Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) palfitom válasza vizib (#77000) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor jó lenne a több mag/szál.
Én az 1. verziót választanám, bár nem ismerem a pénztárcád...
Használt, garis 1080-akat lehet találni az aprón emberi(bb) áron.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77002) kekesj


kekesj
tag

sziasztok, még egy kérdésem lenne, bár ez csak procis topic, de mégis

2017-ben megjelentek a pentium gold processzorok, g4560, g4600, stb.

namos ezekhez mekkora eséllyel lehet vajon mondjuk 4 év múlva alaplapot, vagy ha mégis az megy tönkre, ilyen procit találni, akár használtan? mintha valami lett volna a pentiumokkal azért mert majdnem olyan jók voltak mint az i3-7-es processzorok, áremelés, esetleg készletcsökkentés, nem tudom. meg az új pentiumok, amik kicsit később jönnek, már nem lesznek kompatibilisek a mostani alaplapokkal

tkp. ez a 2017-es pentium-sorozat értékállónak mondható, érdemes ezekre építeni új gépet egyáltalán?

(#77003) palfitom válasza kekesj (#77002) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, jól sikerültek, érdemes rájuk építeni.
A 1151 platform kihalt ugyan, de 1150-hez is lehet még most is kapni új, alacsony árú lapokat, ezért feltételezem 1151-hez is lesz még évek múlva is kapható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77004) vizib válasza vizib (#77000) üzenetére


vizib
csendes tag

igen en is nagyjabol erre hajlok. penztarca kerdes: 6700 es 7700 ugy latom egy arban van ugyhogy a 7700 et vennem, ha jobb lenne hozza egy 270es lap akkor azt is, ha nem kell egyalataln akkor azt megsporolonam. A kerdes hogy amit most fejlesztek azt az elkovetkezendö 2-3 evben nyuznam es addig ez a összeallitas megfelene akkor? es akkor nezelödni uj platform utan?

(#77005) palfitom válasza vizib (#77004) üzenetére


palfitom
félisten

Teljesen felesleges Z170-ről Z270-re váltani.
Frissítsd a Z170 BIOS-át a mostani prociddal, aztán mehet bele a 7700, s még évekig el leszel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77006) Butcher87


Butcher87
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek egy kisebb újítással kapcsolatban.

Le szeretném cserélni a procit és az alaplapot, a videokártyát 2016 elején cseréltem, így úgy érzem, hogy azzal még el lennék 1 esetleg 2 évet.

Így az lenne a kérdésem, hogy a lejjebb tagolt konfighoz milyen alaplap és proci lenne jó, maximum 80 forintos árban.

Jelenlegi konfig:
AMD Phenom II X4 955 AM3 (cserélném)
Asus M4A785TD-V EVO alaplap (cserélném)
Gigabyte R9 270x 2GB GDDR5 PCIE videokártya (2016. januárban vásárolva, még használnám)
Kingston HyperX 2*4GB DDR3 (2016. novemberben vásárolva, olyan memória árak vannak, hogy még ezt használnám)
Corsair PSU-500CX 500W táp

Bolti újat vennék csak.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv. Feri

(#77007) Hannibhál válasza Butcher87 (#77006) üzenetére


Hannibhál
őstag

boltból akkor én újonnan beneveznék egy ryzen 3 1300x-re, hozzá valami jobb alaplap s 8gb ddr4-es ram, ez kb ki is jön, vagy esetleg ha belefér akkor egy ryzen 5 1400 kb 7e-rel drágább mint az 1300x de már 4/8-as

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77008) vizib válasza palfitom (#77005) üzenetére


vizib
csendes tag

köszi a segitseget

(#77009) palfitom válasza Butcher87 (#77006) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Ha mindenképp ragaszkodsz a DDR3-hoz, akkor Haswell-re (LGA1150) érdemes gondolni, de már nincsenek jó alaplapok újonnan, csak használtan.
Az apróról kell vadászni B85 / Z87 / Z97-es lapot + i5 / i7 procit.

Ha új kell, akkor el kellene engedni a DDR-3-at...

(#77008) vizib
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77010) Butcher87


Butcher87
csendes tag

Köszönöm!

(#77011) ALFA válasza ALFA (#76992) üzenetére


ALFA
senior tag

Vagy nem?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#77012) pokeap


pokeap
csendes tag

Sziasztok!

Gépet újítanék a meglévő konfigot :
Amd Fx 6300 hyperx savage 1600mhz rx 570 nel cserélném valami gyorsabbra.
i3 8100 asrock z370 pro4 alaplappal,késöbb i5 8400 vagy ryzen 1600 húzva am4 asrock ab350m pro4 lenne jobb, időt állóbb választás 90% játék -nál. A videókártya rx 580 lenne.
Az Fx kiszolgált,de már újkorában sem volt pattogós a rendszer,hiába raktam bele ssd-t.A hype miatt nem akarok megint beleszaladni a 12 mag adta csodákba,aztán a valóságban i 3 a teljesítménye és csak renderelni jó,de ha megéri a plussz 10 ezert ryzen szerintetek, akkor arra váltanék .
Kinti tesztekben a 8100 játékokban elveri r 5 1600 -ot, lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#77013) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Mennyire használható alapvető Photoshop feladatokra egy márkás HP gép i7-3770 processzora a benne lévő vga-val együtt (HP Elite 8300 SFF)? Nem tudok belerakni külön VGA-t.

Köszi

Ati

(#77014) solfilo válasza pokeap (#77012) üzenetére


solfilo
veterán

AM4 az időtállóbb, pl áprilisban már jön is a Ryzen 2, emelt órajelekkel. Max olyan játékokban verheti el az i3-8100, amik kevés szálat használnak. De most, hogy AMD és Intel is kijött a 4-nél több magos procikkal, várhatóan a játékok is egyre inkább kihasználják majd. Multira már most is jó, ha négynél több szálat tud a proci, csak ezt a tesztek olyan nagyon nem szokták méregetni.
Továbbá a több magnak nem feltétlen magasabb fps az eredménye, hanem lehet csak a magasabb minimum fps-ekben mutatkozik meg, ami simább játékélményt jelent.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#77015) sollahp


sollahp
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék haszáltan venni egy processzort, viszont nem igazán tudok dűlőre jutni. Lec kollégtól vásárolnék úgy 40 ezer forint körül. Többnyire játékra használnám. Amire első körben gondoltam az egy i7 3770 vagy egy i5 4570. Szeretnék egyúttal win10-re váltani és nem vagyok benne biztos, hogy az i7 3770 lapok illetve a processzor mennyire támogtja azt. Mindenképp ragaszkodnék a meglévő DDR3-as ramokhoz.
Melyik lenne szerintetek az okosabb választás? A régebbi generációs i7 vagy az újabb i5?
AMD-ről váltok, így szükségem lesz egy alaplapra, szintén Lec-től. Ha esetleg van valami tippetek ezzel kapcsolatban, szívesen fogadom.

Amennyiben van más ötlet, arra is nyitott vagyok.
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

(#77016) Hannibhál válasza sollahp (#77015) üzenetére


Hannibhál
őstag

bőven jó a 3770, semmi gondod nem lesz a támogatással

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77017) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok! remélem befér a kérdésem:

adott az adatlapomon levő konfig, ebben szeretném a processzort erősebbre cserélni. jelenleg egy athlon II x2 250 ketyeg benne egy radeon 7770 mellett egy 350-es FSP (PNF) táppal, a lap AsRock M3A785GM-LE/128M.

ebayen láttam eladó processzorokat nem vészes áron, ismerős rendelt az eladótól, jó tapasztalata volt vele, a kérdés, hogy mit válasszak, meddig mehetek "fel" a következő korlátozásokkal:

- a rendszert el kell vigye kényelmesen a 350-es FSP tekintettel az összfogyasztásra és a procinak rendelkezésre álló táp-ágra
- ha nem muszáj, nem cserélnék hűtőt, jó lenne ha az athlon II x2 gyári hűtője maradhatna. ez nem kizáró feltétel, ha a teljesítménykülönbség indokolja, és egyébként a táp kényelmesen bírná a procit csak egy hűtő kellene, akkor esetleg intézek hozzá azt is, de ha két proci közül az egyik belefér és nem sokkal gyengébb, akkor inkább azt választom.

tudtok valamit ajánlani ebből a generációból, amit érdemes lenne keresni? most egy athlon II x3 445-tel szemezek érdemes ehelyett mást választani (akár azért mert belefér erősebb, akár azért mert ez sem fér mér bele)? vagy ez lenne az optimális?

(#77018) pokeap válasza solfilo (#77014) üzenetére


pokeap
csendes tag

Köszönöm a választ,
akkor ryzen lessz a befutó.

(#77019) solfilo válasza DeFranco (#77017) üzenetére


solfilo
veterán

Én 95W TDP-s Phenom II X4-et néznék, az L3 miatt a Phenomok jobbak valamivel játékra, mint az Athlonok. Tápot nem tudom, most nem néztem utána.

solfilo

(#77020) DeFranco válasza solfilo (#77019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pont az lenne a lényeg, hogy a táp bírja-e illetve hogy a hűtés átörökíthető-e (értsd: a proci 3-4k, ha athlon ha phenom, ha még hűtőt is kell vennem, az plusz 2-3k minimum, nem tudom mennyiért mennek a hűtők de olcsóbban biztosan nincs, innentől meg érdekes hogy hogyan aránylanak a teljesítmények. a 95W TDP biztosan belefér, plusz 30W összesen.)

(#77021) solfilo válasza DeFranco (#77020) üzenetére


solfilo
veterán

Ez esetben inkább a Phenom topikban érdeklődj szerintem, nekem nincs vele tapasztalatom.
Azt mintha olvastam volna, hogy melegszenek a Phenom II procik, Athlon hűtője nem hiszem, hogy elég lenne.
Ami még érdekes lehet, hogy Phenomokból is van e végű proci, azok visszafogott fogyasztásúak. Phenom II X4 8xx az egy cselesen elnevezett Athlon, szóval Phenom II X4 9xx(e) procik között keresgélj.

Azonos magszám esetében is számít több játéknál, hogy Athlon II vagy Phenom II, lásd a két X2 viszonyát ph tesztjében.

solfilo

(#77022) DeFranco válasza solfilo (#77021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, elmegyek a phenom topicba.

azért ha valakinek itt támad ötlete, várom azt is :)

(#77023) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok!

i5 4690 processzor ki tudja használni a 1070-es kártyát vagy szerintetek elég a 1060?

A pisztácia kifogyott.

(#77024) ALFA


ALFA
senior tag

Miért nem jó, ha procit alaplappal párosítok?
Nem az lenne a triviális megoldás? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#77025) solfilo válasza ALFA (#77024) üzenetére


solfilo
veterán

AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz Six Core AM4 Socket Overclockable Processor​​​​​​​​​​​​​​
Gigabyte GA-AX370-Gaming K3 (rev. 1.0) Motherboard

Ha az a kérdés, így jó e, én inkább a Ryzen topikban kérdezném, ott vannak nagyon sok féle lappal tapasztalatok. Olcsóbban szokták javasolni a B350-es lapokat is, de kérdezz be oda inkább.

solfilo

(#77026) palfitom válasza ALFA (#77024) üzenetére


palfitom
félisten

Már kaptál ajánlást, nem is egyszer.
Asrock AB350(M) PRO4 vagy Asus Prime B350-PLUS lenne az optimális.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77027) sollahp válasza Hannibhál (#77016) üzenetére


sollahp
csendes tag

Meggyőztél, köszönöm a segítséget.

(#77028) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

Egy 3570K-nak mi a 8. generációs kb megfelelője? i3-8100 ekkorát ugrott volna hogy majdnem egy szinten vannak? :F

[ Szerkesztve ]

(#77029) palfitom válasza XP NINJA (#77028) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyjából igen. (A 8350K már jóval erősebb.)
A neve (i3) ne zavarjon/tévesszen meg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77030) infekt007


infekt007
csendes tag

Sziasztok bocsi ha offolok, egy új proci vásárlásán gondolkdom, a típus lényegtelen szerintem AMD lesz. egy kardinális kérdéssel fordulnék hozzátok, az oldal specifikációjában 220W fogyasztást ír ezt folyamatosan felveszi, vagy a terhelés függvényében emeli az energiaszükségletét ? Továbbá bővíteném a gépet egy 1050 ti oc 4Gb káryával ahol a specben 300 W teljesítmény kell neki, Szóvl ezeket az értékeket minden körülmények között felveszik ? Egy ilyen párosításhoz milyen tápot javasolnátok elérhető áron ? Köszönöm a válaszotokat

(#77031) palfitom válasza infekt007 (#77030) üzenetére


palfitom
félisten

Ezekkel a számokkal valami nem stimmel.
Mi a pontos típusa a procinak és a VGA-nak? Nincs olyan 1050Ti ami 300W-ot kívánna...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77032) Hannibhál válasza infekt007 (#77030) üzenetére


Hannibhál
őstag

fx 9590et ne vegyél, nem folyamatosan veszi fel ez a maximális érték alap beállításokkal, a gtx 1050 ti pedig 75w fogyasztású csak a javasolt táp hozzá 300W-os, ami a teljes rendszerhez kell, de 220W-os cpu mellé minimum egy minőségibb 500as dukálna(de ne vegyél fx9xxx-et inkább egy 8350/8370E-t sokkal jobbak s kevesebbet esznek)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77033) solfilo válasza infekt007 (#77030) üzenetére


solfilo
veterán

Ez gondolom FX-9370 vagy FX-9590 lenne. Nem veszik fel folyton a 220W-ot, ez csak a TDP keretük. De ettől függetlenül nem javasolt ezeket megvásárolni, inkább Intel 8. generációra vagy AMD Ryzenre építkeznék. Jóval kisebb fogyasztással is nagyobb teljesítményt nyújtanak a fenti FX-eknél.

Tápot a tápos fórumban kérdezd.

mod: ja látom jól lemaradtam. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#77034) infekt007


infekt007
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, a kiszemelt VGA a következő : https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-GTX1050TI-O4G-V2/

-a CPU: https://www.pcx.hu/amd-fx-9590-fd9590fhhkwof-processzor-033304

Intelre semmiféleképpen nem szeretnék váltani, szemeztem velük, de nekem elérhetetlen áron van egy i7, illetve utána cserélhetnék alaplapot is meg perze van benne némi elfogultság is és morális kérdés :D. igy a mostani FM4+ foglalatú ascrock 970 extreme 3 alaplapomat szeretném megtartani és upgradelni.

(#77035) palfitom válasza infekt007 (#77034) üzenetére


palfitom
félisten

Ahogy kollégáim írták, 9590-et ne vegyél (főleg ne 44k-ért...)

Táp: FSP Hexa+ 500W ~13k / FSP Hyper M 500W ~16k / Corsair CX550M ~21k / be quiet! Pure Power 10 CM 500W ~24k / Seasonic S12II 520W ~17k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77036) SP4C3 válasza infekt007 (#77030) üzenetére


SP4C3
veterán

TDP =/= Power Consumption (fogyasztás)
220W csak a hő amit lead teljes terhelés alatt (ez őrült magas)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#77037) infekt007


infekt007
csendes tag

Tudnál nekem javasolni egy megfelelően erős procit ezen kivül fm4 foglalatba ?

(#77038) palfitom válasza infekt007 (#77037) üzenetére


palfitom
félisten

(#77032) Hannibhál :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77039) L.Szabi


L.Szabi
tag

Üdv!

i5-8400 nagy váltás lenne 4690-ről? A turbo boost pontosan mit jelent, magától megy fel ennyire, ha terhelem?

A pisztácia kifogyott.

(#77040) solfilo válasza infekt007 (#77037) üzenetére


solfilo
veterán

AM3+, FM2+ vagy AM4-be van most proci AMD-nél, előbbi kettő DDR3-as, utóbbi DDR4-es RAM-okat kezel.

(#77039) L.Szabi: 6 mag vs 4 mag. Igen, turbózza magát a proci, ha adottak a feltételek, hogy minél előbb végezzen a feladattal.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#77041) Grave_444 válasza L.Szabi (#77039) üzenetére


Grave_444
nagyúr

8400 mellé mehet az 1070.

(#77042) zsintai1987


zsintai1987
tag

Üdv! kaptam egy rx 560-as videókártyát. Kérdésem az lenne, hogy az fx 8320, mellette egy ddr3 1333MHz kihajtja a kártyát? vagy jobban járok, ha veszek egy ryzen 5 1600-at ddr4es memóriával.
Játékra és játék streaming-re kell.

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#77043) Hannibhál válasza zsintai1987 (#77042) üzenetére


Hannibhál
őstag

ahhoz a kártyához még elég, húzással 1060asig is elmehetsz de ha nem akkor jó páros lesz az rx560-al

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77044) ALFA válasza solfilo (#77025) üzenetére


ALFA
senior tag

Köszönöm.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#77045) ALFA válasza palfitom (#77026) üzenetére


ALFA
senior tag

Na igen, de ha egyszer most ez jött szembe velem...

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#77046) palfitom válasza ALFA (#77045) üzenetére


palfitom
félisten

Értem.
Asrock és Asus vonalon érdemes maradni Ryzen esetén.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#77047) csocs válasza L.Szabi (#77039) üzenetére


csocs
tag

Hol találtál ilyen procit? :)

(#77048) Thez93


Thez93
csendes tag

Sziasztok!

Egy új gép összerakása előtt állok. Jelenleg a keret elég szűkös, de a későbbiek során szeretném fejleszteni a gépet ezért is Ryzenben vagy 1151-es Intelben gondolkozom.

Felhasználás:
Normál otthoni felhasználás(internet, PS, film nézés hasonlóak) + játékok.
Nyilván ezektől a prociktól csodát nem várok, de jó lenne, ha FPS játékokat tudnék játszani(tesztek alapján vinniük is kellene). Például: CS:GO, PUBG.

Nagyjából 30-40 ezer a keret amit most processzorra szánnék viszont mindenképp olyan konfig kellene amit tudok 1-1,5 év múlva fejleszteni.
Én ezeket a procikat találtam, de természetesen más javaslatot is szívesen fogadok, ami az elvárásoknak megfelel.

A gép többi alkatrészét tekintve amire gondoltam:
VGA: 1050TI
8 giga ram (nyilván később ez is bővíthető)
Valamint számításaim szerint egy 500W-s normális táp ezekhez elegendő még akár kisebb fejlesztéssel is.
Házat tekintve 2 vagy 3 ventis jó hűtésű

(#77049) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
A Skylake procikat 2020 után is lehet majd használni Win7-tel? Vagy miután lejár a Win7 frissítési támogatás, akkor utána már a Skylake-et sem engedik Win7-tel telepíteni, mint a mostani újabbakat?

(#77050) Feketelaszlo válasza Kal-El (#77049) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nincs összefüggés - tehát ugyanúgy tudod majd használni a Skylaket is, mint minden előtte megjelent processzort, s ugyanúgy nem fog rá (hivatalos Microsoft) frissítés érkezni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.