Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Riverkill2 válasza nesh_019 (#73999) üzenetére


Riverkill2
csendes tag

Úgy tudom csak 6 genes procival lehet biost frissíteni.

Hardveraprón hirdeti magát egy srác aki ezt csinálja.

(#74002) palfitom válasza nesh_019 (#73999) üzenetére


palfitom
félisten

Mindenképpen kell BIOS-t frissíteni rajta, s ehhez 6. gen proi kell.
7. gen-nel nem jön be a BIOS sem.
Ha nincs az ismerőseidnek egy kölcsön procija, akkor vidd vissza a boltba, vagy vidd el egy szervizbe (vagy a hardverapros kollégához), ahol frissítik neked.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#74003) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

Egy ismerősöm éppen gépvásárlás előtt áll és egy Nvidia Gtx 1060 vagy 1070-es config mellé keresne processzort. Amit kinézett az egy Intel i5 6600K. Elegendő lenne-e ez a proci egy ilyen config-hoz, vagy keressen erősebbet. Esetleg érdemes AMD-vel foglalkozni ?

Ha tudtok segíteni, akkor köszönöm !

(#74004) palfitom válasza Gregpowi (#74003) üzenetére


palfitom
félisten

Az hogy elég-e a 4 mag, az játék-függő, de a 6600K alapjában elég mindkét VGA-hoz.
Igen, érdemes lehet Ryzenben is gondolkodni, pl. 1600, 1600X.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#74005) apa111 válasza Gregpowi (#74003) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Nekem gtx 1060 mellett r1700 van, maxon ki hajtja a kártyát nem hagy benne semmit.r1400 -el is kilett próbálva az is van, és az is kihajtja. Amit elöttem levó kolega írt/ r1600, 1600x / egy igazi aranyközép út.Jók a ryzenek.A 6600k is az is jó rá ,de a ryzen időt állobb. A ramokból mind kettöhöz gyors kell.

(#74006) lolal válasza Gregpowi (#74003) üzenetére


lolal
senior tag

Szia !

Én most vásároltam egy 1500X-et ami egy 980Ti mellett szolgál. Maximálisan kihajtja a kártyát. 4 mag 8 szál 18MB Chache . FHD ban nem érdemes 1400 vagy 1500X felé menni. Ha késöbb esetleg többe [értem ezalatt 2K , 4K ] gondolkodna, akkor az 1600 vagy 1600X megfelelőbb. Ramból 2666 vagy afölött érdemes nézelődni. Nekem az előbb említett van.

+1 előny--> A Ryzeneknek a gyári hűtőegysége is nagyon jól sikerült. Moderált tuning simán eszközölhető vele, nem kell külön 10K + -os hűtésekbe gondolkodni mint az intelnél. Ráadásul a 1151 es szériának már csak múltja lesz , ezt mindenképpen érdemes figyelembe venni. :K

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74007) wsanyi válasza Gregpowi (#74003) üzenetére


wsanyi
aktív tag

AMD-vel jobban jár, 1600/1600X, ráadásul csökkentették az árát. ;) Ha szeretne kicsit tuningolni, akkor egy erős B350-es lap is jó, ha csak 1 videokártyát használ, bár a Ryzten topicban mindneki azt írja, hoyg az X370-es lapok egyelőre jobbak. Bár Gigabyte-ról jókat olvastam, esetleg ASUS. De ezt a Ryzen topicban érdemes megbeszélni. Ár/érték arányban jobban jársz, az biztos. És ha pl. a Tomb Raidert nézzük, annál kijött egy Ryzen Patch, ráadásul ki tudja használni a 6mag /12 szálat. De az is kérdés, mivel játszol. Illetve még az is kérdés, mit tervezel a jövőre nézve. AMD elmondása szerint 2020-ig lesz AM4-es foglalat, tehát 2. és 3. generációs Ryzent is bele lehet rakni elvileg. Jövőre pedig 7 nanora áll át az AMD, ami valószínűleg valamelyest magasabb órajeleket fog eredményezni. IPC tekintetében nem tudni, mi fog történni. ;)

+1 infó: 1600X-hez nincs hűtő, viszont a ryzen topicban azt olvastam, hogy jobb a memóriakezelése a sima 1600-nál.

@lolal: intelből semmit nem érdemes venni mostanság mainstream PC vonalon, mert jövőre a Canon lake 10 nanon jön, és ahhoz LGA 1152 lesz, a Coffee lake meg a 3xx-es chipeken fog csak menni. Tehát semmilyen intel cucc nem lesz időtálló. Ráadásul HEDT és szerver vonalon is nagyon betámadta az AMD az intelt.

Egy kis érdekesség.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#74010) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Ha most kezdek neki egy új gép építésének, mit javasoltok inkább Kaby Lake vagy Skylake felé kacsingassak?
Intelt szeretnék inkább...

A másik kérdésem pedig, hogy i5 vagy i7 legyen? Kevés játékra használnám, esetleg az új Civilization és ilyesmi stratégia, de ilyen AAA FPS-ek nem jönnek szóba. Photoshop, Illustrator, Indesign-t használok sűrűn a munkámból adódóan. De egyéb tervező programok nem jönnek szóba. Ja és tuning nem lesz. Nem is tervezek Z-s lapot venni.
Szóval mit gondoltok kell nekem i7?

Valamint ha valakinek van kedve, akkor beavathat, hogy AMD vonalon most miben érdemes gondolkodni, azért nem zárkózom el teljesen tőle.
i5 6600/7600 - i7 6700/7700 az ársáv (a fenti kérdésemtől függ). Nem tudom ezeknek most mi a párja AMD fronton.

Nagyon köszi előre is ha megsegítetek egy bizonytalan fórumtársat. :R

(#74011) lolal válasza HollywoodBoy (#74010) üzenetére


lolal
senior tag

i5 6600 / 7600 -> Ryzen 1400 - 1500X

i7 6700 / 7700 -> 1600 illetve 1600X

Intel vonalat felejtsd el , mert kihal az 1151 es széria mint a dinók. Ha meg munkára és ilyen jellegű dolgokra használod eggyértelműen a te processzorod a Ryzen. A többi már csak pénztárca kérdése. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74012) HollywoodBoy válasza lolal (#74011) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszönöm a válaszod és az infókat! :R

Nem teljesen értem amit írsz a kihalás dologról. A Kaby Lake januárban startolt, de az Intel még a Skylake-hez is hozott ki procit a múlt hónapban (Skylake-X). Mindegyik 1151-re. Nekem ez nem kihalásnak tűnik. De fenntartom, hogy sok infóm nincs a témában. De mindössze azért nem vennék egy gyerek betegségekkel küzdő/feltörekvő Ryzen szériát, mert hamarosan jön a következő generáció és vége az 1151-nek. Akkor ennyi erővel ne vegyek semmi új dolgot, mert fél év múlva jön az újabb. Szóval nem teljesen értem az érvedet. Egyedül az ára miatt gondolkodnék az AMD-ben.
esetleg ha megkérlek kitudod fejteni bővebben (akár más is), hogy miért érdemesebb Ryzen-be fektetnem?

Köszi előre is! :R

(#74013) lolal válasza HollywoodBoy (#74012) üzenetére


lolal
senior tag

A kihalást úgy értettem , hogy az 1151 es foglalatba már nem fog jönni új processzor mivel a Coffe már más alaplapot fog követelni ezt az Intel megerősítette , nyugodtan keress rá. Az AM4 platform jelnleg partyban van a kaby és sky intellel sőt olyan munkacélokra amiket te is említettél még nagyban túl is lép rajta. Másrészt sokkalta költséghatékonyabb. Miért is mondom ezt ? Az jelenleg kiadott AM4 es lap generáció elvileg 2020 ig fogja élvezni a támogatást. Ami annyit tesz hogy, a ryzen 2. és még feltehetően a 3. szériája is belemegy az aktuális alaplapokba. Ha mégis intel melett döntesz és a késöbbiekben upgradere adod a gondolataid, akkor ott teljes eszközváltást kellene véghez vinned, nem csak egy processzor cserét. Másrészt ha megnézed a folyamatos optimalizálások következtében a ryzen jön föl mint a talajvíz. Jelenleg helyenként jobb vagy valamivel gyengébb az aktuális intel modelleknél. De a frissítések gyanánt ez őszre - télre már előnyt fog kovácsolni. Én senkinek nem ajánlom jelenleg az 1151-et. Az intel hivatalosan is a kovetkező generációra koncentrál , ezt ki is jelentették. Véleményem szerint aki mostani helyzetben pc-t akar összerakni az amd-t vállasztja. Remélem kielégítő a válaszom. Telefonról írtam, ezért lehet kicsit keszekusza. :K

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74014) wsanyi válasza nesh_019 (#73999) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ha garos, vidd vissza a boltba. Lehet, hogy Ryzennel jobban jártál volna. ;) Amúgy meg vagy megcsinálja a bolt neked ingyen, vagy kérd vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#74015) wsanyi válasza HollywoodBoy (#74010) üzenetére


wsanyi
aktív tag

AMD R5 1600X-szel sokkal jobban jársz egy erős Coolermaster, vagy más hűtővel. Egy jó alaplap pedig taertósan ki fog szolgálni. Hány videokártyát használnál? 1-nél elég a B350-es chip is, de többnél már X370-re lesz szükség.

A Coffee lake 1151-es foglaltba fog illeszkedni, de csak a 3xx-es chipek fogják támogatni.
Canon lake jövőre jön 10 nanon elvileg 1152-es foglalatba.

Skylake-X pedig HEDT-n van, és KABY-X is. 2066-os foglalat, vadiúj cucc.

AM4-be bele fog menni a terv szerint a 2. és 3. gen. Ryzen is. ;) + 6 magosat upgrade-elheted később pl. 2. gen 8 magosra, ha addig gyűjtesz pénzt, amit már 7 nanon fognak gyártani.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#74018) hobizoli válasza lolal (#74013) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1151 2.5 eves
AM4 se fog sokkal hosszabb eletu lenni, figyled meg, vmi miatt majd megis cserelni kell
pl kijon kozben a DDR5 vagy USB4.0 es hurra
ha nem adnak el uj alaplapot ujabb csipekkel, az bevetel kieses az alaplap gyartoknak is

amilyen tempoban meg AMD szokott uj generacios CPU-kat kitolni a gyarkapun, meg az is jo, ha 2020-ban Ryzen2 lesz max, nemhogy 3

meg a kis R3-k sincsenek sehol egyelore ebbol se

több drón kell ;P

(#74020) lolal válasza hobizoli (#74018) üzenetére


lolal
senior tag

Első mondatodban megfogtad a lényeget. 1151 2.5 éves. ezért ne vegye azt a srác. Ennyi. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74023) solfilo válasza wsanyi (#74022) üzenetére


solfilo
veterán

Kis pontosítás:

Ravenben "csak" 11CU-s lesz, a 12-ből egyet lefoglal magának az OS. Szóval 1024 (16CU) biztos nem lesz benne.

solfilo

(#74024) lolal válasza SZKEBE75 (#74021) üzenetére


lolal
senior tag

A tag kérdezte a friss kaby és sky közül esetleg amd frontról mit vállaszon. Másrészt mindenki nagyon örül , hogy neked elég egy i7 2600. :C :U .

wsanyi +1 :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74027) Źşë' válasza wsanyi (#74022) üzenetére


Źşë'
addikt

Más. Kommolyan érdekel, hogy 95 FPS fölött lát valaki bármiféle különbséget? És 70 fölött? Ténylegesen mi az a határ, amit az emberi agy képes felfogni?

pl nvidia 3d vision-nek jó ha minél több az fps, mert amúgy is gépzabáló a cucc, szóval már ezért érdemes lehet akinek olyan monitora+szemüvege van, továbbá 144hz- hez is jól jön a legalább annyi fps
ill. másik ok pl később nem avul el olyan hamar a cucc :) amin lesz 20fpsed ott másik masinán lesz 40fpsed, érted, lesz tartalékod nagy valószínűséggel
ill. személyes vélemény, intellel nem kell mókolni, driverek sem szarok (persze van kivétel de ritkán hál isten), aki szeret szarakodni, mert nem megy neki (úgy) a gépe valamiért (játékok nem indulnak, képi hibák vannak... stb), tesztem fel mert éppen az amd csinált pár szar drivert, és még bújja a fórumkat, goglézzon hogy mi a bánat van... tesómék notiját épp tegnap csináltam meg, mert a mobility radeon driver szétsz*rta az ost... néztem az adott driverben mit javítottak... ilyen játék nem megy, olyan játékhoz tapasz, és nem mostani (de nem is régi) játékok, de a driver az ehavi, gondoltam magamban no comment... másodvélemény, harmadvélemény, amikkel ugye egyetértek

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#74028) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Köszi mindenkinek a hsz.-t a kérdésem kapcsán! :R Ezek alapján könnyebb lesz döntenem.

(#74029) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

egy i5 4690 gondolom bőven elég egy rx480 mellé.. erősítsetek meg benne légyszi..valamint ha ajánlanátok hozzá alaplapot (új, használt) 15k körül, azt is megköszönném!

(#74030) hobizoli válasza lolal (#74020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

AM4-s Ryzen-l meg csak a szoposag van egyelore

en ezt összeraktam februárban, azóta fel ev alatt 1x voltam a BIOS-ban, amikor meg aznap atallitottam a RAM-t 2400-rol XMP3200-ra, azóta azon megy, oszt he'
van frissitett BIOS is hozza, de minek rakjam fel ha ezzel sincs semmi nyug?

ehhez kepest nézd meg a Ryzen topikot mi megy ott, BIOS buzera, patch, update,... az update update-e, core hofok mizeriak (ezt az 2.6GHz-s A64-X4-631 is csinalta, a 23fokos szobában kepes volt 8(!)fokot mutatni csak forumozva netezve elkezdett uveghangon porogni a CPU venti, mert 55fokot jelzett, aztán 5sec mulva mar csak 29fok, pedig a 125W TDP-s FX8350 gyari rez kulere volt a 65W TDP-s CPU-n)

ezek az egysegsugaru juzernek nem hiányoznak, ot csak az erdekli, hogy menjen, annelkul, hogy allitgatni kelljen barmit is, meg hangos legyen a gep

egy 1151-s intel akarmi sokkal kiforrottabb tortenet ezek miatt :U
azt osszerakod es megy egybol nyugok nelkul

több drón kell ;P

(#74031) HELLAFLUSH válasza hobizoli (#74030) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

valamilyen szinten egyet értek veled :)

én is most vettem procit(leginkább játékra) nagyon sokat agyaltam az r5 1600X-en és egy i7 6700K-n...végül az utóbbit választottam és nem bántam meg :)

anno volt FX6100-am is és szomorúan tapasztaltam, hogy a régebbi intelek több fps-t produkáltak, ekkor váltottam i5 2500k-ra amit 1 hete adtam el mert már kiöregedett (cpu limit) viszont ott a nagy kérdés a jövőbe tekintve, hogy az újabb játékok mennyire fogják kihasználni a ryzeneket.

[ Szerkesztve ]

(#74032) lolal válasza hobizoli (#74030) üzenetére


lolal
senior tag

Nekem 1500X van és nemigazán tapasztalom azokat amiket felsorolsz érveknek. Arról nem is beszélve, hogy a Gigabyte lapom miatt, ha esetleg jönne valami Bios frissítés , az autómatikusan települne. Nekem semmi + dolgom nincs vele. Szépen visz mindent , nem melegszik. Pl Star Wars Battlefront 2K ban stb. ( 980Ti - mellett) :K

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#74045) apa111 válasza hobizoli (#74043) üzenetére


apa111
aktív tag

320000 körül volt a berúházás szerinted majdnem a fele amiért adná az sok?Na ezt csak azért irtam a haveromról ,hogy ezzel is be bizonyitsam ,hogy van más alternativa nem csak intel létezik.Azért csak add össze 1151 -nél 7700k +csúcs asus lap+maradjunk 16gb ramnál ,mert eléggé elvinné azárát a 32gb.Na most itt jön képpbe a ,mondjuk r1700 vs 7700k legyen egál +lap az is legyen egál,+ram szint úgy egál.7700K legyen kicsit jobb játékoknál,na elfogadom/persze ha annyira számot az 15 -fps/ ,felhasználoi oldalról r1700 gyorsabb,mert úgye nem csak játék létezik.Most megint jövök a haver gépével Fotoshop 30mb képeknél pl 100-150 db és elég jól be akad a 32gb ddr3 memó mellett.R1700 ugyan ez a teszt ennyi képpel és csak 16gb ddr4 memóval pörög a kép be adás és még mellette mást is lehet csinálni nem akad meg a gép .Ez csak egy példa volt a sok közül. Amikor márciusban mikor jött ryzen mondogattam neki add el ,még ő is ki várt ,pedig azóta csak gyorsult a ryzen ,most mi lett a vége ? vagy nagyon ,de nagyon le viszi az árát és bukik még többet ,vagy nem adja el és marad a akadás fotoshopnál és társainál úgy ,hogy az egeret sem lehet mozditani.Szeriinted miért nem tudja eladni?Ne válaszolj meg mondom ezért a pénzért vesznek ryzent ennyi.Továbra is jók játékra az intelek ez nem vitatott ,de nem csak játékra veszel egy többszázezres gépet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.