Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83501) gidalight válasza kolopele (#83500) üzenetére


gidalight
tag

A 6 magos turbója ugyanúgy 4,3 mint a sima 8700-nak, ezért kár volt K-t venni.

btw, régi procin miért ne hozna többletet az oc?

[ Szerkesztve ]

(#83502) MM válasza ingalls (#83499) üzenetére


MM
őstag

Szintén egy voks a "sima" i7-8700 mellett.
No nem 100K-ért boltból, hanem 80K alatt apróról - van fent jó néhány.
Ehhez képest a 4790K használt árak még minig a 70K-t súrolják.

Power limit módosítással + kis FSB emeléssel nálam 4,4 - 4,7Ghz között szalad, ahol kell a kraft, rendesen odaver a 4790K-nak, 8700K tuning nélküli teljesítményét hozza. (szintén erről váltottam, mert elhullott a lap alóla...)

RAM-ok pedig most DDR3 -> DDR4 szinte azonos áron cserélhetőek 3000 Mhz-esre.

Aki a HT sebessgég csökkenés miatt aggódnak: Spectre és Meltdown javítások kikapcsolhatóak...

[ Szerkesztve ]

(#83503) NightGT válasza ingalls (#83499) üzenetére


NightGT
senior tag

Azoknál a bizonyos youtube-os videóknál 100ból 99 esetében azonnal zárni kéne még a böngészőablakot is.

Kivéve persze, ha pl. őróla beszélsz... (Gamersnexus Steve, avagy a Tech Jesus)
S van még pár mértékadó fickó ott. Meg van anyag ezen a csatornán bőven.

De a mindenféle véletlenszerű X vs Y videókat ne :)

Speed is the only truly modern sensation

(#83504) palfitom válasza ingalls (#83499) üzenetére


palfitom
félisten

Mivel ilyen őrült árakon mennek még a 4790K-k, ezért simán, kis pénzből válthatnál új platformra, pl.
Lap: Asrock B360M Pro4 / Gigabyte B360M D3H / MSI B360M Gaming Plus / MSI B360M Bazooka / Asrock H370M Pro4 / Gigabyte Z370M D3H / Asrock Z370M Pro4 / Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Gigabyte Z390 UD / Gigabyte Z390 M Gaming / Gigabyte Z390 Gaming X / MSI Z390 Gaming Plus / MSI Z390M Mortar / MSI Z390 Tomahawk
Proci: i7-8700 (80k alatt az apróról)
Ram: 2x8GB, pl. Aegis, Viper, Corsair, Corsair.
Számolj!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83505) Zicokuka válasza ingalls (#83495) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Minimum fps-ek nőnének egy jobb procival,a maximum fps-ek nem igazán,max simább lenne a játék,már amelyik.Meg-e éri a csere ez nagyon egyén függő,neked meg-e éri a felár.saját példámból haswellről váltva am4-re azért feláras volt a buli,játék alatt mai napig inkább vga kell főleg.Drága minden egyes fps,szóval ez egy nehéz matek :D Ismerősöm egy FX-el hajt egy 1660Ti-t és akkora kínlódása nincs,még ha persze nem hajtja ki.

(#83506) NightGT válasza Zicokuka (#83505) üzenetére


NightGT
senior tag

Milyen FX az?

Speed is the only truly modern sensation

(#83507) turbokappa válasza NightGT (#83506) üzenetére


turbokappa
senior tag

Az kéhlekh szépen egy parciális deriváltra való utalás!😋

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#83508) Zicokuka válasza NightGT (#83506) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nem Ferrari,de 8350,platform cseréhez nincs meg neki a kellő money :D

(#83509) NightGT válasza turbokappa (#83507) üzenetére


NightGT
senior tag

Az akkor így, for dummies jelleggel értve a szavakat, és látva a matekot: nagyon jó utalás arra is, hogy igazából gőzük sem volt, mit is akartak pontosan a bulldozer/piledriver architektúrától...

De én mint korcs bölcsész vonom ezt le :)

@Zicokuka: Legalább méltósággal öregedett az a CPU egyébként. Vagyis ami kihasználja a magjait (meg azok káoszát), az meglepően jól fut rajta ma, s játékban is. Sajnos 2200G mellett nincs értelme szóba hozni úgy sem, hogy 20+20ért van lappal ma is, újan :D

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#83510) FollowTheORI válasza ingalls (#83499) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

2060-as videókártyával?

Azért írtam amit, mert ha tipikusan GPU limites leszel, ami a 2060-al könnyű már ma is, nem fogsz látni szinte semmi javulást.
Talán a minimum meg a drop kevesebb lehet, ha egyáltalán van.
Persze ha az utóbbi pár év régebbi címeivel játszol majd, ahol talán kevésbé limitáló a GPU, lehet hogy lesz/lenne különbség, csak kérdés oda meg kell e... nem lesz elég gyors így is? :)

pl Intel Core i7-8700K 3.7 GHz Review
Itt ha megnézed az összesítő grafikonokat játékra... a 4790K kb ott lehet ahol a Ryzenek meg az i5-ök tanyáznak... 90-95%-ot simán hozna a 1080-al, amivel tesztelték, ami ügye kb a 2060 (1080p-n).
Ha épp 8700-ra fejlesztenél, kérdés ezt megéreznéd e.

Ettől független ha van rá keret persze válts, valamennyire mindenképp jobb lesz, csak ne várj túl sokat mindenhol. :)
Mert ügye kérdésed erre irányult.

Persze ha sokat tömörítgetsz, vagy dolgozol olyannal ami kihasználja a több szálat, ott lehet nagyobb különbség.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83511) gejala válasza turbokappa (#83435) üzenetére


gejala
őstag

TPU pont most csinált egy Denuvo on/off tesztet és nincs különbség. 3-4%-t mértek mindenhol.
Max akkor húzza le a procit, ha a fejlesztő idióta módon implementálja. Pl Ubisoft rádob egy VMProtectet. De ott soha nem tudjuk meg, mi lenne a különbség, mert maga a motor is értelmetlenül használja CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#83512) Tothg86


Tothg86
tag

Sziasztok!
Szerintetek megéri egy Xeon E3-1220 v3-at lecserélni egy i5-4690-re, vagy valami erősebb Haswellre? Egy GIGABYTE GA-B85M-D2V rev 3.0 lapom van egy Zotac AMP 1060 3GB-al.
Kicsit kérdőjeles, hogy érdemes-e fejleszteni már ezt a platformot.

Játék a cél, főleg single player, néha egy kis multi
Köszi

(#83513) FollowTheORI válasza Tothg86 (#83512) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha meg akarod spórolni a platformváltást még egy kis ideig, akkor egy 4790/K-ra igen pl...

Amúgy meg nem. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83514) ingalls


ingalls
senior tag

kolopele, MM, NightGT, palfitom, Zicokuka, FollowTheORI, uraim, köszönöm a tanácsokat. Most úgy néz ki, hogy a nejem megkapja a Haswell configot egy 1070-nel, amivel jól birkózott. Én meg ugrom 8700-ra, az már elég lesz a kis RTX alá FHD-ban is. Ha simábban tart játékokban normális fps-t, az nekem már elég.

(#83515) Zicokuka válasza ingalls (#83514) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Asszony azzal is tudd azért bőven játszani :D

(#83516) kolopele válasza gidalight (#83501) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem azt mondtam hogy nem hoz, de többet ér egy új proci mint a régieket húzogatni. Egyébként a sima 8700 4,6 turbót tud, a k - s verzió meg 4.7 - et alapon, míg a 8600k 4.3 - at.

(#83517) kolopele válasza ingalls (#83514) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs mit. Jól teszed hogy asszonynak adod, feltéve ha szeret játszani :D

(#83518) ingalls válasza kolopele (#83517) üzenetére


ingalls
senior tag

Zicokuka, kolopele: így már lesz neki mivel ;]

[ Szerkesztve ]

(#83519) gidalight válasza kolopele (#83516) üzenetére


gidalight
tag

6 magot terhelve mindkettő 4,3GHz-et tud, ahogyan írtam. kevesebb magon valóban van különbség.
http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7%20i7-8700K.html
http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7%20i7-8700.html

(#83520) kolopele válasza gidalight (#83519) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, így már igaz amit leírtál, én az egy szálon futó alkalmazásokra értettem.

(#83521) kolopele válasza ingalls (#83518) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az egy dolog, én hiába raknék az asszony alá egy ilyen konfigot, ki nem állhatja a játékokat, így neki egy 1050 Ti van a gépben ami mindenre elég, amőba esetleg jól fut rajta :) Procinak meg ott egy 6700, amikor váltottam a srácoknak 6 magos I5 - ösre gondoltam el lesz főleg neki netezéshez, youtube - hoz, stb. :D Hiába 11 évesek még csak a lurkóim, egy 1060 már nekik is alap, főleg hogy szeretik az AC - játékokat, oda meg egy 1050 Ti már nagyon kevés volt, még a Minecraft elmendegélt vele, de az min nem? :U

(#83522) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy véleményetek szerint egy Vega 64-es vga mellé milyen cpu lenne a legoptimálisabb játékra. Mindenképpen 2. generációs Ryzenek érdekelnének. Nyilván egy ryzen 7 2700x kitudná futtatni a videokártyát, azonban van-e értelme megvenni? Elég lehet-e egy ryzen 5 2600?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, RoliHero.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#83523) SECTORnooB válasza RoliHero (#83522) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha nem akarsz tuningolni 2600X.

(#83524) RoliHero válasza SECTORnooB (#83523) üzenetére


RoliHero
tag

Nincs tervben tuning, köszönöm szépen a segítséget!

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#83525) Zicokuka válasza RoliHero (#83522) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Az eget is kihaajcsaaaee egy 2600,de ha no tuning stb. az X a neked való :D Amúgy a legtöbb esetben ahogy leskelődtem az X-es procik se mennek többet,csak nem kell velük sza..ni.Igazából egy black editionek vehető mint régen voltak :D

(#83526) SECTORnooB válasza Zicokuka (#83525) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez így van, van olyan pajtim aki 2600-al hajcsa a 4.25Ghz-t allcore Tonyhawk 450-be valamivel 1.4Vcore alatt. :) :O

(#83527) Zicokuka válasza SECTORnooB (#83526) üzenetére


Zicokuka
senior tag

4Ghz-n nálam 1.3-al is elvan,viszont onnan már elszabadul a pokol ,akarom mondani a feszkó.Hűteni hiába tudom 4,275 a vége.Lehet egy jobb lapban többet menne,de annyit nem biztos ér az egész móka,mert ott se garantált a siker :D

(#83528) RoliHero válasza Zicokuka (#83525) üzenetére


RoliHero
tag

Nagyon jo, akkor a 2600x tökéletes lesz :)

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#83529) Ragnar_ válasza RoliHero (#83528) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát én már lehet, hogy kihúznám a jelenlegi procival azt a néhány hónapot és 3600X. Valószínűleg már 4.5+GHzen mennek majd tuning nélkül. + néhány % IPC, de jelenleg egy 2600x is teljesen ésszerű választás.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83530) RoliHero válasza Ragnar_ (#83529) üzenetére


RoliHero
tag

Na igen, ez megoldás is esélyes, főleg, hogy nem sűrgős a csere. Kíváncsi leszek a következő generáció árcéduláira.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#83531) SECTORnooB válasza Zicokuka (#83527) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem menne, lap nem sokat oszt szoroz, sajnos több ízben tapasztaltam.

(#83532) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Egy kissé naív (és egyben retro) kérdésem lenne, de azért feltesztem... :)

i5-4440 vs Phenom X6 1100T

A Phenom konfigom van most, de kezembe került egy Asrock H81 + i5-4440 kombó.

Az AMD remekül kiszolgál, de motoszkál bennem: érdemes lehet-e lecserélni az Intel setup-ra?

Ha nem, akkor piacra dobom az Intelt.

Egyéb cuccok: GTX950, 16GB 1333 DDR3 (ebből 2x4 mehetne az Intel konfigba) + több SSD és HDD

Felhasználás:

- Excel és Access - elöbbi pszeudo multi-thread, utóbbi fixen single-thread

- Régebbi, fixen egyszálas játékok: Skyrim, Medieval II Total War, stb.

- World of Tanks, ami újabban már érdemlegesen többszálas

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#83533) palfitom válasza LZs?! (#83532) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

i5!
Erősebb, és kevesebbet fogyaszt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83534) FollowTheORI válasza LZs?! (#83532) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Cseberből vederbe (ma már)... de azért az i5 jobb lenne szerintem.
Kár hogy az alaplap hozzá túl fapados és nem tudod áttenni a 16GB-ot... de azért lehet még 8-al is egész jó lenne.
Főleg ha ilyen régi játékokkal játszol akkor nem is számítana annyira.

Single core-ban tuti jobb az i5.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83535) Zicokuka válasza FollowTheORI (#83534) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Kinek mik az igényei stb.. azért még egy I5 élhető,és egyben válasz is hogy az I5 jobb,persze van ahol az X6 gyorsabb de javarészt max ott ahol profitál a plusz magokból.Játékok alatt az I5 jobb.

(#83536) hobizoli válasza LZs?! (#83532) üzenetére


hobizoli
nagyúr

i5
de add el mindkettot, emrt reg kifutott mindketto es vegyel vmi ujabbat belole szerintem

több drón kell ;P

(#83537) Zicokuka válasza hobizoli (#83536) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Azért nem mindig ennyire egyszerű a dolog,persze vegyen mindenki új szériát RTX-el,mert alatta nincs élet.Ár/telj. stb sok tényező van,na meg mire kell.Még ha valóban mostanság tényleg van amikor jobban megéri az új platform.

(#83538) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

i7 2600 helyett tudnátok ajánlani 1151 foglalatba V2 300 procit, hasonló teljesítménybe, mint ami a 2600?

Live poor, die ritch.

(#83539) hobizoli válasza gyáliSanyi (#83538) üzenetére


hobizoli
nagyúr

i5-8400

de a R5-2600 szeintem jobb/olcsobb lenne egy B450-s lapba, meg az 12szalas is, nem csak 6

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#83540) hobizoli válasza Zicokuka (#83537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat ha minden nala van a Phenom X6 is meg az i5 es a 16GB DDR4 is, akkor szerintem 55-60k korul el lehet azokat a cuccokat pattintani most

es annyibol ki is jon egy DDR4-s technika is akar, ami az i5-l megegyezo sebessegu legalabb, de pikk-pakk fejlesztheto is kesobb

single core kell fokent neki, akkor hiaba 4 szalas az i5 is 3.1-3.3GHz-n
egy szal orajele, meg az IPC a lenyeg es tok eleg lenne egy 2/4-s Pentium vagy egy 200GE is akar erre

mert itt a 4core i5 is tulkeppen attol gyorsabb a 6core Phenom-nal, ami egy-egy szalon az IPC diffi miatt van koztuk, pedig kevesebb core van benne, de csak single core a lenyeges

uj arakkal a PCX-nel nezve:

Asrock B450M Pro4
Athlon 200GE
Kingston 2x4GB DDR4-3000

ez szumma 61k kiskerbrutto aron 0perces garival
kesobb a deszka siman elbir vmi zoralabb 6core CPU-t is akar a VRM-e miatt

de occsositva
Asrock A320M HDV R3.0
Athlon 200GE
Kingston 2x4GB DDR4-2666

... igy meg 49k

hat, en egy percig nem gondolkodnek egy 8 meg egy 5 eves konfig mellett, hogy mi lehetne a megfelelo lepes

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#83541) Zicokuka válasza hobizoli (#83540) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze az ő esetében is eléggé megfontolandó a csere és fényévekkel gyorsabb lesz :D Csak azt mondom nem minden esetben megy így a csere,pl nincs rá keret az egészet cserélni stb.Ezért első körben mindig a lehetőségeket kell meglesni,mondjuk ez az a szitu hogy a sandy,ivy,haswellt,FX stb. a legtöbb esetben el kell engedni,mert nem biztos olcsóbb a fejlesztés,vagy nem kapsz annyit pluszba már.De itt mindig az egyéni tényezők is közbeszólnak,van-e pénz,vagy egyszerűen kell-e plusz erő.

(#83542) gidalight válasza Zicokuka (#83535) üzenetére


gidalight
tag

Sehol nem gyorsabb a phenom II x6 mint egy haswell i5 (nagyon-nagyon nem, a core2 IPC-jéről beszélünk).

(#83543) gyáliSanyi válasza hobizoli (#83539) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ez hogy?
i5 8400 és 50k, az i7 2600-am meg 20k. És ugyanazt tudják?

Akkor még nem érdemes váltanom.

Live poor, die ritch.

(#83544) SZKEBE75 válasza gyáliSanyi (#83543) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

"És ugyanazt tudják"

Ezt hol láttad vagy hallottad?

A kettő köszönő viszonyban sincs egymással,saját tapasztalat.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#83545) Orgi


Orgi
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#83546) klaca1978


klaca1978
tag

Üdvözlet!
Fejlesztés előtt állok. i7 3770-ről váltanék. Alapvetően intel párti vagyok 15 éve, de már nem vetem meg a feltörekvő ryzen-t sem. Tudom, vissza kellene olvasni, de mégis kérnék tapasztalatot, véleményt. A kiszemelt i7 8700, a K-s verzió nekem nem kell. A ryzen 7 2700 lenne az ellenfél. Ár szempontjából jelenleg alig van eltérés. 50-50% játék-munka volt, de már 70-30% ban inkább játék. A legfőbb aggályom a melegedés, hőátadás (CPU kupak) probléma. Az olvastam a ryzen is tud melegedni, de az I7 8700 különösen problémás. Egy Asrock Killer Z370 lapba menne.
A régi hűtőt használnám (Artic Freezer 13) de ha kell kapna egy be quiet! Dark Rock 3-at. Tehát van-e vki-nek tapasztalata túlzott melegedés terén? Teszteket nézve mondhatni fej-fej mellett játék terén, munkában talán ryzen a 8 mag miatt. Sosem bizonytalanodtam el AMD vagy Intel de most..... :U Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#83547) Zicokuka válasza klaca1978 (#83546) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez nagyon vallási dolog is :D A ryzen igazi terepe a munka,de ha nem vágod fel az ereidet ha egy csúcskártya alatt 2-3fps-el kevesebbet kapsz tökéletes választás.Melegedésükkel nincs igazán baj,persze ha megrángatod őket értelemszerűen jobbféle hűtés is kell.

(#83548) LZs?! válasza LZs?! (#83532) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Gents...

Köszönöm az észrevételeket és tanácsokat mindenkinek! :)

...és távolról sem akartam okot adni vitára, de látom: a beszélgetés során előkerültek konfrontatív gondolatmenetek.

Csak hogy konkretizáljam a szitut:

- mind az X6 + MB és az i5-4440 + MB itt van nálam
- nem kívánok gépfejlesztésbe invesztálni; azokból van shuffle, amik itt ülnek mellettem
- az AM3 konfigot már ~9 éve gyűröm, kisebb módosításokkal...és nekem elég :)
- az i5 konfigot egy 'bulk' doboz alján találtam
- a kérdés, hogy melyiket tartsam meg; a másikat pedig eladom. Nem veszek pluszba semmit! :)

Munkamenet tekintetében:

- A játékokat hagyjuk; amikkel pötyögök, azok eddig is maxon ketyegtek

- MS Access: egy file egy szálat tud kezelniés max. 2GB memóriát tud allokálni. De! Mivel nekem ennél jóval több 'cuccom' kell, hogy belekerüljön, így (jelenleg) 4 darab szegmentált adatsorba szedve 4 külön file-ba rakom a dolgokat: egy starter-pack kb. 15000 record és a futtatás végén 5-6 millió marad legenerálva (közbülső szakaszban 14-15 millió is megvan, csak aztán végső lépésként törlöm a ballasztot). Na, ez a céges laposon ~20 perc per darab és csak sorban, egymás után tudom futtatni őket. Viszont kirakva az X6-ra és párhuzamosan futtatva őket csak 10 perc zusammen alles az egész. Ezek után kipakolom az eredményt Excel-be, oszt csók. Havonta legfeljebb kétszer van erre szükség.

- MS Excel: megint single-thread, ami a core funkciókat illeti (függvényszámolás, objektumkezelés, stb.), de maga a program tud több (8-10 ?) szálat használni a real-time folyamatkezeléshez: save-open file, table ordering, pivot table refresh / modification, cella kitöltés, etc. Ez akkor jó, amikor van egy millió sor (igen, nekem van... :( ) és mondjuk a 30 oszlopnyi core adat mellé még be kell tolni másik 30 oszlop lookup-olt, illetve kondicionálisan lookupolt,vagy függvénnyel kalkulált cellát. Ilyenkor egy millió sor simán bekajál 5-6GB memóriát; közben a 'sok-mag' fut előre és címzi a cellákat és érvényesíti a függvényeket, míg (elvileg) egy szálon pedig folyik az effektív érték keresés. Ez kb. 5 perc (sok minden függvényében, ofc) a kb. 30 helyett...és akkor ott van az array function, ami pár tízezer sorra is lazán bekér 4-6GB memóriát a dimenzionálás miatt.

Azóta töprengtem én is rajta, és 'butára' egyszerűsítve: az i-5 CtC 50%-kal nagyobb IPC-vel bír (szintetikus értékek szerint, ofc), mint az X6, aminek viszont 50%-kal nagyobb a 'kapacitása' szálkezelés tekintetében. Ergo mindkettővel ugyanott vagyok a munkameneteimmel, kivéve a mutatványok egyszálas részeit; de ott meg igazából mindegy, hogy 5 vagy 7 vagy akár 10 perc latt végez a gép. Az valódi kín az adatmennyiség kezelése.

Ebből nekem az jön le, hogy az igazi kérdés a memória mennyiség kérdése: 8GB vs 16GB.

Kitesztelem! :DD

PS: Az AMD cuccal meg vagyok elégedve, és kissé elfogult is vagyok, mivel AM3 vonalon ennél többet nem lehet kihozni (retro csúcskonfig :P ). Ugyanakkor a P4 3Ghz óta nem volt Intelem, így nagyon be akarom fogni, hogy lássam milyen. Az MS Office pedig olyan, amilyen...ezt kell szeretni. #corporatelife

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#83549) VirsLee válasza klaca1978 (#83546) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ár szempontjából én azt látom, hogy ugyanott 102e vs 82e, de ha ahhoz hasonlítod, ami a számodra optimális választás lehetne (2600X) akkor 62e vs 102e. Kb. 65 százalékkal drágábban kapsz néhány FPS-t és költhetsz még hűtőre is. Ryzen esetén a melegedés miatt nem aggódnék. Ha a munka, amit végzel kihasználja a 8 magot, akkor érdemes azt választani, ha nem, akkor a 2600X és 8700 közül érdemes választanod. Mindkettővel elégedett leszel. Ha a 40e difit elköltöd videokártya cserére vagy jobb monitorra, akkor biztosan a ryzennel nyersz többet.

[ Szerkesztve ]

(#83550) PumpedLaci


PumpedLaci
újonc

Sziasztok,

Milyen procit ajánlanátok?

Játékra kellene, amit fel is vennék, nem szeretném húzni, valószínűleg használtan venném és kb. 80 ezret szánnék rá, de meghallgatnám azt is, hogy 110 ezer környékén mit vennétek és az mennyivel jobb a 80 ezresnél.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.