Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) hobizoli válasza tranceplanet (#82248) üzenetére


hobizoli
nagyúr

biztos nem szarakodnek 2gen-l korabbi 4szalas CPU-val 40k-ert

több drón kell ;P

(#82252) ricsi99 válasza wildrain (#82250) üzenetére


ricsi99
addikt

[Ez alapján] T8300 procit ajánlok... (+1 ssd-t ha nincs benne :) )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82253) wildrain válasza ricsi99 (#82252) üzenetére


wildrain
addikt

SSD már van benne. ;) Megnéztem a bios leírást, elvileg támogatja a Penryn magokat is, így én egy Intel Core 2 Duo P9600-ban gondolkodtam. E-bayen találtam 16€-ért. Ennél erősebbek már olyan drágán vannak, hogy azt már nem vállalom be. De minden benchmark alapján ez a proci kétszer olyan gyors, mint ami most benne van.

[ Szerkesztve ]

(#82254) ricsi99 válasza wildrain (#82253) üzenetére


ricsi99
addikt

Sokat ne költs rá :D P9600 is jó :D 2,4 ghz felett már szépen pörög rajta a net.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82255) wildrain válasza ricsi99 (#82254) üzenetére


wildrain
addikt

Nem, eszem ágában sincs sokat költeni rá, de ha egyszer nem akar végleg meghalni ez a laptop, akkor miért dobnám el? Netezni meg filmet nézni teljesen jó, csak a 720-as youtube videót már pont akadozva viszi. Egy jobb procival szerintem ez megoldódna, és akkor elégedett lennék. Játszani meg úgyse akarok rajta.
Akkor megrendelem ezt a P9600-ast, köszi a véleményt!

(#82256) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok! érdemes i7 7700K rol i9 9900K-ra váltani? Játékok végett? Köszönöm! :)

(#82257) kolopele válasza DJZoliboy (#82256) üzenetére


kolopele
nagyúr

Max. egy 8700K - ra. Felesleges annál feljebb.

(#82258) palfitom válasza DJZoliboy (#82256) üzenetére


palfitom
félisten

Nem nagyon. Ha mindenképp váltanál, akkor 8700K / 9700K is elég lenne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82259) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok!

Arról érdeklődnék, hogy felraktam egy ryzent meg rá egy noctuat és a venti a ram oldalán van, nem pedig a másik oldalon.

Minden videóban úgy helyezik el, viszont az nem tök felesleges? Mert gondolom a számitógépház előlapjára fújná a levegőt, míg a ház előlapján lévő 3 ventillátor pedig a processzor fele fúj. Nem lenne jobb ha a ventillátort átraknám, hogy a ház hátuljára fújja ahol a hátsó venti is van? így gyorsabban távozik a hő.

(#82260) ricsi99 válasza norbert400 (#82259) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld ki és kiderül.
Szerintem a mostani megoldás azért van,hogy elméletileg memóra modulokat is hűtse.
"Szélzaj" is más ha forditva van a venti... teszteld le hogy nálad mely variáció az optimális

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82261) norbert400


norbert400
tag

köszi, akkor tesztelni fogom!:)

Még egy kérdésem lenne. Egy videó alapján dobtam össze a noctua-s hűtőt és ott a csávó x formában rakta rá a pasztát a procira. Így hát szolgalelkűként én is így tettem. Több helyen is láttam ilyet .Vajon mennyire volt rossz ötlet? Persze úgy is kiderül ha nagyon melegedni fog de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.

(#82262) Morris válasza norbert400 (#82261) üzenetére


Morris
veterán

A közepére érdemes rakni egy nagyobb pontot. Ezt szétnyomja a hűtő és kész is.

(#82263) Johnny_vT válasza norbert400 (#82261) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Úgy is jó, lényeg hogy ne legyen benne légbuborék. Középre egy pötty eseten ez ugye kizárt, mert a hűtő egyenletesen szétlapítja. Itt egy régebbi videó a témában.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#82264) Ale06


Ale06
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Szeretném a páromat meglepni számítógép cuccokkal.
Nem nagyon értek hozzá és ebben szeretnék segítséget kérni.
Proci: i9 9900k
Alaplap:Gigabyte z390 Aorus Master
Ezeket venném meg.
Videó kártyát és ramot, tápot milyet kell hozzá venni?
Vagy ki mit ajánlana?
Előre is köszönöm

(#82265) solfilo válasza Ale06 (#82264) üzenetére


solfilo
veterán

Egy másik topikban az egész gépre adnak ajánlatot. Csak olvasd el fent az összefoglalót, s annak alapján kérdezz. :)
Milyen asztali gépet vegyek?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#82266) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy mit tudtok mondani az új i7 9700k és 9900k procik hőfokairól ?
Mennyire melegedősek ? Szükséges a delid ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#82267) FollowTheORI válasza dvd_R+ (#82266) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem egyszerű delidelni mert forrasztott, így nem ajánlott (nem is tudod)... egyébként meg a tesztek szerint kb 10 fokot hozott átlagban.

Persze ha túl OC-zod, akkor ugyanúgy túlmelegszik.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82268) dvd_R+ válasza FollowTheORI (#82267) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!
Értem, EKWB víz hűtéssel lesz használva, illetve van itthon ekwb pasztám valamint noctua nt-h1 (melyiket használjam majd ?)
max ilyen 4.5 - 4.6 ghz-en szeretném használni majd
ha idle-ben 30-40 fok között van és terhelés alatt 45-60 fok között az nekem teljesen jó

csak a rossz tapasztalat az hogy i7 7700k -nál (ez volt az első melegedős procim) 80-90 fokos volt :D... aztán delid megoldotta, utána jött a 8700k ami szimpla undervoltage segítségével 30-40 fokos és terhelés alatt 45-60 fokos szóval tök jó, viszont under voltage nélkül szintén melegedős volt..

Na most ha a 9700k tudja hozni ugyan ezeket a számokat undervoltage vagy anélkül a fentebb nevezett vízhűtéssel az nekem teljesen jó :R

szerk: ja igen a vízhűtés mellett 500rpm-en pörgő 3db venti van a 360as radiátoron tehát teljesen hangtalan és nem engedem neki hogy feljebb pörögjenek, tehát ha fúj ha fagy akkor is hangtalanul megy, ezt továbbra is így szeretném szerinted megoldható a 9700k-nál ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#82269) FollowTheORI válasza dvd_R+ (#82268) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Arra szerintem bőven elég lesz. Persze a hőfokok szerintem nagyobbak lesznek itt is, mint amit vársz. Persze attől is függ milyen terhelést kap nyilván.

Nem hiszem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82270) dvd_R+ válasza FollowTheORI (#82269) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem köszönöm a választ.

Annyi még hogy melyik pasztát használjam majd ? :D EKWB vagy noctua ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#82271) FollowTheORI válasza dvd_R+ (#82270) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Noctua az elég jó... az EKWB-t nem ismerem... vagy MX4. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82272) Szabikaa20 válasza dvd_R+ (#82270) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Vagy Hydronaut... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82273) dvd_R+ válasza Szabikaa20 (#82272) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az nincs itthon most :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#82274) Ale06 válasza solfilo (#82265) üzenetére


Ale06
újonc

Köszönöm szépen

(#82275) ates2


ates2
senior tag

Én kryonaut-ut használok most és majd 9700k fölé is azt akarok tolni :U

(#82276) Tiberiusz


Tiberiusz
csendes tag

Sziasztok a tanácsotokat szeretném kérni!
Szeretnék konfigot cserélni és egy teljesen újat építeni, mint minden ilyen döntés azzal kezdődik, hogy AMD vagy Intel. Az utóbbi időben elég sokat olvastam itt a témában, de nem tudok dönteni a sok pro kontra miatt.
A gépet elsősorban játékra (World of Tanks, Total War sorozat, Metro sorozat ) és virtuális gépek tesztkörnyezetben való futtatására használnám (Vmware workstation).
A processzort egy minimális szinten húzni is szeretném ezért K típusúban gondolkodom.
Mindenképpen újabb generációsat szeretnék. Eddig Inteles voltam de annyi jót olvastam a jelenlegi Ryzenekről, hogy a váltás egy jó perspektívának tűnhet.
Kérdés, hogy mivel nem életbevágó a váltás de a nyárig mindenképpen szeretném meglépni érdemes e várni a zen2 széria megjelenéséig vagy, hogy beinduljon végre a gyártás kapacitás inteléknél is az árak konszolidálódását eredményezve. Nem azt mondom, hogy a pénz nem számít, de ha pár ezer forinton múlik akkor az időtállóbb opciót választanám.

A segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#82277) FollowTheORI válasza Tiberiusz (#82276) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Költséghatékonyan és gazdaságosan AMD Ryzen 2700/X, drágán de nonpluszultra intel 9900K/9700K. :)

Ha ennél is olcsóbban kell akkor 2600/X és 9600K.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82278) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasom mar a topicot (es egyeb hasonlo topicokat, kulfoldi oldalakon is) ezzel kapcsolatban, azonban vasarlas elott szeretnem a tanacsotokat kerni.

Jelenleg ez a gepem:
- i5-2500
- 2x4GB
- Radeon RX580 4GB

A videokartyat azert vettem, hogy Battlefield 1-gyel jatszhassak, akkor meg csak a single player volt tervben. Viszont penztarcam legnagyobb banatara megneztem a multit is es nagyon megtetszett - mar amikor hagynak elni. :)

Szoval elsosorban ehhez a jatekhoz keresek processzort, mivel a mostani i5-om 100%-on teker benne ultra grafika mellett is.
Az utanajaras azt eredmenyezte, hogy keves mag+szal all rendelkezesre a jatekhoz, es legalabb egy modern 6c 12t CPU-ra van szuksege.

Nem vagyok egyetlen platform hive, az i5 elott Barton magos AthlonXP-m volt a 2000-es evek kozeperol. Az intel platformot az ara miatt elvetettem, neztem teszteket AMD Ryzen CPU-krol es meggyoztek, plane az ar/ertek arany. Es az AM4 alaplapokra felszerelheto a Scythe OROCHI CPU hutom. ;)

A ket proci amit kineztem:
- Ryzen 5 2600x (6c 12t)
- Ryzen 7 1800x (8c 16t)

Arban kb 8000 forint az elteres, az alap orajel mindkettonel 3.6GHz, a fogyasztas 95W.
Felhasznalasi terulet a Battlefield 1 multiplayer, illetve PS2 es Gamecube emulator, ugyanis a polcon vannak hozza eredeti jatekaim, megneznem oket magas felbontason, van amit vegig sem jatszottam meg.
Hosszu tavra tervezek, az i5-2500 is kb 6 evig szolgalt. Minden mas jatekhoz eleg, csak az a franya BF1 multi ragja a kelletenel jobban szegenyt.
RAM 2x8GB G.Skill Ripjaws 3200 MHz lenne. Az alaplap az MSI B450 Tomahawk vagy valami jobb.

Ilyen elkepzelessel ti melyiket valasztanatok?

(#82279) palfitom válasza katsi (#82278) üzenetére


palfitom
félisten

2600X.
Ráadásul a 2600X-hez jár használható hűtő, az 1800X-hez nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82280) Chalez válasza palfitom (#82279) üzenetére


Chalez
őstag

akkor lesz két jó hűtője ;)

(#82281) ricsi99 válasza katsi (#82278) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Sajna az adott játékot nem ismerem ,csak lenne pár kérdésem...
Egy játék miatt egy teljes platform csere?
Egy 2600k (4,2- 4,5 re felhúzva) +8GB nem lenne elégséges pénztárcakímélő bővítés?
Találtam itt egy videót és ezen mintha elkocogna...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82282) palfitom válasza Chalez (#82280) üzenetére


palfitom
félisten

Való igaz, figyelmetlen voltam. :B

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82283) VirsLee válasza ricsi99 (#82281) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Extrán öngólt rúghatna vele. Nem érdemes pénzt költeni egy 7 évvel ezelőtti technológiára, ha új játékot akarsz játszani. Nézz meg néhány tesztet, ahol szerepel még a 2600k. Ha mindkettő stock órajelen fut a Ryzen 3 letolja...

(#82284) VirsLee válasza Tiberiusz (#82276) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Virtuális gépeknél fontos kérdés, hogy lesz-e rajtuk komoly, tartós CPU terhelés. Ha csak úgy futnak és néha csinálnak valamit, akkor bőven elég oda a 6/12-es megoldás magasabb órajellel. 1600X/2600/2600X közül valamelyik :)

(#82285) katsi válasza palfitom (#82279) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Miert ajanlod inkabb a 2600X-et az 1800X elleneben, ha a hutestol eltekintunk?

@Ricsi99: GTA5, Elder Scrolls Online meg amivel jatszom. Bocsi, ezeket nem irtam le, mert jol futnak (40-50 FPS maxon, a GTA5 eseteben gazdagon shutteringekkel :( ), de tudnanak jobban is (60+), es akkor a 75Hz FreeSync monitorom is ki lenne hasznalva.
Kiprobaltam a BF1-et egy jobaratomnal akinek Ivy Bridge Xeonja van, jol futott, de inkabb lepnek elorebb egy nagyobbat a teljesitmenyben, hogy a kesobb megjeleno jatekokat is kiszolgalo CPU-m legyen, amire VirsLee is utalt.

[ Szerkesztve ]

(#82286) Tiberiusz válasza VirsLee (#82284) üzenetére


Tiberiusz
csendes tag

Szia, valójában teszt környezetről van szó, amely nem folyamatosan fut, és állandóan változik. Windows szerver(Core, és sima) és 1-2 kliens gép. Játékokat láttad feljebb. Ennek függvényében 2600X jó választásnak tűnik vagy kellene a 2700X?

Köszi előre is.

(#82287) palfitom válasza katsi (#82285) üzenetére


palfitom
félisten

Újabb generáció, jobb ram-kompatibilitás, és 12 szál simán elég a játékokhoz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82288) BerserkGuts válasza katsi (#82278) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mondjuk nem értem miért kell ultrán játszani ezt a szép játékot kb normálon is ugyan úgy néz ki xD és az rtx effektek se hoztak csodát sajna ezért nincs értelme pénzt kidobni fölösben.

Alapvetően a játék nagyobb részében semmi extrát nem fogsz látni mert nincsen annyi programozó munka mögötte hogy majd mindenhova rtx effektet rakjanak meg kidolgozzanak mindent hanem helyette van egy átlagos túlnyomórészén :DDD

Nálam nem is kell csúcsproci meg nyólcszáz szál 4 szálon elvan a játék simán fut.

Viszont azért a 4mag/szál prociból modern kell.
Mer ha egy i5 2. generációs vagy 3. az már réginek számít.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#82289) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Gigabyte b85m-d3h alaplap. Szeretnék venni bele egy i5-4670-4690 procit.
Kompatibilisek egymással? F15 bios van a lapon.

Köszi előre is.

(#82290) Devas válasza droti25 (#82289) üzenetére


Devas
őstag

A 4690-hez a legújabb Bios kell, a 4670-hez elég a gyári is.

Ahogy nézem az F15 a legújabb BIOS.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#82291) VirsLee válasza Tiberiusz (#82286) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Bőven elég a 2600X, ami fontos szerintem, hogy legyen bőven memóriád, ha 3-4 fut párhuzamosan és nagyobb SSD, mert én nagyon utáltam a VM-eket HDD-n telepíteni/indítgatni. Szóval 16GB RAM legalább és 240-500 GB-os SSD.

[ Szerkesztve ]

(#82292) Tiberiusz válasza VirsLee (#82291) üzenetére


Tiberiusz
csendes tag

Köszönöm a választ. Így van ahogy mondod. A HDD-t kopra járatja VM, jelenleg is ő és a 8 Gb memória a szűk keresztmetszet.

(#82293) droti25 válasza Devas (#82290) üzenetére


droti25
őstag

Akkor ez esetben mindkettő működhet a lappal?

(#82294) Devas válasza droti25 (#82293) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem működni fog mindkettő, de azért megkérdezném előtte a Haswell topikban is.

Ugye a B85 lap alapból támogatja a 4570-est.
Később jött ki a Haswell refresh ahol valamit variáltak a pasztával úgy tudom, és emeltek az órajeleken 100 mhz-et (így lett a 4570-ből 4590-es például). Ezekhez jött a H97-es lap, ami alapból támogatta, a régebbi alaplapoknak pedig BIOS-t kellett frissíteni.

A BIOS meg amit írtál az legújabb az alaplap weboldala szerint.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#82295) droti25 válasza Devas (#82294) üzenetére


droti25
őstag

Köszi a segítséget!

(#82296) Devas válasza droti25 (#82295) üzenetére


Devas
őstag

De a 4170-esed is Haswell refresh, ha az megy a lapban, akkor a 4590-nek is mennie kell. :)
Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#82297) droti25 válasza Devas (#82296) üzenetére


droti25
őstag

I5 4670 vagy 4690-et szeretnék nem 4570et,de gondolom egy kutya ilyen szempontból.

(#82298) ribizly válasza BerserkGuts (#82288) üzenetére


ribizly
veterán

Pont a BF-ek skálázódnak igen szépen a több mag / szál hatására.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82299) Devas válasza droti25 (#82297) üzenetére


Devas
őstag

Igen. Gyakorlatilag bármelyik procit veheted, hisz új BIOS van a lapodban.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#82300) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok.

Lenne egy ryzen 2700 procim noctua nh-u12s hűtővel. Az elején tök jól ment 33-40 fok között ingadozott az aida szerint. a hűtő pedig 250 rpmel pörgött. Viszont feltűnt, hogy a 3200mhz-s ram csak 2133mhz-n döcög. A biosban engedélyeztem az amd-v-t és az xmp profilt (2).
Az aida szerint most 36-44 között ingázik 1000 rmp társaságában, úgy hogy nincs is terhelve csak netezek. Szerintetek az xmp profil miatt lehet ez, illetve normálisak e az értékek? Far cry 5 közben 55-60 között van.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.