Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Üdv mindenki!

Egy olyan programot keresek amely a beszkennelt kottát át tudná alakítani úgy mint az abby szövegfelismerő a szöveget.
A Sibelius tudja ezt a funkciót, de van egy kottám ami nem megy neki, ezért kellene valami más alternatíva.

Előre is köszönöm. :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#21452) localhost válasza TRob1 (#21447) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egyszer megkérdezték Mallory-t, [híres hegymászó [link]] miért akarja megmászni a Mount Everest-et, mire azt felelte: "Mert ott van!"

Mondom micro SD olvasót kaptam, ami ergyben SIM-kártyaolvasó is. Elővettem egy múltszázadi SIM kártyámat, meg szeretném nézni mi van rajta. Miért? Mert ott van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21453) cigam válasza TRob1 (#21447) üzenetére


cigam
félisten

Ez ebben a formában nem igaz. N+1 "belépő" telefon létezik amik nem tudnak kapcsolatot létesíteni számítógéppel. Ugyanakkor jó lenne ha a címjegyzéket gépen lehetne szerkeszteni menteni, netán klónozni n+1 kártyára.

Tippem szerint adtak hozzá a kis mini CD-n egy alap szerkesztő programot (meglepően gagyik). Igaz én csk 2-t próbáltam de bizonytalan volt maga a program és a szolgáltatásai is szegényeesek voltak.

Szóval ha elkeverted a lemezt, akkor elindulhatsz az USBchip alapján (http://www.zhangduo.com/udi.html)

Nekem ilyesmi van. Ha érdekel privátban átküldöm a driverét, programját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21454) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Melyik progival tudom letörölni az újraírható dvd-ről a cuccokat? :DDD Láma kérdés de elfelejtettem anno mivel töröltem. :)

Köszi.

(#21455) Dluinet válasza Des1gnR (#21451) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem egy organikus gépet kéne alkalmazni erre a feladatra.
14-16 évesek olcsón elvállalják, hogy legyen egy kis zsebpénzük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21456) Dluinet válasza Tomi0703 (#21454) üzenetére


Dluinet
nagyúr

DVD író programmal. pl: imgeburn

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21457) Motaba78 válasza Tomi0703 (#21454) üzenetére


Motaba78
őstag

pl. nero, ashampoo burning media, imgburn

beelőztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21458) Tomi0703 válasza Dluinet (#21456) üzenetére


Tomi0703
őstag

és (#21457) Motaba78:
Köszi srácok. :DDD Én is abba kerestem de nem találtam rá külön "menüpontot" Nero-ban. Mekkora hülye vagy... ilyet elfelejteni. :( Köszi még egyszer. :D

(#21459) TRob1 válasza localhost (#21452) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor mint írtam is: "Hacsak nem a kihívás." ;) (én pl. a Mount Everest-et se szeretném megmászni, pedig még mindig ott van. :U )

(#21453) cigam:
Te tudod.
De én pl. az elmúlt 6-8 évben nem találkoztam olyan telefonnal amivel ne lehetett volna legalább adatkábellel kapcsolatot létesíteni (persze ez mondjuk tényleg nem zárja ki azt a lehetőséget hogy 2012-ben még "futkároznak" olyan telefonok amivel semmiképp nem lehet kapcsolódni gépre vagy másik telefonra). Az is lehet hogy csak szerencsés vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#21460) odrif válasza Tomi0703 (#21458) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát pedig van benne:
Nero Burning Rom----> CD/DVD író---->Újraírható lemez törlése

20 éve a Prohardveren

(#21461) Tomi0703 válasza odrif (#21460) üzenetére


Tomi0703
őstag

Közben már megtaláltam. Csak hirtelen kapkodásban nem találtam... :D Azért köszi. :)

(#21462) tomic


tomic
addikt

Milyen programmal tudnék egy meglevő filmből egy kb 10 perces szeletet kimásolni.
A film mkv formátumban van.

(#21463) Gabás válasza tomic (#21462) üzenetére


Gabás
addikt

(#21464) tomic válasza Gabás (#21463) üzenetére


tomic
addikt

Elnéztem. Ez dvd rippes.

[ Szerkesztve ]

(#21465) Lauda


Lauda
félisten

Haliho!

Tudnatok javasolni valami jo kis egyszeru progit, amivel yt vidiket tudnek letolteni? Amit eddig hasznaltam, az valami regisztraciot ker, biztos lejart az igyenes idoszak. Egy masik topikban olvastam az orbitdownloaderrol, de az meg csak html-t tolt le, a videot nem valamiert.

Koszi!

(#21466) ZCoyote válasza Lauda (#21465) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nincs a böngésződhöz ilyen kiegészítés?

Az Opera-hoz van pl. SaveFrom.net helper.

Romani ite domum.

(#21467) Dluinet válasza Lauda (#21465) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Free Video Downloader

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21468) Lauda válasza Dluinet (#21467) üzenetére


Lauda
félisten

Kiprobalom, koszonom! ;)

ZCoyote chrome-ot hasznalok, nem tudom letezik-e hozza ilyen kieg. ;)

(#21469) Lauda válasza Dluinet (#21467) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper a cucc, thanksz!! :C

TRob1 Koszke, ezek sokkal jobbak is, mint amit eddig hasznaltam. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#21470) TRob1 válasza Lauda (#21468) üzenetére


TRob1
veterán

Van chrome-hoz.

¤ R'n'R ¤

(#21471) tomic


tomic
addikt

Dvd rippes filmből hogyan tudok kivágni egy 10 perces reszt?

(#21472) Dluinet válasza tomic (#21471) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Free Video Converter
Vágni is tudsz vele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21473) cigam válasza tomic (#21471) üzenetére


cigam
félisten

avidemux

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21474) AtHoS válasza cigam (#21473) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No meg az alap virtualdub

read-only mode on the forum

(#21475) cigam válasza AtHoS (#21474) üzenetére


cigam
félisten

Akkor inkább virtualdubmod merthogy az alap vmiért nem eszi az mpeg fájlokat.
Avidemux azért előnyösebb, mert nem kell mindenféle codec a gépre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21476) Koczka


Koczka
tag

Üdv

Melyik pogival lehet olyan tutorial videot készíteni a mi a képernyőn történő eseményeket rögzítve lehet mellé beszélni is és a egeret kiemeli?

(#21477) AtHoS válasza cigam (#21475) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt hiszem mpeg2-vel van gondja, mpeg1-et simán vinnie kell.
Avidemux valóban tartalmaz "kódeket" :R

read-only mode on the forum

(#21478) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Milyen program, amivel megtudhatom, milyen program mennyit haszánlt a netből? Azaz mennyit töltött le/fel?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#21479) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van e olyan program, amivel nagyon egyszerű scannelni? Szóval annyi kéne, hogy elindítom a programot, szkenn és kész menti egy mappába. Továbbá olyan funkció is kéne, ami körülvágja a képet, szóval ne legyen fölösleges fehér felület.

A Windows gyári scannelő progija sajnos minden képet külön mappába ment, ami nekem nem jó és a körülvágást is nekem kell manuálisan csinálni.

Nagyon hálás lennék valakinek érte!

Üdv.:Vasinger!

(#21480) AtHoS válasza Vasinger! (#21479) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én melóban irfanview-al szoktam szkennelgetni.
Van egy jó tulajdonsága, miszerint szépen sorszámozva menti egymás után a fájlokat a szkennelés elején megadott mappába.

Körülvágni viszont magától nemigen tud, legalábbis a saját szkennelő felületén én nem találkoztam ilyennel, igaz mostanában nem is használtam azt, hanem a szkennerhez adott gyári felülettel használom. Na az tud szépen szkennelni és körül is jelöli/vágja a dokumentet.
Melóban Canon szkenner van, viszont Epson szkennereknél is találkoztam hasonló kialakítású szoftverrel.

HP szkennernél nem emlékszem ilyen fícsörre, de mostani újabb szkenner nem volt HP-ból a kezem alatt.

Azonos méretű doksikkal gyorsan lehet így dolgozni, mert a bemutató szkennelésnél szépen körüljelöli a doksit és innentől már csak a normál szkennelést kell minden egyes dokumentnél megcsinálni.
Viszont, ha a dokumentumok eltérő méretűek és használni akarod az automatikus körüljelölést, akkor mindegyiknél meg kell csinálnod a bemutató/normálszken procedúrát.

Utóbbi esethez javaslom, hogy rendezd a doksikat azonos méret szerint, így csak a különböző méreteknél kell a bemutató szkent elvégezned.

De persze a legjobb az lenne, ha szoftverből is szépen automatikusan nagy pontossággal lehetne "kivágni" a hasznos anyagot.

No hátha lesz ilyen szoftra is javaslat.

read-only mode on the forum

(#21481) w.miki


w.miki
veterán

Angol nyelvoktató programot mit ajánlanátok?
Általános iskolás kisgyerek számára?
Mik vannak, és mi az, ami szerintetek hatékony is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21482) Dluinet válasza w.miki (#21481) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rosetta Stone
A Rosetta egy kicsit primitív talán, minden szavakon alapul, és bonyolultabb nyelvtant mar nehezen magyaráz. A Tell Me More meg talán túl nehéz egyéb segédlet nélkül. Szerintem kiegészítésként jók ezek a szarok, de nem pótoljak a rendes nyelvtanárt, aki magyaráz, normális interaktív helyzeteket teremt, mert ugye az önálló mondatalkotás nem ugyanaz, mint 4 válasz közül kiválasztani a helyeset, valamint egy ilyen program a fogalmazásodat sem javítja ki sem nyelvtani, se stilisztikai szempontból, illetve kérdezni sem tudsz rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21483) w.miki válasza Dluinet (#21482) üzenetére


w.miki
veterán

ez akkor jó kisiskolásnak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21484) sfdrakex válasza RootRulez (#21478) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Netlimiter mutatja programonként, ip címenként a csatlakozásokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21485) localhost


localhost
Közösségépítő

Milyen program, ami ... izé

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21486) Dluinet válasza localhost (#21485) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt próbáltad már:
USB SIM Card Reader Software

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21487) Dluinet válasza w.miki (#21483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nézd meg a demot és döntsd el
Try our interactive demo online

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21488) localhost válasza Dluinet (#21486) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, de nem látja. Tapasztalatból valaki ? Google kereső használata már nekem is megy.
[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21489) dni


dni
őstag

Erre vki?

(#21490) Melack válasza dni (#21423) üzenetére


Melack
veterán

Adobe Audition-t javaslom, én anno azzal dolgoztam sokat. Az mindent tud, amit tudnia kell. 1.5-ös verziót javaslom, az ugyan nem mai, de nem is lassú.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21491) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Hali!

Olyan programot keresek,amivel fényképeket, képeket (nem csak JPG kiterjesztésűeket lehet kategorizálni) Lightroom-on kívül létezik még ilyen?

(#21492) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

szerintetek melyik a leghatékonyabb video kodek?
tehát olyat keresek, ami a video-t értelmes minőségben (közel DVD, nem HD!!) tárolja, de úgy, hogy a legkevesebb helyet fogyasztja.

legyen jó minőségű, de kis helyen elférjen.
az most nem számít, hogy a lejátszó számítógép majd esetleg izzad, amikor lejátssza a filmet.

kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#21493) Vasinger! válasza AtHoS (#21480) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah ez az.

Pont beletapintottál. Nekem itthon egy Epson van, aminek a programja rohadt intelligens, körülvágja a fotót stb. nagyon jó. De a személynek akinek kéne meg pont HP van és ahogy mondtad, ott pont nincs ilyen dolog benne és iszonyat hülye a programja.
Az a baj, hogy nem azonos méretű dokumentumokról van szó, így ezért kéne automatán körülvágni.

Akkor tényleg nincs ilyen program? Az is jó lenne, ha létrehozáskor meg lehessen adni a nevét a fájlnak.

(#21494) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Bluetooth sebességét mérő ingyenes programot keresek. Köszi a segítséget. (Googleval már keresgéltem)

(#21495) ollie válasza piadex2 (#21492) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DivX, Xvid, ill. WMV elég jó.

***

(#21496) cigam válasza localhost (#21485) üzenetére


cigam
félisten

#21453 második fele.
1. körben meg kell találni a driver-ét a chipnek ami com portként mutatja a kártyaolvasót
2. körben maga a SIM kezelő program.
Nekem megvan a gyári CD-je (SIM card reader), ha kell, elküldöm privátban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21497) localhost válasza cigam (#21496) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azt a részét vettelm az üzenetednek... :)
Csak én azt hittem, hogy ahogy UNIVERZÁLIS CD-író program létezik, meg Univerzális Bluetooth, meg univezális Mittudomén, egyszercsak azt mondja valaki pl. SIMUNIVERSAL.exe és már happy is vagyok.
Ne, ne küldd a tiédet, az enyém nagyom másmilyen :)
De kösz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21498) TomPoe válasza cigam (#21432) üzenetére


TomPoe
tag

Mindenképp újra szeretném kódolni. A szándék a következő lenne: adott a dvd film több hangsávval és több felirattal. Ezt szeretném az eredeti felbontás megtartásával újrakódolni h264-es kodekkel, egy angol és egy magyar hangsávval, illetve egy angol és egy magyar felirattal megőrizni egy mkv fájlban. Ahol 5.1-es a hang, ott megőrizni az 5.1-et. Magyarul a cél: hasonló minőséget meghagyni kisebb fájlméret mellett. Ezt eddig sikerült is tökéletesen megoldanom a Handbrake nevű programmal, az egyetlen problémám csak az, hogy az Ati videokártyám OpenCL (AMD APP, GPU gyorsítás, mindegy minek hívjuk) képességét nem használja ki. A két magos proci mindkettő magját tökéletesen megdolgozza, de a render sebesség jelentősen növekedne, ha a GPU-t is bevonná a folyamatba. Szóval emiatt keresnék programot. Olyan szoftvert már sikerült találnom, ami használja az AMD APP-ot, de azoknál a hangsávok és feliratok kezelése nem volt az igazi. A tökéletes program olyan lenne, mint a Handbrake, csak AMD APP támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#21499) Dluinet válasza TomPoe (#21498) üzenetére


Dluinet
nagyúr

RAT DVD segítségével az extrák és menük hiánytalanul megmaradnak, de egy dvd mérete 1-3 gigabyte-ra csökken.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21500) cigam válasza TomPoe (#21498) üzenetére


cigam
félisten

Akkor divx converter + mpeg2 plugin. A DVD-ből olyan mkv-t rittyent hogy ihaj, és a DVD összes kép/felirat sávot Viszont fizetős... Bár megéri azt a 10dodo-t, ha gyakran művelsz ilyesmit.
Bár nem támogatja a GPU-t...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.