Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) axlfsi válasza Saccco (#32889) üzenetére


axlfsi
veterán

...ellenben ez a kocka, mintha valamiért furcsa alakot öltött volna 🤷‍♂️🤭🤣
link

Mi a kutyafüle baj lehet? (Semmit nem állítottam rajta, csak Cura-ban save to disk és ment is a nyomtatóba...)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32902) azbest válasza axlfsi (#32901) üzenetére


azbest
félisten

láthatóan az alja nem ott van, ahová nyomtatta, hanem balról. Felvált az asztalról pár réteg után és utána már csak random helyre jött a műanyag, ahogy lökdöste körbe a feljött tárgyat.

(#32903) Imy válasza Imy (#32892) üzenetére


Imy
veterán

Megvártam, kivettem a nyomtatóból, és kimentem a városba, kb 1 órát hűlt. Lehet ez az Energetic nem a legjobb minőség.

(#32904) menyhartlevi válasza Saccco (#32872) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Most kitakarítottam a hot endet, hátha az a gond. Rájöttem, hogy mindig akkor csúszik el egy kicsit, mikor valami hangos pattanó hangot hallok. Ez mi lehet?

(#32905) axlfsi válasza azbest (#32902) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez egy kis kocka ugyebár ... emeljek esetleg a tárgyasztal hőmérsékletén (azt hiszem 50 volt a kódban, pedig a kutya és macska 60-on mentek - megjegyzem jól) vagy már lakkozni kellene? (V2-es tárgyasztal, elvileg jól kéne, hogy tapadjon hozzá a PLA). :F

Köszi a tippet előre is!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32906) azbest válasza axlfsi (#32905) üzenetére


azbest
félisten

emeld 60ra. Ha maszatos az asztal akkor tisztítsd meg (ízlés és hit szerint enyhén szappanos vízes vagy alkoholos vagy ablaktisztítós szivaccsal / mikroszálas kendővel)

[ Szerkesztve ]

(#32907) Saccco válasza menyhartlevi (#32904) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elakad, vagy kevés a motoráram és átugrik a motor.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32908) Saccco válasza axlfsi (#32905) üzenetére


Saccco
nagyúr

Messze van az asztal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32909) menyhartlevi válasza Saccco (#32907) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Akkor a motor lesz a gond. Mikor megjött a nyomtató, levettem az áramokat, mert nagyon felmelegedtek. De akkor most visszább rakom.

(#32910) axlfsi válasza Saccco (#32908) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez lesz a nyerő tipp!

Poénból, a két nyomtatás (kutya és macska) után megnéztem az asztal négy sarkát.... katasztrófa! :U

Most forrón is beszinteztem, de ez nem buli!

Két dolgot csinálok meg még ma; erősebb rugók és talán a BL touch is
(pl. a jobb hátsó sarkát teljesen kiengedett állapotban is, alig éri el a hotend... Alapvető probléma szerintem, h a gyári rugók nem feszítenek túl jól)

Köszi mindenkinek! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32911) axlfsi válasza axlfsi (#32910) üzenetére


axlfsi
veterán

... és lám csodát, így is lett! :C
link
...mindjárt más! ;):K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32912) pchris válasza Saccco (#32900) üzenetére


pchris
tag

Igen. Láttam a videóját. Egy napja hirdeti a srác, még nem írt vissza, hogy meg van még vagy sem. Az se gáz, ha elvitték, annyira nem izgultam rá, de ha megvan...

(#32913) Saccco válasza menyhartlevi (#32909) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem baj, ha melegek a motorok. Úgy üzemelnek. Az ne olvadjon, ami tartja a motort.
Pl. Az Orbiter V2 motorja 180°C-ig bírja, az egyéb körülmények miatt viszont 65-70°C mellett üzemel az extruder-en.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32914) azbest válasza axlfsi (#32911) üzenetére


azbest
félisten

a sarkoknál azért válik felfelé :P

Nekem elég jól tartja az asztalt a négy sarok, pedig szerelgetéshez most nem szedegettem le az üveget sem róla. (most nem a gyári, hanem másik 4mmes üveg van rajta). Pedig oldalára is döntögettem a gépet és még a gyári gyengébb rugók vanna rajta.

Arra is érdemes figyelni, hogy a z endstop tartó alapból nem az üveg asztalhoz, hanem mágneses lap fajtához van méretezve. Ha üveglap mellett is úgy szereled fel, hogy az alja a profilhoz érjen, akkor beleütközhet hátul az asztal a motorba. Pár miliméterrel feljebb kell rögzíteni, hogy legyen hely az asztalnak.

Meg ugye az sem mindegy, hogy ha a forró asztal is melegíti a motor, mert hozzáért szinte.

Egyébként az asztal tartó két fém biszbaszt nem pont egymással szemben tettem fel, hanem kissé átlósan elcsúsztatva egymáshoz képest. Ha középen egy vonalban vannak, talán nagyobb az esélye, hogy a két szélén fel tud hajolni az üveg.
#ender3v2

[ Szerkesztve ]

(#32915) szabieable válasza axlfsi (#32911) üzenetére


szabieable
aktív tag

A sarkai erősen warpolnak, egy 2cmes kockánál azért ennyire nem kellene neki. Ha a szintezés biztos jó akkor játsz egy kicsit az asztal hőmérséklettel még

(#32916) numarkboy válasza LógaGéza (#32880) üzenetére


numarkboy
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#32917) siemensfun válasza vakund (#32864) üzenetére


siemensfun
tag

Ha nem akarsz sokat szívni az elején akkor jó lehet még az:
Artillery Genius Pro (Nem a sima Genius)
[eu direct]artillery®geniuspro & genius 3d printer 220*220*250mm print size with ultra-quiet stepper motor upgraded 32bit mainboard abl Sale - Banggood.com-arrival notice

Dobozból kivéve 4db csavart kell meghúzni és már lehet is használni.

(#32918) Richard válasza azbest (#32914) üzenetére


Richard
őstag

Nekem attól lett jó a vízszint, hogy 4 helyen fogattam le az üveget.

Nektek mennyire pontos az Ender 3 V2?

potmeter feszültségek beállítva ( voltak a gyári értékekhez képest olyan eltérések, hogy csak na ), extruder estep beállítva.

A 20mm-es kocka mégsem teljesen jó méretileg:

x irány: 20,05
y irány: 20,09-20,10
z irány : 20,10

az x-y nál elvileg a horizontal expansiont kellene alkalmazni, de mivel nem pont ugyanakkora az eltérés, így az egyik oldal jó lesz a másik nem. Ezt hogy oldjam meg?

Z irányt hogy lehet korrigálni?

Egyáltalán lesz ez ennél pontosabb? Csomó yt videón full egyforma oldalú kockákat nyomnak :)

[ Szerkesztve ]

(#32919) siemensfun válasza siemensfun (#32917) üzenetére


siemensfun
tag

(#32920) azbest válasza siemensfun (#32919) üzenetére


azbest
félisten

Ez szerintem egészen jó. Ilyen nagyságrendben már a szíj feszessége (vagy akár a környezet hőmérséklete miatti hőtágulás) is beleszámít. Ja és persze a talpánál kicsit jobban szétterülhet, mint a tetejénél.

Amúgy, meg nem csak extruderre de más motorokra is lehet variálni hogy hány step per mm legyen. (ha más nem saját fordítású rendszerrel, ha a menüben nem lenne meg). De nem hiszem, hiszem hogy érdemes túlzásba esni.

Próbálj meg valami nagyobb dolgot is nyomtatni és mérd le azt is (pl váza módban egy sokkal nagyobb kockát - bár lehet úgy behullámosodik a lapos oldal). Ha nem nő a hiba, akkor nem érdemes bántani.

[ Szerkesztve ]

(#32921) Richard válasza azbest (#32920) üzenetére


Richard
őstag

Mármint olyan kockát aminek nincs teteje?

Próbáltam kinyomtatni ezt: [link]
1:1-ben nagyon szorul és nem egyenletesen, tehát ott is előjön az mint a kockánál, hogy x és y irányban nem ugyanakkora a pontosság. Amikor forgatom körbe akkor egy részen nehezebb (feszül) utána megint könnyebb.
Próbáltam -0.1-es horizontal expansiont de az meg sok, lötyögnek benne a fogaskerekek és ott is érezni mikor megpörgetem, hogy üt. A felülete hibátlan, a tapadás szintén tehát nem amiatt van, hogy vetemedne.
Cura slicert használok. A horizontal expansionnek van minimum értéke? Egyáltalán ér valamit pl -0.025 -ös érték?

Van valami guide a motorok pontos kalibrálására? Azért ilyen tizedeket meg századokat kimérni a tengelyeken tolómérővel nem egyszerű :)

[ Szerkesztve ]

(#32922) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, a nema 17 motorokon JST PH 2.0 csati van? az tuti, hogy nem 2.54-es mert azt rendeltem és nem jó hozzá :D :))

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#32923) kovacszk válasza tothferenc (#32922) üzenetére


kovacszk
senior tag

Igen 2.0 a pinek egymástól 2mm-re vannak.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#32924) Petiqe válasza Saccco (#32882) üzenetére


Petiqe
tag

Köszi és mindenki másnak is aki reagált! Ez lehet, hogy játszik mert néha mintha pattanna egy picit ahogy tekeredik le.
Az egyik szíj picit laza volt, egyébként nem akad egyik irány se, szépen finoman siklik.
Milyen programot ajánlanátok modellkészítéshez ? Sketchup-ot ismerem, 3dsmax-ot próbáltam de egyelőre nem értem.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#32925) fabula válasza Petiqe (#32924) üzenetére


fabula
őstag

Autodesk Fusion 360 free regisztrációval magáncélra vagy az ingyenes DesignSpark Mechanicalt. Egyszerű dolgokhoz meg ott van a böngészőben futó Tinkercad, ez is Autodesk progi, csak regisztrálsz és már megy is.

(#32926) menyhartlevi válasza Saccco (#32913) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Sajnos ez sem segített, ugyanúgy elcsúszik összevisza Y irányban, mikor ezt a pattanó hangot hallom. :(

(#32927) tothferenc válasza kovacszk (#32923) üzenetére


tothferenc
senior tag

köszi. Nincs valakinek Budapesten elfekvőben kettő 6pines apa vezetékestől? :D ugyanitt 2.54 csere érdekel 2.0-ra :))
#32924 Petiqe Solid Edge. Van belőle community verzió.

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#32928) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
egy vödör szerű formát szeretnék nyomtatni, és valamiért ilyen szálazódást csinál a belső felén mint a képeken: [kép1] [kép2]
Cura-t használom szeletelésre, az infill itt 20%-on volt. Most nyomtatok egyet másik filamenttel és 90% infillel ahol ugyanez a gond. Mintha csak egy-egy szálat húzna így el, de mint ahogy a képen is látszik, ugyanakkora szakaszon. Miután levágom és kitépem őket, egyébként viszonylag szép, egybefüggő felület marad utána. Külső felén nincs semmi hasonló szálazódás. Próbáljak másik szeletelő programot is? Tipp hogy ezt mi okozhatja és mivel lehetne orvosolni? :R

meg

(#32929) Saccco válasza peugeotmate (#32928) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nedves filament, rossz hőfok, rossz retract érték, rossz retract sebesség, kevés hűtés, Cura.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32930) Joshi válasza peugeotmate (#32928) üzenetére


Joshi
titán

Ha a falvastagság nem számít, akkor inkább váza módban nyomtasd.

(#32931) peugeotmate válasza Joshi (#32930) üzenetére


peugeotmate
őstag

A váza mód alatt mit értesz pontosan?

Köszi Saccco Neked is, végigmegyek rajtuk. Prusa szeletelője jobb lehet?

Ender 3 V2-m van. 60 fokra melegítem a lapot, a fejet 200-ra. 1.75-ös Filanora fehér BIO PLA-val nyomtatok főleg.

meg

(#32932) Joshi válasza peugeotmate (#32931) üzenetére


Joshi
titán

(#32933) Saccco válasza peugeotmate (#32931) üzenetére


Saccco
nagyúr

Véleményem szerint jelenleg (illetve már egy ideje) a Prusaslicer a legjobb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32934) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Adott egy ENDER 3 V2, ami tök jól működött még tegnap :) ...

Ma (teljesen kikapcsolt állapotában természetesen) kicseréltem a gyári rugókat a sárga színűre. Szépen beállítottam a Z tengelyt, hogy a végállásban még ne érje el az asztalt (hogy biztonságos legyen a bekapcsolás) majd bekapcsoltam.

Felzúgnak a ventik, van menü, látszólag minden rendben, de egyik tengely sem mozdul, semerre; menüből az Auto home nem csinál semmit, ahogy a manuálisan próbált Z X vagy Y tengyely mozgatása sem (menüből).

Mit ronthattam el? :F

Rájöttem: nem át, ha az ember jó fw-t tölt le (4.2.7 került fel a 4.2.2 helyett :U )

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32935) axlfsi


axlfsi
veterán

Jó Reggelt! 😎😁

Adott egy Ender 3 V2, +BL touch, JYERS 2.0.1 legutolsó fw-rel, 5*5 mesh szintezve.
A Cura-s 9 kockás Bed Level Calibration nem lett igazán jó - de ez egy külön tészta (lehet írok majd erről is), ellenben az első, gyors kérdésem most csak annyi lenne, hogy:

Ez a fw-be égetett folyamat, hogy amíg a tárgyasztalt nem fűtötte fel, el sem kezdi a hotend-et fűteni? ...mintha a gyári Creality fw nem ilyen lett volna és ott együtt fűtött.

Nem mintha nem tudnám kivárni, nem sok idő, de azért gondolkodom, hogy milyen indíttatásból van ez így (pl. az asztalnak tovább tart felemelegednie és addig se csorogjon a hotendből az anyag, ezért indítja a HE fűtését csak az asztal után?:F ...pedig sztem kb ugyanannyi idő a kettő, nincs nagy difi(?)
link
link

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32936) axlfsi válasza axlfsi (#32935) üzenetére


axlfsi
veterán

... oké, alvás előtt még ezt megmutatom:

A két nyomtatás között negyed óra telt el, illetve a második előtt letöröltem Clin-nel (előtte sem volt mocskos, de tény, hogy rendesen tapogatva volt, miután a rugó cserét követően állítgattam kézzel).

Első eredmény:
link
Második eredmény:
link
Ez utóbbi már sokkal jobb, habár a legalsó, közepütt kockát nem értek, miért ilyen szar.

Apropó:
miután kicseréltem a gyári rugókat a "sárgára" (a kék még erősebb, azt macerásabbnak véltem), a régi, szokásos módon, manuálisan papírlappal igyekeztem (alap)beszintezni, még a BL t. előtt... De irtózatosan macerás volt; egyszerűen hiába állítgattam ezerszer is a négy rugót, mert amikor látszólag a négy sarkánál jó, (kíváncsiságból)HA leszedtem a két rögzítőt az üveglapról, egyszerűen az üveg az alumínium lapon, ha két átlós sarkánál lenyomtam, billegett... Nyilván azért, mert egyik sarka jobban lent van, mintegy kvázi hajlik a lemez (és valószínűleg nem az üveg a "görbe" - igaz?). Nyilván nem sokat, csak picikét, de nagyon bosszantó dolog...
...és ez meg is látszik a szintezés eredményénél (habár amiket láttam YT videókat, egyiknél sem volt kevésbé aránytalan a tárgyasztal).

Érdekesség képpen, a BL touch 5*5 szintezés eredménye vizualizálva:
link

Ti, hogy szintezitek ki a lehető legprofibban? Van valamilyen abszolút pro-tip, ami irányt mutat? ... A szokásos módon, ha a négy sarkánál, papírlappal, a lehető legegyformábban beállítom, feloldva az üveglap rögzítését, billeg picit az alu lapon... Idegesítő egy dolog!🙄 (aztán lehet nem kéne ezzel foglalkozni (?))

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32937) LógaGéza válasza axlfsi (#32935) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felfűtést a szeletelőben beállított START_PRINT kód szabályozza. Nekem úgy van beállítva, hogy mikor a bed elérte a target 70%-át, akkor fűti a noozlet.
Az más kérdés, hogy sose használom így, mindig előre felfűtöm a bedet, hogy legalább 5 percig a target hőmérsékleten legyen mielőtt indítom a nyomtatást.
Lehet át kellene már írnom a makrót is erre...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32938) LógaGéza válasza axlfsi (#32936) üzenetére


LógaGéza
addikt

Volt akinek cserélték az alu lapot, mert annyira görbe volt, hogy nem lehetett kiszintezni. Vedd le az üveglapot, lazítsd fel a rugókat, rakj egy biztosan egyenes valamit a fémre (pl fém vonalzó), és világítsd meg hátulról zseblámpával. Nézd meg mennyire szűrödik át a fény, így meg tudod vizsgálni mennyire görbe az alulap.
Játszhatsz azzal is, hogy ahol túl mély a lap, oda alufóliát hajtogatsz alá, így megemeled azt a részt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32939) Richard válasza axlfsi (#32936) üzenetére


Richard
őstag

Nekem szintén Ender 3v2. A gyári üveglap olyan hullámos, hogy kiszintezni lehetetlen. Valahol mindig rossz lesz. Vettem egy másik üveget, azzal hibátlan.

Szerk.: ne a két gyári fém leszorítót használd, hanem 4 sarkon iratcsipeszt. Az nekem a gyári üvegnél is sokat segített.

[ Szerkesztve ]

(#32940) axlfsi válasza LógaGéza (#32937) üzenetére


axlfsi
veterán

Értem! Tehát akkor semmi baj se nincs azzal, hogy előbb felfűtjük az asztalt (habár a gyári konfig együtt fűtött mindent).

Mondjuk, még mindig nem értem, hogy miért jó ennyire előre felfűteni az asztalt, de sebaj, elfogadom, hogy így a jó! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32941) axlfsi válasza LógaGéza (#32938) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi, majd alkalom adtán lekapom az üveget és megnézem magát az állapot, hogy milyen (azért annyira nem katasztrófa, de nem hibátlan). Kb. ilyennek látom a netes videókban is...

Majd kíváncsi leszek, hogy innen közülünk, más Ender 3 tulajoknak milyen...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32942) axlfsi válasza Richard (#32939) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi, ezt az iratcsipesz hacket kipróbálom még az ünnepek alatt, ha találok itthon (elvileg van).

A mesh-t fotóztam és majd fotózom utána is, mielőtt csak annyit teszek, hogy a négy sarkát szorítom. Kíváncsi leszek mi fog változni!

Azt a két, kicsi gyári szorítót pedig lehet a két oldalára teszem, ott el fog férni emlékeim szerint (és ártani, nem árt).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32943) LógaGéza válasza axlfsi (#32940) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért, mert a hőmérő az alu lap hőmérsékletét méri, nem az üveglapét, ami lassabban melegszik fel - pláne egyenletesen. Az E3-v2 is egy kisebb részen fűt mint a build plate (tán 200x200-on), ha azt akarom, hogy mindenhol nagyjából azonos hőmérsékletet érjen el, akkor várni kell.
Az meg még plusz, hogy ha olyat nyomtatok, aminek kell a fűtött zárt tér, akkor azt is a bedre bízom (még), hogy melegítse fel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32944) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Használ valaki Pi3B-t nyomtatás közbeni timelapse készítéshez? Mennyire terheli?
Két nyomtatót szeretnék egy Pi3-ról hajtani, és előfordulhat egyszer, hogy ráveszem magam timelapse készítésre is, érdekelne, hogy elbírná-e.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32945) kzkz válasza LógaGéza (#32944) üzenetére


kzkz
őstag

Szerintem bőven elbírja, hogy mondjuk 30mp-enként lő egy viszonylag alacsony felbontású/kis méretű képet.

Ha klippert használsz, ott van egy Analyze Klipper Log menüpont, amiben meg lehet nézni a nyomtatás végén a különböző terheltségi adatokat, itt látszik, ha le van terhelve. Nálam rPi 4-nél kb. 50%-on van.

Ha nem klippert használsz, akkor miért nem? :)

(#32946) LógaGéza válasza kzkz (#32945) üzenetére


LógaGéza
addikt

Perpill egy Klipper és egy Marlin a felállás - az is csak a kijelző miatt, de már megjött az érintőkijelző a Pi-hez, szóval változni fog ez :D
Sajna a Pi4-nek a bullseye alatt pocsék a CSI-n lévő kamera kezelése (konkrétan ilyen videókat csinál), szóval marad a Pi3.
Vagy esetleg visszatérhetek busterre Pi4-en... Hogy ez miért csak most jutott eszembe :W

Köszi a tippet, nem tudtam még erről a logról, de ránézek :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32947) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

sziasztok, gyors kérdésem lenne:

rendelt már valaki az FLSUN3D.COM oldalról (vagy van-e tudomása róla, hogy tényleg ez a valódi, nem alis weboldaluk) ?
50$-os kupon van az EU-s rendelésekhez, így 202$-ra jön ki a Q5 ingyenes szállítással, TAX included.:Y

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-

(#32948) axlfsi válasza GoldhandRent (#32947) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem ismerem, de az említett modellt most megnéztem és hát nem kiemelkedő, ami a nyomtatási területét illeti.

Mitől jobb, mint pl egy Ender 3 V2, ami hasonló áron kapható? Őszintén érdekel.
Köszi!

UI.: Ez a Super Racer (SR) már nem babapiskóta (300W-os, 200mm/s), de ide már nem is adnak 50-es kupont, csak 20 dolcsisat

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32949) GoldhandRent válasza axlfsi (#32948) üzenetére


GoldhandRent
őstag

elsőre pl a beépített auto-bed leveling, ami nagy plusz az enderhez képest. emiatt kezdéshez szerintem a delta jobb.
kiveszed a dobozból, meghúzol 6 csavart, és mehet a nyomtatás :C

202 $-ért (66k HUF) meg ajándék perpill.

a QQs-PRO sem rossz, ha jól látom ez épp a legfrissebb modell.. vacillálok a Q5 és a QQs PRO között :F

[ Szerkesztve ]

-

(#32950) LógaGéza válasza GoldhandRent (#32947) üzenetére


LógaGéza
addikt

Delta nyomtató, több szívás lehet vele, mint a mostanság szokásos cartesian nyomtatókkal.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.