Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) kolopele válasza SECTORnooB (#83250) üzenetére


kolopele
nagyúr

Továbbra sem akarod azt megérteni, hogy teljesen mindegy mennyivel olcsóbb, van aki nem akar soha AMD - t venni. El kellene ezt fogadni végre. Aki végig kitartott az Intel mellett az ki is fog, lehet bármilyen jó is a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#83252) Zicokuka válasza kolopele (#83251) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze mindenben vannak fanok akiket semmivel se lehet meggyőzni. Vegyen azt amit akar elv, ha az ár/teljesítmény sose ėrdekelte.

(#83253) palfitom


palfitom
félisten

Uraim! Elég lesz az OFF-ból!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83254) Ragnar_ válasza hokuszpk (#83241) üzenetére


Ragnar_
addikt

"az 1xxxX melle nemjar huto, a 2xxx minden tagjahoz csomagol az AMD hutot."

Sorry rumkola ezt nem tudtam, elnézést a félretájékoztatásért.. :B (De jó döntés a 2600 ha nem akarod megvárni a 3600-ot )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83255) palfitom válasza Ragnar_ (#83254) üzenetére


palfitom
félisten

"az 1xxxX melle nemjar huto" - Ez sem pontos. Csak a 6-8 magosokhoz nem járt, a 4 magosokhoz (1300X / 1500X) igen.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83256) Litván Zongora válasza thomasvold (#83218) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Még annyit kérdésem lenne a korábbiakhoz, hogy Ryzen 5 és 7 között van valami érdemi különbség a magszámon kívül, ami indokolja utóbbi felárát?
Ahogy nézem, GHz-ben elenyésző a különbség mondjuk egy 2700X esetében. Akkor miért drágább 30k-val a 7-es? Csak a magszám miatt?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#83257) hokuszpk válasza kolopele (#83251) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ha nembanod, amikor nem ugy jon a kerdes, hogy "Intelt vegyek vagy Intelt vegyek ?" akkor tovabbra is meg fogom emliteni az alternativat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83258) hokuszpk válasza Litván Zongora (#83256) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen a magszam a kulonbseg.
nomeg a 2700X tobbet is fogyaszt :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83259) thomasvold válasza Litván Zongora (#83256) üzenetére


thomasvold
őstag

Ahogy írod, magszámban és némileg magasabb órejelben.

(#83260) solfilo válasza hokuszpk (#83258) üzenetére


solfilo
veterán

Meg jobb a hűtője, ha ez valakinek számít. :)

Wraith Prism (2700X) vs Wraith Spire no LED (2600X)

innen

solfilo

(#83261) SECTORnooB válasza hokuszpk (#83257) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hagyd

[ Szerkesztve ]

(#83262) palfitom válasza hokuszpk (#83257) üzenetére


palfitom
félisten

Nem bánja! :D

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83263) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

helo
a gtx 1660ti kártyát kihajtja egy i5 8400? vagy milyen kéne alá?

[ Szerkesztve ]

(#83264) Zicokuka válasza wasdffafaaff (#83263) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Illene neki.

(#83265) kolopele válasza wasdffafaaff (#83263) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze hogy jó mellé. Az új I5 - ös széria nagyon erős lett a maga 6 magjával.

(#83266) turbokappa válasza wasdffafaaff (#83263) üzenetére


turbokappa
senior tag

9900k min.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#83267) VGNGR válasza turbokappa (#83266) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ne már! Ha jól tudom ez egy szakmai topik. Mire jó ilyen hülyeségeket írni és félrevezetni másokat? Ha vicc akart lenni, akkor legalább egy smileyt biggyesz a végére... 😡

(#83268) Devas válasza VGNGR (#83267) üzenetére


Devas
őstag

Erre a kérdésre nem lehet értelmes választ adni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#83269) VGNGR válasza Devas (#83268) üzenetére


VGNGR
senior tag

Szerintem meg nincs hülye kérdés...

(#83270) ribizly válasza Devas (#83268) üzenetére


ribizly
veterán

Miért ne lenne? Pl az fordulásból egy válasz, hogy nem, nem hajtja ki.
A másik már trükkösebb, mert kell hozzá némi plusz info (mire használná, milyen felbontáson, hány Hz-es monitorral, ...), de egyáltalán nem volt hülye a kérdés, már bocsánat. :(((

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83271) Ragnar_ válasza kolopele (#83265) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C (Ha jobban megnézed nem a 8400 a csodaproci, hanem a játékok nem skálázódnak normálisan :) De egyébként igaz, egy 8400 egyelőre többnyire játékra elég.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83272) NightGT válasza wasdffafaaff (#83263) üzenetére


NightGT
senior tag

8400 + húzott 1070Ti jelen..

Új Metro játékban Ultra és Extreme beállítások mellett 50-70% CPU, 99-100% GPU, mikroakadások, frametime gondok nincsenek. Effektíve az a játék is max. 4 magot használ, ahogy nézem...mint ahogy a single playerek 99%a. Magonkénti teljesítmény bőven elég, a legtöbb single-ben az állandó 144 FPS-hez is (visszavett grafikai beállításokkal, ofc).

Ugyanitt CS:GO-ban max 57% CPU (3 mag ált. fullon pörög), effektek és árnyékok medium (elvileg azok a CPU igényesek), sűrűbb szitukban 200-220ig droppol, amúgy 270-300 FPS. VGA maximum 60% körül megy, fullhd-ban minden mással maxon. Persze multiplayer alatt 5 giga+ órajelen is lehet néha cpu limited...

Lényeg: elég alá egy 8100 is, 8400 tökéletes (Z370 lap és 3200, vagy + rammal a legjobb eredmények érdekében)

Speed is the only truly modern sensation

(#83273) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

Összeraknék egy itthoni konfigot, játék nem lesz de legyen nekem villám :). maradok az alaplapi videonál. Cpu kérdésem van: 8700k-n gondolkozom, vagy van esetleg nem sokkal többért jobb?

(#83275) palfitom válasza VGNGR (#83267) üzenetére


palfitom
félisten

Vicc akart lenni szerintem, csak lemaradt a hangulatjel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83276) palfitom válasza Infomaker (#83273) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Ha válaszolnál arra az 5 nem túl bonyolult kérdésre ott fölül, akkor könnyebben tudnánk segíteni... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83277) Infomaker válasza palfitom (#83276) üzenetére


Infomaker
tag

Penz: 8700k arahoz kepest feljebb tudok menni 20-30ezerrel ha kell, intelt szeretnek, altalanos dolgokra, neha kis videovagas de az cpu-bol megy.

(#83278) palfitom válasza Infomaker (#83277) üzenetére


palfitom
félisten

i7-8700 (up to 4,6 GHz, 6 magos turbója 4,3 GHz) / 8700K / 8086K
Ryzen R7 2700 / 2700X (itt nincs IGP, tehát kell valami diszkrét VGA, viszont jó hűtőt adnak melléjük)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83279) kolopele válasza Ragnar_ (#83271) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ki mondta hogy csoda proci? Elég lesz még jó ideig játékokra, én ezt mondtam, ahogyan azt is hozzá szoktam tenni, hogy aki teheti inkább vegyen minimum egy 8700 - at. A 6 mag 12 szálas 2600 - at mindenesetre megveri mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#83280) Ragnar_ válasza kolopele (#83279) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Az új I5 - ös széria nagyon erős lett a maga 6 magjával" :C Oke, nézőpont kérdése. :) Mondjuk a performance/dollar grafikont hagyjuk is, mert a 2600x jobb a 8400 és a 8700-nál is. És ha nincs a Ryzen, szinte biztos vagyok benne, hogy 4c/4t i5-ök lennének ma valamivel magasabb órajelekkel, és a 8400 6c/6t proci i7 néven 100k-ba kerülne, ha lenne olyan. Az Intel következő genjére leszek kíváncsi ami a Ryzen 3xxx ellen megy majd. Mondjuk játékos szegmensben nincs félnivalójuk , mert a játékok nagy részének még mindig csak az órajel és 4 mag. Metro Exodus is pl. kb.4 magig megy, mint a 6 évvel ezelőtti Last Light.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83281) kolopele válasza Ragnar_ (#83280) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az órajelnél többet számít a magok száma. Ha megnézed az ezelőtti I7 - es procikat (4 mag 8 szál), akkor láthatod hogy hiába magasabb az órajelük, a több mag legyőzi őket. Pár napja cseréltem ki a srácoknak a két 6700 - asát 8400 - asokra, és a valamivel kevesebb órajel mellett is szebben fut vele minden, jó példa rá a proci igényes AC Odyssey, ami többször 100% - ig ugrott fel városokban a 6700 -al, itt meg jó ha 70% - ig felmegy. Ami azt a játékot így viszi az bármit el tud vinni. Természetesen a 6700 egy remek proci, és talán csak a két legutóbbi AC esetében volt erre példa, de a 6 mag már képes kiküszöbölni a programozók hanyagságát, pláne a 6 mag 12 szál.

(#83282) gejala válasza Ragnar_ (#83280) üzenetére


gejala
őstag

A 8400 több fpst hoz a játékok 99%-ában, mint bármelyik Ryzen. Például az említett Metro Exodusban sehol nincsenek az AMD-k. 8600K base clockon is 50%-al gyorsabb, mint 2700X.
Egyébként már évek óta minden AAA cím kihasználja a 6 magot, még az olyan szerencsétlenségek is, mint a Fallout 4. Persze akad pár kivétel, mint MGSV, de azok 4 magon is hasítanak. Metro Exodus meg konkrétan 8 magig skálázódik, de mind a 16 szálat megmozgatja.

[ Szerkesztve ]

(#83283) DudeHUN válasza gejala (#83282) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ezek az oroszok érdekeseket mérnek mindig. A Metro esetében a guru3D tesztje alapján a 4 és 6 mag között van kemény 5 fps (87 vs 92). A 6 és 8 mag között meg semmi. Más tesztben is 6 magig skálázódott. A plusz HT meg rontott a teljesítményen. Intel CPU jobb a játékban. Ezek után nem véletlen, hiszen az egyszálas teljesítmény számít ennek a játéknak is.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#83284) gejala válasza DudeHUN (#83283) üzenetére


gejala
őstag

Van ahol benchmarkot futtatnak, van ahol saját gameplayt mérnek.
Illetve általában ultrán vagy esetleg highon szoktak tesztelni, de ott már totál GPU limites az Exodus még 2080 Ti mellett is. GameGPU ezért lowon is megnézte, ott nagyon szépen kijön a különbség a procik között.

(#83285) Zicokuka válasza gejala (#83282) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Lehet több pénz csepegtettek :D :D Na de viccet félre persze lehet játékok alatt nyersz 1-2 fps-t de azért még manapság is gpu kell,és nem hiszem lowon játszik bárki,ha már van vas :D Szóval a gyakorlatban valós körülmények között a procik közti különbség elenyésző.

(#83286) BerserkGuts válasza Zicokuka (#83285) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Azért szarok ezek a tesztek :((

Egyedül normális oldal amit találtam gamernexus oldal mert ott lemérik a 0.1%-os fps-t is ami pont a procik közötti különbséget mutatná meg melyik mennyire shutteringel.
Ami a legfontosabb lenne egy cpu-nál hogy mennyire zuhan meg az fps.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83287) Zicokuka válasza BerserkGuts (#83286) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Saját tapasztalat is hogy a minimum fps sokkal fontosabb :D De a yt is becsapós amikor 775 Xeon millió fps azt az user csodálkozik neki miért laggol stb :D

(#83288) gejala válasza BerserkGuts (#83286) üzenetére


gejala
őstag

A 0.1% low sajnos semmit nem ér, mert teljesen random a dolog. Itt is például az 5 Ghz-es 8600K 13 fps-sel lassabb, mint a stock 9600K. Ez fizikailag lehetetlen.
Egyébként igazad van, a folyamatos élmény a fontos. De ezt nehéz mérni, a frame time grafikon van hozzá a legközelebb. De az se mutat meg mindent. Például friss Resident Evil 2 a pályarészek töltésénél CPU-t használja és bizony 4/4 procikon csúnyán megakad a játék ilyenkor, míg 4/8 vagy 6/6 esetében nincs gond. De ez a szép grafikonokon nem látszik.

(#83289) palfitom válasza Zicokuka (#83287) üzenetére


palfitom
félisten

Természetesen a minimum fps a legfontosabb, hisz az tudja tönkretenni a játékélményt.
Mindegy mennyi a max., ha néha beesik az FPS és szaggat a játék, akkor megette e fene...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83290) palfitom válasza BerserkGuts (#83286) üzenetére


palfitom
félisten

Ez a táblázat sem ér sokat, vannak benne "furcsaságok"...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83291) kolopele válasza palfitom (#83289) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sajnos sok esetben programozói hanyagság az oka a minimum fps beeséseknek is, tehet az ember bármilyen procit a gépbe, ha a játék rosszul optimalizált. Az AC Odyssey pl. a pár napja kijött frissítéssel megy végre úgy ahogyan azt elvárná az ember, szinte soha nincs fps esés, na de ilyenkor kell ezt kijavítani, amikor már mindenki végig játszotta kétszer is?

(#83292) BerserkGuts válasza gejala (#83288) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mondjuk a tesztjük nekem se tetszik miért csak médium az pont limitet okozhat. :(
Nem könnyű mérni.

Inkább benchmark-ot érdemesebb volna ilyen tesztekben az mindig ugyan az kellene legyen.

De itt van a saját tapasztalatom :)

Pont hogy fontos mert kimutatja a shutteringet ami nálam is érdekesség volt mert úgy tűnt BFV-ben hogy hű de jó megy egykét beállítás ultrán is mert az 1% fps még mindig fasza. :DDD

:N aha csak azért éreztem kis szaggatást ami nem volt sok úgy ráérzésre de pl:célzásnál idegesítő ha pont akkor ugrándozik kicsit az fps.
És ez tényleg egy kb 100ms-os idő szóval minimális a másodperc egy tizede ami nem látszik átlag fps-ben.

Itt látszik is elvan rontva pedig előtte 5 percig sima volt a játék

Na most ha úgyhagyom átlag fps-ből nem is látszana annyira különbség

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83293) ricshard444


ricshard444
veterán

Szerintetek megéri a 15-20k felárat a Ryzen 2700 az 1700-zal szemben?

Tuning lenne mindenképp, a gépet több évre építeném, nem szeretnék a fejlesztgetéssel foglalkozni, de egy korrekt gépet raknék össze.

Vannak dolgok...

(#83294) SECTORnooB válasza ricshard444 (#83293) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Egyértelmű

(#83295) ricshard444 válasza SECTORnooB (#83294) üzenetére


ricshard444
veterán

Rendben, hallgatok rád, én mostanában nem vagyok benne ezekben a körökben. :R

Vannak dolgok...

(#83296) thomasvold válasza ricshard444 (#83293) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyértelműen +1

(#83297) SECTORnooB válasza ricshard444 (#83295) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Jobb IPC, magasabb órajel, jobb memória támogatás.

(#83298) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok !

Cpu váltáson gondolkodom.Jelenleg egy INTEL Core i7-7700K használok, mit ajánlotok amire már megéri váltani? Én ezt néztem INTEL Core i5-9600K bár nem vagyok benne teljesen biztos hogy előre lépés lenne. Netes tesztek alapján próbáltam dönteni,de gondoltam inkább,írok ide. Köszönöm.

(#83299) SECTORnooB válasza lajosx (#83298) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem hiszem,hogy kevésnek érzed a 7700K-t.
De ha olyan területen mozogsz ahol mégis, akkor 8700K-9700K és a 9900K nyújt előrelépést.
Ha valóban nem érzed kevésnek és csak "reflexből" váltanál, ajánlani tudom,hogy várj a készletek feltöltéséig és vagy az új generáció debütálásáig.

(#83300) lajosx válasza SECTORnooB (#83299) üzenetére


lajosx
őstag

Igazaból nem érzem kevésnek,de gondoltam ha megéri váltani nem túl sok ráfizetéssel jobbra akkor megteszem.Amit ajanlottál azok már lényegesen drágábbak.Nem biztos megéri váltanom.Amit én irtam i5 akkor felejtős? Köszönöm a válaszod :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.