggoodos régi Ender 3-al brutál jó akcióval kifogva ( 44k ) és szemeztem én is mindenféle upgradel.
Ami megvalósult:
- part cooler és hotend fan cserélve noctua (4020) ventire ( bantam design fang ) ez már nagy zajcsökkentéssel járt
- alaplap 4.2.2ről upgrade először skr mini 1.2-re majd azt kukázva 3.0ra ( brutális mennyivel csendesebbek a stepperek)
- psuról hajtott led szalag a felső tengelyen kapcsolóval, szeretném elrakni egy zárt szekrénybe és ahhoz, hogy az octoprint lásson valamit a kamerán keresztül kell a fény

Amivel szemeztem:
- dual z, minimális hullámzásaim vannak nagyon ritkán magasabb printeknél, ha egyszer szembejön jó áron egy kit lehet lecsapok rá, az skr lap támogatja szerencsére
- linear rails - ennek a tesztek alapján nem sok gyakorlati hasznát látom/láttam
- direct drive extruder - perpill nincs tervben flexible filament így szintén kérdőjeles, hogy meglépem-e egyszer
- jelenleg csak PLA-t nyomtatok, 1-2 dologhoz majd PETG de a stock hotendet elégnek érzem, ha váltok akkor microswiss, hogy ne kelljen fangot cserélnem

Ami jelenleg in progress:
- filament runout szenzor - az ördög nem alszik, filléres mikrokapcsoló tétel
- bltouch ... borzasztóan hullámos a bedem még eredeti creality üveg csere után is
- control board és a psu csere silentiumpc 6015re
- átköltözik a mainboard hátsó dobozokba a raspberryvel így végre normálisan lesz helyem a stepdownoknak ( 12V noctua ) és a relének is ( power off after print )
- metal extruder arm ( ezt a bed rugók miatt vettem leginkább, de annyira beragadt a csomag kínából, hogy közben lett új bed), nem baj azért ha van itthon csere kar meg szilikon zokni tartalékban

[ Szerkesztve ]

(#33574) axlfsi válasza szabieable (#33573) üzenetére


axlfsi
veterán

Ügyes vagy! Nem mondom, hogy nem adtál ötletet, de én annyira nem vágom a linuxot/raspberry-t, de látom egyre inkább, hogy elkerülhetetlen lesz beleugrani, ha tartani akarom a tempót :)

Én egyelőre csak a következőket végeztem el:
- PTFE bowden csere,
- bed rugók cseréje keményebbre (sárgára),
- bl touch,
- további klippek a tárgyasztal rögzítésére,
- fw cseréje 10x10-es JYERS-re
+ terveben volt a DD csere is (konrétan EZ), de egyrészt levettem már róla az extruder kart, mert az eredeti 3 nap után eltörött, másrészt, már nem vagyok biztos benne, hogy kell-e ez nekem és ne maradjak-e mégis bowdenesnél (de a DualGear-t, amit a hétvégén rendeltem Wasquez :R koma tanácsára, már megvárom :)).
+ már úton egy alsó szigetelés a tárgyasztalra szintén.

- Erről a bantam design fang dologról hol tájékozódhatnék? Magad nyomtattad, meg lehet vásárolni az stl-t hozzá? (thingin nem látok ilyet)
- Noctua-kkal én is szemezek. Magyarországon vásároltad vagy külföldi beszerzés?
- nekem ugye E3 V2-m van, 4.2.2-vel szerelve. Az SKR Mini e3 v2-t látom utolsónak. Igazából, ezzel mivel lennék beljebb? Csak a stepper motorok halkabbak vagy egyéb (mi?) szempontból is jobb?
- A világítás és Octoprint nagyon jó dolog, ... de ez nekem majd egy következő szint lesz (Octoprint)
- a DD-n már én is agyalok, hogy kell-e nekem. Többen is inkább esküdnek a bowdenes megoldásra. Egyelőre én is csak a PLA-val barátkozom, de már készítettem be idehaza PETG-t is
- erről a silentiumpc 6015 -ről nem találtam semmit, írnál vagy linkelnél erről is nekem?

Köszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33575) laskr99 válasza axlfsi (#33574) üzenetére


laskr99
addikt

Tudtommal enderre a noctua nem elég erős, minimum 13 köbméter levegőt kéne nyomnia a bordára, de amit eddig láttam az összes kevesebb. Sunon 4020 maglev 6000rpm verzió jó cucc

(#33576) Lookup válasza axlfsi (#33574) üzenetére


Lookup
tag

Hali!

Arra készülj fel hogy az a dual gear nem a legjobb konstrukció. A tűgörgőkbe nem stift megy hanem egy M3-as csavar aminek hála kotyog az egész és el fogja kezdeni enni a feszítő kar alumíniumját a hajtott görgő.
Ennek köszönhetően telemegy majd alatta a motor alumínium porral ami egy idő után tuti bejut a szerkezetbe is és okoz majd finomságokat, valamint csikorogni is fog az egész ahogy a görgő szépen lassan megeszi a kart az előre-hátra mozgás közben.
Illetve a sárga rugót indokolatlannal tartom, csak annyit csinál, hogy túlfeszíti a filamentet és a kart aminek köszönhetően el fog deformálódni. Szerintem simán elég erre az extruderre is a sima rugó amivel a gyári műanyag extruder jött.
Sajnos rengeteg probléma van az ilyen olcsó klónokkal, ezek a saját tapasztalataim voltak. De többen csináltak videókat is róla (#1, #2).

(#33577) szabieable válasza axlfsi (#33574) üzenetére


szabieable
aktív tag

Az octoprint nem egy nagy kunszt https://octoprint.org/download/ telepítés közben megadtam a wifit, nem kellett semmi extrát trükközni, a többi már megy böngészőben ( plugin telepítés stb ). Szerencsére van hozzá jó kis pi telepítő így néhány kattintás az egész. Macet használok cégesen letiltott usb portokkal így baromira zavart, hogy slice után kirakom nasra, onnan egy másik gépről átmásolom SDre és úgy kerül a gépre, octoprinttel nincs ilyen macerám, böngészőben feltöltöm az octora és mehet a nyomtatás

A fang ingyenesen elérhető a designer honlapján regisztráció után [link] 4010/4020 bltouch, dual 4020 stb opciókkal, összekattintod mit szeretnél és emailben kapod bezipelve az stl fájlokat minimális infokkal

Venti témában, silentium és noctua is alzától jött
[SilentiumPC 6015]
[Noctua A4x20]

(#33578) szabieable válasza laskr99 (#33575) üzenetére


szabieable
aktív tag

Erről van bármi hivatalos info? Én túrtam az eredeti venti flowját de sehol nem találtam értelmezhető adatot, hogy mennyi az annyi

(#33579) axlfsi válasza Lookup (#33576) üzenetére


axlfsi
veterán

Hali!

Esküszöm, ahány hozzászólás, annyi tapasztalat és egyik sem ugyanaz :)
Köszönöm mindnesetre, ... eddig a DualGear extrudert ajánlottnak olvastam mindenütt, de jó, hogy írod ezeket, ... majd megnézem a pontos működését, ha megérkezett.

A sárga sugó(k) nem itt van az extruderen, hanem a tárgyasztal alá vettem. Oda fontos volt és kellett, mert az egyik sarkát teljesen kiengedve sem tudtam rendesen beállítani, köztudottan gyenge a rugók ereje és én is így tapasztaltam.

Behúzok egy szimpla gear extrudert is, ami csak alumínium (Creality-nek van is ilyen).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33580) axlfsi válasza laskr99 (#33575) üzenetére


axlfsi
veterán

Érdekes, hogy ezt írod (és jó is), mert valamiért még a nyomtatóm beszerzése napjaiban valamiért EZT a ventit néztem ki én is (valakinek az ajánlására, de már nem emlékszem pontosan).
Tárgyhűtőnek pedig talán EZT mentettem el, ha nem tévedek.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33581) Lookup válasza axlfsi (#33579) üzenetére


Lookup
tag

Nem magával a dual gear technológiával van a baj, az egy jó dolog, hanem ezzel az olcsó kínai klónnal. Egy minőségi dual gear extruder kötelező lenne minden gépre :D A sárga rugót azért írtam mert amit rendeltél az sárga rugóval fog jönni de nem feltétlenül szükséges rárakni :D

(#33582) Scallion válasza axlfsi (#33579) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha nem ér fel a rugó ,esetleg alacsonyabbra teszed a végálláskapcsolót :) . (Soha 1 enderemre se vettem másik rugót pedig üveggel használom őket. Már megint a nyáj szellem :) ) Az octoprintet mindenképp próbáld ki , nagy könnyebbség.

[ Szerkesztve ]

(#33583) axlfsi válasza szabieable (#33577) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi szépen! :R

Alaplappal kapcsolatban is esetleg írnál pár sort? :) :R
"Az SKR Mini e3 v2-t látom utolsónak. Igazából, ezzel mivel lennék beljebb? Csak a stepper motorok halkabbak vagy egyéb (mi?) szempontból is jobb?" ... majd még keresek yt review-kat, biztosan tele vele a net végülis, de a személyes tapasztalat mindig kicsit más, értékesebb, ezért is kérdezem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33584) siemensfun


siemensfun
tag

Sziasztok. Az egyik ismerősöm eladná az ender 3 v2 gépét. Bltouch, fuvokak, pót üveg asztal és direct drive van hozzá.
Kb 1 éves, de sokat nem hasznalta, nem tudja beállítani. Mennyiért lehetne árulni. O 80-at gondolt érte

(#33585) laskr99 válasza szabieable (#33578) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem volt alacsonyabb fordulatszámú, fele annyira halk venti, melegedett a borda, fél óra után alig tudtam a bordát megfogni.

Miután meglett a 8000RPM sunon(nem volt kisebb fordulatos) a borda mellett a fejet is le tudta hűteni, ahogy levettem a szilikont, azonnal esett a hő.

Reddit, meg egy csomó más helyen olvastam ezt,hogy kevés, meg heat creep lesz a vége vele :U

(#33586) laskr99 válasza axlfsi (#33580) üzenetére


laskr99
addikt

Sunon MF40202V1-A99-A ~ 24VDC; 0.77W; 40x40x20mm Amit én vettem. De 7000rpm is jobb.

(#33587) szabieable válasza axlfsi (#33583) üzenetére


szabieable
aktív tag

Túl sok tapasztalatom nincs vele, a termék is elég friss 1-2 hónapos még csak.
Én első körben a stepper miatt vettem mert nem bírtam a cincogását elviselni, posztoltam is videókat ide a fórumba róla. Az 1.2 szériának van egy gyerekbetegsége és szeret megkotlani a fan0 vagy fan1 mosfet, türelmetlen voltam az ünnepek alatt és csere helyett inkább rendeltem új lapot és mivel a 3.0 akciós volt így arra esett a választás.
A design része nem hoz lázba, hogy letakarták a steppereket, jövőbeni upgrade szempontjából szimpatikus a dual z támogatás külön csatival, 5v a boardon, bltouch, neopixel portok és mostmár minden fan port pwm vezérelt.
Gyári creality 4.2.7 silent stepperrel nem volt decemberben a honlapjuk viszont hasonló árban meg SKR igen. Szóval ha zavar a stepper hangja akkor akcióban azonos áron vagy 1-2 ezer forint extrával kifogható egy sokkal nagyobb tudású alaplap

(#33588) Scallion válasza laskr99 (#33585) üzenetére


Scallion
senior tag

Érdekes nekem 4000 venti van és semmi gond. Esetleg nem cserélted le a gyári hűtés valamire?

(#33589) azbest válasza axlfsi (#33583) üzenetére


azbest
félisten

nekem az tűnt fel, hogy a gyári creality lap, mivel buta módban vannak bekötve rajta a driverek, ezért nem támogatják a linear advance-t. Nagyobb sebességnél a kocka sarkain bumpszlik vannak [link]
Amúgy, ha tmc driveres a creality lap, akkor csendességben nincs igazán változás.

Sajnos a bigtreetech lapok árai is el vannak szállva. A nyáron még 24 dolcsiért vettem v1.2 boardot. Az újabbaknál meg azt látom, hogy pár hasznos apróság mellett dizájnos hűtőborda meg rgb meg anyám kínja van már és 50-70 dolcsis árak.
Látom, hogy előfordulnak Twotrees gyártótól hasonló "klónok" olcsóbban, de ott meg kétes, hogy kompatibilisek-e vagy van-e velük minőségi probléma. Az újabbak ára ott is el van szállva.

(#33590) laskr99 válasza Scallion (#33588) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem meghalt a gyári venti. Majd lett lassabbra cserélve, fél óra után melegedett. Az lett a fentire cserélve és azzal hibátlan volt, majd lett egy Prusa i3, na az noctuával megy :U :C

(#33591) Scallion válasza laskr99 (#33590) üzenetére


Scallion
senior tag

Igen de, az eredeti fémhűtésed volt fent vagy nyomtattál rá valami mást?

(#33592) azbest


azbest
félisten

hivatalos infók nincsenek sajna a creality ventikről. A gyáriról úgy olvastam, hogy 7-8cfm körüli. A gyári hotend bordája kisebb, mint például az e3d v6 és annak klónjainak. Ezért mondják, hogy az 5-6 cfm-es drága noctua ventikkel lehet gond hosszabb nyomtatásokkor az ender bordájával. Sunonból még a vékonyból is van olcsó 7-8 cfm-es, ami halkabb, mint a gyári, csak azok 12V-osok.

Szóval lehet e3d hotend bordához elegendő az 5-6 cfm, de a kis ender féle bordához kevés lehet. Azért ez nagyban függhet a környzeti hőmérséklettől is.

[ Szerkesztve ]

(#33593) laskr99 válasza Scallion (#33591) üzenetére


laskr99
addikt

Elsőre igen, majd lett nyomtatva. Utána cserélve 4020.

(#33594) LógaGéza válasza axlfsi (#33579) üzenetére


LógaGéza
addikt

... és amúgy használtad már a nyomtatót? :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33595) szabieable válasza azbest (#33592) üzenetére


szabieable
aktív tag

A noctua mindenféle csoda ellenállás nélkül 12 volton meghajtva 9.4 cfm. mondjuk nem 4010 hanem 4020, de majd ha hibába ütközöm úgyis jövök róla csipogni :D

(#33596) axlfsi válasza Scallion (#33582) üzenetére


axlfsi
veterán

Ebben igazad van, ez a megoldás akkor nekem nem jutott eszembe (azaz, nem is tudhattam, hogy olyat lehet, még nem ismertem a nyomtatót, meg sem jött, amikor mellé rendeltem a moddoláshoz kiegészítőket, amiket ajánlottak), de azóta már látom, hogy ez is megoldás lehet(ett volna) :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33597) dugesz77 válasza siemensfun (#33584) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha nincs lelakva akkor annyiért még jó is lehet. Egy 0km V2 80k körül van EU raktárból. Mire megveszed a kiegészítőket 20-30 ezret el lehet költögetni rá simán.

(#33598) axlfsi válasza LógaGéza (#33594) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez jóóó! :DDD (igen, persze, nyomtattam vele már 5-6 hülyeséget, de nincs 7/24-es műszakba fogva, az tény :) ... nekem az építgetés rajta, legalább akkora hobby, mint kinyomni valamit vele ... Sokan viszont csak az keresik, hogy out-of-the-box bekapcsolják a nyomtatójukat és működjön).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33599) axlfsi válasza szabieable (#33595) üzenetére


axlfsi
veterán

Apropó, a 12V-ot honnan adod neki? Buck driver? Ugye, a gyári ventik 24-en mennek...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33600) laskr99 válasza axlfsi (#33599) üzenetére


laskr99
addikt

Buck konverter. De sunonból van 24-es :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.