Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Az egyik konfigurációmat szeretném egy kicsit korszerűsíteni.
Jelenleg így néznek ki a fontosabb elemei:

CPU (+ CLR): Intel Pentium Dual-Core E6500 + Artic Cooling Freezer 13
LAP: AsRock 4CoreDual-SATA2 R2.0
RAM: Kingston DDR2 667MHz 2GB (2x1GB)

A videokártya még jelenleg egy Sapphire HD3850 512MB GDDR3 (AGP), de már ne sokáig, mert csütörtök felé érkezik hozzám egy Powercolor AX7850 2GB PCS+ nevű fene vad.
Nagyjából annak a teljesítményéhez szeretném optimalizálni az egész konfigurációt.
Milyen procit ajánlanátok hozzá?
Leginkább az Intel 3. generációs i3-i5 processzorain gondolkoznék el (, de szóba jöhet akármi). /Még arra is gondoltam, hogy megvárom az AMD új FM2-es tokozású APU-jait, de mivel már lesz egy elég erős diszkrét VGA, ezért kiesett a kosaramból./
A gépet főleg internetezésre, skype-ra lenne összerakva, de néha szóba jöhet egy-két újabb játék is.
Szóval mit gondoltok? :)

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#38002) Alastair' válasza fagylalt (#38001) üzenetére


Alastair'
nagyúr

970 Extreme 3, 965BE, ram, ezek most nagyon jó áron vannak.

mod: az alaplap AM3+-os, jelenleg ez a legújabb az AMD-nél. Ez a Phenom elég egyenlőre, kb az FX6100-el van egy szinten. A lapba belemegy bármelyik bulldózer, szóval később lehet procit is cserélni.
az Intelnél sincs garancia, hogy mikor hozza be az új foglalatot.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#38003) fagylalt válasza Alastair' (#38002) üzenetére


fagylalt
senior tag

Tényleg jól vannak árasítva, de már nem elavult egy kicsit ez a tokozás?

(#38004) solfilo válasza fagylalt (#38003) üzenetére


solfilo
veterán

Nem elavult a foglalat, elvileg idén jön bele a Bulldozer utódja, a Vishera.

solfilo

(#38005) fagylalt válasza solfilo (#38004) üzenetére


fagylalt
senior tag

Újabb játékokkal is megbirkózik ez a processzor (pl. BF3)? Teljesen kihajtaná a HD7850-et?
Mert ezen az áron nem lenne rossz.

A Bulldozerek nem lettek egy kicsit gyengécskék? :B

[ Szerkesztve ]

(#38006) solfilo válasza fagylalt (#38005) üzenetére


solfilo
veterán

Nem gyengék a Bullok, főleg nem a mostani árukhoz képest.
Kérdezz be a topicba nyugodtan! A Vishera pedig előre lép elvileg teljesítményben és finomítottak a fogyasztáson is. BF3 pedig szereti, ha sok magos a proci... :)

solfilo

(#38007) Alastair' válasza fagylalt (#38005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 965 BE, vagyis szorzózár mentes, könnyen tuningolható. 3.7GHz környékén elég lesz a 7850-eshez. Ha megnézel pár BF3 proci tesztet, az Phenomok is és a Bullok is nagyon jól szerepelnek.

Alister from Hell

(#38008) fagylalt válasza solfilo (#38006) üzenetére


fagylalt
senior tag

Benézek oda is.

Lord Vader: Esetleg tudnál egy olyan procit is ajánlani, ami tuning nélkül képes elbánni az adott VGA-val, de annak is ~ uan. olyan a tuningpotenciálja?

(#38009) Alastair' válasza fagylalt (#38008) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebben az árkategóriában nem. A 2500K erős alapon is, de ugye az minimum a duplája árban. Na meg ahhoz a lep se 18 ezer.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#38010) fagylalt válasza Alastair' (#38009) üzenetére


fagylalt
senior tag

Az árkategória bőven megfizethető számomra (mármint a 965BE-nek az ára), mert igazából egy kicsivel többet raktam félre procira. :B :)
Szóval ~50k szánnék rá (ettől még lehet olcsóbb).
Az alaplap az egyenlőre még más kérdés, de arra is hagytam eleget (arra már kevesebb jut, mint a procira) :D

(#38011) Alastair' válasza fagylalt (#38010) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha megvan rá a pénzed, akkor irány az 1155 és egy 2500K.

Alister from Hell

(#38012) fagylalt válasza Alastair' (#38011) üzenetére


fagylalt
senior tag

A profilomban lévő gépemben is az van és nagyon király kis proci.
Nem érné már meg jobban egy i5-3570K? Igaz 8eFt-tal több, mint a keret, de még nem halok bele.

(#38013) csucsbicep válasza fagylalt (#38012) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha újonnan veszed és hosszú távra tervezel, akkor jó választás.Lap is van hozzá olcsóbb fajta.

(#38014) concret_hp


concret_hp
addikt

fogyasztás (melegedés) / teljesítmény / ár tengelyen mi lehet a legjobb kompromisszum i3-i5-i7 vonalon?
szóval a fogyasztásra rámennék, hogy ne melegedjen annyira, de azért nem fele teljesítményt szeretnék azonos áron :D

ha amd vonalon van valami best buy az is jöhet persze :D

jah ha esetleg van vmi jó tömör összefoglaló arról, hogy mi a különbség most az egyes procik közt, az nagyon király lenne, nincs időm végigolvasni 50 cikket :DDD köszi :R

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38015) fagylalt válasza csucsbicep (#38013) üzenetére


fagylalt
senior tag

Igen, ezt hosszabb távra tervezem, ezért akarok így "bevásárolni".
Tovább is lépek az alaplapos topicba.

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

(#38016) deja vu válasza concret_hp (#38014) üzenetére


deja vu
addikt

Így is alig fogyasztanak. Szerintem az i5 3570T az egy nagyon faja proci lehet, max tdp 45w, ennek ellenére 4 magos, 2,3 ghz turbóval 3,3 ghz-re képes. De még nem nagyon kapni, én erre várnék, vagy nézz valami s végű i5-öt, de azok már 65 wattos tdp osztályba tartoznak. Hasonló teljesítményű amd kétszer ennyit fogyaszt :DD, szóval olyat inkább ne.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38017) ProdyG


ProdyG
senior tag

3570k prociban van az IGP. ez mire való? nekem egy radeon 6970-es VGA karim van. számít valamit a prociban levő IGP? valaki azt mondta, hogy ha nvidia karim lenne akkor számítana, de radeonnal nem számít. ez mit jelent? köszi

(#38018) rybka3ctg válasza endruboy1 (#37999) üzenetére


rybka3ctg
tag

igen van olyan programom (2048 fizikai magig képes használni a rendszert)
Deep rybka 4 SSE4.2 engine 2048mag 4Tb memória
critter 1.6a engine 128 mag 64Gb memória
Houdini 2.0c 32mag 32Gb memória
a leírott enginek mellet a maximális processzor ién és a maximális memóriahasználat látható
Köszi a választ
és linkelek egy táblázatot is:
[Houdini 2.0]
[fritz benchmarkt]
Amount of hash table memory used by Houdini, in MB.
Default 128, min 4, max 1024 (32-bit) / 4096 (64-bit) or 32768 (64-bit Pro).
The value is rounded down to a power of 2 (4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, 1024, 2048, 4096, 8192, 16384, 32768 MB).

Maximum number of threads (cores) used by the analysis.
Default is hardware-dependent, min 1, max 6 or 32 (Pro version).

[ Szerkesztve ]

(#38019) Oliverda válasza mokus1 (#37994) üzenetére


Oliverda
félisten

Az i7-7xx már vakvágány. Az AM3+ bővíthetőbb.

Videovágásra elég jó a Bulldozer. Játékra meg majdnem mindegy a CPU, mert magas felbontásban úgyis a VGA lesz a limitáló tényező.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38020) csucsbicep válasza ProdyG (#38017) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Van. Például, ha elromlik a VGA-d és gariztatni kell, akkor lesz mi képet adjon, illetve akinek nincs szüksége nagy grafikus teljesítményre, annak nem kell külön dedikált vga-t vennie.

nekem egy radeon 6970-es VGA karim van. számít valamit a prociban levő IGP? valaki azt mondta, hogy ha nvidia karim lenne akkor számítana, de radeonnal nem számít. ez mit jelent?

Ez hülyeség. A Virtu csak benchekben tud max hozni, de a valós játékokban inkább problémás, nem érdemes vele szenvedni, mert már sokat megtették.

(#38021) ProdyG válasza csucsbicep (#38020) üzenetére


ProdyG
senior tag

mi az a "Virtu"? amikor mindkét VGA együtt működik? szóval ennek nincs értelme? mert látok ilyen teszteket a neten...
illetve azt meg lehet oldani valahogy, hogy a prociban levő VGA menjen csak netezésnél, filmezésnél... és csak a játéknál használjam a 6970-est?
köszi a választ!

(#38022) stratova válasza ProdyG (#38021) üzenetére


stratova
veterán

Lucid Virtu - szerintem is pénzkidobás

Kb. egyetlen esetben van tényleges teljesítménytöbblet Llano-s konfigurációban. Ha HD 6670 vagy más Turks alapú kártyát teszel mellé és Dual Graphisc módban mennek. De annak is egyre kevesebb a haszna az amúgy is kis fogyasztású, de gyorsabb GCN család mellett.

[ Szerkesztve ]

(#38023) ronzo


ronzo
csendes tag

Segítség!

7950-es a vga és FX6200 a proci!
Most eltudnám cserélni FX8150-re kevés ráfizetéssel!
Teljesítmény javulás fps növekedés játéknál észrevehető lenne?

(#38024) tranceplanet válasza ronzo (#38023) üzenetére


tranceplanet
addikt

Minimális a többlet, akkor megéri. Viszont játékokban ne várj pár FPS-nél többet, a játékok 4mag/4szál felett nem igazán profitálnak. Sok játék még 2 magnál sem használ többet. Crossfire esetén már talán kijön a 8120/8150 ereje.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38025) csucsbicep válasza ronzo (#38023) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igazi ugrást egy i5/i7 hozna, de, így is lenne javulás bőven, mert a 6200 nem elég a 7950 mellé, de ez játékfüggő erősen.

(#38026) leonel válasza stratova (#38022) üzenetére


leonel
aktív tag

Bizonyos esetekben van előnye is, de az biztos, hogy csak ezért nem éri meg...

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#38027) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Milyen processzort vegyek ami kihajt egy hd7850et?
1155ös core i5 procikat nézegetek de annyiféle van hogy nem tudom melyik a szuper.
Keretem 30-40között, nem baj ha használt, újonnan is találtam a keretem között.
Vagy i7 inkább?

Érdekesség képen egy ilyesmi proci kihajtaná CF-ban?

[ Szerkesztve ]

(#38028) csucsbicep válasza Buster17 (#38027) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Bármelyik 1155-ös i5 képes kihajtani a 7850-et, egy 2320-2400 tökéletesen megteszi, ha használtat keresel.

(#38029) Buster17 válasza csucsbicep (#38028) üzenetére


Buster17
addikt

Köszönöm. De találtam 2. és 3. generációs i5-öt Mi a kettő közti különbség?
A jelenlegi procim is kihajtaná?

(#38030) miresz válasza Buster17 (#38029) üzenetére


miresz
veterán

A jelenlegi procid is elég,max egy kicsit tuningold. 3,6-3,7Ghz körülire.

(#38031) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Találtam itt a hardverapróban AMD FX-8120 OEM procit 32.000.-Ft-ért.
Szerintetek megéri az árát?
Hasonló árért (de max. 35.000.-Ft.ig) van ennél jobb proci jelenleg a piacon, akár Intel vonalon is?
Édesanyámék gépét szeretném lecserélni; de eddig mindig az én levetett vackaimat kapta meg, amit most nem akarok megtenni, mivel tökéletesen elégedett vagyok a saját i5 2500 procimmal.
Egy régi első generációs Athlon64 procit szerencsék lecserélni valami olyanra, ami évekig jó szolgálatot tesz, és ha valami gondja van, nem növesztek szakállat, amíg megcsinálja a gép, amit akarok.
Ezen kívül a WIN XP-t is szeretném lecserélni náluk, de új, jogtiszta szoftvert nem akarok venni a jelenlegi gépre mert szerintem (mivel csak OEM liszenszre lenne pénzem), az enyhén szólva is pénzpocsékolás lenne…

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38032) miresz válasza klepto (#38031) üzenetére


miresz
veterán

Hát,ha szüleid szeretnek BF3 multizni,vagy nagyiparban videót vágnak,renderelnek,akkor jó választás. :DDD Mert,minden másra feleslegesen sok.

Ha már erős procit akarsz nekik akkor max ez: AMD Phenom II X4 965 Black Edition,de még ez is felesleges szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38033) leonel válasza klepto (#38031) üzenetére


leonel
aktív tag

Szerintem nézz egy AM3+ alaplapot és egy 955-965Be procit.
Aztán pár év múlva ha a Vishera már olcsó lesz - akkor könnyen fog menni még egy upgrade.

szerk: (#38032) miresz. +1 :DDD

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#38034) klepto válasza miresz (#38032) üzenetére


klepto
addikt

Gondolkoztam ezen is, és még FM1-en is, de az FM1-től félek, mivel elvileg lejárt az ideje, a Phenom-nál meg nem sokkal drágább most az FX-8120, és szerintem megéri a felárat; meg akkor évekig le lenne róla a gond; remélem :U
De megfontolnám, ha használtan jó áron találnék egy garis, hibátlan példányt :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38035) miresz válasza klepto (#38034) üzenetére


miresz
veterán

Mit csinálnak szüleid a géppel,hogy ilyen procikat nézegetsz? Én a szüleimnek egy AMD Athlon II X2 250 procis gépet raktam össze,alaplapi VGA-val (HD4290) és bőven elvannak vele. Pedig FullHD videókat is nézegetnek rajt.

[ Szerkesztve ]

(#38036) klepto válasza miresz (#38035) üzenetére


klepto
addikt

Priviben leírom részletesen, hogy miért ilyen vonalon nézelődök.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38037) stratova válasza klepto (#38034) üzenetére


stratova
veterán

Ha olyan ütemben fog cserélődni mint a korábbi X2 akkor édes mindegy mikor "jár le az ideje" így is, úgy is teljes csere lesz.

(#38035) miresz: Ugyanezt tettem jó pár éve, csak AM2 alapon X2 3800+ X1250-es integrált (2D CAD-hez untig elég, csak a kevés RAM miatt lesz csereszavatos lassan).

[ Szerkesztve ]

(#38038) sg22


sg22
senior tag

Srácok egy gtx 680hoz (rloszor full hd, majd kesobb 2560as felbontas) milyen procit ajanlotok jatekra? nem szeretem a melegedőseket, vmi olyasmi kene amiben van tuning tartalek is.
kosz :R

what should I do about this?!

(#38039) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok!
Ha ilyen proci van egy gépben, az megbízható (most teljesítménytől függetlenül):
Intel® Core™2 Duo Processor T9550
(6M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)?

Nem melegszik sokkal jobban? Az adatlapján szerepel ennek is, és sok 3-4 éves notinak a processzoráról olyan adat, ami 105 C°-ról szól. Ezt hogyan kell érteni?
Pl. egy köztudottan kiváló hűtésű Elitebook 6930p-ben ilyen erőgép proci sem melegszik károsan?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#38040) leonel válasza sg22 (#38038) üzenetére


leonel
aktív tag

Talán egy i5 2500K/2550K :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#38041) tranceplanet válasza sg22 (#38038) üzenetére


tranceplanet
addikt

i5-3570K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38042) sg22 válasza tranceplanet (#38041) üzenetére


sg22
senior tag

3770k jatekra mar sok mi? csak faszveres

what should I do about this?!

(#38043) leonel válasza sg22 (#38042) üzenetére


leonel
aktív tag

Teljesen felesleges. Amúgy azt írtad, hogy nem szeretnél melegedőst. Akkor inkább Sandy mint Ivy ha tuningolni is szeretnél. Sajnos az új pasztás megoldás nem olyan jó...

Alapesetben azért jó a 3570k is! :K

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#38044) klepto


klepto
addikt

Gondolkoztam...
Akkor az FM1 3850 proci, és egy Gigabyte GA-A75M-S2V alaplappal is elég lenne pár évre?
Ez a konfig is gyorsabb egy S939-es A64 procinál :F
Mondjuk ehhez viszont akkor memóriát is kellene vennem, mert a tesztek szerint ez a proci már igényli, és ki is használja az 1866-os memóriát; míg a másik esetben magamnak vettem volna 2x4GB 1600-as ramot, és anyám gépébe ment volna az én 2x2GB 1333 ramom :U
Egyébként a Sandy proci mennyit profitálna a gyorsabb memóból?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38045) miresz válasza klepto (#38044) üzenetére


miresz
veterán

Fényévekkel gyorsabb az Athlon x64-nél. Bár én a Giga lapot hanyagolnám,inkább ezt: Asus F1A75-M Memóriából annál jobb minél magasabb Mhz-n megy,mert a Llano IGP-je is azt használja. (viszont a Sandy nem profitál belőle,mert csak 1333-ig támogat)
Ha nem annyira SOS a gép akkor szerintem várj még egy kicsit,mert Októberben jönnek a Trinity-k FM2-es foglalatba. Sajnos FM1-be már nem érkezik semmi,ez a hátránya,bár így is jó pár évet kiszolgál ez a konfig az biztos.

(#38046) klepto válasza miresz (#38045) üzenetére


klepto
addikt

Az alaplapi ajánlást köszönöm; megfontolom.
Egyébként mi a baj a Giga lapokkal?
Pont amit írtál az FM2-ről, az a bajom az FM1-el... :(((
Már a nyáron hallani lehetett róla, és mintha olvastam volna olyat is, hogy júnitól kapható lesz, és lám, még mindig sehol.
Ezek után mennyire biztos, hogy heteken belül megjelenik, és hozzánk is elér az FM2? :F
Memóriában az FM2 is az 1866-ot fogja támogatni, vagy ott már memben is lesz előrelépés 2133-ra?

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38047) endruboy1 válasza klepto (#38046) üzenetére


endruboy1
senior tag

"Ezek után mennyire biztos, hogy heteken belül megjelenik, és hozzánk is elér az FM2? "
Eléggé.

(#38048) miresz válasza klepto (#38046) üzenetére


miresz
veterán

A jelek,szerint Októberben érkeznek,többet én sem tudok. Nézz be a Nagy AMD Piledriver, Trinity, Kaveri, Jaguar topic-ba. Memókban azt hiszem az is 1866-ig támogat,de ez az AMD-nél nem téma simán feljebb állítod és kész,működik.Ha jól láttam akkor Pl. azASRock FM2-es lapján 2400+Mhz volt feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#38049) kzsolti97 válasza Loretto (#50) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Szerintem ha játszani akarsz vegyél AMD-t!!!!!
Az sokkal jobb és a tulmelegedést is bírja. :DD

Csak a Windows 7 :)

(#38050) miresz válasza kzsolti97 (#38049) üzenetére


miresz
veterán

Ez egy kicsit félrecsúszott nem? Back to the Future-->2004. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.