Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) rasotamas válasza De4d (#88000) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha elmondod mire kell könnyebb javasolni.
Árban olyan 58 és 65 ezerről beszélünk, ha minden igaz.
Játékra jobb a 3600 a 6 erős magkával amit könnyebben kihaszbálnak a játékok.
Ha munkára is kell, ami kihasználja a 8 magot, videórenderelés vagy ilyesmi, akkor 2700x. Esetleg sima 2700 50 körül, a sima 2600 meg csak 40. Játékra szintén mivel azok nehezen használnak 6-nál több magot kb 2700 szint.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88002) De4d válasza rasotamas (#88001) üzenetére


De4d
őstag

Elsősorban játék a mérvadó, emellett ami erőt igényel az a zeneszerkesztés (Fruit loops) minden más csak általános dolog, (netezés, film nézés, zene hallgatás)
Nézegetem már egy ideje, illetve kérgek tanácsot, néztem a 2600 2700-et is, de kicsit időtállóbbat szeretnék, mint anno ez a jelenlegi i5 4570 nagyon rég megvan, és nagyon jó szolgálatot tett, de mára már gyengécske, illetve nem tudna kihajtani egy 2060-at, jelenleg 1060 megy mellette.

Minden jó, ha a vége jó!

(#88003) rasotamas válasza De4d (#88002) üzenetére


rasotamas
veterán

- Mondtál egy sima meg egy X-es procit. Most akkor meg tudod oldani a tuningot/finomhangolást kézzel vagy rászánod a több ezer forintot?
- Ha jó a sima is és majd magadnak beállítod a tuningot akkor a sima 2700 nagyon jó ár-érték arányú proci 50 körül.
- Megnéztem ezt a fruitloops-ot, elvileg tud sok magot kezelni, kérdés, hogy ez neked jár-e előnnyel. Mert ha hetente egyszer spórolsz vele 1 percet akkor nem igazán, és inkább erősebb magok kellenének a játékhoz, mint sok ehhez. Ha folyamatosan megy és ha gyorsabb akkor sok-sok időt spórolsz, vagy több pénzt keresel vele akkor egyértelműen a több mag megéri.
- Alternatíva: Megveszed 40-ért a 2600-at vagy 43-ért a 2600X-et, és jövő ilyenkor ránézel a piacra, ha értelmes szintre süllyedt a 3600, vagy az újpnnan megjelenő 4000 széria nagyon jó, akkor a 2600-at feldobod apróra és cserélsz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88004) De4d válasza rasotamas (#88003) üzenetére


De4d
őstag

Nem tuningolsok soha, mindig mindent gyári beállításokkal használok, nem játszom sem proci huzással, se ram feszültséggel semmivel.
Azért is mondtam inkább a játék a mérvadó, Fruitnak a mostani is jó, bár ha már 30 hang van kint akkor alaposan leterheli már a procit, hangkártyát. Sokat renderelek, de azok az 1 percek szintén nem mérvadóak. (A zene nálam csak szórakozás hobbi)

Köszönöm a segítséget :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#88005) Paxker315 válasza De4d (#88004) üzenetére


Paxker315
addikt

Hat, én valószínűleg egyedül leszek, de, 2700x mellett több érvet látok. A 3600-ra kb kötelező normális hűtőt venni, a 2700x gyarija használható, főleg ha némi finomhangolas is van (alulfeszeles). Ha pedig komolyabb hutest szeretnél, akkor a 2700x gyári prism hutojet bármikor el tudod adni, míg a 600Ft-os hulladék stealthet max ajtotamasznak tudod használni.

A plusz két mag jól jöhet később
Középkategóriás VGA mellett meg nincs jelentős különbség a 3600-2700x közt.

Én utóbbit venném :U vannak érvek a 3600 mellett is, de, jelenleg a második generáció ár /érték mutatója jobb, véleményem szerint

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88006) Eddy_


Eddy_
csendes tag

Sziasztok, úgy döntöttem felgyújtom a gépet :DDD na jó nyilván várható volt hogy a 4670k messze nem lesz elég a 2070 superhez így most kéne valami mellé.

A konfig:
Alaplap: Asus z87-a
CPU: Intel i5 4670k
GPU: Evga rtx 2070 Super
PSU: Corsair ax850 gold+
Monitor: Dell P2714H

A dilemma:
budget: i5 9400 + valami olcsó lap -> középsz@r megoldás, nem a legdrágább de legalább nem is olcsó és még kevés is a 2070 mellé. Viszont kevésbé fáj cserekor

budget ver2: i5 9600 + olcsó lap -> nem tökéletes de még jó is lehet

A: i5 9600k + valami jobb lap -> megoldásnak jó hogy mit hoz a jövő (10th gen intel) majd kiderül

B: teljes platform csere AMD pl ryzen 5 3600 -> kicsit irtózom tőle még sosem volt AMD-m

overkill: i7 9700k + jó lap -> egy darabig talán megint nem kell aggodni proci miatt cserébe nem olcsó és itt sincs next gen kompatibilitás

C: bármi ami nem jutott eszembe és jó lehet nekem

A gép játékra kell abból főleg multi, de single címekkel is szoktam játszani. A mostani procim húzva van egy brocken van rajta 2 ventivel azaz ha kell bibelődök vele ha nem muszáj az se baj.

Köszönöm ha elolvastad és még1x ha segíteni is tudsz rajtam :DD :R

(#88007) DudeHUN válasza Eddy_ (#88006) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az AM4 az egyetlen platform, ami még 1-2 évig élni fog. Ha 1080p felett játszol én egy R5 2600+X570 kombót vennék, amit bővíteni tudsz könnyedén, ha kevés lesz. De, ha belefér az R5 3600 azzal rosszul nem jársz.

Gamer for Life

(#88008) wihay válasza Eddy_ (#88006) üzenetére


wihay
tag

Üdv, DudeHunnal egyet kell értsek abban hogy, az AM4 1-2 évig is élni fog.. ( Gyakorlatilag a Ryzen 7 még tovább, 8 mag 16 szálról van szó, bele gondolni is sok nem pedig játékra igaz?)

- Hogy meddig lesz elegendő meglássuk jövőre, mégpedig az új konzolok mit tesznek le az asztalra mondhatni ott fog eldőlni minden..

Én azt ajánlom veszel egy Asus Crosshair VI alaplapot, ez ugye X370 chipet de nem gond!!
- Mivel olyan beton biztos a VRM-je hogy a Ryzen 7-et nevetve elviszi OC-val!!

Csak kell egy bios update, ahová kell egy USB és áram nélkül!!!!

Ha akarsz sporólni, ha van lehetőséged Crosshair 6, és R5 1600 / 2600 aztán később lecseréled. Bőven lesz pénzed magadra is!

Boldog újévet kívánok!

(#88009) wihay válasza DudeHUN (#88007) üzenetére


wihay
tag

Ez az X570 nem rossz, de túl van árazva egy Crosshair 6hoz képest.. Ami bőven ajánlott kategória..

Most ezek ezek a PCI Express-es SSD-ék nagy divatok, de nagyban nem tér el a SATA 3-tól.. Eleve ami X570 miatt ajánlják az új PCI Express vezérlő 4.0 vagy valami ilyesmi.. Higyétek el egy RTX 2080 Ti egy 5 év után is megfogja állni a helyét, FullHD-ban!!

(#88010) Paxker315 válasza Eddy_ (#88006) üzenetére


Paxker315
addikt

Sokat segítene, ha egy keretet megadnál, ill. hogy milyen játékokban multizol.

Amúgy költséghatékonyság tekintetében B450 A-Pro MAX; MSI B450 Gaming Plus MAX & 2600x meg vmi normalis 3200-as 2x8GB RAM Kit (Crucial Ballistix Sport, GSkill Aegis-Ripjaws, TeamGroup Vulcan) most elég best-buy szagú, később akár 3700x v 4th gen is mehet hozzá.

Intelnél Z390 Gaming X, Z390 A-pro, ill. hasznalt 8700 lenne "idotallobb" megoldas, de, megint csak jo lenne, ha egy KERETET adnal! : )

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88011) nexdan válasza kolopele (#87999) üzenetére


nexdan
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#88012) Eddy_ válasza Paxker315 (#88010) üzenetére


Eddy_
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. csak sorba :P

DudeHUN
-jelenleg 1080p 60Hz de közeljövőben ezt is cserélném vagy nagyobb Hz vagy wqhd + 144Hz

wihay
-jövőévi konzol nem tudom mennyiben érint. a pc összeomlani nem fog (eddig minden konzol generáció váltásnál volt róla szó pedig :D ) konzolom pedig most is van fotelharcolni jó de multizni azért csak a pc. A crosshair-t épp 100k körül találtam amiben nem látom még a spórolást :D

Paxker315
-COD MW, CSGO, War Thunder meg ritkábban még pár cím de inkább az MW ami megfogja a gépet.
-a 9600k + lap + ram olyan 160 körül megállna szóval valahol itt. Jelenleg a lényeg az lenne hogy ki tudjam használni a 2070et (és ne pörögjön a fején a CPU azaz ha elengedem a wasd-ot akkor megálljon a karakter ne kelljen erre várni hol többet hol kevesebbet ///gondolom emiatt lehet mert máshol nem tapasztaltam csak az MW-ben ami ennyire terheli a gépet.)

(#88013) wihay válasza Eddy_ (#88012) üzenetére


wihay
tag

Azért nem 100k a crosshair, csak 50k'

[link]

Azt akartam írni, hogy olcsóbb mint egy X570..

(#88014) DudeHUN válasza wihay (#88009) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az M2 Slotok miatt vennék inkább X570-et.
Az a jövőben nagyon jól jöhet. Sávszél sem lesz probléma jó sokáig.
A CH VI Hero szerintem is remek lap. Az van nekem is már lassan 2 és fél éve. De használtan is elkérik az árát és ezek 60 körüli Asus, Giga X570 lapok elég jók.

Gamer for Life

(#88015) DudeHUN válasza Eddy_ (#88012) üzenetére


DudeHUN
senior tag

60 fps-hez elég az R5 2600 (meg a 9400f) is. A 100+ esetén jöhet jól a magasabb kategóriás Intel vagy a Zen2. De ez is játéka válogatja.

Gamer for Life

(#88016) kolopele válasza DudeHUN (#88015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az fps számát nem a proci határozza meg elsősorban, hanem a videokártya. Lehet neked 9900k - d is, ha mellette van egy 1060 - as kártyád meg egy 144HZ - es monitorod.

[ Szerkesztve ]

(#88017) wihay válasza DudeHUN (#88015) üzenetére


wihay
tag

Hát hogy írta a multit, én inkább Zen-t ajánlanék ha szükségszerű az i5 vagy az R5 között választani..

Mondjuk nem írtad a BF-t, de ahogy néztem teszteket jobb az AMD processzorai..
CSGO-ban meg pont fordítva, ott jobb az Intel - Source Motor - egyszál > Intel (?)

Az Intel sem lenne rossz, de azért ha jövőt nézzük akkor sokat buknál rajta.. Az meg kell tanulni mindig jön újabb és újabb!

(#88018) wihay válasza kolopele (#88016) üzenetére


wihay
tag

Videó kártya? FPS = Frame Per Second, de a CPU-nak annyi jelentősége van a GPU-hoz képest, hogy kérem valahogy ki kell renderelni azt az animációt nem?

(#88019) kolopele válasza wihay (#88018) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én 4K - n játszom, semmire nem mennék egy erős procival, ha nem 2080 Ti lenne mellette. Számít a proci, persze, de a videokártya sokkal lényegesebb. Bármelyik proci jó a jelenlegiek közül, de még egy 6700 is megállja a helyét. Nem a proci fog neked 144 fps - t hozni, vagy elhozni 4K - n a 60 fps - t, hanem a kettő összhangja.

[ Szerkesztve ]

(#88021) wihay válasza kolopele (#88019) üzenetére


wihay
tag

Nagyobb felbontásban igen, egyet kell értsek.. De mondjuk FullHD-ban nem mindegy hogy egy kori három, vagy kori hét..

De persze játék függő is! Mondjuk multiban kell a CPU lásd: BF(ek)

(#88022) rasotamas válasza kolopele (#88019) üzenetére


rasotamas
veterán

Vedd le a grafikát minimumra fullHD-n vagy még kisebb felbontáson. Mindegy milyen vga-t teszel mellé. Ha mondjuk 144Hz-en akarsz multizni és így sem jön ki belőle annyi, akkor gyenge a proci hozzá, mindegy milyen vga-t teszel mellé. 60-75 hertzhez elegek a 2600-as ryzenek, csak a felbontáshoz/frekvenciához megfelelő vga-t kell mellépattintani. De ha 144 vagy 240Hz-el akarsz multizni akkor már meg kell válogatni, oda kellhet a 3600 vagy 9700K@5GHz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88023) Eddy_ válasza wihay (#88018) üzenetére


Eddy_
csendes tag

Épp ez a helyzet most hogy hiába van 2070 super nincs (nem annyi) fps mert a 4670k nem tudja kiszolgálni...COD MW-be.

A BF a IV óta nem fogott meg amúgy :D CSGO-hoz ha nincs microlag akkor szerintem a "gyengébb" AMD is elég kell legyen

egy B450es lap + 2600 vonzó a költséghatékonyság miatt de DudeHUN ajánlása (x570 + 2600) picivel többért adna annyi kényelmet (pl 2 m2 slot,újabb stb) amit lehet megérne de még mindig nem csillagászati ár ha nem jönne be (kicsit még mindig tartok az AMD től :)) )

SZERK.: rasotamas igen van //bar az egyik "csak" SATA// en most Paxker álltal ajánlott lapokkal néztem össze

[ Szerkesztve ]

(#88024) DudeHUN válasza kolopele (#88016) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De a processzor is meghatározza az elérhető fps számát természetesen.

Gamer for Life

(#88025) rasotamas válasza Eddy_ (#88023) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi ez a 2db m2? Enyémen is van, vagy tévedek? B450m steel legend.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88026) kolopele válasza rasotamas (#88022) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akinek elég a very low FHD alatti felbontáson arra nem tudok mit mondani. Mondjuk ennek ellent mond a Control vagy az AC is, mert nekem a "gyenge" 9900k - m sem sajtolt ki sokkal többet ha low - ra tettem őket, azaz a grafika butítása nagyon nem állt arányban az fps - sel, persze úgy hogy FHD - ra állítottam a monitort. Amit aláírok, hogy kemény multikhoz kell az erős, többszálú proci, meg a 144HZ - hez, de ahhoz is kell egy erős VGA, ha valaki nem very low - on akar játszani.

(#88027) kolopele válasza DudeHUN (#88024) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ki mondta hogy nem? Viszont nem annyira mint a VGA. Ráadásul minél nagyobb a felbontás, annál inkább a VGA - é lesz a főszerep.

(#88028) Eddy_ válasza kolopele (#88027) üzenetére


Eddy_
csendes tag

Nyilván, mert minél nagyobb a felbontás //részletesség// annál kevesebb az FPS annál kevésbé használja a CPU-t a VGA. Itt az én esetem. Abszolút bottleneck a dolog hiába a 2070S (tudom tudom nem egy 2080Ti mint neked...) alig ketyeg átlag 15-20%on MW alatt mert a CPU "nem éri utol"

(#88029) DudeHUN válasza kolopele (#88026) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Játéka válogatja a CPU igényt. 144hz esetén már nem mindegy. Kérlek nézz utána, hogy müködik ez és mi a processzor szerepe es miért fontos, az fps szempontjából.
CPU teszteket is érdemes lenne. Legalább 1-2-t a nevesebb oldalakról.

Gamer for Life

(#88030) rasotamas válasza kolopele (#88026) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak azt mondom, hogy az adott játékban az adott procinak van egy maximuma, ami persze szituációfüggő is.
Mindegy milyen vga-t teszel mellé milyen felbontáson és milyen beállítással, afölé nem fog menni. Lehet egy 1060 is elviszi annyival high-on 1440p-n, de a 2080ti low-n sem vinné följebb fullhd-n mert ennyit tud a proci.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88031) kolopele válasza DudeHUN (#88029) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben a videóban egy 9900k hajtja az 1660 Ti - t meg a 2080 Ti - t is. A nem kicsi fps különbség oka nem a CPU, hanem a VGA - k közötti különbség. Hiába erős a proci, ha gyenge a VGA:
[link]
Mindegy, nem vitatkozom erről tovább.

[ Szerkesztve ]

(#88032) MGaa73


MGaa73
tag

Sziasztok,
Nagyon régen volt asztali gépünk, idejét sem tudom mikor.
Most viszont nagyon kellene videóvágás, szekresztés, kép szerkesztés miatt, alapvetően tehát nem játékra (bár nem baj ha az is megy rajta).
Egy ideje (kb. 1 hónap) próbálok képbe kerülni a processzor/alaplap áradatban. Azt kell mondjam így belecsöppenve (sok év után) nem egyszerű a helyzet.
Milyen processzort javasoltok ehhez? Árkategória max 70eFt. Emiatt nagyon hajlok a Ryzen felé. Ami ebben a kategóriában van az a Ryzen 7 2700x és a 3600 és 3600x, ha jól néztem.
Hátha valaki hasonló célra használja ezeket? Tudnátok ebben segíteni?
És ha már megvan a processzor akkor az alaplap a másik nagy kérdés. Nem szeretnék feleslegesen beleinvesztálni csak amennyi feltétlen szükséges, ugyanakkor fontos az is, hogy pár évig még bővíthető legyen a gép.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#88033) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egy i5-8500T proci esetében (Alap:2.1 GHz Turbó 1/2/4/6 magra:3.5/3.4/3.3/3.2 GHz, de akár lehet más turbós is pl. sima i5-8500, turbó frekit meddig tartja vagy ezt hogy kell elképzelni? Ha eléri tdp vagy fogyasztási limitet akkor visszaveszi? Túlmelegedés esetleg, de az max hűtő nélkül lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#88034) wihay válasza hegegabi80 (#88033) üzenetére


wihay
tag

Bios-ban be tudod állítani.. A lényege akkor boostol ha terhelés éri a CPU-t játékok, vagy videóvágás renderelés.. Ahol már komolyabban "megerőltetik" a CPU-t megváltozik az órajele pozitív irányban hogy megbirkozon a feladattal!

- Azért ilyen alacsony az órajele - alapon, mert nem termel annyi hőt mint Turbónál, nálam is @ 1,55 Ghz bőven elég videónézésre, némely kisebb játékra és multimédiára.. Közben meg szépen dolgozik, a venti meg alig forog..

Hogy meddig tartja, ez alaplap és hűtés kérdése is egyrészt.. De mint írtam ez függ a terheléstől..

A max turbó pedig az, amit a CPU maximálisan elérhet és nem megy túl.. Ha K-s lenne akkor már nyilván más kérdés..

Remélem tudtam valamit segíteni!

(#88035) palfitom válasza MGaa73 (#88032) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

2700X-et vennék, a gyári hűtője is használható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88036) palfitom válasza hegegabi80 (#88033) üzenetére


palfitom
félisten

Természetesen visszaveszi.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88037) hegegabi80 válasza wihay (#88034) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen érthető a dolog.
Azért is kérdeztem, mert a jelenlegi i3-8100-át gondoltam lecserélni egy i5-8500T-re (használtan nem kéne sokat rádobnom, a simára T nélkülire mér igen). Igazándiból net, film zene az alapfelhasználás, de természetesen van néha játék is. Főleg single címek, multi max wot és pubg(ez nem mérvadó, mert képes fullos gépen is szarul futni). Jelenleg 900p, max idővel 1080P, ettől feljebb nem szándékozom.
A kérdés lényege az, hogy megéri e, végül is 4 vs 6 mag, de alacsonyabb Ghz. Igaz a freki különbség nem olyan nagy. Jah és ugyebár ITX konfig, bár a sima is csak 65W, nem egy kazán.

[ Szerkesztve ]

(#88038) wihay válasza hegegabi80 (#88037) üzenetére


wihay
tag

Az Intelek megnyughatsz nem kazánok, persze itt is vannak kivételek
:DDD

A single játékok is szerintem egyre jobban rá fognak állni a több magos / több szál-os rendszerekben.. Multiban már érezhető javarészt..

Csak legyen egy közepes videókártyád hozzá és annyi.. Aztán meg megint úgy döntesz hogy kevésnek érzed a CPU-t akkor még mindig ott van az i7.

(#88039) hegegabi80 válasza wihay (#88038) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egy RX570 van mellette (előtte gtx 1050Ti) 2x8 gb rammal. Sokszor az i3 cpu 100% van meg a vga is, régebbi játékoknál (1-2 éves) 90% körül van a cpu, ezért is gondoltam cserére, és persze újabb címek egyre jobban szeretik a több magot szálat.
Igen később még mindig van i7 és i9 is.

(#88040) MGaa73 válasza palfitom (#88035) üzenetére


MGaa73
tag

Én is erre jutottam. Tovabbi kérdés az alaplap. X470 v x570 es melyik gyartotol erdemes. Az igazsag az hogy megnezve borzasztoan nagy a kinalat es nagy az arszoras is. X570 van 50eft korul de van ennek tobbszorosebe kerulo is. Teljesen elvagyok veszve. Vki tudna segiteni?

(#88041) wihay válasza MGaa73 (#88040) üzenetére


wihay
tag

Mivel AM4 YouTube-on vannak videók, alaplap választásra!

Be írod YT-re hogy RP Lair, aztán alaplap választos' videó és ott van mikre kell figyelned stb!

(#88042) palfitom válasza MGaa73 (#88040) üzenetére


palfitom
félisten

Az alaplapos topik Összefoglalóját lenyitod, és találsz ajánlott lapokat. (B450, X470, X570 is mehet.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88043) Paxker315 válasza wihay (#88041) üzenetére


Paxker315
addikt

Akkor már inkább BuildZoid (actually hardcore overclocking) vagy TechSpot. De leginkább "Milyen alaplapot vegyek? PH topik ;) nincs gond RP-tel, csak lehetne objektívebb, kevésbé előítéletes, elfogult :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#88044) kolopele válasza hegegabi80 (#88037) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játék esetében maradj inkább a normál 8500 mellett. Ha nem kell a turbo, annál is kikapcsolhatod, vagy beállítod all core 3.5 ghz - re a 3.9 helyett, és a turbo maradhat. Ebben az esetben is több lesz a max. mint egy T - s esetében, ami játéknál jól jöhet. Azt is megtudod tenni, hogy a biosban csak a TPD keretet lövöd fix 65W - ra vagy alá, és akkor magától vesz vissza az órajelből ha esetleg túllépné.

[ Szerkesztve ]

(#88045) KAMELOT válasza MGaa73 (#88040) üzenetére


KAMELOT
titán

Alaplapos topik vagy amd topik. Mind a kettőben segítenek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88046) wihay


wihay
tag

Szerintetek egy R5 1600, mennyire lesz időtálló processzor a jövőben? Olyan alacsony az órajele, 3200 Mhz nem éppen kecsegtető..

- Mert ha be ruháznék rá, akkor én itt ebben az "évtizedben" be is fejeztem a CPU fejlesztést..

(#88047) kolopele válasza wihay (#88046) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy I5 8400 3.8 GHZ - en jár, és mire nem elég? Ne gondold, hogy majd 600 mhz - en fog múlni bármi is, már persze ha nem 144 fps a cél. Átlag 60-75 fps mellé elég lesz az, bár én akkor már inkább maradnék egy 2600 - nál, az sem drága de érezhetően jobb mint az ezres széria, plusz nem is olyan válogatós ramok terén.

[ Szerkesztve ]

(#88048) KAMELOT válasza wihay (#88046) üzenetére


KAMELOT
titán

2700x jó áron vannak. Kolléga írja ramoknál nem annyira válogatós.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#88049) palfitom válasza kolopele (#88047) üzenetére


palfitom
félisten

IPC-ben van különbség köztük! Nem szabad csak az órajeleket összehasonlítani!
A Ryzen IPC-ben a Zen2-vel (3xxx) érte el kb. az Intel 1151v2 procik szintjét.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88050) Paxker315 válasza kolopele (#88047) üzenetére


Paxker315
addikt

:) nem feltétlen : Zen+ magos 1600? [link] [link] [link] PH írása [link]

gyakorlatilag identikusnak tekinthetőek? :) és a 1600-hoz egy használható, rézmagos gyári hűtőt kapsz, a 2600-hoz papírnehezéket. Persze nem biztatok senkit 1600 vásárlásra, de, 32ezer ft körül elég vonzó ajánlat. Főleg, hogy a CB-k szerint tényleg 2600 teljesítményt ad.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.