Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) kolopele válasza lajosx (#83449) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó a gyári paszta. Elvileg az NT-H1 jár mellé, nekem is az volt a csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#83452) lajosx válasza kolopele (#83451) üzenetére


lajosx
őstag

:R

(#83453) VirsLee válasza lajosx (#83448) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Ez nem később fog kiderülni, ezt már most is lehet tudni :)
Teljesítmény szempontjából jó döntés volt, nem lesz okod panaszra, ár/érték arány szempontjából a legrosszabb döntés volt :) Ennyi. Nem mindenkinél szempont a pénz, szóval nem volt éppen bölcs döntés, de biztos vagyok benne, hogy elégedett leszel a teljesítményével :)

(#83454) hokuszpk válasza NightGT (#83450) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha joltudom a PCX videokban olyan konfigok szerepelnek, amit a geposszerakojukban szerelessel egyutt megrendelnek toluk.
szoval az alkatreszek osszevalogatasat a leendo tulajok ejtettek meg.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83455) PsycHo88 válasza palfitom (#83438) üzenetére


PsycHo88
senior tag

Köszönöm !!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#83456) lajosx válasza VirsLee (#83453) üzenetére


lajosx
őstag

Meglátjuk :R csak még egy kérdés mert nem gép előtt ülök nagyon rég válaszra várva, a konfigot már tudjátok ram mi legyen hozzá? Máshol senki se válaszol én meg nem tudok dönteni.. kettő típust néztem ezek közül? vagy valami más esetleg bocs az off ért..

CRUCIAL 16GB Ballistix Tactical Tracer DDR4 3000MHz CL16 KIT
HyperX 16GB Fury DDR4 3466MHz CL19 KIT HX434C19FB2K2/16

(#83457) NightGT válasza hokuszpk (#83454) üzenetére


NightGT
senior tag

Így van...és jól is válogatta össze a rendelő.

Csak 2 bibi...az azzal a rammal és lappal egy 9600k alapú rendszer árában volt...

A nagyobb pedig, hogy alul a videó alatt viszont már egész más, gyengébb ram (ami ryzennél ehhez a teljesítményhez a lényeg), meg a gyengébbik VGA szerepel a rendelhető konfigban - és NEM az, amivel a videóban a tesztelt darabot szerelték. Szóval ez így minimum pöppet csúsztatós...mintha ugyanazt tudná, pedig nem. Én nem gyanakszom semmi rosszra, lehet hogy csak nem vágják a Ryzen témát a fiúk...de az meg másképp ciki számukra :)

Speed is the only truly modern sensation

(#83458) Zicokuka válasza NightGT (#83450) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nagyjából ugyanazt hozzák,munkára jobb a Ryzen,de játékok alatt kicsit megrángatja az ember és boldog,már ha nem tud azért aludni mert netán 1-2fps-el többet hozz az intel.Az ilyen yt vidik fele mesevilág,meg a tökéletesen fut 775 Quadon és társai.Ryzennél is alap hogy ne a legolcsóbb lapot dobjuk alá,és a ramok se mindegy,de aki gépet épít ne spóroljon,pláne ha erő kell.Játékok alá még mindig vga kell,szóval ez az örök inkább vallási dolog.Ár/teljesítményben jobb a ryzen,persze erre is költesz még mert ilyen :D pl, 450-es deszkában a gyári hűtő tényleg csak alapon volt elég,de húzva aztán a víznél kötöttem ki hogy megrángatva is bírja a dolgokat.Pasztára rátérve,mindig alap hogy sose használok gyári pasztát,de azért az se hiszem bárkit hitelbe kerget :D

(#83459) herrkoser válasza lajosx (#83456) üzenetére


herrkoser
tag

A Crucialt nem ismerem, de annál a Hyperx-nél valszeg jobban járnál bármelyik G.Skill 3200mhz cl16 kittel.

(#83460) NightGT válasza lajosx (#83456) üzenetére


NightGT
senior tag

Ram az másik topic...

De én egy harmadikra szavazok:

HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3333MHz HX433C16PB3K2/16 (cl16os 3333as, 40k alatt) (arukereso link)

Speed is the only truly modern sensation

(#83461) palfitom válasza lajosx (#83456) üzenetére


palfitom
félisten

G.Skill, Crucial, Corsair, Corsair, Patriot.
vagy NightGT Predator-a.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83462) lajosx


lajosx
őstag

nagyon szépen köszönöm nektek :R

(#83463) NightGT válasza Zicokuka (#83458) üzenetére


NightGT
senior tag

Így van, jelen állás szerint az AMD vs Intel hitvita is okafogyott...átlag felhasználásra a középkategóriában kiegyenlített a verseny, lejebb a G-s chipekkel csak az AMD van, feljebb meg már egész más felhasználási területek vannak.

Nem beszélve arról, hogy a főáram csak most mozdul el az 1070-Ti teljesítmény felé VGA-ban. Azokat meg 90%ban kihajtja a 2600 / 8 v 9400 is...legalábbis nálam az esetek nagy-nagy részében a koppig OC-zett 1070Ti a limit még mindig, és nem a 8400. Persze körültekintő konfiggal, és nem 50 alkalmazással, meg teliszemetelt és gondozatlan win10-el a háttérben :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#83464) hokuszpk válasza herrkoser (#83459) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Cruical ha jolemlexem a Micron valamelyik markaneve vagy leanyvallalata, ilyesmi.
szoval Cruical ramon Micron chipekre szamits. Eltekintve az NV fiaskoitol nem olyan rossz am az :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83465) Ciccuka válasza herrkoser (#83459) üzenetére


Ciccuka
veterán

Crucial, G.Skill jó.

Kingston ramok, ssd-k, memóriakártyák, pendrive-ok viszont felejtősek

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83466) BerserkGuts válasza lajosx (#83445) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Amit ajánlott az nem semmi 140CFM :Y
Coolermaster nekem is volt azt hittem hogy az valami über fasza a 82CFM-el mert ilyen 60körüli átlag márkákat pl:artic-ot simán ver de mindig van feljebb 140 :Y

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83467) Mekiúr válasza hokuszpk (#83464) üzenetére


Mekiúr
tag

Teljesen off, de:

"Kingston ramok, ssd-k, memóriakártyák, pendrive-ok viszont felejtősek"

Miért is?

[ Szerkesztve ]

(#83468) hokuszpk válasza Mekiúr (#83467) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a megfejtest majd megadja aki ezt irta.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83469) Grave_444 válasza hokuszpk (#83468) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mindegyiket használok és árulok, egy darab nem volt garanciában. ;)

(#83470) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, melyik a legolcsobb jelenleg ujkent kaphato olyan CPU, aminek az igpu-ja tud egy desktopot 4k/60Hz-en meghajtani mondjuk DisplayPorton?
Egy egyszeru fejlesztos gepet raknek ossze.

(#83471) Ribi válasza #68216320 (#83470) üzenetére


Ribi
nagyúr

Proci vagy proci és lap, mert lehet vannak integrált cpu-s lapok ami jó lehet.
De azokon nem mindig van display port. Esetleg átalakítóval is jó lehet?
Amúgy prociból talán a G4900 a legolcsóbb?

(#83472) #68216320 válasza Ribi (#83471) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kellene display port. Amúgy jó lappal integrált megoldás is.

(#83473) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok

1070ről váltanék felfele.
Elsőre a 1080 az amit gondoltam (a TI már lehet sok lesz) FHD-144HZ-re.

Egy olyan i7 kéne mellé ami lazán kiszolgálja.
A 8700 non K jó lehet?

(#83474) Grave_444 válasza Sztenly (#83473) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Simán.

(#83475) hokuszpk válasza Grave_444 (#83469) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Ciccukaval konzultalj a temaban.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83476) NightGT válasza Sztenly (#83473) üzenetére


NightGT
senior tag

Üdv.

8700 non-k az okos, és jó választás...1080Ti mehet mellé 1070 helyett, mindenképp jobb upgrade mint az 1080. És ha jó vételt csinálsz egy fiatal, garis, jó hűtésű, netalán még szépen is OC-ző darabbal, akkor az bizony nem is buta üzlet. Érték és teljesítmény (no meg időtállóság) arányában szvsz ennél bombább konfigot nem tudnál jelenleg összerakni. Csak jó vételek legyenek :)

Speed is the only truly modern sensation

(#83477) Sztenly válasza NightGT (#83476) üzenetére


Sztenly
tag

A 1080 Ti amire nekem kell a gép lehet overkill DE kiváncsiságból azért megkérdem: A 11GB os verziót is elviszi a proci?

(#83478) palfitom válasza Sztenly (#83477) üzenetére


palfitom
félisten

FHD 144Hz-hez teljesen jó lesz a 1080. (és a 8700)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83479) Sztenly válasza palfitom (#83478) üzenetére


Sztenly
tag

Köszönöm a megerősítést! :)

(#83480) Grave_444 válasza hokuszpk (#83475) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem szeretnék, nem különösebben zavar ha mások mást írnak.

(#83481) hokuszpk válasza Grave_444 (#83480) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

engem is csak az zavar, ha valaki ir valamit, es engem talalnak meg vele.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83482) NightGT válasza palfitom (#83478) üzenetére


NightGT
senior tag

Nem vitatni akarom a tanácsot, meg ez természetesen nem vga topic, pusztán egy másik nézőpontot tennék hozzá...

8400 + jelentősen kitolt 1070Ti-vel (benchmarkok és pontszámok szerint közepes OC-s 1080 szinten van) hajtok szintén 144 fps FHD-t...és pont a napokban nézegettem 1080Ti aprókat...szembejött nem egy komoly kivitel otthoni gépből garisan, 170-180k magasságában. Single playerben cpu limitet kb. sehol sem látok, így szvsz a 8700 mellett nem lenne az 1080Ti-vel baj. És az ott azon a monitoron tudná is az aktuál 144 fps-t hozni a legtöbb jelenlegi AAA játékban...full max, vagy minimálisan épp nem max settings mellett. És akár jelentősen emelt scalinggel is az egyszerűbbekben...

Persze ő eldönti, hogy kell-e neki ez. De azért nagyon ütős rig lenne az úgy, ahhoz képest már nem számottevő felárral

Speed is the only truly modern sensation

(#83483) Devas válasza #68216320 (#83472) üzenetére


Devas
őstag

Mostanság ahogy elnéztem, az MSI lapok kivételével szinte mindig lespórolják a lapokról a displayportot.

Még anno az AM4 elején végignéztem az összes alaplapot és nagyon kevesen volt Displayport. Amiken meg volt, azoknak több mint fele MSI volt.
Szóval MSI lapok között előbb találhatsz megfelelőt, csak gondoltam szólok.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#83484) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Új gépet tervezek venni és ebben szeretnék segítséget kérni mert elég régóta nem foglalkoztam a témával.

Elsősorban singleplayer játékra lesz másodsorban munka. Egy 2060-as vga-t tervezek venni, amellé kellene proci. 60k körüli árszegmensbe gondolkodok és tuningolni nem igazán akarok. Amd és intel is szóba jöhet, de alapból az intelt preferálom inkább.

Mit érdemes ennyiért venni? Illetve hosszútávra elég lesz egy ilyen kategóriás proci?

Köszi!

(#83485) palfitom válasza Rekro (#83484) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

i5-8400 (6 mag, 6 szál, szorzózáras) / 9400F (6 mag, 6 szál, szorzózáras, IGP nélküli)
Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes, IGP nélküli), vagy 2600X ha nem szeretnél tuningolni, és "dobozból" kell a magasabb órajel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83486) Rekro válasza palfitom (#83485) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Tuninggal egyelőre nem akarok foglalkozni. Ha nincs szükségem IGP-re érdemesebb a 9400-t venni nem a 8400-t gondolom? A Ryzen 2600X és a 9400F között mi alapján érdemes dönteni szerintetek? Teszteket nézegettem és nagyon hasonló a két kártya. WQHD felbontásban a 2060 vga-val ezek a procik tuning nélkül elegek lesznek a játékra?

[ Szerkesztve ]

(#83487) kolopele válasza Rekro (#83486) üzenetére


kolopele
nagyúr

FHD v-sync 60 fps - re lényegében egy 6700 - as procitól kezdve bármi elég ha jó kártya van mellette. Természetesen ha mindent új alapra helyezel akkor legyen legalább egy 8. gen I5 vagy egy Ryzen 2600.

(#83488) ingalls válasza kolopele (#83487) üzenetére


ingalls
senior tag

Rekro helyzetében vagyok én is. És ha nem 60 fps a cél, hanem alacsony(abb) beállítások mellett fhd-ban 144, akkor jól sejtem, h 9700k a minimum, és Ryzen elfelejthető?
Ha cserélném a 4790k-t, akkor kihozna a 2060-ból többet a Coffee Lake a fent leírt használat mellett?

[ Szerkesztve ]

(#83489) palfitom válasza Rekro (#83486) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.

Igen. Jó áron van most a 9400F.
2600X - 9400F kb. hasonló teljesítményt nyújt a játékokban. FHD felbontás felett a VGA számít inkább, ezek a procik is ki tudják szolgálni őket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#83490) Sztenly válasza ingalls (#83488) üzenetére


Sztenly
tag

Szia,

most cserélem én is a haswell konfigomat lassan (4790 nonK) és nekem a 8700ra esett a válsztásom. Egyrészt 50k val olcsóbb a 9700k nál kb de csak 10% telj. különbséggel. Ráadásul 8/8 vs 6/12 is a javára dönt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#83491) Ribi válasza Sztenly (#83490) üzenetére


Ribi
nagyúr

A HT intelnél igencsak szájon lett rúgva, szóval az játékoknál néha inkább csak visszafog mint segít.
De még AMD-nél is van pár mérés ahol gyorsabb lett kikapcsolva.
Legtöbbször persze nincs semmi előnye a 9700k-nak, mert a 8700k 6 magja 4.5G+-on bőven elég bármilyen játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#83492) NightGT válasza ingalls (#83488) üzenetére


NightGT
senior tag

9700k az nem a minimum, hanem inkább az etalon. Arról van szó, hogy a (edit: húzott) 9700k megoldja erőből azt is, ami egyébként lehet, hogy inkább a szoftver, vagy a környezet hibája...

Tudok csinálni jól konfigurált 8400on is frametime spike mentes 144 Fps-t sokmindenben, csak ott azért már közelebb vannak a határok...és egyre több minden lesz, ahol be fog kukucskálni egy-két bibi.

Nyilván biztos lesz egyébként, ami még a 9700k-t is meg-megakasztja, csak kevesebb.

Mi az optimum? Ahol már nem töredék teljesítménytöbbletért fizetsz? Érték? Ha a teljes gépet nézem (lap, hűtés, etc), akkor pl. a korábban szóba került 8700 non-k...csak annak meg megint kicsit olcsóbbnak kéne lennie. Bár ezzel meg lehet hogy jobb már nem foglalkozni, mert a másik út sokkal hosszabb :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#83493) kolopele válasza ingalls (#83488) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha van egy komoly videokártyád már csak az a lényeg hogy egy jó proci legyen ami hajtja, ez lehet akár egy 6700 vagy egy 9700k is. Egy 8400 - ból is ki tudsz csalni akár 144 fps - t is a grafika némi lebutításával akár egy 1080 - as kártyán is FHD mellett. Az órajelek túlhúzása számomra továbbra is inkább csak parasztvakítást jelent, legalábbis amikor több éves procikról van szó. Az természetes hogy két 9700K esetében az hoz némi többletet amelyik magasabb órajelen jár, de ezt mindig csak két ugyanolyan procinál szabad hitelesnek tekinteni, de az igazi fps többletet továbbra is a videokártya fogja hozni és nem a proci órajel emelése.

[ Szerkesztve ]

(#83494) Zicokuka válasza kolopele (#83493) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez így van, ez alól max az extrém OC kivėtel ahol mondjuk így több fpst nyersz.

(#83495) ingalls válasza kolopele (#83493) üzenetére


ingalls
senior tag

Akkor kicsit máshogy kérdezem. Nincs erős vgam, egy 2060at hajtok egy 4790k-val. Nem vagyok játékszédelgő, az aktuálissal is november óta nyomom. Ebben 100 és 140 között ugral az fps. A kérdés, ha csak a procit és nyilván a ramokat cserélem, akkor észrevehető javulást látok majd, vagy semmit?

(#83496) FollowTheORI válasza ingalls (#83495) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minimálisan... és játék és beállításfüggő is mennyivel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83497) kolopele válasza ingalls (#83495) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem igazán. Én nem bántanám a helyedben, a 2060 meg azért nem egy gyenge kártya.

(#83498) kolopele válasza Zicokuka (#83494) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valamennyit nyerhetsz vele, de kevesebbet mint amennyit megér a proci esetleges rommá tétele.

(#83499) ingalls válasza FollowTheORI (#83496) üzenetére


ingalls
senior tag

Értem. Most sajnos nem tudok hivatkozni, de ha felütöd a youtube-ot, olyan összehasonlító videókat láthatsz, ahol újabb generációs i7et hasonlítanak az öreg haswellhez, és szignifikánsan magasabb fps értékek láthatók az előbbi javára. Nem sok, 10-20, de én pont ezt keresem. Akkor rosszul értelmezem ezeket a teszteket?

Köszönöm a tanácsokat, Uraim, akkor marad még a Haswell kicsit.

Kolopele: milyen rommá tételre gondolsz? Nem akarom, sosem akartam tuningolni, csak csere miatt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#83500) kolopele válasza ingalls (#83499) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor jó. A magam részéről nem vagyok a tuning híve, inkább veszek olyan procit ami az én igényeimnek megfelelő, ez jelenleg a 8700k, amit értelmetlen lenne húzni, főleg 4K esetében. A kártya legyen erős mint már írtam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.