Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani vki, hogy a pentium d 8xx széria és a pentium 9xx széria közt mi a különbség? Melyik fogyaszt kevesebbet?

(#14002) darál0w válasza mh197 (#14001) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csak nem olyat akarsz venni? :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14003) bartucc válasza mh197 (#14001) üzenetére


bartucc
addikt

A d9xx picit kevesebbet tudtommal, kicsit tud takarékoskodni az árammal, de mindkettő kazán, nem teljesít jól, ezért nem ajánlott. Egy 1,8-as Dual Core(C2D-ra épülő) földbe döngöli őket, hiába van 3Ghz-es és nagyobb belőlük... :U

darál0w: Jó az új avatarod:D :C

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14004) mh197 válasza bartucc (#14003) üzenetére


mh197
senior tag

Vhogy így gondoltam én is, de a lapom max ezeket támogatja : ASUS P5WD2-E PREMIUM

Vagy ebbe a lapba bele megy esetleg egy core duo is? :F

(#14005) mh197 válasza darál0w (#14002) üzenetére


mh197
senior tag

Mivel a gyártó szerint max ezt támogatja a lapom... :U Vennék én core duo-t, esetleg core 2 -t is, ha menne a lapomban... :W

(#14006) Rexcor


Rexcor
őstag

AM2-es lapra csatlakozik phenom II X3 710,720?

köszi :)

(#14007) bartucc válasza mh197 (#14005) üzenetére


bartucc
addikt

Hát mennyi kereted lenne rá? :U

Rexcor: AM2+-sokra tudtommal, milyen lapba kellene, de lényeg hogy ddr2-es lapokkal is megy simán:)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14008) Rexcor válasza bartucc (#14007) üzenetére


Rexcor
őstag

Gigabyte gam56ss3-ba

(#14009) bartucc válasza Rexcor (#14008) üzenetére


bartucc
addikt

Sajnos még nincsenek fent a támogatási listán sztem készülhet hozzájuk még bios. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14010) Rexcor


Rexcor
őstag

Melyik lap support ? (ne legyen túl drága) :(
köszi :)

(#14011) Rexcor


Rexcor
őstag

Gigabyte ga-m563-s3-ba csatlakozik olyan proci amely elbírja a hd 4890-est??????

köszi :)

(#14012) bartucc válasza Rexcor (#14011) üzenetére


bartucc
addikt

Úgy érted, ami ki fogja hajtani, ki kell jelentenem hogy nem. :(
Amit tudok ajánlani, hogy semmit se kelljen cseréljen:

Gigabyte 770-UD3 20k
Phenom II X3 710 30k
------------------------------------------
Össz: 50k

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14013) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene.

Ismerősnek kellene gépet összeraknom, és nem tudom milyen procit válasszak.

A gép alapvetően multimédiás feladatokra és netre lenne használva. A srác szeret zenét szerkeszteni, házi videókat vágni, illetve szeretne régi videó anyagokat is digitalizálni.

Van értelme 4 magos procit venni a gépbe, vagy elég neki 2 is, illetve AMD vagy Intel legyen?

Azért vagyok gondban, mert nekem egy 4000+ -os X2 proci is elég már évek óta, és nem tudom, hogy most mit éri meg megvenni.

Előre is kösz.

üdv, Atis

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#14014) bartucc válasza atuci (#14013) üzenetére


bartucc
addikt

Mennyit szánna rá első kérdésem az lenne. Bár ha komolyabb erőforrás-kapacítást is kihasznál, 4 magos is jól jöhet, de inkább egy Phenom II-re szavaznék, X3-asra, vagy egy E5200-es intelre.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14015) atuci válasza bartucc (#14014) üzenetére


atuci
senior tag

A gépre kb 230.000 ft jutna, a következő konfigot néztem ki neki:

4 Gb Kingston hyperX 1066 RAM
ATI HD4850 512 Silent
SB X-Fi Titanum hangkari
Pinnacle PCTV Hybrid pci-e tv tuner
2x 500 GB hdd Raid-hez
Gigabyte Solo 1000 ház
460W Gigabyte Superb Táp
APC Back UPS ES 400
bill, egér( vezetékes Logitechet kért)
2 db sata dvd író
sok az egyben memkártya olvasó
Bluetooth dongle

Kéne még alaplap és proci.

Mindezeket nagykerben megtudom szerezni neki, szóval a 230k-ba nagyjából bele kéne férni

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#14016) bartucc válasza atuci (#14015) üzenetére


bartucc
addikt

Neked is ezt ajánlanám, egész jó ár/értékben, és mindenre jó lehet.

Gigabyte 770-UD3 20k
Phenom II X3 710 30k
------------------------------------------
Össz: 50k

Ramból a laphoz a kingmax jobban illik. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14017) Rexcor válasza bartucc (#14016) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi a segítséget! :) :) :)

(#14018) Rexcor


Rexcor
őstag

A Phenom II X3 710-zel biztos nem lesz cpu limit??? :F

(#14019) mh197 válasza bartucc (#14007) üzenetére


mh197
senior tag

Hát most már kerek 0, mivel vettem egy 915 D-t bele. Sztem ezzel elleszek egy darabik. Remélem majd jól lehet húzni vízhűtéssel. :K

(#14020) bartucc válasza Rexcor (#14018) üzenetére


bartucc
addikt

Kicsit tuningolod és bőven nem lesz, 3-3,2-t simán megy, és az bőven elég hozzá, de ha nem piszkálod nagyon, akkor is sokkal jobb mint bármelyik k10-es proci.

mh197: láttam az apróban a hírdetést, gondoltam keresgélsz. Használd egészséggel, remélem meg leszel elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14021) mh197 válasza bartucc (#14020) üzenetére


mh197
senior tag

Sztem egy ideig meg fog felelni. igaz többet fogyaszt mint egy mai core2, de ez van. Majd ha terjed a i7 , akkor mennek lefelé a core2 árak is, és cserélek majd egyet. Sztem kell vagy egy fél év, és már bagóért lehet majd core2-t venni, lappal együtt, mivel ugye a mai lapok a ddr3-at nem viszik. :))

(#14022) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Tudom hogy nem teljesen ide vág a kérdés de nem találtam megfelelő topic-ot.

Vásároltam egy használt proci és próbagari van rá.
Melyik az a progi amivel agyon tudom tesztelni hogy ha esetleg valami hibája van azt észrevegyem?

Thx.

(#14023) vzsryl válasza MEKK (#14022) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Prime95, Orthos, IBT

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14024) bartucc válasza MEKK (#14022) üzenetére


bartucc
addikt

A kollega tökéletesen leírta mely progik valók erre:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14025) MEKK válasza vzsryl (#14023) üzenetére


MEKK
aktív tag

Köszi

(#14026) bishopx2


bishopx2
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy melyik proci ( E5200 or E6420) lenne a jobb választás ?
Kerestem több tesztet is ,de sajnos nem találtam olyant amibe mind a két proci szerepel.
E6420 + hűtő tudok szerezni 15,000 Ft-ért, de nincs rá garancia.A másik cpu vagyis
az E5200 BOX-ot pedig új, bontatlanul 18,000 ft-ért lehet vásárolni erre 1 év gari lesz ha
megveszem.

Kicsit nehéz ez a két proci közül választani, hátha valaki tud valami indokot miért jobb a másik......előre is köszönöm a válaszokat!

Megjegyzés: MSI P7N SLI PLATINUM alaplapba lenne belerakva.

Üdv: Bishop

van ilyen..

(#14027) Barney™ válasza bishopx2 (#14026) üzenetére


Barney™
aktív tag

Én az 5200-őt venném, főleg azért mert új, és van rá garancia.

(#14028) birozoli7800 válasza bishopx2 (#14026) üzenetére


birozoli7800
senior tag

E5200 mindenképpen!! :)

(#14029) bartucc válasza bishopx2 (#14026) üzenetére


bartucc
addikt

Mindenképp E5200, alapon is gyorsabb, jobban tuningolható, és kevesebbet fogyaszt. A 2mb L2 mindenre elég szinte.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14030) Barney™ válasza bartucc (#14029) üzenetére


Barney™
aktív tag

3 : 0 -ra nyert az 5200:)

(#14031) atuci válasza bartucc (#14016) üzenetére


atuci
senior tag

Köszi a tippet!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#14032) bishopx2


bishopx2
tag

Köszi, szinte mindenki a E5200 mondta akkor gondolom jobb mint az E6420......
én tulajdonképpen a L2 cache miatt nem voltam benne biztos és a rated fsb miatt mivel
a 5200-esnek csak 800-as ,de akkor gondolom ez is mind1.....

Köszi a válaszokat !!!

Üdv: Bishopx2

van ilyen..

(#14033) bartucc válasza bishopx2 (#14032) üzenetére


bartucc
addikt

Hát nem mind1 teljesen, de magasabb az órajele, és abból simán lehet (a 800-ból) 1066-os FSB-t csinálni:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14034) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Mostanában nem vagyok képbe a procikkal szerintetek a 4 közül melyik a legideálisabb fogyasztás, teljesítmény szempontjából(csak irodai munkára):
INTEL Dual Core E2200 2,20GHz 775
INTEL Dual Core E1500 2,20GHz 775
AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 BOX
AMD Athlon 64 X2 4850e

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#14035) bartucc válasza Bzzz (#14034) üzenetére


bartucc
addikt

Hát egyik sem, a legjob vétel ebben a kategóriában az E5200 18k-ért, de ha szűkös a keret, és csak munkára kell, akkor az AMD.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14036) Bzzz válasza bartucc (#14035) üzenetére


Bzzz
senior tag

Csak munkára kell, semmi játék, max szörfölgetés plusszba. És az AMD-ből melyik a kettő közül?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#14037) bartucc válasza Bzzz (#14036) üzenetére


bartucc
addikt

Az amelyik olcsóbb. Kicsit kevesebbet eszik a 4850e, és nem melegszik annyira, de ez kb 5-10W kül. maximum, az 5200-es is szépen visszaveszi magát, ha nincs terhelve, hála a CnQ-nak. (csökkenti a szorzót ha nem terheled a procit) ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14038) Stirbi válasza Bzzz (#14036) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv

az amd böl : AMD Athlon 64 X2 4850e
az intelböl: intel celeron dual core e 1400 :K (neméri meg plusz pénzt az e 1500)

(#14039) EmperorDraco


EmperorDraco
csendes tag

Hali!

Adott egy Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133) proci.
Be tudnátok árazni, hogy kb mit érhet használtan, hűtővel együtt?

Össze kéne hoznom egy boltot...
A régi gépem megvenné egy haverom, az övét meg tovább adnánk valakinek úgy, hogy mind a 3-an jól járjunk... (Magyarul nem akarok senkit átverni azzal, hogy túl drágán adom, de túl olcsón sem akarom...)

THX!

Draco

(#14040) vzsryl válasza EmperorDraco (#14039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Ebben a topikban érdeklődj: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14041) EmperorDraco válasza vzsryl (#14040) üzenetére


EmperorDraco
csendes tag

THX!

Hasznos topic, eltettem a kedvencek közé! :)

Draco

(#14042) bartucc válasza EmperorDraco (#14041) üzenetére


bartucc
addikt

Rakd el nyugodtan, egyébként sztem 4k körül(+/-1,5 k). Sok mindentől függ, a vevőnek mekkora szüksége van rá, egyáltalán van-e rá spontán kereslet stb, egyébként nyomott áron.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14043) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

üdv.
lehet le kell váltanom a drága 6750es procimat,és érdekelne,h melyik proci lenne a legjobb választás számomra.Amire használom játék(tuning ha kell)+netezés,fogyaztás mind1,és max 40k a határ.
köszke
***Az eltérés annyi h a dq6 helyett ep45ds4 van

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14044) bartucc válasza IreN!CuS (#14043) üzenetére


bartucc
addikt

Hát intelben nem nagyon van jó, legalábbis tuningosabbak nem 40-nél kezdődnek, esetleg a Q6600, de az nem tudom milyen áron van, márahol megkapod még. Egyenlőre még mindig egy E8xxx a legjobb játékra 4ghz-re cibálva, de a tiédet nem cserélném igazából. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14045) vzsryl válasza IreN!CuS (#14043) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ne cseréld még le azt a procit. 40k-ért nincs sokkal jobb alternatíva.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14046) IreN!CuS válasza bartucc (#14044) üzenetére


IreN!CuS
őstag

vzsryl
hát az a baj h szerintem elszált a proci(vagy ha szerencsém van csak a ramok)én innentöl kezdve vmire lekell váltanom a 6750est,pedig én sem szeretném. :O

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14047) bartucc válasza IreN!CuS (#14046) üzenetére


bartucc
addikt

Ja értem mi a gond. Hát amit ajánlani tudok, és emberi áron van, egy E5200-es, egy jobb hűtővel 3,4-3,5-ön járatva mindenhez elég! :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14048) IreN!CuS válasza bartucc (#14047) üzenetére


IreN!CuS
őstag

hát eléggé downgrade szaga van a dolognak,hiába a tuning,amiben én gondolkozok az a 8xxx szeria,mert ahogy néztem 40körül vannak(persze pluszban).de az még beleférne talán.... :(

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#14049) bartucc válasza IreN!CuS (#14048) üzenetére


bartucc
addikt

De nem éri meg.... :N
Mert 3,5-ön az E5200 is egy 4890-el is elvan, az felett már felesleges, mert a proci úgyis elég mindenhez(gta 4 kivétel ugyan), és a 2Mb L2 se fogja vissza játékok terén.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14050) vzsryl válasza IreN!CuS (#14048) üzenetére


vzsryl
nagyúr

2 magosból nagyon nem éri meg 40k-sat venni. Az E5200 18k és alapfeszes tuninggal is simán elég sok dologra. 3,5-ön járatva meg mindehez megfelelő, a GTA4 is futna 25 fps-sel.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.