Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) FollowTheORI válasza gógyi (#46550) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Scorpio Blue vagy Red jó kell legyen. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46552) bl0ck válasza sanzi89 (#46549) üzenetére


bl0ck
tag

Azt mondod, mind a kettő jó.
:R :R

(#46553) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
RÓLA mit tudni? Viszonylag gyors? Játékokat futtatnék róla és tárolásra használnám!

(#46554) StSanya válasza Szajo (#46553) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, jelenleg az egyik legolcsóbb, ajánlható 7200 RPM-es HDD operációs rendszer alá.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#46555) Szajo válasza StSanya (#46554) üzenetére


Szajo
őstag

Rövid és tömör válasz, köszönöm! :)

(#46556) general


general
addikt

bepróbálkozom újra, mert eddig nem kaptam választ sajna. :) (és rosszul is írtam, sebaj)

notebook hdd-k közül melyik 7200-es a leghűvösebb, ajánlott vétel? legalább 750-es kellene! és az sem baj, ha megbízható fajta. ;)

(#46557) zeusz55 válasza general (#46556) üzenetére


zeusz55
senior tag

Western Digital 750GB BPKX hogy hűvös e az azért sok minden függvénye 45 fok körül egészséges a hőmérséklete! Nekem asztaliba van, igaz jól szellőzik, eddig gyilkolás alatt nyáron 39 nél feljebb nem ment! És az enyém halk! Keresőbe beírod a típust kiadja az egykori leírásomat a vinyóról, sebesség, stb! Ajánlottnak mindenképp ajánlott! 5 év garira figyelj!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46558) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Sziasztok!
Adattárolásra szeretnék 2TB-os lehetőleg külső 3,5-es hdd-t.Erről van valakinek tapasztalata esetleg vélemény?
https://www.pcx.hu/termek/seagate-expansion-desktop-2tb-stbv2000200-fekete-kulso-merevlemez-98672

(#46559) Teaway válasza fzr600r (#46558) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen külső HDD-t vegyek?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#46560) fzr600r válasza Teaway (#46559) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Köszi.Csak azért dobtam be ide mert agyalok még ezen a WD hdd+ hdd házzal.
https://www.pcx.hu/termek/western-digital-2tb-64mb-sata3-wd20efrx-merevlemez-107915

(#46561) general válasza zeusz55 (#46557) üzenetére


general
addikt

én is ezt néztem ki, örülök, hogy pont erről írsz! :-) köszi!
párom laptopjába akarom, most a standard 5400-es van, és rohadt lassú, ő meg dolgozik vele, csak hallgatom, ahogyan anyázik...:-)

(#46562) uw11


uw11
újonc

Hali,

Úgy látom nagyrészt a Red az ajánlott megoldás minden problémára :) De azért inkább kikérem a véleményeteket, biztos, ami biztos.

Alapvetően egy SSD-ről fut a rendszer, és most van mellette egy 1TB-os WD Green, amin 24/7 fut a torrent, meg kb napi 4-6 órát streamelek róla magamnak mp3-at. +még van egy 512-es Samsung, de annak jelenleg elenyésző a kihasználtsága.

Ez így már több, mint egy éve működőképes, bár néha pár másodpercre megfagy a rendszer, mikor aznap először browse-olom a Green-t, ilyenkor hallom, hogy kattan egyet, majd szépen felpörög.

Most szeretném bővíteni a tárhelyet, egy 2-3TB-os vinyón gondolkozom.
Ami fontos szempont: továbbra is 24/7 futni fog a rendszer, ugyanígy torrent + zene streamre lesz használva (meg persze adattárolás), illetve Steam is ezen lenne, erről futnak a játékok is.
Kicsit kevésbé fontos: nem árt, ha halkabb, a hálószobában van.
Még kevésbé fontos: törekszem arra is, hogy energiatakarékosabb cuccokat vegyek, miután non-stop mennek, sok kicsi sokra megy alapon jó az, ha mindegyik termék kicsit "zöldebb".
Az ár a legkisebb prioritású, de nyilván nem szeretném, ha az egekbe szökne :)

Szóval ezeket figyelembe véve Red, Black, vagy esetleg Purple?

üdv,
uw

(#46563) StSanya válasza uw11 (#46562) üzenetére


StSanya
őstag

Nem minden problémára, de amire te akarod, arra tényleg a Red a jó...

Esetleg Seagate-nek is van hasonló HDD-je... De asszem arra nincs 3 év gari.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#46564) uw11 válasza StSanya (#46563) üzenetére


uw11
újonc

Köszi!

(#46565) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Melyiket lenne érdemes venni adattárolásra(csak néha lenne használva archiválni a nem használatos dolgokat):
WD20EFRX red 2tb vagy Seagate st2000dm001?

(#46566) bl0ck


bl0ck
tag

WD20EZRX és WD20EFRX között van valami elenyésző különbség?

(#46567) general


general
addikt

Seagate Constellation ES.3 beinstallálva

ezek milyen eredménynek számítanak? frissen formázott, üres partíción teszteltem

[ Szerkesztve ]

(#46568) general


general
addikt

valós teszt: Totalcommanderrel másolva 100gigányi vegyes adatot, képet, kb 80->60mb/s-kel másol épp

(#46569) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

a 3,5-s rendszer hdd-t (HD103SJ) le szeretném cserélni egy SSD-re és 2,5"-s vinyóra.

Az ssd lenne a rendszer + esetleg 2 kedvenc játék, a többi játék és minden más (film, zene) a 2,5"-s. Mit érdemes ilyen célra venni? 750GB-1TB kellene és nem szeretném, ha mindig parkolgatna meg várni kellene rá. WD red?

Backup-nak van egy 3,5"-s wd red, azzal meg vagyok elégedve, ha lenne a hely a házban az SSD mellé is szívesen betenném, ezért gondoltam erre.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46570) Bile Demon válasza general (#46567) üzenetére


Bile Demon
őstag

A 3TB WD green és a 4TB 7200rpm Toshiba közti sebességet hozza.
[link]

Bruhe

(#46571) general válasza Bile Demon (#46570) üzenetére


general
addikt

amit tesztekben olvastam a Seagate-ről, azt hozza.
kell rajta firmware-t frissíteni, vagy beállítani valamit egyébként?

(#46572) Bile Demon válasza general (#46571) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem úgy jó, ahogy van.

Bruhe

(#46573) raziel01


raziel01
veterán

Megjött a WD10EZEX.Szuper nagyon. Régi 300 GB-os IDE-s Samsungom volt. Az 30MB/s-nél nem tudott többet írásban. Ez meg kb 5-szöröse. :D
Ha a HDD sentinel azt írja hogy minden oké 100% attól még érdemes lefuttatni egy h2w testet?

(#46574) Bile Demon válasza raziel01 (#46573) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én biztos nyomatnék neki Sentinelböl:
-szállítási önteszt
-részletes teszt
-felület teszt (olvasás)

Továbbá egyszer-kétszer teleírnám és visszaellenőrizném, az a minimum.
Az enyémen kisebb megszakításokkal 3 napig másolgattam két partició között, elején CRC generálása, végén ellenőrzés, össz. kb. 30TB adat átvitele.. Nem biztatok erre senkit, de úgy gondoltam, ha valami defektje van az jöjjön ki mihamarabb. Ma 4 hetes 450 üzemórával, és hibátlan.

Bruhe

(#46575) Polllen válasza Bile Demon (#46574) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem látom gyakorlati hasznát az ilyen terhelésnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46576) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: A SATA 2-es alaplaphoz lehet csatlakoztatni SATA 3-as HDD-t? Lehet, hogy félreértettem, de valaki valami olyasmit mondott, hogy lehet, de nem lesz olyan jó teljesítményű a HDD a SATA 2-es alaplappal, mint SATA 3-assal.
És ugyanezt fordítva? ...hogy SATA 2-es HDD-t csatlakoztatni SATA 3 alaplaphoz?

Egyébként csak ideglenesen kellene így megoldanom, jövő hónap végéig, ha nem oldom meg a problémát, akkor valami mást kell kitalálnom.

A lényeg, hogy a gépemet most megint feltuningolom kicsit. Leváltom az alaplapot, a HDD-t és a CPU-t sokkal erősebbre, bár most is elég jó a gép, de már nem tartja magát olyan jól a mai szinthez, mint 2 éve, és eljött a pillanat, hogy cserélgessem az ideglenes (ami jó hosszú idő volt) dolgokat. Ezután jön a videokártya is. Nos, pont annyi pénzem van MOST, hogy vagy a CPU-t és az alaplapot cserélem csak le, vagy pedig a HDD-t és az alaplapot, választanom kell, az egyiket a három közül csak jövő hónap végén tudom. Persze, várhatnék is, de nem tudok. Igazából a HDD kellene, mert8 éves már... és lassan bootal a gép, és így hiába van benne, ami benne van. A gép alaplapja viszont egy ideglenesen megoldott olcsó dolog, ahogy a processzor is.

HD 6970 2GB
Phenom II X4 20 (kioldott magos X3 720)
Asrock n68c-s UCC
2x4 GB Kingston HyperX 1600MHz

[ Szerkesztve ]

(#46577) cyberkind válasza necrobin (#46576) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze hogy lehet, csak feleolyan gyors lesz, de ezenkívül semmi más.
Fordítva is lehet, de nem lesz gyorsabb, ugyebár a kábel ugyanaz mindenhol.

(remélem nem mondtam ökörséget)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#46578) necrobin válasza cyberkind (#46577) üzenetére


necrobin
tag

Na ennek örülök, köszi a gyors választ. Akkor emiatt nem aggódom. :D
Akkor megveszem a CPU-t és az alaplapot, és ideglenesen maradhat benne a sz@r HDD

[ Szerkesztve ]

(#46579) Balathruin válasza cyberkind (#46577) üzenetére


Balathruin
veterán

A HDD biztos nem lesz fele sebességű, az SSD tud lassulni ez miatt, de az se vészes.
#46580: Minimálisan. Normál esetben ~5MB/s folyamatos írásról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#46580) cyberkind válasza Balathruin (#46579) üzenetére


cyberkind
félisten

De lassulni tud az is, nem?

Paranormal Cocktivity

(#46581) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,

Hogy van az, hogy a wd black 5 ev gyari garival rendelkezik, de mindenfele garival aruljak. Edigital 2 ev, ipon 5 ev, klickcomp 3 ev.
Ha mondjuk edigitalban veszem es lejar a 2 ev, akkor a gyartonal meg lehet vhogyan ervenyesiteni a gart 5 eves koraig? Vagy vegyem ott, ahol 5 evet irnak ra?
Elore is koszi!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#46582) _Fior_


_Fior_
újonc

Sziasztok!

HDD vásárlás előtt állok,és eléggé nagy tárhellyel rendelkező megoldásban gondolkozom.Nézegettem az 5-6Tb-os WD meghajtókat,mi a véleményetek,érdemes ekkora tárhellyel rendelkező HDD-t vásárolni?Funkcióját tekintve csak és kizárólag adattárolásra használnám,a rendszer SSD-ről fut.Köszi a segítséget előre is!

(#46583) jim bcs válasza _Fior_ (#46582) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Csak gondolj abba bele ha gebasz van azt az 5-6TB-ot elég lesz lementeni vagy rosszabb esetben ha elszáll akkor bibi van, de egy másikkal kiküszöbölhető.
Tehát mindenképpen azt javasolnám, hogy mindegy hány TB-os lesz az adat feltétlen vegyél mégegyet biztonsági adatnak, így ha elszáll az egyik ott van a másik így amikor megveszed az újat csak rá kell húzni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46584) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi egy hibrid Seagate 500GB 64MB SATA3 ST500LM000 típusú merevlemezzel kapcsolatban. Egy notebookba szánom, és azért nem egy SSD-t tervezek bele, mert a DVD-írómat nem akarom kivenni a gépből (ugye aminek a helyére menne SSD esetében a merevlemez). Tudom, hogy nem összemérhető egy SSD sebességével, de azért gyorsabb lesz egy hagyományos merevlemezhez képest. Jó gondolom? Milyen tapasztalatok vannak erről a Seagate-ről? Vagy ha a meglátásotok szerint nem bevállalós darab, van helyette jobb vétel? Előre is köszönöm a fáradozásotokat! :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#46585) _Fior_ válasza jim bcs (#46583) üzenetére


_Fior_
újonc

igen,én is emiatt féltem/ek egy kicsit,ezért is kérdeztem,hogy vannak-e már annyira kiforrottak az ekkora tárhellyel rendelkező vinyók,mint pl. az 1-2 terás társaik.amúgy WD greenben gondolkozom elsősorban,erről mi a véleményed?

(#46586) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

1 TB-os HDD-t szeretnék venni, SSD mellé, viszont erről futnának játékok is. Örülnék ha halk lenne. Erre a célra mit ajánlanátok? A WD10EZEX megfelelő lenne?

(#46587) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Seagate winyót szeretnék vásárolni. Mindennapi használatra kellene filmezni, játékra, programoknak, mindennek. Találtam 4 féle típust. Ezek közül mind 7200 RPM,mi a különbség ezek között, melyik a legjobb választás ezek közül? Melyik a leg strapabíróbb? Az áruk jelen esetben nem mérvadó!
Szerintetek melyiket vegyem meg?

SEAGATE Surveillance 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000VX001
SEAGATE Desktop 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM004
SEAGATE SV35.6 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000VX000
SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#46588) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

WD20EZRX és WD20EFRX között van valami nagy különbség?

(#46589) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok! 2 terrás vinyót (nem rendszervinyó, csak adattárolásra használom) milyenre érdemes particionálni?

(#46590) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Toshiba HDD-k megbízhatósága milyen mostanában? Szemezek egy ilyennel, de nem vagyok benne mostanában a HDD-s infókban. Emellé keresek egy párt.

Alapvetően az volt a koncepció, hogy két különböző márka terméke legyen, így került képbe a toshiba, de arra csak 2 év gari van, erre a hitára 3, viszont akkor két azonos típus lenne, ami kicsit kisebb biztonság.

Mennyire érdemes toshibában gondolkodni? Esetleg milyen más márka jöhet szóba? WD-t most nem akarok, Seagate-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#46591) lionhearted


lionhearted
őstag

@dauphin SSHD-k nagyon gyorsak rendszerlemeznek. Remek választás.

@_Fior_: A Green és a kiforottság/stabilitás két külön kategória. A csak és kizárólagos adattárolás is ugye nem egyféle használat. Ha folyamatosan letöltögetsz, játszol róla, stb, az már nem tárolás, hanem aktív használat. A tárolás a backupolás, archíválás, az előzőekhez képest jelentősen ritkább hozzáférés jellemez.

@Vekko: Ha csak WD-ben gondolkozol, akkor igen. A Blacknél legalább is olcsóbb, egyébként az jobb, de nem hangosabb (papíron egyforma). ST vonalon pedig jó a Desktop (=WD Blue), vagy az SSHD termékcsalád.

@ló úr: Ez valójában csak 2, csak mindkettőből egy régebbi és egy újabb típus. A két felső az újabb. A Surveillance tartósabbnak számít (hiszen 24/7 üzemre van), 3 év garival, de teljesen más felhasználási körülményekre készült, így én maradnék a Desktop vagy méginkább az SSHD termékcsalád mellett. Ez utóbbi gyorsabb rendszert eredményez, főleg ha az ár nem mérvadó. :)

@bl0ck: A Red ajánlható aktívabb tárolásra is, ahogy ezt már fentebb kifejtettem, a Green nem. Rendszerlemeznek egyik sem ajánlott, de ha van egy gyors rendszerlemez, amellett programindításra a Red még elviselhető eredményt hozhat, így csak akkor ajánlható, ha ez nem fontos szempont.

@Johnny Cage: Ha nem OS lemez, akkor mehet a GPT. Rendszerlemez esetén UEFI támogatás kellene ehhez a típushoz. Egyébként később minden probléma nélkül konvertálható, de a GPT stabilabb a különböző ellenörzőkódok és a duplikált elhelyezés miatt.

@DeFranco: Toshibáról nekem sincs infóm, de ST vonalon csak SSHD-t találsz majd ekkora méretben, az is 3 év garis. Az penge, ha rendszernek lesz, de nem kristálytiszta, hogy milyen elrendezésben fog futni. Egyébként Toshibának is vannak SSHD lemezei ekkora méretben. Dell laposokban mintha már láttam volna őket, szóval akár jók is lehetnek. A Desktop lemezeiből kár kiindulni, ott főleg a régi Hitachi gyártósor maradt meg.

Tegnap még működött...

(#46592) DeFranco válasza lionhearted (#46591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Asztali PC-be lesz adattárolásra, egy samu 830-as SSD adja a műsort, mellette egy 1 TB-s 2,5"-os hita van most raktárnak, és akarok mellé rakni még egy valamilyen 1 TB-s 2,5"-ost.

Azt fogadjuk el, hogy 2,5"-os kell, és azt, hogy nem WD Red :B

Értelemszerűen 5400-as elég, nem kell 7200-es, és értelemszerűen nem kell SSHD sem. Magas megbízhatóság, magas gariidő (preferált 3 év), kis hőtermelés a szempont. Meg az ár persze-

(#46593) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Vettem egy 2 terás wd green vinyót, sajna rossz volt, egy ilyent kaptam helyette.. remélem nem bánom meg.

Vélemények, tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#46594) M107 válasza -secret- (#46593) üzenetére


M107
addikt

:R

Mennyi idős ? kicsit sok rajta a ki-be kapcsolás ennyi idő távlatban ( 5 nap munka órara értem)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46595) M107 válasza DeFranco (#46592) üzenetére


M107
addikt

:R

Nincs vele gond, nálam legalább is.
2013.06 havi gyártású, 2014.06.10 lett vásárolva. azóta 100/100.


De hidd el a WD RED-del sem jársz rosszul főleg adattárolás szempontjából. 2014.07 havi gyártású legyen minimum az parkolás menetes.

Lemez modelszám,WDC WD10EFRX-68PJCN0
Lemez revízió,82.00A82
Teljes méret,953867 MB

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46596) -secret- válasza M107 (#46594) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fingom nincs, gari már nincs rajt. Adatmentésre volt használva.

(#46597) M107 válasza -secret- (#46596) üzenetére


M107
addikt

:R

Mikor gyártották rajta van a címkén, gari nélkül vetted, bátor vagy :B :U .
Egy Smart képet és egy információs képet a HDS -sel be tudsz rakni még.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46598) -secret- válasza M107 (#46597) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ezt csak holnap tudom megmondani. :)

Az eladó 3 hónap garit válla rá.

[ Szerkesztve ]

(#46599) bl0ck válasza lionhearted (#46591) üzenetére


bl0ck
tag

Rendszer ssd-n van, meg főbb programok. Nem létszükséglet programoknak, filmeknek, játékoknak és egyéb hasonló dolgoknak kellene. Ez lenne egyik szempont, a másik, hogy nem olyan sos, de red Gianninak csak kb 1 hét múlva lesz.

(#46600) FollowTheORI válasza DeFranco (#46590) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez ügye mindig relatív, de nekem nincsenek jó tapasztalataim noti vonalon a Toshibával.

Inkább akkor már WD Blue vagy még egy Hita.

(#46593) -secret-

Futásteljesítmény alapján nem lesz vele gond, ez szinte nem is volt használva.
A többi meg majd kiderül, előre nem lehet megmondani.
Esetleg csinálj rajta egy komolyabb stressz tesztet, pl HD sentinel Extended self testet. És ha az oké akkor használd nyugodtan.

"The Extended self test performs the above and it has a complete surface scan which reveals the problematic areas (if any) and forces the bad sector reallocation. It is recommended to periodically use this test to verify the disk health - especially on a hard disk with less than 100% health."

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.