Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Qru válasza milomi (#18994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratulálok, sikerült egy csomó pénzért egy gyengébb gépet összeraknod mint ami volt. :( :D

VGA jobb azért van ekkora gyorsulásod. Minimum grafon kis felbontáson kellet volna nézned a két gép teljesítményét ha procilimtesen szeretted volna megnézni. Így csak a vga-k közti különbség látszik.

#nincsbennetarcsi

(#19002) vzsryl válasza Qru (#19001) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Deneb gyorsabb, mint a Kentsfield. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19003) Bcarter


Bcarter
csendes tag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene.

Procit vennék de nemtudom ledönteni melyik lenne az ideálisabb megoldás.

A "régi" LGA775 Q9400 avagy az "új" talán nem hal meg jövőre és még gyártyák így fejleszthető 1156os Core i5-650?

Avagy felejtsem el az egészet és eszméletlen drágán ugorjak neki valamelyik i7-es nyavajának? Bár ezt nem szeretném.

A gép "általános játék" és egyéb dolgokra készül.

A gyors választ előre is köszönöm.

Carter

(#19004) vzsryl válasza Bcarter (#19003) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

AMD AM3? Egyszerűen nem tudok jó ár/érték arányú és fejleszthető Intel-t ajánlani.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19005) Bcarter válasza vzsryl (#19004) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Valamilyen szédületes oknál fogva írtózom az AMD prociktól... ennek köze lehet az ősidős barton magos CPUk hírtelen halálának is persze, amiből kettő is feladta a harcot... meg volt még pár másik is. Azóta inkább a "fejleszthetetlen" I procikat válogatom pedig tisztában vagyok vele hogy drááááááága.

Carter

[ Szerkesztve ]

(#19006) VaniliásRönk válasza Bcarter (#19005) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Na erről mesélj légyszíves, mert még a végén kiderül, hogy Isten kegyeltje vagyok, amiért nem döglött meg a Bartonom anno. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19007) Bcarter válasza VaniliásRönk (#19006) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Félreértés ne essék. Imádtam mindkét Barton magos procit csak amikor a második is feladta a harcot lévén a proci és a hűtő közötti hőátviteli felület kb. a kisujjad körmének a mérete volt (óriáskezű olvasóinkra ez nem vonatkozik) kevés volt egy rendesen meghajtott 2.5ös Bartonnak. Az első halála után még garanciálisan kicserélték mert hálaégnek nem látszódott rajta égési nyom. Ellenben mikor a cseredarab is beadta a dolgot egy melegebb nyári napon akkor elis ment szegénytől a kedvem.

Carter

(#19008) Bcarter válasza vzsryl (#19004) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Mond melyiket ajánlanád az AM3asok közül és miért? A procira szánt keretem olyan 150 font körül van, forintban kb. 45k. A beszerzés helyét csak privátban nemakarok senkit reklámozni. De gondolom a pénznemből már sejthető, hogy nem otthon vagyok :D

Carter

(#19009) VaniliásRönk válasza Bcarter (#19007) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én sem sajnáltam tőle a feszt (ellenben figyeltem rá, hogy terhelés alatt se menjen 65°C fölé nyári melegben sem), szóval nagyon úgy tűnik, hogy szó szerint megsütötted, erről azt hiszem rajtad kívül senki sem tehet.

#19010: :DDD Alapfeszen megsült... na ezt nem fogom megenni. :N

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19010) Bcarter válasza VaniliásRönk (#19009) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Maradjunk annyiban, hogy nem állt szándékomban megsütni és mivel nem is "tuningoltam" tehát alapfeszen ment nem is szabadott volna neki. De ez egy másik sztori. Most inkább az "új áldozat" kiválasztásában kellene egy kis help. 3 éve nem dolgoztam gépekkel így ismereteim megfakultak.

Carter

(#19011) Viper26


Viper26
nagyúr

Jelenleg egy Athlon X2 5600+ amit használok, nem tudom abit KN9 Ultra lapba mi a legjobb ami belemegy.Ötlet esetleg? :)

Pixel 7 | FR955

(#19012) csabika0001


csabika0001
senior tag

Gondoltam ide is írok egyet

Sziasztok
Van egy kis configom Intel P4 HT 550 es prescott magos 3,4 Ghz
4gb ddr800mhz kingston Hyper x ramok
hd4850 512 vga
és egy Gigabyte G31M ES2L alaplap.
Ahogy számítottam rá CPU limites gép de ennyire tellett.
A procin kellene kicsit húzni sokat számít így első ránézésre pl ha kikapcsolom a kaspersy-t 10-20 Fps el jobban mennek a játékok.
Ezt szeretném fokozni egy kicsit még FSB piszkálgattam ugy hogy 3,8GHz ig mentem el be is idítottam a gépet everest stabilitás teszt szépen fut. Melegedéssel nincsen gond 55-57 foknál magasabra nem megy a hőmérséklet.
Az alaplapban rengeteg tuninglehetőség található szóval ez mind szép is jó.
De van egy kis gond ami miatt gyorsan visszakoztam és csak a 3,8 ghz vette észre a rádió miatt
A proci fura hangokat ad mintha sipákolna vagy nem is tudom én mint amikor a kondenzátor fegyverzete pici hangokat ad.
Arra gondoltam nem e kevés neki a feszültség de ahoz nem mertem nyúlni mert tapasztalatlan vagyok.
Írjatok ilyenkor mi a teendő vagy hagyjam az egészet semmi értelme??
Azt ne írjátok vegyek ujj procit egyelőre nincsen miből.

(#19013) VaniliásRönk válasza Viper26 (#19011) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abba nem tudsz AM3-as CPU-t tenni, a legjobb amit beletolhatsz egy X2 6400+, de nem látom semmi értelmét, ennyi gyorsulást az "FSB" 225MHz-re emelésével is elérhetsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19014) Qru válasza vzsryl (#19002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kenheted a hajadra a Deneb nyúlfarknyi tuniggal elért előnyét ha 1GB ramod van a másik alatt meg 4 volt. ;)

#nincsbennetarcsi

(#19015) VaniliásRönk válasza csabika0001 (#19012) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

P4 mellé a HD4850 a legnagyobb hülyeség volt, amit el tudtál követni, miért nem felelt meg egy olcsóbb VGA, és akkor legalább egy Celeron DualCore-ra futotta volna, annál ez is jobb lenne. Ezzel így semmit sem tudsz kezdeni, amíg nem pakolsz bele rendes CPU-t, addig nem fogod tudni kihasználni a VGA-t, akár egy HD3450 is lehetne a gépben, azzal sem lennél sokkal hátrébb.

Szerk.: Ráadásul 4GB RAM... :F Komolyan jobb, ha nem mondok többet.

#19016 vzsryl: Phenom II 550 40k? Velem van a baj? :F

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19016) vzsryl válasza Bcarter (#19008) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Phenom II 550, lehetőleg C3-as stepping ~40k.
Alaplap hozzá: Asrock M3A770DE ~16k, vagy az ehhez hasonló 140W-os TDP-vel rendelkező procikat támogató lapok. De tőlem nézegethetsz 790GX-es vagy FX-es lapot is, de 770-el is nagyon jól húzható 955, és nem tudom szükséged van-e CF-re (FX ezt nyújtja tökéletesen).
RAM: 1333Mhz CL6-CL7, 1600Mhz CL7-CL8, esetleg CL9, pl: Patriot, Kingston, Geil, Corsair stb...

(#19012) csabika0001: Brutális CPU limited van azzal a procival, ne erőltesd a húzást, mert a HD4850 még valszeg a többszörösét tudná nyújtani a jelenlegi teljesítménynek, amit egy prescott mellett sosem fog megmutatni.

(#19014) Qru: Régen próbáltam 512MB RAM-al a Deer Hunter-t XP-n, és még az is elég volt neki. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19017) Bcarter


Bcarter
csendes tag

Nézegettem az AM3as procikat amikből van is szép választék és még relative olcsóak is. (jóval mint inteles társaik) de az alaplap kínálat jelenleg igen szegényes hozzá. 5let?

Asus M4A78-E AM2+/AM3 AMD 790GX HDMI ATX AMD Motherboard ?

Ez így DDR3 memóriát jelent. Van értelme 3x2 szerelésben memóriát beletenni? Vagy csak ha X3 a proci is. ergo az összes x4 magost kizárhatom? Vagy hogy mik vogymuk?

C

(#19018) Bcarter válasza vzsryl (#19016) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Privátban küldtem egy linket szemezgess az éppen elérhető/raktáron is kapható cuccokból.

C

(#19019) csabika0001 válasza VaniliásRönk (#19015) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszi a választ.
Igen elég félreérthető hogy ilyen drága memória van benne de az sem az enyém csak kölcsönbe kaptam egy ideig csak ezt nem irtam oda.
Értem akkor mi a helyzet.
Akkor mondjátok meg ennek a kártyának milyen processzorra van szüksége hogy teljesen kihasználhassam ?

[ Szerkesztve ]

(#19020) VaniliásRönk válasza Bcarter (#19017) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez így DDR2 memóriát jelent, mivel ez egy AM2+ alaplap.
A 790GX chipsetnek nem látom értelmét, ha veszel külső VGA-t, akkor 770-es vagy 790X-es alaplapokat nézegess, ha int. VGA játszik, akkor 785G-seket, a déli híd lehet SB710 is, azzal is megy az ACC. (de ígérd meg, hogy ezt nem fogod megsütni :D)

#19019 csabika0001: Ahhoz, hogy normálisan tudd használni, legalább egy 2.5GHz-es C2D-ra lesz szükséged, vagy egy új Celeron E3000 kicsit magasabb órajelen. Az mindössze 10k.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19021) rollins válasza Bcarter (#19017) üzenetére


rollins
őstag

Ha veszel vga-t és nem kell később 2 pci-e vga slot, ez nerm lenne jó? : GIGABYTE GA-MA770T-UD3P ? Ez elbír 140W tdp cpu-val is. Ramból elég egyenlőre 2x2GB.
Mi az utolsó előtti kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

(#19022) Bcarter válasza rollins (#19021) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Leegyszerűsítem a dolgot. Jelenleg 2 alaplap közül tudok választani mivel holnaputánra kell a gép.

Ez a kérdés válasszatok:

- Asus M4A78-E AM2+/AM3 AMD 790GX HDMI ATX AMD Motherboard
- Asus M4A79T Deluxe AM3 DDR3 AMD 790FX ATX AMD Motherboard

C

(#19023) VaniliásRönk válasza Bcarter (#19022) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az első AM2+, a második meg rohadt drága, linkeld be honnan vennéd, mert kell hogy legyen ott más is. Vagy ha nem akarod a topikba küldd el privátban.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19024) Bcarter válasza VaniliásRönk (#19023) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Privát ment.

C

(#19025) rollins válasza Bcarter (#19022) üzenetére


rollins
őstag

M4A79T a ddr3 miatt venném, de ahogy elnézem.. nem olcsó

(#19026) Bcarter válasza rollins (#19025) üzenetére


Bcarter
csendes tag

146 font, 50 fonttal drágább a másiknál... plusz a hozadékos költségek a "DDR3" miatt de ha már egyszer veszek egy gépet akkor nem tervezem fél év múlva tervezni.

C

P.S.: Proci és Alaplap keret 250 font.

[ Szerkesztve ]

(#19027) rollins válasza Bcarter (#19026) üzenetére


rollins
őstag

A mai Amd Phenom II és a hozzávaló ddr3 lapok elég jók ár/érték -ben, de ilyen drága lappal elveszti ezt az előnyét. Te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#19028) csabika0001 válasza VaniliásRönk (#19023) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nah akkor konkrét leszek :D:D:D:D
Chieftech GPS 450AA 101A
Gigabyte Radeon HD4850 512
Gigabyte G31m-ES2L
4GB DDR2
szép nagy EKL hűtés chooky jóvoltából :D
nah és akkor ezt[link] venném bele akkor vinné a gépet teljes pompájában ???

(#19029) VaniliásRönk válasza csabika0001 (#19028) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha belefér akkor ez megfelel (talán 10.5x333 is összejön vele), de azért inkább válaszoljon neked valaki aki jártasabb Intel procikban, hátha van jobb vétel 16k-ig.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19030) vzsryl válasza csabika0001 (#19028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó proci, de ez jobban húzható, viszont a cache meg az E6300-ban több. Nehéz választás, de ha tuningolsz, akkor inkább a jóval olcsóbbat válaszd és bepróbálhatnál vele értelmes feszen kb. 3,5-4Ghz-et, mert az esély megvan rá.

szerk.: A lapod 340-es FSB-nél wallos, és csak a PCI freki 100Mhz fölé való emelésével tudod növelni, tehát jobb ha magasabb a proci szorzója. Ebben is az E3200 jobb, mert 12x-es a szorzója az E6300-nak meg csak 10,5x-ös.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19031) Bcarter


Bcarter
csendes tag

Nos ez mellett döntöttem, alapból a sima 900as procit néztem ki de aztán ráálmodtam még 30 fontot a dologra. Kérném véleményezni ha még nem alszotok!

Előre is köszi

Asus M4A79T Deluxe Motherboard + AMD Phenom II 955 X4 CPU + G-Skill Ripsaw 4Gb 1600Mhz Memory

A nagy kérdés: egy XFX Radeon HD 5850 1GB GDDR5 PCI-E 2.0 x 16 Graphics Card (HD585A-ZNFC) kártyával szerelve egy 500Wos PSU elég neki vagy maradjak a 650esnél?

[ Szerkesztve ]

(#19032) vzsryl válasza Bcarter (#19031) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Brutális, de ezt a lapot csak akkor vedd meg, ha a későbbiekben akarsz majd CFX-et.

szerk.: A HD5850 full terhelésen Furmark alatt max. 150W-ot eszik: [link] De játékok alatt megelészik 110W-al is.

Ehhez a konfighoz bőven elég egy minőségi 400W-os táp. Ha lesz CF, csak akkor van szükség 500-60W-ra.
Első körben a legjobb minőséget javaslom: Enermax PRO/MODU82+ 425, vagy HD5850CF-hez PRO/MODU82+ 525W. Esetleg ha tudsz vele várni ey keveset, akkor már valszeg elérhető lesz a PRO/MODU87+ 500W is 135$ ill. 150$-ért. Az utóbbiak már nagyon magas hatásfokkal üzemelnek, 80+ GOLD minősítésűek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19033) csabika0001 válasza vzsryl (#19030) üzenetére


csabika0001
senior tag

"A lapod 340-es FSB-nél wallos" - ezt magyarázd el nem értem. Elvileg 1600 as FSB támogat.
Az E6300 at nem lehet huzni olyan 3,2GHz re vagy 3GHz re?????
Az már elég vagy alapon nem elég a konfignak 2,8 on .
Hosszútávra tervezek és ha tuningolgatok lehet hogy ujból procit kell venni ez pedig benne van.
Más ez a P4 ez a régi procim. Apropó esetleg nem tudna segíteni valaki eladni ezt a aprocit?? Vagy nem kell valakinek 5-6ezerért??

[link]
Mi ez a virtualizációs technológia és hol használnám ki???

[ Szerkesztve ]

(#19034) Bcarter válasza vzsryl (#19032) üzenetére


Bcarter
csendes tag

CFX? Kicsit értelmezd most lusta vagyok rákeresni mit akar jelenteni.

C

Ha a Crossfiret jelenti akkor természetes.

[ Szerkesztve ]

(#19035) VaniliásRönk válasza csabika0001 (#19033) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

De lehet, csak a Celeron úgy tűnik jobban megy (ez kompenzálja a kisebb cache-t), és még olcsóbb is.
Az FSB 1600 (valójában 400MHz) a Giga szerint is csak OC, tehát hivatalosan nem támogatja, simán kinézem belőlük, hogy ráírták, miközben 10-ből talán egy lap bírja.
Miért kéne újra CPU-t venni? Annyit biztosan kihozol az E3200-ból is, amennyit az E6300 tud alapon.
El lehet adni, nézz körbe mások mennyiért árulják, és ennek megfelelően lődd be az árat. Ne a legdrágábbakból indulj ki, különben ahogy ők sem tudják eladni, neked sem fog menni.

#19036 vzsryl: Ez durva. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19036) vzsryl válasza csabika0001 (#19033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt jelenti, hogy ha van benne VGA, akkor 340Mhz-nél megáll az FSB, és nem tudod tovább emelni, mert ha felrakod 341-re, akkor újraindításnál visszaáll alapra. Ez a G31/P31 gyenge pontja. Ha 100 fölött 1-esével emeled a PCI frekit, akkor +5Mhz FSB frekihez jutsz.

(#19034) Bcarter: CrossfireX. Akkor szükséged van az FX-es lapra és 500W-os Enermax-ra.

(#19035) VaniliásRönk: Ezt sztem. más gyártó is ráírja a G31/P31-es lapokra, de ugyanúgy wallosak azok is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19037) Bcarter válasza vzsryl (#19036) üzenetére


Bcarter
csendes tag

Ezt a tápot néztem ki

OCZ 600W StealthXStream Powersupply with 120mm Fan

Szükségem van a 600asra vagy elegendő ugyanezen gyártó ugyanezen tipusának 500as változata?

C

(#19038) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Üdv! Intel q8400-et szerintetek érdemes venni? Egy e7300ról cserélnék. Igazából régóta AM3 platformot akarok, de az macerás. köszönöm

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#19039) csabika0001 válasza vzsryl (#19036) üzenetére


csabika0001
senior tag

Értem köszönöm a válaszokat.
Szerintem maradok az E6300 masnál az L2 miatt húzni szerintem olyan 3,2 ghz re lehet feltolom az meg nekem amire kell bőven elég lessz.
DE ha nem lessz lóvé beruházok egy dual cerkára szóval kösznöm a tanácsokat,

[ Szerkesztve ]

(#19040) VaniliásRönk válasza vzsryl (#19036) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miután olvastam amit írtál, gondoltam, hogy nem a Giga sara, akkor is durva. :)

#19038 1hijjanhusz: Egy Q8400 árából vehetsz egy Athlon II X4 630-at és egy ASRock A770DE+-t, az egyedüli macerát az alaplap és a proci elpasszolása jelenti, de a proci eladását így sem, úgy sem úszod meg.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19041) Egzee válasza Zoli1222 (#19000) üzenetére


Egzee
őstag

akkor is brutális a különbség...

(#19042) Viper26 válasza VaniliásRönk (#19013) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az FSB-t milyen módszerrel érdemes emelni?Van hozzá vmi tool?(Még nem csináltam ilyet. :B )
Az alaplap egy Abit KN9 Ultra.
A VGA amúgy egy 9800GT OC 512MB, ezt a proci még rendesen ki tudja használni szerintem. :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#19043) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Milyen procit vegyek egy P5ql-e lapba Sapphire Radeon HD4850-el meg 3gb rammal,hogy a mostani játékok jól fussanak?

(#19044) VaniliásRönk válasza Viper26 (#19042) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A rendes tuning alapja a BIOS, ott kell emelni az "FSB-t", persze nem rögtön 225-re, mert akkor lehet, hogy CMOS Clear lesz az első nekifutás vége.
9800GT mellett viszont szerintem nem kell erőltetni a tuningot, ha egyébként nem érdekel a dolog.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19045) jaja1981 válasza mar1boroman (#19043) üzenetére


jaja1981
addikt

e5200 húzva.
Nekem az van egy 4850-hez, 3,6-on jár és jól elvannak egymással.
Mondjuk, ha többed van rá, akkor lehet valami négymagos is.

[ Szerkesztve ]

(#19046) sakkay


sakkay
aktív tag

Hi. Van egy AMD x2 6000+ procim. Érdemes Athlon II X4 620 venni, vagy inkább nagyobbat ugorjak. (azért gondolkodom rajta mert ehhez még nem kéne' alaplapot cserélnem, bár a bios frissítést nem úsznám meg.)

(#19047) varsam válasza sakkay (#19046) üzenetére


varsam
őstag

Add meg az adatlapodon a konfigod, úgy könnyebb a gépedhez igazítani a procit.
Mennyit szánnál rá? Mire használnád leginkább?

(#19048) sakkay


sakkay
aktív tag

Csak stratégiára , és szimulátorokra. Sajnos elég proci evős' dolgok.
kb 45 ezer forintot, de ebben már bele kell férni egy alaplapnak is. Úgy döntöttem nem szórakozok bios frissítéssel ,így a mostani(asrock ) alaplap is megy eladásra.

(#19049) jada


jada
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérem.Új procit szeretnék vásárolni, két jelöltem van, az egyik: amd athlon x2 6000 /3.1Ghz, 65nm/, a másik:amd phenom x4 9650 /2.3Ghz 65nm/, Az alaplapom: Asus M2N-E. olyan 80% -ban játékra használnám. Szerintetek melyik a jobb választás, esetleg szóba jöhet más is. max 25000Ft szánok rá. előre is kösz!

(#19050) VaniliásRönk válasza sakkay (#19048) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem nagy dolog BIOS-t frissíteni, leszeded az flashelő progit, futtatod, restart, belépsz a BIOS-ba és beállítod a dolgokat defaultról amire kell, ennyi az egész, már nem úgy megy, mint 10 éve, DOS-os bootlemezzel. :)
Egyelőre nem biztos, hogy megéri cserélni az alaplapot, nem tudni még, hogy a DDR2 vagy a DDR3 lesz-e olcsóbb fél év múlva, ha most bevásárolsz egy AM2+ alaplapot és elszáll a DDR2 ára, akkor az szívás lesz.

#19049 jada: Az a baj, hogy abba az alaplapba nem mennek AM3-as procik (gondolom te sem véletlenül válogattad össze ezeket a CPU-kat), viszont sem az X2 6000+, sem a 9650 nem ideális alternatíva. Milyen VGA-d van?

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.