Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) ricsi99 válasza norbert400 (#82300) üzenetére


ricsi99
addikt

60C alatt teljesen rendben van.
+Teljesítmény = + hőtermelés... (procid meg igényli a magas memória sebességet szerintem)
Az is lehet a XMP profil feljebb vett valami alapértelmezett proci feszűltséget, de ezt csak te láthatod a biosban ill te tesztelheted ki pl "AIDA" segítségével.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82302) hobizoli válasza norbert400 (#82300) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Win10-s Feladatkezolo-ben nekem is 2133MHz-t ir, pedig 3200MHz-n veret

több drón kell ;P

(#82303) norbert400 válasza hobizoli (#82302) üzenetére


norbert400
tag

biosban néztem az értéket, ott írta hogy 2133. Csak annyira jó volt látni hogy ilyen alacsony a hőmérséklete a procinak 250rmp mellett....:) Kár hogy csak 1 napig tartott. Majd belenézek akkor a beállításokba. köszi szépen:)

(#82304) ricsi99


ricsi99
addikt

Ez a varázs progi azért többet is elmond a proci +memória beálitásokról....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82305) PAPCOM


PAPCOM
újonc

Üdv mindenkinek
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy jó z370-es lapban jól menne-e egy 9700k tuninggal és ha nem, mennyivel lenne jobb választás egy z390-es alaplap?
Válaszokat előre is köszönöm

(#82306) kolopele válasza PAPCOM (#82305) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem jelenleg 8700K megy Z370 - ben, tökéletes.

(#82307) palfitom válasza PAPCOM (#82305) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, jó lehet.
BIOS frissítést kérj hozzá!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82308) BerserkGuts válasza ribizly (#82298) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Persze ha ultrázol amúgy meg ott van parasztvakítás az egész :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#82309) SECTORnooB válasza BerserkGuts (#82308) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Lowon, is sőt inkább lowon, nálam átlag 65-85% CPU kihasználtság, emellett 100% GPU kihasználtság.Multit meg amúgy sem játszik a user ultrán, főleg Bf-et nem ahol lowon is megtudod számolni a gabona szálakat a szántóföldön, multiplayerben az fps a lényeg, főleg ha nem 60Hz-n játszol.

[ Szerkesztve ]

(#82310) katsi válasza palfitom (#82287) üzenetére


katsi
tag

Koszonom a valasz neked is es mindenkinek.
Lehet, hogy a RAM kompatibilitas donti el a kerdest. Azota egy masik alaplap lett a kiszemelt, vegigkeresve az MSI B450M Gaming Plus kompatibilitasi listajan szereplo RAM-okat nem talaltam egyik processzorhoz sem kompatibilis 2x8 GB-os G.Skill kitet 3200MHz-en, amit itthon is arulnanak.

(#82311) katsi válasza SECTORnooB (#82309) üzenetére


katsi
tag

Tegnap este futottam meg egy kort a BF1-gyel az i5-2500-ammal 2x4 GB RAM-mal.

Beallitottam mediumra, SSAO, Ambient occlusion kikapcs, felbontas 1920x1080, kepfrissites 60Hz, FPS Limit 60 FPS.
Kozvetlenul a szamitogep ujrainditasa utan futtattam a jatekot.

SOKKAL jobban futott. A 24 playeres map tokeletesen jatszhato volt, a 64-es is kb 10 perc utan kezdett akadni zoomolaskor.
Proci persze 100% utilizacion, az RX 580 4GB pedig 50%-on.

Very interesting..

(#82312) palfitom válasza katsi (#82310) üzenetére


palfitom
félisten

Nem kell ezen izgulni, a Zen+ már nem annyira válogatós.
G.Skill Aegis 3000 CL16 2933-on tutira megy, a RipjawsV 3200 KIT-ek pedig általában tudják a 3200-t is, de a 2933 tuti!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82313) SECTORnooB válasza katsi (#82311) üzenetére


SECTORnooB
addikt

BF1-is nagyon szereti a több szálat, de az igazi zabagép az V.
Nálam szódával megvan a 144Fps lowon, alig rondább mint ultrán és nagyon szmút.

(#82314) ribizly válasza katsi (#82311) üzenetére


ribizly
veterán

Haverom, aki teljesen rákattant a BF1-re azt találta, hogy van valami kis app, ami scheduler-be kell tenni 5 percenkénti futtatásra és akkor megszűnnek az ilyen idő után érkező akadozások. Nem szép az biztos, de működik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82315) whited


whited
addikt

Sziasztok
Miért vegyen valaki egy xeon1241v3 vagy azzal egyenértékű iX processzort, ha töredék áron tud pl ryzen2200g-t venni?
Nem vitaindítónak szánom, tényleg érdekel

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#82316) rasotamas válasza whited (#82315) üzenetére


rasotamas
veterán

- DDR3-nál akar maradni
- Olcsóbb (nem tudom, csak indok lehet, te pont azt írod, hogy ha drágább)
- Megvan a hozzá való alaplap-memóriája és kompletten cserélni drága lenne, lásd 1-es pont
- Valójában erősebb, elvileg még a 2400G-nél is bár mondjuk inkább, hogy azzal pariban van.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82317) whited válasza rasotamas (#82316) üzenetére


whited
addikt

De a ryzen alatt működik a DDR3 ram, nem?
Használtan drágább az intel mint az amd

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#82318) solfilo válasza whited (#82317) üzenetére


solfilo
veterán

Nem működik Ryzennel a DDR3.

solfilo

(#82319) palfitom válasza whited (#82317) üzenetére


palfitom
félisten

Sose működött.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82320) ricsi99 válasza rasotamas (#82316) üzenetére


ricsi99
addikt

Semelyik hozzászólásában nem láttam ,hogy ddr3 nál akar maradni ,azt irta ,hogy olyat szeretne ami ismét elmegy több évig :D
Ha jól láttam a bf szereti a 16gb ramot :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82321) palfitom válasza ricsi99 (#82320) üzenetére


palfitom
félisten

A válasz a "Miért vegyen valaki..." kérdésre jött. Szerintem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82322) ricsi99 válasza palfitom (#82321) üzenetére


ricsi99
addikt

Oké "leesett a tantusz" ... kicsit fáradt vagyok ma

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82323) rasotamas válasza palfitom (#82321) üzenetére


rasotamas
veterán

Pontosan

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82324) Szabikaa20 válasza ricsi99 (#82320) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát igen a 8,5-9Gigát hosszabb játszásnál emészti! :)

Nem ide tartozó,de most pont téma...Elinditom a BF 5...Játszom és kb 5-10perc után lefagy és kidob a játék az asztalra.Minden alapon nincs OC!Afterburnerrel figyeltem,hogy nem e valami túlmelegszik,de VGA 60fok körül CPU szintén.Előtte ment,mert volt olyan rész,hogy nem tudtam átmenni többszörre sem,de akkor nem kapcsolt ki.Most meg már kikapcsolgat.Vagy hol tudnék erre rákérdezni?A Just Cause 4-nél is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82325) kolopele válasza Szabikaa20 (#82324) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom eredetiek e, de mivel nekem mindkettő az annyit tudok segíteni hogy a Just Cause 4 javító patch - re vár, kifagy amikor olyanja van. A Battlefield - del viszont semmi gondom nem volt, igaz 1080 Ti hajtja nálam, de nem hiszem hogy 1060 mellett ezt kellene csinálja. Próbálj drivert frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#82326) Szabikaa20 válasza kolopele (#82325) üzenetére


Szabikaa20
őstag

JC4-nél ezt a hibaüzenetet dobálja ki.BF-nél semmit,ott csak simán lefagy és kidob minden üzenet nélkül.3-ik War storyt játszom(első kettő kész),idáig nem volt semmi gond csak most.Próbáltam új drivert,DX frissiteni,windowst frissiteni,VGA hűtőjét felcsavarni nem e túlmelegszik,de semmi sem segitett.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82327) kolopele válasza Szabikaa20 (#82326) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben nem virágbolti akkor nem tudom mi lehet a Battlefield oka, Just Cause mint írtam is lefagyogat, bár nálam fekete képernyővel. Bosszantó egy teljes árú játéknál mindenesetre. Szedd le DDU - val a drivert és úgy tedd fel az újat, hátha. Nézd meg más játékokkal is, mert ha azok is lefagynak akkor más probléma lesz, akár még hardveres is.

(#82328) Szabikaa20 válasza kolopele (#82327) üzenetére


Szabikaa20
őstag

CS:GO,GTA 5,War Thunder,Far Cry 5 mennek szépen...Hardver új minden ott nem kéne hogy baj legyen,de előfordulhat...DDU alatt mit értesz?

Többet nem OFFolok! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82329) ates2 válasza Szabikaa20 (#82328) üzenetére


ates2
senior tag

[link] erre gondolt,ez a registryből is törli a vga driver cuccait így totál új telepítést tudsz csinálni a VGA drivernek.

(#82330) Szabikaa20 válasza ates2 (#82329) üzenetére


Szabikaa20
őstag

ooo...Nagyon szépen köszönöm! :Y :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82331) kolopele válasza Szabikaa20 (#82328) üzenetére


kolopele
nagyúr

Közben kolléga megválaszolta, remélhetőleg megoldja a problémádat.

(#82332) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Szerintetek mivel járnék jobban játékra?Sima i5 8600 vagy Ryzen 5 2600?

(#82333) solfilo válasza fecaga21 (#82332) üzenetére


solfilo
veterán

Az i5-8600-al picit több lenne az fps-es ugyan olyan kártya esetén, a Ryzen 5 2600-al viszont erősebb kártyát vehetsz a procik árkülönbségéből, így a Ryzenes esetben járnál jobban.

solfilo

(#82334) fecaga21 válasza solfilo (#82333) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Kb ugyanabban az árban tudnám megvenni. 5000-el lenne drágább az 8600 használtan persze.

[ Szerkesztve ]

(#82335) fecaga21 válasza fecaga21 (#82334) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Hosszú távra tervezek amúgy, ennyiből lehet jobb választás a Ryzen mivel a 1151 már nem a legújabb platform.

(#82336) palfitom válasza fecaga21 (#82335) üzenetére


palfitom
félisten

:DD
Ugyanakkor, 2018 Q2-ben jelent meg a 8600 is, a 2600 is...

Ne haragudj, de tényleg nem értelek!
Hetek óta rágod a témát, túráztatod a különböző topikokat, s igazán végigrágtuk már az egész témát, oda-vissza...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82337) fecaga21 válasza palfitom (#82336) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Nehezen tudok dönteni, és szeretnék jó döntést hozni.

(#82338) solfilo válasza fecaga21 (#82337) üzenetére


solfilo
veterán

Igazából egyik sem rossz döntés ;)
Ha lesz később prociupgrade, akkor Ryzen, jönnek a 7nm-es, 8+ magos példányok is még idén, fejlődik az ipc is, órajel is elvileg.
Ha nem lesz később prociupgrade, akkor vedd most az i5-öt, hoz némi fps-t a konyhára a másikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#82339) Szabikaa20 válasza fecaga21 (#82337) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ennyi erővel várhatod a végtelenségig,hogy mikor lesz jobb stb... :D Vegyél intelt aztán,ha később kevés lesz,majd lecseréled i7 vagy i9-re...Azok már úgy is több szálon futnak mint a Ryzen.De 6mag 6szál jelenleg bőven elég! :U

(#82331) kolopele:Sajnos nem lett jobb...Leszedtem DDU-val,letöltöttem a legújabb drivert ami ma jött ki,de ugyan az.Játékkal lesz a gond szerintem.Azért köszi a segitséget!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#82340) palfitom válasza fecaga21 (#82337) üzenetére


palfitom
félisten

Elhiszem.

Még egyszer összefoglalom:
A Ryzen 2600 / 2600X vs. i5-8400 / 8500 / 8600 összevetésben nincs egyértelmű nyertes, így nincs egyértelműen jó döntés.
Teljesítményük hasonló, árban kicsit kedvezőbb a Ryzen.

Bármelyik mellett is döntesz, egyikben sem fogsz csalódni (megfelelően összeválogatott konfigban)! ENNYI.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82341) rasotamas válasza solfilo (#82338) üzenetére


rasotamas
veterán

Én ezt nem feltétlenül gondolnám. Persze a mostani játékok esetén összehasonlításban minimálisan gyorsabb az i5 a jobb egyszálas teljesítmény miatt. Viszont én azt gyanítom 1-2-3 év múlva (hamár így mondod hogy nem lesz proci upgrade) talán jobban ki tudják használni a játékok a plusz 6 szálat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82342) ricsi99 válasza fecaga21 (#82337) üzenetére


ricsi99
addikt

Konzol és tablet :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82343) FollowTheORI válasza fecaga21 (#82335) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha hosszutávra tervezed akkor a 2600... több szál, meg jobb OC lehetőségek amivel ki tudod tolni a csere idejét picit.

Meg ha tényleg hosszútávra gondolsz, akkor én gyűjtenék pénzt és év végén kicserélném egy Ryzen 3xxx-ra (egy 8/16-os procira) és akkor tényleg el leszel pár évig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82344) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Asus H-61M-K, Intel i5 - 3470, Kingstone Hyperx Fury DDR3 1600Mhz 16GB RAM, MSI RX470 GAMING X 4G konfiguráció esetén érdemes-e a processzort i7 3770-re cserélni?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#82345) ricsi99 válasza Deer76 (#82344) üzenetére


ricsi99
addikt

A "HT" nem fog olyan sokat dobni sajnos szerintem ,hogy megérje...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82346) Deer76 válasza ricsi99 (#82345) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi, akkor nem cserélek.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#82347) palfitom válasza Deer76 (#82344) üzenetére


palfitom
félisten

Én nem értek egyet ricsi99 kollgával, hisz nem tudjuk mire használod a gépet, ha játszol, akkor mikkel játszol, és azt sem, hogy mit érzel kevésnek, s az miben nyilvánul meg...
Szóval lehet, hogy megéri...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82348) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ez a boost mi lenne?Ha egy proci 6 szálas és 2,8 Ghz az órajele, de 4 Ghz-ig boost-ol azt hogy kell érteni?AKkor már miért nem 4Ghz-es prociként szerepel?

(#82349) solfilo válasza fecaga21 (#82348) üzenetére


solfilo
veterán

Ennek nem itt a helye, ez egy processzor vásárlásos topik, olvasgass teszteket:

Pl ezt:

"Két érdekességről kell még szólnunk, az egyik a turbó mód, azaz a Turbo Boost 2.0-s verziója. A Turbo Boost a Nehalemmel mutatkozott be, és hogy bizony nagyon is szeretjük. Ez vezérli a CPU-k órajelét akár egymástól függetlenül is a terhelés függvényében, ha egy szálon terheljük a rendszert, akkor az egyik CPU-mag órajele az eredeti értéknél akár 4-500 MHz-cel magasabbra emelkedhet. Ez azért fontos, mert ezek a sokmagos processzorok alapvetően a többszálon végezhető feladatokban domborítanak, márpedig elvárható, hogy ennyi pénzért egy szálon terhelve is gyorsak legyenek. A Turbo Boost 2.0 annyi csavart visz az egészbe, hogy beállíthatjuk azt a fogyasztási keretet, amelyen belül megemelkedhet a CPU-magok órajele, sőt akár kis időre túl is lépheti azt. Ezen kívül az új Turbo Boost a GPU-órajelét immár a CPU-magok órajelétől függetlenül vezérli, tehát elképzelhető, hogy ha a CPU kevésbé terhelt, akkor a grafikus mag órajele jobban megemelkedik. Az Intel a Turbo Boost 2.0 révén még a K utótag nélküli processzorokon is engedélyez némi tuningot (kivételt képez az i3-as), ugyanis a Turbo Boost szorzókat az eredeti beállításnál néggyel magasabbra emelhetjük."

egy rövid leírás az inteles verzió működéséről egy webshop oldalán :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#82350) FollowTheORI válasza Deer76 (#82344) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen. Attól függ persze mi a cél, de az újabb játékok meg fogják hálálni.
Meg úgy általában is, ha még ki akarod tolni a teljes gép cserét akkor megéri.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.