Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#39651) choco01 válasza Emperor_ (#39650) üzenetére


choco01
addikt

Rendelek Adatát hátha tudnak berendelni jövőhétre .. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39652) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Aki SSD-t tervez venni ne halogassa sokáig: "drágulhatnak az SSD-k"

⭐ Stella

(#39653) Kolondrum válasza radi8tor (#39652) üzenetére

Akkor rögzítem 2016.11.10. Goodram 240-es 22.7K volt. :R

(#39654) cskj1


cskj1
csendes tag

sziasztok, errol tudtok valami nem lattam a nem ajanlottak kozott:
Kingston SSDNow UV400 240 GB

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#39655) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy egy régi ssd-t klónoznák egy újra.(win10 alap progik)
és annak ellenére, hogy a régi ssd-n törölve voltak az adataim, az új ssd-n visszaállíthatóak lesznek az adatok?

Bocsánat ha rossz topik, csak jobbat nem találtam

Szépnapot!

(#39656) Kolondrum válasza cskj1 (#39654) üzenetére

[link]

Karácsonyig nincs használatban.

(#39657) cskj1 válasza Kolondrum (#39656) üzenetére


cskj1
csendes tag

koszi:)

"Life isn’t about waiting for the storm to pass… It’s about learning to dance in the rain."

(#39658) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, biztos emlekeztek,hogy T420-ba kerestem mult heten 120/128GB-os SSD-t. Nos, picit valtozott a keret, inkabb kiszoritok par extra €-t egy 240-esre szoval lenne 2 teljesen uj jelolt.

Crucial MX300 275 GB, MX200 ott van konzumer ajanlott kategoriaban, mi a helyzet az MX300-al? A masik a Crucial BX200 240-es, ez semilyen kategoriaban nincs az ajanlottak kozott, ezert inkabb az MX300 fele huznek.

Velemenyek?

Koszonom
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39659) Raymond válasza Balinov (#39658) üzenetére


Raymond
félisten

BX200 felejtos, MX200-hoz mindenkepp kell az utolso firmware anelkul sebessegvesztes jon elo a telitettseg novegedesevel, egyebkent jo, MX300 legjobb ar/kapacitas arany.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39660) Balinov válasza Raymond (#39659) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, akkor megcelzom az MX300-at. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39661) Top cat


Top cat
őstag

Sziasztok!

Havernak rakok össze komplett gépet SSD-vel. Ezt a két típust néztem ki.

Samsung 850 EVO 250G
Kingston HyperX Fury 240G

Az ajánlóban írva van, hogy mindkettőn van írási limit. Ezek vannak megadva a specifikációban.

Samsung 120/250GB : 75 TBW
Kingston 240GB: 641TB 2.5 DWPD

A Samsung ennyire nem bízik a portékájában?

(#39662) Kolondrum válasza Top cat (#39661) üzenetére

Átlagos használattal nézve, évi 6-7TB-al miről beszélünk?

Szerk: Persze azért érdekes lehet mondjuk milyen a sebesség 5Tb-nál, mert hogy nem hozza a gyárit az fix.
A Corsair Force GT 7Tb-al még hibátlan volt minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#39663) Top cat válasza Kolondrum (#39662) üzenetére


Top cat
őstag

Tudom sok ez a 75 TB, nekem egy Intel 520 van 2 éves elmúlt 5TB írással.

A Kingston lepett meg a 641TB-al :Y

(#39664) dugo_ válasza Top cat (#39661) üzenetére


dugo_
veterán

Az nem íráslimit a Fury-n , csak tényközlés, hogy ennyit bír az adott szabvány szerinti mérésnél.

(#39665) Tin válasza Top cat (#39663) üzenetére


Tin
veterán

samsung 830 128GB: több, mint 4 éves, 7.21 TB, 705 nap működés (ez a 4 év alatt napi átlag 11.6 óra, sokat megy).

most rendeltem egy 850 pro-t, direkt megnéztem, 300 TBW... akkor az 150 évig menne ilyen használat mellett?:D

az emagon rendelt olcsó kingston uv400 128GB-ra is 50 TBW-t adnak... az is 25 év lenne...

[ Szerkesztve ]

(#39666) Emperor_ válasza Top cat (#39661) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem.
A Samsung inkább azt szeretné, hogy a nagy átlagnak szánt SSD-i ne egy szerverben végezzék, ahol a jó kis terhelés hatására szétírják őket és visszaviszik gariba. Ezt akarják elkerülni a gariba foglalt TBW korláttal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39667) Emperor_ válasza MrMajus (#39617) üzenetére


Emperor_
addikt

Fury-t ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39668) tpeter77 válasza Emperor_ (#39667) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Saját asztali gépbe vennék SSD-t karácsony előtt ha lehet...
Megbízható modellt kerestem, Plextorból már csak az M6S-t látom elfogadható áron, az M6 Pro nagyon megdrágult. Mit célszerű még átlagos gépbe venni? SX930 talán?
15-20k közötti ársávban keresgéltem, mert limitmentes vagy nagy adatbírásút kerestem, ugyanis a HDD-t már csak biztonsági tartaléknak tartanám a gépben (csak akkor lesz bekapcsolva, ha a videókat, fotókat másolom rá) és bizony torrentezni is az SSD-ről fogok.
Az új árakat látván eltűnődtem, lehet hogy még egy Goodram Iridium 240-est kellene vennem, és nem is 128GB-os Plextort, vagy Adatát ?!

(#39669) Top cat válasza dugo_ (#39664) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg a Fury lesz a kiválasztott, 4k-val olcsóbb.

(#39662) Kolondrum

Nem hozza a gyárit, mivel csak Sata 2-es az alaplapom

(#39665) Tin

Hozzád képest akkor én gyilkolom az SSD-t (pedig nem is) :D

(#39670) Darwen


Darwen
csendes tag

Szervusztok!

Elolvastam az összefoglalót, de úgy érzem további tanácsra szorulok.
Jelenleg egy Asus K501LX (4+8 gb RAM, i7-5500U, nVidia Geforce GTX950M, az alaplap típusát nem találtam meg, ebay alapján talán: 31xk5mb00k0) boldog tulajdonosa vagyok.

Diák vagyok, így sokat utaztatom a gépet, elsősorban rendszermeghajtónak szeretném, illetve egy-két játékot és Lightroomot tennék rá, a többi maradhat HDD-n. Egyéb megterhelő tevékenység max VBA kódolás.
Úgy gondolom, hogy erre 240-256 GB elég lehet.

A gépben van kialakított foglalat, m.2 és 2280, talán 7mm.

A memóriabővítést a Laptopszalonnál végeztettem, ők a kínálatukból jelenleg a Kingston SSDNow 240-et ajánlották, a Samsung EVO 250 GB-ról nem túl jó véleménnyel vannak.

Garancia/élettartam: szerintem 3 év megfelelő időtáv, utána valószínűleg céges gépet fogok nyúzni és változik a preferencia

Elvárások:
- strapabíróbb rendszer az utazásokhoz
- jobb teljesítmény és hosszabb akkumulátor üzemidő
- a laptop élettartamának megnövelése (1 éves, a maradék 3 évben max (ha még lehet) udpatelni, de nem cserélni szeretném

Keret:
- 30-35 körül szántam rá, de 50-ig meghallgatnám a javaslatokat.

Van-e tapasztalat a Kingston SSDNow-ról, illetve az SSD+gép kombinációról?
Mit gondoltok, így elég-e a 240 GB?
Van-e jobb, amelyet inkább ajánlanátok nekem?

Köszönöm a segítségre fordított időt! (A laptop választásnál igénybe vettem a segítségeteket, és utólag az egyik legjobb döntésnek bizonyult)

Üdv,
Ádám

(#39671) Dency01


Dency01
aktív tag

PCX-hez kupon kód, talán még ma érvényes: LDCE3E4SZFZX

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#39672) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Olcsó de megbízható 120-as SSD-t szeretnék régi géphez (E6500, 4GB RAM, HD 4850 1GB). Játékra használja, de a HDD nagyon lassú és öreg. Mit érdemes venni? 3 év garancia nem árt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39673) szpali válasza Redneck (#39672) üzenetére


szpali
addikt

hardveraprón láttam 850evo-t 21e-ért

jófogáson meg 500as 850evo-t 40e-ért (reggel, amikor elhoztam a sajátomat még 1 db van a srácnak)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#39674) Redneck válasza szpali (#39673) üzenetére


Redneck
veterán

Az lemaradt hogy használt nem játszik. Nagyobb sem kell. 120-128GB-os elég. Win7 64 bit, CS:GO, és 1-1 régebbi játék kerül rá néha. A lényeg hogy olcsó legyen, 3 év garanciával, és ne a legalja noname.

Gyerek gépébe lesz, HDD-vel az a gép halál.

Szerk:
15 körül keresek, max újat veszek ismert hardveraprós bizniszmanusoktól.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39675) GmailOutlook


GmailOutlook
tag

Sziasztok!

Az alap kérdés hogy Kingston HyperX Savage (240 GB) vagy Kingston KC 400 (256 GB)?
Az előbbi szerepel az összefoglalóban mint ajánlott, az utóbbi nincs benne. Mindkettő MLC alapú.

HyperX Savage:
- Otthoni felhasználásra készült
- 240 GB
- 306 TBW
- 96 gramm
- o/í: 520/510 MB/s
- Phison S10 vezérlő (négymagos, nyolccsatornás)
- Fogyasztás: 0.39W Idle / 0.5W Avg / 1.4W (MAX) Read / 4.35W (MAX) Write

KC 400:
- Üzleti felhasználásra készült
- 256 GB
- 300 TBW
- 60 gramm
- o/í: 550/540 MB/s
- Phison PS3110-S10 (négymagos, nyolccsatornás)
- Fogyasztás: 0.255 W Idle / 0.335 W Avg / 1.22 W (MAX) Read / 3.74 W (MAX)
- non + ultra: "Az üzleti adatok teljes körű biztonsága érdekében a KC400 SSD SmartECC™ adatvédelmi funkcióval és SmartRefresh™ olvasási hiba elleni védelemmel rendelkezik, melynek segítségével egy felmerülő hiba esetén az adatok visszaállíthatók. A firmware biztonságnak köszönhetően pedig egy váratlan áramkimaradás esetén sem vesznek el a fontos információk."

Kérdések:
- Melyiket vegyem? (Árban majdnem azonosak. Csak a paraméterek alapján egyértelműen KC 400 a jobb mindenben.)
- KC 400 a 60 grammal nem mehet a minőség rovására (38%-al (!) kevesebb mint az X Savage)?
- Vezérlője melyiknek jobb?
- Személyes tapasztalata van valakinek bármelyikkel?
- KC 400 (nagyon jól hangzó) adatvédelmi funkciói valóban hasznosak az X Savageval szemben, vagy p. vakítás? Kellenek ezek?

A HyperX Fury (240 GB) élettartama 641 TBW azaz, a duplája a fentiekének, de régebbi konstrukció illetve az o/í: 420/120 MB/s
- Megéri az élettartam (TBW) rovására a fenti kettő gyorsabb (KC400 vagy X Savage) közül választani a Fury helyett?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#39676) GmailOutlook válasza GmailOutlook (#39675) üzenetére


GmailOutlook
tag

A vezérlő kérdése kiesett, mert elvileg ugyanaz.
Közben olvastam, hogy mindkettőnek Phison PS3110-S10 (négymagos, nyolccsatornás) vezérlője van.

(#39677) Top cat válasza GmailOutlook (#39675) üzenetére


Top cat
őstag

HyperX FURY SSD gyári adatai.

Compressible data transfer (ATTO)
all capacities: 500MB/s read and 500MB/s write

Incompressible data transfer (AS-SSD and CrystalDiskMark)
120GB — 420MB/s read and 120MB/s write
240GB — 470MB/s read and 220MB/s write
480GB — 450MB/s read and 208MB/s write

Úgy látszik egyes helyeken az utóbbi adatot adják meg.

(#39678) ló úr válasza #16729600 (#39588) üzenetére


ló úr
őstag

17k-ért szerintem jó vétel. MLC chipes. Siman vallalnam.
[link]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#39679) Emperor_ válasza tpeter77 (#39668) üzenetére


Emperor_
addikt

A M6S szerintem simán vállalható. Az SX930 is jó választás.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39680) Redneck válasza Redneck (#39674) üzenetére


Redneck
veterán

Végül UV400 lett 15k alatt. Biztos feldobja a régi vasat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39681) Emperor_ válasza Darwen (#39670) üzenetére


Emperor_
addikt

SATA3-as vagy M.2-es SSD-t keresel?

(#39672) Redneck
HyperX Fury a legolcsóbb megbízható, ajánlott SSD.

(#39675) GmailOutlook
KC400 egyértelműen. Még nincs az ajánlóban, de ott lesz nem sokára ;) .
Dicséretes, hogy ilyen alaposan utánanéztél. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39682) Redneck válasza Emperor_ (#39681) üzenetére


Redneck
veterán

UV400 nem jó a gyerkőcnek? Arra hogy menjen az OS és pár játék rá? Adat úgyis HDD-n lesz. Megkérdezem az mennyi.

Szerk:
Értem, akkor felejtős, 1-2 rongyon nem fogok spórolni.
Meg akarom venni és utána nem foglalkozom vele.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39683) Emperor_ válasza Redneck (#39682) üzenetére


Emperor_
addikt

A Fury tartósabb. Az UV400-as sebesség gondok adódtak...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39684) Lordus


Lordus
senior tag

üdv,

segítséget kérnék.
Első SSD-met venném, nem értek hozzájuk.

Dell Optiplex 780 gép, Xeon 4 magos CPU (=C2Q Q9550), 8gb ddr3 ram (az alaplap típusa is optiplex 780)
SATA 2 csatlakozó van rajta!

SSD elvárások:
1. legfontosabb a megbízhatóság - nem mehet tönkre, napi 8 órát megy a gép, rendszer lenne rajta és photoshop/corel lenne használva róla. Nem állandóan van használva, de óriási kiesés, ha megáll a gép.
2. nem kell nagy. 128gb elég, max 256gb (ár/érték arány függvénye)
3. extra sebesség: sata 2 csati lévén ez sem a legfontosabb, de persze ne legyen lassú sem.
4. nettó ár számít (cégre veszem) - nem tudok konkrét árat mondani, persze, hogy árérzékeny, de rugalmas vagyok.
5. gari jó lenne 5 év, de ha egy elismert típus amit ajánlotok olcsó és 3 év garral van, egye fene.

Szóval olyan ár/érték arányban kiváló ssd kell, ami legalább 128gb, sata2 maximumát tudja írni/olvasni, 101%-ig megbízható, sokáig kiszolgál, nem csúcsmodell, nem horror árú.

köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#39685) Darwen válasza Emperor_ (#39681) üzenetére


Darwen
csendes tag

M.2-est keresek.

És @Redneck: a gyerkőc ötödéves egyetemista ;)

(#39686) Emperor_ válasza Darwen (#39685) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt ajánlom.

Lordus
Ez szerintem jó lesz. Azt nem tudom garantálni semelyik ajánlott SSD esetén, hogy nem fog tönkre menni :( . A rendszeres mentés alapkövetelmény bármilyen technológiájú adattárolót használjunk is. Amiket ajánlunk, bevált megbízható darabok, ezt tudom csak mondani ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#39687) Lordus válasza Emperor_ (#39686) üzenetére


Lordus
senior tag

köszönöm, természetesen nem arra gondoltam, hogy ha ajánlasz valamit, és 4 év múlva behal, akkor megkereslek és kitekerem a nyakad :N Csak a tapasztalatok alapján várom, hogy a lehető legmegfelelőbb, megbízható, kiforrott (nem legújabb) darabot ajánljatok!

köszi, meglesem!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#39688) fishman985


fishman985
tag

Szerintetek melyiket lenne érdemes megvennem?

525GB Crucial Mx300 vs Samsung 850 EVO 500GB.

39.790.- 3év gari vs 48.990 5 év gari.

Van valamelyik mellett érv pro és kontra a garancián kívűl?

[ Szerkesztve ]

(#39689) GmailOutlook válasza Top cat (#39677) üzenetére


GmailOutlook
tag

Én néztem el egy sorral, elnézést!
Valóban a Fury 240 GB helyesen o/í: 470/220 MB/s-t tud.

De az alapkérdés maradt, hogy 641 TBW és Fury, vagy a fele TBW (300 körül) de több mint dupla írási sebesség 510-540 MB/s? Melyik a fontosabb, előnyösebb?

Egyáltalán egy átlag felhasználónak a 300 TBW az hány év?

(#39690) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Dell N7110-es laptoba szeretnék SSD-t. Az optika helyére lenne beépítő kerettel.
120GB-os kellene olyan 16K körül.
Ezek közül melyik ajánlott?
link
link
link
link

[ Szerkesztve ]

(#39691) GmailOutlook válasza Emperor_ (#39681) üzenetére


GmailOutlook
tag

Köszönöm a véleményt és a dícséretet is. :K
Bár azért az egyes kérdéseimre nem kaptam választ.
- Pl. hogyan tudtak 96 g-ból 60g-os nagyobb tudásút és 6,6%-al nagyobb tároló kapacításút előállítani?
- Biztos, hogy a KC 400 a 60g-jával jobb lesz hosszútávon?
- Vagy az adatvédelmi funkciók és az olvasási hiba védelem fontossága? Stb...

Engem már teljesen lefárasztott a téma (meg az alaposságom) bevallom őszintén, elég sok időt ráfordítottam, de sok évre veszem, lehet hogy az élettartamáig lesz használva.
KC 400 és a Savage is volt ma jó áron egy helyen a neten, de délutánra megemelték az árat 6e-rel...
1 hónapja ment tönkre a laptopomban a winchester 5 év után...

[ Szerkesztve ]

(#39692) jeni válasza Tom5 (#39690) üzenetére


jeni
félisten

hello
egyik sem
olvasd az összefoglalót
ott minden meg van a döntésedhez
ezt vedd ha van rá keret

[ Szerkesztve ]

(#39693) Tom5 válasza jeni (#39692) üzenetére


Tom5
addikt

:R Köszönöm.

Közben elkezdtem azon gondolkodni, hogy a mostani Samsung 830-asom menne a laptopba és annak a helyére kellene valami. Konfig az adataimnál. Akár M2-es foglalat is játszhat. Mire lenne érdemes váltani?

(#39694) jeni válasza Tom5 (#39693) üzenetére


jeni
félisten

árban továbbra is az 2,5 méretű SSD-t.
m.2 kivitelben csak az ami M.2 NVMe az meg jóval drágább

[ Szerkesztve ]

(#39695) Tom5 válasza jeni (#39694) üzenetére


Tom5
addikt

Az a baj, hogy nem találok olyan SSD-t amt nyugodtan megvennék használtan a laptoba. (családtagnak lenne)
Az enyémmel meg tisztában vagyok, mi merre hogyan. Érdemes lehet lecserélni a 830-at erre az ADATA-ra?
Csak rendszernek, játékoknak ott a vertex.

(#39696) Top cat válasza GmailOutlook (#39689) üzenetére


Top cat
őstag

Ez már csak így van. Minél jobban beleásod magad annál inkább elbizonytalanodsz :)

Ezek a sebességek amiket megadnak a meghajtókra a szekvenciális írásra/olvasásra vonatkoznak.
Az operációs rendszernek ez nem sokat számít. E-pénisz növelésére való :D

300 TBW az rengeteg. Ha egy kicsit vissza olvasol láthatod, hogy nekem több mint 2 év alatt
5 TBW jött össze.

Az SSD vételnél azt kell igazából eldöntened, hogy mennyit szánsz rá és mi a fontos neked.
A garancia idő vagy a sebesség. Ha mind a kettőt megtalálod egyben az a legjobb.

A Savage és a KC400 Phison vezérlős a Fury SandForce-os.
A SandForce vezérlő tömörített adatokkal lassabban dolgozik. Ezért a sebesség különbség.

Ha ez a 3 az opció én a Savage-t választanám.

Ne nagyon várj a vásárlással mert mennek fel az árak :(((

(#39697) Redneck


Redneck
veterán

Sata 3Gbps csatis alaplaphoz V400 vagy Fury 120GB? Megéri az utóbbi mert fejlettebb? Egyáltalán lesz különbség?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39698) tpeter77 válasza Emperor_ (#39679) üzenetére


tpeter77
addikt

tudom, csak az a "baj" hogy 23k-ért vettem a Goodram 240GB-osát és az M6S 20k az SX930 meg 18k és csak 128-asok.
Ha nem lenne a Goodram ilyen jó áron, nem lenne kérdés... így viszont lehet megvárom, mire újra rendelni lehet a Goodramot és akkor inkább 240-est veszek. Annak is bírnia kell a torrentezést. Vagy rosszul gondolom?!

(#39699) Raymond válasza tpeter77 (#39698) üzenetére


Raymond
félisten

Az SSD-k gyakorlatilag tobb szaz TB-ot birnak manapsag, ezt nem konnyu elerni meg torrentezes mellett sem. Ott is a zome olvasas lesz, de ha nem igy lenne, szamolj utanna mennyit kene hasznalnod. Az irasok a fontosak, tehat 4x kene teleirnod az SSD-t hogy 1TB meglegyen, ez azert nem ket nap es akkor ezt eljatszhatod nagyon nagyon sokszor. Meg a konzervativ limitalt 80TBW cuccoknal is amik a valosagban azert sokkal tobbet birnak. A write amplification se lehet akkor problema, mert manapsag a meretuk miatt is mar a torrent file-ok nem 64kB-256kB chunk-okbol allnak hanem inkabb 1MB-2MB ami sokkal jobb az SSD NAND page write-hoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39700) Top cat válasza Redneck (#39697) üzenetére


Top cat
őstag

Feljebb azt írtad " Végül UV400 lett ", akkor mégsem dőlt el?

Egy kis olvasnivaló

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.