Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) rszp


rszp
aktív tag

Hello!

2.5"-ban keresek 1terás diszket 5400 és 7200-ban is. Miben érdemes gondolkodni?
Hitachi, Toshiba vagy WD Red/Blue? Esetleg van favorit ezen a téren?

Köszi.

(#45502) Ganz-[HUN] válasza rszp (#45501) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

szia
wd red blue black.
2,5-nél tedd elé a scorpio-t :DDD

hitachi a legsilányabb. a tosi is tapasztalataim szerint...

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45503) rszp válasza Ganz-[HUN] (#45502) üzenetére


rszp
aktív tag

Hitachi, Toshiba már nem játszik?

(#45504) Ganz-[HUN] válasza rszp (#45503) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

lehet venni, és beépítésre is keeülnek. de nekem mind kihalt egy chifi mellett (itx htpc, 2 tosi 2 hita, gar idő után. fogtam és mérgembe lendülettel kivágtam a francba a hdkat, így típust se tudok mondani)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45505) rszp válasza Ganz-[HUN] (#45504) üzenetére


rszp
aktív tag

Régebben a Hitachi nagyon jó volt de mióta a WD megvette már gagyi?
Csinál még diszket vagy a maradékot árulják?

3.5-ben WD Red 4TB, Toshiba 3TB és Hitachi 2TB amit használok és nincs velük gondom.

Akkor még tapogatózom.

(#45506) Lasliegrand válasza rszp (#45503) üzenetére


Lasliegrand
tag

A pár kommenttel feljebb említett alig több mint 1 éve kinyúlt winyóm is Hitachi volt. :P

(#45507) Dzsekó válasza rszp (#45503) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi egy részét átvette a Toshiba, az elég silány lett, és át lett matricázva Toshiba névre, szal Toshiba tényleg felejtős. De a WD által átvett részük sztem jó maradt, és maradt a Hitachi név, illetve az újabbakon már HGST (Hitachi Global Storage rövidítése volt régen) van. A 2,5" ág megmaradt WD keze alatt, speckó vinyókra kezdenek ráállni és fejleszteni, így a Deskstar eltűnőben van, helyette van Ultrastar, Endurastar, Cinemastar, mindhárom speciális területre, illetve itt az új fejlesztés, az 1,2GB/tányéros Heliumos vinyó. Ezek nem hinném, hogy szarok lennének, az áruk sem az. :)
Tehát ezeket és a 2,5"-os Hitachi vinyókat nyugodtan veheted sztem.
Ezeken kívűl jók a WD-k is (Red, Purple, Black) többi már gyengébb széria, kevesebb garival.

[ Szerkesztve ]

(#45508) Krystal_s válasza Dzsekó (#45507) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hasznos leírás. Köszönöm. Nem teljesen értettem, hogy itt miért WD lemezeket szoktak ajánlani többségben.
Seagate, Samsung lemezekkel mi újság jelenleg?

(#45509) Krystal_s válasza Krystal_s (#45508) üzenetére


Krystal_s
addikt

Közben átfutottam a topikot és megtaláltam a választ.
Seagate között akad 1-2 jó típus, de garancia és megbízhatóság miatt a WD jelenleg jobban megéri az árát, ha jól vettem ki a hozzászólásokból. :) Samsungot pedig felvásárolta a Seagate...
Régen "foglalkoztam" hdd témával. Elolvasva a leírásokat, az évek folyamán teljes átrendeződés történt. Régebben (Maxtor korszakban) pl a WD-nek elég rossz hírneve volt.
Sajnos pár hete beleolvastam egy hozzászólásba (amibe nem kellett volna) és azóta foglalkoztat ez a fejparkolás téma, mert nálam sajnos mindegyik HDD-n nagyon gyakori az érték, (OFF)(egyik 2 és fél éves közel 600ezernél tart)(/OFF) percenként 37-50x.
Seagate, Toshiba notebook hdd-k. Nem értek hozzá, keresem a magyarázatot arra, hogy miért "csapkodja" a fejet mindegyik lemez olyankor, amikor senki/semmi nem használja.

Legyen kedves egy hozzáértő ember megválaszolni, hogy mi az oka, hogy nem marad leparkolva a fej 1-2 másodpercnél tovább? Ez valóban káros? A másik fórumon régóta téma és próbáltam (én is) választ kapni, de eddig semmi konkrét, hogy Win7 rendszer alatt mi okozza, mert a WD gyártó szerint ez olyan hiba, amit a rendszer, vagy valami program okoz.

(#45510) rszp válasza Dzsekó (#45507) üzenetére


rszp
aktív tag

Köszönöm. Lemaradtam az utóbbi időben.

WD Red vagy Purple az ajánlottabb? Az egyik adattároló, a másik videó rögzitő AV diszk.
Melyik lehet a tartósabb?

[ Szerkesztve ]

(#45511) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

jelenleg egy SSD és egy 1Terás vinyó van a gépembe de kell még egy vinyó.

Az a kérdésem, hogy 2 Terás kategóriába mi az ajánlott vétel. Még nem döntöttem el hogy a 2 T-n lesznek a játékok vagy az 1 teráson.

Szóval első körben a 2 Terás vinyót szeretném torrent+film+zenére használni.

Mi ajánlotok? Lehetőleg ne legyen hangos.

(#45512) fOriginal válasza Krystal_s (#45509) üzenetére


fOriginal
tag

Sziasztok!

Winchestert szeretnék venni a Steam-es játékaimnak, zavar a sakkozás a tárhellyel stb. Legalább 1,5 terra helyre szükség van, a vinyón nem tárolnék semmilyen olyan adtatot amiért kár ha elveszik! 20-22k-ért jó lenne egy 2 terrás, ha tudtok ajánlani. Van már egy ssd-m meg egy másik 640 es hddm.
Segítséget előre is köszi.

Üdv

"a pessimist is never disappointed"

(#45513) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nos kettőt néztem ki.

WD Red 2 TB WD20EFRX
WD Green 3 TB WD30EZRX

A fejpakolásos probléma nem tudom mi, de azt olvastam hogy a RED-et nem érinti és elég halk is. A green miben különbözik a red-től?

(#45514) M107 válasza fOriginal (#45512) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED 1 vagy 2 TB változat. Gáyrtási idő legyen 2014.07 hó vagy az utáni, mert azzal biztos megmenekülsz a fejparkolási gondok alól.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45515) M107 válasza Khaosz55 (#45513) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Red 2 TB WD20EFRX, a green-t felejtsd gyorsan el.

Fejparkolásról bővebben, ebben : [link] a topic-ban.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45516) fOriginal válasza M107 (#45514) üzenetére


fOriginal
tag

http://www.aqua.hu/2tb-seagate-35-7200rpm-64mb-sataiii-winchester-st2000dm001-170221.html
Ez nem lenne jó, ha úgyse tudom garantálni hogy 2014 július utáni a red?

"a pessimist is never disappointed"

(#45517) M107 válasza fOriginal (#45516) üzenetére


M107
addikt

:R

1 év gari + 15000 Ft fizess +2 év ért, nevetséges a RED-re alap 3 év van.

1 Seagate HDD-m volt egy 1 TB 2 év után adatam el 100/100 s ha jól emlékszem, 135-142 nap használati idővel.
Mondjuk arra is csak 1 évet kaptam, 2012 tavaszán.

UI:

Ez nem lenne jó, ha úgyse tudom garantálni hogy 2014 július utáni a red?


A 2-dik sorban található a gyártási év + hónap.
Megnézed vagy megkérdezed telefon e-mail-ben, hogy mikor gyártották rajta van a címkén.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45518) alfiboy válasza fOriginal (#45516) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Red megbizhatóbb és több garancia.
Fejparkolás kikapcsolható, ha netán parkolna (WD hivatalossan is támogatja/add hozzá progit).
[link]

...

(#45519) vond


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, mit kell még mindig ezen a fejparkoláson parázni. Megnézed HDS-ben, aztán ha sűrűn parkol, csinálsz egy boot lemezt/pendrive-ot, és kikapcsolod. Pár perc az egész.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45520) lionhearted válasza fOriginal (#45516) üzenetére


lionhearted
őstag

st2000vn000
3 év gari, problem solved.
Pont ugyanaz mint a RED, csak az elvakultak ezt nem látják.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45521) rszp


rszp
aktív tag

Milyen mizéria van a WD Red dátuma körül? Ez a 2014 július mit jelent?

(#45522) M107 válasza rszp (#45521) üzenetére


M107
addikt

:R

Semmi xtra, nincs csak az ettől a dátumtól gyártott, HDD-k WD RED 1-2-3 TB csak 1 parkolnak induláskor.
Persze az is számít mennyiszer kapcsolod ki és be a géped naponta, 2 bekapcsolás logikusan az nap 2 parkolást jelent, az újraindítás nem tesz bele + 1 egység parkolást, csak az un nevezett hidegindítás.
Ezért ajánlott vásárolni a 07 havi s az utána gyártott WD RED-ket nem kell vesződni a parkolás beállítással.

1TB nál a revízió :
82.00A82


[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45523) alfiboy válasza rszp (#45521) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Gondolom
[erről]
van szó.

(#45522) M107:
Bocs az ismétlésért.

[ Szerkesztve ]

...

(#45524) tvamos válasza Krystal_s (#45509) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor ha nincs win, akkor nem kell parazni? :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45525) VVoid válasza M107 (#45522) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nekem 2 db 3 TB van (WD30EFRX-68EUZN0), mindkettő 06 havi, rev. 80.00A80. Úgy tűnik, ezekkel sincs baj, Start/Stop count és Load/Unload cycle count értéke megegyezik. Ha lefuttatom a WD honlapjáról letöltött progit, nem updatel firmware-t, aszongya, "Drive update not needed". Ezek szerint újabb firmware, rev. 82.00A82 csak 1 TB-osokhoz van? :F

(#45526) rszp


rszp
aktív tag

Hááát. Emiatt nem dőlök a kardomba.

Ez javítja vagy négsem?
A wdidle3 volt régen.

[ Szerkesztve ]

(#45527) M107 válasza alfiboy (#45523) üzenetére


M107
addikt

:R

:B

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45528) M107 válasza VVoid (#45525) üzenetére


M107
addikt

:R

5 Red-et láttam az enyémen kivűl 2 Db 3TB, s 3Db 1TB.
Mind 07 havi gyártású, s u.a úgy parkol mint a sajátom. Ezért az információ hogy innestől tuti nem parkol feleslegesen a revizíó az 1TB 82.00A82, természetesen a 2-3TB már más hisz nem készülhet u.a olyan firmwaréval. ;)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45529) Khaosz55


Khaosz55
addikt

PL ha Ipon-tól veszem akkor telefonálja be előtte, hogy mikor gyártották a vinyót? Ki fogja zat megnézni a raktárban mikor gyártották a WD RED-et

(#45530) Krystal_s válasza tvamos (#45524) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem tudom, hogy egyáltalán kell-e parázni. Nem én találtam ki, hogy ilyen sok fórumon a fejparkolási mizéria a téma. Több helyen leírták, hogy a gyártó 600 ezerig garantálja a működést. Nálam pedig egy alapon használt gépnél (szinte semmi letöltés, csak olvasgatás a neten) 2 és fél év alatt elérte ezt az értéket. Vagyis az itteni leírások alapján pár hét alatt eléri a határt és kuka? Percenként 40 parkolgatás elég durván hangzik, de nem értek hozzá és nem tudom mi a fenét csináljak. !!! 3 gépről van szó és nem akarok 2-3 évente HDD-ket cserélni, mert valami balf@sz kitalálta ezt az egész energiabaromságot, úgy hogy közben az oprendszerek nem képesek jól kezelni.
3 Notebookról van szó, abból 2 leginkább asztali gépként van használva.
Kikapcsoljam a parkolgatást, vagy ne???
Ennyi lenne a kérdésem hetek óta, de nem igaz, hogy SENKI nem képes megválaszolni! Egyesek szerint hülyeség, fel van fújva, nem szabad kikapcsolni, mert leég...mások szerint ki kell kapcsolni. Miért nincs rendszeren belül az energiagazdálkodási beállításokban ilyen lehetőség? Miért nem kezeli normálisan a rendszer és miért a felhasználóknak kell ilyennel sz@rakodni? Amiket olvastam azok szerint állandóan futtatni kell egy külső programot, ami erre képes, de NEM TUDOM milyen érték az optimális, nem vagyok mérnök.

(#45531) M107 válasza Khaosz55 (#45529) üzenetére


M107
addikt

:R

Ipon az eladó, te mint vásárló te szeretné megtudni egy információt a termékről, ő meg ha el akarja adni akkor megmondja.
Hát majd az illetékes raktáros, persze megis tagadhatja, de te is elállhatsz a vásárlástól, sőt akár a fogyasztóvédelemhez is fordulhatsz mert nem kaptál meg minden információt.
De hidd el megmondják, e nélkül is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45532) M107 válasza Krystal_s (#45530) üzenetére


M107
addikt

:R

Hardisk sentinel lemez menü fejlett energia gazdálkodás max felhúzni 255 pipa beállítás megjegyzése, engedélyezés minden hds indításkor.
Ez a legegyszerűbb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45533) rszp


rszp
aktív tag

Megnéztem 2 április WD Red 4TB diszket ezzel és mindkettőre azt írja, hogy: Drive update not needed.

(#45534) Flashget válasza Dzsekó (#45507) üzenetére


Flashget
félisten

Sok tépelődés után eldőlt és ma vettem egy HGST-t 2,5" 500GB 2 év garival. Samsung tv simán felismeri miként az Alma C2200 is.
Samsungra csak 1 év garit adnak ki hullott a rostán maradt a WD és Hitachi mindkettőre 2 év a gari árban is nagyjából egyeznek. Valaki segített nekem azzal, hogy nála a samsung-alma kombónál simán jól teszi a dolgát HGST. Most már nálam is..

Realme GT Master Edition

(#45535) Calogero válasza M107 (#45528) üzenetére


Calogero
addikt

2012-12-22-án került a gépembe WD 3TB RED (80.00A80)

4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),906,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),851,0,Engedélyezve

(#45536) kubano


kubano
csendes tag

Szevasztok!

Laptopba keresek 500GB-1TB közötti HDD-t teljesen általános célra, nincsenek nagy fájlos műveletek, videószerkesztés vagy bármi komolyabb, game csak elvétve. Torrent napi szinten, de csak néhány aktív feltöltéssel pár KB-os seedel, erre van külön szerver. Rendszernek nincs külön SSD, szóval nem árt ha pattogós kedélyű a meghajtó.

Eddig egy Seagate (pontos típust most épp nem tudok mondani) 500GB 7200rpm 16MB cache volt egy DELL XPS 1647 laptopban (2010 téli modell), akkoriban nem tartozott a szerény darabok közé, 1300 euró körül volt az ára. A vinyó folyamatosan 100/100 kondival működött, kímélve volt, nem futott feleslegesen, de egy 200 nap és 2000 indítás/leállításig, azért eljutott, aztán estéről reggelre gondolt egyet és megdöglött. Forogni még forog, csak van hogy 50KB-val ír/olvas. Ki kellene cserélni.

De akárhova nézek, mindenhol raklapszám állnak (új és használtban is) a vinyók 5400rpm és 8MB cacheel. Ez mi??? Oké hogy lemezek száma meg adatsűrűség, a fordulatszámot még le is tudnám nyelni, de ilyen gyászos gyorsítótárral szerelik a mai laptop vinyókat? Nem tudom elhinni hogy ez is tud vállalható teljesítményt produkálni.

Megvehetek egy ilyen meghajtót? Nem lesz csalódás az eddigihez képest? 10-15 rongynál nem fogok többet költeni egy lassan 4 éves laptopra.

(#45537) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

[link] erre még mindig választ várnék, köszönöm!

(#45538) alfiboy válasza kubano (#45536) üzenetére


alfiboy
aktív tag

(#45539) alfiboy válasza Johnny Cage (#45537) üzenetére


alfiboy
aktív tag

[WD20efrx]
Ha 7200 rpm kellene:
[WD2003FZEX]

...

(#45540) alfiboy válasza alfiboy (#45539) üzenetére


alfiboy
aktív tag

A WD2003FZEX-ért nem biztos, hogy megéri a ~ 10k felár, annyiért már van bőven
[WD30EFRX]

...

(#45541) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok,
nem teljesen idevág, de nem találtam megfelelőbb topikot.

WD RED élettartamát melyik felhasználási mód amortizálhatja jobban:
NASban megy 24/7
vagy
PCben minden nap kb napi 10-12órát akár többszöri ki be kapcsolgatással (normális keretek közt értem, 3-4alkalommal max)

NAS esetén nem tudom (alap Synology-kon gondolkozok, még nem ástam bele magam) hogy ténylegesen pörgeti e egész nap vagy ott is pihen a HDD ha nem használja.

(#45542) Simivok válasza Hooper (#45541) üzenetére


Simivok
senior tag

Inkább menjen folyamatosan. A gyakori ki- és bekapcsolgatás nem nagyon tesz neki jót.

Galaxy S23 256GB Cream

(#45543) lionhearted válasza kubano (#45536) üzenetére


lionhearted
őstag

SSHD és már is 8GB a cache. Bár már ebből sincs 7200-es, de nem ez adja a rendszer sebességét.

Tegnap még működött...

(#45544) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Mi a különbség a dokkolók és az ilyen adapterek között?
Kövi kérdés, merjem-e venni ebayről ennyiért, vagy ez valami ratyi cucc ?

(#45545) ubyegon2 válasza Simivok (#45542) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, ez most komoly? Napi 3-4 ki-bekapcsolgatás ártana a vinyónak, legyen az akármilyen!? No, az szép lenne. :D

(#45546) Ganz-[HUN] válasza ubyegon2 (#45545) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

+1, szerintem a vinyónak semmi se jó :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45547) jim bcs válasza utgyuru (#45544) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

dokkolóknál mindegy hány TB-os a hdd/ssd azt gond nélkül be fogja olvasni, az adapterek általában 1TB-ig gond nélkül lekezelik a hdd-ket és egyes jobb adapterek még a 2TB-osokat is de 2TB felett már nem szeretik

az általad kinézett adapter egy 500GB-ossal még megbirkózik de egy 750-es már igen feladja neki a leckét

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45548) tvamos válasza utgyuru (#45544) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kulon kell gondoskodnod a taprol. (A SATA-nak kell a 12/5V.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45549) Khaosz55 válasza ubyegon2 (#45545) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem a vinyóm 695 nap 7300 Indulás leállás. kondíció teljesítmény 100%.

(#45550) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Gondolom ez a 20 perc alvó állapot miatt van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.