Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) bandi0000 válasza KaakukK16 (#46000) üzenetére


bandi0000
nagyúr

4670k-val jól jársz még így is erősebb mint egy 8 magos AMD, csak Zsivaagoo kolléga meg ne lássa :D (persze olcsóbb is az AMD, de akkor is intel )

Xbox One: bandymnc

(#46002) Zsivaagoo válasza bandi0000 (#46001) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Erősen alkalmazásfüggő, hogy mikor melyik teljesít jobban.

Én pénzügyi és egyéb megfontolásokból preferálom az AMD platformot.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46003) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Az alábbi hőfokokat mértem a CoreTemp progi segítségével, netezés és netes progik letöltése közben.
A konfigom az adatlapon. Egyetlen ventilátorként a Macho 120-a dolgozik, 510-540 rpm közé leszabályozva.

Rendben vannak?

Előre is köszönöm, üdv:
A

UI:

Az miért van, hogy a SpeedFan nevű progival mérve, egész más adatokat kaptam?

UI2: ha a fenti progik nem igazán megfelelőek, akkor melyik programot ajánlanátok monitoring-ra?

UI3: a gyári AI III pedig az alábbi értéket mutatta.

Ez a CPU érték mi lenne?

Nagyon szépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#46004) ST05 válasza anytime (#46003) üzenetére


ST05
őstag

jónak tűnik, kis offset minusszal tovább javíthatod ha akarod, de szinte mindegy.

-speedfan még nem készült fel a frissítéssel, kitudja van e hátterük, pedig használható volt ;]
intel xtu-val ,vagy aidával ,viszont jo lesz midnen,
-Vcc-re gondolsz ami 1,7-1,8 azzal ne törödj a komplett proci azt kapja memvezérlő, tápellátó
áramkör,igp, tehát a fő feszültség, a lap majd elkezeli. asus optimized-ba jó lesz
( de hogy V core. mag feszültséget miért nem lát, talán valami drivert hiányol
talán ide nézz el

[ Szerkesztve ]

(#46005) anytime válasza ST05 (#46004) üzenetére


anytime
őstag

Köszi!
Az mit jelent, hogy offset mínusz? :B

(#46006) anytime válasza anytime (#46005) üzenetére


anytime
őstag

AIDA

Talán jó.

(#46007) ST05 válasza anytime (#46006) üzenetére


ST05
őstag

igy alapon jó most, van olyan hogy stablitásteszt, ott az aidába / eszközök.
ott cpu stress-pipa-ra nyomsz: start stop ha terhelni akarod a hütésed miatt h jó-e, hogy
jol felpörög vagy micsinál ;] :K

[ Szerkesztve ]

(#46008) anytime válasza ST05 (#46007) üzenetére


anytime
őstag

Stimmt! Köszi, terheli rendesen, de le is állítottam, mert pörögni most nem tud, mert nem alaplapon van a cooler venti, hanem rajta egy Kaze Pro-n, így fix-re le van véve 480-510 rpm közé, nem kell a zaj:)

Akkor viszont nagyon örülök, mert ez a 480-510-es rpm intervallum elég a cooler-nek office-ra és netre, ha meg játék lesz, akkor meg rátolom csutkára, akkor úgyis megy a füles is.

(#46009) banánocska


banánocska
aktív tag

Nem jutok dűlőre... 15-20ért vennék procit de intel oldalon a g2020 van ujonnan 14ért vagy használt i3 20k-ért. 1 hete abban maradtam hogy g2020 de most nézve az árakat fx41xx proci van 17-18k-ért. Szoval: fx 41xx vagy g2020 vagy i3 21xx legyen játékra hd7700 mellé?

(#46010) Zsivaagoo válasza banánocska (#46009) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az FX, vagy egy használt Phenom II X4.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46011) banánocska válasza Zsivaagoo (#46010) üzenetére


banánocska
aktív tag

Kerestem. Találtam egy fx6100-at 20k-ért lap nélkül oem 3havi gari, és egy phenom 965 be asrock 970, procihűtővel ipon garival 35k-ért. Mi lenne a jobb?

(#46012) Zsivaagoo válasza banánocska (#46011) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én az FX-6100-at választanám.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46013) banánocska válasza Zsivaagoo (#46012) üzenetére


banánocska
aktív tag

Valami lapot tudsz hozzá? 35k a max a procira,lapra.

(#46014) Zsivaagoo válasza banánocska (#46013) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Gigabyte GA-78LMT-USB3 alaplap

Bár az a 965BE + Asus 970 ??? lap ipon garanciával sem megvetendő.
----------
Ha nem lesz SLI/CrossFire, akkor mégiscsak az olcsó Giga lap és az FX-6100. :K

--
szerk: bármelyik proci is lesz, mindenképpen kell rá egy Arctic Cooling Freezer 64 Pro 6-7 k-ért (150W-ig elegendő a hűtőteljesítménye). A 965BE gyári hűtője (réztalpas, 2 hőcsöves) is hangos terhelésen, nem hogy tuningolva terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46015) banánocska válasza Zsivaagoo (#46014) üzenetére


banánocska
aktív tag

Az a procihűtő neve ami a 35k-ban benne van.

(#46016) Zsivaagoo válasza banánocska (#46015) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"Az a procihűtő neve" nem értem... :F

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46017) bukti2


bukti2
csendes tag

Sziasztok!

Gép felújitás előtt állok és processzor vásárlásban szeretnék tanácsokat kérni.
Az biztos, hogy árban 50k körüli 4magos i5-öst szeretnék. Na de melyiket? :)
Pl. nagy dilemma, hogy Ivy Bridge vagy Haswell? Kb két-három évig tervezek az új procival.

A gépet főleg játékra használom majd, tuningolni nem akarom egyáltalán (tehát nem kell K-s).
Fontos a teljesitmény is, de talán nálam fontosabb a melegedés, fogyasztás. A játékoknál úgyis majd az erős VGA számit. (tehát szóba jöhet az S-es is, ha kapni lehet jó áron)
A gyári hűtőt lecserélem majd valami jobbra 10k körüli összegért. Erre is várok tippeket. ;)
Itt a cél az lenne, hogy játék közbeni terhelésnél ne melegedjen a proci 50-60°C fölé.

Ezeket néztem eddig 50ezer körül:
i5 3550, i5 3570, i5 4570, i5 4570S

Tehát a kérdés összességében az, hogyha veszek pl. egy i5 4570S-t egy jó hűtővel, akkor az lesz-e annyival hűvösebb, halkabb, gazdaságosabb, hogy megérje a kicsit kevesebb teljesitmény, de szépen fussanak a játékok egy jó VGA-val? :D

[ Szerkesztve ]

(#46018) ST05 válasza bukti2 (#46017) üzenetére


ST05
őstag

S-est sem fogsz ólcsóbban ,kapni,
haswell az arcitketúra elörehaladtával, nagyon pici meleg magokat hordoz magába
de a kupak nem lesz 50 foknál több, de én ezt venném helyedben 4570 -et
S-est talán kis miniITX be volna érdekes, vagy nagyon pici helyre, barebone stb
ha a jó fogyasztás a cél, haswellt végy sokat piszkáltak az energia-kezelésen ,
nem véletlen került be a vrm vezérlő :K
nem igazán értem mire gondolsz 60 foknál ne legyen több elvárásod alatt ( talán halk gépet szeretnél?)
ezesetben a hütő minösége, ereje nagysága lesz a mérvadó

szépen fussanak a játékok egy jó VGA-val?
milyen vga- lenne mellé? az a kérdés az S-esnek elég lesz-e kihajcsa-e
de elég sok nagy karit kihajt az S-es is egyébként

[ Szerkesztve ]

(#46019) banánocska válasza Zsivaagoo (#46016) üzenetére


banánocska
aktív tag

freezer pro.

(#46020) bukti2 válasza ST05 (#46018) üzenetére


bukti2
csendes tag

Én úgy néztem a 4570S kb egy árban van a 4570-el, 50-ért lehet kapni, ami sztem jó ár.

A hőmérsékleteket néztem itt a fórumon, hogy ha húzva van, akkor 80 fok fölé is mennek 100% terhelésnél.
Azt viszont nem nagyon tudom mi van játék alatt, és nem tuningolva. Ott sztem az 50-60 fok már soknak számít, tehát lehet a 4570S-el leljebb lehet vinni, kis teljesítményveszteség elfogadásával. Nekem 5-10 fok már megérné. :) De ha nem lehet ezt elérni, akkor jöhet a 4570. :)

Egy Cooler Master Hyper 412S szted elég lenne hozzá? Erről azt írják hogy halk és jól teljesít. És az ára is jó.

VGA-nak HD7870 vagy esetleg HD7950 lenne hozzá, és ugyanúgy azt sem tuningolnám.

[ Szerkesztve ]

(#46021) ST05 válasza bukti2 (#46020) üzenetére


ST05
őstag

azok elég erős karik, ne S-est tégy mellé szerintem,
én értem hogy nyerni akarsz 10-15 fokot, csak azt nem ,hogy miért..
szóval ugy értem, ne ma hőfok számit, hanem a hőnek is mennyiésge,
ez már félgázon nagyon erős lesz, és ott még 40-50 fokos lesz csak, ami a
kupakon 40 fok, a hütőd meg kézzel tapintva már hideg lesz,
ergó nem kell annyi hőt kidisszipálni ,
veheted a teljes értékü procit, a kinézett kártyák fognak 200 watton menni,
a haswell fog fogyasztani mondjuk 50 wattot ezalatt?! .szóval érted, sem kihüteni való
hőt nem nyersz az S-essel, a nagy kártya mellett, sempedig zajt
késöbb vennél esetleg i3-at vagy nagyobbra i7 re cserélnél, akkor meg eladás
is lasabb lesz ,sajnos nem keresett a low poweres tipusok
ilyne game kártyákkal főleg nem gondolkodnék S-esbe, elvész az értelme egy gamer gépben :U

ha vga-t sem fogod huzni, akkor én nvidiát vennék ,de te tudod, ha jol tévedek a gcn-ek
inkább húzva mutatkoznak meg igazán

[ Szerkesztve ]

(#46022) kalozhun100


kalozhun100
őstag

I5 4670k vagy fx 8350. Milyen alaplapot vegyek hozzá? Ram corsair vengeance 1600mhz lenne 20k körül.
Sapphire hd 7790 oc 1gb vidikarim van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46023) bandi0000 válasza kalozhun100 (#46022) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Attol függ ha jàtékra hasznàlod akkor intel és nem irtàl pénz keretet de 45k körül van az asus gryphon

Xbox One: bandymnc

(#46024) Malibutomi válasza kalozhun100 (#46022) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha akarsz/tudsz tuningolni, akkor fx-8320 :)
Felhúzod 4.4-re és visz mindent hibátlanul, 20k-val olcsóbban mint az intel.
Egyébként attól is függ mit tolsz, régebbi játékokban jobb az intel mert erősebb egy szálon, újakban (bf3, bf4, crysis3) kb ugyanazt tudják, főleg ha 1080-ban játszol, és amúgy is gpu limited van.

[ Szerkesztve ]

(#46025) Rypejakten válasza kalozhun100 (#46022) üzenetére


Rypejakten
addikt

a jelenlegi VGA-d mellé egy FX6300 is megtenné, és a későbbiekben bővíthetsz akár egy 7950-re is.

(#46026) 3shae válasza bukti2 (#46020) üzenetére


3shae
aktív tag

Ne vegyél S jelzésű processzort, felesleges ha a Haswellt nézzük! Én egy 2600S boldog tulajdonosa voltam, egy alpine gt11 hűtővel. (65W) Megvettem a 3770-et és SOKKAL halkabb a gép, a kevesebb fogyasztás, és jobb energiagazdálkodás mellett. Most a sebességről nem beszélek, mert az is nőtt, pedig egy 2600S sem piskóta.. Na akkor gondold el ezt, Haswell szinten.. :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#46027) vásárló


vásárló
csendes tag

I5 4570 vagy fx 8350 volna a kérdés nálam.

Most már pár napja gondolkozom merre is menjek. Eddig az i5 volt a célkeresztben, de kicsit meginogtam.
max 2 évre keresek procit amin a mostani és eljövendő játékok a megadott időkereten belül gondmentesen futnának 1080p-ben. Nem húzok, nem tuningolok. VGA szintjén a 7870xt-660ti kaliber van belőve. Nem tudom ,hogy a 760-at kihajtaná e a 8350 mert esetleg az olcsóbb proci végett az beférhetne a keretbe.. Nem vagyok róla meggyőződve teljesen néhány helyen olvasott infók alapján.

A kettő közül melyik felel meg jobban az én elvárásaimnak?

[ Szerkesztve ]

(#46028) ST05 válasza vásárló (#46027) üzenetére


ST05
őstag

760 at kihajta mindkettő persze,
760 -660ti szintjén van átlagban, 7870 pedig huzva van ezen páros alapszintjén kb
miért inogtál meg i5 téren? akik eddig vettek, pozitiv a visszajelzés.. :U

(#46029) vásárló válasza ST05 (#46028) üzenetére


vásárló
csendes tag

Jobb e annyira, hogy megérje a többletbefektetést az FX-hez viszonyítva. Csak a lap amit néztem hozzá 26k és a proci 45k s akkor arra kell valami bika hűtő is gondolom, mert elég melegedős a processzor azt olvastam. Az még 10-15k. Egy FX 8350 ennél kevesebből is kijönne, deszkával, hűtéssel. Akkor ami maradt mehetne a 760-ba. Csak kérdés processzor lesz e az még két év vagy akár csak 1 év múlva ha 1080p-ben röccenés mentesen akarok játszani az érkező játékokkal. Az infóim fórumokról vannak leginkább szóval nem vagyok túl bennfentes a témában.

Másik, habár ez vga téma, úgy tudtam a 7870 tahitis verziói jóval erősebbek a 660 ti-nél, de erre még rákérdezek a vga topikban ismét. Arról nem is szólva, hogy a 760 erősebb a másik kettőnél.

(#46030) ST05 válasza vásárló (#46029) üzenetére


ST05
őstag

én pont ugy tudom a 8320-nak kell erős vrm-es alaplap, különben visszafogja,
és melegedés ott ugyanugy vagy méginkább előjön, oda kell ugyanakkora borda hanem nagyobb
mert magasabb órajelen kell menniük.szóval a melegedés kérdés jelen van ezeknél a nagy
teljesitményeknél.. mindkét oldalt, / ésszerű szinten tartható mind.
fx nél a turbot kapcsolják ki, mert sok feszt lő ha jól láttam, haswellnél szintén
érdemes beállitani hogy ne kapjon feleslegesen majd 1-2 tized voltal többet stb
haswellnek az ára végett is megvannak az előnyei, jó fogyasztás, ujabb gyorsabb memoriakezelés , uj lapcsalád, innen neked kell eldőnteni, ha az a 10-15k-t a jobb vga-ra csak ezuton tudod
kispórolni ,akkor legyen amd, vagypedig még kicsit meghuzod magad a tavasszal
és beleférhet a drágább rendszer jó vga-val neked kell ezt tudd mennyit is fogsz előtte ülni ;]
"Jobb e annyira" ? : szökét barnához ne hasonlitsunk, mercit bmw-hez se

vga kérdés: ja hogy az XT akkor nem szóltam :R

[ Szerkesztve ]

(#46031) vásárló válasza ST05 (#46030) üzenetére


vásárló
csendes tag

Amiket leírtál az tuningra értendő vagy simán alapszinten használva a procikat? Mert én nem fogom húzni akármit is veszek. Ráadásul tényleg csak felhasználó vagyok, nem az a biosban, itt-ott állítgatós típus. Menjen és kész. Az a baj, hogy a haswell topikban is csak a tuningról beszélnek leginkább, úgy magában a procikról nem találok kommenteket. :) Ott meg logikusan mindenki mindenből a legdrágábbat veszi, hogy mezei felhasználás mellett mi a helyzet arról nem sok infót találtam.

(#46032) ST05 válasza vásárló (#46031) üzenetére


ST05
őstag

ezesetben, hogy nem lesz tuning, én méginkább a haswellt- javaslom
alapból is nagyon erős 4 mag, FX-ek viszont az órajel emeléskor hozzák maguk inkább
, akkor elég neked akár 20k-tól lap, hütés sem fog kelleni 10-15 ahogy irtad,
hanem egy 5k-s monduk scythe kocka több mint elegendő lesz

(#46033) vásárló válasza ST05 (#46032) üzenetére


vásárló
csendes tag

Akkor maradok az i5-nél inkább. köszönöm a választ.

(#46034) bukti2 válasza ST05 (#46021) üzenetére


bukti2
csendes tag

Köszi a válaszokat! A sima 4570-est választottam. :)

(#46035) ST05


ST05
őstag

hát nem véletlen drágább, akik fx-ről váltottak is számoltak be gyorsulás érzetről :U
itt az oldal felétől, van néhány konkrét tapasztalat, [link]
megbánni nem fogjátok az tuti, erős az FX is, de ez most a legújabb a jövőre tekintve :K

(#46036) vásárló válasza ST05 (#46032) üzenetére


vásárló
csendes tag

Konkrét tipust a márkán belül tudnál mondani?

(#46037) ST05 válasza vásárló (#46036) üzenetére


ST05
őstag

4570 ami jóáras az i5 ök közt általában
4430 minimálisn olcsóbb de lassabb, 4670 meg már nem ér +5-8k-t az a 100mhz

(#46038) vásárló válasza ST05 (#46037) üzenetére


vásárló
csendes tag

A hűtésre gondoltam. :R A proci az tudom, hogy i5 4570 lesz.

(#46039) tranceplanet válasza vásárló (#46038) üzenetére


tranceplanet
addikt

Bocs, hogy beleböfögök, de a Xigmatek Gaia az egyik legjobb ár/érték arányú hűtő a piacon.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46040) vásárló válasza tranceplanet (#46039) üzenetére


vásárló
csendes tag

Csak nyugodtan. Inkább kint mint bent. :D Főleg ha van információtartalma. :R

(#46041) d@minator válasza tranceplanet (#46039) üzenetére


d@minator
addikt

+1

(#46042) csaksike


csaksike
csendes tag

Sziasztok!

Régebbi config-omba új alaplapot veszek ( Gigabyte GA-MA78GM-S2H ) és ebbe szeretnék processzort vásárolni a régi AMD Athlon 64 X2 5200+ helyére.
Lényegében 2 processzor közt gondolkozom, de nem tudom, hogy megéri e az 5k árkülönbözet, illetve van e jobb alternatíva. Leginkább netezés, filmezés és játékokra használom a gépet.

2 opció:
AMD Phenom II X6 1045T
és
AMD Phenom II X4 945

Válaszokat előre is köszönöm!

(#46043) Zsivaagoo válasza csaksike (#46042) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ugye nem gondolod komolyan, hogy AM2+ -os lapot veszel most? És AM3-as procit akarsz belegyömöszölni?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46044) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Eddig szinte biztos voltam a választásban, de gondolkodóba estem...

Egy FX-6300 procit néztem ki magamnak, ezzel megszakítva Intel-es pályafutásomat. (Elsősorban az ára miatt esett rá a választás) Mellé egy M5A97 EVO R2.0 lap + GTX 660Ti VGA kerülne.

Viszont elkezdtem gondolkodni az i5-ön... Ami elriaszt az az ára, FX 6300-hoz (27k) képest 15-20e Ft-os különbség.
Elsősorban játékra kellene egy olyan proci ami kihajtja a 660Ti-t.

Szerintetek maradjak az FX 6300 mellett, vagy érdemes az i5-ön gondolkodni? Ez esetben le kell mondanom pár dologról, pl. maradna a gyári hűtés egy ideig + az SSD vásárlást is el kell tolnom későbbre.

i5-ből amiket néztem:
Intel Core i5-3330
Intel Core i5-4430
Intel Core i5-3470
Intel Core i5-4570

Főleg játékra 660Ti mellé melyiket lenne érdemes választani? (ha jó a 3330 is, akkor nem adnék +6k-t a nagyobbért)

Másik alternatíva, hogy maradok az AMD vonalon, ami pénztárcakímélőbb. :)

És ami talán még fontos, tuningolni nem szoktam, továbbá nincs tervben, hogy 1-2 éven belül cserélném.

(#46045) MZsoltee válasza csaksike (#46042) üzenetére


MZsoltee
veterán

Semmi képp ne vegyél ilyen lapot, mindenképp cserélj am3+ra! És akkor mehet egy FX6100/6300-as proci a gépbe!

Pampers: Ha játszik használt akkor érdemes lehet egy P vagy Z67 vagy 87-es lapot keresni már 10k fölött nem sokkal vannak egész jó darabok és egy 2500k vagy 3570k-t mellé. 60k alatt meg vagy ez kb az általad említett amd lap és proci ára!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46046) Fernet válasza MZsoltee (#46045) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, de elsősorban újban gondolkodom, használt nekem macerás kicsit, meg bizalmatlan is vagyok (jártam már meg használt cuccal)

Szóval új esetén mi lenne az ajánlott? :)

(#46047) MZsoltee válasza Fernet (#46046) üzenetére


MZsoltee
veterán

Megfelelő helyről kell venni, használt a phnak az értékelési rendszerét! ;)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46048) csaksike válasza MZsoltee (#46045) üzenetére


csaksike
csendes tag

Köszi a tanácsot! Az a baj, hogy kb. 40K összeg áll a rendelkezésemre és csak DDR2 memom van. :S
Esetleg tudnál javasolni vmit?

(#46049) MZsoltee válasza csaksike (#46048) üzenetére


MZsoltee
veterán

Add el a ddr2-es ramodat!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46050) regener válasza Fernet (#46046) üzenetére


regener
veterán

Mivel írtad hogy nem vagy tuningolós ezért i5 3470 vagy 3570 tökéletes lenne szerintem.
APrós bazárokban kevdező árakon vannak ezek. (LeC, Gianni stb)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.