Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82751) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Jövő héten tervezem berendelni az új gépemhez egy core I7 9700k procit. Az alaplapot már megrendeltem: ASUS Rog strix Z390-E gaming.

Játékhoz lesz + hobby tervezői munka, és photoshop / stacking, superresolution raw fotók szerkesztése feldolgozása etc....

Esetleg van valakinek tapasztalata már ezzel a procival?
Pro / Kontra?

Köszi

(#82752) VGNGR válasza F4ther (#82751) üzenetére


VGNGR
senior tag

Kontra: drága.
Ezzel elmondtam az összes rossz tulajdonságát. :DD

(#82753) Fejlesztő13 válasza VirsLee (#82739) üzenetére


Fejlesztő13
tag

A 8 gigás RX580-ról nem szeretnék lemondani. Úgy gondolom ha már lecserélem akkor legyen az egy nagy ugrás és jövőálló megoldás ami 5-6 évig megállja a helyét 1080p mellett (nyilván nem ultra high-on pár éven belül). Emellett gondolom furcsának tűnik, hogy a többi részre nem áldozok, csak egy 20-ast. Egyszerűen egyelőre ennyit szánok a dologra és kíváncsi voltam, hogy el lehet-e érni megfelelő mértékű fejlesztést ennyiből, de ezek szerint nem. Az olvasottak szerint érdemi előrelépéshez 50-60 ezret ki kéne adni, de akkor már inkább hozzáteszek és 80-90-ből egy Ryzen 2600 alapú konfig jöhet ami újabb 6-8 évre elég lesz. Csak a DDR4-et ne aranyáron mérnék... Nos, akkor egyelőre marad a procilimitesek boldog élete és lehet megvárom a következő Ryzent hátha lejjebb tornássza az árakat.

(#82740) BerserkGuts:
Nincs külön cím, mikor mi, de jelenleg eléggé behatároltak a lehetőségek, vissza kell nyúlni jópár évre, hogy jó minőségben fusson bármi is. Mindenképp kipróbálom a jelenlegi konfiggal, a többi részt csak később tervezem, jelenleg azon agyalok.

(#82741) Zicokuka / (#82745) Lorden:
Tudom. Köszi a javaslatot, jónak tűnik, de alaplappal nem férne bele a keretbe ahogy elnézem az árakat.

(#82754) Zicokuka válasza F4ther (#82751) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nem egy ár/teljesítmény világbajnok de rosszul nem jársz vele.

(#82755) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Szisztok.

Mire használod: Játék multi (bf5, bf1, wot, bo4), pici munka is mint ligroom, photoshop.stb.
Pc: ami eddig megvan: seasonic 1200as táp, msi b450 tomahawk,
És ami még bevan tervezve: Rx480/580 8gb, ramból majd amit a ram-os topikba mondanak, ssd valami 500gb_os,1hdd.
Ár:redgoatnál talált árak:( ha bármi negativ tapasztalat van vele kapcsolatban, akkor kéretik lebeszélni)
AMD RYZEN 5 - 2600 46100 Ft
AMD RYZEN 7 - 1700 50300 Ft
AMD RYZEN 7 - 1700X 57100 Ft
AMD RYZEN 5 - 2600X 60000 Ft
AMD RYZEN 7 - 1800X 67100 Ft
60 ezer lenne a határ, de ha aztmondjátok az 1800x jobban megérné azt a pluszt, akkor azt még kitudnám sajtolni.
Tuning: Igen minden tartományba.
Használt is szóba jöhet.: Igen, csak linkeljétek is, hogy egyből tudjam rendelni.

Válaszokat előre is köszi.. :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#82756) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

szia
linkeld már be létszives azt az oldalt ahol ilyen árak vannak :)

(#82757) VGNGR válasza Elit3Zotya (#82755) üzenetére


VGNGR
senior tag

2600, a maradék pénz pedig a minél jobb VGA-ba.

(#82758) palfitom válasza Elit3Zotya (#82755) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

R5 2600.
(ha több pénz is rendelkezésre áll, akkor 2700)

(#82756) wasdffafaaff
Oda van írva:
"redgoatnál talált árak"

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82759) Elit3Zotya válasza palfitom (#82758) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Sajnos nincs több, de köszönöm a tanácsot rendelem is a sima 2600 at.. :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#82760) palfitom válasza Elit3Zotya (#82759) üzenetére


palfitom
félisten

OK.
A Tomahawk nagyon jó választás, kellemes tuningot lehet vele összehozni a 2600-ra, csak tegyél rá egy jó hűtőt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82761) wasdffafaaff válasza palfitom (#82760) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

ne halgass rájuk szerintem,pénz kidobás a tuning,drága lap kell hozzá drága hütés meg szorzózár mentes proci is drágább
amennyi plussz pénzbe kerül ez mind annyiból jobb procit veszel mint amit a tuningal érnél el

(#82762) palfitom válasza wasdffafaaff (#82761) üzenetére


palfitom
félisten

Khmmm. Jó nagy butaságot írtál. Ha nincs meg a megfelelő tudásod, akkor inkább ne szólj hozzá!

"drága lap kell hozzá" - Már meg van a jó lapja, írta is, B450 Tomahawk.
"meg szorzózár mentes proci is drágább" - Mindegyik Ryzen szorzózár-mentes.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82763) wasdffafaaff válasza palfitom (#82762) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

én befejeztem a vitatkozást nem az én dolgom de azt még hozzá teszem hogy oké bármelyik procival jó
de viszont ott lett elrontva az egész hogy már megvette a lapot ahelyett hogy nem 35 ezerért hanem mondjuk 17 ért vesz lapot akkor máris 18 ezer megmarad meg még mondjuk egy jobb hütés ára 20-30 ezer akkor már ott tartunk hogy vehetett volna 38-48 ezerrel drágább procit

(#82764) Zicokuka válasza wasdffafaaff (#82763) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Azért nem árt egy jó lap, a tuningra visszatérve hogy lenne hülyesėg egy kis ingyen plusz erő? Megfelelő hűtės meg alap még tuning nėlkül is.

(#82765) palfitom válasza wasdffafaaff (#82763) üzenetére


palfitom
félisten

17.000-ért nincs jó lap! :N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82766) hokuszpk válasza wasdffafaaff (#82761) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az Intelnel.
jelen esetben viszont AMD build lesz, ez a lapbol es a felsorolt procikbol is kiderul.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82767) hokuszpk válasza wasdffafaaff (#82763) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"én befejeztem a vitatkozást"

helyesen teszed, en sem vitatkoznek a topicgazdaval :D :DD

"mondjuk egy jobb hütés ára 20-30 ezer "

az AMD procikhoz adnak hutot, amig osszesporolja a jobb hutesrevalot, minimalis tuninggal eleldegelhet valahogy. de amugy egy tizenparezer hufos Artic Freezer 33 is nagyjabol eleg ide, az viznek sok ertelme nincs, azzal se fog 5Ghz -t menni a cucc.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82768) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

én már láttam i7-es gépet 4 ezer forintos hűtővel meg 17 ezres lappal 1151-es gép volt
és komolyabb játékok alat se volt semmi panasz a gépre és csak az fps számít más nem úgyhogy kijárt jól? hát az aki azt vette,

amugy meg amd gépet az életbe nem is álítanék össze szoval pont nem érdekel az egész(főleg hogy ezek szerint csak intelnél lehet eljátszani az én megoldásomat szoval akkor pláne nem vennék amd-t xd

(#82769) kolopele válasza wasdffafaaff (#82763) üzenetére


kolopele
nagyúr

17 ezerért maximum olyan lapot kapsz ami alapon normálisan működik, tuning esetén viszont már gondok lehetnek. Ezeknél a lapoknál a vrm hűtése nem tuningra van kihegyezve többek között. Érdemes monitorozni nagyobb terhelés alatt mennyire tartja pl. az órajeleket ha meghúzod a procit. Intel esetében is kell a jó lap, húzás esetén nagyon fontos szerepe van az egész gép működésében. Tuning nélkül természetesen jó egy olcsóbb lap is.

[ Szerkesztve ]

(#82770) palfitom válasza wasdffafaaff (#82768) üzenetére


palfitom
félisten

"én befejeztem a vitatkozást nem az én dolgom"
Szerintem maradjunk is ennyiben, ne szaporíts itt a szót tovább, elég volt az OFF-ból!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82771) wasdffafaaff válasza kolopele (#82769) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

az előző hsz-emben szó se volt tuningrol nem értem miröl beszélsz

én arrol beszéltem hogy jobban meg éri egy nem tuningra alkalmas gépet venni mint egy alkalmasat itt egy példa

alaplap 17k proci 100k hütés 4k össz: 121k

alaplap 35k proci 60k hütés 30k +tuningolás össz: 125k

akkor melyikkel jársz jobban? a 60 ezres tuningolt procival vagy a 100 ezres nem tuningoltal?szerintem egyértelmű hogy nem kell tuning

az árba meg nem kell belekötni mert így is ugy is igazam van

(#82772) Ribi válasza wasdffafaaff (#82771) üzenetére


Ribi
nagyúr

"az árba meg nem kell belekötni mert így is ugy is igazam van"
No comment :DDD

(#82773) kolopele: Te mondjuk ilyen szempontból a legrosszabb példa vagy :P

[ Szerkesztve ]

(#82773) kolopele válasza wasdffafaaff (#82771) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, egy újoncnak mindig igaza van (de legalábbis mindent jobban akar tudni) :)
Én meg egy ilyen lapban használom a 8700k - t, amit ugyan nem húzok gyári max. érték fölé, de akkor is jó ha van alatta egy erős szerkezet ami nem forr fel 4,7 GHZ folyamatos használat mellett:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#82774) hokuszpk válasza wasdffafaaff (#82771) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sok sikert, en speciel nembiznek egy 100Khufos procit egy 17K -s alaplapra, de a sajat penzet mindenki olyan ontokonszurasra kolti amilyenre akarja.
egy Vargane es tarsa tapegyseget meg passzints hozza, az is jo olcso.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82775) kolopele válasza Ribi (#82772) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem legalább vannak tapasztalataim, több mint 50 év alatt már megéltem sok mindent :)

[ Szerkesztve ]

(#82776) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

A rendszer öszhanghoz nem árt ha egy felső kategóriás procit nem a legolcsóbb lapba dobod, így van a tápokkal is. Mėg tuning nėlkül is nėha az olcsó húsnak híg a leve.

(#82777) hobizoli válasza wasdffafaaff (#82768) üzenetére


hobizoli
nagyúr

komolyabb game-k ala inkabb VGA kell, mint CPU
szoval en inkabb arra tapsolnek tobbet

tobbre tartok egy i3-s R3/R5-s gepet egy RX580/590 vagy 1070-l, mint a i7-st vmi kotlákabb VGA-val

az alaplapon meg legyen VRM-n hutobordazat, aztan kb jo barmire

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#82778) hokuszpk válasza hobizoli (#82777) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne zavard ossze tenyekkel ! :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82779) hobizoli válasza wasdffafaaff (#82771) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondok egy megjobbat

deszka 21k, CPU 54k, az ~75
aztan +50k maradt egy VGA-ra, mint az i7-s megoldasnal, amit irtal

na annak allj oda utana az i7-l fps huszarkodni :DDD

több drón kell ;P

(#82780) hokuszpk válasza wasdffafaaff (#82768) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"ezek szerint csak intelnél lehet eljátszani az én megoldásomat"

igen, ezt legyszives csak Intellel...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82781) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, használt számítógép vásárlásában.
A keretből G4400 szerelt gépekre futja főként, találtam egy Intel i5-6500TE szerelt gépet.
Összehasonlítva(katt) nekem ez i5 győzelemnek tűnik.

Felhasználási mód általános, játékból HS, WoW, WoT, Dota2, GTA4, Middle-earth™: Shadow of Mordor + BF-ek, CoD-ok, stb. amikről az évek alatt lemaradtam. :B

Ti melyiket ajánlanátok?

(#82782) Zicokuka válasza grizlisandor (#82781) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez egy energiatakarėkos I5, ennek az az ára hogy kisebb órajelen megy mint a sima, cserébe keveset eszik. A G4400-nál viszont ez is jobb alternatíva, de ha teheted inkább sima 6500-at.

(#82783) kolopele válasza grizlisandor (#82781) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sima 4 magos procit nem javasolnék már. Nem tudom mennyi a kereted pontosan, de legalább egy 6700 kellene az előző szériákból, vagy egy Ryzen 2600 a jelenlegiekből. Persze ha ezek nem kivitelezhetőek akkor egy normál 6500 is megteszi, csak mondjuk a BF, Shadow Of Mordor esetében már limitáló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#82784) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

nekem starcraft 2 hőz kéne proci

(#82785) kolopele válasza wasdffafaaff (#82784) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor neked nincs nehéz dolgod :D

(#82786) wasdffafaaff válasza kolopele (#82785) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

i7 7100-am van most de van amikor 4v4 be be akad ha sokat támadnak egyszerre

előbb néztem ezt a procit olyan 30-40 körül van a bolti ára de mire érdemes lecserélni? h11-es lapom van

(#82787) palfitom válasza wasdffafaaff (#82786) üzenetére


palfitom
félisten

:F
Tegnap még te voltál a mindent-tudó megmondóember "ugy is igazam van".
Most kérdezel, de még a pontos típusokat sem tudod leírni:
"i7 7100" - Nincs ilyen.
"h11-es lap" - Nincs ilyen.

Az ÖSSZEFOGLALÓ nem dísznek van, benne van, hogy milyen infók kellenek a normális ajánláshoz.
E szerint tedd fel a kérdésed!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82788) Ribi válasza wasdffafaaff (#82786) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem lehet, hogy inkább az az 1030 vga ami kevés?
Jó lenne ha nem raknál mindent offba.

(#82787) palfitom: Én nem akartam így beírni, de örülök, hogy más megtette :D

(#82789) wasdffafaaff válasza palfitom (#82787) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

7100-as proci van 2 magos meg msi pro vd alaplap
gt 1030 ddr5
meg full hd ba játszok a starcraft 2 vel 4v4 be

én vagyok a mindent tudó de ez összetett kérdés mivel a játék nem használ 1 magnál többet tehát erősen megkérdőjelezhető hogy megéri e egy i5-re váltanom vagy nem

megnéztem a monitorzó programokat és csak a procinál látok 100%-os terhelést de a vga az közelse használodik ki szoval nem az a gond

[ Szerkesztve ]

(#82790) Ribi válasza wasdffafaaff (#82789) üzenetére


Ribi
nagyúr

SC2 ahogy nézem úgy szar ahogy van az 1 mag használat miatt.
Szóval bármit csinálsz nem vagy sokkal előrébb.
Esetleg ha tuningolsz. Ja mégsem ;]

(#82791) wasdffafaaff válasza Ribi (#82790) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

hát a világ egyetemben ez lenne az egyetlen eset amikor a tuningnak van értelme az 1 magos kihasználtság miatt de i 3 7100-at fizikailag képtelenség tuningolni
egy i7 7700-nak az 1 amgos teljesitménye kb annyi mint az enyémnek de azt lehet tuningolni,tehát az az eggyetlen megoldás,.

(#82792) Ribi válasza wasdffafaaff (#82791) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak a 7700K-t lehet tuningolni, de az alaplapod miatt sem lehet tuningolni, szóval lapot és procit is venned kellene.
Akkor meg már inkább valami 9/8-as széria, mert az magasabb frekin megy alapból.

[ Szerkesztve ]

(#82793) wasdffafaaff válasza Ribi (#82792) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

én is 7700k-t akartam írni nem kell kiforgatni minden szavamat má
de amugy teljesen mindegy mert szar a játék a motorja lett elcseszve biztos nem ér meg nekem vagy 180 ezer forint befektetést hogy hogy jobb legyen egy kicsit

én master ligás vagyok 4v4 be de volt hogy a lag miatt buktam mecset nagyon idegesitő

[ Szerkesztve ]

(#82794) Ribi válasza wasdffafaaff (#82793) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha meg valaki megvesz egy 7700-at, mert azt olvasta, hogy az tuningolható, akkor mi lesz?
Nem kötözködésként javítottam ki. Az után, hogy úgyis igazad van, azt hiszem egy szavad se lehet, ha bárki bármit kijavít az írásodban...

(#82795) wasdffafaaff: Ééés megint. Ha tudod mi kell, akkor mégis mi a bánatért kérdezgetsz itt? Na én el, mert sírva fakadok.
"én master ligás vagyok" ez sok mindenre magyarázat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82795) wasdffafaaff válasza Ribi (#82794) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

én régen 5.2ghz en járattam a 2500k procit szoval nyilván tudom hogy K jelzésű proci kell

igaz hogy aztán behalt az eggyik magja de müködött ha letiltottam hogy csak 3 maggal menjen aztán meguntam és garanciába kicserélték az iponnál utána 4.9 ghz-en járattam az stabil volt

[ Szerkesztve ]

(#82796) palfitom válasza wasdffafaaff (#82795) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt is rosszul tudod, mert a 6. generációig a non-K procikat is szépen lehetett tuningolni megfelelő lappal és BIOS-szal.

(#82794) Ribi
:D

(#82797) wasdffafaaff
Akkor megnyugodtam.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82797) wasdffafaaff válasza palfitom (#82796) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

azt is tudtam hogy a simát is lehet tuningolni
de lényegtelen mert mielött vennék bármit is ugy is utána néznék a tuningolhatoságának a neten szoval ezt nem buknám be

[ Szerkesztve ]

(#82798) VGNGR


VGNGR
senior tag

Nagyon érik a premium tagságim, már ha értitek mire gondolok...

(#82799) grizlisandor


grizlisandor
addikt

(#82782) Zicokuka & (#82783) kolopele:
Köszi, de úgy néz ki, hogy nem postázik a srác, így tárgytalan.
Keret kifejezetten nincs, csak egy Core2Quad gép helyett akarunk valami low budget géppel fiatalítani. :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.