Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) Ciccuka válasza VirsLee (#83150) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor igazából úgy értelmezem, hogy nem érdemes elkapkodni. Mikor jöhetnek az új (olcsóbb kategóriás) processzorok idén?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83152) Lorden válasza Ciccuka (#83151) üzenetére


Lorden
senior tag

Mire kell a cpu? Ha nem lesz játék ott az athlon200ge jóval olcsóbban.
Ha meg lesz játék is és maradnál 30k környékén akkor az 1400-as Ryzen 34-35kért, ezerszer inkább az, mint valamelyik Dual-Core hasonló áron.
Ha meg már van alaplapod akkor i3-8100 alá ne menj.

(#83153) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az FX-8350-nek mi az ajánlott hőmérséklete?Bitfenix Nova (nem ablakos verzió),Asrock 970 Pro3 R2.0,4*4GB 1600MHz DDR3 memória AMD,Nbase 650W-t táppegység. Két fajta hűtővel próbálkoztam az egyik COOLER MASTER HYPER 212 EVO a másik cooler master liquid 120 lite az utóbbinak xar a gyári hűtő ventije így annak a helyére került egy akasa viper 12CM-s hűtő vmint uyan ebből kettő a ház elejébe és akármit csináltam teljes terhelésen az RX560 hőmérsékletével volt paliban az az 70-71 fokon. Engem ezért is idegesít ez mert ilyenkor csúcson járnak a ventik és marha hangos a gép.Köszönöm szépen a válaszokat előre is

(#83154) Ciccuka válasza Lorden (#83152) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem rossz ezek a tesztek szerint, de valahogy mégsem ezt keresem.
Athlon 200GE: az AMD végre visszacsapott a belépőszinten is
AMD Athlon 200GE 3.2 GHz Review

Lényeg, hogy legyen azért valami alapteljesítménye és idle és net közben a lehető legkevesebbet fogyasszon. Az Intel cpu-k ára jelenleg nem annyira kedvezőek, viszont egész tűrhető alaplapok vannak hozzájuk most. GTX 1060 3GB/GTX1660 Ti-hez lenne használva. Lehet érdemes lenne megvárni az idei AMD és Intel felhozatalt is.

i5-8500T van még talán elfogadható árban most (46k), az i7-8700T már sajnos drágább valamivel (67k). Ezek talán kibírnának 3-4 évet. Teszteket viszont nemigen találtam ezekről.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83155) thomasvold válasza Ciccuka (#83154) üzenetére


thomasvold
őstag

A T-s processzorok csökkentett órajelű processzorok. Nem biztos, hogy jó választás hosszú távra.

[ Szerkesztve ]

(#83156) Ciccuka válasza thomasvold (#83155) üzenetére


Ciccuka
veterán

Intel T-series: Power-optimized lifestyle

T is similar to U in the regard that it signifies that a CPU is optimized for power-efficiency, but still consumes more power than the U-designated models.

Mint már írtam inkább a fogyasztás/teljesítmény arány a lényegesebb, na meg, hogy mennyiből. Ilyen marketing, hogy pl. nem hajtja majd ki maximálisan a vga-t az nem érdekelt sose. Jelenleg Phenom II X4 teljesítménye is elegendő, csak a magas fogyasztása zavar. Feleennyit is fogyaszthatna a rendszer (netezés esetén kb. 100W alulfeszelve monitorral). A monitor ebből 20/max25W, vga TDP 120W.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83157) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83156) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát,ha nem érdekel,hogy kihajcsae, akkor miért számolsz 1660Ti-vel?
Mai viszonyokba erős kártya,ha nem kell a teljesítménye minek veszed meg?
Akkor ott egy lowprofil 1050-Ti és egy T-s Intel és boldogság van.

(#83158) Ciccuka válasza Ciccuka (#83156) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az Intel processzorok és jelöléseik, avagy mi mit jelent
T – gyengébb, kevesebbet fogyasztó asztali processzor

Azon is elgondolkodtam, hogy most egy olcsó alaplap plusz hozzá használt processzor (Celeron G3930 5k). Később pedig igény esetén lehetne váltani egy erősebbre (egy akkor aktuális jobb vételre).

i5-8500T vs i7-8700T
(kb. 26% lehet a különbség köztük teljesítményben átlagosan)

SECTORnooB GTX1060 3GB-ról indulunk eleve (egyébként a 1050 Ti az nagyon nem volt szimpatikus).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83159) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83158) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az AMD vonalon bármit undervoltolsz és underklokkolsz ugyan úgy, akár 1200-2700 ig, ha kell az erő akkor meg megdörzsölöd a lámpást ennyi.
Így ha kell, akkor kihajcsa, ha nem kell akkor meg falióra.

[ Szerkesztve ]

(#83160) Ciccuka válasza SECTORnooB (#83159) üzenetére


Ciccuka
veterán

Intel-nél is lehetséges az undervolting nem?

Intel Extreme Tuning Utility (XTU) Undervolting Guide
Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU)

i3-8350K processzor is támogatva van. Ez a cpu most eléggé sláger, de elég drága mivel csak 4 magos (53k), teljesítménye se túl meggyőző a teszt szerint:

Intel Core i3-8350K 4.0 GHz Review

Azt állítottam meg, hogy Intel-hez olcsóbb az alaplap ugyan, viszont a cpu túlárazott, AMD-nél az alaplap drágább, de a processzor van kedvezőbb árban jelenleg belépőszinten. Intel-nél a s1150-hez van olcsó használt alaplap és cpu is csak az már idősödő generáció.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83161) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83160) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azért ajánlottam az AMD-t mert mindegyik szorzózár mentes így kényedre, kedvedre kihozhatod belőle a maximumot, jelentsen ez teljesítménybeli vagy akár fogyasztásbeli előnyt.
Intelnek most nincs slágerterméke, mindegyik drága a teljesítményéhez képest.
53 ezer forintért 6 magos 12 szálas processzort kaphatsz a másik oldalról 4.2Ghz-s és továbbfejleszthetőségi potenciállal.
Ha kell 35-45W-n 2Ghz-n duruzsol,ha kell akkor meg 4.2Ghz-n lő be mindenkit BFV-ben.
Ryzen fronton mindenki forrasztva van,tehát a hőátadás frontján elég domináns, így az optimálisabb hűthetőségének számtalan előnyét élvezheted.

"AMD-nél az alaplap drágább, de a processzor van kedvezőbb árban jelenleg belépőszinten."

When és Where?

30 ezer forintos alaplapokba teheted a 8 fejű sárkányt is akár....
Huszonezer forintos alaplapot megvásárolod és jóság bőség és boldogság generációkon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#83162) Ciccuka válasza SECTORnooB (#83161) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nagyrészt passzív hűtésű, extra halk gép a cél (cpu + gpu hűtő, tápegység már megvan). mATX méret lenne a legjobb házból és alaplapból is, de ezek szintén nem olcsók jelenleg

Ha 20%-al gyorsabb, mint az aktuális gép és feleannyit fogyaszt már az elég ideiglenesen. Phenom-os gép hihetetlen, de 10 év után is használható szinten van (3,5 évenkénti vga cserével). Nem igazán van használva játékra, de pl. a GTAV FHD-ben High beállításokkal simán ment ~50 fps-el.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83163) SECTORnooB válasza Ciccuka (#83162) üzenetére


SECTORnooB
addikt

25 mátyás körül Msi B450 BAZOOKA és társai várnak téged mATX formátumba, ugyan itt, nem a házakkal foglalkozunk,de 12 mátyás körül CM Masterbox Lite vihető, ami szép is és praktikus is.
Miért gondolkodnál ideiglenesbe,ha ezt mind megtudod oldani költséghatékonyan és egy úton jövőbe tekintve.
Én ennyit tudtam segíteni, neked kell eldönteni mit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#83164) Razor18 válasza ChrystianHUN (#83141) üzenetére


Razor18
tag

(#83165) kolopele válasza SECTORnooB (#83161) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért már egy 8400 - as sem drága:
[link]

(#83166) hokuszpk válasza Ciccuka (#83156) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

itt az R7-1700 45W cTdpre korlatozva feszbol offsettel -0.1V -t leszedve. Mindan mas auton.
a Cpu Core Powert figyeld.
IBTvel :

bongeszes :

a 2xxx elvileg ennel jobb ertekeket hoz, mondjuk a 2600 csak hat maggal fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83167) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, procit keres a haverom: uj, az egesz gepre van vga nelkul kb 100-120ezer, fullhd gamingre kellene (multi, apex, bf1, pubg, fortnite, hots)
Milyen belepo szintu proci javasolt, ami azert nemlesz nagy gond, es van hozza olcso alaplap. Jolenne ha a gyari hutovel ellene, es nemkellene arra is kolteni.

[ Szerkesztve ]

(#83168) VirsLee válasza Peddy789 (#83167) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Kicsit pontosítsd légy szíves. Mit jelent, hogy az egész gépre van? Ház, táp, billentyűzet, egér, monitor is férjen bele?

(#83169) Peddy789 válasza VirsLee (#83168) üzenetére


Peddy789
őstag

a 120k kb a provi alaplap ram táp, gépház. kicsit rugalmas az ár.
a lenyeg hogy melyik az elso proci ami mar elfogadhato?

ryzen 3 1300x?

(#83170) Lorden válasza Peddy789 (#83169) üzenetére


Lorden
senior tag

Az vagy az 1400-as, használható alaplapok vannak 23-25-től, 2x8Gb 3000mhz ram kb 33-34,maradékból meg a többi.

(#83171) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy mire lenne érdemes lecserélni az I5-7500 CPU-mat. MSI B250M Mortar a lap és Vega56 az új GPU, ami miatt fejleszteni szeretném a procit. A lapot nem szeretném cserélni, ha egy mód van rá.
A gép főleg single player játékra van használva jelenleg 1080p-ben, de van rá esély, hogy a nem túl távoli jövőben fejlesztek itt is 1440p-re. Nem igénylem a 100+ FPS-t, nekem elég a fix 60 is.
Nem ismerem az árakat, de jó lenne ha 50-60e forintba beleférne a csere.
Főleg új érdekel, de a használttól sem feltétlenül zárkózom el.
Remélem nem hagytam ki semmit. :)

Köszönöm :R

(#83172) Zicokuka válasza Sadol89 (#83171) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Egy 7700-as I7 lehet opció,ott azért elég jó többletet nyernél.

(#83173) palfitom válasza Sadol89 (#83171) üzenetére


palfitom
félisten

A, használt 6700 / 6700K / 7700 az apróról. (igen, K-s is mehet, mert alapból magasabb az órajele, mint a simáé)
B, 1151 v2-re váltás i5-8400-zal (6 magos, és all-core turboja 3,8GHz)
C, AM4-re váltás R5 2600-zal (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes)
Az A verzió a legegyszerűbben kivitelezhető, ám tovább fejleszteni nem fogod tudni.
A B és C verziókban később még lehet fejleszteni, ha normális alaplapot veszel.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83174) Peddy789 válasza Lorden (#83170) üzenetére


Peddy789
őstag

A 2200g nem jobb? ahogy nezem ugyanaz arban es ez az utod?

(#83175) Sadol89 válasza palfitom (#83173) üzenetére


Sadol89
csendes tag

Zicokuka és palfitom

Köszönöm a válaszokat!
Valószínű az "A" megoldás lesz, majd monitorozom az árakat. :)

(#83176) BerserkGuts válasza Peddy789 (#83174) üzenetére


BerserkGuts
őstag

G-nek nincs értelme ha nem használod az IGP-t.(Vega11-et)

Szerintem vegyél egy 1200-ast és egy jó hűtőt mert simán kijön az árból nem?

Az 1400-as 35.000ft volna és csak egy gyenge hűtőt kapsz hozzá Wraith Stealth amivel nem lehet OCz-ni és így magonként gyenge lesz a teljesítménye.


1200-as 24.000ft+ egy rendes torony hűtőt is tudnál venni a többi pénzből 4500ft-tól már lehet kapni pl:Gammax 200t

Ugyan az a teljesítmény ha 3.9GHz-re húzod.
A +4szál virtuális szál meg nem ér semmit kenheted a hajadra.
hacsak nem 2080ti-vel akarod használni mer akkor kapaszkodj meg +10fps-t nyerhetsz vele.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83177) Peddy789 válasza BerserkGuts (#83176) üzenetére


Peddy789
őstag

Hm koszi az infot, utanolvasva valoban nincs ertelme a G-s verzionak ha adott az rx480.

Azomban nezegetve a jatek teszteket, eleg rosznak tunnek a dolgok, meg a stabil 50fps sincs meg sok helyen fullhdba.

Azert egy low/medium grafikan jolenne ha vinne akadas nelkul mai jatekokat, azthiszem ez elvarhato.

Mi lenne a kovetkezo lepcso amivel ez mar megvan?

Ryzen 5 1600x BOX - 43k huf

Ehhez olyan 6-7 ezer korul valami basic hutovel mar meglennek?
Es akkor remelhetoleg az elkovetkezo par evre megvan a proci.

(#83178) Zicokuka válasza Peddy789 (#83177) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Inkább 2600,igaz drágább de jobb is.

(#83179) VGNGR válasza Ciccuka (#83162) üzenetére


VGNGR
senior tag

Az Intel CPU-k kb. hat generáció óta nagyon okosan bánnak az energiával mindenféle bűvészkedés/undervolt/bios baszkurálás nélkül is, ha nem kell a kraft, szépen visszaveszi az órajelet és kb. termeli az áramot, ha meg kell, akkor felboostol és "kihajcsa". Én biztos nem szarakodnék T-s, meg U-s CPU-kkal.

(#83180) palfitom válasza Peddy789 (#83177) üzenetére


palfitom
félisten

43k + a 6-7k-s hűtő, és megérkeztél az R5 2600-hoz (~50k), aminek használható a gyári hűtője.
Árban, és erőben kb. ugyanott vagy, de a 2600-nak jobb a ram-kompatibilitása, és egy jobb hűtővel még tuningolható is.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83181) BerserkGuts válasza Peddy789 (#83177) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Szerintem 3.9GHz-re húzott 1200-es is tudja hozni a med-low szintet igaz ha a jövőre is gondol az ember nem spórolja le azt a +25.000ft-ot és vesz egy 2600-at.

Bár én teszteltem alapon hagyod akkor a 2600 se erőlteti magát meg 3.7-3.8GHz-es magonkénti órajelével kb ugyan azt az fps-eket hozza mint egy 1200-as 3.9GHz-en Battlefield 64-fős multiban:

Egy 1050GTX-el néztem.

25 körüli a 0.1% fps ami azt jelzi ritkán van kiugró fps és szaggatás*
35 az 1% fps ami kiváló.

Ezt lehet feltúrbózni ha 2600-al de tuningolod 4.1GHz-en nálam ennyit bír 4.2GHz-en kifagy pedig egy X-est behoznék akkor :D .

0.1% fps akkor 30 körül lesz
ránc mentes diagramm a BFV-ben : perfoverlay.drawgraph 1

1% fps 40 körül marad :DDD

Az átlag fps-t fölösleges nézni mert az nem jelent semmit attól még laggolhat a játék.

pl: rosszult tuningolt cpu-nál a túlhajtás miatt mikor ryzen masterrel csináltam végig shutteringelt szaggatott a játék de az átlag fps szépen mutatott még az 1%-os se mutatta ki hogy baj van.

Ezért jó ez a diagramm Battlefield szériában
vagy msi afterburnerrel nézni hogy mennyi a 0.1% fps.

Fontos dolog hogy szubjektív, egyéntől függ hogy kinek hol van az az érzete hogy már akadozós a játék van aki észre se veszi :D

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83182) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, decemberben úgy döntöttem, hogy kimaxolom a 1150-es alapomat, vettem itt aprón egy 4770K-t (45 ért nem volt olcsó, de olcsóbb mint az új platform gondoltam) meg + 8GB-t a meglévő mellé.

Viszont ezek a Ryzenek így felkeltették az érdeklődésemet, pl. ez a 2600-os igazából nem lenne sokkal drágább lappal, meg rammal, ha a 1150-et eladnám. Azonkívül, hogy új lenne minden, + 2 mag + 4 szál, valamivel gyorsabb ram, van értelme vagy ennél sokkal jobb Ryzenre lenne érdemes váltani?

Pl. ebben a tesztben a 4790 még most is jól áll:

[link]

Esetleg van valahol egy performance chart, hogy pl, az egyes i7-es generációk között százalékban mennyi a különbség?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83183) SECTORnooB válasza BerserkGuts (#83181) üzenetére


SECTORnooB
addikt

1050Ti-vel lehet, nálam 85%-on is szokott pörögni a 2600X
Te full Gpu limitbe vagy, azért nincs differencia a két CPU között.
Ha már egy erősebb Gpu-val nyomnád más lenne a leányzó fekvése.

(#83184) Zicokuka válasza Floyd80 (#83182) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ugyanezt lėptem meg, csak Xeon Haswellről. Játszani még mindig inkább gpu, bár min fps is nőt. Ha viszont munka pl, videó vágás stb ott szėpen kifejezve romjaira veri a haswellt. Bár nekem azért nem 10 ezressel volt feláras ez a buli, igaz kėrhettem volna többet :)

[ Szerkesztve ]

(#83185) Floyd80 válasza Zicokuka (#83184) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, hát szerintem cserélek (persze attól függ a 1150-es alapot mennyiért viszik el). Milyen chipsetes lapot ajánlasz hozzá? 450, 350 ezeket nem nagyon követtem. Sima otthoni felhasználás, játék a legnagyobb terhelés.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83186) Zicokuka válasza Floyd80 (#83185) üzenetére


Zicokuka
senior tag

450,itt legalább a tuning is játszik,na meg gyaníthatóan a kövi Ryzent is támogatni fogja.

(#83187) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)
NAS/kisirodai szerver
2. Pontos konfigurációd leírása (alaplap, videókártya, táp stb.) /vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve/
microATX lap (CPU-hoz lesz választva, ahogy a táp is)
3. Mennyi pénzt szánsz rá?
30 ezer alatt jó lenne kihozni
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
új
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
Lehetséges, de az üresjárati fogyasztást szeretném minimalizálni.

Fog futni pár virtuális gép, tehát fontos a több mag, de túl nagy igénybevétel nem valószínű. Idővel fejleszteni fogok 2,5 vagy 10GbE-re, ez talán számíthat. Viszont SSD nem lesz benne, csak HDD RAID1. AES256 utasításkészlet kéne, bár szerintem ez ma már adott. Ahogy írtam, fontosnak tartom, hogy ne egyen túl sokat üresjáratban.
Én Ryzen 3-ban gondolkodom, de meggyőzhető vagyok Intel irányában is.

(#83188) palfitom válasza kelna91 (#83187) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Valós 4 magjával 30k alatti áron a Ryzen 2200G ajánlott.
Intel oldalon az i3-8100 lenne hasonlóan 4 magos, de az ára 38k fölött van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83189) Zicokuka válasza kelna91 (#83187) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Meg adtad magadnak a választ :) Nasnak nekem jó kis brazos van omv-vél, de hát neked az igėny is több :) Esetleg feszkókal is lehet játszani stb. Bár nem tudom egy Pentium hogy birkózik meg ezekkel a dolgokkal, de árban sztem hasonló story jönne ki.

[ Szerkesztve ]

(#83190) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi paraméterek mentén kérném a segítségeteket:

Szeretném növelni a teljesítményt a konfigom megújítása által. Most egy i5-4690 processzor szolgál a gépben, 16 Gb RAM mellett.
A gépet komolyabban terhelő alkalmazások mind a zeneszerkesztéshez köthetőek: Cubase, virtuális hangszerek, effektek több sávon, stb. Bizony előfordul, hogy egy komolyabb projektben a 4690-es roskadozik, már érezhető egy limit, ami fölött nem is érdemes próbálkozni. Utánanézve a dolgoknak azt szűrtem le, hogy a zeneszerkesztők elsősorban a működési frekvencia növeléséből profitálnak, a magok száma a sávok kezelésével összefügg ugyan, de 6 mag fölött gyakorlatilag nincs érzékelhető benefit a további növelésben.
Hajlandó vagyok platformot is váltani AMD-re, ha az tűnik ésszerűnek.
Árban számomra az ötjegyű összegek jöhetnek szóba... :) Persze nem hátrány, ha ezen belül minél alacsonyabb ez a szám.
Tuningot illetően: ha lehet, szeretném elkerülni, az üzembiztonság fontos szempont, és nem is értek hozzá igazán. Persze kiderülhet, hogy nem nagy cucc a dolog és lehet találni biztonságos működési tartományt, ez esetben nem zárom ki az alkalmazását.

És egy alkérdés, ha nem tartozik ide, akkor hagyjátok figyelmen kívül: a Cubase maga 32 bites, ami 64-es Win 10-en fut. Így jól sejtem-e, hogy csak 4 Gb memóriát tud megcímezni a program? Érdemes-e ezt 64 bitesre cserélni (nem kis összeg, két jobb proci ára) a jobb teljesítmény érdekében?

Köszi előre is minden segítséget.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#83191) ribizly válasza Litván Zongora (#83190) üzenetére


ribizly
veterán

Én lőnék először egy i7-4770k-t apróról.
A másikra nem igen van megfelelő válasz, mert szerintem nem abban jelentkezik a 32bit-es alkalmazás limitációja, de lehet. A gyártó viszont biztosan megmondja.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83192) Litván Zongora válasza ribizly (#83191) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Ekkora különség van a 4690 és a 4770k között, hogy érdemes váltani rá egy új helyett?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#83193) ribizly válasza Litván Zongora (#83192) üzenetére


ribizly
veterán

Ha tényleg a thread szám számít, akkor ez egy jó ár/érték arányú lépés. +2MB cache, +4 thread, OC.
Egyébként meg 2nd gen Ryzen vagy i5-8600.
Bytheway nincs ajánlott CPU a szoftverhez?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83194) Litván Zongora válasza ribizly (#83193) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Elég szűkszavúak, ilyen jellegű support gyakorlatilag nincs.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#83195) Floyd80 válasza Litván Zongora (#83192) üzenetére


Floyd80
addikt

Én szívesem eladnám a 4770k-t...de csak lappal és rammal együtt :) De tényleg más kategória, mint a Haswell i5, csak játékról tudok hirtelen nyilatkozni, de pl. a Kingdom Come, ami elég rosszul van optimalizálva persze, kinyírta a 4460-at 100%-on volt minden mag, szál, belaggolt, 4770-tel a terhelés 70-80 százalékra ment le és nincs szaggatás.

Illetve jön a Ryzen 3X sorozat, tegnap még gondolkodtam a mostani cserén, de lehet megvárom a nyarat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83196) ribizly válasza Floyd80 (#83195) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. Nekem anno az i5-3570k@4.0 után az i7-3770k@4.2-nél volt hasonló élményem. Az i7-6800k@4.0 egy más kategória már természetesen.:U De én is kíváncsi vagyok most mit virít AMD.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#83197) Zicokuka válasza Floyd80 (#83195) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Haswell I5 meg I7 között is érezhető a különbség,nem hittem egy egy haswell I7 és Ryzen 2600 között is érzékelhető,pláne ha nem csak játékkal van dolgoztatva,enkodólás stb..-kben durván elveri az öreget a Ryzsa :D Játékok alatt mivel multizok is,inkább a minimum fps-ek nőtek meg.Mondjuk azért ár/teljesítményben egy haswell I7 félkonfig még mindig jó,mert azért annyiből nem hozod ki a 2600-ast,kokány lapot meg nem rakunk alá :D

(#83198) BerserkGuts válasza Zicokuka (#83197) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Azért neked se lehet valami jó prémium alaplap ha csak 4.0 GHz-ig bírta?

4.2GHz a prémium alaplap

átlagos b350, 450 csak 4.1GHz-et bír vagy ennyit se :F

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83199) BerserkGuts válasza SECTORnooB (#83183) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ezt ki kell majd deríteni srácok mennyi az annyi engem nagyon érdekel mert olyan mítosznak tűnik ez a dolog amit jó volna lerombolni :DDD
Vagy legalább behatárolni mennyi az annyi mennyire számít és hol:melyik kártyától.
Majd utána járok egy jobb kártyával.

Csak még filózom 1660ti vagy 2060 vagy jövendő 2050/1550 (vagy mi lesz a neve) a jobb választás ár/érték arányban.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83200) Zicokuka válasza BerserkGuts (#83198) üzenetére


Zicokuka
senior tag

4,2-t megy ez is,csak bírd hűteni :D Amúgy valahol itt is van ezeknek a procik végei.Oké van yt vidi nitrogénnel 4,5-t toltak :D Amúgy elenyésző fps többletet jelent.

De ez is csak egy átlagos 450-es deszka MSI 450 Gaming Plus,de 100Mhz-ért nem biztos megéri lapot váltani :D Bár tervben van a gyerekvíz is :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.