Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Tikakukac válasza Archttila (#32249) üzenetére


Tikakukac
titán

Direct drive erősen ajánlott. Venti csere a füled miatt dettó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32252) Rulez81 válasza Alu (#32232) üzenetére


Rulez81
tag

Hogy miért áll meg a filament csere után - akár runout volt akár M600-al filament csere - azon a képernyőn, amin ez van:
"Filament Change
Please wait for prompt"
Ha elfogy a filament, egyből kiírja, hogy runout és kiáll az FW-ben beállított pozícióba.
Filament csere, majd azt a kijelzőn elfogadva extrudál annyit, ami az ADVANCED_PAUSE_PURGE_LENGTH-ban definiálva van.
És ezután ragad meg az adott képernyőn.

Ez után bogarászva az FW-ben láttam, hogy magyar nyelv is kiválasztható, na mondom kipróbálom, megkerestem a magyar nyelvi fájlt, tök jól le van fordítva, csak épp egyedül a kártya behelyezésekor vagy kivételekor kiírt szöveg magyar, az is szarul, az ékezet kínai karakter. Semmi más nem. Igazából nem is izgat, mert eddig is jó volt angolul, csak a tény bosszant, hogy miért nem működik.

De ennél sokkal bosszantóbb a runout szenzor probléma!

(#32253) Archttila válasza Tikakukac (#32251) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy latom ez egy olyan 20.000 forint koruli osszeg lenne.
Egy erosen sarkositott laikus peldaval elve :D jol gondolom, hogy ez a nyomtatasi minosegre van kihatassal, mig a tobbi extra (kijelzo, auto szintezo stb) pedig inkabb csak egyfajta kenyelmi pluszt jelent?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32254) Rulez81 válasza Archttila (#32253) üzenetére


Rulez81
tag

Dob a minőségen, a sebességen és a tpu-val se lesz gond. Az összeg is stimmel. Lehet tákolni olcsóbban is. De ennyiből kijön egy Orbiter, és kicsi könnyű cucc.

(#32255) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Köszönöm mindenkinek! Ahogy nézem hasonló áron tudok mindkettőhöz hozzájutni jelenleg így legalább a dupla z tengely és a szintező, ami előny lenne.
Elmondásotok alapján a többi hátrány nincs így csak a direct drive kellene.
Direct driveból milyet ajánlotok?

(#32256) Reggie0 válasza Tikakukac (#32250) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt ertem, csak azert irtam, hogy azert nem egy hulyeseg a dolog, meg akkor sem, ha kicsi az asztal es/vagy szep es pontos elso reteget szeretnel, mert azt meres nelkul nem tudod megbizhatoan reprodukalni.

[ Szerkesztve ]

(#32257) Alu válasza Rulez81 (#32252) üzenetére


Alu
senior tag

Ilyekor csak a kijelző ragad meg a "Filament Change" screenen vagy az extudálás után a teljes nyomtatási folyamat is megáll? Utána nézek én is a forráskódban, hátha találok valamit.
____________________________________________


Ender 3v2 -nél mennyi javulást hozna egy ilyen Metall Extruder Upgrade szett? Érdemes lenne beruházni egyre?

Illetve tárgyasztal felülettel kapcsolatban nézegettem, hogy kapni mágneses, illetve PEI nyomtatóalapokat. Ezek hozhatnak bármiféle javulást a gyári Carborundum üveglappal szemben? Hosszú távra gondolkodva, akár más agaokkal.

Hogy miért kérdezem: PLA -nál nem volt gondom a gyári üveglappal, de PETG eleinte nagyon nem akart letapadni. Tettem egy kísérletet, hogy megfordítottam az üveglapot és a sima felületén kezdtem tovább próbálkozni. Azóta más beállításokkal sikerült eljutnom odáig, hogy az üveglap sima felületére teljesen jól tapad a PETG is, viszont a Carborundum oldalán még nem próbáltam ugyan ezekkel a beállításokkal.

λŁƯ™

(#32258) LógaGéza válasza Alu (#32257) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az All-Metal Extruderrel nekem az volt a bajom, hogy a motoron átvette egy hűtőborda szerepét, és ahogy felmelegedett, elpuhult benne az anyag, én meg tanakodtam, hogy miért dugul állandóan...
Inkább BMG klón, pl.: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32259) siemensfun válasza imibogyo (#32242) üzenetére


siemensfun
tag

Köszönöm a választ.

(#32260) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy döntöttem nem várok tovább, megrendelem 85-ért az Ender 3 v2-t. (3DJake-en 85k)
Kezdésnek az echoPLA-bol mekkora kiszerelés ajánlott?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32261) Saccco válasza Archttila (#32260) üzenetére


Saccco
nagyúr

1kg, kevesebb semmire se elég.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32262) Alu válasza LógaGéza (#32258) üzenetére


Alu
senior tag

Hű erre nem is gondoltam, köszi! Akkor inkább várok még, aztán később lehet direct drive lesz belőle. A nyomtatóalapokról van esetleg valami infód?

sati: Bangoodon megint lejjebb vitték az árát, tudnál spórolni 1-2 tekercs filamentre elég zsetont. Én kb. 2 hete rendeltem lengyel raktárból. Egy hét alatt itt volt (Németországból ;]).

λŁƯ™

(#32263) Saccco válasza Alu (#32262) üzenetére


Saccco
nagyúr

Orbiter-t nézd, magyar emberke műve és igen jó cucc. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32264) LógaGéza válasza Alu (#32262) üzenetére


LógaGéza
addikt

Vettem IKEAból tükörlapot, OBIból üvegvágót, méretre vágtam az üveget, arra nyomtatok :)
Régóta tervezem mágneses PEI lap beszerzését, csak valahogy mindig elmarad...

Ha DD-t akarsz, akkor +1 az Orbiterre.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32265) Alu válasza Saccco (#32263) üzenetére


Alu
senior tag

& LógaGéza:

Ez lényegében csak egy extruder, amit a gyári hotend fölé kell felfogatnom?

Ez valószínűleg amatőr kérdés lesz, de a gyári üveglap Carborundum felére mehet a PETG ugye? :U Arra gondolok, hogy nem fogja feltépni levételkor vagy ilyesmi?

λŁƯ™

(#32266) Saccco válasza Alu (#32265) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen. Az a fekete mintás lap, mint az Anycubic Ultrabase? Azt nem tépi fel. Ha nem trancsírozod totál bele, de akkor mondjuk a nózi is szétkarcolja.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32267) Reggie0


Reggie0
félisten

Z endstop erzekelobol van vkinek valamilyen tipussal kifejezetten pozitiv tapasztalata?

(#32268) Saccco válasza Reggie0 (#32267) üzenetére


Saccco
nagyúr

Probe-ra gondolsz?
[2PCS TL-Q5MC1-Z TL-Q5MC2-Z TL-Q5MB1-Z NPN/PNP NO/ NC Omron Proximity Switch Inductive Sensor 3 Wire DC10-30V]

Vagy switch?
[D2F-01L]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32269) Archttila válasza Alu (#32262) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Uhhh, ez nagyon baba ár, csak mi van ha gond lesz vele:W mondjuk netan gyari hibas vagy kesibb tonremegy az egyik alkatresz.

Ez ugyben mik a tapasztalatok, erdemes kukfoldrol rendelni?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32270) fabula válasza Archttila (#32269) üzenetére


fabula
őstag

Csak onnan érdemes :DD . Én minden nyomtatómat (eddig 4 db, abból kettőt már eladtam tuningolva) onnan vettem és nem bántam meg. Persze neked kell döntened :) .

[ Szerkesztve ]

(#32271) Alu válasza Saccco (#32266) üzenetére


Alu
senior tag

Aha, gondolom ugyan az. Az üvegre rá van nyomva valami speciális, matt színű anyag.

sati:

Nálam eddig semmi probléma nem volt szerencsére a nyomtatóval (kopp-kopp-kopp). Nem tudom mennyire lehet/érdemes adni a számokra ezeknél az oldalaknál, de 2065 értékelésből 1947db 5 csillagos van (köztük elég sok Mo. -ról) és összesen 5 db, ami 1 vagy 2 csillagos.

λŁƯ™

(#32272) Reggie0 válasza Saccco (#32268) üzenetére


Reggie0
félisten

Mikrokapcsolora, csak valami megbizhato tipusra, ami lehetoleg kb. ugyan azon a ponton billen.

(#32273) Archttila válasza Alu (#32271) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mondom ezt en aki amugy pont ma vett at egy Amazon-os csomagot :DDD csak ugy voltam vele, hogy ez akkor is egy halom mozgo fem mi van ha... Mindegy mar ment az order, koszi a linket.

Akkor azt mondjatok az echoPLA mehet karcsonyi disz nyomtatasra?:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32274) Rulez81 válasza Alu (#32265) üzenetére


Rulez81
tag

Orbitert itthon is megveheted és jobb áron, mint a BG-ről.
Részletes infó, még itt.
És már az erősebb motoros verziót árulja (LDO-36STH20-1004AHG). Nekem még ez jött tőle LDO-36STH20-0504AHG, na de nem látom ennek se hátrányát.

(#32275) Saccco válasza Reggie0 (#32272) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor D2F-01F hardverapro.hu-n.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32276) LógaGéza válasza Alu (#32265) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kell valami tartó is hozzá, pl.: [link]
De akkor már elgondolkoznék egy másik fan ducton is, ugyanis az E3v2 gyári megoldása csak egy oldalról hűti a nyomtatványt. Első blikkre ez jónak tűnik: [link]
Így lehet elindulni a lejtőn :D

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32277) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Elindult amúgy a Filanora BF - csak saját márkás, 1KG-os kiszerelésű tekercsekre van -20%, max 3KG rendelhető - eléggé fogyóban van a PETG, így legalább tudtam pótolni.
Sajnos a tavalyi BF-hez képes majd' +1000Ft-al több a PLA. Tudom sok tényezős a dolog...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32278) azbest válasza Archttila (#32269) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként én inkább azt nem értem, hogy az ilyen szereld magad 3d nyomtató kitekre hogyan lehet érvényesíteni hagyományos garanciát. Mármint azért, mert nem egy olyan készülék, mint a tévé, hogy megveszed és bekapcsolod. Azért ezt a vásárlónak kell összeszerelnie is. Persze lehet azért fog jóval vastagabban a magyar viszonteladók ceruzája, hogy benyeljék a vásárló által elrontott dolgokat.

Másrészt az ilyen szabványos alkatrészekből épített eszközöket legalább könnyű javítani szabványos alkatrészekkel :) Olyan nyomtatónál, ami egyedi, csak a gyártótól beszerezhető alkatrészeket használ, ott inkább probléma lehet, ha valami elromlik.

[ Szerkesztve ]

(#32279) Archttila válasza azbest (#32278) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Fogalmam sincs. Gondolom miutan jelzed a hibat a "bolt" ker egy videot a jelensegrol es ha megbizonyosodik rola, hogy valoban nem te cseszted el akkor kuld egy cserealkatreszt.
lekopogom nem nagyon kellett eddig gariztatnom semmit. :) tenyleg csaknagyon ritkan... kopp kopp kopp

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32280) dugesz77 válasza LógaGéza (#32277) üzenetére


dugesz77
őstag

Furcsa.. Reggel hat óra körül rendeltem akkor még csak a saját PLA-ra volt akció PETG-re nem (a FB-s reklámban is csak a PLA volt említve). Pedig szerettem volna azt is. Sajnos egyesével meg nem éri meg Szerintem kicsit sok a járulékos költség náluk. Mondjuk foxpost+paypal valami 2000 Forint pluszban (tudom lehetne olcsóbbat is választani de nekem ez a kényelmes)

(#32281) Dezs74


Dezs74
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A probléma : 3d touch szenzor fordítottan működik. Hogyan tudom ezt szovtveresen megfordítani a Marlin bugfix 2.0 ás programban?

(#32282) Tomika75 válasza Scallion (#32243) üzenetére


Tomika75
tag

Oké, köszi!
Akkor ha jól olvastam meg kell várnom amíg lejár és akkor utána tudom újra aktiválni?

Más: Valaki próbálta már a Filanora BIO HI-t? Mennyivel jobb? Szeretnék pár szerszámot,kiegészítőt nyomtatni a műhelybe és nem tudom sima PLA-ból vagy a HI-ból lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#32283) axlfsi válasza Tomika75 (#32282) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha szerszam, akkor talan - a tartossaga, kemenysege vegett - a PETG lehetne a jobb valasztas (nem?).
Nem vagyok igazan tapasztalt meg en sem ebben a temaban, de en igy tajekozodtam...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32284) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#32280) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bankkartyaval nincs felar, es 14400 netto felett ingyen fuvar.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32285) Reggie0 válasza Saccco (#32275) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahh, nem tetszenek a mikrokapcsolok, atepitem hall szenzorosra.

(#32286) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#32284) üzenetére


axlfsi
veterán

.. be is zsakoltam vegyesen 7kg-ot ... mar csak el kellene kezdeni hasznalni :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32287) Tomika75 válasza axlfsi (#32283) üzenetére


Tomika75
tag

A PETG túl rugalmas-hajlékony a PLA-hoz képest. Csináltam sarokszorítót, ütközőt de nem jók, mert némileg rugóznak ami a pontosság rovására megy. Ezért gondoltam a PLA HI-ra. Prusa PLA-m van itthon,de nem szívesen használnám el próbálgatásra a 10K-s filamentet.

(#32288) axlfsi válasza Tomika75 (#32287) üzenetére


axlfsi
veterán

Hm, pont forditva gondoltam; hogy a PETG inkabb merevebb... :U

Ha mar itt tartunk; igazabol mi a legcelszerubb felhasznalasi terulete a PETG-nek?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32289) Reggie0 válasza Tomika75 (#32287) üzenetére


Reggie0
félisten

En 20kg-s rack fiokhoz hatso tartofulet nyomtattam petg-bol. 1 cm vastagsagnal es 100% infillnel mar nem mondanam hajlekonynak. Nem is hajlik.

(#32290) axlfsi válasza Tomika75 (#32287) üzenetére


axlfsi
veterán

... itt is pl azt olvasni, hogy:
"... PETG a PLA-tól eltérően szívóssabb és jobb hőállósággal rendelkezik."

Na most akkor?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32291) Rulez81 válasza axlfsi (#32290) üzenetére


Rulez81
tag

Így igaz, kb 80°C-ig birja, nekem a pla a kocsiban nyáron elvetemedett.
Rugalmasabb(puhább) anyag a petg, pla ridegebb törékényebb.
Video a pla/petg/asa összehasonlitásról.
Itt pedig a részletes eredmény.

(#32292) Reggie0 válasza axlfsi (#32290) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. A PETG eleg ellenallo kemiailag, nem lehet komposztalni es mivel rugalmasabb ezert erohatasra nem reped el olyan konnyen. Cserebe nem annyira merev es surlodas hatasara gyorsabban kopik. Az UV-t is sokkal jobban birja, mint a PLA, de azert nem UV-allo.

[ Szerkesztve ]

(#32293) Saccco válasza Reggie0 (#32292) üzenetére


Saccco
nagyúr

Illetve nyomás alatt folyamatosan deformálódik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32294) Reggie0 válasza Saccco (#32293) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem nem tunt fel.

(#32295) axlfsi


axlfsi
veterán

Köszi a linkeket, estére megnezem.

Viszont mondjatok pár gyakorlati példát, hogy mit nyomtattok kifejezetten PETG-vel és mit nyomtattok kifejezetten PLA-val,... Most már nagyon érdekelne a gyakorlatban, hol kevésbé jó, a másiknál :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32296) laskr99 válasza axlfsi (#32295) üzenetére


laskr99
addikt

Én pl rugalmasabb cuccot nyomtattam belőle, adaptert kormányra. Hogy ha ráfeszítem a lámpát hajoljon, de ne törjön darabokra.

(#32297) axlfsi válasza laskr99 (#32296) üzenetére


axlfsi
veterán

Mármint, melyikből nyomtattad ezt? ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#32298) laskr99 válasza axlfsi (#32297) üzenetére


laskr99
addikt

PETG. PLA inkább kisebb tárgyak eddig. Hangszóró tartó is PET. De most rendeltem egy prusat és meglátjuk :DDD

(#32299) Tomika75 válasza Reggie0 (#32289) üzenetére


Tomika75
tag

Persze,de ha mindent 100%-os kitöltéssel nyomtatnék, akkor ennyi erővel ASA-ból vagy PC-ból is nyomtathanám kevesebb kitöltéssel ugyan olyan áron.
Az én tapasztalatom a PLA-PETG-nél, ha ugyan azt a tárgyat nyomtatom akkor a PETG hajlékonyabb mint a PLA. Az én esetemben a sarokszorítónál ez hiba volt. A PETG szívósabb az igaz,de nem merev hanem deformálódik én is sok mindent nyomtatok PETG-ből,de sok helyre sokkal jobb a PLA.

[ Szerkesztve ]

(#32300) Tomika75 válasza axlfsi (#32295) üzenetére


Tomika75
tag

Arról, hogy mennyire nem bírja a PLA az UV-t csak annyit, hogy Igor a My Tech Fun-ból elmondta, hogy 3 éve nyomtatott a lányának homokozókészletet és még mindig semmi baja.
Ő elég sok összehasonlítást csinál (nyomtató,filament,szárító) ráadásul magyar. Igaz angolul beszél,de ha bármi kérdése van az embernek hozzá akkor válaszol magyarul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.