Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) qwertly válasza zone (#21699) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Van,hogy pörög ez a fórum van.hogy egy kicsit leül :) ezért tettem fel újra a kérdést hátha most tud valaki válaszolni rá.Lehet épen olyan fórumozik aki tudja rá a választ.Előttem kérdezett valaki valamit és pillanat alatt ment a válasz rá.
És miért programos topiba azért mert lehet valamilyen plugin böngészőkhöz amely kikerüli az ilyen web oldalak védelmét.
Hogy érted.hogy képként?

[ Szerkesztve ]

(#21702) zone válasza qwertly (#21701) üzenetére


zone
őstag

Az egész oldalt le lehet menteni képként, például ezzel.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21703) qwertly válasza zone (#21702) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm :R,további jó fórumozást.

(#21704) Wolfskin válasza Core2duo6600 (#21667) üzenetére


Wolfskin
őstag

Az Laserjet 1000 est be lehet uzemelni win 7 alatt x64 alatt is

szia, segítenél ebben?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21705) Core2duo6600 válasza molnarpeter (#21681) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Reasonable NoClone
Hash alapján is tud dolgozni

(#21704) Wolfskin

Lehetőség 1 :
Felmégy a HP.com ra
Majd ott ahol a drivereket lehet beírni, rákeresel az universal driver kifejezésre

Majd a PCL 5-öst leszeded, megbézed hogy megy-e

Lehetőség 2
Azt mondod a win 7 nek, hogy nyomtató hozzáadása, majd, hogy winupdate, ekkor leszed egy listát a webről, és ott kiválasztasz egy számban hozzá közel állót.
Pl 1015

De van ilyen unerversal is nyomtató drivere a Xeroxnak is, azt is érdemes megpróbálni.
Ha a nyomi spéci cuiccait nem is tudja használni, de nyomtatni lehet vele
Bent a cégnél nyomtattam ilyenre így, tehát biztosan megy, lehet, hogy nem 1000 es volt, de ahhoz sem volt driver

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21706) Wolfskin válasza Core2duo6600 (#21705) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát ezt már próbáltam, mindkettőt, de meg se moccan. nem tudom, hol rontom el... :F

• nem dinamikus, hanem hagyományos módot választok.
• USB002 virtuális portot (a virtuál box alatt telepített XP-ről is ezen nyomtatt, a máikon egy színes nyomtató van)
• a sima PLC5-t választom (nem a v.5.4-t)

az eredmény= semmi
ezt azért is nem értem, mert több külföldi fórumon több embernek is sikerült már. (de bár csak ez lenne az egyetlen misztikus dolog, amit produkál a win7...)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21707) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Melyik az a program, aminek segítségével meg tudom nézni a CPU kupak hőfokát, nem csak a magokét? HW és AIDA nem jó. Valami más program?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#21708) Wolfskin válasza Fire/SOUL/CD (#21659) üzenetére


Wolfskin
őstag

ezt nem értem. ez az ork.exe is belefagyott az uninstallba

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21709) Fire/SOUL/CD válasza Wolfskin (#21708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor lehet, hogy már a rendszerednek is véres a torka... Sajnos más javaslatom nincs az eltávolításra... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21710) Wolfskin válasza Fire/SOUL/CD (#21709) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tudom mi lehet. a rendszert kb. 2 hete tettem fel. nem szűz, de még tapasztalatlan...

leszedtem a revoval, utána ezt is lefuttattam, a telepítő cd-t felmásoltam a c:\ gyökérkönyvtárba, lassan telepítettem, közben nem zajongtam. lement hibaüzenet nélkül, és mégis: "kis türelmet, a Windóz..." :W

feltettem az office sp3-t, futtattam rendszergazdaként, xp módban, semmi

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21711) Wolfskin válasza Wolfskin (#21710) üzenetére


Wolfskin
őstag

feltettem az office 2007-t próbaképpen, bár nem szeretem. első indítás: "kis türelmet, a Winzóz..." :O

az excelnek ugyanúgy hiányzik a stdole32.tlb, majd újratelepíti, összegyűjti az adatokat és 2-3 perc múlva elindul. és ezt minden egyes alkalommal.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21712) Tüzi

Üdv topik!

Olyasmi programot/megoldást keresek, ami még a pc hálókártyája előtt megváltoztatja egy program port-használatát. Tehát, hogy egy program pl. ne a 12345 porton kommunikáljon, hanem mondjuk a 54321-en. Célszerű lenne a 80-as portra terelni, az nincs letiltva, engedélyezett rajta a kommunikáció :)
Lényegében egy netes játék portja jó eséllyel blokkolt a routerban (wifin nem), ezt szeretném valahogy kijátszani... és vígan, vigyorogva játszani.

Bármiféle segítség szívesen fogadott, már ha egyáltalán lehetséges ez.

köszi :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21713) Sztbeni


Sztbeni
őstag

olyan kéne, amivel egy dvd-t gépre tudok másolni, és lehetőlleg avi formátumban és ingyenes legyen

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#21714) Dluinet válasza Sztbeni (#21713) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake videoconvert

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21715) cigam válasza Core2duo6600 (#21705) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól rémlik a "driver"ben volt implementálva a PCL5, hogy a nyomi minél olcsóbb legyen, így lett belőle Win only, és ha a HP nem csinált hozzá drájvert (mert már nem támogatott forgalmazott...)

Esetleg ez a video segíthet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21717) asuspc96


asuspc96
senior tag

Szerbusztok!

A topic remélem metszetett képez a kérdésemmel :DDD
Lenne egy kérdésem....Melyik programnyelv adja a legtöbb lehetőséget ?

Egy logikai játék megtervezéséhez kellene némi M.I.

Lépéseket kellene tennie majd kielemezni a lépésemet illetve a lépéseimből végezni egy statisztikát, és ebből tudja, hogy mi a legvalószínűbb amit 10 meccs alatt általában megteszek...Magyarán felkészül a megtörténtekből

előre is köszi, asuspc96 :R

[ Szerkesztve ]

(#21718) BullZeye válasza Tüzi (#21712) üzenetére


BullZeye
veterán

Up a kérdésnek, de 99,99% hogy sehogy, hisz ha lehetne ilyet, nem lenne értelme portokat beállítgatni és tiltogatni. :)

És sajnos mind2 portos dolog szerver oldali, a te gépednek semmi köze hozzá, az egyik a játék szerverén dől el, a másik pedig a routeren.

(#21719) AtHoS válasza qwertly (#21690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én a hasznosnak vélt cikkeket kimásolom böngészőből képekkel, formázással, mindennel együtt és LibreOffice Write-ban szépen beillesztem.

Ez a módszer a lapozgatós cikkeknél is működik, ahol pl. nincs lehetőség nyomtatható verziót lekérni. FF és IE simán tud képekkel együtt másolni tartalmat, úgy, hogy a formázás is megmarad. Opera-ra is van módszer ez egy plusz gomb vagy addon használatát veszi igénybe.

Az elkészült doksit Writer-ből már tudod pdf-be nyomtatni.

Mod:
A zone által javasolt képként lementéshez képest ugye ennek előnye, hogy a végeredményben lehet keresni szöveget

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#21720) zoltanz válasza Tüzi (#21712) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha a programban nincs ilyen beállítási lehetőség akkor sehogy. Ajánlott a GSM net. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21721) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziaasztok

Olyan egyszerű használatú programot keresek, amivel a D:\ meghajtó tömérdek mennyiségű gigájából, át tudok építeni pár gigát a C:\ meghajtóra!

Semmi baja a rendszernek nem akarom újratelepíteni!

Létezik ilyen program?

Köszi :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21722) AtHoS válasza Sickboy25 (#21721) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha Vista vagy Win7 OS-t használsz, akkor symlinkkel megoldható. Más témában, de a lényegi dolog ugyanaz, mint esetedben egy kis részletezés a használatára: [link]

Van egy progi, ami viszonylag egyszerű GUI a symlink használatához, de most azt nem tudom neked előkeríteni. Ha otthon leszek meglesem neked.

read-only mode on the forum

(#21723) Sickboy25 válasza AtHoS (#21722) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen win7-hez lesz!

Köszönöm a segítséget megpróbálom!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21724) AtHoS válasza Sickboy25 (#21723) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na itt van pár lehetőség az egyszerű használathoz:

- symlinker
- NTFS Link
- Junction Link Magic
- Link Shell Extension

read-only mode on the forum

(#21725) TRob1


TRob1
veterán

Olyan egyszerű programot tudtok mondani amivel egy videófájlt úgymond jelenetekre tudok osztani? Nem darabolni, csak ha lejátszom a videót, lehessen benne léptetni...

(Pinnacle Studio-t használok DVD-k "gyártásához" a gyerkőcökről. Menü, jelenetválasztás...stb., és ugye ilyenkor a DVD-n lehet is léptetni, ahogy illik. De most csinálnék belőle külön 1 fájlos nagyfelbontású videót is - mondjuk mpeg2-t -, ahol ugye már nem lesz jelenetválasztásos menü, ezáltal a videóban sem lesz léptetés, és nem találtam ilyen funkciót benne ami ezt megvalósítaná. :( ) Köszi ha van ötlet.

¤ R'n'R ¤

(#21726) zone válasza TRob1 (#21725) üzenetére


zone
őstag

Ha mkv megfelel: MKV chapterizer

Mpeg-ben nem hiszem, hogy lehetséges, mert pl. a dvd-n külön fájlban tárolja a felosztást. Mivel az mkv egy konténer, ezzel nincs gond.

Az aláírásodból hiányzik a beecloud, 521GB backup :)

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21727) TRob1 válasza zone (#21726) üzenetére


TRob1
veterán

Megfelelne, de azt meg Pinnacle Studioval nem tudok létrehozni. :U
Akkor mi a történet hogy azért ne menjen a minőség rovására? Mit hozzak létre a studioban, és mivel lesz belőle mkv? :F (Nem vágom annyira ezeket a video jobbra balra kódolásokat/konvertálásokat)
És köszi.

Nem hiányzik mert nem is ismerem, és nem is fér több sor, de ezek is csak azért vannak hogy ha vkinek kedve szottyan a tárhelyemet növelni, meg legyen rá a lehetősége. :))

szerk: Jah, ez lehet mégsem lesz jó, mert nem bizonyos időközönként szeretnék, hanem fix jelenetekhez...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#21728) Sickboy25 válasza AtHoS (#21724) üzenetére


Sickboy25
addikt

ezek így első ránézésre nem tűnnek túl könnyűnek! Nem is olyan könnyi pár gigát átrakni egyik meghajtóról a másikra... :(

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#21729) zone válasza TRob1 (#21727) üzenetére


zone
őstag

MKV konvertáláshoz: handbrake

Gondolom ha megvan a fix felosztás, azt át tudod írni kézzel, mert xml-ben tárolja. Ehhez keresned kell egy progit ami tud mkv demuxot, szerkeszted és újra összepakolod, de ehhez már nem értek, csak az elméletet tudom. :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21730) pro70


pro70
tag

Heló :)

[link]

(#21731) asuspc96 válasza asuspc96 (#21717) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :R

(#21732) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Olyan progit keresek amivel .IMG /Lemezképfájl/-t tudok szerkeszteni.
Tehát amivel megtudom nézni a tartalmát kitudom bontani,szerkeszteni majd újra .IMG-t összerakni vele.
Előre is köszi. :R

(#21734) Fire/SOUL/CD válasza vigyori78 (#21732) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Évek óta felteszem ezt a kérdést itt, mindig 1x, hogy van-e ingyenes ISO Editor, de ezidáig semmi. Természetesen fizetősben van, UltraISO, MagicISO, PowerISO

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21735) olivera88


olivera88
veterán

A Zzip el milyen beállítással lehet legjobban képeket tömöríteni? Keresek valami progit amivel ikonokat készíthetek

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21736) Dluinet válasza olivera88 (#21735) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jpg képeket nem érdemes tömöríteni, vagyis a befektetett energia az eredménnyel köszönőviszonyba sincs.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21737) BullZeye válasza olivera88 (#21735) üzenetére


BullZeye
veterán

Jpeg már alapból "tömörített" maximum pár százalékot lehet tömöríteni rajta, és az is órákba telik.

(#21738) Tüzi

köszi a választ mindenkinek :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21739) cigam válasza BullZeye (#21737) üzenetére


cigam
félisten

pl. a BMP is kép...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21740) Wolfskin válasza olivera88 (#21735) üzenetére


Wolfskin
őstag

tömöríteni akarsz kisebb méretre, becsomagolni, vagy átméretezni?

IconWorkshop, IcoFXPortable

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21741) olivera88 válasza Wolfskin (#21740) üzenetére


olivera88
veterán

Igen tömöríteni akartam kisebb méretre jpeg képeket h kevesebb helyet foglaljanak az emailbe.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21742) Dluinet válasza olivera88 (#21741) üzenetére


Dluinet
nagyúr

on-line tárhelyre fel kell rakni, majd csak a linket küldeni e-mailben.
Erre jó például a skydrive.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21743) kraftxld válasza olivera88 (#21741) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy méretezd át, módosítsd a jpeg tömörítést. A paint.net ingyenes programmal egyszerűen meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21744) BullZeye válasza cigam (#21739) üzenetére


BullZeye
veterán

"Igen tömöríteni akartam kisebb méretre jpeg képeket h kevesebb helyet foglaljanak az emailbe."

De a PNG és a RAW is kép, ha már kötözködni akarunk.

(#21745) cigam válasza BullZeye (#21744) üzenetére


cigam
félisten

igen, de ez a második üzenetéből derült csak ki.

Amúgy meg dropbox....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21746) olivera88


olivera88
veterán

Kösz mindenkinek. Milyen progival lehet több képet konvertálni egyszerre? Egy ismerősöm küldött sok print screen es képeket amiket nem tudok megjeleníteni egyből, hanem mindig társítani kell valamelyik képnézegetővel. Xnviewel probáltam de jó pár fájlt kihagyott. :((

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21747) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Van olyan program, amivel egyszerűen, gyorsan lehet "folyamat" diagramot készíteni? És szép eredményt ad? :D

Tudom Paint, meg PPT. De az olyan snassz.

Kellenek vonalak (rajta magyarázat), Téglalap, kör, amelyekt elnevezek rövid magyarázat és kész.

Csak valami ingyenes, netes (nemtom angolul ezeket hogy hívják, meg magyarul sem nagyon) és aránylag elfogadható, szép eredményt ad vissza. :R

(#21748) Fire/SOUL/CD válasza olivera88 (#21746) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ashampoo Photo Commander Free (több, mint 60 formátumot ismer.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21749) Lacces válasza olivera88 (#21746) üzenetére


Lacces
őstag

xnview shell kiegészítés
Ezt próbáltad? (lehet ez a kiegészítő már alap, akkor bocs)
Már más dobott rá jobb progit.

[ Szerkesztve ]

(#21750) Lacces válasza Lacces (#21747) üzenetére


Lacces
őstag

Valami olyasmi, ami esetleg diplomamunkához is jó (nem UML grafra gondolok)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.