Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) szabieable válasza szabieable (#33649) üzenetére


szabieable
aktív tag

Valamiért működik a T paraméter... rejtély

Ha a z endstop továbbra is használatban van a bltouch mellett akkor a Z_SAFE_HOMING és a VALIDATE_HOMING_ENDSTOP működik együtt? Azt szeretném ha a bal alsó sarokban homeolne a fej és Z-hez az endstopot használja ne a probeot ( ergó tudna parkolni 0,0-ban )

(#33652) szabieable


szabieable
aktív tag

Nem mondom, hogy teljesen értem ezt a bltouch működést, offseteket belőttem, flasheltem firmwaret z offsetem is jó mostmár papíron.
Level bed során beszintezem papírral a bed 4 sarkát és készítek egy új mesht.

Hogy a francba lesz így lejtős? :D

(#33653) LógaGéza válasza szabieable (#33652) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam Z-Wobble miatt lett pont ilyen.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33654) kzkz válasza szabieable (#33652) üzenetére


kzkz
őstag

Egyébként nem teljesen mindegy, hogy van-e összesen 1mm eltérés a két vége között, ha azt nyomtatás közben úgy is kompenzálja a kimért értékek alapján?

(#33655) szabieable válasza kzkz (#33654) üzenetére


szabieable
aktív tag

Pont ezaz, hogy nem. TeachingTech oldaláról leszedtem a first layer gcodeot belerakva egy probeot
G28 ; home all axes
G29 ; probe ABL

Végigtolja a szintezést majd a nyomtatásnál elkezdi szántani az asztalt, úgy, hogy babysteppinggel 0.025 pontosságra beállítottam a z offsetet

(#33656) kzkz válasza szabieable (#33655) üzenetére


kzkz
őstag

Hát akkor ott még valami nem kerek a konfiggal. Én klippert használok, ott elég a BED_MESH_CALIBRATE a nyomtatás előtt, és az itt felmért értékeket figyelembe veszi a nyomtatáskor. Marlinban már nem tudom mit kell állítani, évek óta nem használom...

[ Szerkesztve ]

(#33657) szabieable válasza kzkz (#33656) üzenetére


szabieable
aktív tag

G29 elvileg memóriába menti a friss mesht, ergó azt nem kell restoreolni nyomtatás előtt ezért is fura, olyan mintha valami beakadt volna és régi mesht látna vagy nemtom. Debugolom aztán majd kiderül

(#33658) szabieable


szabieable
aktív tag

Nulláról újrakezdtem mindent, most eljutottam addig, hogy legalább nem veri bele a nozzlet a bedbe, haladás.
Azt viszont nem teljesen értem, hogy G29 után miért ilyen first layereket generál :(
Jobb hátsó [kép]
Jobb első [kép]
Középső [kép]

Nem az lenne a G29 célja, hogy egy 5x5 mesh után kiküszöbölje pont az ilyen problémákat?
Mit hagyok ki/rontok el?

(#33659) kzkz


kzkz
őstag

Ez a kis részeknél lévő széleken történő felhajlás az elégtelen hűtéstől van?

Első zárt teres hosszabb nyomtatásom (ajtó helyett egyelőre lepedővel van letakarva ;) ) , és későn vettem észre. Valószínű túlmelegedett a belső rész, PETG-t nyomtatok 220/90 hőfokkal, de az alu keretet felül már meg se bírom fogni, olyan meleg. Most visszavettem az asztal 70 fokra, meg a tárgyhűtőt 100%-ra, remélem túljut a nehezén és nem akad bele a fej.

[ Szerkesztve ]

(#33660) Wasquez


Wasquez
senior tag

Valaki nyomtatott már viaszból, vagy valami spéci anyagból, ami nem filament volt?

Megcsináltam a csavart is az extrúder karjához, még a ptfe cső rögzítésére kéne valami jó megoldás!
A push in csatlakozók szerintem nem jók, cseréltem a szettből, az is lötyög. Amit láttam megoldást, ott szétfúrják a csatlkozót, de ez sem tetszik igazán!
Van valami jó ötlet?

PC

(#33661) vakund


vakund
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok a témában. Honnan tudom meg milyen alaplap van az Ender3 v2 ben és milyen firmware van rajta ? :R

(#33662) laskr99 válasza kzkz (#33659) üzenetére


laskr99
addikt

Lehet alacsony hő is elvileg.

Nekem PLA 205-ön kunkorodott, 215-ön kevésbé csinálta, 100% hűtés mellett is... ez volt 0.15 réteg, 0.1 az lehetetlen volt.

(#33663) Wasquez válasza vakund (#33661) üzenetére


Wasquez
senior tag

A firmware az a menüben nem látszik?
Alaplapot, meg burkolat leszedéssel.

PC

(#33664) rdi


rdi
veterán

Üdvözlök mindenkit.
Átfutottam a fórumot, de szeretném a véleményeteket kérni, hogy egy krafbot megsérült tálcája helyett milyen olcsó alternatíva van?
Sajnos a szakkörön rosszul erősítették fel a lapot és a fej egy "kicsit" felmarta a kapton réteget. :(

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#33665) kzkz válasza laskr99 (#33662) üzenetére


kzkz
őstag

Érdekes, amit írsz, kipróbálom majd. Én 0,3-as réteggel nyomtatok most.

(#33666) Mr.Csizmás válasza kzkz (#33659) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

petg-re kevesebb hűtés elég, 30% és 235/70 °C, try it

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33667) Saccco válasza Mr.Csizmás (#33666) üzenetére


Saccco
nagyúr

Zárt térben azért kell neki.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33668) kzkz válasza Mr.Csizmás (#33666) üzenetére


kzkz
őstag

A 30%-os hűtéssel lett ilyen, utána nyomtam fel 100%-ra. Kicsit javult a dolog. Viszont levittem az asztalt 55 fokra, hogy ne melegedjen túl a doboz, amit nem kellett volna, mert 3 darab felvált :(
Most visszatettem 90 környékére, hátha a többit visszatapasztja, ami kezdett már elválni.

(#33669) Imy válasza rdi (#33664) üzenetére


Imy
veterán

Másik kapton szalagot kell rá ragasztani, vagy veszel a CB-től, vagy rendelsz aliról széles szalagot. De hosszabb távon egy mágneses lap PEI-vel lehet jobb választás.

(#33670) Imy


Imy
veterán

Van aki már épített működő modellt, nyomtatott alkatrészekből? Autó, mozdony stb? Ha igen honnan szedte a modellt, és mi az ami bevált?

(#33671) Lookup válasza Wasquez (#33660) üzenetére


Lookup
tag

Hali!

Push in csatlakozó helyett: #1, #2
Videók: #1, #2

Kicsit kell vele mókolni de tökéletesen működik. Nagyjából a következőket kell csinálni:

1.) Kifúrod 2-es fúróval a csatlakozót mert alapból nem megy át rajta az 1,75 filament. Ha nagyobb átmérőre fúrod szét fogja törni a fúró a csatlakozó vékony felét, a 2-es bőven elég. Sorjázd le a furat mindkét végét, hogy ne egye a filamentet véletlenül se.

2.) A teflon csövet (köznyelvben "bowden tubing") kicsit megfúrod 3-as fúróval hogy rá tudd húzni a csatlakozóra, enélkül nekem nem ment fel rá a capricorn cső. Közben figyelsz, hogy a "forgács" ne maradjon bent a csőben mert dugulást okoz.

3.) Felhúzod az összeszorító anyát a csőre és egy (akkus)csavarhúzót megforgatsz a cső végén hogy kitágítsd a nyílást és rá tudd húzni a csatlakozóra. Ezután már nem tudod felrakni az anyát szóval figyelj rá.

4.) Ráhúzod a csatlakozóra a teflon csövet majd rögzíted az anyával.

5.) Profit. Soha többet nem fog mozogni a teflon csöved nyomtatás közben.

[ Szerkesztve ]

(#33672) Saccco válasza Imy (#33670) üzenetére


Saccco
nagyúr

Thingiverse.com Ursa bear - inkább tech demo
Thingiverse.com Myrccar - közben fizetős lett
3dsets.com Rancher, Model 7

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33673) siemensfun válasza Lookup (#33671) üzenetére


siemensfun
tag

Sziasztok!

Az alany Sidewinder X2.
Váltottam klippere és azóta a nyomtatási tér el van csúszva. Gyári mesh levelnél amikor kiér a bltouch a szélére az asztalnak akkor már kintebb van mint az asztal széle. Így hibával mindig leáll.
Marlinnal tökéletes volt.
Annyi változtatás történt a gyári bltouch felszereléséhez képest, hogy a gyári felfogatasa alá 5mm hézagolot raktam a hutocsatorna végett.
Így 5mm-rel távolabb van X iranyban a fuvokától mint gyárilag kellene lennie.

Gondolom printer.cfg kell szerkeszteni, de ott a probe offsetet hiába írom át (X Offset 27.250 helyett 32.250) mindig kifut az asztalból.

Még ha jól láttam akkor az y irány sem jó..

Mit kell állítani vagy kalibrálni, hogy jó legyen.

(#33674) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Milyen fúvókát ajánlotok? PLA Pet-G nyomtatás lesz csak esetleg később tpu. Sok fajta van elég a réz vagy van értelme elmenni ilyen spéci irányba? Alin a sárgaréz fúvóka 2k 24 db míg mondjuk az edzett acél 5db ennyiért
Creality cr6se gépem van ehhez kaptam még 3-4 db-ot ezek minőségben okésak vagy kuka?

(#33675) Wasquez válasza Zsolt_16 (#33674) üzenetére


Wasquez
senior tag

Használd el előbb amit kaptál, és utána rendeljél! Ha nem vagy ipari felhasználó, akkor nem fog elkopni a réz sem hamar, és jobb a hővezetése, mint az acélnak!
Otthon ez nem egy fogyó eszköz, sok tekercst kibírnak.

PC

(#33676) Zsolt_16 válasza Wasquez (#33675) üzenetére


Zsolt_16
tag

Köszönöm akkor egyenlőre elengedem :K
Kb 1 hónapja vagyok 3d nyomtató tulaj szépen lassan tervezgetem fejleszgetni a gépem

(#33677) Saccco válasza Zsolt_16 (#33674) üzenetére


Saccco
nagyúr

Majd, ha nagyon gyorsan akarsz nyomtatnom, akkor egy Bondtech CHT. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33678) Zsolt_16 válasza Saccco (#33677) üzenetére


Zsolt_16
tag

Mit értesz gyorsnak? De gondolom bőven többet mint amit a gyári stepper motorok bírnak ;]
Gondolom a tempó amitől függ az a extruder hotend nozzle és a stepper motorok nem? Extruderből jövőhónapba felszeretnék rakni egy orbitert ez tempóban segítene?

(#33679) Saccco válasza Zsolt_16 (#33678) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azon a CR6-on szerintem olyan 120mm/s 0,25/0,48mm-nél vége lehet az extruder-nek, az kb. 14,4mm³. A CHT ad ehhez +30%-ot alsó hangon. Amit mondjuk nehezen ér el, mert a gyorsulás kevés.

De pl. egy Annex K3 vagy egy kisebb Voron megüti a 10-15000mm/s gyorsulást és 250mm/s tempót, ami már mindjárt 30mm³.

Ha meg 0,6-s nózi kell, akkor ott már a 100mm/s 0,3/0,72mm mindjárt 21,6mm³.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33680) axlfsi


axlfsi
veterán

....hmm, azért lassan amennyit ráköltök Endre bára, lassan (enyhe túlzással), összejött volna egy Prusa klónra:U
Most éppen: silent modhoz 4 Noctua venti: 25 ezer:Y

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33681) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#33680) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szent noctua, annyival nem ér többet gyakorlatban, mint amibe kerül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33682) Scallion válasza axlfsi (#33680) üzenetére


Scallion
senior tag

Jah a noctua pc-be jó volt ezért azt gondolják mindenhova jó. mondjuk profi ventikkel nem jönne ennyiből. (pl. papst )

(#33683) peugeotmate válasza peugeotmate (#33645) üzenetére


peugeotmate
őstag

Türelmetlen lehettem csak, azóta újraszinteztem és vérprofin tapad minden újra az Ender 3-on. Újra rá kellett döbbenjek hogy türelmes és figyelmes szintezéssel hatalmas minőségbeli ugrás érhető el. Ki is lövöm a Teslát újfenn az űrbe. :))

meg

(#33684) kzkz válasza peugeotmate (#33683) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt miért kellett 45 fokban elforgatni?

(#33685) peugeotmate válasza kzkz (#33684) üzenetére


peugeotmate
őstag

A rétegzettséggel kísérletezem. Ugyanis elég szerencsétlenül jön ki és csúnya lesz, ha jelen esetben az autót talppal az asztalon hagyom. Ívelt formák kicsiben nagyon darabossá vállnak. [vw up] [vectra] 3-6 cm közötti hosszúságúak ezek most. Ha elforgatom, akkor sokkal szebb lesz itt a teslánál pl. a tetőnek az íve.

meg

(#33686) LógaGéza válasza axlfsi (#33680) üzenetére


LógaGéza
addikt

A Prusa klónon nem kellett volna ventiket cserélni a halkításhoz? :U
Én csak olcsó Dual Ball-os GDSTime ventikre cseréltem le a gyáriakat, mégis sokkal halkabb lett - plusz a zárt szekrény se hátrány - és még mindig olcsóbban kijöttem mint 25e.
Bár most emelt árat az IKEA ;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33687) kzkz válasza peugeotmate (#33685) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem csak a sok felesleges support tűnt fel, de így már értem a célt.

(#33688) peugeotmate válasza kzkz (#33687) üzenetére


peugeotmate
őstag

Lehet valamivel kevesebb support is elég, igazad lehet.

meg

(#33689) Saccco válasza LógaGéza (#33686) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Gdstime ventik jók.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33690) axlfsi válasza LógaGéza (#33686) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, persze, elhiszem! ... azt nem is állítottam, hogy a legokosabban moddolgatom Endre bá'-t ... azt már nem is mondom, hogy 1.5$ helyett, 1000 Ft-ért vettem darabját az XL4015-ös bucknak (na de ez ármkorlát-állítható IS :D) ... sebaj, megérdemli a kicsiket, mostanában szépen nyomtat(unk) :DDD
(és én még mindig tanulásnak, "lego"-nak tekintem... sőt! miről beszélünk?! Mennyi is egy felnőtt LEGO? ;] ).

Amúgy valószínűkeg igazad lehet és a Prusa klónt is halkítani kell (lehet). Majd, ... ha lesz, kap az is :D

UI.: nem voltem eléggé cizellált valójában. Azt szerettem volna megfogalmazni, hogy a sok minden, ami alapból jó a Prusa-n és itt cserélni kell, annyi pénzt még hozzákér az Endréhez, hogy hellyel-közzel ott vagyunk, ahol a part szakad (gondolok itt most oplyanokra, hogy: bed stabilizálás (rugók pl.), BLt., PTFE, DualGear, DualDrive, ventik+buck, ... mit hagytam ki? :F (de nem sajnálom, csak érdekes ha belegondolunk...). Aki nem élvezi a mókolást, de valójában többre vágyik, mint egy gyári hármas Endre, akkor Prusa klón simán ott van...)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33691) Scallion válasza axlfsi (#33690) üzenetére


Scallion
senior tag

Lassan már csak az octopi marad :D. Azt szeretni fogod.

(#33692) LógaGéza válasza Scallion (#33691) üzenetére


LógaGéza
addikt

Dehoogy... Utánna jön a Klipper :D
Hol vagyunk még a Pressure Advance meg a Resonance Compensation-tól :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33693) Saccco válasza LógaGéza (#33692) üzenetére


Saccco
nagyúr

Auto Z offset?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33694) Saccco válasza siemensfun (#33673) üzenetére


Saccco
nagyúr

Remélhetőleg itt minden kérdésre választ találsz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33695) LógaGéza válasza Saccco (#33693) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ahhoz már Voron kell :))
Kár, hogy még mindig nincs Klicky-Probe Enderhez... Báár, hogyha csinálok rá egy AB/SB-t, akkor csak azt kell megoldanom, hogy hogyan vegye fel/rakja le...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33696) axlfsi válasza Scallion (#33691) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, nagyon jól látod! :R ... rövid-közép távú terveim között szerepel (egy hónap?... se?) :DDD
Megmondom őszintén, ott vagyok most meglőve, hogy magam sem tudom, milyen Pi-t :F és honnan vegyek... azt már "megtanultam" valamelyikünk példájából (már nem rémlik, hogy ki is írta, talán szabieable), hogy ne pi zero legyen, de, hogy 3? 4? ... melyik pontosan, ott még vannak dilemmák... talán 3 már elég. ... de ebből is vannak verziók.. vagy akkor már 4? Ha igen, miért? (és tapasztalatom semmi ebben - de majd most lesz :) ).
Egyet tudok; kamerá(ka)t is szeretnék majd idővel vezérelni vele, erre gondolnom kell.

Adhattok tanácsot ebben is! :K :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#33697) Saccco válasza LógaGéza (#33695) üzenetére


Saccco
nagyúr

Switchwire mod már van, az jó alapnak. [link]
Az eredeti magprobe alapján készült.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33698) Saccco válasza axlfsi (#33696) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mainsail vagy Fluidd alá elég a Zero is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33699) kzkz válasza axlfsi (#33696) üzenetére


kzkz
őstag

Elég egy PC/laptop/virtuális gép is, vagy android-os teló, ha nem akarsz a Pi-hez gyorsulásmérőt kötni.

(#33700) LógaGéza válasza kzkz (#33699) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt a megoldást igazán elengedhetnénk - max tesztre jó, de mi értelme van pl egy több napos nyomtatásnál folyamatosan járatni mellette egy PC-t? Nekem is pont a home szerver mellett vannak a nyomtatók, de eszembe nem jutna arról hajtani őket, pedig az valóban szünetmentesről megy 7/24-ben amúgy is.
Erre dedikált eszköz kell, ami csak erre van használva, még úgy se biztos, hogy stabil lesz, de legalább nagyobb az esély rá...
Pont tegnap sírt FB-n egy srác, hogy PC-ről nyomtatott, véletlen nem figyelt oda, és lement alvóba a gép... Senkinek nem kívánom, biztos idegörlő lehetett, de ez olyan dolog, amit egy kis gondolkozással, és körültekintéssel ki lehet kerülni...

Bocsi, hogy most így pont neked címezve kijött ez, de már tegnap is felb*szta az agyam valamiért...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.