Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) atenza


atenza
senior tag

(#83345) Zicokuka és (#83347) palfitom köszi szépen!

Mondtam neki hogy nemsokára jön a ryzen 3 azt érdemes megvárni.
Ez az ideiglenes i7 2600k akkor jónak tűnik addig.

Az is megjátszható még, hogy ha most fejlesztene gépet és nem várná meg a ryzen 3.gen-t, vagyis venne most egy am4 alaplapot és egy amd processzort bele (ryzen 5 2600), akkor elég lesz majd csak a procit cserélnie ha kijön a ryzen 3, ez is megoldás lehet, kérdés melyik a jobb? :F

[ Szerkesztve ]

(#83352) ADAM1337 válasza atenza (#83351) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én i7 2600k-ról váltottam ryzen 2600x-re míg nem jön a 3. gen.
Mire nálunk forgalmazni kezdik a 3. gent a megjelenés után, tuti nem vártam volna ki.
Nekem pl az i7 2600k már kevés volt multi fps-ekhez.

(#83353) SECTORnooB válasza ADAM1337 (#83352) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Eddig mindegyik generáció napra pontosan vált elrhetővé.

(#83354) Ribi válasza ADAM1337 (#83352) üzenetére


Ribi
nagyúr

Inkább a megjelenéskori emelt árak csökkenését kell kivárni.

(#83355) atenza válasza ADAM1337 (#83352) üzenetére


atenza
senior tag

Tudnál mondani példákat mire volt kevés? Pl BF vagy apex vagy siege alatt már olykor-olykor szaggatott és most jó a ryzennel? Illetve érezhető a különbség a 2600k és a ryzen 2600x között?

(#83356) kolopele válasza SECTORnooB (#83350) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én a 4K - t értékelem többre g-sync mellett, de nem lehetünk egyformák :N

(#83357) Zicokuka válasza atenza (#83355) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ww2 alatt nekem a Sandy 2600 már köhögöt, utána haswellel javult, de 2600-as Ryzen el is ėrezhető a javulás. Alapon több esetben egy Sandy I7 már kevés tud lenni. Főleg min fps szólnak az újoncok mellett. Szóval van különbség a megy a játék ės a hogyan között.

(#83358) Ciccuka válasza palfitom (#83342) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt a 2400G hasonló inkább, csak többet is fogyaszt

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83359) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Jelenlegi konfigom:
AMD Athlon II X4 630 - Be quiet! Pure Rock Slim
ASRock M3A785GM-LE/128M
2x4GB DDR3 Corsair 1600MHz
AMD Radeon HD 4670
Samsung SSD 850 EVO 120GB
WD Red 1TB
Cooler Master Silencio 352
Be quiet! 300W S7 System Power BN140

Amire legfőképpen használnám az újat:
Adobe Lightroom, Flight Simulator (P3D4)

Házat, és ha nem muszáj, tápot nem szeretnék cserélni, bár lehet, hogy a 300W szűk keresztmetszet.
i3 8100-at nagyon dicsérik. Egy ilyen váltásnál mit kell és mit érdemes cserélni?
GPU nélkül megúszhatom? Flight Simulatorhoz amúgy proci kell főleg.

Ti erre a felhasználásra, figyelembe véve a jelenlegi konfigomat, mit cserélnétek az ár-érték arányt szem előtt tartva?

Előre is köszi!

(#83360) VirsLee válasza atenza (#83355) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Egy teljes elemzést szántak ennek a kérdéskörnek, kattints végig a Téged érdeklő grafikonokat. Nagyon jó volt régen, de erősen kiöregedett.

I7 2600k

(#83361) Zicokuka válasza szemarci (#83359) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Lap, proci, táp. Igaz a 300w elég kevés ha valamikor egy komolyabb vgat dobsz bele.

(#83362) VirsLee válasza szemarci (#83359) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ha nem akarsz videokártyát venni, de azért némi játék becsúszik, akkor két lehetőséged van. Ryzen 2200G vagy 2400G. Az előbbi jó 10e forinttal olcsóbb, mint az említett i3, az utóbbi pedig 2e forinttal drágább, de azért teljesítményben is jelentősen jobb. Az alábbi képeken láthatod, az I7-8700k-ban lévő IGP teljesítményét, ennél picivel gyengébb teljesítménnyel tudsz számolni az I3-8100 esetén, ehhez képest láthatod, hogy fényévekre vannak az AMD-től. Fogyasztása is csak 65W. Vegyél egy B450-es lapot és 2x4GB gyorsabb DDR4 memóriát és hajrá.

(#83363) palfitom válasza Ciccuka (#83358) üzenetére


palfitom
félisten

A tuningolt 2200G közel van hozzá.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83364) Ciccuka válasza szemarci (#83359) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem érdemes előbb bővíteni a gépet egy GTX 1060-al. Hasonló gépet használok és eddig nem találtam nagyon olyan gépet amire érdemes lett volna váltani. Rosszak az ár/érték arányok manapság.

palfitom

Az Intel-nek nem sikerült még mindig MeltDown@Spectre mentesíteniük a cpu-ikat :F

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83365) palfitom válasza Ciccuka (#83364) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, érdemes húzni a Ryzeneket, hisz lehet őket B-s lapban is.
Alapon alacsony az órajele a 2200G-nek, ezért marad el a 8100-tól. Tuningolva (s jó ramokkal támogatva) már közel van a 8100-hoz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83366) Ciccuka válasza palfitom (#83365) üzenetére


Ciccuka
veterán

Amennyibe kerül a tuning felára (drága B-s lap, drágább ramok, jobb hűtés, idő, kínlódás) abból akár egy kisebb fogyasztású, de erősebb Intel cpu is kijöhet. Intel-hez már elég olcsón is vannak (belépőszintű) alaplapok azt is érdemes hozzátenni.

Techpowerup cpu tesztjeit átnézve általánosságban kijelenthető, hogy átlagos használat mellett kevesebbet fogyasztanak az Intel cpu-k (amik ugyanabban vagy hasonló kategóriában/ársávban vannak jelenleg), így hosszútávra nézve (2-3-4 év) lehet spórolni az energiával (bizonyos esetekben nem is keveset).

Intel ellen szól a sebezhetőség problémája.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83367) szemarci válasza VirsLee (#83362) üzenetére


szemarci
csendes tag

Köszi a tippet. Ez így ár-érték arányban tényleg jól hangzik.
Viszont igazság szerint szinte az egyetlen játék, amivel játszanék, az a Flight Simulator (Prepar3d) és ez köztudottan prociból dolgozik, GPU-t csak élsimításra használ, annál inkább a single core órajel kell neki. Ezért mindenhol és mindenkor az Intel procikat ajánlgatják. Ez persze nem jelenti azt, hogy egységnyi árból mégis jobb dealt lehetne kötni Ryzennel.

Erre tudnátok reflektálni?

Köszi és üdv:
Marci

(#83368) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83366) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Drága B-s lap? :F
Drága hűtő? :F
20 ezer forintos lap tuningpotenciállal és az ingyen gyári hűtő ami elbírja a moderált tuningolt. :U
Személyem is említette, hogy van undervolt-ra is lehetőség. Remek ár érték aránnyal párosítva. 3 kattintás és a pillanatnyi elvárásokra igényekre lehet szabni.

[ Szerkesztve ]

(#83369) hokuszpk válasza Ciccuka (#83366) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ja, ahonnan ez a beleposzintu lapista indul arban, ott AMD fronton az A320 -as lapok tanyaznak, picivel tobb, mint 10eft tud fogni a lapon, mert ugy 25 korul mar van elheto B -s lap , de valoban a kulonbseget hozzacsapva a 8100K helyett mar vehet egy 8300K -t is, ha jolemlexem 100Mhz pluszfreki elonye lesz.

a jelenlegi konfighoz kepest mind az I3-8100 mind a Ryzen 2200G - huzva vagy anelkul - kb. urhajot fog csinalni a repcsikbol.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83370) palfitom válasza Ciccuka (#83366) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, lehet tenni fapados deszkát alá. (Én B360M Pro4 alá nem szívesen mennék, de ez szubjektív...)
Ram: nem drágább. 2x4GB 3000 MHz Viper 19k, 2x8GB 3000 MHz-es G.Skill 31k.

Viszont ez itt már OFF.

Az eredeti kérdésed pedig így hangzott:
"i3-8100-vel milyen AMD cpu van egálban most?"
Nem az volt a kérdés, hogy egy-egy félkonfigot mennyiért lehet kihozni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83371) Ciccuka válasza SECTORnooB (#83368) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pont azért drága, mert majdnem 60%-al drágább, ha a legolcsóbbat vesszük alapul.

Tudnál írni egy-két konfigot, hogy mit hasonlítunk össze mivel (2200G/2400G vs i3-8100)?

Meg nem értem ezt a nagy tuningmizériát. Szerintem AMD-nél (mérhetően) megnőhet a fogyasztás tuning esetén (a jelenlegi videokártyáikat is alapul véve).

Power Consumption (olcsóbb processzorok fogyasztási adatai)

2200G (82W) vs i3-8100 (56W) single-threaded tesztben 26W a különbség például (tuning nélkül). Ha napi 8 órát megy így a gép, akkor ennyibe kerül az áram:

Játék esetén 14W és multi-thread-nél 31W-nyi különbség az Intel javára alapesetben.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83372) Ciccuka


Ciccuka
veterán

2400G OC
2200G OC
Mindkét esetben 1.45V-re emelték a feszültséget. Kb. 10-12% (tesztek szerint inkább csak 6-9%) teljesítménytöbbletet kapunk


Összegzés

i3-8100 - 2200G - 2400G árukeresőn

Engem egyáltalán nem győztek meg "kis Ryzen"-ek a fenti cikkek, tesztek alapján. Majd talán a 3000-es széria... :U .
Inkább csak azoknak jó választás, akik igényt tartanak egy jó beépített videókártyás processzorra és nem akarnak külön venni videókártyát (mondjuk ki kell emelni, hogy akkor meg főleg "jobb" ramok kellenek hozzá).

Athlon X4 740 vs Ryzen 3 2200G

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83373) solfilo válasza Ciccuka (#83372) üzenetére


solfilo
veterán

Te most tulajdonképpen kinek és mit bizonygatsz?

Általad linkelt összesítés szerint az i3-8100 14%-ot ver a Ryzen 3 2200G-re alapon, miközben 32%-kal drágább. (40k vs 30k) Ez alapján rendben van a Ryzen 3 2200G ár/teljesítmény mutatója.

Ha az IGP-t is belevesszük a képletbe, akkor ugye durva alázás van:

forrás

"2200G (82W) vs i3-8100 (56W) single-threaded tesztben 26W a különbség például (tuning nélkül). Ha napi 8 órát megy így a gép, akkor ennyibe kerül az áram:
...
Játék esetén 14W és multi-thread-nél 31W-nyi különbség az Intel javára alapesetben."

Kinél megy napi 8 órát single thread terhelésen a gép? A játékoknál lévő eltérést nézni már életszerűbb, de mennyit játszik egy ember egy nap? Napi játék x 14W, a maradék idő meg kb netezés, filmezés meg idle, ahol van vagy 5W köztük.

Téged nem győztek meg, rendben, vegyél i3-8100-at és örülj neki, jó kis proci az is, ára is normalizálódik végre. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#83374) Ciccuka válasza solfilo (#83373) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az IGP része jelen esetben semmit se oszt vagy szoroz. Inkább csak a fogyasztást növeli. Csak nézd vissza itt az elmúlt 1-3 hónap kérdéseit, hogy hányan igényeltek külön jó IGP-t. Aki ilyen teljesítményű processzort akar, annak 3/4-ed részt vagy van valami GTX1050 vagy jobb szintű vga-ja van már vagy majd vesz azt is hozzá külön.

Az 37 vs. 29k inkább (ha az olcsóbbakat nézed) és a fent említett 60%-al olcsóbb alaplapot és olcsóbb memóriát, kisebb fogyasztást még nem számoltad bele a képletbe (tehát nem 1 részegység ára határozza meg egyben az egészet)

Pont a legtöbben és a legtöbb időben a gépet inkább netezésre, vagy valami másra használják jobban, mintsem játékra (nézz meg néhány ilyen irányú netes felmérést). Pl játszanak 1 órát 2 órát viszont mást csinálnak a gépen.
Netezés, szövegszerkesztés, képnézés, munka, stb. közben pont , hogy 10W-nál nagyobb a fogyasztáskülönbség (a tesztek azt sugallják, hogy a kisebb fogyasztást igénylő feladatok esetén nő a különbség az Intel javára). A tesztekből azt szűrtem le, hogy a (nagy fogyasztást igénylő) játékok esetén hozz vissza valamelyest az AMD.

A korábbi friss képen már 25%-nyi a sebességhiány a 2200G-nél a i3-8100-hoz képest.

Intel cpu-k árai jelentősen megnőttek az elmúlt fél évben, de idén lehet hozzájuk olcsóbb lapokat is találni.

Ragnar_
3.5 év alatt számold :U

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83375) Ragnar_ válasza Ciccuka (#83371) üzenetére


Ragnar_
addikt

"2200G (82W) vs i3-8100 (56W) single-threaded tesztben 26W a különbség például (tuning nélkül). Ha napi 8 órát megy így a gép, akkor ennyibe kerül az áram: 2657

Hát akárhogy is nézzük ez bizony egy pizza ára egy év alatt ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83376) Ciccuka válasza Ragnar_ (#83375) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tehát, ha most általában vesz valaki, egy új (középkategóriás) processzort (hozzá új alaplapot, memóriát) akkor körülbelül 3 évig biztosan nem akar (nem tervezi) majd cserélni az esetek nagy részében.

Feltehetőleg 3.5 év alatt összespórolhat valaki annyit általános használattal, hogy kikerüljön most a drágább, de kevesebbet fogyasztó processzor.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83377) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83374) üzenetére


SECTORnooB
addikt

:DDD
H310-es kínálatba újba véve a legputribb lap 18e magasságában pöffeszkedik, AM4 oldalon 23 matyiért már tisztességes időt és generációt álló alaplapot kapsz tuning/ szigorúbb undervolt lehetőségekkel.
Memória fronton,ha a 8GB-os kiteket nézzük, a 2666Mhz-s kit 18e a 3000Mhz-s Patriot társa 20 mátyás.
Keresem a 60%-ot de nem találom.
Ha viszont használt szajrét nézel,akkor már 30 mátyásért már lap+cpu kombók üthetik a markod.
Ha ilyen szinteken az élére akarod állítani a forintot nem hiszem,hogy csak úgy elmész az ilyen ajánlatok mellett.

(#83378) solfilo válasza Ciccuka (#83374) üzenetére


solfilo
veterán

Továbbra sem értem mire ez a nagy hsz áradat. :)

Linkeltem, hogy ph mérés szerint filmlejátszásnál (dxva) 5W a difi.
Árakat egy boltból néztem, bár tény, hogy van aki képes alkatrészenként máshonnan rendelni.
A teljesítménydifi azért változik, mert most játékösszesítést linkeltél, előtte meg egy tesztelésre használt programcsomag összesítését citáltad ide.

Amúgy kétlem, hogy bárki GTX 1080Ti mellé rakná ezeket a procikat (mint az átalad linkelt összesítésben), szóval gyengébb kártya esetén kisebb lenne a különbség. Ráadásul a logika mentén hülye aki i5-8400-at vesz, mert csak +11%, miközben 60%-kal drágább. Miközben játékra mégis sokkal ajánlottabb, jobb min fps-eket hoz, játékélményben az a döntő úgyis.

Olcsóbb lap AMD-hez is van, továbbá a gyorsabb RAM-tól nem csak az IGP, hanem mindkét gyártó esetében a proci is gyorsul.

(#83376) Ciccuka:
egyébként ebből indult az általános kérdésből indult az egész: "i3-8100-vel milyen AMD cpu van egálban most?"
Kaptál rá választ, de valamiért nem tetszik s, aztán azóta 5-20%-okról, meg 5-30W-okról megy a vita, 3,5 éves időtávban, gépet nem fejlesztve, egy szálon, játékra, stb... Nem tudom érzed e. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#83379) DudeHUN válasza Ciccuka (#83376) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Árban kb. egál 3 év alatt a két konfig. Azt kell eldönteni, hogy mi a fontosabb az egyszálas erő vagy az IGP ereje.

Gamer for Life

(#83380) Ciccuka válasza SECTORnooB (#83377) üzenetére


Ciccuka
veterán

A 60% (korábban említettem):

Azért kértem, hogy külön linkeljen valaki félkonfigot, könnyebb lenne összevetni együtt. Így amit te írsz összeszámolva már az 12k árelőny.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83381) Ragnar_ válasza Ciccuka (#83376) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem akarlak lelombozni, de ha 2500 Ft tétel egy évben, akkor rossz helyen dolgozol :) De amúgy persze törekedni kell a kedvező fogyasztásra, de ilyen mértékekben inkább csak elvi kérdés.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83382) Ciccuka válasza solfilo (#83378) üzenetére


Ciccuka
veterán

A választ köszönöm annak aki írta, de alaposan utánajárva az derült ki számomra, hogy többféle szempontok (nem a tied) alapján az i3-8100 a jobb választás cpu terén. Én nem hagyakozok csupán a PH tesztre hozzáteszem.

Más:
Itt az oldalon láttam i5-8500T (45 körül) cpu-t kis fogyasztású, hűvös (főként passzív rendszerű) gépbe ez tűnik most jónak szerintem. Tesztekben se olyan eget rengetően lassú. 2666-os ram elég neki. Csak az a probléma, hogy az olcsó Intel alaplapokról rendszerint lehagyják az M.2 SSD foglalatot.

Devas
Eleve nem értem miért merült fel az IGP. :(

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83383) Devas válasza Ciccuka (#83374) üzenetére


Devas
őstag

Ha nem kell IGP, akkor lehet nem a 2200G-t kéne hozzá hasonlítgatni, hanem a Ryzen 3 1200-ast.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#83384) hokuszpk válasza Ciccuka (#83380) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az az occso h310f-pro ilyen banyaszlapnak tunik, mas legalabbis nehezen magyarazza a 12 pcie x1 -et.
esetleg a repulogep iranyitasahoz szukseges sok muszernek lesz hova csatlakoznia.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83385) Ciccuka válasza hokuszpk (#83384) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen pont azért olcsó. Eléggé lementek az ilyenféle lapok árai. 7. & 6. generációs Intel processzorokhoz fillérekért van már egész elfogadható felszereltségű. A normál változathoz képest elvileg semmiféle hátrányt nem szenvednek (sőt lehet stabilitásban még jobbak is, csak van rajtuk pár felesleges foglalat meg menü). Miner-féle tápegységekből is voltak nagyon jó vételek.

A összefoglalóba érdemes lenne beleírni egy ilyenféle kérdést is:
Hogy mennyire hosszú távra tervezel a processzorral?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83386) NightGT válasza szemarci (#83367) üzenetére


NightGT
senior tag

Árbeli elképzelést nem adtál meg, de vannak opcióid. Mostani lapodba belemenne egy fx-8350, de az egy eléggé nyakatekert választás...tuning nélkül elég harmatos volt új korában is, single coreban még tuninggal is az. Arra pedig se a házad, se a tápod, se a hűtőd nem való.

Minden más esetben teljes platformcsere kéne...

2400G-vel annyival előbbre lennél, hogy a beépített grafikai chip a jelenlegi VGA-dnál jóval gyorsabb...hogy mennyivel, azt az értők megmondják. Viszont azt nem úsznád meg 8 giga rammal szvsz, mert a rendszer ramból használ a grafikai rész is. Valamint oda szintén mehetne a gyors memória a grafika miatt is, de a ram árakban ilyen téren minimális a különbség...ezesetben majd ellenőrizni kell az alaplap gyártói oldalán, hogy milyen ramot támogat, és olyat venni. Valamirevaló középkategóriás b450es lapok azért 3200at már szoktak, de a 3000es Aegisnek a legtöbben mennie kéne legalább 2933on.

i3-8100 talán overkill is, azzal már komoly mai játékokat is tolhatsz a megfelelő vga társaságában. 1660Ti-1070ig simán mehet vga mellé...főként egyszálas bulira Pentium G5400 sem egy rossz CPU. Bár 12k-val olcsóbb mint az i3, nem biztos hogy érdemes spórolni...az mellé is mehet egy 3 gigás gtx 1060...bár az rx580 4gb jelen áraknál jobb választás, de oda meg megint kevés lesz a táp meg a ház szellőzése.

Egyébként egy alap h310es lap sem az ördögtől való, ha nem akarsz bele vga-nál, 1 ssd 1 hdd-nél, meg 2 ventillátornál többet rakni. USB 3.0 van azokon? Kell az? Ilyenektől függ.

Ha dedikált VGA-t nem akarsz, illetve a mostaninál nem kell sokkal erősebb, akkor jóval jobb deal lenne a 2400G...bár a mostani HD 4670nél szerintem még az i3 8100 fedélzeti grafikus chipje (HD630) is gyorsabb, szóval neked oda sem biztos, hogy kéne külön VGA?

Speed is the only truly modern sensation

(#83387) Mclovin


Mclovin
senior tag

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? Játék és multiplayer
2. Pontos konfigurációd leírása MSI H270i, PNy RTX 2060, Corsair RM550x
3. Mennyi pénzt szánsz rá? 60k
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz? használt
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled? nem szeretnék

Sziasztok,

Ahogy sejtem, ide mindenképpen egy i7 6700 vayg 7700 kéne, igaz? :B

(#83388) Zicokuka válasza Mclovin (#83387) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igen,lőjj egy 7700-at és nem sok bajod lesz.

(#83389) palfitom válasza Mclovin (#83387) üzenetére


palfitom
félisten

Igen.
De akár 6700K / 7700K is mehet, hisz alapból magasabb órajelük, mint a non-K társaiké.
60k körül már 6700K is szokott lenni az aprón.

Köszönöm, hogy válaszoltál a megadott kérdésekre! :C

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83390) VirsLee válasza Ciccuka (#83382) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

"Devas
Eleve nem értem miért merült fel az IGP. "

Ez itt a probléma ember. Írta, hogy szeretné megúszni a GPU vásárlást, erre Te elsőre ajánlgatod neki a GTX1060-t, utána pedig vagy 10 hozzászóláson keresztül fényezed az I3-t...

Én sem értem hogy merült fel benned, hogy hozzászólj, ha nem olvastad végig, amit a kérdező írt. :)

(#83391) Ciccuka válasza VirsLee (#83390) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pont azt írtam neki, hogy lehet az a legjobb döntés, mivel nekem is hasonló konfiggal van tapasztalatom.
Amit a mondatod második felében írsz az egyszerűen nem igaz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83392) Devas válasza VirsLee (#83390) üzenetére


Devas
őstag

Ciccuka kérdezte hogy melyik AMD proci van párban az i3-8100-al, erre palfitom azt válaszolta hogy a 2200G.
Erre Ciccuka ár/érték számításban összehasonlította őket, majd megemlítette hogy az IGP felesleges része a prociknak.
Nos ha felesleges, akkor nem a 2200G-t kéne ár/érték arányban hasonlítani az i3-8100-hoz, hanem a 2200G-nél lényegesen olcsóbb Ryzen 3 1300-ast, ami nem tartalmaz IGP-t. Így jobban kijön az AMD az ár/érték arány versenyben.
Csak ennyit akartam tisztázni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#83393) VirsLee válasza Ciccuka (#83391) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Elnézést kérek. :R
Bizonyára csak összekevertelek valakivel, aki kiszámolta egy évre előre a processzorok fogyasztása közti különbséget napi 8 óra használattal, 11 ezer forintos H310-es bányász alaplapot linkelt, és 1080Ti melletti teljesítményeket tartalmazó táblázatot csatolt egy olyan kérdezőnek, aki szeretné megúszni a GPU vásárlást, nagyon rövid idő alatt 9 hozzászólást írt ugyanarra a témára felhúzva úgy, hogy ebből olyan is van, ahol egymás után két hozzászólás ezé az emberé a fórumon.
Egy nyugtat, hogy ez az ember, másokat is megtévesztett ezzel:
- "Te most tulajdonképpen kinek és mit bizonygatsz?"
- "Továbbra sem értem mire ez a nagy hsz áradat."

Ígérem legközelebb igyekszem az ilyen zavaró dolgokat kiszűrni és csak a lényegre fókuszálni, Téged is arra kérnélek, ha legközelebb Te is a fentieket tapasztalatod, akkor ne legyél rest és szólj az embernek, hogy ne offolja szét a topicot.
Előre is köszönöm :)

(#83394) palfitom válasza VirsLee (#83393) üzenetére


palfitom
félisten

Még bírja az ujjam az OFF-gomb nyomogatását.
Ez még szerintem határeset, mondhatni szakmai, ezért nem szántottam be az egész vonalat.
De figyelek! ;)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83395) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Processzor cserén gondolkodnék. Ehhez kérnék egy kis tanácsot.
Már vagy 5 éve szolgál nálam egy i7 2600 1155-ös proci, jó teljesítménnyel, de most már le szeretném lassan váltani. A váltás oka, hogy még ér is valamit, meg úgy gondolom, hogy 5-6 évre már csak vannak jobbak.

Kérdésem, hogy milyen foglalatú intel lapba érdemes most befektetni? Az 1155-ösök gondolom már kiöregedő széria. Illetve 60-70k környékén milyen intel CPU-kat lehetne kapni ami "talán" 2-3 évig még hardveresen megállná a helyét, ha nem is 5-6 évre.

Erős irodai, alap játék gép lenne a cél.

Live poor, die ritch.

(#83396) hokuszpk válasza gyáliSanyi (#83395) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Kérdésem, hogy milyen foglalatú intel lapba érdemes most befektetni?"

nagy valasztasod a foglalatok korul nincs, van a 1151 ebbe megy a jelenlegi 8xxx es 9xxx, lista vege.
regebbit a magam reszerol nemmerek ajanlani, a 1150 teteje is lassan keves lesz az ujabb jatekokhoz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83397) NightGT válasza hokuszpk (#83396) üzenetére


NightGT
senior tag

1151 v2-nek írja őket a legtöbb bolti kereső...sima 1151 a 7xxx-é (szeretjük az intel-féle kompatibilitást)

Valamint a 9xxx-eknek frissített BIOS kell

Speed is the only truly modern sensation

(#83398) palfitom válasza gyáliSanyi (#83395) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

"érdemes most befektetni?" - A befektetés és a számítástechnika, nem igazán egy napon említhető fogalmak. :)

i5-8400 (6 mag, 6 szál, up to 4,0GHz, UHD630 IGP) / i5-9400F (6 mag, 6 szál, up to 4,1GHz, NINCS IGP!)
3xx csipes lap (1151 v2) kell hozzájuk.
A régebbi szériákkal nincs értelme foglalkozni, még használtan sem.

AMD oldalon pedig: R5 2600 / 2600X (6 mag, 12 szál, NINCS IGP!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83399) Ciccuka válasza palfitom (#83398) üzenetére


Ciccuka
veterán

i5-8400 [link]
i5-9400F [link]

Plusz 0.1 GHz a lényegi fejlődés, de/mínusz, hogy nincs IGP
Viszont pár nap alatt csökkent az ára egy keveset

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83400) palfitom válasza Ciccuka (#83399) üzenetére


palfitom
félisten

Én ezzel tisztában vagyok...

A kérdezőnél: "alap játék gép lenne a cél."
Tehát, gondolom nincs szüksége IGP-re. Így erősebb is, olcsóbb is a 9400F.

Bár nem kellene találgatni, ha kérdező megadta volna azokat az egyszerű adatokat, amelyeket fönt kérdezünk... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.