Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Atapi válasza kommunism (#20497) üzenetére


Atapi
senior tag

valamilyen file hiányzik? de mégis mi? annakournikova_mesztelenül.jpg?...
btw, ha az ubuntud 9.10-nél frissebb, akkor grub2 rendszerbetöltője van, ezt kellene választanod az új elem létrehozásánál (remélem addig azért eljutottál, hogy az új elem létrehozásánál az operation systems ablakrészen a linux/bsd fülön kell az új elemet létrehoznod). ha ez sem segít, akkor van ugyanezen résznél (add new entry) egy neogrub fül, ami egy grub boot managert telepít. ha szerencséd van, ez mindkét rendszeredet tudja majd indítani.

(#20502) kommunism válasza Atapi (#20501) üzenetére


kommunism
aktív tag

Valahogy sikerült megoldani ugyhogy köszi szépen.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#20503) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni, hogy miképp lehet megoldani egy olyan rendszert (XP) pár internetteremben publikusan használt számítógépre, hogy mindig pontosan ugyanaz az állapot töltődjön be indításkor? (ISO fájlból pl) Tehát egyszer beállítanánk őket, és utána mindig ugyanúgy induljon el a gép, akármit módosítottak át korábban rajta. Legjobb lenne, ha létezne erre ingyenes megoldás, de ha nincs, akkor ez van, mindenképp szükség lenne rá.

Köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20504) bugizozi válasza A_ScHuLcZ (#20503) üzenetére


bugizozi
őstag

Returnil System Safe 2011

viszont sajnos csak otthoni használatra ingyenes

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20505) Visormail válasza bugizozi (#20504) üzenetére


Visormail
addikt

Meg pl a Comodo Time Machine is ilyen, van itt topikja én nem ismerem de itt egy összefoglaló hozzászólás [link].

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20506) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az említett 2 alkalmazás (Returnil, Comodo Time Machine meg az ehhez hasonló progik) nem kompatibilisek a TRIM-el, teljes beborulást eredményez úgy a használatuk. Szóval ha valaki SSD-t használ W7 alatt, az erre figyeljen oda, ez esetben csak kikapcsolt TRIM mellett lehet őket használni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20507) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#20506) üzenetére


Mercutio_
félisten

CCleaner-nél is van ilyen inkompatibilitás?
Mert én max. azt futtatom néha a temp állományok, kitakarítása, registry rendbetétel okán.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20508) Atapi válasza A_ScHuLcZ (#20503) üzenetére


Atapi
senior tag

xp esetén steady state. bár már nem támogatott, de még elérhető letöltőoldalakon.

(#20509) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#20507) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"CCleaner-nél is van ilyen inkompatibilitás?"
Nincs, de a CCleaner meg a korábban említett 2 alkalmazás annyiban hasonlít egymásra, mint egy kis piros műanyag golyó, a nagy sárga fakockára. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20510) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#20509) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20511) A_ScHuLcZ válasza bugizozi (#20504) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Olyan kellene, ami céges szinten is megállja a helyét, mert bármikor ellenőrizhetik a kolit...

Legjobb az lenne, ha nem is kellene szerver hozzá, hanem lokálisan tárolódna az image, amiből bootol, mondjuk egy másik, rejtett partíción. Amit így elméletben vázoltam, azt mivel tudnám megvalósítani? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20512) zone válasza A_ScHuLcZ (#20511) üzenetére


zone
őstag

Akkor a legegyszerűbb egy minden indításkor lefutó vb script lenne, ami egy rendszervisszaállítást csinál egy megadott pontra.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20513) zone válasza A_ScHuLcZ (#20511) üzenetére


zone
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20514) Fire/SOUL/CD válasza A_ScHuLcZ (#20511) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Comodo Time Machine erre megfelel, mert beállítható úgy, hogy minden induláskor visszaállítja az eredeti állapotot, vagy mentett állapotok valamelyikét. Jelszóval levédhető, ezáltal nem csak hogy nem lehet beleturkálni a progiba, de eltávolítani sem lehet.

Logout-on van cikk is róla. (csak mint korábban jeleztem, TRIM-et tiltani kell, bár nem hiszem, hogy a gépekben SSD lenne W7-tek társaságában...

Ha a CTM mellett döntesz, akkor a 2.8-as változatot töltsd le.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20515) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Milyen programmal lehetne megnézni a cd-n lévő MR vizsgálat képét?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20516) Fire/SOUL/CD válasza FRENK1988 (#20515) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom egészségügyi MR felvételekre gondolsz. Ha igen, akkor azok ún. DICOM vagy NEMA formátumban vannak tárolva. Szerencsére létezik speckó progi az ilyen formátumban készült felvételek megtekintéséhez. Sante DICOM Viewer FREE

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20517) FRENK1988 válasza Fire/SOUL/CD (#20516) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ahha igen:) Köszi kipróbálom

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20518) pitman


pitman
őstag

Létezik olyan program (lehetőleg ingyenes), amivel fotókollázsokat lehet létrehozni az alábbiak szerint (valami olyasmi mint a shape collage):
vagy megadja az ember a kimeneti állomány felbontását és a progi ebbe megpróbálja elrendezni a bemeneti képeket (lehetőség szerint minimális átméretezéssel),
vagy megadja az ember a kimenet képarányát és ennek megfelelően jön létre a kimenet a bemenő képek eredeti felbontású változatának berendezésével.

Elég lenne, ha simán sorokban és oszlopokban elrendezné a képeket.

(#20519) Dluinet válasza FRENK1988 (#20517) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IrfanView

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20520) Dluinet válasza pitman (#20518) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fotosizer ?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20521) zone válasza pitman (#20518) üzenetére


zone
őstag

Photovisi, ha online megoldás is jó.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20522) pitman válasza Dluinet (#20520) üzenetére


pitman
őstag

Jól látom, hogy ez csak képeket átméretezni tud? Mert, ha igen, akkor nem ilyesmit keresek.

(#20523) pitman válasza zone (#20521) üzenetére


pitman
őstag

Nincs net, ahol működnie kellene, úgyhogy ez nem jó megoldás.
Egyébként néztem az oldalt, de nálam eléggé szét van esve, nem igazán derül, ki, hogy hogyan működik.

(#20524) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mivel tudok egy DVD-Video formátumú (Mpeg2+AC3) fájlból, egy olyan struktúrát csinálni (ha kell) amit a legtöbb asztali lejátszó megkajál? Vagy elég ha rádobom a lemez gyökér könyvtárába? Köszi. (Win7 beépítetje nálam valahogy nem kóser, azért megpróbálom még egy friss telepítéssel, Nero állítólag nem olyan jó Win7-tel)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20525) Dluinet válasza zoltanz (#20524) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Free Video Converter

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20526) Fire/SOUL/CD válasza zoltanz (#20524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, simán csak írd ki adatlemezként a filmeket és a lemezt zárd le. Gyökérbe is lehet. de mappákat is készíthetsz, a mai lejátszóknak (meg már jó pár évesek is) kezelik ezt.
ha lehet, alapértelmezett ISO fájlrendszert használj és ha lehetséges, akkor 1G-nél nagyobb fájl ne legyen (2G-nél amúgy sem lehet nagyobb 1 fájl sem, az ISO miatt), mert még a mai napig bele lehet futni olyan lejátszókba (igaz ritkán), amik leakadnak 1G-nél nagyobb fájlokon.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20527) zoltanz válasza Fire/SOUL/CD (#20526) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha több darabra vágom, elnevezem 1-2-3.mpg nek akkor észrevétlen lesz a váltás lejátszáskor?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20528) Fire/SOUL/CD válasza zoltanz (#20527) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt nem tudom, de nem hiszem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20529) zone válasza pitman (#20523) üzenetére


zone
őstag

Nálam Chrome-ban simán működött, template választás -> fénykép feltöltés -> letöltés.
Ezt találtam még, 15 napos a trialja: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20530) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#20526) üzenetére


cigam
félisten

Nem 1xübb szabványos videolemez csinálni belőle, p. a DVDstyler-el?!

Ami nem játsza le a videólemezt, az rossz/nem működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20531) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#20530) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De egyszerűbb, csak nem ez volt a kérdés, amire válaszoltam... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20532) zoltanz válasza cigam (#20530) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Minden megoldás érdekel. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20533) Panthera válasza Fire/SOUL/CD (#20526) üzenetére


Panthera
őstag

Tehát egy 2,5 GB-os avinál ne is lepődjek meg azon, hogy nem megy az asztali dvd-n (azt hiszem lefagyott legutóbb, amikor ilyet akartam)?
Amúgy az 1-2 GB-os fájloknak tudom a trükkjét, hogyan lehet lejátszhatóvá tenni. Ha érdekel valakit, akkor leírom (fejből még nem megy, utána kell néznem).

[ Szerkesztve ]

(#20534) Fire/SOUL/CD válasza Panthera (#20533) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A "békebeli" ISO szabvány (és itt fájlrendszerről beszélünk) az max. 2GB-os méretű fájlokat enged meg. Normális íróprogik nem engednek megírni egy lemezt, ha az ISO és a kiírandó fájlok közt van 2G-nél nagyobb méretű.
Létezik újabb ISO szabvány is, amiben már nincs 2G-s korlátozás, illetve gyakoribb az UDF fájlrendszer. Ez utóbbi 2 esetben viszont meg kell győződni arról, hogy az adott asztali lejátszó (mert a PC-s optikai eszközöket ez nem érinti) támogatja-e ezeket a fájlrendszereket.
Nyilván ez kényelmesebb megoldás, mert nem kell konvertálni, és nem kell minden egyes fimnhez 1 DVD lemez, ugyanakkor az inkompatibilitás veszélye is fennáll, míg ISO/DVD Video módban (ahol a VOB-ok azok mpeg-ek) ilyen gond nem lehet, hisz az íróprogi gondoskodik az 1G szeletelésről, meg minden olyan dologról, ami a maximális kompatibilitást biztosítja az asztali lejátszók felé.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20535) Panthera válasza Fire/SOUL/CD (#20534) üzenetére


Panthera
őstag

A DVD lejátszóm 1 éves, de ezzel is előfordul az 1 GB-nál nagyobb filmeknél (nem DVD formátumról van szó), hogy nem tudja lejátszni végig. Tehát egy ideig megy, de a vége felé leáll (gondolom, ahogy eléri az 1 GB-ot).
A megoldás (már megcsináltam párszor, működik):
A Gspot nevű alkalmazással a video fájlban meg kell nézni, hogy az avi OpenDML 2.0-e?
Ha igen, akkor a Virtualdub-al kell elmenteni old format avi formátumban (előtte a video és az audio fülön is külön-külön ki kell választani a direct stream copy-t). Körülbelül 1 percig tart csak a mentés, mivel nem kódolja újra a fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#20536) zoltanz


zoltanz
nagyúr

AVI-->DVD átalakításra használtam az Any Video Convertert, de 16/9 -es alapanyagnál az oldalarányt nem jól csinálja meg. Helyette tudtok valamit, vagy min állítsak? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20537) zoltanz válasza zoltanz (#20536) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vagy alúlra-felűlre mivel tudok rá fekete sávot rakni, hogy 4/3 -as legyen?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20538) #81556480


#81556480
törölt tag

Hali!

Egyszerű hangfelvevő programra lenne szükségem.
Amiket eddig letöltöttem (ingyeneseket) azok csak mikrofonról vettek fel. nekem amit hallok azt kéne felvenni. Régebben creative sb kártyához volt egy Creative Recorder program. Volt rajta What u hear opció, ami mindent felvett amit hallasz. Na a legjobb ez lenne ha valaki ismeri is be tudná linkelni :C :R

(szertk: win 7 en fusson)

[ Szerkesztve ]

(#20539) zoltanz válasza #81556480 (#20538) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Creative Smart Recorer -t 2.40.20 használom.
Remélem működik: [link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20540) zoltanz válasza zoltanz (#20537) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben megcsináltam a Freemake Video Convert -rel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20541) cigam válasza #81556480 (#20538) üzenetére


cigam
félisten

Az nem program, hangkártya kérdése. Azt veszi fel (bármelyik) program, amit beállítasz a hangkártya keverőjén. Pontosan milyen hangkarid van?
A leg1xübb, ha egy jack-jack kábellel összekötöd a bemenetet a kimenettel, és kész. (értelemszerüen ilyenkor némítani kell a vonalbemenetet a lejátszás oldalon, és a felvétel oldalon a vonalbemenetet jelölöd ki felvételre.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20542) #81556480 válasza cigam (#20541) üzenetére


#81556480
törölt tag

giga integrált..

(#20543) Fire/SOUL/CD válasza #81556480 (#20542) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20544) fatal`


fatal`
titán

Tud valaki olyan programot, amivel SD kártyát lehet tesztelni?

(#20545) cigam válasza fatal` (#20544) üzenetére


cigam
félisten

chkflash

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20546) fatal` válasza cigam (#20545) üzenetére


fatal`
titán

Köszi :)

(#20547) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#20543) üzenetére


cigam
félisten

Sajna az integráltakon ez már "luxus"

Ezt az én Gigabyte-om( G41MT-S2P ) sem tudja a sztereo mix-et .

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20548) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#20547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem luxus, mert a Realtek/Soundmax integráltakon, laposokon pl NVidia HD stb stb még nem találkoztam olyannal, amin ne lenne ez elérhető.

Szerintem pont ez a VIA-s hangkari az egyetlen kivétel... :DDD
(Legújabb VIA Audio Driver-t lehet megpróbálni, illetve 2.0 vagy 2.1 csatornára állítani)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20549) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Kellene egy olyan program, ami logolja, hogy milyen változtatásokat csináltak a gépen, vagy hogy miket néztek, stb. Nem keyloggerre gondolok, hanem ilyen eseménynapló szerűre. Pl. hogy töröltek egy fájlt, vagy megnyitották a böngészőt, stb.
Van ilyen?

(#20550) zone válasza RAiN91 (#20549) üzenetére


zone
őstag

[link] Ingyenes, elég sok mindent tud, bár nem tudom mennyire észrevehető, ha fut (pl. látszik-e az óra mellett).

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.