Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) Saccco válasza Scallion (#32198) üzenetére


Saccco
nagyúr

Trükkös. Le kell szedni, mintha most csinálnád először és akkor aktiválódik. Ki kell jelentkezni, utána meg vissza.
Nem néztem a linket amit ZN5187 linkelt, de gondolom ez van ott is írva.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32202) zodo válasza Rulez81 (#32178) üzenetére


zodo
nagyúr

és ecaddsell

Köszi szépen.
Megnézem őket, vásárlást úgy is elnapoltam mivel lecsúsztam a Cseh raktáras akcióról.
Az is lehet hogy akkor már nem az Ender v2 lesz a kiszemelt.

(#32203) snowman válasza Scallion (#32198) üzenetére


snowman
tag

Ahogy írták a többiek is, lehet, de már nem emlékszem, hogy pontosan hogyan csináltam. Annyi a korlátozás hobbi módban, hogy egyszerre max 10 projekt lehet írható állapotú (ezt simán ki lehet bírni), a többi read-only, továbbá drawingot nem lehet exportálni pdf-ben sem (ez nekem már fájdalmasabb).

(#32204) Scallion válasza Saccco (#32201) üzenetére


Scallion
senior tag

Köszi, akkor nekifutok mégegyszer. Valószinü hogy pancser voltam. :B

(#32205) Alu válasza Rulez81 (#32199) üzenetére


Alu
senior tag

Időközben rátaláltam erre a cikkre.

E szerint a gyári feszültségek:
X: 1.18 - 1.2 V
Y: 0.99 - 1.01 V
Z: 1.18 - 1.2 V
E: 1.38 - 1.4V

Ehhez képest amiket mértem:
X: 1.201 V
Y: 1.198 V
Z: 1.204 V
E: 1.392 V

És amikre a cikk alapján most beállítottam:
X: 1.142 V
Y: 1.149 V
Z: 1.144 V
E: 1.302 V

Az eddigi tapasztalat, hogy az X, Z, E motorok hőfoka minimálisan csökkent, de az Y motor még mindig eszetlenül fűt. Következő lépésként leviszem az Y motort 1.05 V környékére, aztán meglátom mi változik. Visszaolvasva látom, hogy neked is ugyan ez a nyomtatód van. Nálad mi a tapasztalat, mennyire melegednek a motorok?
Amit korábban írtál Jyers fw eléggé biztatóan néz ki. Próbáltad már esetleg?

λŁƯ™

(#32206) Alu


Alu
senior tag

Filanora PLA filamentnek párásodás szempontjából mennyire problémás, ha egy 9 órás nyomtatás idejéig szabad levegőn van a nyomtató tetején? Még nem volt időm dobozt készíteni, amiből nyomtatás alatt ki tud jönni a szál, viszont holnap lenne lehetőségem felügyelni a teljes nyomtatási folyamatot.

λŁƯ™

(#32207) Tikakukac válasza Alu (#32206) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mennyi? ;] 3 hónapos fekete figyelt otthon, ender is úgy vitte a huzat.

Egy tekercs, ha nonstop nyomtatsz egy 0.4-es nózival is elkér egy 150 órát átlagosan a szabadban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32208) Alu válasza Tikakukac (#32207) üzenetére


Alu
senior tag

Köszi, akkor nekiállok :B
Ezek szerint nem kell annyira ráparázni erre a párásodás témára?

Másik kérdés, hogy itt a csoportban mik a szokások, mennyire meritek magára hagyni a nyomtatót? Jelenleg úgy érzem éjszakára simán magára merném hagyni nyitott ajtónál a másik szobában, de 0 tapasztalattal előbb inkább kérdezek és csak utána gyújtom fel a lakást.

λŁƯ™

(#32209) Reggie0 válasza Alu (#32208) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam elofordult, hogy 2-3 napra elmentunk videkre/eskuvore stb. a nyomtato meg kapott egy szep 3 napos feladatot.

(#32210) dugesz77 válasza Alu (#32208) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem estére nyugodtan ott lehet hagyni (én is így szoktam) de egy füst érzékelőt érdemes lehet felrakni csak a megnyugtatás végett. Párszor én is hagytam már míg nem voltunk otthon de nem szeretem, mert mindig ott motoszkált a fejemben, hogy mire érek haza. Ezekben már benne van alapból a hőmegfutás védelem maximum az XT60 csatlakozót érdemes még kicserélni vagy levágni és sorcsatizni vagy wago-zni.

[ Szerkesztve ]

(#32211) Rulez81 válasza Alu (#32205) üzenetére


Rulez81
tag

Nekem Jyers van fent most, amit én fordítottam, mert nem gyári a hotend.
jyers:
Van benne sok extra, pl több filament preset, mesh, bed leveling(nekem manual, mert nincs bltouch), de ez is hasznos, nem kell kézzel tologatni a sarkokba a hotendet a papir tesztnél.
ami nem megy még, mert nem találtam rá választ sehol, az a runout sensor, illetve az x/y offset.
pára:
A nyomtató egy joly szobában van, itt van minden aminek nincs helye a házban, de a leg lényegesebb a ruhaszárítók is. Szóval pára az van. Zárható zacsiban vannak a filák, de van amikor napokig, rajta van egy tekercs a gépen, vagy épp nem kerül vissza zacsiba, szerintem nem olyan nagy para ez.
magára hagyni a nyomtatót:
Volt már rá példa, de nem voltam nyugodt, hogy őszinte legyek

(#32212) Rulez81


Rulez81
tag

Újra kérdezem, hátha valaki átsiklott felette, kicsit módosítva a kérdést.
Van valakinek mikrokapcsolós runout szenzor a gépen, amin mind 3 láb be van kötve?
Érdekelne a bekötés creality 4.2.2 vagy 4.2.7 laphoz (lehet regebbieknél is ugyanaz).
Illetve, hogy más alkatrész(ellenállás stb) esetleg vane rajta.
KÖszi! :))

(#32213) ecaddsell válasza Alu (#32206) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A nyomtató tetején nekem soha nem ment még tönkre filament mikor nyomtattam, csak akkor, amikor többször, több időre hanyag módon ott hagytam (és nincs elég messze tőle a mosókonyha ahol néha a szárító is van használva a szárítógép mellett is).
Magamnak azzal próbáltam magyarázni, hogy mivel a hő felfelé száll nyomtatás közben ennek van annyi szárító hatása, hogy az elég legyen pláne, hogy nyomtatás közben mindig csak a külső rétegek amik letekerednek érintkeznek jobban a levegővel.

Ennek ellenére már most érdemes azon elgondolkodni, hogy ha majd elkezd törni akkor hogyan fogod szárítani.

Nyomtatót csak akkor hagyunk magára, ha olyan helyiségben van ahol nem okozhat tüzet (a korom ettől még berondítja). Ha csak annyi, hogy nem akarsz folyamatosan 1 helyiségben lenni vele akkor érzékelők (CO, CO2) jó megoldás lehet, de ugye amikor az érzékelő megszólal akkor már elég gyorsan ott kell tudni lenni.

(#32214) Alu válasza Reggie0 (#32209) üzenetére


Alu
senior tag

Az igen ;] Én nem tudnám felügyelet nélkül hagyni ilyen hosszú időre. Gyári vagy épített nyomtatót használsz?

dugesz77: Füst érzékelőre én is gondoltam. Van esetleg bevált típusod, amit használsz? XT60 csatit merre találom? Alaplapot már nézegettem, de nem tűnt fel, hogy lenne körülötte ilyen csati (ender 3 v2).

Rulez81: Köszi, akkor én se tolom túl ezt a párásodás témát. Amint lesz rá időm kipróbálom ezt az fw -t. Az E3V2-ManualMesh-3x3-v4.2.2-v2.0.1.bin kell nekem igaz?

A runout szenzor engem is érdekelne. Amit neten találtam, hogy a csatlakozó mellé VGS felirat van szitázva. Gondolom V a +táp, G a 0V és S a jel. Viszont egy külföldi fórumozó lesütötte a gyári ender 3 pró alaplapját, úgyhogy érdemes odafigyelni. ;] E3v2 nyákterv vagy kapcsolási rajz nincs esetleg valakinek itt a fórumon? Az ender 3 rajzát már megtaláltam, ott az S láb direktbe megy az mcu -ba, szóval oda max mcu tápfesz kerülhet, ami elvileg 3.3V, de jobb megmérni. Illetve a V láb is kapcsolódik direktbe mcu lábra, szóval elvileg nagy baj nem lehet. Talán a V és G lábakat zárta össze a kapcsolóval, akkor mondjuk elég valószínű, hogy annyi a lapnak. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy az mcu lába volt rosszul (kimenetként) felkonfigurálva, de erre kicsi esélyt látok. Egyébként 2 ellenállással be tudod biztosítani magad, ha az alaplapon nincs semmi az S láb és az mcu között.

ecaddsell: Köszi a tippeket! Onnan tudom, hogy megszívta magát, hogy el fog kezdeni törni a filament? Utólag ki lehet szárítani az anyagot?
Nem is merem magára hagyni, viszont napközben kevés időt vagyok a házban és kézenfekvőnek tűnik, hogy kihasználjam az éjszakai órákat nyomtatásra.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#32215) ecaddsell válasza Alu (#32214) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Onnan tudom, hogy megszívta magát, hogy el fog kezdeni törni a filament? Utólag ki lehet szárítani az anyagot?

Igen. Sajnos rossz esetben nyomtatás közben törik el (ilyenkor még nem mindenütt törik), máskor meg amikor próbálod befűzni akkor törik mint a ropi.

Egyébként hosszabb nyomtatás előtt ha nem friss a filament akkor érdemes szárítani mert nekem pl. valahol oldalt kapott nedvességet (a dobon van több ilyen rés) és már bőven sokat ment amikor eltört többször is.

(#32216) Reggie0 válasza Alu (#32214) üzenetére


Reggie0
félisten

Ender 3-mat. Az elejen ovatos voltam, meg rendszeresen ellenorzom a koteseket, a gyari XTC csatlakozot kivagtam es kapott helyette wago-t.

(#32217) smithsys válasza Alu (#32214) üzenetére


smithsys
aktív tag

Szia!

Az XT60 hátul slifeg! A tápot köti össze az elektronikával. Egy sárga lengőcsatit keress a táp közelében!

[ Szerkesztve ]

(#32218) LógaGéza válasza smithsys (#32217) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ender3 v2-n nincs XT60. A tápból közvetlen kábellel megy a delej az alaplapra.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32219) LógaGéza válasza Alu (#32205) üzenetére


LógaGéza
addikt

Anno én is eljátszottam a vRef értékekkel, ha visszakeresel a topikban, megtalálod mire jutottam.
Azóta is ezek az értékek vannak, nincs baj velük.
Motorokra amúgy megéri rakni hűtőbordákat. Mindegyikre mehet teljes (40x40mm), egyedül az Y-ra nem, ugyanis abba beleér az állítógyűrű... Esetleg a külső oldalára lehet rakni.
Az is okozhatja a melegedést, hogy túlfeszítetted a szíjat - megéri ellenőrízni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32220) smithsys válasza LógaGéza (#32218) üzenetére


smithsys
aktív tag

Akkor bocsi! Ezt nem tudtam. :B

(#32221) dugesz77 válasza smithsys (#32220) üzenetére


dugesz77
őstag

Én sem. Én tereltem arra. Bocs.

(#32222) Alu válasza ecaddsell (#32215) üzenetére


Alu
senior tag

Nem hangzik jól. Szárításra milyen módszerek ajánlottak? Néztem, hogy vannak gyári filament szárítók, de elkérik az árukat. Ezek mennyire használhatóak? Esetleg az is jó, ha bedobom egy órára 50-60 fokra a sütőbe légkeverésen? Saját szárító készítésével foglalkoztatok már esetleg itt a csoportban?

Reggie0, smithsys, dugesz77: Köszönöm azért a tippeket! :)

LógaGéza: Ezek szerint nem csak engem zavarnak a motor hőfokok. ;] Érdekes, hogy nálad az Y motor gyárilag 0.989V -on, míg nálam 1.198V -on volt. 4.2.2 alaplapod van TMC motorvezérlőkkel? Ma optikai hőmérővel megmértem a motorokat és a Z tengely motor kb. 37-41 °C -t, az Y tengely motor pedig kb. 53-58 °C -t mutatott. Amennyiben a mérésem helyes, úgy elvileg ez még teljesen vállalható hőfok ezeknek a léptetőknek. Következő szerelésnél azért megnézem mit mutat az Y motor 1.06-1.08V környékén. A szíjat nem érzem feszesnek és a görgőket is beállítottam összeszereléskor. Steppert kikapcsolva egész könnyen lehet mozgatni az asztalt.

Szerk.:
Filanora PLA és PETG filamentekkel kapcsolatban tudnátok abban segíteni, hogy milyen bed/nozzle hőfokokkal nyomtattok? Holnap szeretném kipróbálni a PETG -t és kiindulásnak nagy segítség lenne! :R

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#32223) laskr99 válasza Alu (#32222) üzenetére


laskr99
addikt

Gyümölcs aszaló kivágva a belső karikát működik :) Nekem gorenje van.

(#32224) LógaGéza válasza Alu (#32222) üzenetére


LógaGéza
addikt

4.2.2 - majd 4.2.7 - most SKR Mini E3, mindegyiken ezzel a beállításokkal használtam. 58°C valóban nem sok.
Filanora PETG nálam 230/70°C-on megy. Talán 220-al szebb a nyomat, de mintha erősebb lenne 230-on.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32225) dugesz77 válasza Alu (#32222) üzenetére


dugesz77
őstag

Y motor nálam is érezhetően melegebb Ender 3 pro-nál. Mondjuk nálam régóta egy méretre vágott hűtőborda van rajta hővezető matricával ráragasztva. Két éve teszi a dolgát.
Filanora PETG nálam a fehér 235/75 kért a fekete kevesebbet az 220/70-nél is jó volt.

(#32226) Rulez81


Rulez81
tag

Szóval senkinek nincs Endre 2 V3-on runout szenzor?

(#32227) Reggie0 válasza dugesz77 (#32225) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert nagyobb tomeget kell megmozgatnia.

(#32228) ecaddsell válasza Alu (#32222) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nekem pont ilyen szárítóm van (az elektromos sütőnk is jó lenne, de nem hiszem, hogy mindenki elfogadná ezt nálunk), de persze sokkal jobb áron volt BG-ról (most is van és miután szórják a 8 dolcsis shipping kupont még spanyol raktárból is emészthető, de az árfolyam miatt már nem igazán lesz olcsó).
Egyébként ennek görgős az alja, azaz direktbe mehetne belőle a filament, de sose használtam még így, csak szárításra. Súlymérést is ezért tették bele.
Csak szárításra szinte bármi jó ami tud huzamosabb ideig 50-60 fokot (és nem generál párát mint a gázsütő).

(#32229) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tobbnyire (sok kezdeti kiserletezessel) 200x170-es ITX haz oldallapok keszitesere keresek 3D nyomtatot elso korben ha lehet minel olcsobban. Ilyen es ehhez hasonlo projectekhez szeretnem hasznalni: [link]

Most ismerkedem a Blender es OpenSCAD programokkal, szoval tapasztalatom nem sok van meg a temaban.
A keret ehhez merten igen szukos, mert maximum olyan 70 ezer forintra gondoltam. (tegyetek le a koveket) ;]
Persze ha azt mondjatok hogy ez nem az a haz es csak penzkidobas amit ennyiert veszek, akkor feljebb is becsengethetek..
:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32230) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A fenti linken talalhato haz tervezoje ezt ajanlotta kezdo hobbistaknak:
Creality3D Ender-3 3D Printer Economic Ender DIY KITS€159.71 EUR
vagy mondjuk a pro
Creality3D Ender-3 pro High Precision 3D Printer€199.85 EUR

Ezekrol mi a velemeny? (csak hogy ne az legyen, hogy nincsen semmi elkepzeles) :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32231) Tikakukac válasza Archttila (#32230) üzenetére


Tikakukac
titán

Ender 3 v2 kell neked. Pont lecsúsztál arról a 200 dodós árról, hátha lesz még hasonló. Azt megveszed és happy vagy. Régi verziót ne vegyél már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32232) Alu válasza LógaGéza (#32224) üzenetére


Alu
senior tag

& dugesz77:
Köszi a tippet! Tegnap küzdöttem a PLA -val, bizonyos részeken nem tapadt meg rendesen. Ma jobban alágyújtottam: először 70°C -on feljött a sarka, most 65°C -on jónak tűnik.
A motorra szerintem én is teszek majd bordát. Vref -nél az 1.07V környékét még ki fogom próbálni, de félek jobban visszavenni, nehogy lépést veszítsen nyomtatás közben.

#32226 Rulez81:
Mi lenne a konkrét kérdésed? Én később szeretnék feltenni egyet és nekem is segítség lenne, ha a tiedet most sikeresen végig tudnánk vinni.

#32228 ecaddsell:
Kompaktsága miatt tetszik a linkelt szárító, bár laskr99 gyümölcsszárítója is felkeltette az érdeklődésem. Innen is köszi a tippet, mérlegelek. ;]

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#32233) Archttila válasza Tikakukac (#32231) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem gond nem surgos, meg valoszinuleg kesobb (mashol) lesz meg akcio. Egyebkent ugy emlekszem van most egy bontatlan apron 79-ert.:K
Korvonalakban leirnad, hogy mi a kulonbseg v2, pro, az 5, es az 5 pro kozott?:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32234) siemensfun


siemensfun
tag

Sziasztok. Szeretném megvenni életem első 3D nyomtatojat. Eddig ami tetszik Artillery Sidewinder X2 vagy a Genius pro. Vagy van normális alternatíva 200-ig? Ender 3 nem érdekel.
Mik ezekkel a tapasztalatok? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#32235) Archttila válasza Archttila (#32233) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kozben megtalaltam a valaszt!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32236) Tikakukac válasza Archttila (#32235) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam mondani, hogy ez szerintem egy elég könnyen guglizós dolog :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32237) fboldog válasza Archttila (#32233) üzenetére


fboldog
senior tag

FYI:

üdv.: Boldog Ferenc

(#32238) Tikakukac válasza fboldog (#32237) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy megörültem a V2 árának. Aztán rájöttem mennyi az euro:U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32239) zodo


zodo
nagyúr

Ender v2 kiegészítőjeként árulják a Creality CR Touch-ot ~ 46 dollár

Ezt a szintezőt még nem sikerült megfejtenem.
Hogyan működik?
Nyomtatófejet állítja folyamatosan a nyomtatás közben vagy a teszt során az asztalt szintezi és aztán mehet a nyomtatás?

Fém Extruder Kit, 4010 típusszámú venti hasznosak lehetnek?
Egyéb ajánlott kütyü?

(#32240) Saccco válasza zodo (#32239) üzenetére


Saccco
nagyúr

Z irányban mozog folyamatosan. Esetleg meghatározott magasságig nullázza az offset-et.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32241) Tomika75 válasza Scallion (#32204) üzenetére


Tomika75
tag

Ha lehet egy kérésem, megjegyeznéd hogyan kell pontosan? Nekem 20 nap múlva jár le és én is szeretném majd megújítani.

(#32242) imibogyo válasza siemensfun (#32234) üzenetére


imibogyo
veterán

X2-t nem ismerem személyesen, de az X1-emet nagyon szeretem, megbízható, szépen nyomtató gép (sokan mások szerint is, több X1 fórumnak is a tagja vagyok...), ebből kiindulva (és mivel kicsit utána is olvastam az X2-nek is most gyorsan) szerintem az X2 is ajánlható gép. Igazából csak az automatikus szintezés és a 32 bit-es alaplap a különbség a két gép között. Nem tudom ezek mennyit számítanak a mindennapokban én az X1-et jó ha havonta egyszer újraszintezem és eddig a 8 bit-es lap sem okozott hátrányt/gondot egyszer sem.

(#32243) Scallion válasza Tomika75 (#32241) üzenetére


Scallion
senior tag

Amit linkeltek a srácok az a leírás szerint.

(#32244) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,
Kinéztem kettő nyomtatót ender 3 vs és cr6se. Aprón az utóbbiból van 90-ért ami mellette szólna, hogy van benne már automata szintező így kb ender 3 v2 szintezőkittel együtt lenne egy árban. Szerintetek ebben az esetben jobb deal a cr6se? Első nyomtatóm lenne :K

(#32245) t3v3h válasza Zsolt_16 (#32244) üzenetére


t3v3h
csendes tag

Pontosan ugyanezen töprengek én is :D
ender 3 v2 + CR Touch vs. CR-6-SE

ezek alapján az előbbi: https://toms3d.org/2020/11/28/creality-cr-6-se-vs-ender-3-v2/

(#32246) dugesz77 válasza Zsolt_16 (#32244) üzenetére


dugesz77
őstag

Én szerintem a szintező nem akkora plussz inkább egy akkor egy E3V2 +direct drive.

(#32247) Tikakukac válasza dugesz77 (#32246) üzenetére


Tikakukac
titán

Hasonló a véleményem, én szerintem ha havi egyszer szinteztem a nyomtatót sokat mondok. Inkább valami rendes update legyen ami tényleg emeli a nyomtatás szintjét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32248) Reggie0 válasza Tikakukac (#32247) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nehezebben jon le az anyag es feszegeted, vagy fel-le pakolod a talcat azert konnyen el tud maszni a szintezes. Persze a kisebb talcaknal nem akkora problema, de a 35x35 centin mar erosen fajna a bltouch hianya.

[ Szerkesztve ]

(#32249) Archttila válasza Tikakukac (#32247) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Inkább valami rendes update legyen ami tényleg emeli a nyomtatás szintjét.

E3v2-re irnal par peldat, mondjuk proritas alapjan?
Probalom a 3D nyomtatasra szant penzmagot a leheto legertelmesebben elkolteni. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32250) Tikakukac válasza Reggie0 (#32248) üzenetére


Tikakukac
titán

Most a kisebb gépek vannak porondon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.