Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) sz.j válasza thomasvold (#82849) üzenetére


sz.j
nagyúr

Miért, annyival jobb lett az AMD, hogy megéri átváltani Intelről?

Bocsi a kérdésért, de tájékozatlan vagyok a témában ... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#82852) hokuszpk válasza sz.j (#82851) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

4590-rol valtva ha a meglevo konfigban nem csak procit akarsz cserelni, akkor mindket oldalra komplett szettet kell venni, -- alaplap, ddr4 ram -- az uj proci melle.
szoval ha nemrendelkezel unlimited ammoval, akkor megfontolando.
azonos arert szvsz az AMD tobbet ad. szoktak mondani, hogy ar/teljesitmenyben jobb.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82853) thomasvold válasza Zicokuka (#82850) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, sajnos alaplap-processzor-memória teljes csere, de ez a gép már kiszolgálta az idejét, főleg, hogy egy RTX-et vettem bele, de úgyis tervben volt a teljes csere már egy ideje. Nem is az alaplaptól, de a RAM áraktól azért hasra estem. Pláne, a Ryzen szereti a gyors RAM-okat, annyira nem is tudok azon spórolni, többet elvisz, mint az alaplap.

(#82851) sz.j : Ahogy hokuszpk is mondja, ár/érték arányban most jobb a Ryzen. Igaz, hogy főleg játékra veszem, de néha szoktam képeket és videókat is szerkesztgetni, arra pedig egyértelműen gyorsabb a Ryzen. Azt az 5-10 FPS-t pedig beáldozom, mint amit egy Intel hozna. Bár 2560X1440-ben játszom, nincs az 5-10 FPS sem. Ez függ attól is, hogy mikkel játsszol. 1080p fölött inkább már a GPU dominál. Marginális a különbség már ebben az esetben, 4K-ról meg ne is beszéljünk.

(#82854) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Az i5 6600k + Gigabyte GTX 1070 G1 8gb páros mennyire állja meg a helyét a mai játékoknál?

Illetve milyen alaplapot érdemes hozzá választani?

Előre is köszönöm a választ. :)

Cimbee

(#82855) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Mennyiért vennéd az i5 6600K-t? Mert amennyiért általában használtan dobálják (40+ezer) annyit nem ér. Hacsak nincs már hozzá alaplapod meg ramod.
Helyette újonnan R5 2600 vagy R5 1600x és egy B450-es deszka inkább.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#82856) hobizoli válasza DudeHUN (#82855) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkoris inkabb eladnam azt a lapot is, ami "van hozza"

több drón kell ;P

(#82857) VirsLee válasza Cimbee (#82854) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

A kártya megállja a helyét, de a procit én nem venném meg, nem érdemes már 4 szálas procit venni ilyen kártya mellé.

(#82858) Cimbee válasza DudeHUN (#82855) üzenetére


Cimbee
aktív tag

koszi a valaszt :)

csak a kartya van meg a tobbit meg nem szereztem be...

Mondjuk egy ryzen 2600x és egy asus rog strix b350f alaplap jo valasztas lenne?

Cimbee

(#82859) Zicokuka válasza Cimbee (#82858) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Sztem inkább 450-es deszkát less, árban elėg hasonló

(#82860) palfitom válasza Cimbee (#82858) üzenetére


palfitom
félisten

A 2600X jobb választás.
Lap: Asrock B450M Pro4 / MSI B450M Gaming Plus / Gigabyte B450 Aorus M / MSI B450M Mortar / ASUS TUF B450M-Plus Gaming / ASUS Prime B450-Plus / ASUS TUF B450-Plus Gaming / Asrock B450 Pro4 / MSI B450 Tomahawk

Legközelebb az Összefoglaló alapján kérdezz, ne kelljen kitalálni, hogy mid van, és mit vennél most...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82861) 8nemesis8 válasza palfitom (#82571) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen 8600K akart lenni, bocsi.
Köszi, nehéz lesz a választás, de hackintosh szempontból talán jobb lesz a "régebbi" i5-8600K, mert azt támogatja az OS X.

(#82862) kolopele válasza Cimbee (#82854) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha ebben a platformban gondolkozol akkor inkább egy 6700 - at vegyél vagy feljebb.

(#82863) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

AMD Ryzen 5 2600 nem jó választás még a i5 8400 helyett?

Most olcsóbb is.

(#82864) Zicokuka válasza torma1981 (#82863) üzenetére


Zicokuka
senior tag

De

(#82865) kolopele válasza torma1981 (#82863) üzenetére


kolopele
nagyúr

Olcsóbb, ha ez szempont akkor igen.

(#82866) torma1981 válasza kolopele (#82865) üzenetére


torma1981
veterán

4k-ra lenne RTX 2080 mellé.

Ahogy nézem jó választás lehet.

(#82867) kolopele válasza torma1981 (#82866) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lényegében kicsit meghúzva jó a 2600 is, utolérheti az Intelt, de játékra én továbbra sem vennék, egyéni vélemény. A másik hogy a játékok zöme inkább Intel optimalizált. 4K esetében a VGA a fő dominás persze, oda viszont nem ártana egy 2080 Ti, a 2080 újabb játékok esetén necces lehet, akár az 1080 Ti. Talán már csak samsung rammal jönnek ki az újabb szériák, de sajnos még hivatalos bejelentés nincsen róla. A micron ramokkal bajok voltak, arra vigyázz.

[ Szerkesztve ]

(#82868) Zicokuka válasza kolopele (#82867) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Azért ez a játékra főleg Intelt,nem teljesen igaz,nyugodtan lehet venni bármilyen AMD-t,vga-t kell aládobni azt jólvan :D Ryzsán picit megrángatja az ember és csókolom,kihajtsa még a Marsjárót is.

(#82869) Hannibhál válasza kolopele (#82867) üzenetére


Hannibhál
őstag

Annyiban igazad van, ha az ember 100+ fps-el akarja nyomni, akkor oda Intel kell, de ha elég a fix 60 fps vagy 40-60fps Freesync akkor untig elég akármelyik Ryzen s akk kb fele annyiból megáll prociba.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82870) Grave_444 válasza Hannibhál (#82869) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szóval az AMD hagy a kártyában, tehát nem elég erős hozzá. ;]
Ezt írtad. :)

(#82871) Zicokuka válasza Hannibhál (#82869) üzenetére


Zicokuka
senior tag

4k-ra gpu kell, ha utána lesel pont ott szinte ugyanazt hozzák. Fhd esetén igaz, bár új Resibe 100+ fps van átlagosan egy 1070-el.Àr/teljesítményben most nagyon jók az Amdk, ha vallási vagy maximalista az ember Intel.

(#82872) palfitom válasza torma1981 (#82866) üzenetére


palfitom
félisten

Mindkettő jó választás.
Ha az ár is számít, akkor az R5 a nyerő.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82873) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82869) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Miért kell ilyeneket írni, te jó isten. :U
Még CPU limites környezetben is 144Hz-n nyomom a BFV-öt egy Kazán 590-el.Ha nincs tapasztalatod vagy nem elegendő az adott témában, nem kell véleményt alkotni.

(#82874) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82873) üzenetére


Hannibhál
őstag

Nem értem mi bajod van azzal amit írtam, BF5 speciel elég jól skálázódik a szálakkal, így nem csoda hogy ott megvan.
A freesynces 40-60 fps-es kijelentésem pedig nyilvánvalóan singlere vonatkozik nem multira, bár nekem abba elég a 60 hz is

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82875) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
A ht. mennyire használható mostanában? Kinek mi a tapasztalata? Csak azért kérdezem mert 8600k v 8700 v 9600k lenne a jelölt.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#82876) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82874) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"Annyiban igazad van, ha az ember 100+ fps-el akarja nyomni, akkor oda Intel"

Ez a nettó baromság, 1080Ti mellett is kB annyi a különbség, hogy Intel 180Fps AMD 160Fps-t nyög ki magából, egy fiktív játékban, ha nem CPU limites a környezet, tehát Ultra-max minden akkor alig pár frame a különbség, ha egyáltalán van.

(#82877) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82876) üzenetére


Hannibhál
őstag

100 fps felett javarész már a cpu lesz a korlátozó tényező, bár most a ht-s mizéria miatt érdekes dolgok is lehetnek :)
a 160 vs 180 fps honnan jött? Melyik játékból?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82878) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82877) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha jártas vagy a témában és vagy van vele tapasztalatod, illetve olvastál teszteket a jelenlegi Ryzen generációról, akkor már bizonyítást is nyerhetett volna.
Nézz szét találsz jópár tesztet és összehasonlítást, ez nem az AMD VS Intel topik.

"100 fps felett javarész már a cpu lesz a korlátozó tényező,"
Ez miből is következik?
Nem értem....kérlek magyarázd el szamai keretek között :U

(#82879) flash-


flash-
veterán

üdv

érdekelne hogy ivy bridge lapba (Asrock z75 pro 3) érdemes e az i5 3570k cput- lecserélni a a gépen egy i7 es ivy bridge cpu-ra(3770k) ha szeretnék gyorsabb videó renderelést stb?
(vagy nem érdemes mert drágább lenne a váltás mint amit nyernék teljesítményben?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#82880) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82878) üzenetére


Hannibhál
őstag

A rendszeredben két fajta limit lehetséges átlagos esetben: Cpu és Vga limit. Ezek mindig jelen vannak s azt jelentik, hogy bizonyos beállításokon a cpu képes X fpst kitolni magából, míg a vga Y fpst képes kitolni magából. Neked a megjelenő fps-ed az lesz, amelyik a kisebb értelemszerűen, így maradva a te 160 vs 180 fps-ednél az azt jelenti, hogy a Ryzen előbb ütközik limitbe (fogy el az ereje) mint a másik procinak ami képes volt ugyanazon vga meleltt, ugyanazon beállításokkal több fps-t elérni.
A magasabb fps azért cpu limites általában, mert amely játékban egy vga képes 100+ fpst kihozni, ott jellemzően nem vga limit van, hanem vegyes limit is felléphet adott pályaszakaszokon, ahova például több fizikát kell számolni. De ez nem egy konkrét számhoz kötött, például Battlefield 1ben egy R9 380as mellett is lehetett Cpu-limitbe futni egy 4790k-val 64fős multiban.
A ryzen egy nagyon jó processzor, ár-értékben verhetetlen és még munkára is tökéletesen jó, de aki 144+ fps-et akar tehát MAXIMALISTA annak jelenleg még az Intel az útja, és a vga limit jellemzően ekörül a szint körül szokott csökkeni és jön be egyre jobban a cpu limit.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82881) Zicokuka válasza flash- (#82879) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Lėnyegesen erősebb egy 3770 pláne konvertálás stb... a kėrdės neked meg-e ėri anyagilag a felár. A 3770-ek ára elég magas, olcsóbb nem hiszem lesz.

(#82882) kolopele válasza Hannibhál (#82880) üzenetére


kolopele
nagyúr

+1

(#82883) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82880) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igyvan ez ahogy leirtad,konkrétan a limiteket nem lehet számhoz kötni.
"A ryzen egy nagyon jó processzor, ár-értékben verhetetlen és még munkára is tökéletesen jó, de aki 144+ fps-et akar tehát MAXIMALISTA annak jelenleg még az Intel az útja, "

Aki 144Hz-s monitorba gondolkozik az nagy multi címeket szeretne játszani, és ugye akkor az Fps az ami igazán számít tehát lowon játszik,de ha mégsem akkor elöbb lesz Ultrán GPU limite mint CPU. Egyetlen egy olyan kompetitív címet nem tudok mondani ahol nem lenne meg Ryzen processzorral a 144Fps, akár hogy skálázódik és a legtöbb esetben egy 240Hz-s monitort is ellehet vele etetni ott ahol ez "szükség" CSGO, LOL,R6,etc...

[ Szerkesztve ]

(#82884) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82883) üzenetére


Hannibhál
őstag

Bf1 techspot
Több példát meló miatt nincs időm, de itt látszik az, hogy a vga limit csökkenésével egyre jobban előkerül a cpu limit, és ez a teljesítményen is meglátszik, ugyanis egy 8700k jobbat hoz. Ettől függetlenül unten is, de 144fps mellé én inkább intelt vennék és jól meghúznám, ha meg elég a 60-80 fps is akkor alap hogy ryzent

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82885) palfitom válasza flash- (#82879) üzenetére


palfitom
félisten

Kétségtelenül gyorsabb lenne vele.
Hogy megéri-e, neked kell eldönteni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82886) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82884) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Noss úgylátom elbeszélünk egymás mellett, én a kompetitiv címekről beszéltem, máshová nem szükség a 144Hz-s monitor a nagy átlag usernek meg nincs 144Hz-s monitora.Ha 60-75Hz-n játszol és játszottál mindig is nem tudod elképzelni,hogy szükséged lenne a nagyobb képfrissitésre mert egy kampány játékba nem érzed hogy bármitől is elesnél 60-75Hz-s monitor mellett.Egy AC vagy egy FarCry-t nem azért játszol mert a lehető leggyorsabb reflex mozgásokra és a legpontosabb célzásra van szükséged,hanem azért mert szép szórakoztató és talán még tartalom is van benne.Az evidencia részét képezi az,hogy csúcs kártyák hagynak kb 15 átlag fps-t a Ryzenekben, de az átlag userek nem monitoroznak játék közben és megse tudják így különböztetni a kettőt, a core kompetitív userek akiknek van 144Hz és számít az fps CSGO,LOL,R6..etc-ben azoknak pedig a Ryzenek mellett is megvan bőségesen ez az fps szám.

[ Szerkesztve ]

(#82887) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82886) üzenetére


Hannibhál
őstag

Nem feltétlenül beszélünk el egymás meleltt, ugyanis a bf1 is multi cím, és ha már single-be van különbség, akkor egy nagyobb cpu terhelést okozó multiba biztos ugyanúgy lesz. Az hogy a csgoba vagy lolba tudja hozni, nem azt jelenti, hogy ugyanolyan erős mint az intel, ugyanis akkor máshol is ugyanazt kéne hoznia(egymáshoz képesti arányban) hanem inkább azt jelenti h pl egy lol annyira kevés cpu-t és vga-t igényel, hogy bármi elég alá és inkább a grafikus motor lesz a limit:)

szerk: Ha már 15fps-t hagynak benne( mennyinél? 60-nál vagy 100 nál? nem mindeggy, ezért jobb a százalék) s attól hogy valaki homokba dugja a fejét még a ryzen kevésbé hajt ki egy csúcskártyát cpu limit közelében mint egy intel, ergo ha a maxot akarod kihozni ahhoz intel kell.

[ Szerkesztve ]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82888) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok profik:) Nezegetem a procikat,es hat a 8700k ugyan abban az arban van mint a 9700k, szoval lehet inkabb 9700k-t kellene venni. UGyan az a lap jo a 9700k nak,mint a 8700k nak?

[ Szerkesztve ]

(#82889) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82887) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Abszolút nem dugom a fejemet a homokban, szerintem te végig sem olvasod azt amit írok.
Igen a BF1, is multi cím és van különbség így van, BFV elött mondhatni csak és kizárólag BF1-eztem megjelenéstől(1080p low),sőt bétától kezdve 1060GTX és egy 1600-as (3.8Ghz) Ryzen mellett is megvolt a 120HZ-nek való fps, a kártya a legtöbb esetben maxon járt, kivétel az Amiens pálya volt ahol azért le le esett 80% körülire a kihasználtság.
Számomra érthetetlen,hogy te úgygondolod,hogy vitatom azt a tényt,hogy az Intel játékokban gyorsabb,pedig egyértelműen nem vitatom.
A másik tény,hogy aki csúcskártyát szeretne vásárolni magának, annak a keze nem remeg be egy 8700K vagy 9900K "kosárba" című mutatvány felett.

(#82890) palfitom válasza venom8888 (#82888) üzenetére


palfitom
félisten

Azt ugye láttad, hogy van eltérés a két proci között? 6 mag, 12 szál vs. 8 mag, 8 szál.

Igen, jók ugyanazok a lapok, Z370 / Z390 is mehet, csak a 9700K esetén kérj BIOS-frissítést a Z370-es lapokhoz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82891) venom8888 válasza palfitom (#82890) üzenetére


venom8888
őstag

Igen latom a magok kulonbseget,de gondolom jobb a 9700k,minndeg jobb az ami ujabb. A bios frissitest azt a boltbol kerjem ahonnann meg veszem? PL ha online rendelem akkor kerhetek frissitest a lapra? MOndanal Lap tipust mid a 2 bol? markat is pls. Mert van beloluk rengeteg, es valamelyik2x dragabb a masiktol.

[ Szerkesztve ]

(#82892) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82889) üzenetére


Hannibhál
őstag

Idézet: ,,Az evidencia részét képezi az,hogy csúcs kártyák hagynak kb 15 átlag fps-t a Ryzenekben, de az átlag userek nem monitoroznak játék közben és megse tudják így különböztetni a kettőt,..."

Erre írtam azt, hogy: ,,Ha már 15fps-t hagynak benne( mennyinél? 60-nál vagy 100 nál? nem mindeggy, ezért jobb a százalék) s attól hogy valaki homokba dugja a fejét még a ryzen kevésbé hajt ki egy csúcskártyát cpu limit közelében mint egy intel, ergo ha a maxot akarod kihozni ahhoz intel kell."

De, végig olvasom:) A homokba dugja a fejét az adott lyúzerre vonatkozott, aki attól, hogy nem mér valamit, még úgy lesz.
Az egész ettől indult(Hannibhál to Kolopele):,,Annyiban igazad van, ha az ember 100+ fps-el akarja nyomni, akkor oda Intel kell, de ha elég a fix 60 fps vagy 40-60fps Freesync akkor untig elég akármelyik Ryzen s akk kb fele annyiból megáll prociba."

Erre most te pár hsz-el később: ,,Számomra érthetetlen,hogy te úgygondolod,hogy vitatom azt a tényt,hogy az Intel játékokban gyorsabb,pedig egyértelműen nem vitatom.
A másik tény,hogy aki csúcskártyát szeretne vásárolni magának, annak a keze nem remeg be egy 8700K vagy 9900K "kosárba" című mutatvány felett.
"

Most akkor mi legyen?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82893) palfitom válasza venom8888 (#82891) üzenetére


palfitom
félisten

Játékra inkább a 9700K-t venném.

Lap: Asrock Z370 Extreme4 mindegyik megizzasztására elég, de pontosabb ajánlást az alaplapos topikban kaphatsz.
BIOS-frissítést az alaplaphoz igen, a boltban kérj, pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82894) venom8888 válasza palfitom (#82893) üzenetére


venom8888
őstag

es a Z390 es lap ,miben kulonbozik a 370 tol?

(#82895) palfitom válasza venom8888 (#82894) üzenetére


palfitom
félisten

Alaplapos topik!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82896) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82892) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"Annyiban igazad van, ha az ember 100+ fps-el akarja nyomni, akkor oda Intel kell,"
Én elsősorban erre reagáltam.
Az általad linkelt tesztben is jól látszik,hogy az Intel 15 átlag fps-el fut többet és valamennyi tesztben, bőven 100Fps felett szerepeltek a Ryzenek is. Egyetlen helyzetben alázta be 55 kerek Fps-el Ryzent az Intel,de itt is bőven 100 Fps felett teljeített a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#82897) hobizoli válasza SECTORnooB (#82889) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csucs 3D-s zsuga nagy felbontasra valo, nem 1080p-ben szarakodashoz
ott meg kb tokmind1 mar milyen CPU van alatta

senki nem vitatja, hogy 9900K ut mindent az orajele miatt azonos zsugaval, de sokkal tobbe kerul, mint amivel tobbet "hoz"
unlimited ammobol meg eleg kevesen csinalnak gamer PC-t maguknak kulfodon is, plane itthon

több drón kell ;P

(#82898) Hannibhál válasza SECTORnooB (#82896) üzenetére


Hannibhál
őstag

Igaz, hogy 100 fps felett szerepelnek de nem elegek az adott vga-hoz(gtx 1080 ti) 100 fps felett kisebb grafikai részletesség mellett, mert malmozik mellettük a vga. Ez alacsonyabb felbontáson is előjön, vagy még kisebb grafikai részletesség mellett, így aki stabil 120-144 fps-t szeretne multiba annak szerintem intel kell, mert ott stabilabban megkapja ezt.
S a stabil 120-144fps alatt a minimum fpst értem, ugyanis az függ a cpu-tól

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#82899) SECTORnooB válasza Hannibhál (#82898) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"így aki stabil 120-144 fps-t szeretne multiba annak szerintem intel kell, mert ott stabilabban megkapja ezt.
S a stabil 120-144fps alatt a minimum fpst értem, ugyanis az függ a cpu-tól"

Fentebbi írásaimat ajánlom figyelmedbe.
Se csúcs CPU, se csúcs GPU nem kell a 120-144Hz stabil kiszolgálásához. "Hurka" 590 és "nokedli" 2600X is elég multiban valamennyi címhez, és igen! BFV és BF1-re is.
Minimum fps-ek meg csak a tankönyvekben létezik meg a diagrammon, teljesen mindegy milyen vassal játszol sose lesz végtelen 144Fps-ed, tapasztalatból tudom. Mai napig is, cod2 esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#82900) kolopele válasza hobizoli (#82897) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pont hogy az "unlimited ammo" - ból lehet bármilyen PC - t is csinálni, a limitedből nem lehet :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.