Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) AtHoS válasza MasterDeeJay (#21400) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Qsoft RamDisk

Evaluation verzióként használva Lejár a használata és új verziót kelll telepíteni.
"The "Enterprise Evaluation" versions are freely available and can be downloaded from the links within the table below. These versions are full functional , but they will stop working ( expire ) on April 1st , 2012."

A linkelt oldalon elég sok infót leírnak a programról.
Tud menteni OS leállításkor ill. visszatölteni induláskor. Én 1,5GB-os mérettel használom. Nagyobb méretre nincs tapasztalatom vele.

read-only mode on the forum

(#21402) MasterDeeJay válasza AtHoS (#21401) üzenetére

Ez eddig jó. Gyors, működik 10gb-vel, hosszabb távon tesztelem.
Köszi!
:R

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21403) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van olyan program, ami konvertálni tud NTFS partíciókat más allocation unit size-ra?
Ja, és bootolható USB-ről is fut?

Azt hiszem ma csináltam valami hülyeséget. :U

Egy ideje már rosszalkodott a rendszer (Win7x64 - nem települt a nyomtató driver, az "sfc /scannow" talált hibákat, de nem tudta javítani, stb.), így rászántam magam, hogy újratelepítem.

Viszont közben gondoltam egyet, és úgy döntöttem hogy gparted-el törlöm a kis 50Gb-os rendszerpartíciót, hozzácsapom ezt a kis helyet a nagy ~1.8Tb-os partícióhoz (a RAID0 tömb összes többi része), és ezután nem lesz külön rendszerpartícióm, mert csak a gond van a szeletelgetéssel (új gépeken már eleve nem szeletelek, csak ez már nagyon rég így van, és a nagy terület miatt eddig nem piszkáltam - tele van adattal a ~1.8Tb)

Aztán ahogy elkezdett dolgozni a gparted, és kiírta hogy olvas 2Mb-os szeletekkel, megijedtem, hogy ebből baj lesz!

A régi 50Gb-os rendszerpartíció 4096-as, a nagy ~1.8Tb-os partíció pedig nagyobb allocation unit size-al volt formázva.
Mivel most a kicsit töröltem és a nagyot nyújtom meg, így az új nagy partíció nem 4096-os lesz, így pedig nem engedi majd a Windows 7 hogy ide telepítsem.

Mi lenne erre a megoldás?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21404) GIJoe válasza MasterDeeJay (#21402) üzenetére


GIJoe
addikt

(#21405) AtHoS válasza janos666 (#21403) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még jó régen (évekkel ezelőtt) írogatták, hogy az Acronis féle DiskDirectorSuite 9 képes 4k-ból 64k-ba konvertálni úgy, hogy utána a partíciót OS-nek is lehet használni.

Azóta eltelt egy kevés idő, de gondolom a szoft nem felejtette el ezt a fícsört és ha jól emlékszem boot lemezt is lehetett vele készíttetni. Talán HirensBCD-n meg is található

read-only mode on the forum

(#21406) janos666 válasza AtHoS (#21405) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

képes 4k-ból 64k-ba konvertálni úgy, hogy utána a partíciót OS-nek is lehet használni.

Ez elgondolkodtató. Lehet, hogy én emlékszem rosszul és 4k alatt nem lehet Win7-et telepíteni, de felette egész 64k-ig?

Csak onnan rémlett, hogy egy időben már használtam SSD-t rendszermeghajtónak (csak bedöglött, nem cserélték hanem pénzt adtak vissza és azóta nem vettem másikat) és ott ugye nagy cluster az ideális, és mint ha mégsem tudtam volna 4k fölé menni úgy, ha oda akarom tenni a Win-t.

Na de mindjárt végez a gparted, majd kiderül. Mert már arra sem emlékszem pontosan mennyire volt formázva ez a partíció, csak úgy rémlik többre, mint 4k.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21407) AtHoS válasza janos666 (#21406) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A történet még 2005 magasságában volt, így a 4k->64k konvertálás még XP-re volt értendő.

Egyébként itt vannak a lementett fórum hozzászólások:
"Az Acronis Disc Director Suite 9 kizárólagos extrája az, hogy KÉPES (win2k, xp,
2k3) RENDSZERPARTICIÓT átkonvertálni defult 4kb/clus. -ból 64k-ra úgy, hogy
azután az működik is. Szemben a PQ PM-el ami vagy hibával száll el vagy még szét
is kúrja a particiót azaz bootolhatatlanná teszi."

"Gyors lemezműveletek XP alatt Ha picit visszaolvasol itt-ott meg az laplapos
forumon én mindenkinek pofázom, hogy akkor tuti az xp ha 64 cluster/sector méret
alatt megy igazán jól, mégha fél giga lemezhelyt el is pazarol az ember vele
mind a boot és minden más is sokkal gyorsabb lesz. Ghost topicban régóta
írogatok erről. Nameg az is sokat számít, ha a page külön particióna van és
persze az is 64k-s. Az Xp telepítője csak 4kb/sec. -es clustert tud, nagyobb
clusteres ntfs-től li is akad. Jogos kérdés, hogy mi is a megoldás. A partition
magic tud konvertálni 4k ról 64k-ra csakhogy minden esetbven kiakad rendszer
vinyót konvertálsz. Itt jön képbe az Acronis Disc Director Suite 9. Ez zokszó
nélkül le tudja konvertálni az xp-t 64k-ra. Megjegyzem az segít még az Xp
sebességen ha RAID-0 -án van 128kb-os stripp mellett és 64kb/sec. -es partición
ami nem nagyobb mint 8gb.

jó kovertálgatást"

Sajnos a forrást nem tudom linkelni csak az annó lementett hozzászólásokat. Ebből úgy vettem ki, hogy 4k fölé tud rendben konvertálni. Win7 telepíthetőségéről nincs infóm :B

read-only mode on the forum

(#21408) janos666 válasza AtHoS (#21407) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz, az idézett szöveg is írja, hogy a Windows nem hajlandó 4k cluster felett települni.

Nézegettem ezt a progit. Lehet hogy az lesz a megoldás ha átmenetileg berakok egy winyót a gépbe, arról bootolva egy windows-ba átkovertálom a cluster size-t ezzel az Acronics, és remélhetőleg még mindig meglesznek az adatok és felmegy a Win is. :DDD

Most azon akadtam ki, hogy a 3 lépésből még mindig ugyanúgy 2/3-on áll az után is, hogy végigért egyszer a csík 1óra38perc-ről, de most megint számol 2/3-adik lépésként 3:48-ról. :Y
Ez egynek se kevés, de most már azt sem tudom biztosra hogy hány lépésből áll a 2. lépés. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21409) AtHoS válasza janos666 (#21408) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát lehet, hogy már telepített win partíciójánál van értelme konvertálni. Én magam nem teszteltem sosem. Azért az adataidra vigyázz :R

read-only mode on the forum

(#21410) troland26


troland26
őstag

üdv

320x240 es felbontásu mp4 re szeretnék átméretezni kissebb videókat ( youtube ) , hogy le tudjam játszani a telefonomon ..mit ajánlotok ?

(#21411) Dluinet válasza troland26 (#21410) üzenetére


Dluinet
nagyúr


troland26
Link

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21412) troland26 válasza Dluinet (#21411) üzenetére


troland26
őstag

ezzel nem tudok átméretezni 320x240-re...vagy csak nem találom a módját

(#21413) sfdrakex válasza troland26 (#21410) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Any video converter vagy avi to 3gp,

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21414) Dluinet válasza troland26 (#21412) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bocsi Freemake Video Converter abban még a telefont típusát is beállíthatod.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21415) janos666 válasza AtHoS (#21409) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem félreérted kicsit.
Én nem növelni, hanem csökkenteni akarom majd a méretet, mert összerakok két partíciót, és az új partíción most nagy a az alloc size, így félek nem tudok majd Win-t telepíteni. Ha már felment, nekem nem fontos növelni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21416) sfdrakex válasza janos666 (#21415) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem akarok beleszólni, de szerintem nagyobb szívás ha csak 1 partíciód van, mint az ha külön partíción van a rendszer. Bekapsz valami férget, vagy bármi miatt nagyon el száll a rendszer, így mehetnek vele az adatok is ha elszáll az az 1 partíció, viszont ha külön partíción van, megóvod magad sok szívástól szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21417) AtHoS válasza janos666 (#21415) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg félre értettem :DDD

read-only mode on the forum

(#21418) MasterDeeJay válasza troland26 (#21410) üzenetére

Ha okostelefonod van akkor lejátszáskor átméretezi a megfelelő méretre.
Symbianhoz Coreplayer, Android alá pedig MX player vagy moboplayer és a hozzá tartozó kodekk pakk. Youtuberól downloadhelper firefox pluginnal lehet egyből mp4-et leszedni.
Sima DVD felbontásnak kellene mennie okostelókon, igazi 720p már inkább csak az erősebbeken. (nekem zte blade-n csak agyontuningolva sikerült)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21419) troland26 válasza sfdrakex (#21413) üzenetére


troland26
őstag

köszi az első tökéletesen bevált :)

Dluinet : köszi neked is :R

MasterDJ nem okostelóm van

[ Szerkesztve ]

(#21420) janos666 válasza sfdrakex (#21416) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A hosszútávú tapasztalatom az, hogy jobb egyben.
Ha valami törli a partíciós táblát, akkor úgy is ugrik minden partíció, ahogy a vírusok is babrálhatják a fileokat bármely lemezen/köteten/partíción, ami mountolva van.
Viszont mikor "itt van hely, ott nincs hely", stb, akkor kellemetlen, mellette pedig nem sok szól.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21421) scope2007


scope2007
addikt

üdv!
tudtok mondani programot, amivel a video FPSt lehet megnézni miközben megy a film?
mert pl ott a MediaInfo is meg a többi, de sokszor más fpst ír a filmre [lehet valami összesítettet, vagy a felvétel a rossz]
ezért lenne jó ami nézés közbe kiírja.. fraps nem jó mert az 60fpst ír folyamatosan, gondolom a monitor képfrissítését, vsync on

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21422) Gabás válasza scope2007 (#21421) üzenetére


Gabás
addikt

mpc, de biztos más lejátszókban is van hasonló funkció

(#21423) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Audacityben készítettem pár felvételt mikrofonról, de nem volt 8bites wav export lehetőség ezért 16bit-esbe exportáltam.

Olyan programot keresnék ami 16bit-es WAV-ot 8 bit-esre tudná konvertálni.

válaszaitokat előre is köszönöm.

(#21424) sfdrakex válasza janos666 (#21420) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hely probléma szerintem nem vészes 50 gigás rendszer partíció és oda csak office + média lejátszók, kisebb felhasználói progik mennek, minden mást másik partícióra telepítek. Persze mindenkinek magánügye a dolog, csak furcsálltam a döntésed, általában praktikusabb szerintem a 2+ partíció, mondjuk főleg olyanoknál akik buherálnak mindent, meg telepítenek ész nélkül, így ha haza is vágják a rendszert, nem szállnak el a fontosabb cuccaik, másoknak emiatt szoktam 2 partíciót, magamnak is biztonságból, bár én nem szoktam rendszert buherálni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21425) TomPoe


TomPoe
tag

Én egy olyan programot keresek, ami DVD-ből mkv-t csinál. Fontos, hogy tudjon több hangsávot és több feliratot is kezelni, ismerje az AC-3 5.1-es hangot és támogassa az AMD APP-ot (GPU gyorsítás).
A Handbrake minden szempontból megfelelő program, de nem támogatja a GPU gyorsítást. Ezen kívül tesztelve volt a Xilisoft DVD Ripper Ultimate, az még a CPU-t se dolgozta meg rendesen, GPU-hoz hozzá se nyúlt, pedig elvileg támogatja az AMD APP-ot.
Esetleg tudtok ajánlani megfelelő programot?

(#21426) sfdrakex válasza TomPoe (#21425) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ennek mi értelme? A DVD minőség elmarad a 720-as HD-ktől is, attól ha felkonvertálod a minősége nem lesz jobb, sőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21427) TomPoe válasza sfdrakex (#21426) üzenetére


TomPoe
tag

Én nem akarok HD-t csinálni belőle, nagyjából ugyanazt a minőséget szeretném megőrizni kisebb fájlméret mellett. A Handbrake be is vállt erre a célra, csak beszereztem azóta egy videokártyát, aminek a teljesítményét szeretném kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#21428) sfdrakex válasza TomPoe (#21427) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt írják az Imtoo, hogy ati és nvidia kártyák is támogatottak:

Powered with ATI-Stream and NVIDIA-CUDA GPU acceleration technology to get big performance improvement in video conversion process.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21429) AtHoS válasza TomPoe (#21427) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Cyberlink Mediashow Espresso használja az AMD GPU-kat, de hogy a többi kritériumnak megfelel-e azt nem tudom.

Itt tesztelgettek videófeldolgozás gyorsítást, hátha találsz benne értelmes infót: [link]

read-only mode on the forum

(#21430) cigam válasza TomPoe (#21425) üzenetére


cigam
félisten

iskysoft programjai támogatják az atit is, és van direkt dvd to mkv progijuk is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21431) TomPoe


TomPoe
tag

Köszönöm az ajánlásokat, de se a Cyberlink MediaEspresso, se az Arcsoft MediaConverter, se az iskysoftos progi nem kezel több hangsávot, az Imtoo meg nem kezelte rendesen a dvd-t (állandóan azt a hibát írta, hogy nem találja a magyar hangsávot). A Cyberlink viszont végre rendesen használta is a GPU-t, de egy hangsávos videót tud csak készíteni + nekem még választani se sikerült, hogy az angol vagy a magyar hangot szeretném. Esetleg a Handbrake-hez nem terveznek AMD APP támogatást a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

(#21432) cigam válasza TomPoe (#21431) üzenetére


cigam
félisten

Mindenképpen újra akarod kódolni? Mert ha nem akkor make mkv

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21433) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!
Tudtok olyan programról, ami megoldja, hogy egy plusz record csatornát létrehoz, azzal a forrással amit a gép hangot kiad? Win7 64 bit alatt.
Pl mint creative kártyáknak a what u hear, vagy stereo mix stb?

(#21434) cigam válasza ---Lasali--- (#21433) üzenetére


cigam
félisten

Igen, virtuális hangkártyának hívják. Ez egy programhogy (driver) ami elhiteti a géppel, hogy van benne egy hangkárty. Szofveresen rákodheted a virtuális bemenetét az igazi kimenetére. A felvevőprogramban a virtuális vonalbemenetét kell kijelölni, és kész.
pl http://virtualsoundcarddriver.com/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21435) m0ngoose


m0ngoose
csendes tag

Üdv!

Tudna valaki ajánlani egy jó mozaikkép készítő programot? Olyanra gondolok, ami egy megadott mappában képekből összerak egy nagy képet.
Jó lenne, ha ingyenes lenne, de ha fizetni kell egy kicsit érte, az sem baj, a lényeg, hogy működjön.

(#21436) localhost válasza m0ngoose (#21435) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Picasa ingyenes

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21437) localhost


localhost
Közösségépítő

Kaptam egy NONAME micro SD- kártyaolvasót, ami egy másik nyílásában mobiltelefon SIM-kártya olvasó is egyben. Ezt a részét milyen szoftverrel lehetne használni?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21438) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

Egy olyan egyszerű videókonvertáló programot keresek, minek segítségével, *.mkv formátumból video dvd-t tudok csinálni, amit az asztali gépek simán játszanak.

Eddig a freemake video converter ami nagyon bejött, dolgoztatja rendesen a cput, és a nvidia cuda magokat is bevonja+ könnyű kiválasztani vele milyen hangsáv maradjon meg.

Ilyesmi progit keresek, mert néhány mkv fájlból csak ilyen szaggatott film lesz, ez lehet az mkv tömörítési hibája is ?

előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21439) AtHoS válasza localhost (#21437) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No erre én is kíváncsi lennék, bár nálam egy Gigabyte kütyü van.
Hmm.. lehet volt hozzá telepítőlemez is? Mintha rémlene, hogy volt a csomagolásában kisméretű frizbi :F

Más:

Szeretném lementeni a telepített Win7 HP x64 OS partíciót egy későbbi esetleges visszaállításhoz.
Beszereztem a Hiren's Boot CD 15.1-es verzsönjét. Itt látható a Backup Tools szekciónál milyen szoftverek állnak rendelkezésre. Ezek közül melyiket érdemes használni?

Szeretném minél kisebb méretben tudni a mentést ill. ha darabolni is tudna az sem lenne rossz, hátha ki akarnám írni DVD-re a képet később. Ha meg lemezre kiírt szeletekből is vissza tudna majd állítani lemezcsere kéregetésével egyszerűen szuper lenne.

Természetesen minden egyéb épkézláb javaslatot meghallgatok. Elsődlegesen ingyenes progit keresek, de észérvekkel meggyőzhető vagyok, hogy esetleg egy fizetős alternatíva sokkal többet nyújthat :B

Mod:
SSD-ről történne a mentés és a későbbi esetleges helyreállítás szintén SSD-re van tervbe véve

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#21440) Fire/SOUL/CD válasza localhost (#21437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen jellegű szoftverekkel

AtHoS
1. Vista/W7 esetén van egy sarkalatos dolog és ez okozza visszaállítások halálát, azaz ez miatt nem fog működni a visszaállított rendszer. Ez pedig nem más, mint a 100 megás (lehet más méretű is) rejtett partíció megléte. Erről szoknak elfeledkezni a user-ek és nem mentik együtt a rendszerpartícióval.

2. Másik dolog meg az, hogy ha a pl W7 telepítésének idejére, nem húzod le a többi HDD-t, akkor a W7 telepítő (bizonyos esetekben) kihelyezi az indítófájlokat egy másik meghajtóra.
Ilyen esetben hiába mented el a rendszerpartíciót (akármilyen módszerrel is), ha ez a másik meghajtó kikerül a gépből valamilyen okból, akkor már nem indul az OS a visszaállítást követően.

Sajnos ez a 2 dolog, ami megpecsételi a sikeres visszaállítás sorsát. Ha esetleg Te is érintett vagy mindkét pontban, akkor mindegy mit használsz, biztosan csak akkor/addig tudod visszaállítani a rendszert, amíg a partícióstruktúra megmarad és a másik meghajtó sem kerül ki a rendszerből.

Ezt ellenőrizd, azaz a 100 megás partíció meglétét a Lemezkezelővel, a kihelyezett indítófájlokat pedig admin-ként indított parancssorban kiadott bcdedit paranccsal. A megjelenő listában minden útvonalnak a rendszerpartícióra kell mutatnia, azaz C-re.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21441) AtHoS válasza Fire/SOUL/CD (#21440) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz a kimerítő infót :R Biztosan jól fog jönni ez a tapasztalatlanabbaknak :K

Szerencsére én nem esem bele sem az első sem a második pontba. :)

Az első pontba azért nem, mert nem win7 telepítővel particionáltam az SSD-t (OFF)(a kezdő szektor is megfelelő helyen van azért)(/OFF), a másodikba pedig azért, mert telepítéskor csak a cél háttértár szokott az alaplapra lenni kötve, pontosan annak elkerülése érdekében amit írtál. bcdeditben is C-re mutatnak az útvonalak

read-only mode on the forum

(#21442) Fire/SOUL/CD válasza AtHoS (#21441) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor egyszerűbb a dolog.

Paragon Backup & Recovery Free | EaseUS® Todo Backup Free
Segítség a használathoz: [link] | [link]

Macrium Reflect Free

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21443) AtHoS válasza Fire/SOUL/CD (#21442) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm a kimerítő infót, megyek tesztelgetek kicsit a progikkal :R

read-only mode on the forum

(#21444) localhost válasza Fire/SOUL/CD (#21440) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az a baj, hogy a Google találatok hogyismomdjam vacakok. :(
Egyetlenegy 2005-ös programot találtam (azt is XP-hez írták), ami fut, a többi nem látja az olvasót : bármelyik opciót is választom.

Tapasztalatból kellene valaki segítsége, a GOOGLE / Bing már nem segít :)
Így sem: [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21445) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Valaki tudna nekem egy programot ajánlani, ami nem csak a processzor magok hőfokát mutatja, hanem a CPU hőfokát is?
AIDA 64 és CPUIDHW Monitort próbáltam, és egyik sem mutatja. :(
Valami más ötlet?
Láttam olyan programot is, ahol a monitor valamely részén egy kis körben mutatja a CPU hőfokot, de nem tudom mi lehet a neve. :N
Kérlek segítsetek.
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21446) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#21440) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez így elvileg rendben van?
(Van 100MB-s rejtett partíció, valamint magában volt az SSD amikor felraktam a Win7-et, csak később dugtam rá a 2TB-s vinyót amin a régi XP-s rendszer és adatok vannak)

Windows Rendszertöltés-vezérlő
------------------------------
azonosító {bootmgr}
device partition=\Device\HarddiskVolume1
description Windows Boot Manager
locale hu-HU
inherit {globalsettings}
default {current}
resumeobject {30d41473-dfaf-11e0-80ac-b5d2000f4c38}
displayorder {current}
toolsdisplayorder {memdiag}
timeout 30

Windows rendszertöltő
---------------------
azonosító {current}
device partition=C:
path \Windows\system32\winload.exe
description Windows 7
locale hu-HU
inherit {bootloadersettings}
recoverysequence {30d41475-dfaf-11e0-80ac-b5d2000f4c38}
recoveryenabled Yes
osdevice partition=C:
systemroot \Windows
resumeobject {30d41473-dfaf-11e0-80ac-b5d2000f4c38}
nx OptIn

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21447) TRob1 válasza localhost (#21444) üzenetére


TRob1
veterán

Csak kíváncsiságképp: miért éri meg ilyesmivel akár 1 percig is foglalkozni?
Minden telefon olvassa a simet, és mindegyikhez létezik usb kábel, vagy bt, vagy wifi... sőt, én pl. nem is tárolok semmit a simen, mert nincs semmi értelme (még ha vki megpróbálná megmagyarázni, akkor sincs :P ). Hacsak nem a kihívás. :DDD És mindenkinek van telefonja is, legalább egy (ha meg netán nincs, akkor sim se kell neki :DD )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#21448) Mercutio_ válasza TRob1 (#21447) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak tippelni tudok: Vannak autós riasztok amibe SIM-et raksz, és előre megadott feladato(ka)t végrehajt vele bizonyos esemény bekövetkezésekor. Lehet, hogy ezzel kapcsolatban a SIM-re is pakolni kell dolgokat :U

Fire/SOUL/CD: :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21449) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#21446) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, így rendben van. :K
device partition=\Device\HarddiskVolume1 sor jelzi, hogy nem a rendszerpartíción található a boot manager, hanem (ez esetben) a rejett partíción.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21450) TRob1 válasza Mercutio_ (#21448) üzenetére


TRob1
veterán

Azokba elvileg csak simán beleteszel 1 simet, és a telefonodról vezérelhetők kóddal, pakolni meg semmit nem kell rá/róla, ha jól tudom. :U

szerk: Nah de végülis mind1, tényleg csak kíváncsiságképp érdekelne, főleg hogy én mint írtam is, nem is tárolok rajta semmit (mert ugye erősen korlátozva van a adattárolhatóság rajtuk)

Illetve 4-5 éve egyszer próbáltam 1 simet ilyen módon olvasni, de nem ment, és kb. 3 perc múlva már nem is érdekelt (akkor is csak érdekességképp akartam ránézni). :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.