Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Játékra keresek procit és tanácsot kérnék hogy ezeknél az áraknál megéri e a különbséget a nagyobb i5. A VGA egy R9 280 (X mentes) vagy egy GTX 760 lesz.

i5 4440 - 42200Ft
i5 4570 - 46700Ft

A 4570 4500Ft-tal drágább, az alapórajel csak 100MHZ -cel több, de a turbók jobbak.
0/1/2/2 VS 2/3/4/4 és így 300MHZ extra jön ki 4 szálas terhelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#55002) MiklosSaS válasza easy...rider (#55001) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 280X-hez eleg a 4440-es, de kesobb azert meg jol johet az a par MHz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55003) jocomen válasza fradelma (#54999) üzenetére


jocomen
aktív tag

Törekedni kell az 1 gpu-s megoldásra, mert a cf / sli nem mindíg működik, drágább az olyan lap, és a gpu-k hőmérséklete is magasabb.
Ha mondasz egy felbontást, ajánlhatunk vga-t is hozzá.

(#55004) KAMELOT válasza easy...rider (#55001) üzenetére


KAMELOT
titán

Full HD felbontáshoz elég a i5-4570 + 280X. CF keményebb monitorhoz kell. 1440p, de még oda is elég a 780Ti.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55005) Vajga


Vajga
tag

Üdv Urak!

Mostanság szeretnék összerakni egy combosabb asztali gépet (játékra is), és nem szempont/nem érdekel a proci VGA része (ha érdekelne mini itx-et raknék össze, de ez egy bika asztali lesz). De nem tudom Intel vagy AMD lenne a megfelelőbb választás. Illetve hogy melyik foglalatban gondolkozzak, ez Intelnél főleg baromi zavaros. Intelnél hallottam valami melegedős prociról is amit kupaktalanítanak ezerrel... Azt sem tudom hogy pl egy AMD-s kártya vígan működik intellel, vagy jobb házon belül keresgélni? AMD-ben sem tudom érdemes-e gondolkodni,pl AM3+... Emellett ott vannak a furábbnál furább sata-vezérlők, szóval a fejemben teljes a káosz. :D Segítsetek légyszi...

(#55006) bluyoo válasza Vajga (#55005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
mITX méretben nem sok választásod van Intel ... AM3+ foglalattal még normális mATX-es deszkák sincsenek, mITX meg egyáltalán nincs! mITX méretben AMD-t max. FM2+ foglalattal.
Szóval ha a legújabb hardvereket vesszük akkor LGA1150 foglalat. Ha tuningolni is szeretnél akkor érdemes lehet megvárnod a most megjelenő Devil's Canyon CPU-t aminél várhatóan kiküszöbölték a túlzott melegedést. Ami ugye a kis csíkszélesség, fezvezérlő a CPU-ba költözése, plusz a rossz paszta miatt lép fel. De ha nem lesz tuning akkor ez nem gond, mivel csak tuningnál probléma. Szóval a szorzózáras CPU-k esetében ez nem gond.
Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150)
Az mindegy hogy milyen VGA/CPU párost alkalmazol.
Ha gondod írd le a keretes, stb. a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ba ott majd összepakolnak neked egy vasat. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55007) Vajga válasza bluyoo (#55006) üzenetére


Vajga
tag

Köszi a választ!
Mindenképp inkább az intelt ajánlanád, vagy az AMD sem rossz alternatíva? Csak mert összevetettem gyorsba az árakat a ph-s tesztekkel, és jelenleg ez a helyzet:

Tesztek alapján az FX 8350 pont az i7 4770K és az i5 4670K közé ékelődik be teljesítményben... Viszont az áruk így alakul:

FX-8350=47000Ft
i5 4670k=57000Ft
i7 4770k=81000Ft

És akkor még nem említettem az FX 9370-et, ami nem tudom milyen szinten lehet, de az ára még mindig i5 alatt van. Ezek is jó választások szerinted?

(#55008) fradelma válasza jocomen (#55003) üzenetére


fradelma
csendes tag

Egy FX 6300-as AMD-s megoldás körvonalazódik. Milyen GPU (alaplap) javasolt hozzá (teljesítményben kb. illeszkedő), ami tudja fogadni a későbbi GPU-kat?

u.i_ Full HD felbontással lesz használva minden üzemmódban. THX: :R

[ Szerkesztve ]

(#55009) bluyoo válasza Vajga (#55007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen, de legalább olvasd el a választ .... Írom hogy mITX méretben nem tudsz FX-es vasat összerakni, még mATX méretben sem! Nem arról van szó hogy az FX rossz alternatíva lenne.

(#55008) fradelma
De a keretedet még mindig nem írod le! :N

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55010) Vajga válasza bluyoo (#55009) üzenetére


Vajga
tag

Ne haragudj biztosan félreérthetően írtam, én elolvastam amit írtál, és te értettél félre. :B

Asztali gépet rakok össze! Combosat, VGA-val, nem mini itx-et. Ez az oka, hogy nem érdekel a proci grafikus vezérlője, nem szempont. Abban az esetben lenne szempont, HA mini itx-et raknék össze vga nélkül, de nem azt rakok össze.

Lehet csak összezavartalak vele hogy leírtam, pedig csak jót akartam, hogy tudd, nem ez a szempont, hanem az egyebek.

(#55011) bluyoo válasza Vajga (#55010) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valóban félreértettem .... Ezek szerint én nem ittam elég kávét reggel! :DDD
Személy szerint, jelenleg, inkább az Intelt preferálom.
Nem egy két éves történet, mos jelentek meg a 9-es sorozatú deszkák az összes új fejlesztéssel, később előreláthatólag a Broadwell CPU-k támogatásával.
De most jelentek meg az új Haswell Refresh CPU-k, és a hamarosan megjelennek a tuningképes Devil's Canyon CPU-k is. Szóval szerintem LGA1150 és egy I5.
Nem tudom milyen kaliberű VGA-t szánsz a gépbe, és hogy mekkora a kereted, de legtöbbel egy szorzózáras CPU is elboldogul.
De ha olcsó taningvasat akarsz, akkor az FX lesz a CPU-d. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55012) jocomen válasza fradelma (#55008) üzenetére


jocomen
aktív tag

Mennyit szánsz a teljes gépre, és azon belül vga-ra?

@bluyoo: szerintem a tuning nem szempont, csak a teljesítmény.
Fx6300 húzva, kb egy 3 magos intelnek felelne meg.

[ Szerkesztve ]

(#55013) bluyoo válasza jocomen (#55012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egy dolog hogy nekem nem szempont a tunig, és nem is a legolcsóbb hardverekre gyúrok. De sok felhasználónak a tuning a hobbija ... :)
Hát azért egy I3 hiába erős egy szálon, mégsem egy I5, főleg nem egy "K"-s I5. Na meg egy "combosabb asztali gépbe" nem is az FX-6300-at tenném, hanem min. az FX-8320-at, vagy ugye az I5-öt, vastag pénztárcával I7-et.
szerk.: "3 magos intel" :F Az meg milyen? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55014) Vajga válasza bluyoo (#55011) üzenetére


Vajga
tag

Rendben köszi. Akkor lehet intel lesz. A VGA közben meg van, R 280X lesz. Bár nemlenne elegánsabb párosítás egy AMD procival? Vagy oly mindegy, nem számít?

(#55015) MiklosSaS válasza Vajga (#55014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az AM3+ döglöt platform. A Z97 lapba meg még jön egy generáció.

Máskülönben az FX 8320/8350 elbánik a 280X-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55016) bluyoo válasza Vajga (#55014) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam tök mindegy hogy milyen VGA van a gépedben. Ha meg elegáns akarsz lenni vegyél egy márkájú/színű VGA-t és lapot. :DDD
Ajánlom az előbb linkelt Inteles topic-ot, és ha gondolod less be az AMD FX topic-ba is.
Mennyi a kereted a vasra?

(#55015) miklosss2012
"Az AM3+ döglöt platform." Bezzeg téged nem köveznek meg az ilyen beszólásokért! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55017) Vajga válasza bluyoo (#55016) üzenetére


Vajga
tag

Keret... inkább úgy mondom annyi lesz ami meggyőz. Eddig ami körvonalazódik az az említett kártya, 2x 4gb ram sztem 2400Mhz, 256gb-os samsung ssd, és akkor vagy AMD vagy Intel alapokon. Tetszik az intelben hogy erős, keveset fogyaszt de parázok kicsit attól hogy csomó féle chipset, milyen chipkészlet kell a K-s procinak, mit akarnak ezzel a furcsa SATA vezérlővel, jó-e ez nekem, hogy lőjjem be a Biost, Ez meg az van letiltva a K-s prociban (csak ha húzom?) a nem K-shoz képest, mit kezdjek az integrált grafikus vezérlőjével... Míg az FX-et összerakod,minden érthető, minden megy. És talán az sem akkora tragédia hogy döglött, ahogy magamat ismerem megint x év múlva rakok össze gépet mikor dobhatok ki mindent. AMD-nél csak annyi a para, hogy tud-e minden új fincsiséget amit az intel. Ne kérdezd mire gondolok, mert nem tudom, csak nehogy majd akkor tudjam meg mikor kellene, és ja hát ez a régi sz*r ilyet nem tud :DDD

De amúgy meg jah, ezek alapján intel felé kezdek hajlani csak az a bazi sok chipkészlet meg a hülye sata vezérlője, elég bonyolultnak néz ki az ügy :D

[ Szerkesztve ]

(#55018) bluyoo válasza Vajga (#55017) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Intel oldalon a 2400Mhz-es RAM tök felesleges, ha nem tuningkonfigot építesz akkor meg még inkább.
Az új 9-es szériában összesen két chipset van!! Ez szerintem nem "bazi sok!" :DDD Ha tuning (csak "K"-s CPU-val) akkor a Z97-es, ha nem lesz tuning akkor a H97-es. Egyszerűbb nem is lehetne a történet. :)
"mit akarnak ezzel a furcsa SATA vezérlővel," Natív SATA vezérlők vannak, semmi fura nincs ebben!
Az egy másik dolog hogy bejött a képbe a jóval nagyobb sávszélességre képes SATA Express port, és az M.2 foglalat is, de ezekről ha nem akarsz nem veszel tudomást, és kész. Amúgy a SATA Express portot lehet két SATA3 -as pot ként is használni.
AzUEFI beállítása meg erősen lapfüggő. Nem hinném hogy tanács nélkül maradnál az aktuális topic-ban, ha netán elakadnál vele.
Ha nem kell az iGPU nem használod ennyi ....
"Míg az FX-et összerakod,minden érthető, minden megy. " Ezt nem tudom honnan szedted ... Minden FX CPU-t használó/ajánló tudja hogy egy alulfeszelés kötelező na és a tuningolásuk sem árt, + a CPU hűtőjének cseréje. Szóval semmivel nem egyszerűbb mint az Intel esetében. Sőt az egyszerűség inkább a szorzózáras I5, I7-es CPU-k esetében él! Max. a RAM feszültségét kell beállítani és kész is vagy ha nem akarod a rendszered finomhangolni.
"AMD-nél csak annyi a para, hogy tud-e minden új fincsiséget amit az intel. " Lap terén (is) két év lemaradás ... szerintem egyértelmű. Bár kijött egy darab új lap az FX-ek alá, de hát egy fecske nem csinál nyarat. :D
De ha mégis FX akkor én nem próbállak lebeszélni róla, de szerintem egyértelműen az Intel a naprakészebb választás!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55019) Vajga válasza bluyoo (#55018) üzenetére


Vajga
tag

Üsse kavics, intel lesz, igazad van. i5 4670K. Nézek is valami Z97-es deszkát, ha már K-s a proci. Köszönöm a segítséget!

(#55020) bluyoo válasza Vajga (#55019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez esetben visszatérnék az első válaszomhoz ...
"Ha tuningolni is szeretnél akkor érdemes lehet megvárnod a most megjelenő Devil's Canyon CPU-t aminél várhatóan kiküszöbölték a túlzott melegedést."
Már ha nem sürgős a fejlesztés. :)
A Milyen alaplapot vegyek? topic-ba ha gondolod kereshetünk megfelelő lapot is alá. :)

Bazinga!

(#55021) fradelma válasza jocomen (#55012) üzenetére


fradelma
csendes tag

Jó ár/érték arányú konfigot szeretnék. Ez nem azt jelenti, hogy a pénz nem számít, hanem hogy adott összegből a "legtöbbet" akarom kihozni.
Ez a számítási teljesítményre (CPU) és A VGA-ra vonatkozik.

Annyiban cifra, hogy az ár/érték aránynál a tuninggal (+15-25%) növelt teljesítmény "számít". Ehhez kellene illeszkednie a VGA-nak "alulról (1 VGA-val), ami kiegészül majd 2-3 darabbal a gép későbbi 6-10 éves pályafutása alatt. Ez alatt kap egy CPU cserét (a fejlődést becsülve kb 2 év múlva), Kb ekkor egészül ki 1-2 +VGA-val és memóriával (+8 vagy 16 G RAM).
Azért kérdezek sokat a CPU-ról, mert ha van 6 magos, letiltott 2 maggal, amit be lehet kapcsolni, akkor olyat vennék. kedvelem a huszárvágásokat :C )

Néztem az alaplapokat, a 64G RAM-os elég lesz hosszútávon is, 8 vagy 16 G DDR3-mal indítva (1 foglalatban, 3 meghagyva későbbre :K ).

Vannak 3 PCIe-s lapok is azok még viszonylag elfogadható áron. Csak ott vagyok gondban, hogy a VGA-k egymással tudna-e majd dolgozni.

Becsülgetem az árakat, monitor nélkül, HDD nélkül 80-95e HUF.
Alaplap 17-25e
CPU+hűtő30e
Ház+táp 20e
RAM 10-25e

KB...

(#55022) MiklosSaS válasza bluyoo (#55016) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En mondhatom, nem vagyok "szakerto", sot meg egyeni avatarom sincs...vagyis nem kaptam :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55023) Kristof9094 válasza fradelma (#55021) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Hűha, hűha....

"Jó ár/érték arányú konfigot szeretnék"

Amit eddig leírtál az minden, csak nem ez.

"Annyiban cifra, hogy az ár/érték aránynál a tuninggal (+15-25%) növelt teljesítmény "számít". Ehhez kellene illeszkednie a VGA-nak "alulról (1 VGA-val), ami kiegészül majd 2-3 darabbal a gép későbbi 6-10 éves pályafutása alatt."

A gond az, hogy nem éri meg a tuning, mivel a szükséges alkatrészeknek komoly feláruk van. Ha pedig pár év múlva elkezded majd húzni, akkor is jobb teljesítményt fog nyújtani a legújabb processzorcsalád, már az alsóbb szegmensben lévő tagjai is. A legjobb példa, ha összehasonlítasz egy Core 2 Duot, meg mondjuk egy Ivy Pentiumot.
A csokornyi VGA szintén abszolúte nem éri meg, hiszen a lapok nagyrésze csak SLI rendszert támogat, és a programok most sem tudnak vele mit kezdeni (még a játékok sem). 6-10 éves VGA-nal pedig bármilyen új VGA sokkal erősebb.

"Kb ekkor egészül ki 1-2 +VGA-val és memóriával (+8 vagy 16 G RAM)."

Ma 8 GB RAM elég, ha nem dolgozol. Mire ez kevés lesz, és mire te fejleszteni akarsz, már a DDR4 is a vége felé fog járni...

"Azért kérdezek sokat a CPU-ról, mert ha van 6 magos, letiltott 2 maggal, amit be lehet kapcsolni, akkor olyat vennék. kedvelem a huszárvágásokat :C )"

Ezek az idők már rég lejártak...

100k-ból kijön egy elég jó masina, fejleszthető is lesz még pár évig. Utána egyszerűen pénzkidobás lesz fejleszteni, ezt kell végre megértened.

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#55024) bluyoo válasza MiklosSaS (#55022) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:P
Mondjuk sejtettem hogy lesz hátránya ennek a rangnak .... :DDD
Mi rosszat tettél hogy nem kaphatsz egyéni arcképet?

(#55023) Kristof9094
"a lapok nagyrésze csak SLI rendszert támogat" Inkább csak CF-et. :R

Bazinga!

(#55025) Kristof9094 válasza bluyoo (#55024) üzenetére


Kristof9094
senior tag

+1

Jogos, bár igazából a lényeg nem változik, a csokornyi VGA nem csak hülyeség, de még kivitelezhetetlen is :D

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#55026) MiklosSaS válasza bluyoo (#55024) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elsosorban az hogy elmondtam a sajat velemenyemet...aztan volt par baki a reszemrol. De a buntit amit kaptam az teljesen jogos volt.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55027) bluyoo válasza Kristof9094 (#55025) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már az elején írtam neki hogy "Esélytelen vagyis inkább ésszerűtlen dolgokat szeretnél.". :)
De hát hajthatatlan. Na meg 10évig szinten tartani azt a vasat, ami már most több éves alapokon nyugszik .....

(#55026) miklosss2012
"Elsosorban az hogy elmondtam a sajat velemenyemet.." Mire vetemedtél! Hááát .... :DDD
Könnyen megesik az ilyen, elég egy rossz nap, vagy hogy a másik félnek legyen rossz napja. :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55028) MiklosSaS válasza bluyoo (#55027) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem foglalkozok vele. Buszken viselem az "ocska" avataromat, aztan 6 honap mulva ki tudja...de tegnap vagy tegnap elott kaptam ujbol figyelmeztetest :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55029) bluyoo válasza MiklosSaS (#55028) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert mindig jártatod a csőröd! Mr. USA SAS! :DDD

Bazinga!

(#55030) Vajga válasza bluyoo (#55020) üzenetére


Vajga
tag

Igazából szerintem Asus lesz a VGA, mert PH-s tesztek alapján az győzött meg... csendes.. Pont csendessége miatt azonban talán kell a ventijének némi plusz kakaó, főleg hogy tetőtérben lakom és ez itt nyáron pokol... viszont láttam, hogy van valami cucc a kártyához, amivel tudom szabályozni a ventit, viszont ha minden igaz akkor ehhez Asus lap kell. És akkor még elegánsak is lettünk. :) Szóval Asusban keresgélnék emiatt, de katasztrofálisan sok alaplapot adott ki... mineeeeeek?! :O Szép szép amúgy a deluxe, de 60k?!

(#55031) 3.Aragorn válasza fradelma (#55021) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt a sok vga-s történetet én sem értem, főleg ha ilyen "keveset" szánsz a gépre. Sokkal többre mennél, ha vennél egy csúcs karit. Mikor kevés lesz, megveszed az új csúcs karit, ezt meg eladod. Egyébként mire kell ez a fene nagy videó teljesítmény?
Ez a 6-10 éves pályafutás is teljesen felfoghatatlan. Manapság ha 4-5 évre veszel vasat, az is meglehetősen hosszú életidőnek számít...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#55032) bluyoo válasza Vajga (#55030) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A VGA ventilátorát akár melyik lapban tudod majd szabályozni és nem az Asus adta ki a legtöbb Z97-es lapot. :DDD De a videokártyának és a lapnak is megvan a saját topic.ja ... ;)

Bazinga!

(#55033) Vajga válasza bluyoo (#55032) üzenetére


Vajga
tag

Tudom. Rivatuner stb-vel b*szkódtam eddig, mert sajnos nálam kellett. MIND túlmelegedett venti felhúzás nélkül. Ezért szimpi hogy van saját progija. No de áthúztam az alaplaposba. :R

(#55034) bluyoo válasza Vajga (#55033) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus GPU Tweak minden lappal működik .... De ha ilyen meleg helyen lesz a vas akkor egy jó házzal kezd a költekezést.
Milyen házat vegyek?

Bazinga!

(#55035) jocomen válasza fradelma (#55021) üzenetére


jocomen
aktív tag

7 évig kihúztam 1 konfiggal (igaz vga, hdd, odd csere, ram-bővítés azért volt közben). Ez alatt az eredeti konfigom értéke 90%-al (!) csökkent. Már az is kétséges volt, h érdemes-e 2-3k-t költeni rá másik procira.
Helyette vettem az előző konfignál olcsóbban, egy sokkal erősebb és sokkal kevesebbet fogyasztó újat.
Ennyit az időtállóságról.

Vga-ból szintén minek több, ha el lehet költeni 140k-t 1 db-ra is, amihez már egymagában is kevés lenne a kiszemelt fx6300-ad.

Olcsó konfig:
i3 / fx6300
h81 / amd-hez nemtom
1x4GB
hd7870 / 270x

Drága konfig:
i5 4570
h81 / b85
2x4GB
r9 290x
SSD

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#55036) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Milyen videokártyát tud kihajtani egy amd phenom x4 3600mhz proci? Mi a max?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55037) gtamate2 válasza Devilhun_HUN (#55036) üzenetére


gtamate2
veterán

7790-et még kibír, felette már inkább i5/fx6300 javasolt.

*Sn0w

(#55038) Devilhun_HUN válasza gtamate2 (#55037) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi most épp az van a gépben.
Akkor ide már totál gép csere kell.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55039) loosht


loosht
senior tag

Asrock FM2A88M-HD lap és GV-R726XOC-2GD vga mellé kinéztem egy A10-5700-at. Vélemények?

(#55040) Devilhun_HUN válasza loosht (#55039) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Mikor kerülnek boltokba a i7 4770k Devil's Canyon procik?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55041) solfilo válasza loosht (#55039) üzenetére


solfilo
veterán

Helyette vegyél inkább Athlon X4 760K-t. Procierőben egyeznek kb, de olcsóbb. (Vagy még olcsóbban egy 750K, de annak nem árthat pici tuning)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#55042) MiklosSaS válasza Devilhun_HUN (#55040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4790K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55043) Devilhun_HUN válasza MiklosSaS (#55042) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi
Mikor kerülnek boltokba a i7 4790k Devil's Canyon procik?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55044) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Nezem egy boltban már kapható a nem k-s változat. 73k

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55045) jocomen válasza Devilhun_HUN (#55043) üzenetére


jocomen
aktív tag

Erről a boltot kéne megkérdezni.

(#55046) 3.Aragorn válasza Devilhun_HUN (#55044) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A nonK változatok kb már egy hónapja kaphatóak.

Nem minden vándorút céltalan...

(#55047) Devilhun_HUN válasza 3.Aragorn (#55046) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Értem. Akkor türelemmel várok.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#55048) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne hogy egy Amd 2.8as x2es proci mennyire fog vissza egy gtx650ti 1gb-is VGA-t? Esetleg erről egy tájékoztatol hol találok mert proci ügyben nem nagy a tudásom..

(#55049) Sinesol válasza ron8 (#55048) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát egy 2 magos 2.8-as az elég kevés alá. Ez itt egy regebbi teszt, de azt jol mutatja hogy még az ősöreg hd 5770 esetében is küszködik egy amd féle 2 magos.

http://prohardver.hu/teszt/cpu_vs_vga_a_kozepkategoria/resident_evil_5.html

(#55050) ron8 válasza Sinesol (#55049) üzenetére


ron8
senior tag

Bocsánat X4-es.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.