Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) Dave567 válasza palfitom (#83600) üzenetére


Dave567
addikt

:R Köszi!!

Igen oda gondoltam, hogy linkelem. :R

(#83602) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Lassan mennek le az árak és újra előtérbe került a i7-2600 platformom megújítása. Mivel a GTX-1060 cseréje nem olcsó mulatság egy RTX-2060-ra proci téren legfeljebb i5-9400-ban gondolkodom.
Találtam egy videot ahol a 9400F gyorsabb, mint a Ryzen 2600...de a Ryzen CPU használata jóval alacsonyabb.
Ez most mit is jelent pontosan? A ryzen a jobb? Vagy a jövőre nézve jobb? Jelenleg 2160x1080-ban használom a gépet de a jövőben monitor cserét is tervezek WQHD (3440x1440) felbontásra. 4k kizárva.

(#83603) SZKEBE75 válasza d@minator (#83602) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A videóban azt láthatod,hogy végre gpu limitesre állították a játékokat.
A többi magáért beszél,gpu kihasználtságot nézd,hogy mennyire is tudja kihajtani a gpu-ból az fps-eket.
A bf5 teszt az elején elég beszédes.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#83604) Zicokuka válasza d@minator (#83602) üzenetére


Zicokuka
senior tag

A sok szál van hogy jól jön, na meg kis tuning ės ámen. Bár még egy Sandy I7 nem rossz páros egy 1060-al

(#83605) Ragnar_ válasza d@minator (#83602) üzenetére


Ragnar_
addikt

Wow ez a 9400F már árban teljesen rendben van (Csak ugye a HT-val kevesebb a 2600X-nél). Az a baj, hogy játék szempontból picit még mindig homályos a jósgömb, mert van, hogy erős 4 mag még mindig elég, viszont nekem volt már olyan, hogy 6c/12t-vel jelentősen simább játékélményt kaptam ugyanazzal a VGA-val. Itt az a kérdés, hogy mikorra jut el az átlagos magszámnövekedés a játékfejlesztőkig, és milyen hatása lesz annak, hogy a konzolokban 8c/16t proci lesz. Szerintem egy 6c/12t valamelyest biztosabb, de nem biztos, hogy a 6c/6t nem lesz elég még vagy 3 évig kb. bármilyen játékra. Az id nyilatkozta, hogy ők tervezik, hogy a következő grafmotorjuk 32 szálig fog skálázódni, de az egy grafmotor és mondjuk majd egy Doomot és egy Wolfensteint érint amelyek a Vulkannal amúgy is rohadt jól optimalizáltak látvány/hardverigény tekintetében. A Procikihasználtságnál leegyszerűsítve az a lényeg, hogyha elmegy 100%-ig, akkor a proci a GPU-t limitálja, ami így nem tud optimális FPS-eket hozni. Szituációfüggően esetleg akadások jelentkeznek. Azért alacsonyabb a 2600X procikihasználtsága, mert az SMT (HT) miatt több szálon tud működni gyakorlatilag ugyanarra több benne a tartalék. Minél inkább növeled a felbontást annál inkább csökken a CPU szerepe. Szerintem egy 2060RTX /9400 vagy 2600x teljesen jó választás.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#83606) Interceptor


Interceptor
addikt

Szerintetek 4k felbontáson mi érné meg jobban prociban így konfigban egy erősebb vga mellé az elkövetkező néhány évet is szem előtt tartva, egy 1700X vagy egy i5 9600K? Leginkább single játékok mennének valószínűleg a jövőben is leginkább(indie/middleground, de néha befigyelne egy egy AAA is). Tudom ez nehéz kérdés, de mégis kinek mi a meglátása? :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83607) palfitom válasza Interceptor (#83606) üzenetére


palfitom
félisten

4K-hoz erős VGA kell, a proci már "másodlagos".
Ha nem sürgős, akkor várd meg a Zen2 érkezését, ha most vásárolsz, akkor 9600K / 9700K vagy 2600X / 2700 / 2700X.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83608) Hannibhál válasza Interceptor (#83606) üzenetére


Hannibhál
őstag

Szerintem egy sima ryzen 2600at vegyél az 1700x helyett.
4K-hoz főleg ha nem tunningolsz jobb választás szerintem egy 2600 mert:
- Ekkora felbontásban olyan vga limited lesz, hogy csuda

- Mivel single playerről van szó ezért feltételezem, hogy 60 Fps a cél, oda bőven elegendő az 2600 is

- A ryzen 2600 55 körül megkapod, míg a másik kettő inkább a 100 fele van, így jbb vga-t tudsz venni amitől jóval több fps-ed lesz

- A ryzennek több szála van, így hosszabb távon több tartaléka maradhat, de ez csak feltételezés

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#83609) Interceptor válasza palfitom (#83607) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem feltétlen szándékozok pont most vásárolni, de a 9700K már kicsit más árkategória. Azért is lenne 1700X vagy 9600K mert a többi pénzt vga-ra lehet költeni.

(#83608) Hannibhál : 1700X az 65K a 9600K meg 88K pl az iponban és nem 100k
2600 jó elgondolás lehet, kérdés hogy egy 1600X nem érné e meg jobban mivel azt jobban lehet húzni és akkor már egy 10-essel olcsóbb(43K) és az is mehet a vga-ba.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83610) SECTORnooB válasza Interceptor (#83609) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem lehet jobban húzni az 1600X-et nem tudom honnét veszed ezt.
2600 simán hozzá a 4.1Ghzt allcore egy jobb hűtővel.
2600X ha nem akarsz tuningolni. Játékra felesleges a 8 mag, 2. Generáció minden tekintetben erősebb mint az első, egyszerűen nem opció újonan az SR.

(#83611) Zicokuka válasza Interceptor (#83609) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ipcben is jobb a 2-es szėria, meg persze jobban is húzható amúgy.

(#83612) Interceptor válasza SECTORnooB (#83610) üzenetére


Interceptor
addikt

Tájékozatlanság sorry. 2600 all core 4-4,1 az egész jó.

"Játékra felesleges a 8 mag"
jelenleg igen, de ezért is volt benne az első kérdésembe, hogy az elkövetkező néhány évet is figyelembe véve lesz e értelme. Olyanokra gondolok mint a a nemrég megjelent crytek sugárkövetéses hír, de ez csak egy példa.

(#83613) Zicokuka : Engem a pontok nem érdekelnek csak a játékok.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83613) Zicokuka válasza Interceptor (#83612) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Vízecskėvel/sok fesszel többet is de nem jó gyilkolni pár pontėrt :)

(#83614) palfitom válasza Interceptor (#83609) üzenetére


palfitom
félisten

"egy 1600X nem érné e meg jobban mivel azt jobban lehet húzni" - Teljes tévedés!
Nem igazán értesz hozzá, az általunk feltett kérdésekre (Összefoglaló) nem válaszolsz, de a javaslatokat nem fogadod meg. :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83615) Interceptor válasza palfitom (#83614) üzenetére


Interceptor
addikt

Milyen javaslatot nem fogadok meg most őszintén? Kérdeztem a srácot nem pedig okoskodtam. Az a bajod, hogy oda mertem írni a 9700K nem egy árkategória a 9600K és az 1700X procival? Tényleg nem értelek. Azért nem értek hozzá, mert még nem néztem utána a 2600 tuning potenciáljának? :D Tudod mielőtt veszek valamit utánanézek, a feltett kérdésem is része az egész folyamatnak.

(#83616) Zicokuka : Igen, tudom tisztába vagyok vele mióta írta noob. Azóta már magam is utána néztem. Esélyes, hogy az lesz majd.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83616) Zicokuka válasza Interceptor (#83615) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Minden szempontból jobb egy 2600 a story kb ennyi.

(#83617) Hannibhál válasza Interceptor (#83615) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ha ennyire hosszútáv akkor úgy is ryzen 2600 jön ki győztesnek, még ha nem is jön be a crytekes megváltás a többi fejlesztő részéről, de azt a plusz 35e ft-ot simán el lehet költeni eggyel jobb vga-ra is, és azzal sokkal előrébb vagy

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#83618) Interceptor válasza Hannibhál (#83617) üzenetére


Interceptor
addikt

Jelenleg tényleg ez lehet a legjobb választás. Mindenesetre még nem döntöttem el pontosan mikor lesz csere, lehet addigra a ryzen 2 is kijön, talán érdemes is megvárni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83619) Hannibhál válasza Interceptor (#83618) üzenetére


Hannibhál
őstag

elvileg 2019Q2 szóval júniusig várható, ha addig tdod halaszd el, még ha nem is lesz nagy siker, a régebbiek árát csökkenti

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#83620) Interceptor válasza Hannibhál (#83619) üzenetére


Interceptor
addikt

Valószínűleg ez lesz, valójában nem sürget semmi és remélhetőleg az alaplap is kihúzza még egy darabig, még elvagyok a mostani konfiggal ami már 2013 tavasza óta megvan :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83621) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Az adatlapomon lévő konfigról érdemes AM4-re váltani? Kezdésnek csak 1. genes 4/4 cpu-ra pl Ryzen 3 1200-re, aztán később jöhet bele egy 6/12-es. Giga B450-S2H lapot néztem ki, 2x4Gb 2666 Kingston HyperX memóriával. Ha az időtállóságot nézem, akkor igen 2020-21 ig biztosan ellennék még vele.
Vagy még várjam meg a 3.gen megjelenését?
Jah és igen általános felhasználás, net, film, zene és egy kis játék is.

[ Szerkesztve ]

(#83622) Lorden válasza hegegabi80 (#83621) üzenetére


Lorden
senior tag

Ha elég a kis Ryzen a jelenlegi játékokhoz akkor időtállóság szempontjából jó lehet a váltás, viszont már megéri a 2x8gb-t 3000mhz-t megvenni, 30ért kapható újonnan, ram kelleni fog később is.

(#83623) hegegabi80 válasza Lorden (#83622) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos igen a 2x4 lassan kezd kevés lenni, csak nem biztos, hogy telik most a 2x8-ra. Igazándiból az i5-4440 is elég nekem most mindenre, csak ebbe már nem igazán akarok pénzt költeni. 40K egy i7-4770 4/8-as, annyiért már 6/12-es van ryzenbe, természetesen használt árak.

(#83624) d@minator válasza Ragnar_ (#83605) üzenetére


d@minator
addikt

(#83603) SZKEBE75 és (#83604) Zicokuka Köszönöm a tippeket! :R

(#83625) VirsLee válasza hegegabi80 (#83623) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ha elég a mostani i5 és nincs 10-15e forintod a több/jobb memóriára, akkor lehet, hogy érdemes várnod a váltással. Nem érdemes erre költeni, ha ez nagy pénzügyi terhet jelent.

(#83626) Zolibacsi88


Zolibacsi88
aktív tag

Sziasztok! Jelenlegi masinámhoz használtan jutottam hozzá i7 6700t, kingston 2x8 gb 2666mhz, azóta vidikari csere rtx 2060-ra. Megfordult a fejemben hogy a konkurens AMD-t támogatnám proci szinten, viszont új vagyok ezen az oldalon. Milyen processzorra lenne szükségem AMD oldalról és milyen alaplapra hogy az rtx 2060 is tündököljön? Jelenleg elég cpu limites a rendszer. Csak játékra kellene. Pénzi keret: hát nem volna rossz 100e alatt / körül maradni, viszont ahogy olvastam róla a ryzenek szeretik a 3000+ -os ramokat, ergo a jelenlegi 2666-os kuka lenne? Így megoldhatatlan a bűvös 100e Ft. Vagy maradjak egy intel kombónál?

(#83627) hokuszpk válasza Zolibacsi88 (#83626) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

2600X -nek elegnek kell lennie, ami a ramot illeti, raprobalhatsz, hogy esetleg picit tuningolva megy-e 2933 -at, ( a 2666 -os altalaban megy, mert az alapbol ugye 1.2V, es boven van ter a feszemelesre ) de amugy szerintem ott mar nagy elorelepes amugysincs, en a 2133 -> 2666 valtast ereztem a tempon, a 2666 -> 2933 lepest mar egyaltalan nem, 2933 felett meg mar ha jatekrol van szo, ilyen 1-2 fpsekert megy a kuzdelem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83628) palfitom válasza Zolibacsi88 (#83626) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Több lehetőséged is van.

A, használt 6700 / 6700K / 7700 / 7700K az apróról. (bár nem tudom milyen lapod van, de igen, K-s is mehet, mert alapból magasabb az órajele, mint a simáé)
B, 1151 v2-re váltás i5-9400F-fel (6 magos, és all-core turboja 3,9GHz)
Ide tökéletesek a ramjaid, és jó kis lapokat vehetsz 27-33k között.
C, AM4-re váltás R5 2600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes), vagy 2600X ha nem szeretnél tuningolni, és "dobozból" kell a magasabb órajel.
Itt megpróbálhatod tuningolni a ramjaidat, ahogy hokuszpk írta, de olcsón lehet kapni jó 3000-es KIT-et is (Aegis, Viper)
Jófajta, tuninképes lapok pedig 25-35k között kaphatók.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83629) hegegabi80 válasza VirsLee (#83625) üzenetére


hegegabi80
addikt

Legfőképpen azért is gondoltam a váltásra, mert még most el lehet adni a jelenlegi konfigot, később ki tudja mit fog érni. Na meg a fejleszthetőség is egy szempont.
Egyedül az zavar az AM4 procikban, hogy nincs benne semmilyen minimális igp, ha véletlen beszarik a vga, akkor anélkül nem lehet használni. Intelnél azért megvan ez a lehetőség, de nyilván ára is van.
Esetleg még i3-8100-át néztem, még árban ez sem vészes (használt garis ár), de azért a komolyabb cpu-k ára már borsosabb AMD-hez képest.
Vagy akkor nem veszek első körben csak egy 8Gb-os Kingston modult és később teszek mellé egy másikat (bár AMD nem tudom mennyire szereti, intelnél nincs ilyen gond), vagy csak 2100-ast veszek.

[ Szerkesztve ]

(#83630) palfitom válasza hegegabi80 (#83629) üzenetére


palfitom
félisten

Egyre rosszabb ötletek.
Értékvesztés: a H81M + i5-4440-nek nincs akkora értéke már, hogy még nagyot zuhanjon innen.
4/4-ről, 1. gen R3 4/4-re ne válts. Ha AMD a cél, akkor Zen+ legyen legalább.
Az i3-8100 használtan 30k körül igen jó vétel, s a DDR4 ára is nagyon jó most (16GB jó ram KIT-et 30-32k körül lehet újonnan vásárolni), így én ezt céloznám meg minimum, ha új, garis, fejleszthető platform a cél.
Az 1 modul minden rendszert lassít, nem csak az AMD-t, hisz pont fele sávszélességet ad, mint a dual-channel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83631) hegegabi80 válasza palfitom (#83630) üzenetére


hegegabi80
addikt

Áh most csak minden lehetőséget megvizsgálok és körbejárok.
Még 1500x van aprón, az már 4/8 arra már azért jobban megérné váltani. Vagy ha jönne 35K körül 6/12, akkor az.
De ahogy nézem a kis i3-8100 és kb 25% jobb mint a jelenlegi, tehát még ez is előrelépés lenne, aztán ha kevés jöhetne pl i5-8400.
Igazándiból AMD csak a kíváncsiság miatt húz, na meg a jó fejleszthetőség időtállóság, de a jelenlegivel is elvagyok még. De úgy látom most már az intelek se olyan vészesen drágák, talán csökkent kicsit az áruk.
Nem egyszerű döntés, a Zen+ az melyik akar lenni pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#83632) Hannibhál válasza hegegabi80 (#83631) üzenetére


Hannibhál
őstag

nézzél ryzen 1400at, azt told fel 3,8-3,9-re s onanntól egy szálon kb egálba vagy a mostaniddal vagy előrébb is és 8 szálas lesz a rendszered illetve fejleszthető is lesz :)
a 2 ram modulból meg ne add alább, nagyon lehúzza a rendszereket, ryzenhez meg gyors ram is kell

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#83633) ADAM1337 válasza hegegabi80 (#83621) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

giga lapot elfelejteném a helyedbe, nekem az elite van de nem nagyon kulturált, inkább msi lapot nézz b450-ből.

(#83634) palfitom válasza hegegabi80 (#83631) üzenetére


palfitom
félisten

OK.
Ne siesd el. Mivel van géped, ezért én inkább megvárnám a Zen2 érkezését (elvileg ez év közepe) és árainak "beállását", mert az lejjebb viheti az előző generációk árait.

"jöhetne pl i5-8400" - vagy 9400F, ami jelenleg olcsóbb.

Igen, most már "emészthető" áruk van az Inteleknek is.

"a Zen+ az melyik" - 1. generáció = Zen, vagyis a 1xxx procik (pl. 1500X / 1600), 2. gen = Zen+, vagyis a 2xxx procik (pl. 2600), 3. gen = Zen2, vagyis a 3xxx procik, ami idén fog megjelenni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83635) hegegabi80 válasza palfitom (#83634) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor lehet várok még, úgy sem biztos, hogy lenne időm most mindent összeszedni gépet építeni, telepíteni stb.
Így már ok, melyik a Zen+, azt tudtam hogy van 1. 2. gen és jön a 3. csak ezt a spéci megnevezést nem.
Amúgy inteles lapok jobban tetszenek, van belőle több kisebb méretű matx is, ami beférhet Metisbe, meg az itx-es lapok is olcsobbak. Ez az i3-8100 megtetszett kicsit. Na meg csak ösdzedobom a gépet és kész, nem kell sokat variálni, tunungolni mint amd-nél.
Még az olyan érdekes, hogy aprón milyen kevés AM4-es cucc van.
Köszi segítséget

[ Szerkesztve ]

(#83636) palfitom válasza hegegabi80 (#83635) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.
"meg az itx-es lapok is olcsobbak"
Nálam üzemel egy MSI H310i Pro + i3-8100, mindkettőt nagyon ajánlom! A lapon komoly, hűtött VRM van (pedig csak H310 :Y ), egy i7-essel is elbánik (tudom, próbáltam)!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83637) hegegabi80 válasza palfitom (#83636) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az igen tényleg valóban elég komoly lapnak néz ki, és csak 26-27K.
Akkor eltolom a váltást őszre, addigra kijön a Zen2 is, talán az árak is normalizálódnak, hátha csökkennek is.
Így akkor nem kell lemondanom a Metis build-emről sem, bár most kezdett átállni az agyam a Jonsbo C3-ra.

Gondolom 6. vagy 7. gen i5-re már nem érdemes váltani, max ha csak nagyon szoros a büdzsé.

Jah és az 1151 v2 meddig lesz még fejleszthető, mit lehet erről tudni?

[ Szerkesztve ]

(#83638) palfitom válasza hegegabi80 (#83637) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, jó az ára is.

"Gondolom 6. vagy 7. gen i5-re már nem érdemes váltani, max ha csak nagyon szoros a büdzsé." - Sehogy sem éri meg, hisz a 8100-zal pariban lévő i5-öket (6600, 7500) 40k fölött vesztegetik az aprón! Nem is értem...

A 1151 v2-be elvileg már nem jönnek új procik, 8. és 9. generáció megy bele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83639) hegegabi80 válasza palfitom (#83638) üzenetére


hegegabi80
addikt

Végül is érthető részben, hiszen nemsokára lecserélődik a ddr4 is 5-re.
Ha nem akarok tuningolni, akkor 2400 vagy 2666 Mhz memória bőven elég igaz?

(#83640) palfitom válasza hegegabi80 (#83639) üzenetére


palfitom
félisten

Elégnek elég, de mivel hasonló áron (vagy akár olcsóbban) vannak 3000-es KIT-ek is, ezért nem biztos, hogy van értelme.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83641) kolopele válasza hegegabi80 (#83639) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még a 2133 - as ramok is elegek az Intelek mellé (pár fps különbséged lehet), de mint kolléga írta fentebb, mára már annyira hasonló árban vannak a ramok hogy inkább vegyél 3000 - eset legalább ha jó áron találsz. Ki tudja, még jól is jöhet ha majd lesz Ryzened ;)

[ Szerkesztve ]

(#83642) hegegabi80 válasza palfitom (#83640) üzenetére


hegegabi80
addikt

OKs, úgy lesz. Majd jól szétnézek, nyilván ha nincs nagy különbség közte, akkor a 3000-est veszem.
Amúgy intel továbbra sem annyira háklis a memóriára, mint korábban? Nekem a mostani konfigban volt már néhány, most is 2db 8 gb-os van, de nem kit, viszont ugyan az a típus, így szépen mennek dualban. Így még az elől sem zárkózom el, hogy külön-külön veszem meg őket. Csak mert korábban kollégámnak szívtunk sokat az amd-vel memória miatt, meg azért az am4 elején is voltak gondok.
Na most már mindent kiveséztünk, nagyjából összeállt a kép.

(#83643) marcarc válasza hegegabi80 (#83642) üzenetére


marcarc
senior tag

1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
Játék, single multi egyaránt
2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/
MSI z170A gaming M7, 1080ti, i7 7700 (non K), 80+ gold corsair 650W. 32giga corsair lpx 2400 as ddr4.
3. Mennyi pénzt szánsz rá?
Lap, proci együtt 150e
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
HA ról szívesen vásárolok használtan is
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Nem vetem el az ötletet.

Semmi bajom nem lenne a lapommal ha nem max 7700K menne bele, de így kénytelen vagyok/lennék cserélni. De mire érdemes? Leginkább a CPU bottlenecket szeretném elkerülni és kihajtani a maxot a 1080Ti ból tekintve hogy 3440X1440 es monitorom van. A válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#83644) FollowTheORI válasza marcarc (#83643) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Miből gondolod hogy nem hajjcsa ki a Ti-t a 7700? Főleg hogy azon a felbontáson szerintem már GPU limites azis.

Egyébként ennyiből egy Z390 lapot és haszált/új 8700K-t vennék.
Vagy 9600K-t, de ügye az nem HT-s.

Másra nem érdemes váltani.

Később ha még ez sem elég mehet majd bele a 9700K/9900K.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83645) Grave_444 válasza marcarc (#83643) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I7 8700-ra érdemes csak váltanod, de szerintem is elég a mostani procid ezen a felbontáson.

(#83646) MM válasza marcarc (#83643) üzenetére


MM
őstag

Ha nem égető a csere - és i7-7700-al szerintem nem az - én megvárnám a Zen2-t év közepén...

(#83647) Zolibacsi88 válasza palfitom (#83628) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Köszönöm a segítséget srácok!

Átrágván a dolgon magam csak úgy hoznám össze akkor, hogy egy időtálló alaplap ( a ryzen 3000-eseknek, ha úgy döntenék hogy váltok, mint olvastam ezek is AM 4-esek lesznek) + ryzen 2600 + jelenlegi memória, majd később ez is csere. ( mellékesen a tápom Corsair 750m modular, ha ez számítana, a hűtő ami a mostani intelről lekerül és felmegy majd a ryzenre egy deepcool gammax s40 ).
Mit gondoltok? Esetleg konkrét alaplap ajánlatokat szivesen fogadnék.

(#83648) Zicokuka válasza Zolibacsi88 (#83647) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Msi valami 450-es ės mehet az OC is, mert a Ryzen megsėrtődik ha gyári megy :) :) (na persze csak vicc)

[ Szerkesztve ]

(#83649) szucs54


szucs54
csendes tag

Sziasztok!

Netezős, filmnézős gépemben a következők vannak:

Corsair 350W táp
Asrock 41C-GS R2.0 alaplap
Pentium® D 945 proci
4GB DDR2 ram

Régebben ezek voltak itthon kéznél ezért kerültek ezek bele, viszont gondoltam, hogy a lehetőségekhez mérten egy kicsit fejleszteném a procit.
Az Intel® Core™2 Quad Q6600 ra vagy a Intel® Core™2 Quad Q8300 ra gondoltam.
Ezek úgy 3-4 ezer kürül mozognak használtan, ennyit még gondoltam érdemes lehet szánni erre a gépre.
Melyik lenne a jobb választás? Az eltérő cache és bus miatt nem tudom eldönteni.

(#83650) Zicokuka válasza szucs54 (#83649) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Intel® Core™2 Quad Q8300 a nyerő innen,picit magasabb órajel,de ami lényegesebb nagyobb fsb-s.vagy 3-4 körül kapsz valami xeont is,már ha a lapod kezeli,na meg nem riadsz vissza kis barkácsolástól.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.