Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) #81556480 válasza looser (#20394) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi, tehát akkor szoftveresen ez nem működik.

(#20402) looser válasza #81556480 (#20401) üzenetére


looser
addikt

Elméletben nem, de lehet, hogy tévedek. Ne add fel, tényleg, elképzelhető, hogy van megoldás, de szerintem a wol az egyetlen járható szoftveres út.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20403) ArchElf válasza #81556480 (#20401) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha az alaplap (BIOS) támogatja a BIOS alapú időzítést lehet windows alól is konfigurálni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20404) #81556480 válasza looser (#20402) üzenetére


#81556480
törölt tag

Elektrotechnikus a szakmám, egyszerűbbnek látom a kapcsolóra készíteni időzítőt :C

(#20405) looser válasza #81556480 (#20404) üzenetére


looser
addikt

Hát ez szuper, tényleg, akkor meg fogod tudni csinálni! :K A bekapcsológombról lejövő kábelekre tervezed?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20406) #81556480 válasza looser (#20405) üzenetére


#81556480
törölt tag

Igen ez a legegyszerűbb. Mondjuk még konkrét ötletem nincs

(#20407) #41133696


#41133696
törölt tag

Volt egy ingyenes mappa méret kijelző progi, valami x-tree vagy valami hasonló névvel, csak nem találom, esetleg valaki tud ilyesmi nevű programot, vagy alternatívát a funkció kiváltására?

(#20408) #41133696 válasza #41133696 (#20407) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megtaláltam ez volt az:

TDP x-Ray Lite Csak úgy látom kicsit régi, így kerestem egy alternatívát:

TreeSize Free

(#20409) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy avi (Xvid kép, Ac3 hang) fájlom ebből szeretnék DVD -t készíteni. A Win7 beépítetjével nincs hang sajna. :F (lehetőleg ingyenes alkalmazás kellene) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20410) sfdrakex válasza zoltanz (#20409) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

anyvideoconverter

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20411) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Tuda valaki olyan progit ajánlani ami sérült winyóról visszaszedne adatokat?

Thx

Gall :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#20412) Mercutio_ válasza Gallac (#20411) üzenetére


Mercutio_
félisten

Getdataback

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20413) Gallac válasza zoltanz (#20409) üzenetére


Gallac
senior tag

ConvertXtodvd :K

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#20415) zoltanz válasza sfdrakex (#20410) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgy nézem ez mpg fájlt csínál ha DVD -re állítom. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20416) Gallac válasza zoltanz (#20415) üzenetére


Gallac
senior tag

az általam írt progi Video dvdt csinál és még ki is írja

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#20417) zoltanz válasza Gallac (#20416) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha kiírom DVD -re ezt az Mpeg2 kódolású mpg kiterjesztésű fájlt általában az asztali lejátszók boldogúlnak vele? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20418) fatal` válasza Gallac (#20411) üzenetére


fatal`
titán

Recuva, GetDataBack

(#20419) H_András


H_András
tag

Olyan programot keresek, ami képes katalogizálni elég tetemesre nőtt pdf és egyéb formátumú e-magazin és e-könyvgyűjteményemet. Valami olyasmi kellene, mint a lemezekhez a WhereIsIt, ami beolvassa és rendszerezi adatként. Jelenleg is ezt használom, de ha valami többet tudó lenne, kifejezetten erre a célra, előképek, és egyéb filterek alapján történő keresés, stb akár fizetős is, érdekelne.
A Calibre már majdnem jó de az fizikailag is mozgatja az állományokat, azaz az adatbázisba bemásolja a pdf-eket, és kb 90 giga van.. Nekem csak az kellene, hogy egy listában elérjem, módosítgassam, stb, és ezt sokkal kisebb méretben elérjem a fizikai állományok megléte nélkül (szintén a WhereIsIt-re célozva) egy progival mintegy adatbázisként.

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#20420) zoltanz válasza zoltanz (#20417) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Win7 DVD írója az mpeg2 kódolású videót jól kezeli.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20421) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Üdv!

Létezik olyan szoftver ami egy fényképről képes felismerni a rajta lévő építményeket, helyszíneket valamiféle algoritmus alapján?

(#20422) zone válasza DroneZ (#20421) üzenetére


zone
őstag

A google képkeresőjét próbáltad?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20423) Gallac válasza zoltanz (#20420) üzenetére


Gallac
senior tag

Igen kezelik sőt még alap menüt is kapsz hozzá, én a napokban csináltam mese DVD-ket, HD mkvból:)

jól dolgozik:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#20424) Winner_hun válasza DroneZ (#20421) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20425) DroneZ válasza Winner_hun (#20424) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Nocsak erről eddig nem is hallottam, de érdekes megyek ki is próbálom gyorsan. Köszi szépen skacok.

(#20426) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Sziasztok!
Olyan progit keresek ami egy nagyobb képet (jpg) le tud kicsinyíteni, tehát pl: el tudjam küldeni mondjuk freemail-en csatolva. Az se lenne baj, ha tudna magyarul és ingyenes.
Előre is köszönöm.

(#20427) Winner_hun válasza CoolMan (#20426) üzenetére


Winner_hun
félisten

IrfanView - magyarul

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20428) CoolMan válasza Winner_hun (#20427) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Köszönöm szépen! :R
Gyors voltál :)

(#20429) Gazda1


Gazda1
tag

Sziasztok!

Én egy olyan progit keresek - ha van ilyen egyáltalán -, amivel testre lehet szabni a laptop saját monitorját és a laptopra kötött monitort. Az lenne a cél, hogy a monitoron fHD-ban menjen egy film és mellette a laptop saját kijelzőjén lehessen mást csinálni, a laptop HD felbontással bír csak. A gyári inteles programban ilyen beállítás nem volt.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#20430) zone válasza Gazda1 (#20429) üzenetére


zone
őstag

Windows 7-nél egyszerűen rákattintasz a megfelelő ablakot jelző képre és beállítod a felbontást.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20431) Gazda1 válasza zone (#20430) üzenetére


Gazda1
tag

Köszi! Működik! :R Próbáltam így korábban, de csak középre tette be az asztal hátterét és azt hittem, hogy hiába van fHD beállítva, valójában csak HD a beállítás. Rájöttem, hogy azért néz ki így, mert a háttérkép csak HD felbontású. De most áthúztam egy programot és azt már teljes képernyőre rakta fHD-ban.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#20432) brd


brd
nagyúr

Akinek van valami bejáratott módszere a következőre, attól kérnék egy kis segítséget:

Van egy TV-kártyával rögzített analóg PAL adás, MPEG2-ben. Mivel a TV-kártya sajnos nem rendelkezik HW-es tömörítővel, ezért az MPEG2 stream FPS gondoktól szenved, 25 helyett 25.0xx, ahol x nagyobb, mint 0 (és valószínűleg a hang sem pontos "szabványos" frekvencia). Ha pl. egy MPEG2-t támogató VirtualDub-bal vágnám ezt a stream-et, akkor elcsúszik a hang, ebből gondolom, hogy az FPS ráadásul nem fix, hanem ingadozik. Bármilyen lejátszóval nézve viszont a kép és a hang szinkronban marad, és bárhová ugrani is lehet benne, akkor is megmarad a szinkron.
Arra keresnék valamilyen megoldást (programot), amivel ezt a stream-et meg tudnám vágni úgy, hogy ne csússzon el a szinkron. Vagy esetleg konvertálni is lehetne, szintén úgy, hogy a szinkron megmaradjon (bár ez utóbbi azért problémásabb, nem nagyon bízom benne, hogy ez megoldható). A Google-t én is tudom használni, MPEG2 konverterből/editorból rengeteg van, engem az érdekelne, akinek a fenti problémakörrel konkrét tapasztalata van.

The only real valuable thing is intuition.

(#20433) dokee78


dokee78
félisten

Egy olyan hangszerkesztőt keresek amivel tisztázni lehet pl háttérzajokt.
Hasonlót,mint amivel a filmekben kiszűrik a háttérzajokból a halk hangokat pl.

[ Szerkesztve ]

(#20434) cigam válasza brd (#20432) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld ki a dvbcut-ot. A legtöbb esetben jól vagdos. + lehet le kellene cserélni a felvevőprogramot/codec-et. Felvétel közben nem dobál el frame-eket? Nem fexik ki a proci?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20435) zone válasza dokee78 (#20433) üzenetére


zone
őstag

audacity ingyenes

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20436) ArchElf válasza brd (#20432) üzenetére


ArchElf
addikt

mpeg2-nél lehetnek ha azonos frame-ek vannak, akkor csak megjelöli a stream, hogy duplikált, és nem kell szőmolni - szerintem a vdub meg frame-enként tömörít és ezért nem számol jól mencoder-ben (mplayer kódolója) van rá kapcsoló hogy a duplikált frame-eket fizikailag duplikálja (-vf harddup kapcsoló), így nem csúszik a hang.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20437) cigam válasza dokee78 (#20433) üzenetére


cigam
félisten

amivel a filmekben :Y

Azt nem hangszerkesztőnek, hanem videótrükknek hívják :P

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20438) brd válasza cigam (#20434) üzenetére


brd
nagyúr

Ez jó lesz, köszönöm! Nem tudom lecserélni, mert MPEG2-vel lesz a legjobb a minőség (még így is, hogy FPS hibás, mert mással még inkább hibás lesz), nem teljesítményproblémák vannak, egyszerűen hulladék a TV-kártya, vagy a hozzá adott MPEG2 codec/program, ill. az egész PC architektúra sincs a helyzet magaslatán e tekintetben (nem kívánt rész törlendő). A felvevőprogramnak van egy ún. silent módja, ilyenkor nem is mutatja a képet, csak rögzít, ekkor lesz a legkevésbé nyomorék a felvétel (eltekintve az előbb részletezett hibától).

ArchElf: Kösz' neked is! A program biztos jó, de ha jól látom, parancssoros; van ehhez valami vágáshoz használható GUI? Mert az parancssorban eléggé nehézkes. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#20439) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Egy egyszerű, kis méretű (tehát nem 3D mark), ingyenes programot keresek amivel lelehet tesztelni a gép shader képességeit (minimum 3-asat tudnia kéne a proginak, neten a fenti igényeknek megfelelőt csak 2.0-t támogatót találtam).
Nem kell benchmark sem, sem pont szám, elég akár ha egy egyszerű real time demo-t futtat pl.

thx

free your mind

(#20440) sfdrakex válasza Jazz (#20439) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem egyszerűbb kipróbálni egy játék demót, amiben van ilyen támogatás?

(#20437) cigam

Ott a pont. :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20441) fatal` válasza Jazz (#20439) üzenetére


fatal`
titán

Furmark, GPU Caps Viewer, azt hiszem be lehet állítani a shadert, bár ezek inkább stress programok.

[ Szerkesztve ]

(#20442) zone válasza Jazz (#20439) üzenetére


zone
őstag

Ha csak azt akarod megtudni, hogy melyik shader model verziót támogatja, akkor ott a GPU-Z, vagy a systemrequirementslab.com is kiírja a shader támogatást.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20443) Jazz válasza fatal` (#20441) üzenetére


Jazz
veterán

Jó lesz ez, lényeg hogy annak megfeleljen amit leírtam. Köszönöm!

sfdrakex: Nem hogy nem egyszerűbb, hanem egyáltalán nem jó. Nem tudod mire kell, nem ismered a körülményeket, bár ez az én hibám mert nem írtam le. ;)

zone: nem erről van szó, azért köszi.

free your mind

(#20444) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Egyik kollégámnak kellene egy olyan program, ami pdf fájlokat tudna fordítani. Elsődlegesen angolról magyarra.
Létezik ilyesmi?

Előre is köszi!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#20445) Dluinet válasza BigManus (#20444) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google dokumentumok, de aszthiszem van valmi limit.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20446) E770


E770
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen lejátszó és/vagy konvertáló programmal tudok SACD ISO fájlokat értelmezni?

Köszi szépen előre is!

(#20447) Visormail válasza E770 (#20446) üzenetére


Visormail
addikt

A foobar2000-hez van SACD plugin, én csak DVD-A lemezt próbáltam a DVD-Audio plugin-el de azt iso-ból is megnyitotta úgyhogy szerintem menni fog.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20448) ArchElf válasza E770 (#20446) üzenetére


ArchElf
addikt

Use the force PS3 dude ;)
(úgy nézem inkább rip, neked inkább az előző hsz kell - feltételezem nincs eredeti SACD-d :B )

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20449) E770 válasza Visormail (#20447) üzenetére


E770
senior tag

Köszi szépen, felrakom megpróbálom

(#20450) E770 válasza ArchElf (#20448) üzenetére


E770
senior tag

hűha - háááát, köszi, de konzol tippeken csak röhögni vagy sírni tudok

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.