Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) zone válasza localhost (#21548) üzenetére


zone
őstag

Ez esetleg? Réginek elég régi, 2005-ös :)

Viszont megtaláltam a gyártóját :D Hátha feltöltik neked a cd tartalmát.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21552) Gergő_


Gergő_
őstag

Üdv
Van egy olyan 140 oldalas pdf-em, amelyen egy oldal valójában kettőt tartalmaz egymás mellett,ugye érthető...
Ezeket a lapokat szeretném szétvágni, mindegyik két oldalra, azaz 280 oldalasat szeretnék, mert az ebook olvasón így lehetne normálisan megjeleníteni.
Erre milyen programot ajánlotok? :R

(#21553) Gabás válasza Gergő_ (#21552) üzenetére


Gabás
addikt

adobe acrobat vagy egy erre kitalált program (pl. ez), de valszeg jobban járnál egy rendesebb formátummal/konvertálással

(#21554) Gergő_ válasza Gabás (#21553) üzenetére


Gergő_
őstag

:R
Adobe Acrobatban hogyan? A split csak oldalakra bontotta.

(#21555) Gabás válasza Gergő_ (#21554) üzenetére


Gabás
addikt

kétszeres kivágással (Crop), csak utána kell egy script, ami össze is illeszti a két fájlt

[ Szerkesztve ]

(#21556) flash-


flash-
veterán

sziasztok

olyan progit keresek amiben könnyen egyszerűen lehet tárolni fontos jelszavakat,hozzá tartozó információkkal.
jól titkosít és nem bonyolult.
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21557) Psychonaut válasza flash- (#21556) üzenetére


Psychonaut
addikt

KeePass?

(#21558) Kal-El válasza flash- (#21556) üzenetére


Kal-El
senior tag

Roboform.
A legjobb szerintem, ami a piacon van.
Bár fizetős, de ha jól titkosított kell, akkor ne reménykedj ilyen ingyenesben.
Szinte bármit eltárolhatsz benne és automatikusan ki is tölti weboldalakon a bejelentkezési információkat, nem kell gépelni.

(#21559) flash- válasza Kal-El (#21558) üzenetére


flash-
veterán

köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21560) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok.
Ismer valaki olyan programot ami számolja a mobil adatforgalmat?
Windows 7-re.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#21561) qdak


qdak
addikt

hello, oylan progi kéne, amivel zene számokat le7 keresni, mindet a saját gépemen, hiába keresözök *.mp3 ra ogg ra stb vmiért nem hozza be mindnet :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#21562) AtHoS válasza qdak (#21561) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eddig mivel keresőztél?

Szvsz. TC is megteszi, bár nem zenére van hegyezve

read-only mode on the forum

(#21563) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Nekem egy olyan kép-szerkesztő-rajz progi kellene, ami kis méretű, és a bevitt képről az RGB színkódokat le tudom venni.
Ha van ilyen akkor jó lenne.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21564) zone válasza Ł-IceRocK-Ł (#21563) üzenetére


zone
őstag

Ha elég egy képnézegető 1-2 extra funkcióval, akkor Irfanview.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21565) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Olyan program kéne az egyik ismerősömnek, ami a felvett hanganyagot átalakítja gépelt írásos formába.

Ilyenről már hallottam létezik, csak nem tudom mi konkrétan a program neve.

A segítséget előre is köszönöm. :)

(#21566) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tudtok olyan programot, amivel fel vehetem az kattintásaimat, és aztán azt magától megtudja csinálni a gép? tehát ilyen automata kattingató valami :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21567) ollie válasza enginev3.0 (#21566) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AutoIT3

***

(#21568) qdak válasza AtHoS (#21562) üzenetére


qdak
addikt

szia azzal kerestem, csak a végére mindig elfeledem h mit hol, meg sok mappa, különbözö formátumok ami video meg zene is le7 ...
ezért örültem volna ha vmi zene jáconak van oylan funkciolya mint a telonak h megkeresi az összes zenét, de hamásnem majd rendet teszek, csak okor se vok otthon :O

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#21569) zone válasza qdak (#21568) üzenetére


zone
őstag

Windows Media Player nem jó?

Az emberiség nevében kérlek, kapcsold be a böngésződben a helyesírás ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21570) Ł-IceRocK-Ł válasza zone (#21564) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sajnos nem tudom belőle kvienni a színek RGB kódjait.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21571) localhost válasza B-L-A-C-K (#21565) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Maradjunk abban, hogy ilyen program GYAKORLATILAG nem létezik...
Még nem.
Ha létezne, már meg is lenne oldva az emberiség egy csomó gondja, mint a nyelvek közötti fordítás, a szabadszöveges utasításadás gépeknek és hangvezérlés.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21572) kraftxld válasza B-L-A-C-K (#21565) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Dragonnal lehet tenni egy próbát, itt használják páran több-kevesebb sikerrel. [link]
Hogy a magyar világnyelvet mennyire szereti arról nem tudok nyilatkozni. De egy jó gépírónő 100x pontosabb munkát végez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21573) zone válasza Ł-IceRocK-Ł (#21570) üzenetére


zone
őstag

A kérdéses helyen egyszerűen kattints és tartsd nyomva és felül a címsorban kiírja sorban:

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21574) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Valami alap videó vágó szerkesztő programot keresnék.

Semmi extra funkció nem kell.

Rögzített videót szeretném megvagdosni, alá zenét tenni, de úgy hogy az alap hang is megmaradjon, csak azt kicsit halkítom.

Nem baj ha tud magyarul.

Mit ajánlotok?

(#21575) kraftxld azt mar néztem, azzal egyetlen gond van, hogy nem tudom ott vágni ahol akarom, mert fix képkockákat tesz be (10 másodperceseket).

úgyhogy a tudása elegendő csak ez a minimum 10 másodpercenkénti vágás nem tetszik

[ Szerkesztve ]

üdv

(#21575) kraftxld válasza werszomjas (#21574) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Windows-ba beépített movie maker?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21576) werszomjas válasza kraftxld (#21575) üzenetére


werszomjas
őstag

Á semmi én voltam a hülye, lehet vele rendesen vágni, köszi, jó lesz a Movie Maker :R

üdv

(#21577) olivera88


olivera88
veterán

Keresek olyan programot amivel GIF animált képet készihetek több képből. Van ilyen programom, az Easy Gif Animator csak annyi gond h nem müködik rendesen :F Megcsináltam az animáciot és elmentettem ott jó volt, feltöltöttem Imageshackra ott már nem jó. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21578) zone válasza olivera88 (#21577) üzenetére


zone
őstag

"animated gifs are only available to premium users"
[link]

Töltsd fel máshova.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21579) olivera88 válasza zone (#21578) üzenetére


olivera88
veterán

Úgy emlékszem tavaly még müködött a GIF, töltöttem fel egy GIF radarkepet amit nem en csinaltam.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21580) qdak válasza zone (#21569) üzenetére


qdak
addikt

megprobálom, köszi és nem :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#21581) sbazsi


sbazsi
veterán

memóriakártyákat milyen progival javasolt tesztelni?

(#21582) localhost válasza sbazsi (#21581) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Flash Memory Toolkit

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21583) Ł-IceRocK-Ł válasza zone (#21573) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Oks, meglesem, köszi.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21584) sunahunter


sunahunter
senior tag

Olyan program létezik, amivel a RAM kivétele nélkül le tudom tiltani az egyik modult?
Biosban nincs opció hozzá.

(#21585) AtHoS válasza sunahunter (#21584) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha megfelelő az, hogy korlátozod a használható memória mennyiségét, akkor MSCONFIG -ban nézz be a BOOT/Speciális részhez

read-only mode on the forum

(#21586) sunahunter válasza AtHoS (#21585) üzenetére


sunahunter
senior tag

Azért kell, mert a notim fut 1.5GB-al, viszont nem támogat csak 1-et, affelett ha pen-t csatlakoztatok, kifagy.
Az 1.5-el meg szépen ketyeg, és ne kelljen már mindig kikapcsolnom, hogy kivegyek egy modult ha pendrájvot csatlakoztatok.
De megnézem.

(#21587) sunahunter válasza AtHoS (#21585) üzenetére


sunahunter
senior tag

K.vajó!!!
Köszönöm!
:R

(#21588) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
sikerült már valakinek az X-Mouse Button Control progival elérni azt, hogy vízszintesen scrollozzon?

Van egy kis progi, a Browser Mouse 1.1, az tudj, ahogy a középső gomb (görgő) megnyomásával vált a horizontal wheel (vízszintes görgetés) és normál görgetés közt oda-vissza. És ezt minden programban. Sokszor hasznos a funkció, nagy képek, táblázatok esetén nem kell mindig kimenni a csúszkára

Ezt szeretném elérni, ezzel a progival.
ok: sajnos a browser mouse win7 x64 alatt már nem 100%, pl. a fájl mentése ablakban nem görget ha fölé viszem, csak ha belekattintok. Az X-mouse meg igen, csak a kettő együtt nem fut.

------------------------------------------------
más. itt is megkérdezem, hátha...
win7pro 64 bit alá a kellene valahogy beüzemelni egy hp laserjet 1000 nyomtatót. a hp drivert nem fejleszt, azt mondták vegyek új nyomtatót (ők abból élnek) (én meg azt mondtam nekik, amit Mallory a Született gyilkosokban a mexikóiaknak a hídon, amikor megzavarták az esküvőjüket) :D
állítólag vista x60 driver volt hozzá, de már azt is leszedték a honlapjukról.
szóval bármilyen progi, kütyü, driver, trükk, amivel össze lehet hozni őket

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21589) Wolfskin válasza Gergő_ (#21552) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szerintem a Foxit pdf editorral is meg lehet csinálni. Persze látni kellene az oldalak tördelését.
Vagy valamivel átalakítod szöveggé (Finereader, vagy vannak akár ingyenes pdf. to doc/word programok), megformázod és visszaalakítod pdf-é (pdf creator)

ha a pdf beszkennelt kép, akkor pl. a photoshop is megnyitja a pdf-t. szétvágod, visszamented és összefűzöd (Gios psm)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21590) Wolfskin válasza Pr3s (#21519) üzenetére


Wolfskin
őstag

vagy hide folder. titkosítod az outlook mappáját. akkor a win sem látja.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21591) KardosI


KardosI
csendes tag

Windows XP alatt törölve lett néhány fájl/bejegyzés néhány programból, emiatt a "Programok telepítése és törlése" funkcióval nem tudom eltávolítani ezeket a programokat :W (nincs"Eltávolítás" menüpont)

Tudna valaki segíteni, milyen program tudná kierőszakolni ezen programok eltávolítását??
(Windows újratelepítésére most nincs idő, egyik program újabb verzióját S.O.S kéne használnom, de nem megy fel, mivel az elődje nincs rendesen eltávolítva :))
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#21592) Wolfskin válasza KardosI (#21591) üzenetére


Wolfskin
őstag

revounisntaller (free)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21593) kispx válasza KardosI (#21591) üzenetére


kispx
addikt

A program filesban keresd meg a programot, és a mappában kellene egy uninstall.exe (vagy valami hasonló) nevű fájl, azzal ellehet távolítani.

(#21594) zone válasza Wolfskin (#21588) üzenetére


zone
őstag

A nyomtatóhoz:
Talán menne Virtualbox vagy Virtual PC alatt.
Vagy veszel egy száz éves gépet 5-10 ezerért és az lesz a nyomtatószervered. :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21595) kraftxld válasza zone (#21594) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A nyomtatószerverrel se megy semmire mert ahhoz is kell driver.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21596) Wolfskin válasza zone (#21594) üzenetére


Wolfskin
őstag

régi gép van, de az csomó macera: állandóan két gép fut+zúg+ mindig kettőt kell ki-be kapcsolni ...

a virtualis gép jobban tetszik. azon szoktam veszélyes oldalakat meg fájlokat tesztelni. meg lehet azt csinálni, hogy felteszem arra, és hálózati nyomtatóként kezelje a gépem?

@ kraftxld: a virtuális gépen xp futna, ahhoz van driver. meg ajánlotta még valaki, hogy van olyan router, ami tud usb nyomtatót kezelni hálózatiként (???)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21597) kraftxld válasza Wolfskin (#21596) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindenképp kell a host-ra is 64 bites driver, ha egy 32 bites gépen megosztott ott működő nyomtatót akarsz megosztani akkor kell a megosztó gépre a 64 bites driver a 32 bites mellé, ráadásul megegyező verzió.

Ha nyomtatószerveren osztod meg, ahhoz is kell driver.

Egyet megpróbálhatsz, így már sikerült kb ősrégi nyomtatókat beüzemelni Win7 64 bit alatt:
Kézzel hozzáadod a nyomtatót, majd a driver kiválasztásnál nyomsz egy windows update-t, és utána felrakod a Laserjet 1015 drivert:

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21598) Wolfskin válasza kraftxld (#21597) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem. akkor így jártam.
igaza volt a hp-s fazonnak, minek ide flancos win7? win xp, vagy 98 + HP oszt jóvan. az autókhoz a gyártást követően 10 évig köteles a gyártó alkatrészt biztosítani. itt nincs ilyen szabály?

ezt próbáltam. egy német fórumon valakinek a laserjet 4-el sikerült. lehet, hogy nem jó porton adom hozzá? a printer usb-re van kötve, a portok közt pedig csak 2 virtuális usb port jelenik meg.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21599) kraftxld válasza Wolfskin (#21598) üzenetére


kraftxld
nagyúr

99%, hogy nem jó porton adod hozzá, ha rossz a driver akkor max hülyeségek jönnek ki rajta.
Ez a 10 éves téma informatikában mondjuk 10 hónap :D Vagyis vannak olyan szerverek ahol akár ennyi ideig is vállalják az alkatrész szállítást, vagy a külön egyedi igények szerinti supportot, de ezeknek az ára nem igazán vethető össze egy Laserjet 1000-es árával :)
Amúgy a megoldás, bojkottálni kell a HP termékeket és kész, a Ricoh, Xerox, Minolta elég jó ilyen driver témában.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21600) brd válasza Wolfskin (#21598) üzenetére


brd
nagyúr

HP-nál asszem' van valami olyan varázslás is, hogy ha PCL5 (vagy 6?)-ot tud a nyomi', és van olyan nyomtató, ami hasonló képességekkel bír, de újabb, szintén tud PCL5/6-ot, ill. van hivatalos Win7-es driver hozzá, akkor annak a driverével is lehet próbálkozni, sokszor eredménnyel. (Meg talán valami Universal print driver is bejön a képbe.) Sorry, de ennyire emlékszem a HP-s nyomtatós szívásból, igyekszem kerülni őket. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.