Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) #88920576 válasza rasotamas (#83800) üzenetére


#88920576
törölt tag

Igen, egy Kingston v300 60gb

(#83802) Zicokuka válasza Chaser (#83799) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Na igen, asszony notijába is a Pentiumot legyűri egy 775 Xeon. Igaz ezek nem is komoly munka, vagy játékra lettek fejlesztve. Azt a penyát is azėrt a marha flash játékok megizzasztják.

(#83803) Chaser válasza Zicokuka (#83802) üzenetére


Chaser
titán

ha core i alapú pentium, akkor azért nem kell temetni:) ott van pl a g4560 ht-s dual pentium, gyakorlatilag 1-2 utasításkészlettől eltekintve az akkori core i3-ak szintjét hozta c2c, de ht nélküli megoldások sem feltétlen sokkal maradtak el - sw függő -
az atomok kifejezetten arra lettek kihegyezve, h minél kevesebbet egyenek, teljesítmény sokadlagos, csak ezeket notebookba rakni az pffffffffff kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83804) zümzümm válasza Zicokuka (#83796) üzenetére


zümzümm
senior tag

Es ha egy i5 4430 + R9 270x kombo is kepbe kerul?
Akkor is az i7 2600?

(#83805) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok!

Alaplap+memória+CPU-t vásárlok. Sajna beszereztem már egy aorus pro z390-et meg egy G.Skill Trident Z 3200mhz 16 GB kitet. Azért sajnos, mert látom hogy jönnek a 3000-es AMD-k és fogyasztásban, magszámban, és végre frekvenciában is beérték illetve lehagyják az Intelt a 7nm-es technológiával, az árakról nem is beszélve. Szóval ha már nem tudtam várni a megjelenésig, akkor mostmár ebből hozom ki amit ki lehet. 9700k-t néztem ki, szerintetek játékra ez jó lesz? 9900k-t nem akarok HT-ből nem is profitálnék sokat a játékoknál, viszont nagyon túlárazott, ahogyan most a többi intel proci is, de akkor már a lehető legjobbat akarom kihozni. Egyelőre innod3D 1060 6GB mellé lesz Antec HCG 520-as táphoz. Dark rock pro 4 hűtőt akarok mellé venni, mert a hyper evo 212 kevés lesz szerintem.

Off: Szerintetek mennyi idő míg amíg az AMD beérik, optimalizálja az új Ryzen szériát és elterjed és kihasználhatóvá válik a pci express 4.0? Olyan érzésem van, hogy valami jelentős fejlődésről maradtam most le ezzel, hogy Intel mellett voksoltam. :S

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#83806) palfitom válasza Leavemealone (#83805) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Az egyik legjobb választás a 9700K. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83807) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Mennyire ésszerű 7700K-t váltani egy i5 9600K-ra?

Bankkártyával? Hát persze!

(#83808) palfitom válasza sirszevenap (#83807) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Lényeges előnye nincs, ha az árakat és az "időtállóságot" nem nézzük, akkor nincs értelme.
Viszont, ha azt nézzük, hogy kb. 0 Ft (vagy nagyon kevés) ráfizetéssel válthatsz új, fejleszthető platformra, akkor már van értelme.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83809) sirszevenap válasza palfitom (#83808) üzenetére


sirszevenap
őstag

Igen, Én is erre gondoltam. Illetve arra, hogy most belépek a 9.-genbe és később, ha szükséges akkor egy i7-re váltok. (Vagy 9.) Fontos, hogy up to date tartsam a gépem, mert fáj egybe nagyon sokat kiadni érte. :D Z170 extreme4-em van, januárba lesz 3 éves. Így is sokat vártam vele.

Lényeg: Ne kapjak így kevesebb teljesítményt.

Ha veszek egy z390-es lapot, akkor még 1 generációt tudok vele operálni ezen kívül.

Bankkártyával? Hát persze!

(#83810) palfitom válasza sirszevenap (#83809) üzenetére


palfitom
félisten

Jól gondolkoztál, ez így van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83811) sirszevenap válasza palfitom (#83810) üzenetére


sirszevenap
őstag

Köszönöm a megerősítést! :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#83812) rasotamas válasza sirszevenap (#83811) üzenetére


rasotamas
veterán

És ha maradsz még ezen aztán megvárod a 10. generációt mivel kerülsz hátrányban, miért kell most váltanod akkor is ha nem jár teljesítménynövekedéssel?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83813) sirszevenap válasza rasotamas (#83812) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ez is egy meglátás, teljesen jogos. Ezért tettem fel a kérdést. Hogy érdemes e most. Egyébként ahogy látom legtöbb játékba max 5-10% - al jobb a 9600K.

Másfelöl. Most tudnék jó áron megválni a 7700K-tól, akkor már biztos rosszabban szállok ki.

Bankkártyával? Hát persze!

(#83814) palfitom válasza sirszevenap (#83813) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, most jó drágán mennek a 7700K-k, s mire a 9. generáció csúcsprocesszorai kevesek lesznek, addigra már a DDR4 is kifut.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83815) Chaser válasza sirszevenap (#83813) üzenetére


Chaser
titán

jó cpu a 7700k, de 4 magos, ht meg ahogy kiderült elég hektikus, veszel egy "olcsó" 8400-et v 9400f-et igp nélkül még olcsóbban, alá egy 25-30e-s b360 lapot, tuning nem lesz, de all core a 8400 3,8ghz-et tud tartós tudbóval, a 9400f pedig 3,9 v 4-et
valamennyivel magonkénti teljesítményben elmaradsz a 7700k-tól - főleg ha széthajtottad -, ellenben valós 6 magos cpu lesz az utód
ez is egy lehetőség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83816) hobizoli válasza Chaser (#83815) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en is ezen gondolkodtam, hogy 7700(K)-t halal nem eri meg venni meg hasznaltan sem -legabbis annyiert, amennyiert aruljak-, mert alaplappal egyutt is max minimalisan kerul tobbe egy ujabb 6core CPU is
a RAM-kat meg siman at tudod rakni melle

75-80k egy hasznalt egy 2gen-l ezelotti 7700-ert... hagyjukmar

több drón kell ;P

(#83817) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Én is folyamatosan ezen agyalok, hogy lassan le kéne váltani a konfigomat, talán most még könnyebben eladható. Igaz rábeszéltem magam a 3. gen Ryzen érkezésének időpontjáig, de nem biztos, hogy ki kéne várni, mert akkor lehet sokan fognak lépni, ahogy én is akarom. Igaz én nem nagy rendszerben gondolkodom, az i5-4440-et váltanám i3-8100-ra, még az is hoz kb 20-25% teljesítmény növekedést. Akár egy mezei H310-es alaplap is untig elég, mint ahogy a mostani H81-es is. Talán most kevesebb ráfizetéssel lehetne cserélni, mint később. Arról nem is beszélve, hogy lenne egy frissebb rendszerem, és még bővíthető is. Bár amire odajutok, addigra már az is elavult lesz, mint ahogy most is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#83818) Chaser válasza hobizoli (#83816) üzenetére


Chaser
titán

ezzel én is így vagyok, mindig túlárazott volt, de ha valaki megveszi annyiért az ő baja:) lassan-lassan de jön a zen3, ha világot nem is vált meg, de 2-es széria árát úgyis lenyomja, tehát fél év múlva egy ilyen cpu nem sokat fog érni az biztos, viszont csilliárdfokat sem adnék 6 magos intelért, 9400f az pl elég korrekt ajánlat

szerk:
tuning z-s lap, k cpu, durva hűtő, sztem nagyon nem éri meg a felárat a 9600k egy 9400f-hez képest, magábana cpu felára sem, nemhogy a többi szükséges körítés

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83819) Grave_444 válasza Chaser (#83815) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem 50-nél többet nem érnek ezek az I7-ek, K-s verzió esetleg 55..

Magamnak aránylag jó áron szereztem 6700-at meglévő H110 lapba, oda tökéletes és egyszerű megoldás volt.

Ha lap is cserés egyértelműen érdemes már új 8xxx-et venni, akkor is ha I5.

[ Szerkesztve ]

(#83820) rasotamas válasza palfitom (#83814) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt nem tudom, az enyémet hogy adjam el jól, nézd meg a hirdetésem, még nem jelentkeztek rá, pedig minden minőségi, ház, táp, dobozok megvannak. Nem tudom drágán adom-e, esetleg csak aki ilyen idős és ilyen teljesítményű gépet keres nem értékeli ezeket, csak minél olcsóbban akarja akár modecom házban vargáné táppal? Netán alkatrészenként jobban járnék?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83821) FollowTheORI válasza rasotamas (#83820) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem nagyon vesznek már az emberek ilyen régi technikát, nincs értelme... szóval ígyis ugyis nehéz lesz eladnod. Garancia sincs már nagyon rájuk. (Gondolj bele te most keresnél egy "új" gépet magadnak mit keresnél... úgy hogy már 9. generációnál (9900K) járunk.)
Szóval türelem kell... meg lehet kicsit engedni kell még majd az árakon, bár kb korrektnek tűnik.

Alaplap proci ramot meg csak egyben érdemes, mert külön szerintem még kevésbé veszik meg.

Szóval őszintén ha belegondolsz, eléggé fehér hollót keresel. :)

Az ilyen gépeket szokta az ember családon belül lepasszolni "ingyen", vagy "akármennyiért" eladni csak vigyék mert "lom".
Vagy ha nagyon jót akarsz esetleg jótékonykodásra odaadod valami segélyszervezetnek aki rászorúló szegény családoknak oda tudja adni. Kis utánajárással.

Persze elsőkörben minél több helyen meg kell hirdetni és türelmesnek lenni... akár hetek hónapok is lehetne mire akad valami értelmes komoly érdeklődő.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83822) palfitom válasza rasotamas (#83820) üzenetére


palfitom
félisten

Már láttam a hirdetésed (nézd meg a hozzászólást alatta ;) ), szerintem jó konfig, és az ára is nagyjából rendben van. Illetve nincs rendben, hisz nem jelentkeznek rá, s mint tudjuk minden annyit ér, amennyiért van rá vevő... Talán a VGA a visszatartó-erő, talán a régi platform, ki tudja...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83823) rasotamas válasza FollowTheORI (#83821) üzenetére


rasotamas
veterán

Amit itt értékleni lehet az a ma is megfelelő teljesítmény jutányos áron, a garanciát beáldozva.
Mondjuk aki 775 Xeonról váltva keresi a következő budget gépet.
Nem feltétlenül gondolnám, hogy egyben kell eladni. Sokan pont azért vesznek ilyen alkatrészt mert a többi komponens már megvan. Ott a 1155 lap a gépében csak épp i3-mal. Vagy akinek megpusztult a P67/Z68/Z77 lapja. Esetleg aki 8 giga ramról fejlesztene. Pont azt feltételezem, hogy egyben nem akarnak ilyet csak 1-1 komponenst bővítenének, cserélnének.
Ez most nagyon nem az az élethelyzet hogy ettől ingyen vagy nyomott áron megváljak, pont hogy minden fillérre szükségem van amit ebből ki tudok facsarni, konkrétan maximum pár tízezret tudnék hozzá tenni, és most nekem elég lenne egy 2200G amire jelenleg használom a gépet. Viszont jó lenne ha kicsi lenne, kompakt, keveset enne, és minden új, garis lenne. Aztán majd ha úgy alakul anyagilag, meg igény szempontjából menne bele egy 2600/3600/3600G ha lesz, meg egy vga. Addig akarom eladni amíg ennyiért vagy kicsit kevesebbért el lehet. Én lennék a legboldogabb, ha lenne lehetőségem jótékonykodni, egyelőre ott tartunk hogy a feleségem szokott sütni sütit a rászoruló gyerekeknek akiket a faluban táboroztatnak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83824) Chaser válasza Grave_444 (#83819) üzenetére


Chaser
titán

részemről 50-et sem:) annyiért ott a használt 8400 - ami persze drága annyiért használtan, de ez van -

szerk:
rasotamas
ha egy konfig egyben van, mindig kevesebbet ér, mint amit alkatrészenként ki lehet árulni belőle, én belőném kerek 100k-ra, aztán vigyék, nagyon régi tech ez már, ha a lap meghal vadászni kell, drágán, megint garancia nélkül, én ilyet már nem vennék, nem ér annyit
napokban számolgattam új konfigot, értelmes boltokból, mindenre minimum 3 év garral, ami ezt a hirdetettet reggelire megeszi, ha cpu-t és vga-t innen venném - csakis értelmes helyre sok garral -, akkor 250e ft, amiben benne van 500-as samu ssd, 16gb ram, 24"os monitor - 40e-t számoltam rá -, i5 8400, gaming x 1060 6gb, be quiet táp, gyakorlatilag a használt konfigodnak a duplájából megvan, de kb mindenben "alázza", friss ropogós alkatrészekből, új monitorral - arra 40e-t számoltam -, és ebben az összegben még egy 12e ft-os cpu hűtő is benne van boltból

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83825) rasotamas válasza palfitom (#83822) üzenetére


rasotamas
veterán

Valahogy elkerülte a figyelmemet, mindenesetre köszi!
Lehet felrakom több féle képp, külön csak félkonfig, külön vga nélkül meg alkatrészenként, remélem ezt nem tiltja a hardverapró.
Azt vettem észre még hogy eladás szempontjából régebbi cuccoknál a vatera még mindig menő, kollégám 486-ost meg szoci relikviákat adogat el, igen meglepő pénzeket zsebel be.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83826) FollowTheORI válasza rasotamas (#83823) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért írtam amit, hogy ne maradjon rajtad semmi... ha megbontod, mégnagyobb eséllyel marad rajtad valami hosszútávon.
Pont amit te is mondassz, lehet hogy valaki bővítené a hasonlóan régi gépét, elviszi a procit... a lapod szvsz eladhatatlan lesz utána... persze igen lehet valakinek épp az döglik be és nem új gépet vesz hanem keres ilyet... de akkor lehet hónapokig kell hirdetned mire lesz egy ilyen... és persze addig nem lesz géped se... már ha ezt vissza akarod forgatani az újba. :)
Memória dettó... kevesen keresnek plusz DDR3 ramokat már.

Érted nem amit mondok és miért írtam?
Szerintem egyben kell eladni a lehető legtöbbért ezt a hármast.

Ez a mai megfelelő teljesítmény is relative... persze igen olcsó, de gari nélküli... vagy ilyen szintű gépet lehet kap kicsit többért újonnan is majdnem. Vagy egy kevésbé használtat, 1-2 generációval régebbit csak, még garival.
A kívánatos listán sokadik helyen van egy ilyen régi konfig.

Ettől független nincs ezzel baj, türelem és majd lesz valami.
Csak túl sokat ne várj tőle, sok szerencsét. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83827) palfitom


palfitom
félisten

Viszont már nagyon elmentünk OFF-ba, az eladási javaslatokat inkább privátban egyeztessétek! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83828) sirszevenap


sirszevenap
őstag

No , közben még kutattam kicsit.

Bejön nekem ez a 9400F-is. Valós körülmények között nem látom, hogy sokban elmaradna a 9600K-tól. De van közte 30 ezer kb. Nem tudom mi érné meg mondjuk a 10.-gen -ig.

Amúgy a lap amit választottam: MSI MPG Z390 Gamign Pro Carbon

Itt még azért a 9600K-t kicsit megráncigálnám, aztán kihúzná addig, amíg nem jön a 10-gen, és nem váltok a tetejére.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#83829) oettinger01 válasza sirszevenap (#83828) üzenetére


oettinger01
őstag

Hol érzed, hogy kevés a 9600K, hogy azon gondolkozol ráncigálnod kell a 10gen-ig?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#83830) sirszevenap válasza oettinger01 (#83829) üzenetére


sirszevenap
őstag

Meg sehol, mert nincs meg. De nem hiaba vennek K procit ilyen lappal. Ha van benne lehetoseg, kihasznalom.

Bankkártyával? Hát persze!

(#83831) palfitom válasza sirszevenap (#83828) üzenetére


palfitom
félisten

Valóban jó proci a 9400F, ez nem kérdés.
Hogy megéri-e a 9600K a +30k felárat, neked kell eldönteni.
(Nyilván nem tudni, hogy később a használt-piacon mennyiért lehet eladni őket. A tuti jó döntéshez a teljes kört /eladásig/ kellene látni, de ahhoz jósgömb kell.)

Na meg egy 9700K ereje és 8 magja várhatóan még jó ideig nem fog "elfogyni", érdemes lenne azon is gondolkodnod.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83832) oettinger01 válasza sirszevenap (#83830) üzenetére


oettinger01
őstag

Nekem eddig több platformomon is bebizonyosodott az a tény, hogy ha már valami kevés azon a tuning sem segít, szóval én már ilyen ficsőrökre nem áldozok több pénzt, annyival többet spórolok a platform váltásra, személy szerint ezt tudom ajánlani neked is.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#83833) sirszevenap válasza oettinger01 (#83832) üzenetére


sirszevenap
őstag

Részben igazad van, részben nem. :)

Egy normálisan tuningolt configgal, 20-30 fps-t is simán nyerhetsz a gyárihoz képest. Ha csak ennyi kell a fix 144Hz-hez? :)

(#83831) palfitom: Most annyit nem szeretnék rákölteni. Később tervben van, de a 10 gen teteje, ahogy mondtam. :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#83834) palfitom válasza oettinger01 (#83832) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt azért ne kiáltsuk ki tényként, mert nem igaz! :N
Ha neked nem jött össze, az szubjektív, és nem általánosítható.

A válaszomat NEM vitaindítónak szánom, csak azért írtam, hogy ne legyen félrevezetve senki!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83835) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok

Használtan szeretnék vásárolni játékra gtx 1070-es vga mellé cpu-t. Elég minimális a különbség árban az i5 8400 es a ryzen 5 2600 vagy 2600x között. Melyiket volna érdemesebb keresni ?? Azt amelyik a legolcsobbra jönne ki mert teljesítménybe nincs akkora differencia ?

(#83836) palfitom válasza Maxell014 (#83835) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Nincs nagy diffi közöttük, de a 9400F-et is vedd bele a képbe!
Nincs egyértelműen jó döntés közöttük. Az Intel IPC-ben erősebb, a Ryzen pedig 12 szálas, így hol az előbbi, hol az utóbbi van kicsit előnyben.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83837) Zicokuka válasza Maxell014 (#83835) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nagyon játék függő a dolog, ahol profitál a sok szálból ott a Ryzen, ahol kevésbé ott az Intel. De az kijelenthető hogy nem jársz rosszul egyikkel se.

(#83838) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Vettem anno egy 2200g-t, de később kevésnek bizonyult ezért lett mellé egy RX 570 videókártya.

Mivel igy már semmi szükségem nincs a vegára a 2200g-ben, ésszerű lenne lecserélni valami erősebb procira?

R5 1400, 1500, 1600, 1600x esetleg?

Azt néztem, hogy olyan 15-20 ezerbe kerülne a váltás.

Az alaplap egy b450 gaming plus tehát elbir bármilyen procit.

A játék leginkább játékra van, mindenféle AAA, de csak FHD felbontásban.

Érdemes lenne váltani?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#83839) rasotamas válasza Vismajor01 (#83838) üzenetére


rasotamas
veterán

Persze! De inkább dobj rá még 5 ezret és legyen 2600.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83840) Zicokuka válasza Vismajor01 (#83838) üzenetére


Zicokuka
senior tag

2600,a deszka elėg jó tuningra is :)

(#83841) palfitom válasza Vismajor01 (#83838) üzenetére


palfitom
félisten

R5 2600 legyen, és egy darabig nem lesz proci-gondod.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83842) Vismajor01 válasza palfitom (#83841) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hm, csak az a gondom, hogy 2600-ra 25 ezret kellene rádobnom alsó hangon, ami több mint amennyiért a jelenlegit eltudnám adni, ami kicsit dilemma, mert annyira nem fontos a váltás. Ezért is gondolkodtam inkább aaz 1xxx szériában, 1600x-et már 36-ért megkapok, ami azt jelenti, hogy kevesebb mint 15 ezret kéne ráköltenem.

plusz 40-ért már van r7 1700, az nem lenne még jobb választás mint a 2600?

De morfondírozok rajta még kicsit aztán lehet, hogy rászánom magam egy jobb procira és kipengetem amibe a 2600 kerül

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#83843) Maxell014 válasza Zicokuka (#83837) üzenetére


Maxell014
senior tag

palfitom
Zicokuka

Köszönöm a válaszotokat, annyit fűznék még hozzá, hogy néztem teszteket a ryzen 5 2600 és 2600x illetve az i5 8400-ról és komolyabb vga mellett 10-15 fps eltérés volt a maximum fps között az átlag fps meg szinte hasonló.

(#83844) Chaser válasza Vismajor01 (#83842) üzenetére


Chaser
titán

sztem várd meg a 3000-es szériát, a te cpu-d már sokat nem fog értéktelenedni akkor sem, most kb 20e reális érte használtan, utána sem lesz már sokkal olcsóbb, feltéve ha a bolti árát nem visizik le nagyon, de valószínűleg az igp-s zenek később jönnek, először majd az igp nélküli verziók startolnak, tehát el tudod adni valószjnűleg bolti árcsökkentés előtt
aztán ha 2600-ot veszel, az már biztos olcsóbb lesz mint most, lehet h sokkal, 1-es szériát is eléggé lenyomták mikor megjött a 2-es

szerk:
Maxell014
átlag és max egy dolog, a legfontosabb a minimum fps, egy 8100 a 4 magjával se feltétlen sokkal marad el egy 8400-től átlag és maxban, de minimumban már akár nagyon is el tud maradni
mondjuk a fentebbi cpu triónál valószínűleg a min. értékek is hasonlóak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83845) palfitom válasza Vismajor01 (#83842) üzenetére


palfitom
félisten

Játékra használod, tehát az 1700-nak nincs értelme.
Az 1600X-hez nem jár semmilyen hűtő, a 2600-oshoz pedig igen, ami használható is. Ezt se felejtsd el.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83846) palfitom válasza Maxell014 (#83843) üzenetére


palfitom
félisten

Ne a max. és átlag FPS-eket nézd, hanem a MINIMUMOT, hisz az tudja elrontani a játékélményt!
Mindegy, hogy magas átlag és max. értékek vannak, ha néha beesik az FPS, beszaggat a játék, akkor megette a fene...

"átlag fps meg szinte hasonló" - Ezért is írtam, hogy nincs nagy diffi közöttük.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83847) Vismajor01 válasza palfitom (#83845) üzenetére


Vismajor01
addikt

Értem, köszi,

Ez nem releváns, mert van rá egy saját toronyhűtő, a 2200g hűtője is a polcon pihen mióta megvan.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#83848) Chaser válasza palfitom (#83846) üzenetére


Chaser
titán

egen', nem is értem, szoktam nézni teszteket és min. fps-eket sok helyen nem tüntetik fel, pedig pont az a lényeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83849) Paxker315


Paxker315
addikt

Ez az első genes ryzen 5-7 (1600x, 1700) érdekes kérdés, mert, pl. LinusTechTipsen mai napig rengetegszer ajánlanak 1xxx számú procikat, s sokszor egy 2200G vs. 1200 kérdésre is utóbbit preferálják. Értem én, hogy friss UEFI-vel javult a memória-kompatibilitása az első szériásoknak is, de, úgy látom, azért a 2-es sorozat fejlődött egymagos teljesítményekben is& ram támogatásban. Jó lenne tudni, miért "erőltetik" az 1200-1300x, 1600x és 1700-as procikat. Én most tuti várnék a 3. generációig, kíváncsi vagyok, miben fog többet kínálni a mostani változatokhoz képest.

:U Szigorúan B350 lappal, pedig, hallani olyan mendemondákat, hogy az első genes AM4 lapokhoz NEM fog érkezni BIOS támogatás a 3. generációs ryzenekhez. (bár ezen meglepődnék..) :Y

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#83850) paprobert válasza Paxker315 (#83849) üzenetére


paprobert
senior tag

Szigorúan számítási kapacitás/dollár szempontjából javasolják. Az első generációs modellek akár 20-40-60 dollárral is olcsóbbak a 2. gennél, miközben alig lassabbak.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.