Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Csokifalo válasza Runner_fxr (#93000) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nézegess a yutoube-on teszteket 4K gaming, 1440p gaming, ott láthatod az fps számokat különböző kártyákkal. Én 1440-es 32 colos monitor mellé 3070-est vettem, de ahhoz meg a 8600K procim volt kevés, most megvettem az i9 9900K-t, szerdán hozom el, mert pl az új cod coldwar az én 1440-es monitoromon is 90-100 ftp-est tud, kíváncsi leszek 8 maggal 6 helyett mennyire megy fel. [link] itt pl. láthatsz teszteket különböző kártyákkal és 10900K procival, nézd meg mennyi az fps esés 1080 és 4K között. 32 colon még vállalható simán az 1440

(#93002) BerserkGuts válasza Csokifalo (#93001) üzenetére


BerserkGuts
őstag

nekem is van egy 32-es monitorom is ,én felskáláztam inkább 1080p-ról egy gtx 1660 társaságába 1350p-re 75Hz-et tartja rendesen
élsimítás és AF maxon van szerintem erre elég az r5 2600 is 4.2GHz-re rántva

persze van nagyobb projekt is de ahhoz kell még a vga
a 3070ti-t várom és az megy majd a nagyobb gépbe

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#93003) VirsLee válasza kolopele (#92997) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ezt már írtam itt korábban, mindegy mennyit eszik játék alatt, ha néha elindítasz rajta egy video konvertálást, mint én, akkor az meg fogja tekerni 8 magon rendesen. Szóval nem méretezheted a hűtést nagyon 224W alá a non-k 10700 esetében, különben lassabb leszel, mint a tesztekben...
Amúgy attól még tétel, hogy az ember ki tudja fizetni. 10700 non-k 110k, itt a 30k jól látható összeg. Mindezt miért? Mert az Intelnek 6 éve sikerült utoljára csíkszélességet váltani.
Reméljük az alder lake jobban sikerül, mert a rocket lake esetében megint emelik a pl2-t 8 mag esetén 255W-ra, 10 magos pedig érthető módon nem is lesz.

(#93004) DudeHUN válasza VirsLee (#93003) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem értem mi a baj? A te pénzed? Nem. Akkor? Ajánld ki azt, ami többet eszik, drágább rá a hűtés és a platform alá is kevesebbet ad. Nem értem mi a probléma nem te fizeted.
Ha jelzik, hogy ez nem éppen optimális mondj valami technikainak hangzó zöldséget, hogy lássák biztosan lövésed sincs hogyan működnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#93005) VirsLee válasza Runner_fxr (#93000) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Nem írtál se vga-t, se keretet pedig mindkettő hasznos lenne.
70k alatt:
intel 10400f vagy Ryzen 3600
100k alatt van még az Intel 10600(k) is.
110k körül:
intel 10700 vagy Ryzen 3700X/5600X
160k körül:
intel 10900 vagy 10850k
efölött:
Ryzen 5800X vagy 5900X

(#93006) palfitom válasza Garsza (#92983) üzenetére


palfitom
félisten

Szerintem igen, azok általában jó példányok! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93007) palfitom válasza Runner_fxr (#92998) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Ár-keret?
A többi hardver?
Összefoglaló kérdéssora? :U
Marad a 1080?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93008) KAMELOT válasza IreN!CuS (#92990) üzenetére


KAMELOT
titán

Próbáld meg még1x átolvasni figyelmesen az amd topikot. Az, hogy aida benchekben azt mutatják az okés, de hol van egy linx, prime95?! Olyat valahogy nem láttam. Ezek közben kéne figyelni az órajelet, magokat vagy monitorozni 1-2ó game alatt. Ezekre lennék igazán kíváncsi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93009) IreN!CuS válasza KAMELOT (#93008) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ellentétben veled én legalább csak olvasom. Te ott is csak téríteni akarsz, mennyi hsz lett tőled ott törölve? Amúgy meg miért nem kérsz ilyen teszteket ? :U

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#93010) KAMELOT válasza IreN!CuS (#93009) üzenetére


KAMELOT
titán

Elnézést! Nem töröltek ott semmit és én ott érdeklődöm, próbálom megérteni, hogyan működik és esetleg milyen hibák vannak, amiket a userek észlelnek. Semmi olyat nem írtam, ami flame lett volna.
Egyiktől kérek akivel tartom a kapcsolatot.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#93011) IreN!CuS válasza KAMELOT (#93010) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ez azért vicces mert csak én töröltettem tőled egy hszt ami a 10700ra mutatott mondván az milyen "olcsó" és kapható :) ugye sok köze van az új genes amd procikhoz szerencsére nem kaptak rá és nem lett vs topic. Az is érdekes, tegnap pont te siránkoztal a BIOS temában, az akinek nincs ilyen platformja vagy pont váltani szeretnél? :))

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#93012) Runner_fxr válasza VirsLee (#93005) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, bocsánat.
100-120 kb
vga-t mindenképpen cserélek.
wqhd felbontás minőségben a cél. 144hz.
Köszönöm!

(#93013) VirsLee válasza Runner_fxr (#93012) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Abban a kategóriában 10700 non-k vagy 5600x/3700x.
Játékban 10700 gyorsabb, mint a 3700x, és kb. Egy szinten van az 5600x procival. Ha csak játszol, akkor 3700x kizárható. Másik kettő közül Személyes szimpátia alapján választhatsz. Intel kettővel több magot ad, ryzen ad pcie4-et plusz jóval olcsóbb hűtővel elmegy.

(#93014) kolopele válasza DudeHUN (#93004) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem is kell alá méretezni, erre van a Dark Rock Pro 4, és akkor nem ér meglepetés :)
DudeHun: Én itt a játékokat veszem alapul, mert a többség játszik csak, nem pedig konvertál meg hasonlók, ellenben nem is javaslok egy 150W TDP - s hűtőt soha alájuk. Nem értem, miért kell folyton betámadniuk azoknak, akiknek jóval szerényebb konfigjuk van, bár dehogynem tudom............Szóval igen, maradjuk annyiban, hogy az ember a saját pénzét arra költi amire akarja, senkinek semmi köze hozzá, és ha valaki nem sajnálja játékra a pénzt, vegyen továbbra is Intelt inkább, rá pedig egy olyan hűtést, ami mellett jók maradnak a hőfokok bármilyen körülmények között.

(#93015) DudeHUN válasza kolopele (#93014) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Engem nem érdekel te mire költöd. Ez a topik tanácsadásra van másoknak!
Egy évben kb. 100+ gépet rakok össze és tesztelem is jól megy-e. A félretájékoztatásokat és más pénzével való szórakozást nem kultiválom. A további szándékos félretájékoztatásaidat jelenteni fogom.

Gamer for Life

(#93016) kolopele válasza DudeHUN (#93015) üzenetére


kolopele
nagyúr

Értem, szóval Intelt ajánlani bűn, még akkor is, ha valaki eleve azt akar venni, beszéljük rá akkor is Ryzenre. Ez a normális? Az utolsó mondatodra meg nem tudok megfelelő kifejezést találni, mindenesetre volt ilyen bőven főleg '89 előtt.

(#93017) Csokifalo válasza kolopele (#93016) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

hagyd a francba, nekem napokig tartó vitám volt pl. az xbox series csoportban mert annyira el voltak élvezve a konzoltól, idézem "4K, 120Hz, brutál grafika", amikor elkezdtem ezt kérdőjelezni, én lettem a gazdag seggfej, mert a konzol milyen császár egy vga áráért...ott is hiába mondtam, hogy a suzuki is elvisz A-B-be, akkor vegyétek Ti azt, de úgy látom itt ugyanaz a helyzet, egyeseknek fura az, ha valaki mondjuk intelt vagy nvidiát vesz, mer' van ócsóé más is. Csak éppen én például nem fogom azt számolgatni mi az olcsóbb, pl vegyük az amd vga-kat, volt szerencsém pár hónapig egy 5600XT nitróhoz, mert annyira hájpolva volt az amd, hogy megvettem. Oké olcsó, és a diver? Csak be kell nézni az 5600XT csoportba mennyi a szopás vele. Most megvettem a 3070-es nvidiát, 2 napja jelent meg a COD ColdWar, de már tegnap jött hozzá optimizált driver. Most akkor melyik éri meg jobban? Az olcsó szopós, vagy a drágább? Én pl, intelt se véletlen veszek 1999-óta...de ha valaki emlékszik még az akkori AMD-s időkre, akkor se kevés szopás volt azokkal amikor egy füstpamacs kiséretében eltávoztak...szóval nem minden esetben az olcsóságot érdemes ám figyelembe venni, és nem kell egyből a másikat savazni mert drága cuccokat vesz, de ezt sokan nem fogják érteni hiába írod Nekik. Ez olyan amikor veszel egy nyaralót 50M-ért, másnak a lakása 30, és azt mondja ha Neki lenne 50M-akkor nem nyaralóra költené. Akinek meg van az meg azt mondja arra IS van...ennyi

(#93018) palfitom


palfitom
félisten

Ismét rengeteg az OFF.
Elég lesz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93019) DudeHUN válasza Csokifalo (#93017) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tegyük tisztába a dolgot. Nem az Intel ajánlással van probléma, hanem az olvashatóan nem hozzáértés (azt sem tudja hogyan működik a turbó!) és más pénzével játszás.
Volt és lesz is ajánlva kék processzor. Jelenleg főleg az i5-10400. Nem véletlenül.
Ez számítástechnika. Pénzben és objektíven teljesítményben mérhető. Ez nem oldalakról szól. A megfelelő feladatra veszel terméket.

palfitom: Értettem. Részemről dobtam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#93020) Gyuri27 válasza kolopele (#93016) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem csak tedd hozzá hogy kell rá egy 30k-s hűtés.
Mert marhára nem mindegy.
Ugyanigy ha kell hozzá egy marha drága lap.
Mert a kettő 50-60k pluszt jelent.
Persze lehet itt reklámozni, hogy de milyenjó. Csak ugye magában a proci még ajtótámasztónak se jó. A platform meg annyival drágább. Azt meg nem mindenki akarja, tudja kifizetni. Ráadásul pcie4 sincs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#93021) Csokifalo válasza Gyuri27 (#93020) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

csak ha ez így lenne ahogy Te is mondod, akkor az intel már régen tönkrement volna
szerencsére vannak akik nem így látják :DDD a pcie4 meg jelenleg kb 3 db fps többlet egy 3090-es kártyánál, azt hiszem elhanyagolható, és nem kell hallgatni egy plusz hűtőt cserébe, meg visszavinni a deszkát amikor csapágyas lesz. Utoljára alaplapi hűtőt 20 éve láttam kb...olcsó lapok meg vannak mindkét fronton, meg arany áron is

[ Szerkesztve ]

(#93024) palfitom válasza DudeHUN (#93019) üzenetére


palfitom
félisten

Igen.

To all:
Bármennyire is nehéz felfogni, az ajánlások függetlenek a gyártóktól.
Amikor Intel-t ajánl valaki, akkor jönnek az AMD-fanok hüppögni, ha AMD, akkor pedig az Intel-fanok fejezik ki rosszallásukat, és vádolják az ajánlókat elfogultsággal.
E topik "megtisztítása" is ezt a célt tartotta szem előtt, ahogy a téma tudnivalókban is olvasható:
"Ez egy szakmai fórum, ahol nincs helye elvakult fanatizmusnak."

- - - - - - - -
Utoljára szólok, hogy fejezzük be az OFF-olást, ezek után megy a DEL!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93031) palfitom


palfitom
félisten

A tegnapi szál margójára:
Ez a topik NEM "csevegős", hanem egy konkrét, kérdés - válasz(ok) topik.
A különböző érvek, ellenérvek, megvitatására vannak megfelelő topikok, pl.: AMD vs Intel processzorok topicja.
Remélem sikerül ezt mindenkinek megérteni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93032) Qtya123 válasza palfitom (#93024) üzenetére


Qtya123
őstag

"Ez egy szakmai fórum, ahol nincs helye elvakult fanatizmusnak."

Javaslom, hogy a törlést azt sokkal sűrűbben és "agresszívebben" végezd! Látod, hogy nincs értelme figyelmeztetni folyton. Két naponta figyelmezteted a népet, hogy sok az OFF és a fanatizmus, utána mi van? Fél napig nem ugranak egymásnak, majd folytatódik.

Szerettem olvasni ezt a topikot, képben lenni, hogy mikor mire jó ár/érték arányban egy proci és hogyan alakul a piac.
Viszont mostanra annyi van, hogy 0-24 itt tanyázik néhány elborult fanboy mindkét "oldalról". Komolyan mondom, mint a politika, hitetetlen, hogy ez a nép csak oldalakban tud gondolkodni minden téren és ellenség a másik fél... Több és sűrűbb takarítás nagyon jót tenne, de nem irigyellek, fog ez a pár ember bőven munkát adni Neked ebben. ;]

(#93033) edari válasza Qtya123 (#93032) üzenetére


edari
őstag

+1

(#93034) VGNGR válasza Qtya123 (#93032) üzenetére


VGNGR
senior tag

(#93035) hokuszpk válasza Qtya123 (#93032) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+1
azt kellene egyeseknek felfogni, hogy nincs mindenkinek unlimited ammo hack az eleteben. Van egy keret, abbol kell kihozni a megadott parametereken belul az optimumot.
mondjuk neha a kerdezok is lehetnenek alaposabbak az igenyek es a lehetosegeik meghatarozasaval ; javasolnam, hogy aki nem az osszefoglalo kerdesek megvalaszolasaval nyitja a bekerdezest, annak az elso javaslat ez legyen, addig nem er hozzaszolni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#93036) palfitom válasza hokuszpk (#93035) üzenetére


palfitom
félisten

"javasolnam, hogy aki nem az osszefoglalo kerdesek megvalaszolasaval nyitja a bekerdezest, annak az elso javaslat ez legyen, addig nem er hozzaszolni." - :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93037) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!

Érdemes egy i7-7700k-t lecserélni egy i5-10600k/i7-10700kra? Vagy esetleg az amd vonalra kellene áttérnem? (Vagy esetleg még bőven jó a i7-7700k-m?)
Jelenleg 4.8ghzen használom egy gtx 1070 ti társaságában (Full hd 144hzba játszok).

(#93038) Mumukuki válasza MacEdm (#93037) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Inkább a VGA cserén gondolkodj szerintem

(#93039) atom18 válasza MacEdm (#93037) üzenetére


atom18
aktív tag

Üdv!

Nekem egy i7 6700k van szintén 144hz, tesómnak 10700k múlt hétvégéig pedig egy 1070ti, mind a ketten vettünk egy rtx 3070et nem mondom hogy nincs olyan játék ahol nincs több fpse 20-al is de ebből (amikkel mi játszunk) 2-3 van a többi játékoknál szinte ugyanaz az fpsünk, az 1070ti-hez képest viszont az rtx 3070 szinte mindenhol 40fps plusz de van olyan játék is ahol dupla annyi az fps, úgyhogy csatlakozok az előttem szólóhoz először mindenképpen vga cserén gondolkozz.
Remélem tudtam segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#93040) kolopele válasza MacEdm (#93037) üzenetére


kolopele
nagyúr

VGA csere első körben, a procit meg majd látod utána.

(#93047) Paxker315 válasza MacEdm (#93037) üzenetére


Paxker315
addikt

VGA csere sokat tudna dobni, de még van egy ütőkártya:

más megközelítés: amilyen árban mennek a 7700k&Z190-Z290 deszkák, akár megpróbálhatnád a mostani cuccaidat jó (lehúzós) áron értékesíteni, s váltani egy alap 1200 vagy AM4 csomagra (~ B450, 550& R3 3100, vagy B460& i3 10100). --> ezekkel nem lennél sokkal hátrébb teljesítményben, jó eséllyel kb. plusz befektetés nélkül meg tudnád lépni, s később tudnál erősebb cpu-val javítani a csomagon.

De egyelőre a VGA lesz a hangsúlyosabb. Csak a 1151v1 --> 1200 váltást nagyon kedvezően megléphető jelen helyzetben még..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93048) kolopele válasza Paxker315 (#93047) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor már inkább egy 10400f, és utána váltani sem kell feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#93049) Paxker315 válasza kolopele (#93048) üzenetére


Paxker315
addikt

És valóban. Csak vörös oldalon most a 4/8-as nagyon, a 6/12-es meg nem igazán éri meg, a kekeknel meg nagyon jó áron van a 10400f.

És azért időtállóbb lesz a négy magtol.

A lényegen nem valtoztat : jól ki lehet szállni a 1151v1-ből és váltani friss, ropogós platformra :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93050) kolopele válasza Paxker315 (#93049) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 10400f talán az eddigi legjobb húzás volt az Inteltől, lényegében egy 8700 - as jóval olcsóbban :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.