Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) sfdrakex válasza scope2007 (#20899) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem a legtöbb vírusirtó folyamatosan figyel tehát ha csatlakoztatsz egy pendriveot azt szkenneli.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20902) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#20899) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A legtöbb víruskergetőben ez beépített szolgáltatás, hogy az USB-s eszközöket ill. autorun-t kezelje. Vannak külön is ilyen progik, pl: Panda USB Vaccine, de a legegyszerűbb megoldás az, ha az OS-ben letiltod az autorun-t (group policy-vel)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20903) scope2007 válasza Fire/SOUL/CD (#20902) üzenetére


scope2007
addikt

azt alapból letiltom mindig, minden friss telepítés alkalmával.

M. Security Essentialst használom, láttam van benne, de hátha van direkt külön erre program, ami még free is

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20904) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#20903) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én csoportházirendről beszéltem, nem arról, hogy xy kergetőben hol lehet letiltani. Ha GP szinten tiltod, akkor hiába tesz be valaki egy lemezt/CD/DVD/USB eszközök stb, nem fog lefutni az autorun...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20905) scope2007 válasza Fire/SOUL/CD (#20904) üzenetére


scope2007
addikt

ja akkor félreértettem.. én erre gondoltam:
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Automatikus lejátszás

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20906) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#20905) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erre gondoltam...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20907) scope2007 válasza Fire/SOUL/CD (#20906) üzenetére


scope2007
addikt

köszi.. ezt nem ismertem még.. :R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20908) kommunism


kommunism
aktív tag

Tud valaki linuxra olyasmi médialejátszót mint a bsplayer? Értem ezalatt, hogy amikor elinditok egy filmet akkor egyből elkezd feliratokért keresni.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#20909) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Youtube -on nézek egy filmet, létezik valami program amivel feliratot ki tudok rakni közben (beidőzítést/vágást megoldom)?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20910) TomPoe


TomPoe
tag

Két hete írtam ide egy kérdést, amire azóta is 0 reakció érkezett, így szerintem itt az ideje, hogy újra feltegyem a kérdést:
Hogyan lehet HD camcordert webkameraként használni szoftver segítségével?
Van egy Panasonic HDC-TM60 típusú kamerám, amit szeretnék webkameraként használni. Adott egy kamera, ami USB-vel kapcsolódik a számítógéphez, vagyis valószínűleg csak programozás kérdése, hogy webkameraként tud funkcionálni vagy sem. És mivel egy HD kameráról beszélünk, sokkal jobb képminőséget is produkálna, mint egy átlagos webkamera.
Egy megoldást már találtam erre a dologra, de ahhoz külön hardverre van szükség, aminek a neve EasyCap. Nem egy brutális beruházás, de szerintem kizárólag szoftver segítségével is meg lehetne oldani.

(#20911) sfdrakex válasza TomPoe (#20910) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

USB-n csak mint háttértár tudod kezelni vagy képet is tud küldeni a gépnek? Egyébként amennyiben használható webcamként az szerintem szerepel a leírásában is, ha nicns hozzá használati utasítás akkor a gyártó oldalán biztosan találsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20912) TomPoe válasza sfdrakex (#20911) üzenetére


TomPoe
tag

Hát képet még nem sikerült vele küldenem, de ehhez lehet, hogy valamilyen szoftver is kéne. Amikor rákötöm USB-vel, akkor két féle funkciót lehet választani a kamerán: pc és recorder. Nem tudom, hogy utóbbival lehet-e valamit kezdeni webkamerázás terén.

(#20913) Horka1 válasza zoltanz (#20909) üzenetére


Horka1
tag

A youtube-nak van online videószerkesztő funkciója, de ha jól gondolom csak a saját feltöltésű filmeket manipulálhatod. Tehát töltsd le, majd töltsd fel, és már szerkesztheted is online :))

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#20914) sfdrakex válasza TomPoe (#20912) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A hozzá kapott cd/dvd lemezen milyen szoftverek vannak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20915) TomPoe válasza sfdrakex (#20914) üzenetére


TomPoe
tag

Egy db szoftver van hozzá: HD Writer AE 2.0, másik cd-n csak különböző nyelvű manualok vannak.

(#20916) sfdrakex válasza TomPoe (#20915) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha usb-n gépre dugva a recorder opciót választod a kamerán akkor mi történik?

A legtöbb ilyen kameránál egyébként az a gond, hogy USB-n képet nem visznek a PC-re csak mint usb-s háttértár működnek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20917) TomPoe válasza sfdrakex (#20916) üzenetére


TomPoe
tag

Select media: Built-in Memory és SD Card lehetőségekkel. Ha Built-in Memory-re rámegyek, akkor egyszerűen megjelenik a Windows automatikus lejátszása, amiben ugye a képeket akarná lementeni vagy a fájlkezelőben megnyitni a főmappáját a beépített memóriának.

(#20918) TomPoe


TomPoe
tag

Ha nem választok semmit, akkor automatikusan a PC-t választja, ebben az esetben mindkettő médiához hozzáférek, tehát a beépítetthez is és az SD kártyához is, ha a Recorderen belül választom ki valamelyik médiát, akkor csak ahhoz férek hozzá, csak azt mutatja a meghajtók között.

(#20919) zone válasza TomPoe (#20910) üzenetére


zone
őstag

Három lehetőség van:
1 - firewire - kilőve, mert nincs
2 - usb streaming opció a kamera menüjében - gondolom ez sincs, mert biztos megtaláltad volna
3 - átalakító vagy tv tuner - szerintem csak így lehet

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20920) Panthera


Panthera
őstag

Hali!

Milyen programmal lehet *.db kiterjesztésű fájlt megnyitni és exportálni?

A fájlt valamilyen Nokia szoftverrel hozták létre, a telefont szinkronizálták, de minden törölt a telefonról és ezt hozta létre. A fájl fejlécében van egy "SQLite Format 3" bejegyzés, ez alapján kezdtem keresgélni, de a struktúránál tovább nem jutottam sajnos.

Van ötletetek? Előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#20921) Fire/SOUL/CD válasza Panthera (#20920) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A pl intézőben nyomj a db fájlon egy jobb egeret/tulajdonságok és a részletes fülön nézd meg, milyen formátumot ír ki. A DB kiterjesztés több adatbázis típusra is jellemző, pl DBase vagy Paradox, de persze lehet a Nokia valami speckó formátuma is (sajnos gyakorlatban nem ismerem ebből a szempontból a Nokia-t)

A Nokia pontos típisának birtokában lehet, hogy lehet találni a neten célirányos szoftvert, pl [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20922) sfdrakex válasza Panthera (#20920) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A készülékhez való Nokia PC suite nem kezeli?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20923) Panthera válasza sfdrakex (#20922) üzenetére


Panthera
őstag

Most sikerült megtudnom, Mac OS X-en Isync szoftverrel csinálták, Nokia E52-ről. :)

Fire/SOUL/CD: Köszi, de sajnos a linkelt progi nem jött be.

Mod: Itt most nálam 6.84-es PC Suite van, annál semmi ilyet nem találtam. Megnéztem, a biztonsági mentések itt *.nbu kiterjesztésűek (bár ezek nem symbianos telefonokról készültek; ha jól tudom az E52 az az).

[ Szerkesztve ]

(#20924) TomPoe válasza zone (#20919) üzenetére


TomPoe
tag

Akkor csak a tv tuneres megoldás működik.
Viszont van nekem egy régebbi logitech quickam express webkamerám. Azt valahogy életre lehet kelteni 64bites windows 7 alatt?

(#20925) zone válasza TomPoe (#20924) üzenetére


zone
őstag

Mondjuk a hivatalos driverével?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20926) TomPoe válasza zone (#20925) üzenetére


TomPoe
tag

Elnézést, rosszat írtam, az egy másik webkamerám volt, most ez van pontosan: quickcam messenger:

[ Szerkesztve ]

(#20927) Fire/SOUL/CD válasza TomPoe (#20926) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amit most javasolok, ezt csak saját felelősségre, de ha jól emléxem, ezeket a logitech cuccokat az XP-s driverükkel is lehetett használni Vista alatt, ebből feltételezem, hogy talán W7 alatt is lehet. Annyi a "trükk", hogy az installert XP SP2 kompatibilis módban kell futtatni.
(Meg persze a webcam ne legyen csatlakoztatva a géphez, csak ha az installer kérni fogja, vagy ha nem, akkor csak ha a telepítés befejeződött, azt követően)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20928) Dluinet válasza TomPoe (#20926) üzenetére


Dluinet
nagyúr

This works for Windows 7 as well!

To summarize the steps:

1. Download the latest driver from Logitech website for Logitech QuickCam Messenger [V-UBC40] for the desire OS & bit:

http://www.logitech.com/index.cfm/435/3780&hu…

2. Run the setup installer file (ie:lws110.exe); you don’t have to install VID; just unpack the drivers.

3. During the installation, it will ask you to plug in the Logitech QuickCam Messenger to a USB port.

4. Once it is detected, it will say that it’s not compatible; just click to continue installation anyway.

5. Unplug and re-insert the USB connector and Windows will automatically detect it.

6. Select choose where to look for drivers and click on the folder where the drivers were unpack before.

7. Logitech QuickCam video driver should install normally but the audio driver will say that “the device can not be started” even though the driver is installed as “Logitech Audio (Messenger).”

8. To fix this audio problem, you have to replace the current Windows 7/Vista “usbaudio.sys” with an older Windows XP version (version 6.06 or earlier).

9. You will need to find a copy of usbaudio.sys from someone with Win XP which is located in x:WindowsSystem32drivers.

9. Now you have to take ownership and grant full access permission of x:WindowsSystem32driversUSBAUDIO.SYS file in your computer.

10. Here is how to do it:

http://www.tipandtrick.net/2008/how-to-take-owner…

11. Once permission is granted, rename the file to “usbaudio.win7.sys” (keep for future use).

12. Copy the Win XP version of usbaudio.sys to the same folder x:WindowsSystem32drivers.

13. Restart the computer and now both video and audio should work properly.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20929) TomPoe válasza Dluinet (#20928) üzenetére


TomPoe
tag

4. Once it is detected -> nálam ennél a lépésnél elakad a dolog, ugyanis nem észleli a telepítő, semmi nem történik, ha csatlakoztatom a kamerát.

(#20930) Dluinet válasza TomPoe (#20929) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Innen szedtem, a hozzászólások közül.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20931) TomPoe


TomPoe
tag

Azóta még jobb a helyzet. Találtam egy Canyon CN-WCAM313-as webkamerát, felmentem a Canyon oldalára, találtam is hozzá 64 bites windows 7 telepítőt, erre ezt írja ki ez a telepítő:
Ha ilyenkor csatlakoztatom a kamerát, akkor ugye rá kell nyomnom az "Igen"-re, de ennek hatására csak annyi történik, hogy gondolkozik pár másodpercet, majd megint megjelenik ez az ablak. Ilyenkor mi van? A Windows eszközkezelőjében "USB20 Camera" néven jelenik meg az eszköz, de jelzi, hogy nem megfelelően lett feltelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#20932) qamu74


qamu74
őstag

csá! melyik program az,amellyel dvdről tudok rippelni mp3,úgy hogy számokat el lehessen különíteni. Mivel egy koncert dvdről lenne szó!
Előre is köszönöm a segítséget.
thx

(#20933) sfdrakex válasza qamu74 (#20932) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt a leírás hozzá, angolul.

Vagy ezzel bár szerintem ez 1 fájlba menti, de utána pl mp3 direct cuttal szét tudod vágni magadnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20934) zone válasza TomPoe (#20931) üzenetére


zone
őstag

Windows frissítéssel próbáltad már?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20935) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy hangfájlt hozzárendelni a billentyűzethez amit lejátszik ha bármelyik gombot leütöm. Van erre valami megoldás Vistában, vagy valami szoftver erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#20936) TomPoe válasza zone (#20934) üzenetére


TomPoe
tag

Az kb. a legelső dolog volt :)

(#20937) TomPoe válasza TomPoe (#20936) üzenetére


TomPoe
tag

Na ez is érdekes. Leszedtem a Canyon-hoz egy régebbi drivert a hivatalos oldaláról és az működött. Ez csak azért vicces, mert amit először leszedtem, csak ott volt megemlítve a Windows 7, ennél csak 32 bites Vistáig mentek el, mégis ez működik.

(#20938) zone válasza Eternitys (#20935) üzenetére


zone
őstag

[link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20939) Dluinet válasza zone (#20938) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Írógépet lehet csinálni a gépből???? :Y

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20940) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, Vista 64bitet hasznalok.
Van egy regebbi genius wizardpen 5x4 rajztablam es talaltam hozza vista drivert de csak 32bites, igy nem tudom feltelepiteni. Erre van valami megoldas hogy fel menjen vagy valami otlet?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20941) scope2007 válasza zone (#20938) üzenetére


scope2007
addikt

ez beteg :C
bár 5perc után idegesítő már nekem :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20942) Eternitys válasza zone (#20938) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Nagyon köszi, már be is lőttem.:) Végre van Mátrix feelingű interfészem!

Olyan szoftvert esetleg nem ismersz ami ha egy programot elindítok ugyanígy lejátszana egy általam beállított hangot?

[ Szerkesztve ]

(#20943) sfdrakex válasza Eternitys (#20942) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XP alatt vezérlőpultban a hangoknál tudsz program indításra beállítani hangot, gondolom az újabb OS-ekben is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20944) Eternitys válasza sfdrakex (#20943) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Vista vezérlőpult alatt csak olyat találtam, hogy program megnyitása-kor mit játszon le, de nekem olyan olyan megoldás kellene ahol ki lehet választani külön-külön hogy melyik programnál mit játszon le.

(#20945) artiny


artiny
őstag

Létezik olyan progi ami megmutassa hogy hol vagy mi van rejtett mappaként,fájloként ?

windows 7 használok

(#20946) sfdrakex válasza artiny (#20945) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Total commanderben pl ha bekapcsolod hogy látszódjanak a rejtett és rendszer fájlok akkor ha nézed a mappákat egy piros felkiáltójellel jelöli ezeket.

Bocs, de helyesen: megmutatja, és nem kell kiemelni a szöveget anélkül is látjuk.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20947) Eternitys válasza zone (#20938) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Egy gyors teszt után két apró kis gondom van a Clickkey progival:):

- Mivel a C:/Windows/Media mappából indítja hangfájlokat, ezért egy windows reinstallnál újra be kéne másolni oda a hangfáljt. Jó lenne, ha én adhatnám meg hogy honnan indítsa(modjuk másik meghajtóról).
-Nem igazán tudom egyszerűen kikapcsolni ha nem akarom használni(pl játékoknál). Jó lenne jobboldalon lenn egy notification ikon, amivel egyszerűen ki lehet kapcsolni, de nincs neki.

A fentieket figyelembe véve, valami hasonló szoftver esetleg?

(#20948) Visormail válasza Eternitys (#20947) üzenetére


Visormail
addikt

Csak egy ötlet, az egyszerű kikapcsoláshoz esetleg használhatnád a taskkill /F /IM valami.exe parancsot, csinálsz az asztalra/tálcára egy új parancsikont és ezt írod bele (a parancsikon tulajdonságai közt billenytűkombinációt is megadhatsz). A valami.exe helyére ugye azt írod be amit a feladatkezelőben látsz a folyamatok fülön amikor fut a program.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20949) Eternitys válasza Visormail (#20948) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Jó ötlet, talán meg is csinálnám, de a windows reinstall probléma amit leírtam az fennáll, szoval valami okosabb szoftver kellene.

Egyébként nagyon állat így, hogy van billentyűzet hangom, nagyon high-tech! Ajánlom kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

(#20950) zone válasza Eternitys (#20947) üzenetére


zone
őstag

Egyszerűen csinálj az asztalra egy parancsikont és az exe után írd be a hang elérési útját:
C:\ClicKey.exe sound="D:\klikk.wav"

A leállításhoz kell egy másik parancsikon, ennél az exe után egy "exit" kell:
C:\ClicKey.exe exit

Egyébként ezek le vannak írva a linkelt oldalon.

A programindítás mellé zeneindítás - most hirtelen csak egy egyszerű megoldás jutott eszembe, csinálsz egy sima txt fájlt, és beírod pl:

start d:\"zene.mp3"
start notepad.exe
exit

A kiterjesztését átírot bat-ra, és az indításakor lejátssza a zenét (nálam a winamp) és megnyitja a notepad-et és bezárja a cmd ablakot. Az idézőjel nem fontos, csak ha szóköz van a zene nevében.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.