Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) vzsryl válasza atom18 (#16990) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Játékok miatt egyelőre felesleges cserélned a procit. Majd 1-2 év múlva ráér lecserélni egy Q9550-re.
Ha i7-et akarsz venni, akkor lapot is és Ram-ot is kéne cserélj, tehát nem érné meg túlzottan a dolog. Az AMD-s konfiggal is ugyanez a helyzet.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17002) atom18 válasza vzsryl (#17001) üzenetére


atom18
aktív tag

Szia!
köszönöm segítséged és tanácsod! :R

(#17003) Lacc88 válasza vzsryl (#17001) üzenetére


Lacc88
senior tag

1-2 év mulva lecserélni ?! Q9550-re ?! Annak mi értelme lenne ?!

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#17004) vzsryl válasza Lacc88 (#17003) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1-2 év múlva már valszeg elég sok játék használ 3-4 szálat, tehát kellhet neki a négy mag. A Q9550 még 3-4 évig biztosan elég lesz. A Core i7 vagy Phenom II hiába natív négymagos, attól még ha nem elég a 3 féle proci közül az egyik, akkor már a többi sem fog brillírozni. Csak 5-10-20%-os különbségek vannak ezek a procik között, játékokban még ennyi sem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17005) Lacc88 válasza vzsryl (#17004) üzenetére


Lacc88
senior tag

2 év mulva szerintem mert i7-et érdemesebb venni ha nagyon intelt akar ....
AMD-ből meg ugye ott lesznek A Phenomok meg a 6 magosok meg még kitudja , hogy mi ! :D

üdv.

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#17006) vzsryl válasza Lacc88 (#17005) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1. Az i7 sem adna olyan sok pluszt, csak egy kis plusz erő, meg +4 szál, de ez nem jelent túl sokat.
2. Az i7 kb. +80-90k-ba fájna. Alaplap+proci+memória. A Q9550-nél meg csak proci csere kell.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17007) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Processzort szeretnék venni, hosszútávra. Követelmény: 4 mag, jó tuning potenciál (lehetőleg 4.0 GHz-re húzás), ne túl nagy fogyasztás, ne legyen problémám vele, max 50k,

A mostani lapomat lehet látni, most abba, nem hinném, hogy ebbe még lehetne fejleszteni, de várom véleményetek.

(#17008) Lacc88 válasza vzsryl (#17006) üzenetére


Lacc88
senior tag

Ez igaz , de nem nagyon vennék 2 év mulva Q9550-et persze ez csak én vagyok de addig még sok idő van ! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#17009) dokee78 válasza Vasinger! (#17007) üzenetére


dokee78
félisten

Megnéztem a géped és ebből levontam a következtetést:

Configodból ítélve nagyon értesz hozzá,szerintem nincs is igazán szükséged tanácsra,csak kíváncsi vagy ki,mit javasol:)

(#17010) vzsryl válasza Vasinger! (#17007) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ha jól bírja az FSB-t a lapod, akkor Q9550. Nem tudnál esetleg kölcsön kérni egy Yorkfield-et, hogy kipróbálhasd, vajon mit megy a lapodban?
Egyébként a kis fogyasztás már ott kilőve, hogy "négymagos", a tuninggal meg végképp.

(#17008) Lacc88: Nem mindenki sz@rja a pénzt teljes platformváltásra, ha egyszer elég csak procit cserélni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17011) Lacc88 válasza vzsryl (#17010) üzenetére


Lacc88
senior tag

Ez így van nem mindenki szarja a pénzt !
Nem is azért mondtam , ezt hanem csak az alapján gondolkodtam , hogy már most mennek lassan kifele az lg775ös cuccok , és 2 év múlva lehet , hogy nem áldoznék bele !

Ennyit akartam ! :K

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#17012) vzsryl válasza Lacc88 (#17011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egy proci csere közel sem akkora áldozás, mint egy platform csere. Ha simán csak procit cserél, akkor az úgy teljesen rendben van. A platform cserével viszont sokkal többet bukhat.
Most atom18 számára olyan az LGA775, mint amilyen neked lesz az AM3 pár év múlva. Remélem érted, hogy mire akarok kilyukadni. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17013) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy milyen 3 illetve 4 magos procit vegyek és persze hozzá vga-t és memóriát meg alaplapot. Vga amit kinéztem xfx 4870. ehhez illő processzort kéne találnom ami teljesen kihasználja a videokártyát. Gigabyte alaplapra gondoltam de nem tudom melyik lenne a jobb és hozzá illő ddr3 ramot szeretnék. Maximális keret 100.000-120.000 Ft. Előre is köszönöm. (esetleg mostani vga kártyámat megtartanám de inkább új felé törekedem) Cod 4 és a most elkövetkezendő játékokra használnám.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#17014) NDee2


NDee2
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene:

Van jelenleg a gépemben egy ilyen ASRock 4CoreDual-VSTA alaplap [link]. Jleneleg egy Pentium 4 631 3GHz-es proci van benne. Ezt szeretném lecserélni egy erősebbre. Az alaplap leírásán nehezen tudok elmenni, hogy milyen lenne jó. Úgy 15-17 e Ft-ot szánnék az új procira. Tudnátok nekem ajánlani egy két alternatívát!! (Mondjuk a PCX.hu-ról! )

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat!

Egy lelkes kezdő! :B

[ Szerkesztve ]

NDee2

(#17015) vzsryl válasza Sixty21 (#17013) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Először is a táp csere nagyon fontos!! Az LC Power egy ipari hulladék!

alaplap: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 20.313 Ft
proci: AMD Athlon II X4 620 2.60Ghz AM3 BOX 23.113 Ft
memória: 2xKINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz 2x12.090 Ft
VGA: POWERCOLOR HD4870 1GB DDR5 PCIE 37.241 Ft
táp: FSP Everest 400W 13.000 Ft

Összesen: 117.846 Ft, árak ipon.hu-ról.
A procit fel kéne húzd legalább 3Ghz-re, hogy ne legyen komolyabb CPU limited. ez a proci alapfeszen simán viszi a 3Ghz-et.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17016) Lacc88 válasza vzsryl (#17012) üzenetére


Lacc88
senior tag

Értem én ! Persze

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#17017) Steve-0 válasza NDee2 (#17014) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, egy Intel E5300 Dobozos-t, de előtte frissítsed a BIOS-od: [link]

(#17018) kpal válasza NDee2 (#17014) üzenetére


kpal
veterán

Nekem is ugyen ilyen lapom csak a neve más és ugyan ilyen procirol váltottam core2 E7400-re és elég jol megy..

[ Szerkesztve ]

(#17019) MZsoltee válasza Steve-0 (#17017) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha ez igaz, akkor már inkább az E6300as wolfi.
De a hivatalos honlapon nincs a támogatott procik között. mivel ez egy béta bios.
Ha maradsz a gyári Biosoknál akkor az E2000es széria lesz a tiéd.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17020) dokee78 válasza MZsoltee (#17019) üzenetére


dokee78
félisten

Én azt hallottam az 45nm-es E6300-asokról,hogy nem jól húzhatók.

NDee2 "17014": Ezt a lapot már le kellett volna cserélned,mert elég elavult már.
Vannak már elég olcsón fejlettebb lapok akár az Asrocknak is.

[ Szerkesztve ]

(#17021) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Egy 4870 alá milyen procit ajánlanátok E8400, vagy egy Phenom II 550 BE?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17022) dokee78 válasza dokee78 (#17020) üzenetére


dokee78
félisten

(#17023) csimav válasza Ace Ventura (#17021) üzenetére


csimav
senior tag

Szia!
Inkább E8400.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#17024) janagawa


janagawa
csendes tag

Sziasztok! Nekem is olyan kérdésem lenne mint sokan másoknak hogy milyen procit vegyek lappal együtt? egy teljesen új konfigot akarok összeállítani de nemtok dűlőre jutni hogy amd vagy intel? elsődleges szempontom hogy a későbbiekben (1-2-3 év) ne keljen egy teljesen új alaplapot venni hanem teszem fel egy új proci meg memória. Használni a frissen kijövő játékokra, honlaptervezés, hálózat felügyeletre használnám. Egyáltalán érdemes most venni új konfigot vagy inkább később?

(#17025) csimav válasza janagawa (#17024) üzenetére


csimav
senior tag

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a Milyen gépet vegyek? topikot. Én Intelt vennék.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#17026) MZsoltee válasza csimav (#17025) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát sztem ott nem ezt fogják mondani.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17027) Gyuri27 válasza janagawa (#17024) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ami neked kell egy am3-s platform ddr3-s ramokkal. A proci athlon II x2 240 pl, egy 785-s lap, geil valu 1600 ddr3 (2x1 vagy 2x2 giga izlés szerint). Mikor meg cserélni akarsz cseréled a procit 6 magosra. :DDD

MZsoltee:szerintem sem. Igaz ott értenek is hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17028) Vasinger! válasza vzsryl (#17010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én a fogyasztást, arra értettem, hogy bírja a 450-es tápom.

Az FSB-t bírná még a lap, ha 4.0 GHz-en ketyegne.

Q9550-ben gondolkodom, ott 8,5*470-et bírná a lap, csak a proci a kérdés. De ha lapot kéne cserélni, akkor egy Asus P5Q Pro Plus jó lenne?

(#17029) Ace Ventura válasza csimav (#17023) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Oszt méé?:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17030) Gyuri27 válasza Ace Ventura (#17029) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért hogy utánna ne tudj mit csinálni a 775-s platformal. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#17031) Vasinger! válasza Vasinger! (#17028) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elírtam a lap nevét: Asus P5Q Pro turbo. :W

(#17032) Kolok


Kolok
csendes tag

Sziazstok. Már rég vacilálok a procicserén, szerintem nagyon is megérett. Nézegettem a q9400 és q9550 procit. Nekem ha lehet olcsóbb megoldás kellene, ami a játékok futtatásához megfelel mondjuk egy évig. A configom bent van a profilomban

(#17033) vzsryl válasza Vasinger! (#17028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A VX450 bírja a strappát, csak szellőzzön jól a házad.

Ha a lapod mégsem bírja a magas FSB-t a yorkfield-el, akkor ne ruházz be még egy LGA775-ös lapba, mert az egy fejleszthetetlen pénztemető.

(#17029) Ace Ventura: A Phenom II alig marad le pár %-al az E8400-tól, viszont sokkal olcsóbb, és az alá rakható lap jobban fejleszthető.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17034) Vasinger! válasza vzsryl (#17033) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah igen. Ez itt a dilemma.
Vennék 4 magos procit, de csak Q9550-re telne, de ahhoz már P45 lap kéne, de azt meg nem lehet majd eladni.

Ilyenkor az ember mit csináljon? Aki fejleszteni akar, az tartalékoljon 200k-t i7/i5-re? :Y

(#17035) vzsryl válasza Vasinger! (#17034) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha csak Intel játszik, akkor LGA1366. Ha AMD is, akkor meg egyértelműen az AM3 a legjobb vétel jelenleg, mivel elég erősek, és jól fejleszthető alap.
Az Intel LGA1156 felejtős, mivel 1 év múlva váltja az LGA1155. Az lenne a legjobb, ha az Intel terve megváltozna, és meghagyná az LGA1156-ot, mert akkor meg lenne a best buy foglalat. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17036) Vasinger! válasza vzsryl (#17035) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És én, mint aki még sosem látott AMD-t és AM3-ra váltanék, mi történne?
Tuningban jók? Engem a kis L2 cache tart vissza AMD szinten. :S

(#17037) vzsryl válasza Vasinger! (#17036) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az utolsó AMD-m egy Sempron 2200+ volt, tehát fogalmam sincs, hogy milyen lehet egy AM3-as proci. Viszont abban biztos vagyok, hogy néhány nap alatt teljesen hozzászoknék, mivel számítástechnikai eszköz. :D Tuningban 3,8Ghz körül mennek léggel, a fölé általában már víz kell. Teszteket elnézve teljesen korrekt a teljesítményük játékok alatt, tehát simán jó párosítás lenne a HD5870-el.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17038) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A laptopomban szeretnék procit cserélni, és a T2500 - T5600 között filózok. Az ark.intel.com szerint a különbség a 64bit támogatásában és a tranzisztorok számában van, minden más azonos (+200Mhz a T2500 javára, de az nem sok). Kb egy árban tudom beszerezni őket, melyiket lenne érdemes? Egy Toshiba L30-ba lesz.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#17039) Vasinger! válasza vzsryl (#17037) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah jól van. Szerintem leragadok ennél sz@rnál, amíg nem áll be az intel piac, valamiféle számomra kedvezőbb pontra. :W Talán ez is elég lesz egy 5850 alá....

(#17040) Sdi válasza Vasinger! (#17039) üzenetére


Sdi
addikt

A Phenom II-es procik nagyon nem rosszak :), 3-4 maggal biztos elegek lesznek alá.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17041) vzsryl válasza Vasinger! (#17039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha 2 szálas játékokkal akarsz játszani, akkor teljesen felesleges négymagos procira cserélned.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17042) Sdi válasza vzsryl (#17041) üzenetére


Sdi
addikt

Mondjuk az E8400-es procit Phenom II-ből csak 4 magosra érdemes lecserélni. A 3 magos csak kevéssel gyorsabb nála.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17043) vzsryl válasza Sdi (#17042) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem látom sehol, hogy 3 magost javasoltam volna. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17044) Sdi válasza vzsryl (#17043) üzenetére


Sdi
addikt

Nem az ajánlatodra írtam, hanem arra, hogy mi lenne neki érdemes. De simán a Q9550-el sem járna rosszul. Ma már tendencia kezd lenni, hogy a játékok is kezdik kihasználni a több magot.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17045) vzsryl válasza Sdi (#17044) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szvsz. 3,5Ghz-et biztos menne a lapjában a Q9550, ami már minden játékhoz bőven elég, tehát tényleg jó választás lenne. De egyelőre nem fontos cserélnie, mivel csak pár játék van, ami kihasznál 2-nél több magot.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17046) Sdi válasza vzsryl (#17045) üzenetére


Sdi
addikt

Ha fél évre tervez, ill. játékokon kívül nem használja másra a gépet / értsd proci igényesebb dolog /, akkor most még valóban nem éri meg váltani.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17047) Vasinger! válasza Sdi (#17046) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Épp ez a baj, hogy nem fél évre tervezek. :(

Mindenki annyira ellenzi ezt a P5Q Pro turbo + Q9550 combot, pedig ez simán kibírna úgy 1,5 évet, az biztos 4.0 GHz-en. De ha ti mondjátok, hogy nem, akkor nem ellenkezek.

És egy Q9550 kihajtana egy 58XX-as atit is szvsz. :F Bár már a tesztekben is mindenhol i7, i7, i7, i7...

[ Szerkesztve ]

(#17048) Sdi válasza Vasinger! (#17047) üzenetére


Sdi
addikt

Ha nem fontos, akkor inkább gyűjtögess még és vegyél majd az Intel i sorozatából valamit / ha már az közelebb áll hozzád /.

Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17049) vzsryl válasza Sdi (#17046) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1-2 évig elég lesz az E8400 is.

(#17047) Vasinger!: Még 3-4 évig is elég lenne. De utána, ha fejleszteni szeretnél, akkor hatalmasat buknál. Viszont az Intel LGA1366-ba vagy AMD AM3-ba elég ha veszel egy procit, esetleg bővítesz a Ram-on, és akkor még egy jó ideig elég lehet a gép.
Ha most csak procit cserélsz, akkor teljesen rendben van a dolog, nem is tudnál okosabbat lépni. Viszont ha még vennél egy pénztemető LGA775-ös lapot, akkor az úgy már nem lenne túl okos döntés. Ha már le akarod váltani az alapod (alaplap+proci+esetleg Ram), akkor inkább állj át AMD AM3-ra, mert LGA1366-ra ekkora keretből nem tudnál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17050) Vasinger! válasza Sdi (#17048) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valószínűleg az lesz. Szerinted van esély arra, hogy leesik majd az áruk megfizethető értékre?

vzsryl: lap+proci+ram nem férne bele a keretbe, főleg nem abban a felső-kategóriában.
Szerintem marad még ez gyenge konfig.

Csak a körülöttem élő embereknek ne lenne jobb gépük, na meg a suliban is a Q9400-as procik, késztetést éreztetnek a fejlesztésre. :W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.