Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) cigam válasza Zotya984 (#20049) üzenetére


cigam
félisten

Tippem szerint ilyesmit keresel, de a tuti a HW-es megoldás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20052) Zotya984 válasza cigam (#20051) üzenetére


Zotya984
senior tag

ezt tesztelem. eddig jó. simán megy a játékok a 4870-en míg a másik monitoron megy a film.
thx ezeket is kipróbálom

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#20053) kispx válasza Des1gnR (#20050) üzenetére


kispx
addikt

Köszi, közben ki is próbáltam a rendszervisszaállítást.

(#20054) Phvhun válasza daninet (#19977) üzenetére


Phvhun
őstag

Teamviewer egy fokkal jobb. Be lehet állitani hogy bármikor el tudd érni a távoli gépet, mindenféle kód írogatás nélkül, és UAC prompt-ot is le tudod kattolni, mert megy az egér tovább ahogy kell.
Varázsló végigvezet az egészen, szoval nagyon egyszerü beállitani is.

(#20055) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok, tud nekem valaki mondani egy olyan programot amivel a world excel fájlokat tudom megnyitni anélkül hogy fel kéne tennem a teljes officet? world viewer néven futott régen egy alkalmazás de azt nem fejlesztik szerintem már, (mostanában feltöltöm gmailbe és onnan nézem meg, de csak van egyszerűbb megoldás is..) köszi

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#20056) bugizozi válasza csabiks (#20055) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia,

szvsz a kérdésedben benne van a válasz, mert van Word és Excel viewer is amit még fejlesztenek, mert megnyit 2003-7-10 office-szal készült doksikat is... :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20057) Dluinet válasza csabiks (#20055) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LibreOffice Portable 3.4.3

"telepíteni kell" de nem írja be magát sehova, utána oda másolod ahová akarod, vagy rögtön egy pendrive-ra rakod.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20058) csabiks válasza Dluinet (#20057) üzenetére


csabiks
senior tag

köszi a válaszokat

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#20059) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Engem egy olyan szerkesztő progi érdekelne, amit be lehetne úgy állítani, hogy csak 13 KHz felett játssza le a hangokat. Melyiket ajánljátok? Már feltettem másik topicban is ezt a kérdést, de attól tartok, hogy az egy eléggé elhagyatott fórumrész... :)

Köszi előre is!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20060) cigam válasza TFSi (#20059) üzenetére


cigam
félisten

Pl. Audacity, wavosaur,... szerkesztőprogramokkal megoldható, hogy lecsapatod a 13kHz alatti részt.Esetleg vmi dsp/eq plugin .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20061) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.

Milyen program ami képes arra, hogy egy avi vagy valamilyen videót szinkronizáljak vele, vagyis alá lehessen beszélni mikrofonba a videónak és ezt rögzítse is?

Köszi :R

(#20062) TFSi válasza cigam (#20060) üzenetére


TFSi
őstag

Köszönöm szépen! :R

Végül is arra jöttem rá, hogy nekem egy olyan lejátszó, vagy szerkesztő kell, ami a hangsávból képes kiszűrni a 13KHz-nél nagyobb rezgésű hangokat... Vagyis figyelmeztet rá, h a hangminta tartalmaz ettől magasabb frekvenciájú hangokat is... :K

Kb. 2000 darab hangfájlt kellene így átfésülni...

Csak valószínűleg ilyen progi nem létezik... :(

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20063) cigam válasza TFSi (#20062) üzenetére


cigam
félisten

Nam most a 13k-nál magasabb hangokat kell kiszürni, vagy csak azok kellenek? Mert nem mind1!

Ha csak a 13kHz alatti hangok kellenek, az nagyon egyszerű. Letöltöd az ssrc-t. Megadod neki, hogy a mintavételi freki 26000Hz legyen, így a fájlokból eltűnnek a 13kHz feletti hangok. Mivel ez nem szabványos érték ezért kell egy második kör, hogy 32,44.1, vagy 48kHz legyen a mintavételi freki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20064) TFSi válasza cigam (#20063) üzenetére


TFSi
őstag

Sajnos nem. Olyan progi kell, ami jelzi, hogyha a mintában van 13-14 KHz fölötti hang is. Na de ez az, amire sztem nincsen orvosság... :(

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20065) H_András


H_András
tag

#20025-re esetleg valaki? :B

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#20066) cigam válasza TFSi (#20064) üzenetére


cigam
félisten

De van, de van :)

Most kész megoldást nem tudok linkelni, de ha lefuttatsz a fájl(ok)on egy fft analízist máris van megoldás( 13kHz feletti frekikre figyel, ha túllép egy adott zajküszöböt, már jelzi is, hogy ebben a fájlban vannak magas hangok.

Egyébként mi a túró van ezekben a fájlokban, és miért érdekes, hogy vannak-e benne magas hangok?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20067) föccer válasza H_András (#20025) üzenetére


föccer
nagyúr

Energiagazdálkodási lehetőségeknél nem lehet beállítani riasztás fajtáját? Most nincs nálam a lapos, hogy megnézzem, de mintha valami ilyesmi rémlene...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20068) cigam válasza H_András (#20065) üzenetére


cigam
félisten

Cseréld le a megfelelő rendszerhangokat vmi ütős metál zenére. Tuti észreveszitek, hogy itt az idő töltőre dugni :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20069) TFSi válasza cigam (#20066) üzenetére


TFSi
őstag

Az egyik igen kedves ismerősöm denevérkutató és neki próbálok segíteni... :D

Hálásan köszönöm az eddig nyújtott segítségedet!!! :C :R

Az fft analízist milyen szoftveren belül lehet lefuttatni, vagy az műszeres dolog? Ebben a témában nem vagyok teljesen otthon de még megnézem a guglit is... :K

Köszönöm még egyszer! :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20070) cigam válasza TFSi (#20069) üzenetére


cigam
félisten

Pl.ez vagy ezt a programot nézzétek meg. Denevérekhez fejlesztették, de lehet kapni ultrahangfelvevőt is náluk.
Amúgy akad 1-2 ingyenes "állati" program itt: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20071) bugizozi válasza TFSi (#20069) üzenetére


bugizozi
őstag

"Az egyik igen kedves ismerősöm denevérkutató és neki próbálok segíteni.. :D"

Hát ez megalapozta a mai napom jókedvét :DDD

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20072) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Egy olyan kisfogyasztású lejátszót keresek, amivel lehet webrádiót hallgatni. A Media Player Classic és az Evil player volt kipróbálva, de egyik se látszik webrádiót.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20073) Visormail válasza JetiRulez (#20072) üzenetére


Visormail
addikt

Webrádiót lejátszik pl a wmp, winamp, vlc, kmplayer, foobar2000 is, a fogyasztást nem tudom azt én nem szoktam nézni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20074) dosailord


dosailord
tag

Sziasztok!

Olyan progit keresek, ami kiváltaná a Windows XP-ben megszokott eszköztárakat, vagyis legalább egyet. A gyorsindítást levettem a tálcáról és a képernyő tetejére rögzítettem, Mindig látható és Automatikus elrejtés opciókkal. A Stardock programját már próbáltam, de kevés beállítási lehetősége van és egyébként sem tetszik az egész, az ikonok távolsága kicsi, meg hülyén is jeleníti meg őket (ugye 16x16-asoka az eszköztár ikonok, ha beállítőn 16 pixelre, sokkal kisebb lesz... ha meg nagyobbra, akkor rosszul néznek ki és túl közel is vannak egymáshoz)

Szóval olyan progi kellene ami kb. úgyanúgy néz ki mint egy sima eszköztár, csak vannak némi beállítási lehetőségei, pl. várjon 1 mp-et mielőtt lenyílik (mert zavaró ha épp odatéved az egér és rögtön látszik), továbbá a wines eszköztár sokszor "beragad", azaz ha épp lenyílna, az ikonok nem jelennek meg, hanem idő még betölti őket, és addig várni kell, pl. böngésző tabokat sem tudom használni addig, (kb 20-30 mp.) és el nem tűnik újra. Ez a jelenség nem mindig jön elő, de elég gyakori hogy idegesítsen.

Köszi!

(#20075) BigManus válasza dosailord (#20074) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ez talán?

JetiRulez

Próbáld ki ezt.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#20076) zone válasza dosailord (#20074) üzenetére


zone
őstag

[link] vagy [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20077) cigam válasza BigManus (#20075) üzenetére


cigam
félisten

A screamer-t nem ajánlom. 1-2 hónapja még egy memória zabáló megbízhatatlan progi volt. Persze kipróbálni érdemes, de a foobar,winamp, VLC stabilabb megoldás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20078) BigManus válasza cigam (#20077) üzenetére


BigManus
addikt

Memória zabáló? Megbízhatatlan?
Kb. két éve nyúzom, minden hiba nélkül. Memória igénye 6000 K

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#20079) cigam válasza BigManus (#20078) üzenetére


cigam
félisten

A 2 évvel ezelőtti verziót használod, vagy mindég frissítesz? Mert amit én próbáltam aktuális verzió, az 1-2 napon belül beadta a kulcsot, néha az egész gépet magával rántva. Se előtte, se utána nem volt stabilitási gond, ill. winamp-al vlc-vel hetekig elment a gép.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20080) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, olyan videószerkesztő progit keresek, amivel egy videóból le lehet vágni egy bizonyos részt. Köszi :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#20081) Des1gnR válasza Tommy7 (#20080) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha publikus video akkor akár itt is szerkesztheted online.
Itt van még pár online.
De nem szeretnéd online intézni akkor az ingyenesek közül: Microsoft Movie Maker, VirtualDub

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#20082) JetiRulez válasza BigManus (#20075) üzenetére


JetiRulez
őstag

Köszönöm! Elfogadható a fogyasztása, de sokkal több a te eredményednél. 18000 K memóriát eszik. És még a zeneszámok címét is kijelzi, amit sok lejátszó ezzel szemben nem tud. :R :Y

Visormail:
Ismerős mindegyik lejátszó, de nem érik be nagyon kevés memóriával.

Tommy7:
Próbáld ki az ingyenes Any Video Convertert.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20083) silencio


silencio
csendes tag

Sziasztok!

YouTube filmek zenéit ("Super8 Privát filmek", csak ajánlani tudom...) szeretném mp3 formátumba lementeni. Tudtok ajánlani egy erre alkalmas programot, ahol a bitrátát is lehet állítani?

(#20084) Dluinet válasza silencio (#20083) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Free YouTube to MP3 Converter

De ha rossz minőségű a Youtube videó hangja, akkor ez nem csinál belőle jobbat.
720p-s videok hangja már "jók"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20085) BigManus válasza silencio (#20083) üzenetére


BigManus
addikt

Freemake Video Converter

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#20086) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv

Olyan progit keresnék, amellyel otthon tudok UPnP média megosztást csinálni a médialejátszó számára. A nero home akármilyét próbáltam, az valamiért nem múkodik. A gép amire telepíteném win 7 home ultimate 64bit.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20087) Panthera


Panthera
őstag

Hali!

...amivel meg lehet azt oldani, hogy egy könyvtárstruktúrában keresve kidobná azokat a könyvtárakat, amelyekben csak egy adott dátumnál régebben módosított fájlok vannak (magyarul nem dolgoznak oda már x ideje)?

(#20088) had423


had423
aktív tag

Hi,
nekem olyan program kéne aminek a kezelése nem sokkal nehezebb, mint a Movie Maker-é.
De képes olyanokra például hogy 16:9-es arányba mutat egy videót fekete részek nélkül (belezoomol).
Válaszokat előre köszi :)

(#20089) Fire/SOUL/CD válasza Panthera (#20087) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Total Commander vagy az ingyenes Unreal commander keresője is tudja ezt, de maga az intéző is. (Vista/W7 intézője biztosan, XP-re meg nem emléxem)

had423
Nem tudom pontosan mit jelent az a "...fekete részek nélkül (belezoomol).", de a VideoSpin-t kipróbálhatod, hátha tudja.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20090) had423 válasza Fire/SOUL/CD (#20089) üzenetére


had423
aktív tag

Kipróbálom :)
Ez például olyan: [link]
Nem tölti ki youtube-on a "keretet".

(#20091) zone válasza had423 (#20090) üzenetére


zone
őstag

Mert a videó készítőjének monitora 4:3 arányú... ebből csak úgy lehet 16:9, ha vagy eltorzul a kép (széthúzás) vagy levág a magasságból (ami nem túl szerencsés, mert pl. nem látszik a start menü és a tálca).

Virtualdub-bal mindkettőt meg lehet csinálni egyébként.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20092) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy végletekig egyszerű video digitalizáló programot, ami esetleg képes egyből divx vagy egyéb tömörített formába menteni? (Mini DVs videokameráról firewire porton keresztül menne a dolog)
Premier és Vegas kilőve, tényleg valami nagyon egyszerű kellene, amit egy alap felhasználó pár kattintással tud kezelni :) :B

(#20093) flash-


flash-
veterán

sziasztok

windows 7 ben mappákat szeretnék könnyen jobb egérgombbal jelszóval levédetni.
tudtok erre programot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20094) had423 válasza zone (#20091) üzenetére


had423
aktív tag

de nekem olyan kell ami levágja a tetejét, meg az alját, hogy 16:9-es legyen (Gameplay-ekhez). De sajna ez a videospin se tudja. :(
Mindegy, azért köszi :R

(#20095) dosailord válasza BigManus (#20075) üzenetére


dosailord
tag

Majdnem jó, csak az a baj hogy itt is túl közel vannak az ikonok... bár tény hogy több fér el. A többi kívánságom teljesíti ahogy nézem :))

Nem létezik még valami hasonló progi?

(#20096) cigam válasza Panthera (#20087) üzenetére


cigam
félisten

Nem teljesen olyan, de érdekes megoldás:

Nemo Documents - 438 KB
A Nemo egy Windows alkalmazás azoknak a felhasználóknak, akik rengeteg dokumentummal rendelkeznek. A program felügyeli a megadott mappákat, és azokban újszeru módon (alapesetben a fájl dátuma szerint) jeleníti meg az állományokat Google féle naptár nézetben.
Az egyes dokumentumokhoz cimkék adhatók.
Vista és Win7 alatt integrálódik az asztali keresobe, mellyel a dokumentumokban is lehetoség van keresések végrehajtására.
Számos fájltípust kezel: Word, Excel, PowerPoint, PDF, Photoshop, Illustrator állományok, képek, videók stb.
http://www.iola.dk/nemo/blog/wp-content/uploads/2007/11/screenshot-nemo-01-alpha-9.png
Niels Jernes Vej
kontakt@iola.dk
http://www.nemo-docs.com/index.html
http://www.nemo-docs.com/nemo-documents-setup.exe

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20097) silencio


silencio
csendes tag

Dluinet, laca026: Kipróbáltam, mindkét program tökéletesen bevált, erre gondoltam! :) Köszönöm nektek!

(#20098) BigManus válasza silencio (#20097) üzenetére


BigManus
addikt

;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#20099) zone válasza had423 (#20094) üzenetére


zone
őstag

Olvasd el még egyszer, amit írtam. A Virtualdub tudja mindketttőt. Tehát tud nyújtani és levágni is.

(#20095) dosailord:
Én is ajánlottam, #20076...

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20100) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Melyik a legolcsóbb, de még jó és 3 licences Internet Security program?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.