Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161) Den


Den
veterán

Tegnap volt egy kis ijedelmem. Elkezdett furcsa módon működni a nyomtató. Egyik nyomtatásnál y tengelyen kiment az asztal ütközésig, de nem állt le a motor hanem daráló hang kíséretében próbálta tovább tolni. Aztán elkezdett nyomtatni az asztal szélén. Leállítottam, de manuális vezérléssel csak félútig jött vissza mintha fele olyan mélynek hinné az asztalt. Kicsit szerencsétlenkedtem még vele, aztán nézegettem a netet, fordult-e már elő ilyen, kezdtem félni, hogy valami nehezen kideríthető szoftver, vagy elektronika hiba lesz (nem értek az ilyen szintű elektronikához). De szerencsére csak a végálláskapcsoló egyik vezetéke vált le, mert ahogy az asztal mozgott, hozzáért egy kábelkötözőhöz, és az mindig hajlított rajta egy kicsit, aztán egy idő után elfáradt. Visszaforrasztottuk ée most már tudja merre hány méter :). Zavart hogy az alapanyag dobot csak egy 6-os menetesszárra kell akasztani, amin a leesés ellen van két nagy alátét, amit anyák tartanak a helyükön. A dob eleve nehezen forog a menetesszáron a nagy átmérő különbség miatt, inkább csúszik mint forog, ráadásul ahogy ide oda vándorol mindig felmászik egy anyára, amiről lebakkanva a frászt hozza rám ahogy ülök ott elmélyülve :). Úgyhogy terveztem hozzá egy alkatrészt, amiből két darabra van szükség, be lehet két oldalról pattintani a dob közepébe, a közepén lévő furat pedig pont úgy illeszkedik a menetesszárra, hogy könnyedén elforog. Jó lett elégedett vagyok vele :). Holnap lefényképezem.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.