Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Ganz-[HUN] válasza Matgabka (#45299) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

EZEX annyira nem rossz.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45302) Ganz-[HUN] válasza artiny (#45300) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

helló

Adattár, vagy rendszer?
Green tnemmszabad venni, Red-er kell storage-nak

Rendszernek pedig WD Blue, és Black, meg persze veloci raptor

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45303) Matgabka válasza Ganz-[HUN] (#45301) üzenetére


Matgabka
csendes tag

Hasonló áron van jobb választás? Később lesz SSD is.

(#45304) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Asztali gépembe szeretnék tároló merevlemezt, 2TB-set.

WD Caviar Green, Purple és Red kb egy árban van, melyik a legmegbízhatóbb?

Köszi!

(#45305) betyarr


betyarr
veterán

2 vagy 3tb-s hdd-ket nézek.elsősorban wd greent,mert olcsó.mennyire gyorsak a greenek?illetve kikapcsolt fejparkolás mellett mennyire megbízhatóak?egy green ami 7200 fordulaton pörög egyébként gyorsabb,mint egy 7200-as red?kb 5-6 éve volt már greenem,de 2,5 év után elhasalt.szerencsére akkoriban még 3 év volt a gar.most csak 2 év.kell félnem a greentől,vagy csak kifogtam anno?

(#45306) Ganz-[HUN] válasza rocketry23 (#45304) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

csáó
Red.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45307) Ganz-[HUN] válasza Matgabka (#45303) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Helló
Újból van Toshiba. A tosi biztos hogy olcsó, és gyors. csak gyanús, hogy annyira nem megbízható, mint egy WD. ST-kről pedig nem nyilatkozom. vegyesek a vélemények

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45308) Calogero válasza betyarr (#45305) üzenetére


Calogero
addikt

red nem 7200-es, hanem csak 5400-es
A Red Pro lest 7200-es, de az még nem láttam boltokban [link]

(#45309) Dzsekó válasza betyarr (#45305) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Green sem 7200-as és a régi 3 év garis Green-eknél már silányabb a minőségük.
Red-et vedd 3 év garival, vagy Purple-t, ezek átlagosan megbízhatóbbak a Green-eknél.

rocketry23: Red vagy Purple a nyerő, Green rosszabb picit.

[ Szerkesztve ]

(#45310) betyarr válasza Calogero (#45308) üzenetére


betyarr
veterán

és Dzsekó: köszi a válaszokat!az hogy lehet egyébként,hogy nincsen belőlük 7200-as?régebben volt a greenben.illetve valami olyasmit olvastam,hogy a green szabályozza,hogy milyen fordulaton fusson a fej.vagy ez nem így van?sebességben ez azért sokat jelent,hogy csak 5400-as,nem?elsősorban torrentre lenne,200mbit mellé.nem lesz lassú ehhez az 5400-as pörgés?
illetve,a redeknél is van ez az intellipower.vagyis a fejet parkoltatja ezerrel.ugye ezt ki lehet kapcsolni?

(#45311) Calogero válasza betyarr (#45310) üzenetére


Calogero
addikt

A fordulat szabályozás csak reklám fogás volt.
A redeknél is kikapcsolható fej parkolgatás, sőt némelyikben már gyárilag ki van kapcsolva. (az enyém ki volt)

RED-nek kaphat lesz majd 7200-es változata is RED PRO néven.

Szerintem a 200-as nethez még elég lesz a RED is.

(#45312) betyarr válasza Calogero (#45311) üzenetére


betyarr
veterán

köszi! :R
ez az 5 év gar a pro-nál igencsak csábító! :K bár,az ára nem olyan baráti...

(#45313) Calogero válasza betyarr (#45312) üzenetére


Calogero
addikt

Ha 7200-es HDD-re van szükséged akkor ott a WD Black is. Ahhoz is 5 év garancia jár.

(#45314) betyarr válasza Calogero (#45313) üzenetére


betyarr
veterán

na igen.csak egy "hangyányit" borsos az ára a 2+tbseknek :(

(#45315) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
A laptopomba 2 HDD-t lehet tenni. 1db 64GB-s SSD mellé keresek adattárolásra 500GB, max 1 TB-s 2.5"-os merevlemezt.
Volt egy próbálkozásom a Toshiba 500GB 8MB SATA2 MQ01ABD050 típussal, de hamar meggyűlt vele a bajom.
Állandóan halkan kattant. Hamar kiderült, hogy eszeveszettűl parkol, A load/unload pörgött néhány másodpercenként fentebb.
Értem én, hogy hasznos, ha akkuról megy, de áram alatt is ezt csinálta.
Se windowson sem linuxon nem tudtam erről lebeszélni semmilyen APM progrival, így visszavittem a boltba.

Így vinyót keresek a következő igényekkel:
- 500GB, max 1TB
- 5400rpm
- halk, hüvős
- Sok évig kiszolgáljon napi 6-8 óra használat mellett
- Ne parkoljon fejet, ne állítsa le a tányért. Ha igen, ki lehessen kapcsolni vagy ésszerű értékre állítani.

Asztaliként használt laptop, tehát mindig tápon van. Doksik, fotók (~100GB), zene, videó tárolására lenne

Melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#45316) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Erre a kérdésemre valaki tud válaszolni?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45317) Proci85 válasza GrooveHero (#45297) üzenetére


Proci85
senior tag

hello
Néha találkozok vele webshopokban. Kevés, de akad. Érdemes megnézni ezután a gyártó oldalát is, mert van, hogy 7200-ként tüntetik fel az amúgy 5400-es vinyót.
Egy biztos, kevés van belőle. Nézelődni kell webshopokban, pcx, ipon, stb. Szerencsére ezt az adatot legalább legközli a gyártó/shop, így könnyű dolgot van.

(#45318) alfiboy válasza Proci85 (#45315) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

WD10JFCX
Ha netán parkolna:
[KIKAPCSOLÁSHOZ]

...

(#45319) jim bcs válasza Proci85 (#45315) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

5400rpm 1TB:
WD Red WD10JFCX
WD Scorpio Blue WD10JPVX vagy WD10SPCX

7200rpm 500/750GB: itt az 5év gari miatt is megéri
WD Scorpio Black 500GB WD5000BPKX
WD Scorpio Black 750GB WD7500BPKX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45320) GrooveHero válasza Proci85 (#45317) üzenetére


GrooveHero
addikt

Azt hiszem ez marad, ha még lehet kapni kb 1 hónap múlva is :K

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45321) Akula


Akula
őstag

Sziasztok! Melyiket vegyem?
Western Digital Caviar Green 2TB WD20EZRX 7200rmp
vagy
Western Digital Caviar Red 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX 5400rpm?
Le kell archiválnom a gépemről mindent biztonsági okokból. Ez egy külső tároló lesz néhány évig. Melyikkel járok jobban? A gyorsabb tényleg jobb is? 64MB Cache mindkettő.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#45322) cyberkind válasza Akula (#45321) üzenetére


cyberkind
félisten

Red.

Paranormal Cocktivity

(#45323) fradi81


fradi81
veterán

hello
Vettem egy WD Caviar Blue 1TB WD10EZEX-et, próbaképpen egy Iso fáj másolás tc-ben A mappából B-be, 50MB/s, ez ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#45324) Akula válasza cyberkind (#45322) üzenetére


Akula
őstag

Tehát a lassabbat.
Súlyra egy picit nehezebb is, de biztos ezért tartósabb :U
Köszi a tippet :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#45325) cyberkind válasza Akula (#45324) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem lassabb, mert a Green is 5400-at vagy mennyit forog, csak a Black forog 7200-at, ami játékra való. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45326) Akula válasza cyberkind (#45325) üzenetére


Akula
őstag

okés, köszi mégegyszer :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#45327) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni.

Egy Western Digital. 2TB. WD20EARX. Winchesterről lenne szó amit szeretnék eladni.
Hard Disk Sentinel 4.00 PRO szerint 100/98. De csak 23 nap 4 órát futott vigyáztam rá.
Külső Winchesterként használtam.

Nem szeretnék átverni senkit érdemes így árulni egyáltalán és ha igen menyit érhet?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45328) Silentfrog válasza ancsan (#45327) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az, hogy mennyit futott szerintem teljesen mindegy. A garancia megléte szokott dobni az áron. 14-16 ezerért árulják az aprón. Az állapot teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#45329) ancsan válasza Silentfrog (#45328) üzenetére


ancsan
csendes tag

Köszönöm a gyors választ én 17000Ft gondoltam egy picit mellé lőttem.

(#45330) Silentfrog válasza ancsan (#45329) üzenetére


Silentfrog
veterán

A legolcsóbb 2TB-os merevlemez 2 év garival 20 ezer alatt van picivel.
Sokan adattárlásra használják, és a 2 év garancia sokat jelent.

Nézz szét az apró részen,elég sok 2TB-os van fent és lődd be az árat középre. ;)

(#45331) Ganz-[HUN] válasza GrooveHero (#45320) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szia, inkább javasolom a WD Red-et vagy Black-et

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45332) GrooveHero válasza Ganz-[HUN] (#45331) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi a választ. Tudom, hogy minőségibbek, de csak 5400-asok. Az nem olyan nagy gond?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45333) Calogero válasza GrooveHero (#45332) üzenetére


Calogero
addikt

A Black az 7200-es.

(#45334) GrooveHero válasza Calogero (#45333) üzenetére


GrooveHero
addikt

De sajnos csak 750 gigás. A red NAS-ba való inkább, de nem gond, sztem jó laptopba is.

durva, hogy itt nem is írja. Amúgy nem gáz, csak adattárolásra lenne hsaználva, semmi más.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45335) Proci85 válasza jim bcs (#45319) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszönöm a részletes ajánlást!
A WD5000LPVX mennyire ajánlott kategória? Fejparkolás kikapcsolható?
Tetszetős az ára és 17dB üresjárati zajszint. Néztem a black seriat is, de a 28dB kicsit elrettentett:)
A nyitó hozzászólásomban említett Toshiba leírásában is 17dB volt, elégedett voltam ezzel a zajszinttel.
Így, többek az ár és a zajszint miatt erre hajlok, kérdés érdemes-e?

(#45336) jim bcs válasza Proci85 (#45335) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ajánlott veheted, ha 1TB kellene akkor--->
WD Red WD10JFCX
WD Scorpio Blue WD10JPVX vagy WD10SPCX

én a parkolósdival nem foglalkozok, had parkoljon ha a mérnökök úgy tervezték, ha meg eljön az idő akkor ígyis úgyis csere

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45337) KAMELOT válasza Proci85 (#45335) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem üresjáratban a 6 hdd 0 db. Esetleg ha dolgozik akkor hallani valami kis hangokat! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45338) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, ma érkezett meg a 3TB-s WD purple, azaz a WD30PURX HDD-m!
Nem találtam semmi olyan topicot, amely kifelyezetten a WD winchesterekkel foglalkozna, így gondoltam itt tennék fel pár kérdést, mielőtt nekikezdek a formázásnak:

Van valami speciális elvárás inicializáláskor és formázáskor? Én mindig a sima, windows-os formázást használom (számítógép-kezelés, lemez-kezelés).
Felosszam több (2) partícióra, vagy mehet egybe a 3TB?
Ha esetleg véletlenül fejpakolna, azt hogy lehet észrevenni? A WD oldalán a purple-hez nincs semmilyen szoftver egyenlőre.
Speciális szoftver/hardver elvárás? A gépem: Intel i7 2600k, ASRock P67 pro3
Ezt már régóta meg akartam kérdezni: mi van ha formázás közben valamiért ki kell kapcsolni a gépem (pl: villámlás, stb)?

Fancy quote placeholder

(#45339) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni!
25.e ft-ig bezarolag lehet kapni olyan 1TB vinyot, mely alkalmas folytonos munkara? tehat folyamatosan ezen dolgoznek az ssd mellett, es nem szeretnem ha le-le allitgatna magat amikor epp nincs hasznalatban (mint a jelenlegi toshibam...)

elore is koszonom!

markbellus.hu 

(#45340) vond válasza Memora (#45338) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Az első és legfontosabb: megbízható tápellátás!
Nem látom a cuccaid között, hogy milyen tápod van. Remélhetőleg jó darab.

Több részre nem feltétlen kell felosztanod, hagyhatod akár egyben is, csak akkor MBR helyett GPT-re kell formáznod.

Új HDD vásárlásánál én mindig egy Hard Disk Sentinel részletes felületteszttel, újrainicializálással nyitok. Ez módszeresen végigmegy a vinyón, és feltárja az esetleges hibákat. A 3 tera elmegy kb. egy napig, úgy állj neki. Aztán ha ez megvan, akkor jöhet egy sima windows-os kötet létrehozás, majd gyorsformázás.

A fejparkolást szintén HDS-ben követheted nyomon, a SMART értékeknél a "load/unload cycle count"-ot figyeld. Ha naponta, vagy akár óránként párat parkol, az még teljesen jó, viszont ha percenként többet, akkor érdemes átállítani, vagy kikapcsolni.

A HDS-t egyébként érdemes a háttérben állandóan futtatni, mert szól, ha valami gond van.

(#45339) TBMC: 5 év garanciás, gyors WD1003FZEX ~20 ezerért
De egyébként az energiagazdálkodásnál kikapcsoltad a merevlemez leállítását?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45341) TBMC válasza vond (#45340) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom!

igen igen kikapcsoltam, minden ilyesmit, de akkor is leall (mar az oruletbe kerget), es sajnos eme rohano vilagban nincs idom 5-10mpeket folyton vanri mmikor epp nem hasznalom, es ramenteke gy filera, vagy epp parancsikonrol nyitnek meg valamit, es csak telnek-mulnak a mp-ek.

ez a WD amit ajanlottal, van sajat vezerloje -amiben ezt esetleg kilehet kapcsolni?

koszi! :R

markbellus.hu 

(#45342) vond válasza TBMC (#45341) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy van-e saját vezérlője. Mondjuk szerintem ezt nem lehet így simán beállítani rajta.

De én több WD Black-et is használok munkára, és nem kell várni egyikre sem. Mennek, mint a gép. ;] Erre lettek kitalálva.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45343) TBMC válasza vond (#45342) üzenetére


TBMC
addikt

nagyszeru, akkor beruhazok egy ilyenre valoszinulet, mert a mostani toshiba (store E basics -1tb) tenyleg kibirhatatlan ilyen teren :( pont az iment leptep ra egy mappara es most stopperrel neztem, 19mp kellett neki mire ujra feleledt.- ez mind osx en s windowson is jelentkezik :(

:R

SZERK: viszont most latom ez egy belso vinyo, nekem kulso vinyora lenne szuksegem :O ebben tudnal segiteni esetleg?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#45344) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

2TB-os WD Black-nek van hangja, ez normális?
Torrent arra fut és 2-3mp-enként kiad egy hangot. Pici kerregést.

Korábban a Samsungnál nem tapasztaltam ilyet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45345) Ganz-[HUN] válasza Motion_Blur (#45344) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

HDS-re kukkants rá. ez érdekes, rokonnál nem tapasztaltam ilyet.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45346) vond válasza TBMC (#45343) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tedd bele egy jó kis fémházba, ami esetleg még hűtve is van.
De lehet, hogy anélkül sem melegszik túl.

Van egyébként külső vinyós topic is. Esetleg kérdezz rá ott is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45347) Memora válasza vond (#45340) üzenetére


Memora
senior tag

Tényleg, bocs, a táp kimaradt :DDD
Szóval: ADATA 550W HM Ez elvileg jó táp, itt ajánlották. A SATA kábel pedig az alaplaphoz adott.
Ha a HDD sentinel felülettesztet kihagyom (eddig soha nem csináltam ilyen tesztet), az mennyire jelent hátrányt?
A formázás során nem derül ki, ha valami hiba van? Az újrainicializálás mit jelent? Ezt lehet hogy nem jól tudom, de formázás előtt nem inicializálatlan a lemez? Ha így van, akkor hogy lehet újrainicializálni?
A HDD sentinel felületteszt gondolom lefuttatható formatálás után is, amikor már van némi adat is a vinyón, ugye? Nem szeretem túlzottan az ilyen egész napos vinyó leterhelős teszteket, mert olyasmit is hallottam már, hogy pl: ki lehet ugyan javítani/zárni a hibás szektorokat, de lehet, hogy közben meghal a vinyó :U
Nekem is mindig bekapcsolva van egyébként a sentinel, ha hibás, vagy "pending" szektoron "mocorog" valami, akkor nekem is mindig észrevette, és kijelezte.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45348) TBMC válasza vond (#45346) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom!

:R

markbellus.hu 

(#45349) dui


dui
aktív tag

Üdv!
120GB SSD mellé szeretnék egy "nagyobb HDD"-t adattárolásra. Mennyire lenne hülyeség ezt egy külső, hordozható HDD-vel megoldani?
A programok/játékok az SSD-ről futnának, a HDD-n pedig film/kép nyersanyagok lennének, amikkel dolgoznék más számítógépen is.

(#45350) TBMC válasza dui (#45349) üzenetére


TBMC
addikt

szia!

egyaltalan nem hulyeseg, en is igy hasznalom, s nap.-mint-nap igy dolgozok rajta. osx en, s windowson egyarant

:R

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.