Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Ganz-[HUN] válasza nagybá (#45700) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Minél?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45702) nagybá válasza Ganz-[HUN] (#45701) üzenetére


nagybá
senior tag

De hülye vagyok bocsi :DDD
Link

(#45703) Ganz-[HUN] válasza nagybá (#45702) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Adattár, v. Rendszer?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45704) nagybá válasza Ganz-[HUN] (#45703) üzenetére


nagybá
senior tag

Nem tudom mire gondolsz, de ha arra ugyanarra gondolunk, akkor kétfelé szedném, az egyikre a win, a másik partíció meg a többinek.

(#45705) Ganz-[HUN] válasza nagybá (#45704) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Wd black

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45706) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Sokat vacilálok mostanában,hogy milyen vinyót vegyek. Van egy Sharkoon külső vonyó házam,amiben egy egyszerű 320GB-os vinyó van. Ide szeretnék egy 2TB-osat venni,amibe filmeket,zenéket és családi képeket,videókat tárolnék. Ez egy Dune médialejátszóra van kötve. Viszont lassan a gyerkőc szobájába is szeretnék egy vinyót,majd egy médialejátszóhoz. Oda viszont elég lenne egy 500GB vagy egy 1TB is,mert szinte csak mesék lennének rajta,meg a családi képek,videók(hogy ne egy helyen legyen tárolva). Lehet most ezt a kisebbet venném meg és később,amikor megvan a gyerkőc szobájába a médialejátszó,akkor a nagyobbat a mi lejátszónkhoz.
Tudom,mindenki a WD RED-et ajánlja,de mivel két vinyó lenne,idővel és nem lenne semmilyen op,rendszer,csak adattárolás. A WD vinyók között milyen különbségek vannak? A másolási időn kívül. Minőségben nagy különbségek vannak?

Előre is köszönöm.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45707) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy pcguru, de úgy néz ki a napokban be fog dögleni a winyom. A tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyet és hol tudok neten rendelni megbízható üzletből és olcsón. Nincs semmilyen igényem, nincs 1000 film a gépen semmi, szóval elég lenne egy 500 gigás bőven. köszönöm a segítséget.

jaaa a gépem adatait megtaláljátok a profilomnál.

[ Szerkesztve ]

(#45708) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok!

Nem parkolgatos mervlemezt keresek 2 TB-os meretben, asztali Pc-be, adattarolasra. Meg nem tudom melyik gepbe fog kerulni mert ajandekba lenne. Egy modern I7-es Win7 64 bit az egyik Pc, a masik egy AMD XP 2000-es veteran Win XP rendszerrel. Nincs mar olyan Hd, hogy siman bedugom es nem kell hozza optimalizalo progival vacakolni?

Elore is koszi.

(#45709) Balathruin válasza altoalto (#45708) üzenetére


Balathruin
veterán

A másik gép szerintem fel se ismerné, még akkor se ha van rajta sata...
Optimalizáló progi? Wat?

[ Szerkesztve ]

(#45710) Teaway válasza altoalto (#45708) üzenetére


Teaway
veterán

Ahogy a gyárból kijött, csatlakoztattam, használom.

Nincs itthon csokid??

(#45711) altoalto


altoalto
tag

Balathruin

Teaway

Koszi.
Tobb helyen irnak winyo progikrol amik figyelik mikor megy parkoloba a fej. Ha nem szukseges ilyen telepitese a hosszu elettartamhoz, gyors mukodeshez, ennek kulon orulok. Jo, marad a modern gepbe valo install.

Tipus? Meg mindig a WD20EFRX? Filmek, nagy meretu jatekok tarolasara kell. A rendszer SSD-rol megy, es mogotte jon egy 7200 rpm-es winyo. Ez lesz a 3. a gepben.

(#45712) alfiboy válasza Bencus88 (#45707) üzenetére


alfiboy
aktív tag

WD5003AZEX ~16,9k 5 év garancia
WD1003FZEX ~20k 5 év garancia
COMPKER, IPON többiek majd kiegészítik még a megbizható üzletekkel.

(#45711) altoalto
Igen még mindig a WD20EFRX.

[ Szerkesztve ]

...

(#45713) Bencus88 válasza alfiboy (#45712) üzenetére


Bencus88
nagyúr

:R

(#45714) alfiboy válasza Bencus88 (#45713) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:R
Szívesen!

...

(#45715) altoalto válasza alfiboy (#45712) üzenetére


altoalto
tag

Thx :)

(#45716) SchumiBácsi

Na most már véget vetek a huzavonának :D
Következő felállásról kellene vélemény, jó buli lesz e:

PC:
SSD - when it's done
HDD: 2×1TB WD Black
cél: nagy adattömeget mozgató játékok SSD-n, kevesebb adattömeget mozgató játékok - vagy ahol nem fontos a gyorsabb betöltés HDD-n, valamennyi kacat, program, zene, kép, videó, xxx, stb. tárolása.

Rack: WD Purple 2TB
cél: minden adat tárolása hosszan és biztosan ;], tükörben a PC teljes HDD tartalma, az ezen kívül létező adatok a meglévő tárterületen tartózkodnak majd, überfontos adatok ott is lehetnek.

Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45717) Teaway válasza SchumiBácsi (#45716) üzenetére


Teaway
veterán

Az "überfontos adatok"-ról másolat mindig legyen, gépről leválasztva, a szekrényben/fiókban.

Nincs itthon csokid??

(#45718) SchumiBácsi válasza Teaway (#45717) üzenetére

Ez így megy évek óta, csak mostanság beteltem :D
A rack eleve leválasztható, éves szinten 1-2napot működő cucc nálam.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45719) Teaway válasza SchumiBácsi (#45718) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor minden OK!

Nincs itthon csokid??

(#45720) kmarci25


kmarci25
veterán

Kérdés: a kizárólag adattárolásra használt, külső házban lévő, usb-n a gépre kötött 3TB-os WD red HDD-nek mi a jobb? Ha a külső ház folyamatosan bekapcsolt állapotban van, vagy célszerű kikapcsolni a géppel együtt, esetleg még a gép kikapcsolása előtt szükséges leválasztani is?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45721) whatnot


whatnot
őstag

Praktikussági okokból wifis merevlemezt keresek.
Sajnos még a 720p filmek is meg-megakadnak buffering miatt, ha wifin keresztül próbálunk meg megnézni a tévén egy filmet, ami a számítógépen található.
Nyilván a kábelezés lenne a legjobb, de ez nem megoldható, ezért gondoltam, hogy egy merevlemezt bedobunk a tévé mellé és arra menne wifin keresztül az adat, ami aztán USB-n vagy LAN-on keresztül jutna a tévéhez.
Méretben elég 500GB.

Van tippetek, mit érdemes venni?
Pl. A-Data Air AE800?

[ Szerkesztve ]

(#45722) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

urak, wd10efrx /red/ vagy wd10purx /purple/ a jobb választás, esetleg ezekből 2 terrás?

köszöntem. /purple kicsit olcsóbb../ :R

(#45723) Teaway


Teaway
veterán

(#45720) kmarci25: ► Külső HDD-k

(#45721) whatnot: szintén

(#45722) g@bo: purple-t pl. biztonsági monitorozó kamerarendszerek használják 24/7-be, szerintem a red kell neked, gyors, halk, hűvös, 3 év garos

Nincs itthon csokid??

(#45724) kmarci25 válasza Teaway (#45723) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, megpróbálom ott.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45725) Arnol


Arnol
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném segítségetek kérni, ugyanis épp egy HDD vásárlás előtt állok, de nem nagyon tudok dönteni...
Amire használnám:
-adattárolás természetesen
-torrent
-játék
Ezzel nagyjából ki is merült a funkciója nálam, hisz a rendszer egy SSD-n van.

WD termékcsaládban gondolkozom de, hogy azon belül melyik lenne számomra optimális, nem tudtam eldönteni.

Előre is köszönöm válaszotok!

(#45726) Teaway válasza Arnol (#45725) üzenetére


Teaway
veterán

Kétség sem fér hozzá, hogy SDD mellé a RED dukál :K

Nincs itthon csokid??

(#45727) Arnol válasza Teaway (#45726) üzenetére


Arnol
csendes tag

köszönöm válaszod.

viszont lenne még egy kérdésem, ugyanis előző hozzászólásokban olvasgattam hogy vannak gondok a red-es vinyókkal, ez a probléma továbbra is fenn áll, vagy van rá valami megoldás ?

illetve a Purple vinyóról mi a véleményed, vagy véleményetek ?

(#45728) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv, a sata 3-as winchesterek működnek stata 1-es csatlakozókban? Egy Asus K8N alaplapba kéne.

[ Szerkesztve ]

(#45729) Dzsekó válasza Kovbob (#45728) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elvileg viszi simán, ha mégsem ismerné fel, akkor a vinyót sata1 módba kell jumperelni (pl. WD) vagy szoftveresen kapcsolni (pl. Hitachi).

(#45730) Kovbob válasza Dzsekó (#45729) üzenetére


Kovbob
senior tag

Rendben, köszönöm.

(#45731) tomaxe


tomaxe
csendes tag

Sziasztok!
Most cseréltem hdd-t hp 630-ban. Travelstar 7k1000 került bele és átlagosan 40-42 °C-os. Ez mennyire elfogadható? Adatlap 0-60 °C-os tartományt ír.

(#45732) zeusz55 válasza tomaxe (#45731) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ha visszanézel pár oldalt volt egy google teszt, a google vinyóit listázta hogy melyik milyen hőmérsékleten volt és hogy haltak meg, és a legjobb eredmény 35-45 fok között jött ki, hogy ez a legjobb egy vinyónak! És érdekes volt hogy az alacsony hőmérsékleten üzemelő vinyók hamarabb meghaltak mint amik túl voltak fűtve! :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#45733) tomaxe válasza zeusz55 (#45732) üzenetére


tomaxe
csendes tag

Köszi, megnyugodtam. Amúgy az elődje 4-6 fokkal alacsonyabban üzemel, ez az alacsonyabb fordulat miatt van? (5400-es az előd)

(#45734) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
2Tb-ban gondolkodom. Adattárolás, nem rendszernek lesz.
Sata2-m van az alaplapon. Jelenleg egy 1tb WDBlack, 80gb sata maxtor, meg egy 300gb-os ide. A két kicsit váltanák ki. 350-es Chicony hipro táppal.
Elbírná a rendszer szerintetek?
Főként Bluray tartalmak(20k+bitrate), illetve vegyesen minden. Ehhez elég egy 5400Rpm-es vagy pedig 7200rpm-es kellene nekem? Abból is Red vagy Green? Mi a különbség a kettő közt? 3 ezer ft pluszt megér a Red? :)
Köszönöm!

Illetve, ha egy árban van egy 3Tb-os 7200rpm-es meg 2Tb WD Red. Akkor jobban megéri a nagyobb kapacitás? Illetve nem tudom, hogy ekkora partíciót elbír-e az alaplapom. Olvastam valamiféle partíció problémáról 3Tb-nál.

[ Szerkesztve ]

(#45735) zeusz55 válasza tomaxe (#45733) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen a fordulat és a 2,5-3,5 méret is befolyásolja! Nekem a régi 3,5 ösöm 28 fokos volt most a 2,5 meg 35 fok (7200, de asztali gépbe, laptoban ez több nyilván.)! De a cikkben több száz vinyót megfigyeltek... érdekes... mondjuk az üzemi hőmérséklet minden gépnek szükséges! :)
Egyszer télen nem csuktam be véletlen az ablakot és oda voltam estig, este hazamentem bekapcsoltam a gépet, és besípolt a proci nem kapcsolt be. 5 fok volt a szobámba! :D

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#45736) Dzsekó válasza Atomgeszi (#45734) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elegendő az 5400RPM. Blackre tedd a rendszert, a két kicsi vinyót meg vedd ki a gépből, tedd helyére az újat és kisebb lesz a fogyasztásod, mivel a két régi vinyó együtt többet eszik, mint az egy szem új.
Viszont ezek (Black is) érzékenyebbek a tápingadozásra, illetve tüskékre, mint a régi Maxtor.
Közel jövőben egy 8-9000Ft-os FSP 350W-os tápcsere nem ártana. Ez már 85+ hatásfokú és 2 év garis.
3TB-os vinyónak már GPT partíció kell és minimum Win 7. Ha nem erről bootolsz, akkor nem számít, hogy milyen a lap, mert a win felismeri a vinyót. Nagyobb kapacitás minidig jól jön, itt a kérdés, hogy milyen típusú és mennyire megbízható vinyó.

(#45737) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Légyszíves ajánljatok nekem valami jó vételt winyót. Most próbálgattam keresgetni de annyi típus van csak WD-n belül, hogy nem bírok kiigazodni.
Választási szempontok.

-500-1TB-ig
-Filmeket töltenék rá
-Satás
-Ár mindenképp olcsón, amennyire lehet. Ha van valami jó 1TB-os jó áron akkor azért hajlandó lennék kicsi pluszt fizetni, de nem feltétlenül szükséges. Bár én úgy vettem észre, hogy az 500 és 1TB között pár ezer a különbség, szóval az elhanyagolható.

Nekem van pár márka amiktől ódzkodom, de most teljesen a véleményetekre támaszkodom.
Sürgős lenne, ha esetleg boltot is linkeltek azt külön megköszönném. De nem muszáj.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45738) lionhearted válasza whatnot (#45721) üzenetére


lionhearted
őstag

A hiba, amibe szerintem ütköztél, hogy telített a 2,4GHz-es wifi sáv. Ha sűrűn lakott helyen laksz, akkor valószínűleg az összes. 5GHz-es n/ac wifi is megoldást nyújthat. Éjszaka lehet jól tesztelni, amikor alacsony a wifi forgalom, akkor annyira nem is zavar be. Vagy túl messze van.

WiFi-s HDD-ről nincs tapasztalatom.

Tegnap még működött...

(#45739) Atomgeszi válasza Dzsekó (#45736) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm a válaszod!

Egyébként ST3000DM001 a Seagate, vagy pedig a 2terás red.
Különbség annyi, hogy a seagate használt és egy év gari, a red pedig vadiúj és 3 év gari. :U

(#45740) bifidus57


bifidus57
tag

Srácok, új gépet szeretnék vásárolni Intel i5-ös procival, pl. i5-4570.

Már az alaplap kiválasztásánál kiakadtam, mert egy gyártón belül is nagyon sok típus van.
Az első kérdésem ezért az lenne, hogy szerintetek Asus, Gigabyte, msi, vagy Asrock legyen?
A második, hogy szerintetek M85, B85, H87, H97, Z87, Z97, vagy milyen chip alapra épüljön, hogy minél több processzor tulajdonságot támogasson?

Most leginkább az foglalkoztat, hogy milyen 1,0-1,5-2,0 TB-os vinyót vásároljak _rendszerlemeznek_?
Nem akarok külön elkölteni egy rakás pénzt SSD-re - őszintén szólva nem is bízok igazán ebben az újfajta úri huncutságban. Van időm kivárni azt a 30-50 másodpercet amíg feláll a windows.

Tehát valami elég gyors HDD-re lenne szükségem rendszerhez, ami nem megy hamar tönkre. Ilyesmiket nézegettem, de nagyon hálás lennék, ha tudnátok tanácsot adni.

- 1TB Western Digital Caviar Black (WD1003FZEX) - 64MB cache, 6Gbps SATA, 5év gyártói garancia
- 1TB Western Digital Caviar Blue (WD10EALX) - 6Gbps SATA
- 1,5TB Western Digital Caviar Black (WD1502FAEX) - 64MB cache, 6Gbps SATA, 5év gyártói garancia
- 2TB Western Digital Caviar Black (WD2002FAEX) - 64MB cache, 6Gbps SATA, 5év gyártói garancia

Esetleg mást?

(#45741) Palapo válasza Palapo (#45706) üzenetére


Palapo
aktív tag

Erre esetleg valaki?

Igazából arra vagyok kíváncsi,hogy megbízhatóságban van-e a különbség a WD termékei között?!
Másolási sebességben gondolom jelentős különbségek vannak,de ez nálam nem kritérium. Sokkal inkább a minőség. ;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45742) alfiboy válasza bifidus57 (#45740) üzenetére


alfiboy
aktív tag

WD1003FZEX
WD2003FZEX
Ha mégis SSD is lenne:
WD10EFRX
WD20EFRX

Az alaplapos kérdésedre itt:
[Milyen alaplapot vegyek]
fognak segiteni. SSD ügyében itt:
[Milyen SSD-t vegyek]
Kapsz segitséget. Egyáltalán nem kell félni, betöltésen kivül máshol is van jelentősége

...

(#45743) Dzsekó válasza Palapo (#45741) üzenetére


Dzsekó
addikt

Van. Leegyszerűsítve minél több rá a gari, annál jobban össze vannak rakva. WD Red már ajánlott a 3 év garijával.

(#45744) Dzsekó válasza Atomgeszi (#45739) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább a Red, ha sok az új ára, akkor egy 3TB-os használt Red.

(#45745) Palapo válasza Dzsekó (#45743) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi. :)
Ezek szerint a garanciát kell inkább néznem.
Amire használnám,szinte mindegyik WD jó...

Esetleg tudsz ajánlani pár jó oldalt?

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45746) Dzsekó válasza lionhearted (#45738) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sajnos nálam is ez az akadás gond volt, ki is írta a TV, hogy gyenge wifi jel. Kisebb felbontású és bitrátájú filmeknél nem volt gond, csak 720p és felfelé. Itt kb. 4-5 wifi hálózat van, máshol nincs gond és éjjel is akadt a film lejátszás. Végül bekábeleztem, mert untam a sok karikázást a TV-nél.

Palapo: Boltra gondolsz, ahol vásárolni lehet, vagy milyen oldalra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#45747) Palapo válasza Dzsekó (#45746) üzenetére


Palapo
aktív tag

Igen boltra gondoltam. Ahol meg tudnám rendelni/venni a WD-t. :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45748) Dzsekó válasza Palapo (#45747) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#45749) Atomgeszi válasza Dzsekó (#45744) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem olyan megbízható a Seagate? Amúgy nekem is a szívem a WD felé húzna. Bár a Green verzióból már emészthetőbb a 3 terás változat. Bár abból haverom pont kifogott egy rosszat. 1 hónap után megpurcant neki.
Red 3TB meg drága még újan. Körülnézek hátha van valami finomság használtan.

Beüzemelésnél egyébként mi a teendő? Milyen programot kell lefuttatni?
És mivel ugye nem rendszer lesz,hanem sima adattárolás, elvileg a Win7 minden gond nélkül felfogja ismerni?

Köszönöm! :R

(#45750) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
2 terás HDD-t szeretnék venni a jelenlegi 1.5 terás ears helyett, mert tönkrement. Milyen vinyót ajánlanátok? Én egy WD WD20EZRX-re gondoltam. Jó választás lenne? Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.